+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Kincsesláda
| | |-+  Felnőtt varázslók
| | | |-+  Elliot O'Mara (Moderátor: Elliot O'Mara)
| | | | |-+  Túl sok levél apucitól
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Túl sok levél apucitól  (Megtekintve 2518 alkalommal)

Elliot O'Mara
[Topiktulaj]
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2020. 04. 04. - 19:53:27 »
+1

LEVELEK PHILLIPTŐL ÉS VISSZA PHILLIPNEK



2001
Naplózva


Phillip Rowle
Eltávozott karakter
*****


Mr. Protektor

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2020. 04. 08. - 13:27:46 »
+1


Drága fiam!


Szomorúan olvastam a Szombati Boszorkány hasábjain, hogy kapcsolatod az íróval véget ért, és ezzel a boldogság is távozott életedből. Mégis gondolom, ismersz már annyira, hogy tudd, nagyon is örülök ennek a fejleménynek, hiszen tudod, Forest nem volt hozzád való. Bár, tervemről letettem, hogy ahhoz a Fawcett lányhoz adjalak hozzá, remélem nem veszed tolakodásnak, ha bemutatlak egy hölgynek, aki megígérte, hogy amíg származásod nem rendeződik, nem tesz fel kérdéseket csak követi a protokollt.

Viszont aggódva tapasztaltam, hogy a válási kérés még nem érkezett be sehova. Akkor most mi is a helyzet veletek? Szükséged van segítségre az öreg apádtól a váláshoz? Hidd el örömmel tennék eleget ilyen jellegű kérésednek.

Levelem remélem épségben és egészségben talál meg, ha bármiben segítségre van szükséged, bagolyfordultával jelezz vissza.

                                                                                                   Szerető apád
                                                                                                                               Phillip
Naplózva

Elliot O'Mara
[Topiktulaj]
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2020. 04. 08. - 21:06:42 »
+1

Apuci,

Csak most olvastad? Nem lehetsz valami tájékozott, ami azt illeti, mert már jó pár hónapja történt a dolog és kijelenthetem, cseppet sem vagyok szomorú. Nem távozott semmiféle boldogság az életemből, ha meg mégis, nem hiszem, hogy sok közöd van az érzelmi  világomhoz. Érdekelnek egyáltalán? Mert ha igen, akkor kétlem, hogy megpróbáltál volna olyasmike, amiket határozottan megpróbáltál.
Mit foglalkozol ennyit a származásommal? Az anyám MUGLI szülők gyermeke, nem fogod tudni soha rákenni, hogy aranyvérű, szóval nem tudsz eladni a piacon, mit valami húsárút. Mellesleg milyen a "hölgy"? Gondolom jó gazdag, kellő befolyással, ahogyan szereted.
Nat nem írta alá még a papírokat. De majd meggyőzöm. Ezt is meg tudom amúgy oldani nélküled, szóval nem kell megöletned vagy levágnod a kezét vagy esetleg hamisítani a papírokat. Megoldjuk ketten, ahogy mindent megoldottunk eddig is.
Egyébként meg, ne aggódj! Velem minden a legnagyobb rendben. A lábaim miatt pár napra a Mungóba megyek... igen, a régi sebbel van gáz. Szóval örülnék, ha Lisbeth bérgyilkosait legalább ebben az időszakban távoltartanád tőlem!

Legyen kellemes napod!


Naplózva


Phillip Rowle
Eltávozott karakter
*****


Mr. Protektor

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2020. 04. 14. - 12:55:02 »
+1

A levél a tartalma miatt védelmező bűbájokkal van ellátva,
hogy a valós tartalmát csak Elliot lássa.




Drága fiam!


A pletykalapoknak nem hiszek. Sem a Próféta, sem a Szombati Boszorkány nem annyira megbízható, hogy elsőre higgyek nekik. Először megbizonyosodtam róla, hogy valóban igaz. Ismerhetnél már annyira, hogy tudd, az információnak értéke van, és az érték mindig annyit ér, amennyire hiteles. Nos, maradjunk annyiban, hogy mind a két újság nem éri meg az árát, csak alkalomadtán.
Hogyan oldom meg, hogy aranyvérű származást kapj, az rád nem tartozik. Elég ha annyit tudsz, hogy meg vannak hozzá az eszközeim és igazából ez már csak azon múlik mikor sikerül erről egyeztetnünk. Hiszen gondolj bele, nem csak a származásod változna, hanem visszakapnád a vagyonod, a kastélyt, és sok más előnnyel is járna. A lányaimon kívül senki nem tudna arról, hogy félvér vagy, amin egy Exmemoriam vagy Amneziátor is könnyen tudna segíteni és utána mögötted állna egy nagy múltú varázsló család. De gondolom ez nem számít, hiszen mindig is egyedül oldottál meg mindent, és ez látszik is rajtad.
Amúgy meg, azt is el tudom intézni ennek köszönhetően, hogy bármilyen fenyegetés nélkül semmissé tegyék a házasságodat Foresttel. Szerinted, ha egy anyakönyvi kivonatot meg tudok hamisíttatni, akkor majd pont egy házassági levél lesz gond?
Nincs ráhatásom, hogy Lisbeth mit tesz és mit nem, de a kedvedért odaküldök valakit, aki majd vigyázza álmodat. Jó lesz így? Mikor leszel benn pontosan? Szeretnélek meglátogatni. Vinnék egy kis kávét. Meg a lányom bérgyilkosa addig se megy a közeledbe, szóval két legyet ütsz majd egy csapásra.


                                                                                                   Szerető apád
                                                                                                                               Phillip
Naplózva

Elliot O'Mara
[Topiktulaj]
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2020. 04. 17. - 08:24:30 »
+2

Apuci,

Hát ez igazán jó hír, hogy az én szavamat előrébb tartod, mint valami pletykalapét. De az is tény s érdemes mérlegelni, hogy a hírek általában nem alaptalanok, az más kérdés, hogy a körítés az bőven hülyeség. Egyébként egy dologban egyetértünk: mindkettő ócska szennylap, amit Vitrol eltávolítása sem tenne szebbé.
Nos, Apuci, talán lesz lehetőséged mindezt ilyen részletesen megtervezni. De azért a helyedben átgondolnám, valóban megéri-e, hogy én legyek az örökösöd bármilyen téren. Sosem leszek olyan finom, kimért, mint Lisbeth. Ha erre vágysz, akkor biztosan nem hozol jó döntést ezzel. Csak egy tanács, nem muszáj megfogadnod, de szerintem te is ismersz már ehhez eléggé.
Nem szeretném, hogy bármit is tegyél a házasságommal kapcsolatban. Az a része az életemnek még annyira sem tartozik rád, mint a többi. Natot tisztelem, szeretem, nem fogok úgy véget vetni a dolognak, hogy nem ő írja alá a papírokat. Én nem szervezkedem a háta mögött és megteheted, hogy te sem. Nem tudom, te miféle nőszeméllyel élsz házasságban, de ezzel a hozzáállással van egy gyanúm mennyi tiszteletet érezhetsz iránta.
Küldj akkor ide valakit. Nem bánom. Nem vagyok abban az állapotban, hogy megvédjem magam. Egyébként már itt vagyok, szóval jó lenne, ha sietnél ezzel a dologgal. Még egy hetet vagyok a Szent Mungóban körülbelül. Ha nagyon akarsz gyere be, de lehetőleg akkor, amikor Nat nincs itt. Nem szeretném, hogy találkozzatok és bántsd!

Várom a válaszod,


Naplózva


Phillip Rowle
Eltávozott karakter
*****


Mr. Protektor

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2020. 04. 19. - 19:18:37 »
+1



Drága fiam!


Mint látod, nagyon igyekeztem odaérni hozzád. Sajnálom, hogy olyan nagyon kiborultam, de megértheted a nézőpontomat. Nem szeretnék még egy gyermekemtől, vagy ebben az esetben az unokámtól távol lenni. Már a te elvesztésed is nagyon megviselt, amit csak még tovább rontott az, hogy tettem egy ígéretet édesanyádnak, nem kereslek meg akkor sem, ha a Roxfortba kerülsz. Ő előrelátó volt, tudta, hogy hatalmammal könnyen megtehetném. De ha azt nem is használnám ki, egy roxmotsi hétvégén megtalálhattalak volna. Mint ahogy meg is találtalak, csak a kapcsolatot nem vettem fel veled.
Összeszedtem a papírokat, ha elengednek a Mungóból, akkor elmehetnék hozzád, és odaadnám az anyakönyvi kivonatodat. Megbeszélhetnénk akkor a részleteket is. Lenne miről, főleg mert így, hogy unokám lesz azért elég sok mindent átgondoltam veled és ezzel az egész helyzettel kapcsolatban. Szeretném ezeket is átbeszélni veled. Majd egy nyugodt délutánon, egy semleges helyen.
Ami pedig Forestet illeti. Jó lenne, ha ő is ott lenne akkor. Örülnék neki, ha a láthatás kérdését meg tudnánk beszélni. Igyekszem majd nem teljesen kiborulni, ha olyat mond, amilyet nem akarnék hallani. És azt is igyekszem, hogy nem úgy állni hozzá, ahogy amúgy megérdemelné eddig is. Jó apádként és jó nagyapaként akarok bemutatkozni. Újrakezdeni a kapcsolatomat vele. Jelezz vissza, kérlek.

                                                                                                   Szerető apád
                                                                                                                               Phillip
Naplózva

Elliot O'Mara
[Topiktulaj]
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #6 Dátum: 2020. 04. 26. - 10:12:30 »
+1

Apuci,

Nem olyan régen kijöttem a Mungóból. Ezért nem is jelentkeztem, mert az első pár nap finoman szólva sem volt egyszerű. De most már, ha szeretnél találkozhatunk a velem kapcsolatos dolgok részletei kapcsán.
Az unokádra visszatérve, Nat úgy gondolja, hogy esetleg találkozhatunk hármasban ez ügyben. De előre mondom, hogy még mindig van benne tüske, amiért elraboltattad és ami azt illeti bennem is. Szóval, ha lehet viselkedj vele kulturáltan, mert ha ez nem megy, akkor nehezen fog összejönni, amit szeretnél. Remélem megérted, hogy aggódom, hiszen akármilyen is kapcsolatom éppen Nattal, nekem ő mindig fontos lesz. Lehetséges, hogy ismered ezt az érzést, én nem tudhatom. De szeretem őt, szóval kérlek, ne árts neki, sem szóban, sem tettekben. Ha lehet próbáld meg egyelő félként kezelni.
Egyébként Nat javasolt is egy helyet, ahova mehetnénk. Majd megkérdezem tőle, mi volt, mert elfelejtettem a nevét. Úgyis kéne egy időpont még hozzá. Nat munkájával nehéz összeegyettetni, folyamatosan megbeszélései vannak.
Ez így megfelel neked?

Várom a válaszod,


Naplózva


Phillip Rowle
Eltávozott karakter
*****


Mr. Protektor

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #7 Dátum: 2020. 04. 30. - 21:57:06 »
+1



Drága fiam!


Jobban vagy? Sejtettem, hogy nem lesz könnyű. Küldjek neked egy házimanót vagy egy bejárónőt, aki segít az első időszak nehézségein túl lenni? Nyugodtan mondd meg, ne szégyenkezz miatta, ha segítségre van szükséged, akkor azt szeretném, ha tudnád, számíthatsz rám.
Csak is hármasban gondoltam, nem szeretnék konfliktust. Semmilyen formában, sem ott a megbeszélésen, sem utólag. Nem akarom semmi miatt elveszteni az unokámat, szóval kész vagyok elég sok mindenre. Már gondolkodom is bizonyos elemeken. Itt értsd azt, hogy védve legyen a lányaimtól például. Nem akarom, hogy idő előtt tudomást szerezzenek róla.
Nekem bármilyen hely megfelel, ami eléggé semleges. Az időpont miatt pedig ne aggódj, van elég szabadidőm. Ha pedig mégsem lenne, majd szabaddá teszem magam akkor. Akár mehetünk egyébként a kiadóba is, ha annyira elfoglalt.
Mindenképpen tájékoztassatok a fejleményekről. Óh, igen, majdnem elfelejtettem. Ha jobban érzed magad, akkor két hét múlva szerdán ott vagyok nálad a te dolgaid megbeszélése miatt.


                                                                                                   Szerető apád
                                                                                                                               Phillip
Naplózva

Elliot O'Mara
[Topiktulaj]
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #8 Dátum: 2020. 05. 01. - 16:34:45 »
+1

Apuci,

Még két hétig kímélnem kell magamat... viszont megvagyok házimanó és egyéb kellék nélkül. Nat vigyáz rám, megígérte és így is tesz. Semmi szükségem személyzetre. Ráadásul nagyrészt magamtól is megoldom a dolgokat. Azért nem nyomorodtam meg, csak nehéz még ezt-azt egyedül csinálni.
Ha így gondolod, ahogy a leveledben leírtad, akkor nagyon szívesen támogatam ténylegesen ezt a találkozót, viszont nagyon úgy fest, hogy erre már csak május második felében tudunk sort keriteni. Nat azt mondta, hogy a Mimóza a Macska nevű kávézóba menjünk. Viszonylag csendes és kieső. Talán mi hárman sem tűnünk fel senkinek.
Az unokád miatt ne aggódj cseppet sem! A napokban kaptunk levelet a sütőtől béranyától és azt mondta minden a legnagyobb rendben. A medimágusok is csak bíztató dolgokat mondanak neki. Szóval valószínűleg most már minden rendben lesz. Júliusig minden rendben lesz... legalábbis én így állok hozzá. A nő egészséges, a gyerek is az. Mégis mi gond lehetne, nem igaz?

Várom a válaszod,


Naplózva


Phillip Rowle
Eltávozott karakter
*****


Mr. Protektor

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #9 Dátum: 2020. 05. 05. - 19:01:29 »
+1




Drága fiam!


Nem értem, miért utasítod vissza, mikor megjár neked. Ha aláírod a papírokat, akkor is meg fog járni. Az idő ebben az esetben csak részletkérdés. Szerintem ezt te is tudod. Visszakapsz majd mindent, a kastélyhoz tartozó házimanót is. Hogy felszabadítod majd vagy sem, csak azért, mert Forest ápolgat, az már a te dolgod. De aztán ajánlom, hogy jól végezze a dolgát, mert az orvos azt mondta, hogy ha tökéletes nem is lesz most a műtét után a lábad, sok minden múlik ebben a két hétben.
Sajnos nem ismerem ezt a helyet, amit említettél, de mindenképpen utána fogok érdeklődni. Mint mondtam, türelmesen várok, ha akkor ér rá, akkor egyébként se tudnék mást tenni, igaz? Majd írjátok meg a pontos időpontot. Feltételezhetően, mire veled találkozom már alaposan felmérem majd a terepet. Ismersz.
Örömmel hallom ezt a sok jó információt a mamáról. Lehet róla tudni még valamit? Úgy értem, egyértelmű, hogy te leszel az apja, de a gyerekhez akkor is kell egy anya. Szóval? Skót lesz vagy ír? Nem mintha számítana a végeredményben, csak kíváncsi vagyok.

                                                                                                   Szerető apád
                                                                                                                               Phillip
Naplózva

Elliot O'Mara
[Topiktulaj]
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #10 Dátum: 2020. 05. 18. - 13:26:38 »
+2

Kedves Apa,

Nat aláírta a válási papírokat, visszaköltöztem a házamba, így a találkozót bármikor megejthetjük. Sajnálom, hogy eddig kellett várnod, hogy írjak. Az elmúlt hetek kicsit sűrűek voltak és nem tudom hogyan mondjam el, kevésbé fájdalmasan, mint ahogy a tények maguk hangzanak. Nem csak hogy összevesztünk, de a baba meghalt. Fiú volt és nagyon gyönyörű. Sokkal szebb, mint amilyen gyereket megérdemeltem volna. Ne menjünk bele a részletekbe, hogy miképpen történt. Ennyit is nehéz volt leírni. Sajnálom, hogy már beleélted magad és őt is el kellett veszítened.
Talán majd másképp, máshogyan lesz egy unokád az én részemről, bár ehhez nem sok reményt fűzök. Nem hiszem, hogy valaha, bármilyen módon megházasodni akarok még. Sem nővel, sem férfival. Ezzel most nyilván csalódást okozok, hiszen azt mondtam, az örökösöd leszek. Így viszont nem tudom, hogy lesz-e utódom. De talán a lányaidnak születnek fiaik, akik kevésbé hasonlítanak rájuk.
Szóval, ha áll még az ajánlatod, szerdán eljöhetsz hozzám. A régi anyakönyvi kivonatom megvan, előkészítettem, bármikor megsemmisítheted. Készen állok rá, hogy Rowle legyek és minden erőmmel a családra koncentráljak. Most jól fog jönni egy új életcél.

Remélem minden rendben veled!
Várom a válaszod,


Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 03. 23. - 19:21:26
Az oldal 0.85 másodperc alatt készült el 41 lekéréssel.