+  Roxfort RPG
|-+  Ősi tekercsek
| |-+  Hasznos információk
| | |-+  Pletykafészek
| | | |-+  A Roxfort falai közt...
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] 2 3 ... 9 Le Nyomtatás
Szerző Téma: A Roxfort falai közt...  (Megtekintve 39560 alkalommal)

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2018. 10. 14. - 21:04:20 »
+1


HALLOTTAD?
Avagy, így pletykál a Roxfort népe

A Roxfort ódon falairól megannyi történet pattant szerteszét évszázadok kíváncsi diákseregletének köszönhetően. És ez most sincs másként. A pletykás ajkak mindig gondoskodnak róla, hogy senki se maradjon le az izgalmasabbnál, izgalmasabb, vagy olykor akár már-már a hihetetlent súroló sztorikról. Bizony. A pletykák olykor-olykor igazak. Máskor igazságon alapulnak, s megint máskor teljes mértékig légből kapottak. Rajtunk múlik hát, mennyit és mit hiszünk el belőlük.


Szárnyaljanak hát a történetek! S hallja meg mindenki, ki mérlegelni képes! Vagy épp nem képes…



Hasznos kis tudnivalók:
- A megbízhatóság mérő segítségével, a hozzászólás végén, egy százalékos értékkel kell jelölni, hogy mennyi az adott történet igazságtartalma. De vigyázat! A mérő néha elromlik ám!
- A beküldött pletykák névtelennek számítanak. Hacsak nincs konkrétan jelölve, hogy a posztot beküldő karakter terjesztette, abban az esetben senki sem fogja tudni, hogy tőle ered.

Naplózva

Nolan Pye
Eltávozott karakter
*****


VI. évfolyam

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2018. 10. 15. - 19:28:58 »
+3


- Vajon miért éppen McFly?
- Nem is hallottad?!
- Talán csalt a vizsgákon?
- Csalós iskola első? Igazán szaftos, de nem… még jobb!
- Ki vele!
- Állítólag megvesztegette  Salamandert is!
- Egy tizenegy éves fiú? Mégis mivel? Lefogadom, hogy  Salamander dúskál a galleonokban.
- Azt hallottam, hogy nem pénzzel, hanem egy értékes tojással.
- Hogy mi? Hát már ilyesmire osztogatják a jó jegyet?





megbízhatóság mérő: 1,99%
Naplózva


Arabella Salamander
Tanár
*****


Bolondos Bőröndös LLG tanár

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2018. 10. 21. - 14:41:38 »
+2


- Hallottad? Újra botrány volt a Roxfortban.
- Valóban? És mégis mi?
- Hát te nem olvasod a Prófétát? Már tanévkezdés elején lehozták a hírt hogy újra Lumpsluck a bájitaltan tanár. Salamander helyét pedig vita tárgya képezi.
- Nocsak… de hát mit művelt már megint az a nő?
- Hát most épp semmit. Csak a tanítási módszerét kritizálták. Eléggé szétszórt nőszemély. Az igazgatónő mégis ragaszkodik hozzá.
- Annak nem nehéz, akinek ilyen apja van.
- Na igen… lehet tőle örökölte a flúgosságát.
- Az holtbiztos!






megbízhatóság mérő: 20%
Naplózva


Reed Lancaster
Tanár
*****


Gyógynövénytan prof

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2018. 12. 16. - 20:24:18 »
+3

 
Tegnap hallottam ezt a beszélgetés, mikor a folyosón tettem meg a szokásos, vacsora utáni sétámat. Csak is azért kaptam fel a fejemet rá, mert két hugrabugos diákról volt szó… nem vagyok pletykás, kicsit sem… nem én!
– Már megint az a bolond Wendy lohol Everfen után!
– Wendy?
– Wendy, az a hülye hugrabugos srác, aki a vállamig sem ér… tudod, amelyik keménykedett a Pye gyerekkel a Nagyteremben.
– Az Wenlock… Oliver Wenlock.
– Kit érdekel!
– Everfent?
– Nem hiszem. Mit tudna kezdeni egy olyan csajjal?





megbízhatóság mérő: 99,99%
Naplózva


Oliver Wenlock
Eltávozott karakter
*****


Hóborc haverja

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2019. 01. 30. - 17:49:49 »
+3


- Láttad, ahogy Pye elájult Welch óráján?
- Nem én! Lekötött a lajhárlógás tökéletes kivitelezése. Reméltem hogy a szexi tanárúr felfigyel rám.
- Ahh, na persze, pont egy lajhárlógás segít majd ezen. Na képzeld, elájult. Ez azért elég cikis..
- Hát, amilyen vézna gyerek nem csodálom.
- Destain etethetné jobban. Ő a barátnője nem?
- Dehogy! a hollóhátas Smethwyck az. Vagy Gauthier? Sosem tudom...






megbízhatóság mérő: 67,2%

Naplózva


Merel Everfen
Boszorkány
*****


A Vérborz

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2019. 02. 01. - 18:00:58 »
+1

-Hallod, mennyibe, hogy Pye és Wenlock legközelebb a szekrényből esnek elő együtt?
-Mi? Már megint összeverekedtek? Ezekről miért maradok le mindig?
-Bern, eskü egy üveg doxicidnak több esze van nálad…
-Jaaa… De az tuti nem. Pye az Destény meg Smethwyck között nem tudja, hova kacsintson többet, Wenlock meg Everfent stíröli azóta, hogy leszálltak a szemgolyói.
-Na ezeket persze fejből tudod. De pont ez az, ezek róluk a hivatalos verziók, aztán mégis mit hallani, egymásra ugrálnak mindig, mint a felajzott furkászok. Kizárt, hogy véletlen legyen.
-Tuti nem...
-Mondod ezt most. De meglátod még, kiderülnek a dolgok, és pisloghatsz majd, hogy én megmondtam előre.




megbízhatóság mérő: 89,47%
Naplózva


Oliver Wenlock
Eltávozott karakter
*****


Hóborc haverja

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #6 Dátum: 2019. 02. 20. - 23:15:00 »
+3


- Tudtad hogy Greenburry Salamandernél járt tegnap? Állítólag segítség kellett a tanárnőtől a pályaválasztásához!
- Ó a tökleves mindenit! Honnan tudod ezt?
- Tegnap hallottam, ahogy  sutyorgott a barátnőjével.
- Hmm, érdekes. Jobbat mondok! Tudtad, hogy Blaire még mindig nem tudja melyik egyetemre adja be a jelentkezését? Pedig olyan okos hogy tuti mindenhova felveszik!
- Nem lep meg, de nem az esze miatt, hanem mert gazdag. Felveti azt a családot a galleonár! Ha nekem lenne annyi pénzem biztos vígan élhetnék!
- Talán egyszer szerencséd lesz az Országos Varázslósakk találkozón...
- Ja... talán. Egyszer majd.







megbízhatóság mérő: 62,99%
Naplózva


Charisma Belby
(N)JK
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #7 Dátum: 2019. 02. 21. - 08:31:06 »
+2


- Láttad? Láttad? Láttad?
- Micsodát?
- Belbyt!
- Belbyt?
- Charisma visszatért! A gyógynövénykertet ápolgatta Lancaster társaságában.
- Mindig is tudtam, hogy bejön neki Földtúró professzor. Miatta tért vissza, mi?
- Vagy a szaftos kis pletykák miatt...  







megbízhatóság mérő: 1000%
Naplózva

Charisma Belby
(N)JK
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #8 Dátum: 2019. 03. 03. - 17:59:51 »
+4


- Brian, te tudtad? – Néz a folyosó vége felé Nelly, miközben barátja karjai közt pihen két óra között.
- Nem tudom, mit kellene tudnom… - Mosolyog a szeplős fiú, majd megcsókolja újdonsült szerelmét.
- Azt, hogy Mirabellának idősebb pasija van. Sokkal idősebb. – Meséli a lány, amolyan félig csodáló, félig rosszalló hangnemben.
- Nem, nem tudtam. Nem mintha érdekelt volna.
- Pedig így van. Szerintem tökre felháborító. A férfi az apja lehetne. Ő meg leáll vele.
- Lehet, hogy csak valami családi barát. A háború után az embernek minden barátjára szüksége van.
- Nem. Nem. Az egyik barátnőm azt mondta, hogy egész ott létük alatt szinte összebújva beszélgettek. Még egy csókot is látott elcsattanni közöttük!
- Na és? – Mosolyodik el a fiú, majd odahúzza magához barátnője ajkait. – Hagy csókolózzanak. Az senkinek sem árthat. Nekünk sem.







megbízhatóság mérő: 25%
Naplózva

Charisma Belby
(N)JK
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #9 Dátum: 2019. 03. 27. - 19:55:58 »
+3


- Úúú, ezt nem hiszem el! Hogy tehette?
- Kicsoda? Micsoda?
- Hát Lancaster! Hát Lancaster, Merlin szakállára!
- Mégis mit tett?
- Megcsalta a Kviddics Királynőt! Alig hittem el, mikor az a kövér csaj mesélte a mosdóban! De hát mégis csak a saját szemével látta!
- Mi?!
- A Gyógynövénytan professzorunk igazi nőcsábász. Tavaly még Blaire Montregoval randevúzott az üvegházban, idén meg állítólag a Mugliismeret tanárnővel… azzal a… hogyishívjákna…Digbyvel is volt egy privát találkozója a gyógynövénykertben.







megbízhatóság mérő: 205%
Naplózva

Charisma Belby
(N)JK
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #10 Dátum: 2019. 04. 01. - 21:07:32 »
+1


- Te is látod? – Kérdezi a hugrabugos Daisy háztársát.
- Mégis mit?
- Hát, hogy Artemis mennyire kivirult mostanában! – Bökdösi meg az értetlenkedő vállát a leányzó, hogy aztán az említett felé mutasson.
- Ja, hát nem csoda. Névváltoztatás, aztán meg új pasi…
- Új pasi? – Kerekednek ki a szemei Daisynek. – Na arról nem is tudtam!
- Pedig állítólag többen is látták együtt valami akadémiás félbohó sráccal. – Von vállat, miközben úgy beszél, mintha csak a nappali hőmérsékletet állapította volna meg.
- Hogy egyeseknek minden összejön… Új név, új pasi, és még új állás is a vizsgák előtt!
- Állás? – Emeli fel végre a tekintetét az érdektelen hugrás.
- Igen! Úgy összebarátkozott Nathaniel Foresttel, amikor az író itt járt, hogy az állítólag rögtön állást is ajánlott neki a kiadójánál!
- Szóval egyeseknek tényleg minden összejön…







megbízhatóság mérő: 35%
Naplózva

Charisma Belby
(N)JK
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #11 Dátum: 2019. 04. 29. - 18:53:52 »
+1


- Azért ez már szerintem túlzás. Tényleg túlzás… - Morogja először csak az orra alá az ötödéves diák. – Most komolyan? Mugli ételek? Mugli módon? Ez valami rohadt nagy vicc kell, hogy legyen! De, ha igaz, akkor Digby túl messzire ment! Erre nem kényszerítheti a diákokat! – Morog, immáron teljesen hallhatóan társainak.
- Talán sérti a büszkeséged? Vagy mi? – Gúnyolódik rajta az egyik évfolyamtársa, miközben tovább sétálnak a folyosón. - Ha egyáltalán igaz ez a hír…
- Alantas munka! Előbb nyiffantanám ki magam, semmint felnőttként mugli dolgokat használjak! Tanulni is ugyanolyan felesleges!
- Hát, akkor kezdheted is a kinyiffantást. – Veti oda egy harmadik társuk. – Mert bizony nagyon úgy fest, hogy mugliismereten, mugli dolgokat fogunk csinálni. Elég egyszerű a képlet… Hallottam, ahogy Emmy mondja, Johnnak, aki Josephinától hallotta, hogy innentől ezek az órák rendhagyóak lesznek.
- Nos, akkor. Ha valami nem tetszik. Válts órát Kevin! Amúgy sem értem, mi a fenének iratkoztál fel erre! Muglilenéző!







megbízhatóság mérő: 74%
Naplózva

Charisma Belby
(N)JK
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #12 Dátum: 2019. 05. 13. - 20:42:00 »
+1


- Képzeld azt mesélték, hogy Patrick McFly már megint szerelmes levelet kapott… De én egyszerűen el nem tudom képzelni, hogy ez igaz lehet… Még csak kis izékebizéke. Hát nem is jóképű vagy valami… Még ha, még ha menő lenne, de az se. Egész nap mindenféle sütiket talál ki. Mennyire béna már? És nesze. Megint szerelmes levelet kapott. És Boris azt mesélte, hogy ez most megint valami idősebb csajtól jött, pont úgy mint a többi is… Ahh… Tuti van benne valami cuki, amit imádnak! De hát basszus… Csak a kis sütikéi foglalkoztatják… Te? Mi van, ha azokba tesz valamit? Valami bájitalt?
- Ha ez így van, akkor menőbb, mint azt valaha is beismernéd. Amúgy meg. Simán lehet, hogy a lányokat éppúgy a hasukon keresztül kell megfogni… Sose tudhatjuk.







megbízhatóság mérő: 65%
Naplózva

Charisma Belby
(N)JK
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #13 Dátum: 2019. 05. 30. - 19:31:08 »
+4


Fertő a Roxfortban!

- Hallottad ezt, Mirella? - kérdezte idegesen Wilhelmina, a hollóhátas Grizelda édesanyja.
- A leendő rúnaismeret oktató, Sage Bolton gyakorlatilag még be sem tette a lábát a Roxfortba, máris a diákok megrontásán mesterkedik. Felhívására csókcsatába kezdett a fél varázsvilág...  - kezdte felháborodva Wilhelmina.
- Hogy micsoda? Nem mondod.... Ki csókolózott kivel? - faggatta elborzadva Mirella.
- Bolton biztatására először Giacomo Belian Santeria, a Keresetlen Komédiások Kamaraszínházának ígéretes tehetsége kapott egy ártatlan puszit Lilium Leddicius nekromágustól, majd meglepetésére megcsókolta őt a feltörekvő színésznő, Lottie A. Lowell aki ezek után szenvedélyes csókcsatába kezdett Sage Boltonnal és Elliot Foresttel is. A biszexuális színészpalánta, Giacomo ezek után felbátorodva Elliot hűtlenkedésén, géncserét hajtott végre annak férjével, a nagy Nathaniel Foresttel, aki saját bevallása szerint „nem rossznak” titulálta a csókot. Az erkölcstelen nihil megkoronázásaként végül Merel Everfen, negyedéves hugrabugos diák!!! látványosan csókolózott a leendő tanár úrral, Boltonnal.... - tajtékzott Wilhelmina. - És ez még nem minden: utána verekedésbe torkollott a dolog!
- Tényleg? Ez hallatlan!!! Hogy engedheti ezt Minerva? Ezek után lehet, hogy nem kéne Felixnek felvennie a rúnaismeretet.... Ráadásul azt hallottam, hogy Boltont azért rúgták ki a Godrikról, mert alkoholista....Így biztosan nem lesz jó hatásokkal a diákokra!







megbízhatóság mérő: 167%
Naplózva

Stella P. Campbell
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #14 Dátum: 2019. 07. 28. - 15:52:54 »
+1

- Hé! Ismeritek ezt a lányt?
- Ő az a Vadmacska nem?
- De. A gyogyós lány, aki nem emlékszik semmire. Állítólag minden udvarlóját péppé verte ezidáig. Azt mondják az a Griffis hatodéves srác is miatta került Madam Pomfreyhez.
- Hö?
- Mi tagadás nem jó vele ujjat húzni. Igazi vadóc csaj az bizonyos. Jó jönne neki már valaki, aki megszelídíti és jól helyre teszi a drágát.
 
  



megbízhatóság mérő: 70%
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 ... 9 Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 01. 15. - 02:54:43
Az oldal 0.224 másodperc alatt készült el 43 lekéréssel.