+  Roxfort RPG
|-+  Általános
| |-+  Három Seprű :: Társalgó
| | |-+  Hogyan alkottad meg a karaktered?
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: 1 2 3 [4] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Hogyan alkottad meg a karaktered?  (Megtekintve 27274 alkalommal)

Arelia Tobervic
Eltávozott karakter
*****


Átoktörő

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #45 Dátum: 2020. 10. 05. - 03:56:10 »
+2


NÉV:  Arelia Tobervic
A karakter nevét egy korábbi FRPG karakteremnél szereplő NJK nevéből írtam, néhány betűcserével, hogy angolosabb legyen a hangzása, mert eredetileg Tobrevicz volt. Azért is ezt a nevet választottam, mert ez a NJK egy nyugodt, entellektüel, kiegyensúlyozott beállítottságú kari volt. És nekem, amikor kinéztem a Roxfort FRPG oldalt, egy ilyen karakterhez volt kedvem, hangulatom. Egy kis nyugalomhoz, idillhez.

AVATAR:
Amikor képet kerestem, már egy ilyen tollas kalapos, viktoriánus feelinges, hölgyet akartam megalkotni. Volt már egy korábbi FRPG karakteremnél, hogy részben használtam Kate Beckinsale képét, de az ottani játékom megszakadt és többek között ezért is gondoltam úgy, hogy „restaurálom” a karaktert és finomítva rajta, már az irányadó névvel is, újra alkotom.
Mivel a Roxfort FRPG a Harry Potter világán, a mágikus Anglián alapul, ezért igyekeztem a karakter stílusjegyeit is ehhez igazítani, a fent említettek mellett. És mivel, ennek az oldalnak a világa, ha nem is abban a hagyományos értelemben vett gotikus fantasy világ, de tudva levő, hogy a varázslók és a boszorkányok sokszor igen különc módon öltözködnek a muglikhoz képest és nem ritkaság a régebbi stílusú ruhák viselése sem. Szóval, ebből kiindulva, meg az angliai folklórból, kerestem a színésznőtől, ehhez illő kosztümös filmeket és azokra cím szerint rákeresve találtam ilyen képeket.

ELŐTÖRI:  
Nos, ezt is, mint a név és a karakterkép esetében is, sok minden ihlette és volt a forrása. Vannak részletek, amiket korábbi FRPG oldalakon a karaktereimmel történtek alapján írtam az ET-be; érzést, hangulatot, történést. Persze, olyan is van benne, amit csak kitaláltam és beleérzéssel írtam, hogy mi történik, ki, mit mond, ki, mit reagál stb. Aztán, építettem a Harry Potter világára. A könyvekre és a filmekre is. Ráhangolódásból meg is néztem mind a nyolc filmet, ahogy gondolkoztam az ET-n. Egy-két dolognál még elő is vettem a polcról a könyveket és bele-bele lapoztam, hogy mi hogy is volt, mert a filmekben sok az eltérés. Hogy egy példát említsek, a tömörség és a rövidség szellemében, pl. Rita Vitrol animágus alakja a könyvben egy bogár, de nincs megnevezve konkrétan, hogy milyen, bár említik, mint poloskát, a lehallgató viselkedése miatt. Aztán forrás volt még „A legendás lények és megfigyelésük” c. film. A „múlt” résznél sokat merítettem a „HP és a Főnix Rendjéből” és az előbbi filmből, de nem tagadom az oldal fejléce is megihletett és a „HP és a Halál Ereklyéiből” eszembe jutatta a „Tizenkilenc évvel később” részt, meg a fehér „King’s Crossos” részt. Amiről további filmek is eszembe jutottak, mert mindegyikben hasonló motívumként jelenik meg a "váró", mint az „Eredetben” és a „Mátrixban”. Ezekből meg jött a liftes rész, bár ennél is leginkább a „HP és a Főnix Rendjéből” merítettem. S mivel egy kis elegáns, hölgyekhez illő vitriolos hangulatú szócsata szituációját akartam megteremteni, ezért választottam az ET-ben Rita Vitrolt, mint olyan karaktert, akit ehhez ellenpólusként jelentőségteljesen meg tudtam szólaltatni. Reméltem, hogy nem lesz gond, hogy irányítottam egy HP történeti szereplőt, engedély nélkül.
A testvérek kapcsolatának megírásánál szintén volt egy film, amiből vettem egy kis hangulatot: „Nem férek a bőrödbe.” És van a gyerekek, szülők, rokonok kapcsolatában egy-két apróság, amit az „Addams Familyből” és az „Átkozott boszorkákból” vettem át.
Szóval, ha nem is gondolnátok, de sok időből, és sok részből tevődött össze a karakter, hogy egy új összetett karaktert hozzak létre. Volt benne munka, főleg, hogy a világ és az oldal szabályainak is megfeleljen.

HASONLÓSÁGOK-KÜLÖNBSÉGEK:
Itt meg kell említenem, hogy mi adta a kezdeti ihletet még a karakter külsejéhez, jelleméhez és a viselkedéséhez. Egy könyvsorozat a „Gail Carriger - Napernyő Protektorátus” és „A váratlan utazás” c. sorozat. Mind a kettőt nagyon szeretem és nem véletlen, hogy ebből indultam ki, sosem csinálok, olyan karaktert, amit valamilyen tulajdonsága miatt ne tudnék kedvelni vagy szimpatizálni vele, mert akkor nem is bírnék hosszú távon a bőrébe bújni sem, de maradjunk a konkrét kérdésnél, hogy konkrét választ adjak.
Miben hasonlítunk?
Nagyon sok dologban, és mindketten szeretjük a teákat. Mind a ketten visszahúzódó személyek vagyunk, akik inkább kerülik a konfliktust, és igaz, hogy hirtelen felindulásból meggondolatlanul cselekszünk, vagy, ha olyan helyzet van, hogy hirtelen kell krízis helyzetben dönteni, akkor túl szigorúak vagyunk. Az ironikus humorunkban is van hasonlóság.
Miben különbözünk?
Én ilyen ruhákat az ő helyében nem vennék fel, mindennapi viseletnek biztosan nem. Esernyőt sem hordok magammal, ha esik se nagyon, az ilyen kis összecsukható ernyőket még valamennyire használom, de az ilyen nagy ernyőket, mindig elhagyom. Továbbá, nem igazán kedvelném, az ilyen hivatalban való mókuskerekezést, de Arelia szereti a munkáját és olyan maximalistán pontra szaró kicsit. Ő fontoskodóbb és társaság kedvelőbb személy tőlem. Meg bájosabb.
Persze, elég felületesen írtam választ a kérdésekre, de hát Areliával még nem játszottam. Egy karakter IC-n kel igazán életre, ameddig csak karakterlapja van meg és a viselkedésbeli elképzelések, a történeti ötletek nincsenek kijátszva s a többi karakterrel nem kerül szituációkba, addig sose alakul ki igazán élhetően a személyisége, főleg, hogy tudom, hogy más játékosokkal való interakciók nagyon sok dologban befolyásolhatják, módosíthatják, alakíthatják egy karakter jellemének az alakulását.

Naplózva


Charlie Oswin
Eltávozott karakter
*****


Farkasfiú

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #46 Dátum: 2021. 09. 26. - 17:17:57 »
+5

NÉV: A Charlie név adott volt. Régóta szerettem volna egy karaktert így elnevezni. Az Oswin volt a lehetőségek közül a legjobb, ami kapcsolódott hozzá. Charlie második neve Johan, ami viszont egy cseh név és a származását is szerettem volhna kicsit megjeleníteni abba, ahogyan az anyukája elnevezte. Szóval igazából majdhogynem teljesen véletlenszerűen alakult ki ez a névcsoport. Nem volt különösebb miértje, egyszerűen csak tetszett a Charlie név, aranyosnak találom. A többit pedig ez vonzotta magához.

AVATAR: Ezer éve akartam Timothée Chalamet arcával egy karaktert. Nem ő volt Charlie első arca, de azt hiszem ő illik a legjobban hozzá. Az előző nem volt annyira szerencsés, kicsit zavart, hogy szőke haja van.

ELŐTÖRI: Nem volt korábban vérfarkas karakterem, ezért szerettem volna ezt a vonalat megjeleníteni. Ebbe pedig szerettem volna belevinni azt is, hogy kicsit ez a közép-kelet-európai vonal jelenjen meg. Így hát az apját választottam arra, hogy vigye bele a bajba. A következményeket, hogy vérfarkas legyen, nem akartam azonnal az előtörténetbe megjeleníteni, így nem kapott helyett benne még az átváltozása, megharapása. Ez a játéktéren történt meg nem rég.
A másik elem, amit szerettem volna mindenképpen beleszőni az a zene iránti rajongás. Éppen egy együttesről néztem egy dokumentumfilm sorozatot, mikor jött az ihlet. Ráadásul a Walpurgis lányairól is akkoriban olvastam valamit és érdekesnek találtam annak a lehetőségét, hogy a Roxfortban legyen egy banda. Persze jobb lenne még bőségesebben kijátszani... akit érdekel nézze meg a keresettemet.  kacsint

HASONLÓSÁGOK-KÜLÖNBSÉGEK: Nem gondolkodtam még ezen. Nem hiszem, hogy sok hasonlóság van bennünk, bár talán a határozottságunk hasonló Charlie-val. A korkülönbség miatt viszont nem hiszem, hogy ennél bőségesebb közös vonás lenne vele. Sosem hittem azt, hogy menő a cigizés, vagy a lányok/fiúk hülyítése. De talán éppen ezért, egészen ügyesen bánok a sráccal, így a 3. visszatérése alkalmával. Nekem ezek a dolgok mind-mind újdonságok és ettől izgalmasak.
Naplózva


Aiden J. Fraser
Varázsló
*****


Pirkadatkor a hajnalba olvadok

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #47 Dátum: 2021. 09. 26. - 18:47:13 »
+5

S íme... Közkívánatra Bibíí


NÉV: Az Aiden név egyértelmű volt, amikor Ben et-jében megemlítettem, mint ikertestvért. Olyan nagyon rejtélyes és misztikus hangzása van, nagyon szeretem. Mellesleg a nevet egyébként a Beyond Two Souls játékból merítettem. Ott is van benne szó ikrekről, szóval még passzolt is a koncepcióhoz. A James a másik kedvelt angol nevem, szerintem nagyon elegáns, és valahogy illett hozzá. Szeretek két vezetéknevet adni a karaktereimnek, ha már nekem csak egy van.  Vigyorog A Fraser pedig a Ben miatt teljesen adott volt, ennek pedig a magyarázata olvasható az öcsikéről szóló részben.

AVATAR: Na, hát igen. Amikor Aiden előző usere megkérdezte, hogy kihozhatja-e a karit, akkor még Benjamin révi arcával hozta ki őt is, aki Shawn Mendes volt. Aztán megkérdezett, hogy válthatna arcot, és így lett az új avija a kimondhatatlan nevű Benjamin Wadsworth. Amikor visszakerült hozzám Aiden, nem akartam megváltoztatni az arcát, egészen illik hozzá. És még Ben új avijával is láthatóak a "tesós" jellemek, a göndör haj és a barna szem jegyében.

ELŐTÖRTÉNET: Húha, ez egy kicsit kacifántos, de kezdjük is a gyökereknél, azaz Benjaminnál. Az ő ET-je Aiden szemszögéből lett megírva, ami könnyebbé tette a karakter megalkotását az előző user számára is. Szóval eredetileg Aiden meghalt Benjamin előtörténetében, viszont ahogy életre kelt Aiden a múltas megemlékezésekben úgy vált egyre szerethetőbbé számomra és az alőző user számára is. Amikor a régi usere felvetette az ötletet, hogy mi lenne, ha életben lenne és kihoznánk játszani, kicsit vonakodtam is, de aztán csak beadtam a derekamat és együtt elkezdtünk agyalni rajta. Az én képzeletemben mindig is úgy élt Aiden, hogy ő volt a romantikusabb, a lágyabb, a racionálisabb, a nyugodtabb és a józanabb, míg Ben... Nos ő Ben volt. Mindig is úgy képzeltem el, hogy cigizik, hogy túlságosan különböznek Bennel, és mégis rengeteg dologban hasonlítanak. Mivel szeretem a klasszikus zenét, és Ben elektromos gitáron játszik, úgy gondoltam, hogy a zongora tökéletesen passzolna hozzá.
Aidennek van 4! ET-je, először NJK volt, aztán az usere kihozta őt JK-ként is, aztán amikor visszakaptam, úgy döntöttem, hogy pár dolgot változtatni szeretnék vele kapcsolatban, ezért újraírtam először NJK-ként, aztán persze megszületett JK-ként is.
Szerettem volna megszabadítani már pár sötét múltbéli árnytól, amik nem hagyták őt békén, így pontosan ennek a továbblépsnek a kijátszásáról szólt az NJK-s előtöri. Egy sokkal felszabadultabb Aiden lett utána, aki képes volt végre lezárni valamennyire a sötét múltját, amik folyton hátráltatták, így pedig több lehetősége van kibontakozni a játéktéren is. A mostani, legújabb előtörténetben szerettem volna az ostrom napját megjeleníteni, mind a két srác szemszögéből. Ugyan azok az események, előrehaladva, más-más szemszögből, így pedig végre teljes képet is tudtam adni az életüket örökre megváltoztató napról. Mivel Benjamin előtörténete ezeknek az eseményeknek a legvége, így Aiden előtörténetében ki tudtam kerekíteni teljesen azt a napot.
Egyébként Ben nélkül ő sem létezhetne, és igazából sokat gondolkodtam abban az előtörténetben, hogy Aiden legyen-e az ikertestvére, vagy nem. Viszont nagyon szerettem volna egy különleges és szoros testvérkapcsolatot a játéktéren, így lettek ők egypetéjű ikrek.  

HASONLÓSÁGOK-KÜLÖNBSÉGEK: Hmm. Aidenben és bennem anniy a hasonlóság, mint első látszatra Ben és Aiden között. Azaz nagyjából semennyi. Egyszerűen más a temperamentumunk. Lehetne azt is mondani, hogy Aiden olyan, mint a nővérem. Nyugodt, türelmes, és logikusabban gondolkodik, nem cselekszik hirtelen és nem irányítják az indulatai úgy, mint engem és Bent. Viszont a hasonlóságunk az, hogy mind a ketten nagyon szeretjük a klasszikus regényeket, a művészetet, szeretek elveszni a gondolataimban is, mindenfélén elmélkedni csendes perceimben.  Vigyorog
Naplózva


Oscar Caine
Mandragóra Gyógyítóképző Ispotály
***


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #48 Dátum: 2021. 09. 30. - 21:24:19 »
+4

N É V

Furcsa, mert nem agyaltam valami sokat rajta. Olyan ritka és kicsit egyedi, és aranyos nevet szerettem volna adni neki, ami egy kicsit valahogy tükrözi a személyiségét. Az Oscaron nem is agyaltam olyan sokat, igazából, viszont a vezetéknevén annál inkább. XD Valami ütőst szerettem volna, ami kicsit olyan nyomozós hangzású, ami vissza fog neki köszönni, ha felderítő nekromágus lesz. Úgyhogy elővettem egy név generátort és addig nyomkodtam, míg a két név össze nem passzolt. És mit ne mondjak, szerintem egészen menőre sikerült. XD

A V A T A R

Huh hát nehéz dió volt. Nem ismerek sok színészt, mert nem vagyok olyan nagy sorozatos, hogy az új generációval tisztában legyek, szóval nagyon-nagyon nehezen találtam meg az arcot. Ilyenkor adok hálát az IMDB toplistának, hogy létezik. Amikor már megtaláltam Ross Butlert éreztem, hogy ő az igazi, nekem nagyon tetszett, és örültem, hogy Armin usernek is.

E L Ő T Ö R T É N E T

nem szerettem volna egy átlagos karit meg egy átlagos előtörténetet írni. Iagzából egy kicsit a társadalom aljáról származó karaktert is szerettem volna hozni, aki kicsit ellentmondásos személyiség és mégis szerethető. Oscar mugli családból jött, rossz körülmények között nőtt fel, így nyilvánvalóan utálja a gazdagabb felsőbb osztályt és ezért megveti az aranyvérűeket is. Ez egészen érdekes fűszerezést ad a karakterének. Közben pedig hatalmas igazságérzete van, és alapvetően nagyon kedves és barátságos másokkal. Szerettem azt a csavart nála, hogy mégis aranyvérűnek hazudja magát, miközben tök csóró. Egy egészen izgalmas karakter lett, és a végére nagyon megszerettem a maga módján Oscart. Vigyorog

H A S O N L Ó S Á G // K Ü L Ö N B S É G
Hehe. Csak különbség jut az eszembe. Oscar az ellentétem inkább, kimondja ami a száján van, kissé talán túlságosan is szókimondó, bátor, és tettre kész, nem fél cselekedni akkor, amikor akar, és a tetteinek cikis vagy nem cikis következményei sem érdeklik. Olyan nagyon kis szenvedélyesen a mának élő típus, ami miatt egy kicsit irigyelem. Talán annyi mégis van belőlem, hogy képtelen másokkal ténylegesen rosszindulatból gonoszságokat művelni.
Naplózva


Elizabeth Hepburn
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #49 Dátum: 2021. 09. 30. - 22:24:49 »
+2

NÉV: Elizabeth. Akkoriban éppen ismét a Kisasszonyokat olvastam, és mindig is tetszett hogy Bethnek lehet becézni. Elegánsnak, nőiesnek és finomnak érzem, így nem gondolkodtam rajta túl sokáig. Családnévnek is valami lágy hangzásút szerettem volna, és Audrey Hepburn után megszületett Elizabeth Hepburn.

AVATAR: Mindenképpen vörös hajúnak képzeltem el, és már kiszúrtam Abigailt a chilling adventures of sabrinában. AZtán szerepelt a The winx sagában, és ott már biztos voltam benne, hogy ő lesz az arca.

ELŐTÖRI: Röviden tömören: Nos, Beth a főkarim, az első itteni karakterem, és ő hasonlít rám a legjobban. AZ előtörténetben is szerepelnek dolgok, amiket a saját életemből merítettem, mint például Beth édesapját. Sokszor szerettem volna magam is eltüntetni az apám, sokszor voltam tehetetlen fültanú a részeg vitáknál. Aztán az én szüleim is elváltak. A többi karakteremhez képest Beth ET-je sokkal személyesebb. Talán ezért is kötődöm hozzá nagyon.


HASONLÓSÁGOK-KÜLÖNBSÉGEK: Beth én vagyok. Az ízlése, a gondolatai, a humora/igen is van neki/ :D, én vagyok. A játékaim során is vele írok a legkönnyebben, mert vele simán magamat adom. Ahogy a szerelmet keresi, de rájön, hogy nem tudja, hogyan kell kezelni, mert zavarba jön tőle. A furasága, az elvarázsoltsága, és a mások felé való nyitottsága, elfogadása. Amiben különbözünk...nem tudok rajzolni. Festegetni próbáltam egyszerűbeket a karantén alatt, de béna vagyok, ez van. :D
Naplózva

Fynn Kyteler
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #50 Dátum: 2021. 10. 02. - 08:50:30 »
+2

Fynn Kyteler
•    •    •


Név: Valami különlegesebb nevet akartam, mint a James, vagy a Josh. Valamit, ami frappáns, rövid, könnyen megjegyezthető. Aztán Jött a Gilmore Girslből Fynn, és voilá, így lett Fynn is Fynn. :D Vezetéknév. Keresgéltem kicsit a neten. Alice Kytelert 1931ben megvádolték azzal, hogy férjeit megmérgezte. Az első ír nő, akit boszorkánysággal vádolnak. És itt képbe is jön az előtöri is.

Avatar: Nos hát...13 éves korom óta eszem vesztem a pasiért. Amikor ment a Lost, már akkor ott virított tini szobámban a plakátja. Aztán ugye a jó öreg Vámpírnaplók. Ian Somerhalder egy félisten. Ennyi. :D Még most is.  

Előtöri: Amikor a családnevelet keresgéltem, akkor jött a bájital és a méregkeverő ötlet. Legyen aranyvérű, akkor legyen kb annyi idős, mint most én. Legyen egy lány tesója, akit védelmez, mert azért az gondsokodó, és menő. Azt akartam, hogy legyen meg benne a sötétség is, de később rajzolódjon ki a jó benne. Szeretném majd a testvér szálat is kirajzolni, behozni Alizont, mert nagyon meghatározó Fynn személyiségében. Kiséé talán túl szoros is a kapcsolatuk, azért váltak el egy időre.

Hasonlóságok-különbségek: Hmmm...Hasonlóságok. Szeretek flörtölni. Akkor is, ha nincs vele célom. Jól esik, nő tőle az önbizalmam, és..egyszerűen jó. Persze nem kell itt nagy csábításokra gondolni, tényleg csak kis flörtre. Külsőre sötét hajam és kék szemem van, de én nem vagyok egy edzőtermes valaki :D Különbözőség: Azt hiszem, az összes többi. :D
Naplózva


Armin Narek
Manifesztálódott Művészetek Mágikus Magasiskolája
***


A festő

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #51 Dátum: 2021. 10. 02. - 12:29:48 »
+5

A R M I N

Név: A név volt talán a legnehezebb a srác megalkotásából. Először is azt kitaláltam, hogy közel-keleti származású legyen és iráni, azaz egy perzsa eredtű névben gondolkodtam. Az Armin éppen ilyen. A vezetéknév volt a bonyolultabb, mert a megfelelő kiejtéssel kellett találnom egy olyan vezetéknevet, ami passzol hozzá, de nem két szóból áll és túl arabos, inkább érdekes hangzású. Ezért is esett a választás a Narekre, mert az volt az egyetlen, ami elment még az Arminnal. Szóval sokáig ügyködtem a megfelelő név megalkotásán.

Avatar: Nem nagyon ismertem az arcot. Lényegében teljesen randomizáltan választottam ki. Az Árnyvadászokat csak utána kezdtem el nézni, de azt hiszem jól döntöttem. Tökéletesen a vonásai és a színei ahhoz, hogy alátámassza Armin származását. Elégedett vagyok teljesen a döntésemmel, bár a magassága azért kicsit megijesztett. Köszi Oszi, hogy alkalmazkodtál méretileg.  :3

Előtöri: Újabb nehéz dió. Azt mindenképpen szerettem volna, hogy elszakadjon az otthoniaktól és a szigorú neveltetése mellett egészen ártatlannak hasson, kicsit gyerekesnek. Ezért is tűnik néha ártatlannak és szerencsétlennek az élet normális dolgaival kapcsolatban. Sosem ivott, sosem volt szerelmes és sosem élt a vágyainak, így neki ezek mind-mind újak. Megint csak köszi, Oszi.  LOL Kifejezetten élvezem egyébként, hogy egy ilyen különleges hátterű karaktert alkothattam, akinek a világ nyugatias dolgai kicsit furcsák és felfedezés előtt állnak.
Az, hogy művész lett egy másik karakterem miatt alakult így. Lényegében az ő kicsit felnőttebb változataként tekintek Arminra. Nagyon tetszik, hogy ebbe is bele tudtam szőni kicsit a közel-keleti vonalat és főként növénymotívumokban gondolkodom. Ezt megtörve hamisít festményeket egyébként, amik eléggé megterhelik lelkileg. A szülei nem támogatják azonban, hogy külföldön maradjon, így nagyrészt önfenntartó, azt pedig tisztességesen nem tudta úgy kivitelezni, ahogy szerette volna. Aranyvérű lévén ahhoz szokott ugyanis, hogy mindene megvan. 
Viszont mindezek ellenére nem vagyok 100%-osan elégedett az előtörténettel. Inkább az oldalon szeretném, hogy kicsit jobban kijöjjön a személyisége. Remélem ez sikerülni is fog.

Hasonlóságok-különbségek: Eléggé művészlélek vagyok és szeretek alkotni, sőt korábban festettem is, még a gimnáziumi éveim alatt, ráadásul rajzból is érettségiztem. Talán ez az, ami a leginkább hasonlít bennem Arminhoz. Sokáig szerettem volna festő lenni, de ezt családi szinten nem támogatták, azóta meg teljesen magam mögött hagytam ezt a világot. Jó egy kicsit újra átélni. A nagypapám szintén hobbifestő volt, rengeteg képe van most is a falamon, úgyhogy rá is megemlékeztem ezzel.
Mindezek mellett talán a későnérő típus az, ami rám is jellemző. Ráadásul érdekel nagyon a közel-keleti kultúra, művészet és történelem, ami a tanulmányaim kellemes mellékzöngéje. Szóval ezt is nagyon élvezem a fiúban. Remélem jó sokat tudok még vele játszani, mert egyenesen imádom.
Naplózva


Daniel O'Mara
Eltávozott karakter
*****


A Medimágus

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #52 Dátum: 2021. 10. 22. - 19:06:07 »
+6

Daniel Alfred O'Mara



Név: A neve lényegében adott volt, Elliot előtörténete alapján. Az Alfred lett egyedül egy közös döntés eredménye, ez ugyanis nála nem szerepel. Magamtól nem biztos, hogy Danielnek neveztem volna el, de tetszik egyébként ez a név, ráadásul szerintem nagyon illik a kari személyiségéhez.

Avatar: Szintén adott volt. Tetszik, hogy olyan igazán írnek néz ki a vörös hajával és a kicsit rendetlen szakállávál. Ezt a vonalat amúgy is erősen akartam hozni nála, hiszen ő sokkal kevésbé örökölte az anyukája ázsiai vonásait, mint Elliot. Ráadásul ugye az is kritérium volt, hogy a kora ellenére inkább ő nézzen ki az idősebb testvérnek. Azt hiszem, ezt sikerült hozni, nem csak az arccal, de a személyiséggel is.

Előtöri: Elliot történetét érdekes volt Daniel szemszögéből nézni. Elliot úgy érezte sosem szerették otthon, de éppen elég problémás gyerek volt az, hogy a szülők mindenfigyelmét megkapja. Ezért nagyjából arra lett felhúzva a történet, hogy Elliot észre sem vette, mennyire központi szerepet töltött be a családi körben, Daniel pedig megsínylette, mikor eltűnt. Hiába volt jó tanuló, tökéletes amennyire lehetett, a szülei tudomást sem vettek róla, mert mindig a bátyót kutatták.
Aztán Daniel is megtalálta a boldogságot, de mint mindenkinek, az ő életét is felborzolta a háború. Így lényegében semmi sem maradt a kezében, csak egy kislány, akit egyedül kellene felnevelnie. Egyedülálló apaként csöppent az oldal életébe, illetve ő az aki nagyrészt megpróbálja összefogni a családot. A nehézség persze Elliottól jön, aki állandóan valamivel megzavarja a nyugalmat és már nem csak önmagával szórakozik, hanem a családdal is... ugye bátyó? Nagyrészt a történetét Elliot eltűnése köré szerveztem, na meg a Rowle család jelentette veszély is kulcsfontosságú. Danielnek vérségileg nincs köze hozzájuk, de Elliotnak igen, így pedig veszélyt jelentenek.

Hasonlóságok-különbségek: Hát nem vagyok olyan türelmes, mint Daniel. Én már sokkal korábban robbantam volna Elliot esetében, ráadásul azt hiszem inkább húzódtam volna háttérbe, minthogy belefolyjak a rossz döntéseibe. Ugyanakkor én is nagyon szeretem a testvéremet, meg akarom védeni mindentől, még saját magától is, ha kell. Ezért pedig tényleg tűzön-vizen átmegyek, ahogy Daniel is. Nekem is a családom a legfontosabb, akikért tényleg szívesen megteszek mindent.
Naplózva


Nora Narek
Mardekár
*


A rendes lányok csendben sírnak

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #53 Dátum: 2022. 07. 28. - 14:52:48 »
+8

NORA NAREK

NÉV:
A név természetesen már adott volt, hiszen keresett karakter és Armin usere nagyon is jól választott. Imádom az alliteráló neveket, és szerintem ennél jobb nevet el sem tudk neki képzelni.  Vigyorog

AVATAR:
Őszinte leszek, először nem tetszett az avija, de aztán egyre inkább megszerettem, innen is bocsi, Armin user! Mivel nem nekem kellett keresgélni így ez is adott volt, és most már keresve se találnék. Norásan bájos és aranyos.

ELŐTÖRTÉNET:
Tetszett az alapötlet, hogy egy olyan lányról van szó, aki ki akart szakadni abból a közegből, amiben felnőtt, és ezért nagyon is sok mindent képes volt kockáztatni. Ilyen bátor azt hiszem sosem lennék. Nora ebből nekem elég szenvedélyes típusú kamaszlánynak tűnt, aki a végtelenségig képes küzdeni a céljaiért, nem nézve, hogy mégis mit is ad fel ezzel. Ebből persze jött az ötlet, hogy Nora egy olyan kamaszlány legyen, aki nagyon is vágyik a szeretetre, a szeretet viszonzására, amit odahaza sohasem kaphat meg. Szinte őrült módon kergetve ezzel a vágyait és a férfiakat is. Ki szerettem volna élni egy ilyen lánykarakterrel azt a kamaszos dolgot, hogy minden vonzó férfiúba beleesik, aztán pedig szegény mindig pofára esik. Erre építettem fel az ET-t is, hiszen az ő első szerelméről volt szó, aki mellett kereste a kitörési lehetőséget, és hiába fájt neki az elválás képes volt talpra állni, mert egy erős kislányról van szó. Habár nem feltétlenül volt hatással rá a háború, Armin usere révén ő is egy saját háborúban áll a kultúrájával a vallásával és a családjával is, és ettől lett számomra már az elejétől kezdve nagyon izgalmas a karakter.  :3

HASONLÓSÁGOK-KÜLÖNBSÉGEK:
Hűhaa. Nora bátor, képes mindennel is szembeszállni, ha a céljai és az érzelmei mozgatják. Ha kudarc is éri, ha padlóra is kerül, képes felállni onna és egyenes háttal tovább lépni. Erre én nem lennék képes, főleg nem ennyiszer összeszedni magam. Természetesen nem vagyok olyan hiú, mint ő, de azt hiszem neki ez is egy olyan álca ami mögé a gyengeségeit és a vívódásait rejti el. Na igen, elképesztően tud évődni magával és vívódni, hiszen olyanokat is tesz, ami a saját otthonában nem igazán lehetne. Ebben hasonlóak vagyunk, néha sokat vívódunk. XD Ettől függetlenül romantikus lány, imádja a szerelmes megható történeteket, ahogyan én is, és a józan ész felett hajlamosabb az érzelmeire hallgatni. Ebben is teljesen egyformák vagyunk.  Vigyorog
Naplózva

Lennox Campbell
(N)JK-Tanár
*****


a kviddicsjátékos

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #54 Dátum: 2022. 10. 11. - 17:23:00 »
+5

LENNOX ARCHIE CAMPBELL

NÉV:
A név nem volt könnyű. Olyat szerettem volna, akit Rowling valamilyen formában említett, de A Kviddics Évszázadait kicsit kevésnek találtam, ezért belemásztam jobban a Pottermore-ba és persze a HP-wikibe. Így találtam meg Lent és a bátyját. Tetszett nagyon a neve, ráadásul kiderült, hogy a skót vonatkozás az ő esetében ezzel csak tovább van erősítve. Ugyebár a Montrose is egy skót kviddics team. Szóval van egy Lennox nevű skót klán, illetve egy grófság is ezt a nevet viseli ott. Szerintem nagyon egyedi és szép neve van, örültem, hogy rátaláltam.

AVATAR:
Ez sem volt túl nehéz. Mivel a kezdetektől fogva festett hajúnak képzeltem el, ezért pont kapóra jött, hogy a megalkotása hetén láttam az Elvis filmet, ami felül is írta az addigi nyálas elképzeléseimet Austin Butlerről, bár ha ez benne is van, nem gond. Lenhez illik.

ELŐTÖRTÉNET:
Kicsit rövidke a mostani NJK előtörténet. A tervem határozottan az, hogy előbb-utóbb feljavíton és még többet árulok el róla, JK karakterként. A jelenlegi előtörténet nagyjából csak a személyiségét és a kviddicssztárként elért sikereit mutatja be. Szóval röviden alig várom, hogy gyerekkora óta bemutassam az életét.
Ha a helyzet a tanárkodás miatt nem kellett volna sietnem vele, akkor már eleve így írtam volna meg. Nyilván persze most is kiismerhető belőle a lényeg, hiszen a kviddics, a csillogás teszi ki az élete nagyrészét. Ez határozza meg azt, hogy hol látja magát a világban. A megírandó dolgokról egyelőre nem spoilereznék, hiszen senkinek sem meséltem róla, inkább csak célozgattam a játékokban rá.

HASONLÓSÁGOK-KÜLÖNBSÉGEK:
Hát... majdnem mindenben hasonlítunk, bár talán ő még hozzám képest is túlzottan egoista. Aki ismer - khöm  Hááát - az tudja, hogy magabiztos vagyok, határozott, ugyanakkor van bennem empátia is. Ezek mind jellemzőek Len re is, csak ő elnyomja magában ez utóbbit. A bunkósága amolyan páncél neki, ami mögé bebújhat és nem kell megmutatnia, milyen az igazi Lennox Campbell.
Naplózva


Raven Harvey
Sötét varázsló
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #55 Dátum: 2022. 10. 17. - 13:13:37 »
+3

RAVEN HARVEY

NÉV
Nem is volt olyan nehéz kitalálni a nevét, valahogy a Raven magától jött. Olyan karaktert akartam alkotni, ami misztikus egy kicsit, és mivel tudtam, hogy tehetséges lesz a jóslásban így a név is passzolt a koncepcióhoz. A hollót, mint szimbólumot, szépnek tartottam, és szerintem nagyon is jól illik hozzá. A Harvey pedig egyszerűen megtetszett, amikor a vezetéknevek között keresgéltem.

AVATAR
Ez már nehezebb volt, mint a név. Alapvetően is egy szőke, kék szemű lányt szerettem volna, aki mág külsejével is egy kicsit kitűnik a tömegből, így először America Pyper Smith-re esett a választásom, ő még kicsit olyan lazának is tűnt, de aztán végül is lecseréltem, Elliot segítségével és    Alicia Agnesonnra esett a választásunk.  Vigyorog Ő is egészen Ravenes, és még talán jobb is sokkal, mint az első avialany.

ELŐTÖRTÉNET
Na igen, az előtörténet. Őszintén szólva elég beteg koncepció, de akkoriban nagyon megfogott a szektás téma, azóta még a Jonestown eseményeit is körberágtam, és valahogy muszáj volt valami ilyesmit írnom. Nem titok, hogy nagyon-nagy hatással volt rám a True Detective első évada is, amiben szó van a The King in Yellow című műről, így onnan vettem át néhány vonatkozást is, mert szerintem a mű is, meg a témaköre is kegyetlen jó. Szerettem volna egy olyan karit, akiben van jóstehetség, és így szívesen szőttem bele a druida szálat is, hogy ezt egy kicsit jobban elmélyítsem. Ravent szándékosan sötét varázslónak hoztam, aki sosem tudta megbocsájtani azt a falunak és az apjának, hogy az anyját feláldozták, így a bosszúszomjas leszámolás a végén mindenkivel elkerülhetetlen volt. A személyisége ehhez mérten eléggé megosztó, hogy úgy mondjam, kissé őrült, kissé lelkis, de ettől olyan szerethető a számomra. Szerettem volna még belevinni az oldaltörténetet is, így direkt olyan apát találtam ki hozzá, aki a Rend tagja is.

HASONLÓSÁGOK-KÜLÖNBSÉGEK:
Raven egy elég vicces és mégis mély személyiség. Sok terhet és traumát hordoz, van benne egy kis őrület is, ami (szerencsére Bibíí) rám nem jellemzőő, bár ki tudja. XD Eléggé harcias alkat, olyan aki hirtelen haragú, és bármikor képes üvöltözni, már akkor is, ha valaki lehányja a padlót a kocsmájában. Vagy csak nem szimpi neki. Tüzes csaj, szó szerint Hááát A hirtelenharagúság amúgy rám is jellemző, néha én is gyorsan fel tudok csattanni, de annál hamarabb le is nyugszom, ezzel szemben ő teljesen bepörgeti magát. XD Ragazskodik a barátaihoz, és értük tűzön-vizen ki is tart, ez pedig rám is igaz  Vigyorog
Naplózva


Maria Fitzgerald
Tanár
*****


a Hollóhát házvezetője

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #56 Dátum: 2023. 03. 11. - 22:24:19 »
+2

MARIA FITZGERALD

NÉV:
Nem igazán tartott sok ideig kitalálni a nevét. Nagyon szeretem a Maria nevet, szerintem nagyon szép, egyszerű és hagyományos, és olyan jó Marisként becézni, egyszerűen imádom úgy hívni a karit, olyan bohókás hangulatot ad neki, ami amúgy is teljesen Maris. Vigyorog A Fitzgerald pedig F. Scott Fitzgerald nyomán született meg, amúgy is szeretek olvasni.

AVATAR:
Nem tudom, egyszerűen szembe jött velem az arc, meg amúgy is szerintem szép is Elizabeth Olsen, meg hát akkor éppen éltem még a Marvel korszakomat, úgyhogy nem is volt kérdés, hogy ő lesz az arca. Szerintem nagyon illik hozzá, az avija is elég természetes, ahogyan Maris is az, keresve se találnék hozzá jobbat.

ELŐTÖRI:
Gyerekkori szenvedélyem a csillagászat, még az is szerettem volna lenni, de hát én egy rendkívül humános beállítottságú ember vagyok, aki soha se fog érteni a fizikához.  LOL Szerettem volna nagyon régóta egy tanár karit, hiszen a régit leadtam, és hiányzott egyébként nagyon egy ilyen kari. Máig nagyon szeretem a csillagászatot, lelkesen követem a NASA eseményeit is, úgyhogy kiélem rajta ezt a szenvedélyem. :D Ennek örömére teljesen ilyen családba született bele, bár szegénnyel elég kegyetlenül elbántam... Khm. Minden esetre szerettem volna egy kicsit játékos, komolytalan karit, akinek nincs a kisujjában a varázslás, mert szegény valljuk be elég bénácska. Egy kis virgonc színfolt volt a többi komoly arc között, aki még mindig egy nagy gyerek. Annyira nem is akartam még jobban belerángatni a varázslóháborúba, így is eleget szenvedett anélkül is.

HASONLÓSÁGOK-KÜLÖNBSÉGEK:
Hmm, kezdjük a különbségekkel, az kevesebb. XD Ennyire nem értek a csillagászathoz, mint ő (sajnos XD). Továbbá nem is tudom. Belegondolva rengeteg dologban hasonlítunk. Ügyetlen, mint én, szeleburdi, mint én, szörnyű a név memóriája, mint nekem, általában vidám és minden hülyeségen képes röhögni, akár csak én. Talán túlságosan is komolytalan, de a tanításban egészen ügyes, ami nem látszik rajta, én képtelen lennék tanítani.  Vigyorog
Naplózva


Enola Hemmings
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #57 Dátum: 2023. 04. 24. - 11:34:52 »
+2

Enola Hemmings

NÉV: A nevemet az Enola Holmesból csentem. Megtetszett, meg az anagramma vonal is, mert ha kicsit összekevered a betűket, kijön belőle, hogy: Alone, ami ugye teljesen illik a karimra. Mosolyog A Hemmings meg jött vele, az csak úgy random jutott az eszembe.

AVATAR: Valami nagyon vékony arcot akartam, és Emily régóta nagy kedvencem, használtam is már, így most leporoltam, mert úgy gondolom, hozzá tökéletes. Bár itt azért lehet kicsit az avira írtam a karit, mert mikor beregeltem, abban voltam biztos, hogy diák lesz és hogy ő lesz az arca.

ELŐTÖRI: Elsősorban valami célt akartam, ami túlmutat azon, hogy vészeljük át a sulit, ezért lett apuka olyan, amilyen. Magától szerintem sose szakadna el a családjától, de így, hogy mondhatni bele van kényszerítve abba, hogy lépjen, ha normális életet akar, így van ok és okozat. Direkt nem egy full gazdag karit alkottam, bár tény és való, nekik is megvan a szépségük. Nyilván szempont volt, hogy első kari, még azért meg kell ismernem az oldalt, a tagokat, látni, hogy mi az amiből még lehet építkezni, ezt így vendégként, nulla kontakt nélkül nehéz felmérni, így nem is akartam valami sok csavaros, kacifántos karaktert. A másik, hogy szeretem ha játékok közben fejlődik a karakter, és szép lassan épül fel a hatások miatt, amik érik, és szeretnék is minél többet játszani, szóval társkompatibilisnek is kellett lennie. Nekem nagyon rossz érzés, ha valakivel tök szívesen játszanék, de sehogy se tudok, mert összeegyezhetetlen a karakteremmel.
A tragikus családi háttér meg szerintem egy olyan "klisé" ami örökké menő marad, bárhogy is nézzük. Olvasgattam már mások etjét is - már karialkotás után -, és egyszerűen imádom, mennyire kreatívan meg tudják ezt oldani mások.

HASONLÓSÁGOK-KÜLÖNBSÉGEK: Én sose voltam, és sose leszek olyan stréber, mint Enola, ez biztos xD Jellemben van hasonlóság, én is nehezen építek kapcsolatokat, meg - bár határozottan fejlődő tendenciát mutatok - nagyon nehezen megy a kezdeményezés.
Naplózva

Tyra Quinn
Hugrabug
*


the girl next door

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #58 Dátum: 2023. 04. 24. - 21:50:14 »
+2

Tyra Quinn

Név: hú ez hosszú story. Mióta az eszemet tudom és bármilyen játékba karaktert kellett csinálni (pl. PC-s játékok), a Tyra Teetotal nevet kapták a karaktereim. Nem tudom már, hogy sok évvel ezelőtt miért tetszett a Tyra, a Teetotal-t tudom, mert az a kedvenc fura angol szavam, amit valaha hallottam (antialkoholistát jelent). Ide nem nagyon passzolt, mert beszédes szó, így hát mást választottam. Nem akartam túl gyakorit, így beugrott az egyik kedvenc könyvemből-sorozatomból (You) ez a vezetéknév. Mondjuk ez is beszédes, de annyira nem és eléggé vezetéknév hangzású. Vigyorog

Avatar: Emilia Clarke-ot imádom. Mivel illik a karakterhez a külsője, így nem volt kérdés, hogy őt fogom választani, főleg mivel tele van az internet olyan képekkel, amin ezerwattosan vigyorog. Előbb a karaktert találtam ki és Emiliát csak utána választottam.

Előtöri: régiúj játékos vagyok, rengeteg előtöri van már mögöttem, így kitaláltam, hogy vissza szeretnék jönni játszani és írok valami nem túl drámait. Igazából, abban nem vagyok jó, de tudom, hogy kell valami csavar a storyba, így lett az, hogy bevándorló amcsi csaj. Fel voltam rá készülve, hogy sokáig fogom írni, mert elég kevés szabadidőm van, és mobilon pötyögni meg rettentő sokáig tartana, de megírtam egy nap alatt (laptopon -.-’), le is döbbentem magamon, hogy milyen hamar meglett. Igazából ha elkezdem írni a történetet, írás közben jönnek az ötletek a fejembe és így született meg az egész.

Hasonlóságok-különbségek: elég sok hasonló jellemvonásunk van, például gyakran élünk a szarkazmus eszközével és alapvetően vidám, jó humorúak vagyunk mindketten. A különbség az, hogy usert inkább a Hollóhátba osztaná be a Süveg, meg inkább introvertáltabb személyiség, Tyra viszont végképp nem az.
Naplózva

Oldalak: 1 2 3 [4] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2023. 01. 16. - 19:38:15
Az oldal 0.48 másodperc alatt készült el 41 lekéréssel.