+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Bűntársak
| | |-+  (N)JK
| | | |-+  Elfogadott (N)JK-k
| | | | |-+  Agnes Meadows
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Agnes Meadows  (Megtekintve 98 alkalommal)

Agnes Meadows
(N)JK

A megérző

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2017. 08. 06. - 20:28:35 »
+2

AGNES MEADOWS

• Bizalom • Szeretet • Kitartás •

• • •
így ejtsd a nevet • ágnesz mídouz
nem •
kor • 22
vér • félvér
foglalkozás • Mandragóra Gyógyítóképző Intézet és Ispotály hallgatója
oldal • Nagyobb jó ellenes
funkció • Egy eltávoztatott karakterem újragondolásának próbája.
• • •

• A múlt • •
A háború előtt azt hittem nyugodt életem lesz. Valahogy az egész annak indult. Legalábbis Meadows Park sosem kecsegtetett túl sok izgalommal. Maga az otthon. És ebben benne foglaltatik a szó minden értelme. A család és szeretet, a hűség és bizalom, a béke és mindennapi élet örök körforgásának biztonságot nyújtó egyhangúsága.
Aztán úgy csapott az életünkbe a félelem és keserűség, mint villám a tengerbe…

Medimágus hallgatóként sok mindennel találkoztam már. Nyugodt életemből talán valamiféle kizökkentésként választottam épp ezt a pályát, bár az apámmal való közös munka már gyermekként is nagyon vonzott. Mégsem gondoltam volna, hogy végül tényleg idecsöppenek. Pedig egész egyszerűen csak szívem vezette a pennám, valahányszor választottam vagy vizsgáztam és valahányszor egymás mellé dobáltam a gyógynövényeket.

De a háború… Talán kissé a hitemet ingatta volna meg a világban, az életben, ha nincsen annyi dolgom, hogy elmém zakatolását se volt időm meghallani. Mi elmenekültünk. Az olaszországi rokonság akkora szeretettel és védelemmel várt minket, hogy az egy fél sereggel felért volna. Persze, Naldoék pontosan annyian is vannak, mint egy aurorosztag. És páran közülük meglepően jól is képzettek mágiából… Csakhogy apám nem jött velünk. Ő nem akarta hátrahagyni azokat, akik mertek harcolni.  Én pedig nem voltam képes cselekvés nélkül várni apám halálhírét…
Harcolni nem tudtam volna. Sosem voltam elég gyors és ügyes a védekező vagy támadóbűbájok terén. Angliába visszautazni pedig apám parancsoló féltése mellett amúgy sem mertem volna. Viszont nem mi voltunk az egyetlenek, akik menekültünk, de talán mégis mi voltunk azok, akik a legjobb körülmények között tették. A Naldokkal sokakat kutattunk fel. Többeket Olaszországban, másokat a környező vidékeken. A legtöbben mindent hátrahagyva szörnyű körülmények között léteztek. És olyanok is voltak, akik egy támadás után, sérülten vagy magányosan próbáltak túlélni idegenföldön. Hogy nehéz volt a bizalmukba kerülni és segítséget adni, az nem kifejezés, volt aki sosem engedett minket a közelébe, de azért voltak nem kevesen, akiket el tudtunk látni. Akár élelemmel, akár egyéb segítséggel, akár csak a sérüléseit. Kinek, mire volt szüksége. Mindegy volt. Csak lefoglaljam valamivel keserű gondolataim, csak érezhessem azt, hogy képes vagyok valamit tenni, ha már az ismerőseim egy része harcol, amíg én nem…

Mikor a háború után pár hónappal, visszatértünk Angliába, apám belevetette magát a Szent Mungó újraszervezésébe. Én pedig, miközben igyekeztem mindenben a segítségére lenni, megpróbálni visszatérni ahhoz az élethez, amit előtte éltem. Megtalálni ismét a nyugalmat és békét. És tovább adni mindazoknak, akiknek szüksége van rá.

• Jellem • •
Agnes megértő és kedves az emberekkel. Képes meglátni a jót és bizalmába fogadni az olyanokat is, akiket mindenki más eltaszított magától. Ezzel akaratlanul is újabb esélyt adva nekik a boldogságra. Talán ezen képességével érte el, hogy tulajdonképpen valamiféle misztikus tisztelet övezi a legtöbb ember részéről. Ehhez nyilván hozzá tesz az is, hogy egész lénye valami megmagyarázhatatlan nyugalmat áraszt, amivel sokszor a legfeldúltabb lelket is képes kissé lecsillapítani. Miközben pillanatok alatt feltérképezi kinek, mire van szüksége.
Bájának lételemét a megismerés adja. Szeretne mindenről a lehető legtöbbet tudni. Így az általa érdekesnek tartott varázslatoknak, főzeteknek, gyógynövényeknek és történelmi eseményeknek is mindig a lehető legtöbb módon utánajár. Megismerni, megérinteni és megérteni. Ez hajtja.

• • •
• Külsőségek • •
szemszín • barna
hajszín • barna
kinézet • Mint egy teával fűszerezett délutáni beszélgetés, olyan otthonosságot áraszt a lány egész megjelenése. Hiszen Agnes kisugárzásában érezhető mindaz a jó, ami lényének sajátja. Kedves arcával, valamint értelmet és megértést sugárzó tekintetével önkéntelenül is szimpátiát vált ki az emberekből.
Beszéde megfontolt, mégis kiérződik benne az olasz nő temperamentuma. Hangja kellemes, de képes mondandójának oly hangsúlyt és élt kölcsönözni, hogy azzal a leghatározottabb egyéniségeket is majdhogynem megadásra készteti. Amúgy a legtöbben szeretik hallgatni, ahogy beszél vagy mesél, mert az enyhe dél európai tónus szinte minden történetét érdekessé teszi.  
Öltözködésében azonban ritkán tűnik fel Portofino utcáinak színvilága. Szeret csinosan öltözködni, de nem annyira szereti a kirívó ruhadarabokat. Így inkább bájos mintsem kifejezetten nőies. Sokszor azonban úgy érzi, nincs is annyira lehetősége a divatok követésére, hiszen a Mungóban való munkája közben megkövetelik tőle a visszafogott, konzervatív öltözködést.
• • •

• Azt beszélik • •
…hogy Agnes legilimentor. Bár valóban gyorsan képes megérteni az embereket, vélhetőleg csak nagyon érzékeny más emberek érzéseinek és gondolkodásának megértésére. De nem képzett legilimentor.

• Egyéb • •
avialany • Carey Mulligan
Naplózva

Mathias Montrego
Adminisztrátor

nyolcadéves amnéziás

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2017. 08. 06. - 21:06:53 »
+1

Üdvözöllek Agneta,

Nem is kérdés, hogy az előtörténeted természetesen
elfogadom!