+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Conan P. Paxon
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Conan P. Paxon  (Megtekintve 838 alkalommal)

Conan Paxon
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2019. 11. 06. - 09:58:38 »
+3

CONAN PHINEAS PAXON


A pair of frozen hands to hold

        Alapok

jelszó || Egy seprű a boldogság ára.
így ejtsd a nevemet || Konön Finiesz Páxön
nem || férfi
születési hely, idő ||London; 1982, szeptember, 9
horoszkóp ||szűz
kor || 18
vér || fél
évfolyam || 7.

        A múlt

Imádlak. Szeretlek. Ezek járnak a fejemben, miközben a hajadat simogatom és beszívom az illatod. Szorosan ölellek, tartalak. És könnyek folynak le arcomon. A tested élettelen. Egyik pillanatról a másikra állt meg a szíved.
Hogy mi történt? Senki nem tudja. Egyszer csak összeestél. Ott, a Nagyterem közepén, én pedig csak tartottalak a karomban, és éreztem, hogy könnyek áztatják az arcomat, és a te gyönyörű, fekete hajad.
16 éves voltál… Úgy, ahogy én is.
Ennek már két éve.
Az alatt a két év alatt sok minden történt. Az öcsém visszaköltözött hozzánk, Londonba, így már ő is a Roxfortba jár, ott hagyta az Ilvermonyt. Megijedt, amikor hallotta, hogy te meghaltál, én pedig magamba zuhantam, leszervezte nekem és Amarának, hogy kimenjünk hozzá és apához. Ennek az lett a vége, hogy kimaradtam az ostromból, csak a pusztulásra értem vissza. Nem sokkal később Reuben bejelentette, hogy hazajön hozzánk. Gondolj bele, a három Paxon tesó végre újra együtt. Anya és Amara nagyon boldogan várták. Én meg csak vártam.
Találkoztál Amarával, de először nem hitted el, hogy ő az ikertestvérem. Valóban nem hasonlítunk túlságosan. Még mindig nem hasonlítunk. El sem hinnéd milyen szép. Folyton pojácák hajkurásszák szegényt. Reuben pedig… Na, megváltozott. Még mindig kisfiús, de már egészen pofásan néz ki.
Elveszettnek érzem magam. Még mindig hiányzol.

Becsukom a keményfedeles füzetet, amibe azokat a gondolataimat jegyeztem, amiknek Ő áll a középpontjában. Elkalandoztam az ikerhúgomhoz, aki igazából nem egész 12 perccel előbb született, mint én, 1982 szeptember 9-én, és az öcsémhez, aki 1985 május 17-én pottyant be közénk. Szeretem a testvéreimet, ők a legjobbak. Nélkülük biztos sokkal rosszabb lett volna kiheverni azt, amikor apa kiment Amerikába. Talán 9 lehettem akkor. Igen, annyi idős voltam. Apa kiköltözött, aztán Reu nem sokkal később ment utána, ezért öcsém nem a Roxfortban kezdett. Fura érzés, hogy megint itt van. Már megszoktuk Amarával, hogy ketten vagyunk a világ ellen. Örülök, hogy nem kellett egyedül átvészelnem a krízishelyzeteket. Sosem féltem attól, hogy esetleg egyedül maradok, hiszen ő mindig ott volt a seggemben, akkor is, ha nem akartam.
Nem szenvedtem hiányt soha semmiben, nem vesztettem el senkit a varázslóháború miatt, a szüleim, bár két külön kontinensen élnek, szeretik egymást, szeretnek minket, és igyekeznek mindenből a legjobbat kihozni. Azonban mégis van velem valami baj. Olyan, mintha lenne egy lyuk a mellkasomban. Vannak jobb napok, amikor alig érzem, és vannak rosszabbak, mintha egyenesen a szívgörcs kerülgetne, annyira nyom és fáj. Egyre ritkábbak az ilyen rohamok, de még nem szűntek meg teljesen. A legrosszabb ellenségem az a lyuk a mellkasomban, és a halálfélelem, ami minden egyes rohammal jár. Anya és Apa is aggódva figyel és minden egyes alkalommal felmerül bennük, hogy ne kezdjenek e pszichomedimágushoz járatni. Én nem szeretném. Nem vágyom rá, nem vagyok biztos abban, hogy segítene rajtam. Az Ő hiánya valószínűleg örökre nyomasztani fog. Felállok az ablakom párkányáról, és lemegyek. Amara azonnal ugrik, szegénykém mostanában egyre többet aggódik miattam.
- Minden rendben?
- Persze, nem kell aggódni. Nyugi. – A kabátom után nyúlok – Találkozóm van pár új sráccal, majd szólsz anyának, hogy valamikor az este folyamán érkezem?
- Hát persze… - motyog, nem tetszik neki különösebben, ha nélküle megyek el – Vigyázz magadra, jó? – még mielőtt kilépek az ajtón, megölel.
Utam a Sohora vezet, két totál ismeretlen sráccal találkozom egy picike kocsma melletti sarkon. Nem emlékszem rá, honnan került hozzám a fecni, ami ide vezetett, és külön kérte, hogy legyen nálam font. Bár varázsló vagyok, varázsló családban nőttem fel, tele vagyok mugli kütyükkel, és egész jól megtalálom a helyemet a varázstalanok között is. Ez is egy olyan dolog, amit Neki köszönhetek.
Megjelenik a két srác, az egyik egy magas létra a másik meg egy töppedék kis seggdugasz. Viccesen néznek ki együtt. A magas srác feltolja a szemüveget a fején, majd végigmér.
- Te lennél a randink? Nem úgy nézel ki, mint aki… Tol bármit is. – árad a srácból valami mély ellenszenv.
- Nem mindegy, amíg fizet? – szólal meg a törpe, majd a zsebéből egy zacskót vesz elő. Kinyújtja a kezét.
- Mennyi? – kérdezem, mert fingom sincs, mi történik éppen.
- Megbeszéltük, 50 font.
Hát ez fura. Nem emlékszem a két figurára, nem tudom mi a szóban forgó áru, nem is értem miért ilyen drága. Aztán, ahelyett, hogy kérdeznék, csak a srác kezébe nyomom az 50 fontot, és megkapom a zacskót. Pár fura tabletta van benne. Még mindig nem dereng semmi, zsebrevágom a zacskót és elsétálok. Haza megyek, bezárkózom a szobámba, ami persze Marát megijeszti, hallom, hogy Reut nyaggatja az aggodalmával. Leülök az ágyam mellé, és elkezdem forgatni a zacskót a kezemben. Vagy 8-10 tabletta biztos van benne. Mindegyiket egy X alakú véset díszíti, csak sejtem mi ez, és az igazat megvallva, kíváncsi vagyok. Beveszek egy tablettát, és várom, hogy mi történik. Fél óra elteltével lépteket hallok. Valaki a szobám előtt toporog, gondolom, Mara. Aztán a léptek közelednek, és érzem, leül mellém valaki.
- Conan, minden rendben? – hallom az ismerős hangot. Azt hittem, sosem hallom többet. Érzem, elnyílik a szám, és meglepetten kapom oldalra a fejem. 
- Hannah… - motyogom, ahogy felfogom, hogy tényleg látom Őt. Azt hittem soha többet nem láthatom.
- Conan, úgy nézel rám, mintha szellemet látnál. – vajon szellemet látok? Nem tudok megszólalni, szeretném magamhoz húzni, de nem tudom, csak kalimpálok a levegőben. – Hiányoztál. – szólal meg újra, ahogy feláll és elindul az ablakom felé. Mire az ablakom felé emelem a tekintetem, Hannah eltűnik. Nincs sehol. Kétségbeesetten szeretném újra látni.
Egy tablettából kettő lett, a kettőből négy, aztán amikor elfogyott, akkor egy újabb adag, és egy még újabb, meg még újabb. Függővé válok, attól, hogy újra láthatom. Amara szerint elcsendesedtem, Reuben pedig faggat. Komolyan, 15 éves létére elég sokat tudhat ezekről a dolgokról, mert mindig nyaggat, hogy mire kattantam rá. Próbálom meggyőzni a családomat arról, hogy jól vagyok, pedig egyre fáradékonyabb vagyok, sokkal kevesebbet eszem, és a szorongásom is rosszabb, ha éppen tiszta vagyok. Willel és Borissal határokat állítottunk fel nekem, hogy ne veszítsem el az eszem teljesen. Még nem tudom, ha visszamegyek a Roxfortba, hogyan fogom megoldani, hogy meg legyen az adagom. Lehet, nélkülöznöm kell majd Hannah látványát. A gyomrom is felfordul a gondolattól, a lyuk a mellkasomban pedig jobban nyomaszt, mint máskor.

        Jellem

Mondhatni, rögeszmés vagyok, egy függő. Ez igaz is, az vagyok. Szeretetteljes gyerek vagyok, azt mondják, nagy szívem van, kár lenne elherdálni. Mindenki szerint okos vagyok, és egyre nyugodtabb, egyre kevesebb a gond velem. Büszke vagyok arra, hogy az emberek okosnak tartanak, mert szeretnék még sokáig tanulni. Mindent, amit lehet, mindig is kíváncsi voltam a világra, és arra, ami benne zajlik.  És pont ezért tartom magam gyengének, mert szeretném, ha nem aggódnának értem, és szeretném tudni, mi van a világban, erre én ecstasy és hallucinációk mögé bújok. Gyávának tartom magam. Nem vagyok egyáltalán nyugodt, egyre kevesebb energiám van, leszívnak a tablettáim. Látom, hogyan pusztítom magam, miközben egy álomképet kergetek. Tudom, hogy egy álomkép, racionális gondolkodónak tartom magam. És mégis, megszállottként üldözök valamit, amit tudom, hogy sosem fogok elérni, és emiatt utálom magamat.


        Apróságok

mindig || Könyvek, túrázás, a testvérei, amerikai utak az apjához, számológép, zene
soha || Hamisan éneklés, a távolság a szülei közt, szorongás, folyamatos aggódás, sírás, kórházszag
hobbik || Olvasás, gitározás, lacrosse, túrázás
merengő ||Legjobb: Az, amikor találkoztam Hannahval a Roxfort évnyitóján. Elsőévesek voltunk mindketten, ő lépett oda hozzám, miután a tömegben Amara elkallódott mellőlem. Igaz akkor még nem foglalkoztattak a lányok, de szinte azonnal jó barátok lettünk.
Legrosszabb: Egyértelműen az, amikor a Nagyteremben álltunk és beszélgettünk, Hannah meg egyszerűen összecsuklott, mint egy rongybaba. Hiába próbáltam rajta segíteni, nem tudtam, ráadásul senki nem tudja, mi történt, mert se átoknak, se bájitalnak, de még csak betegségnek sem találták a nyomait.
mumus ||Ikertestvére holtteste a mumusa
Edevis tükre || Hannaht látja maga mellett
százfűlé-főzet || Sűrű, fekete folyadék arany pettyekkel melynek íze elsőre olyan, mintha forró csoki lenne, de megcsap a kesernyés és hűvös utóíz miután az ember lenyeli
Amortentia || Kellemes fűszeres, szegfűszeges fahéjas illat
titkok || Legnagyobb titka a drogfüggősége, ami bár látványos, szülei számára nem derült még ki, továbbá valamilyen furcsa módon az is titok még, hogy véletlenül elfelejtette öccse hörcsögét etetni, amíg ő kint volt az apjuknál, és az elpusztult.
azt beszélik, hogy... ||Ő okozta Hannah halálát, és azért mondta azt, hogy senki nem tudja, mi történt, hogy ne bukjon le.


        A család

apa || Phineas Adam Paxon; 38; félvér; szeretetteljes
anya || Livia Celeste Paxon; 39; sár; szeretetteljes
testvérek || Amara Celestia Paxon; 18; bizalmas, közeli kapcsolat, elválaszthatatlanok
Reuben Sheperd Paxon; 15; közeli, szeretetteljes kapcsolat
állatok ||Tatia egy staffordshire-pitbull keverék kutyus, és Bruno egy erdei fülesbagoly

Családtörténet ||

Anya szüleit nem ismerjük, mindketten korán meghaltak sajnos. Csak annyit tudunk, hogy mindketten muglik voltak. Apa szülei még élnek, gyakran jönnek meglátogatni minket, ők egy kisebb varázslófaluban élnek, és az első háborúban aktív résztvevők voltak. A második alatt inkább bujkáltak. Én és a testvéreim nem igazán értjük, miért költöztek szét a szüleink, hiszen sosem veszekedtek, és gond sem volt soha a házasságukban, nem váltak el. Egyszerűen apa csak elköltözött. Apának és anyának sem lett újabb kapcsolata azóta, sőt, anya kifejezetten tartja magát ahhoz a vérszegény magyarázathoz, hogy a távolság elmélyíti még jobban a kapcsolatukat. De lassan 10 éve élnek úgy, hogy hol itt, hol ott találkozgatnak kéthetente. És nem tudjuk, hihetünk-e a kirakatnak?

        Külsőségek

magasság || 179cm
testalkat || Izmos, sportos
szemszín || Barna
hajszín || Barna
kinézet ||

Nem kifejezetten ügyes, sokat hajlamos bénázni, a mozdulatain is látszik, hogy nem különösebben összeszedett. Mindezek ellenére az embernek az jut először eszébe, hogy egy kedves, többnyire vidám, csupa szív fiút látnak. A legtöbb embernek eszébe sem jut rosszat gondolni róla, hála kellemes külsejének.


        A tudás

varázslói ismeretek ||
Tehetséges, főként a mágiatörténetből és az átkokból penge nagyon. Az RBF vizsgái is nagyon jól sikerültek, ragad rá a tudás, mintha kosz lenne. Ha valami nem érdekli, az a bájitalkeverés, de abból sem vétett soha extrém hibákat.
pálca típusa || 11 és fél hüvelyk, nyárfa, főnixtoll maggal
RBF || Átváltozatástan: V
Bájitaltan: E
Mágiatörténet: K
Sötét Varázslatok Kivédése: K
Mugliismeret: V


        Egyéb

avialany || Tom Holland
Naplózva

Elliot O'Mara
Varázsló
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2019. 11. 06. - 13:19:20 »
+1

Kedves Conan!

Nem sokan mondhatják el magukról, hogy ilyen szörnyűséget kellett átélniük ilyen fiatalon. Másoknak persze ott az Ostrom, Tudjukki, akit vádolhatnak szeretteik elvesztésére, de te még csak az okát sem tudod Hannah halálának. Úgy tűnik az egész életed ilyen: magyarázatoktól mentes és benned bizonyára számos kérdés dolgozik. Ilyen például a szüleid furcsa kapcsolata is. Remélem előbb-utóbb minden kérdésedre megtalálod a választ, mert bár súlyos problémákkal küzdesz, okos és kedves fiúnak tűnsz, aki még sokra viheti.
Alig várom, hogy még többet megtudhassak erről a remek karakterről, hiszen bőven van még mit kibontani belőle. Ígyhát nem is kérdéses, az előtörténetet:

E L F O G A D O M

A házad pedig a...



Gratulálok! Az eligazító-pm hamarosan érkezik.

Üdv,
Elliot

Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2023. 08. 01. - 00:19:32
Az oldal 0.079 másodperc alatt készült el 29 lekéréssel.