+  Roxfort RPG
|-+  Általános
| |-+  Három Seprű :: Társalgó
| | |-+  Társalgó :: Archívum
| | | |-+  Filmklub
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Filmklub  (Megtekintve 2607 alkalommal)

Norbert
Eltávozott karakter

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 11. 02. - 20:31:03 »
0

M I N D E N,  A M I  F I L M

Itt oszthatjátok meg kedvenc filmjeiteket vagy csak valamit, amit
nem rég láttatok és jónak vagy éppen borzalmasnak találtátok.
Természetesen sorozatok is jöhetnek!

Lehetőség szerint illesszünk be pár képet, rövid leírást ,vagy a trailer linkjét.
Naplózva

B. Lizandra Kenneth
Eltávozott karakter

VIII. GRIFFENDÉL ••

« Válasz #1 Dátum: 2009. 11. 13. - 21:18:12 »
+1

2012

A maják ősi naptára bonyolult csillagászati ismereteket és kifinomult matematikai számításokat igénylő tökéletes alkotás. Egy baj van vele: 2012-ben véget ér és sokan úgy gondolják, nem véletlenül. A világ sem tarthat tovább, mint a misztikus tudást tartalmazó naptár. Néhány vezető tudós 2009-ben igazolta, hogy valóban közel a vég és segítségükkel a világ leghatalmasabb államainak vezetői el is készítették a tervet, amelynek alapján sok ember megmenthető, de távolról sem az összes.
Jackson Curtis két gyerekével kirándul a Yellowstone Nemzeti Parkban, amikor véletlenül rátalál egy titkos kutatólaboratóriumra és rájön, hogy a kormány hallgatott a közelgő apokalipszisről. Kétségbeesett versenyfutásba kezd az idővel, hogy megmentse a családját: földrengéseket, vulkánkitöréseket, szökőárakat kell túlélnie - mindazt, amit a Föld tartogat a halálra ítélt lakóinak.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BhLHyw_cuMU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=BhLHyw_cuMU</a>

Személy szerint úgy gondolom érdemes megnézni! Nem szoktam katasztrófa filmet nézni, nem is szeretem őket, de ez egy nagyon jó film! Van alapja, és fonala, nem csak keszekuszán történik minden. Sokaknak ajánlom, végig lehet izgulni, én még bőgtem is rajta :D (bár lehet én vagyok csak ilyen érzékeny lelkű XD Hááát)

Naplózva

B. Lizandra Kenneth
Eltávozott karakter

VIII. GRIFFENDÉL ••

« Válasz #2 Dátum: 2009. 12. 21. - 19:44:11 »
+1

Ismertető: James Cameron rendező/forgatókönyvíró legújabb Sci-fi-jével, az  “Avatar”-ral a 22. századba, a Pandora nevű holdra viszi el nézőit. A világ ami egy óriási gázbolygó körül kering, és az emberek számára belélegezhetetlen a levegője. Egy lebénult tengerészgyalogos (Sam Worthington) elfogadja a lehetőséget, hogy Avatar legyen, egy genetikailag módosított hibrid, akit mentális úton mások irányítanak – és így segítsen a kapcsolatfelvételben az egzotikus világ különös lakosaival.

Vélemény: kellemesen csalódtam a filmben, az ismertető kicsit száraznak adja be a filmet, de személy szerint én imádom Vigyorog Misztikus, érdekes, izgalommal teli, és jó sok harc van benne Men?

A j á n l o m  m i n d e n k i n e k !

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=aNULtR34Xvc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=aNULtR34Xvc</a>
Naplózva

Izabel Bishop
Griffendél Godrik Akadémia

★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

« Válasz #3 Dátum: 2010. 08. 07. - 20:40:40 »
0

Erről a gyöngyszemről írnék egy kis ismertetőt nektek. Azzal kezdem, hogy ajánlom mindenkinek. Szerintem azok, akik egyszerre több szálon, több karakterrel, megannyi személyiséggel játszanak jobbnál jobb játékokat, igazán értékelni tudják a Zuhanáshoz hasonló filmeket.
   Köznapinak is mondható, keserédes sztori köré csavarodik a mesevilág, amit egy törött karú kislány és egy sérült kaszkadőr képzeletén át láthatunk. A mese karakterei egy-egy valós elemből, személyből vagy egyszerűen a semmiből születnek, de általában mindnek megtaláljuk az "IRL" párját a történetben. Az események kimenetele és a szereplők sorsa pedig a mesélő (user Bibíí) és a hallgató aktuális érzelmeitől függően, egyik pillanatról a másikra változnak. Érdemes lenne megnéznetek, nagyon kedves - és ha mondhatok ilyesmit -, hatásos film. Nem szépítem, engem megríkatott. És ez bizony nagy elismerés egy film számára.
   Persze ha valakinek nem fekszik a történet, még mindig megnézheti a káprázatos képi világ miatt. Én először egy youtube videón láttam egy kis montázst belőle, de annyira profi volt, hogy utána még párszor végigjátszottam a klipet. Aztán pár hete láttam a filmet... *-* És ma reggel még egyszer... még tart a hatása Vigyorog (Igazából nálam már rég listás)
   //Nem beszélve a stáblista előtti felvételekről, melyekről gyanítom, hogy eredetiek... csupa régi kaszkadőrmutatvány, de olyanok, hogy a film után beleborzongtam már a bámulásba is oO Félelmetes és lenyűgöző, hogy ezeket valamikor tényleg megtették az emberek... a kaszkadőrök.//

Itt a trailer, valamint egy - az enyémnél hivatalosabb és kevésbé ömlengős - ajánló a port.hu-ról:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Saeavj0b37Y" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Saeavj0b37Y</a>

Feliratos trailer

"Roy Walker (Lee Pace) az 1920-as évek Los Angelesében dolgozik kaszkadőrként. Egy veszélyes mutatvány közben baleset éri, ezért ágyhoz kötötten él. A kórházban, ahol ápolják, megismerkedik egy fiatal lánnyal, Alexandriával (Catinca Untaru). Roy mesés történetekkel szórakoztatja a kislányt különféle hősökről, banditákról és csatákról. A férfi sérülése és a lány élénk képzelőereje miatt a valóság és a fikció határai lassan, de biztosan kezdenek elmosódni, ahogy egyre jobban belelovallják magukat a történetekbe. A férfi célja azonban ridegebb: meséivel a kislány bizalmát szeretné elnyerni, hogy elemeltessen vele némi morfiumot a kórház raktárából, s így tán örökre megszabadulhat fájdalmaitól."

Naplózva

ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ

Joanne B. Martin
Eltávozott karakter

° she's a rebel ° ll 5. ll prefektus

« Válasz #4 Dátum: 2011. 09. 19. - 22:36:07 »
+2

Hát be kell, hogy valljam, először nem voltam oda a Batman témáért. Láttam A kezdet-et,
az nekem annyira nem tetszett, és alapvetően Team Marvel vagyok, most az egyszer
azért megcsaltam a DC-vel. Az elején azt hittem, bealszok, sok száraz tény, maffia-téma,
( ami azért jóó ) bíróság, tárgyalás, blabla. Aztán belejöttem *-* Kicsit éles váltás Bruce
Peter után, de azért a végére rájöttem, hogy ő is csíphető figura. És mi a legjobb benne?
AZ AUTÓÓÓÓÓÓJAAA! Meg a motor, meg a szuperkütyük, és hát kicsit arrogáns, de ez
vele jár Men? Joker alakítása elég komoly *-* Morgan Freeman-t ebben nem sikerült megszeretnem,
pedig jó színész, viszont még a Wanted-ben is többet nyújtott, attól függetlenül, hogy
abban gonosz volt Oo Aki nekem ábszolúte NEM az a Rachelt alakító Maggie Gyllenhaal.
Szerintem vele nagyon mellé nyúltak, és hát meg is  halt, ez is engem igazol XD
Plusz pont neki, amiért Hans Zimmer zene van benne *-* Viszont fektethettek volna
nagyobb hangsúlyt is a Bőregérre, és nem a félarcú jogi harcaira, stb. Na, az ő
karaktere az -10,  Batman helyébe magamra nem vállaltam volna ><

Kedvenc szereplő: Batman, Bruce, kinek hogy tetszik ^^"
Kedvenc mondat: "Ő nem egy Szuperhős. Ő egy néma őr. Egy Sötét Lovag Men? "

A Jo&Jos Filmkritikai Társulás e heti filmkritikáját olvashatták.
legközelebb remélhetőleg jön egy X-men kritika is *-*
( meg egy A másik Boleyn lány >< XD )
Naplózva

Neil Flannery
Eltávozott karakter

"evil little f_ck"

« Válasz #5 Dátum: 2011. 11. 19. - 17:10:41 »
+2

G R I M M
(sorozat)

Misztikus-nyomozós. Szörnyes. Jó.
Még csak három rész jött ki (illetve ma a negyedik), így csak az alapján tudok nyilatkozni, de nagyon ígéretesnek tűnik. Adott két főszereplő, az egyikük egy nyomozó, a másik pedig egy olyan világba született, amihez szegény nyomozónknak alkalmazkodnia kell. Ebben a világban minden van, amiket a mesékből ismerhetünk - és még több is -, de persze nem mindenki láthatja. Ezzel az alaptörténettel már sokan megpróbálkoztak, de ebben a sorozatban, a Grimm-mesék elemeivel, eléggé sikerült is eltalálni a dolgot. Nagyon ajánlom (:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=3DlrIb61hEg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=3DlrIb61hEg</a>

Ha érdekel, csak olyan másfél percet nézzetek meg, túl sok poént lelő az első részből...
Naplózva

Gerry R. Nefas
Eltávozott karakter

« Válasz #6 Dátum: 2011. 12. 29. - 00:02:46 »
+1

Iggggen, iggggen, igggen!!!
Nem film, hanem sorozat, de eszméletlen jó! Főleg Solnak ajánlanám Men? Hiszen itt van a Skins 6. évadának előzetese, áááh de vááárom *-* Aki pedig még nem ismerné, annak gyorsan ajánlanám, hogy töltse le és nézze meg az összes évadot! A folytatás kezdése pedig január 23-án lesz kacsint
klikk az előzetesért.
És valószínűleg az epizódok ilyen sorrendben kerülnek bemutatásra:
6x01 - Mindenki; 6x02 - Rich; 6x03 - Alex; 6x04 - Franky; 6x05 - Mini; 6x06 - Nick; 6x07 - Alo; 6x08 - Liv; 6x09 - Mini & Franky; 6x10 - Mindenki
(ott van az a bizonyos Mini és Franky páros... :O éééés ki az az Alex???!!!)

Amúgy a sorozat rövid leírása:
 A Skins egy kétszeres BAFTA-nyertes brit televíziós sorozat, melyben egy fiatalokból álló baráti társaság tagjainak mindennapjaiba nyerhetünk betekintést. Legfőbb jellemzője, hogy közvetlenül tárgyal és mutat be olyan kényesebb témákat, mint például a kábítószer-fogyasztás vagy a homoszexualitás.
Naplózva

Joanne B. Martin
Eltávozott karakter

° she's a rebel ° ll 5. ll prefektus

« Válasz #7 Dátum: 2012. 02. 04. - 16:33:29 »
+1

A film története  Larsról, testvéréről, és annak várandós feleségéről,
 Karinról szól. Lars ( Ryan Gosling ) elég magának való figura, csak munkába jár, a lányoktól fél,
a kisházban lakik, szóval szociálisan teljesen kirekeszti magát a társadalomból. Egyik
nap azonban átkopogtat bátyjához, és bejelenti, ő bizony megismerkedett valakivel
az interneten. A család kitörő lelkesedéssel fogadná a hölgyet, ám mikor megpillantják,
hogy a szóban forgó Bianca egy felfújt guminő, nem térnek magukhoz a döbbentettől.
Felkeresik a helyi háziorvost és egyben pszichológust, mégis mit tehetnének ebben a
helyzetben, aki azt a tanácsot adja nekik, hogy kezeljék úgy Biancát, mintha egy élő
nő lenne. Bianca egyébként egy brazil misszionárius lány, aki tolószékes, ápolónő, és
sok vonásában hasonlít Larsra. A gumicsajt lassan az egész kisváros elfogadja, csakhogy
Lars szíve hirtelen elkezd dobogni új munkatársáért, Margoért. A poént nem akarok lelőni,
így is sokat elárultam.
Csak ajánlani tudom mindenkinek, mielőtt megnéztem, olvastam pár kritikát, ahol azt írták,
egyedül nem tanácsos megnézni és a többi. Hát, én nem éreztem magányosnak magam
tőle, jobban meghatott az emberek összetartása. Ryan Gosling valami zseniálisat alakít,
plusz x kilóval, bajusszal, pislogva annyira hitelesen adja a karaktert, hogy még én is
meglepődtem. Kár, hogy nem kapta meg érte a Golden Globeot. Kinek ajánlom?
Mindenkinek. Kell egy kis intelligencia hozzá, hogy ne röhögd végig, és ne egy hülye
vígjátéknak tekintsd, de ha ez megvan, igazán élvezhető. *-*

Kedvenc szereplő: Lars, Karin, pszichomókus, tele volt szerethető karakterekkel *-*
Kedvenc mondat: "[after giving some flowers to Bianca] See they're even fake so they'll never die. "
szabadon fordítva miután Bianca virágokat kapott, Lars azt mondta neki, hogy nézd csak, mű,
ergo sohasem fog meghalni. ( Megnézed, megérted *-* )

A Jo&Jos Draco Filmkritikai Társulás e heti havi filmkritikáját olvashatták.
Legközelebb innen a Kezdők jön *-*
Naplózva

Dakota Bourgh
Boszorkány

Indiános lány

« Válasz #8 Dátum: 2012. 08. 26. - 19:42:19 »
+4

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PSn7r-XP1Js" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=PSn7r-XP1Js</a>

Az ejtőernyős baleset után tolószékbe kerülő gazdag arisztokrata, Philippe felfogadja otthoni segítőnek a külvárosi gettóból jött Drisst. Azt az embert, aki most szabadult a börtönből, és talán a legkevésbé alkalmas a feladatra. Két világ találkozik és ismeri meg egymást, és az őrült, vicces és meghatározó közös élmények nyomán kapcsolatukból meglepetésszerűen barátság lesz, amely szinte érinthetetlenné teszi őket a külvilág számára.
ajánló a Port.hu-ról

Hát szóval. A leírása alapján talán nem az a film, amit azon nyomban megnéznék. És rosszul tenném. Nem vágytam rá, de imádtam. Humoros és mindeközben megható. A zenével és a rendezői képekkel olyan hatás alá von(t engem), hogy bár végig nevettem, mégis egyszerűen sírni támadt volna kedvem a végétől... annyira szép és emberi. Közel kerülünk a főszereplőkhöz, megértjük a  motivációikat, megértjük az életüket és látjuk a változást személyiségükben. Mindezt a nyálasság és csöpögős érzelmesség nélkül.
Ami pedig engem megdöbbentett, hogy igaz történeten alapul...

Egy próbát szerintem megér. Ha nem tetszik, még mindig kikapcsolhatod... de legalább vágj bele.
Nekem rég volt, hogy ennyire tetsszen valami...
Naplózva

Jimmy K. Quinton
Eltávozott karakter

Rúnaismeret tanár ❖ Túlkomplikáció

« Válasz #9 Dátum: 2015. 06. 16. - 09:05:53 »
+1

Nem film ugyan, hanem sorozat, de a stílusa miatt úgy hiszem, hogy biztos van, akinek szintén tetszeni fog ez az ízig-vérig brit sorozat. A viktoriánus kori látványvilág és a klasszikus horror hangulat jellemzi. Nem a kibelezős, visító tinédzseres, meg nem az atommorbid American Horror Story style, hanem az az istenigazi, mesés, elvarázsoló, romantikus dramaturgia, amivel ez a műfaj végre kilép a saját korlátai közül. Nem az erőszak teszi a horrort. :D
Frankenstentől kezdve Hasfelmetsző Jacken át egészen Dorian Gray-ig minden megtalálható benne, szóval aki az alábbi sztorik bármelyikét szereti, annak mindenképpen ajánlom. Meg annak, aki imádja a gyönyörű, korabeli ruhákat, a klasszikus horror regényeket, a kiváló történetépítést, az izgalmas fő,-és mellékszereplőket, színészi teljesítményeket, etc. Meg aki baromira unja Hollywood, meg az amerikai sorozatgyártás elcsépelt tucatműveit, meg az edvárd-féle csillámpírokat.
Fő témája egy emberi lélek megmentése, s előszeretettel boncolgatja a halhatatlanság, élet és halál, Isten létezésének, az ember korlátainak, és a társadalom normáinak kérdéseit. A legjobb pedig, hogy nem rágja a szádba, hogy akkor most pontosan mi történik, hanem hagyja, hogy kicsit gondolkozz el rajta. A rengeteg, ikonikus főszereplő miatt pedig könnyű kedvenceket is találni.
Szóval Dexterrel mi elég szépen megszerettük ezt a sorozatot, és azt hiszem, másoknak is biztosan tetszene. Aki esetleg kedvet kapott hozzá, az nézzen bele, nem fog csalódni. :D
Megjegyzés: a magyar szinkron borzalmas, főleg Billie Piper hangja, érdemesebb inkább felirattal nézni.

http://www.imdb.com/title/tt2628232/
Naplózva

Alycia Remington
Eltávozott karakter

« Válasz #10 Dátum: 2015. 12. 02. - 19:01:07 »
+1

The Prestige

Remélem, mindenki ismeri, nálam talán a legjobb film díját kapná, de mindenképpen a legjobb Christopher Nolan filmét. Sötétebb hangulatú történet, mely gond nélkül keveri a valós szereplőket (pl Nikola Tesla) a nemlétező, misztikus-scifis elemekkel, ahogy azt a Nolant ismerők már jól tudják (lásd Batman vagy Interstellar). A történet két versengő bűvészt mutat be, kik egyáltalán nem riadnak vissza egymás produkcióinak szabotálásától, új trükkök kifejlesztésétől, vagy akár gyilkosságtól sem. Időben való ugrálás, rejtjeles utalások és megmagyarázhatatlan elemek tarkítják már az első perceket, miközben megismerjük a két főhőst, társakként és ellenfelekként egyaránt, hogy aztán végül mindkettejük esetén pofára essünk.

Ahogy az egy ilyen pénztárcától és szakmabeli tapasztalattól elvárható, a szereplőgárda valami fantasztikus (Christian Bale vagyis Batman, Scarlett Johansson, Hugh Jackman, Michael Caine, stb). Külön öröm Hugh Jackmant nem kaszaboló vadállatként, hanem előadóművészként nézni. A látványvilág lassan már tíz éves, de azért még így is igen jónak számít, a történet pedig csavaros, kifejezetten többször nézős.

Egy olyan filmről van szó, melynek szinte minden sorából idézetet gyártottak a rajongók, annyira jól vannak megírva a jelenetei. Kevesen tudják, de egy könyv alapján készült egyébként. Fő hibája abban rejlik, hogy nem a kezdeti ígéretet váltja be, és noha több trükköt is bemutat, némelyiket a scifi és misztikum berkeiben hagy. Aki viszont bírja a kissé sötétebb hangulatot, és nem riad vissza a valótlan és történelmi elemek keverékétől, annak mindenképpen kötelező. Nem véletlen a 8.5 imdb pont.

fan-made trailer: https://www.youtube.com/watch?v=JucYLWfFiAs

Mr. Nobody

Erről a filmről csak úgy tudok írni, hogy minimálisat adjak át a történetből. Lényeg a lényeg, jeleneteket látunk egy férfi életéből, annak gyermek- és öregkorából, teljesen összefüggéstelenül. Ezek a jelenetek ráadásul egymásnak ellentmondanak, ugyanakkor össze is passzítják a történet elemeit. Van itt múltbéli, sőt, születés előtti szál, de a távoli jövőbe is gyakran betekintünk. Kissé művészfilm, mely nem fél ugrálni fantasy, hardcore scifi, romantikus vagy épp drámai jelenetek között. Vegyessége előnye és hátránya is egyben, a hosszát illetően pedig kifejezetten túlzásba estek, de bőven van annyi mondanivalója, amiért érdemes áldozni egy délelőttöt (vagy estét). Rám kifejezetten nagy hatással volt, érdemes bepróbálni. A szerelemről, az élet értelméről és döntésekről szól, miközben a háttérből egy összetett scifi történetet is elmesél.

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=mpi0qsp3v_w

Így hirtelen még egy tíz filmről tudnék írni, de egyelőre legyen ennyi, aztán ha valaki kéri, még írhatok.

Naplózva

Elliot O'Mara
Moderátor

Mucipuma / Káosz uraság

Elérhető Elérhető
« Válasz #11 Dátum: 2018. 10. 11. - 18:05:10 »
+2

The Ottoman Lieutenant

Meglepő módon nem egy kalandokkal teli filmet hoztam nektek és nem is én néztem végül is. Vigyorog Egyik nap a párom indította el, én meg mondom, hát ebben benne van Miron Welch (avi: Michiel Huisman)! Szóval nagyjából középtájon kapcsolódtam be, tipikus romantikus film, bár nekem kifejezetten tetszett, hogy az Első Világháború idején játszódik. Rengeteg alkotás foglalkozik a Második Világháborúval, üdítő változatosság volt ez. A történet maga annyira nem fogott meg (már amennyit láttam belőle), de a helyszín lenyűgöző.
Nem tudom, hogy valaha szinkronizálták-e ezt magyarra, nekem angolul tetszett.
Érzékeny lelkűeknek zsebkendő ajánlott!

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=7BJyAgU5Yr8

Jó romantikázás,
Eli

Ui.: Miron, én szurkoltam neked, de...   Bibíí

(És egy kis életet lehelhetünk ebbe a topikba is Vigyorog )
Naplózva

Mathias Montrego
Griffendél Godrik Akadémia

elsőéves sárkánykutató

« Válasz #12 Dátum: 2018. 10. 13. - 07:44:34 »
+1

Nagy filmfanatikus vagyok, és ha tehetem mindent megnézek. Mégis ami nálam viszi a prímet és bármennyiszer, igen,  BÁRMENYISZER meg tudom nézni az a Gatsby.
A film sikerét több minden is megalapozza. Elősorban  Leonardo Di Capro, aki szerintem legjobb színész a világon, szóval az Eredet mellett nálam ez a filmje is top-befutó, sok más mellett. Aztán Lana Del Rey és Fergie betétdalai. Abszolút merész választás volt őket betolni ebbe a filmbe, de mégis működik és mégis megérte!
Nem mellesleg....Imádom a kor hangulatát, a ruhákat, az autókat, az utcákat, az egész életstílust. Gyönyörű grafikai munkák vannak benne, lenyűgöző öszhatásokkal. A cselekményvezetés, karakterépítés pedig zseniális. A misztikum, ami körbelengi a főhőst szinte kézzel tapintható, akár csak a gyász, a szomorúság, a vágyódás, az akarás. A zöld fény utáni megszállott vágy...
Ha valaha tehetném és visszamennék az időben, akkor a ’20-as évek amerikáját választanám.
Pénz, hírnév, csillogás, pont mi ma de mégis kicsit másképp. A világ nem változik és a Gatsby, talán pont ezért örök.
Naplózva

Cooper Hayes
Eltávozott karakter

« Válasz #13 Dátum: 2019. 03. 08. - 20:50:29 »
+2

Gotham

Nagyrészt szerény személyem ihletője miatt ajánlom ezt a sorozatot - igen, nem filmet! A lehető legabszurdabb történet, elvont szórakoztató cselekmény. Nekem nagyon tetszett, bár tény, hogy ehhez is kell egy felfogás és beállítottság, hogy az ember jót szórakozzon rajta. (Jelenleg az 5. évada megy, tudtommal ez az utolsó.)

Részletesebben:
itt
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás: