+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Kincsesláda
| | |-+  Eltávozottak kincsei
| | | |-+  Az Árnyékfőnix (Moderátor: Noxia Darkstorm)
| | | | |-+  Noxia Darkstorm roxforti naplói - 1. kötet
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Noxia Darkstorm roxforti naplói - 1. kötet  (Megtekintve 1953 alkalommal)

Noxia Darkstorm
[Topiktulaj]
*****


M4 hallgató

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2017. 07. 17. - 13:11:21 »
0

NOXIA DARKSTORM ROXFORTI NAPLÓI
1. KÖTET





+16-OS KARIKÁS KATEGÓRIA!
Naplózva


Noxia Darkstorm
[Topiktulaj]
*****


M4 hallgató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2017. 07. 17. - 17:24:29 »
0

'90-91-ES TANÉV ELSŐ FÉLÉVE

1990. szeptember 1. Szombat
Alig tudtam aludni az izgalomtól, hiszen ma indultam Roxfortba. Már hajnali ötkor fent voltam. Nagyon aggódtam, hogy nem-e hiányzik még valami az összes roxforti felszerelésemből, amit előírtak nekem. Szerencsére minden megvolt.
Sokáig forgattam az új varázspálcámat a kezemben.     Rózsafa és főnixtoll, tizenegy és háromnegyed hüvelyk, kellemes fogású, jobb kézre. Ollivander úr szerint ez a pálca azért választott engem, mert sejthette, hogy szeretek alkotni. Jól mondta.
Kár, hogy itthon nem varázsolhatok még vele amiatt a hülye kiskorú törvény miatt, csak ha elmúltam tizenhét éves. Nagyi szerint a vonaton és az iskolában már szabad lesz varázsolnom.
Nem is tudom, mikor voltam boldog... most boldog vagyok, hogy végre iskolába járhatok és mindent megtanulhatok, amit egy varázslónak és egy boszorkánynak tudni kell. Ott fejleszthetem a tudásomat és a rajzolási tehetségemet. De viszont rettentően szorongtam legbelül. Egyrészt a nagyi miatt, mert egyedül lesz itthon, amíg iskolába járok. Másrészt amiatt, hogy hova osztanak be. A nagyi azt mondta, s bizonyította is, hogy apa mardekáros volt... viszont sok olyan mardekáros került már ki onnan, akikből sötét mágusok lettek - köztük Tudodki is. Azt tudom, hogy griffendéles nem leszek, mert nem tartom magam olyan bátornak; Hugrabugba meg a balfácánok mennek. A Hollóhát sokkal szimpatikusabbnak hangzott, ott a nagyi szerint mindig csak tanulnak és csendben vannak a diákok.
Hosszas reggeli és készülődés után fél tízkor elindultunk hazulró, hogy fél tizenegyre eljussunk a King's Cross pályaudvarra, ahonnan a Roxfort Expressz indult tizenegykor a kilenc és háromnegyedik vágányról. Nagyon óvatosnak kellett lennünk a pályaudvaron, hogy ne lássák a muglik, ahogy átfutunk a falon a vonatunkhoz.
A vágány tele volt diákokkal, szülőkkel, más kísérőkkel, állatokkal. Hirtelen rám tört a tömegiszony, úgyhogy szorosan húztam magamhoz a kulit, amin vittem a csomagjaimat és Nero-t.
Nagymama mosolyogva nyugtatott és azt mondta, majd megszokom, de ideje volna, hogy társaságban legyek és szerezzek barátokat. Barátokat?
Szomorú volt a búcsú. Míg sírtam, nagyi keservesen zokogott. Vajon ennyire elöntötték az érzelmek a büszkeségtől, vagy a tudattól, hogy sokáig egyedül lesz? Szegény nagyi!
Jó, én se voltam oda és vissza, hogy mennem kellett... de végre Roxfortba utazhatam! Végre értelmesebb dolgokkal is foglalkozhattam, mint a tanulás és céljaim valóssá tétele. Reméltem, ha végzek Roxfortban, művész lehetek, vagy kovács... vagy legyek kviddics-játékos? Szeretnék repkedni... de azért mégse bírnék ki hosszú távon megannyi embert... nem szeretem a tömeget... majd meglátom.
Ahogy elindult a vonat, addig integettem ablakból a nagyinak, amíg a vágányt teljesen lehagyta a vonat. Egy társaságtól távolabbi fülkét kerestem, hogy ott kipróbálgassam a varázspálcámat és elolvassak néhány tankönyvet. Sajnos mindegyik tele volt, csak egy olyat találtam, ahol egy világot látott felnőtt szunyókált a fülkémben. Biztos tanár, de biztos muszlim, mert turbánt viselt. Jó büdös volt (a turbán, hogy maga a tanár az volt-e, a turbán szaga miatt nem lehetett megállapítani). De legalább távoltartotta a többi diákot.
Este volt, mire a Roxfort Expressz megérkezett Roxmortsba. Egy kábé három méteres óriás vitt át minket csónakban tavon keresztül a kastélyba. Nem értettem... a többi diáknak miért nem kell csónakban úszniuk? Nagyi szerint hagyomány. Szerintem hülyeség. Ráadásul esett az eső is.
Kissé elfogott a tömegpánik és a lámpaláz, mikor beléptünk a nagyterembe, ahol a másik több száz diák, tanár, szellem, közalkalmazott, állat és miegymás fogadott minket. A leendő évfolyamtársaim sokat sutyorogtak arról, hogy miként döntik el, ki melyik házba megy. Idióták... biztos a mugliszületésűektől jött ez a hülyeség. Gyermeteg rossz dumák, amivel egymást ugratják. Még egy félvér hülye is tudja, hogy egy beszélő sapka, a Teszlek Süveg oszt be minket valamelyik négy házba, és az igazgatóhelyettes, McGalagony professzor névsor szerint hívja ki a süveghez a gólyákat.
Megkezdődött a beosztás. Ábécé sorrendben (vezetéknév szerint) jöttek és mentek az évfolyamtársaim oda, ahova beosztotta őket a süveg. Sokat nem kellett várnom, mert a vezetéknevem "D"-vel kezdődik és előttem csak hét ember volt.
- Darkstorm, Noxia - olvasta fel pergamenről a nevemet McGalagony professzor.
Lassan mentem ki a süveghez, miközben mindenki engem nézett. Próbáltam nyugodt maradni, de mégis látszott rajtam, hogy ideges voltam a nyilvánosság előtt. Az átváltoztatás tanárnő fejemre tette a süveget, majd mintha megállt volna a világ, úgy hallottam a fülemben a Teszlek Süveg hangját.
- Sokat akar a szarka, szokták mondani! Aztán nehogy belebukjál, kislány... pedig megvannak a magad értelmes vágyai és céljai, no meg egy kis utálat a világ iránt. Tudom, mit rejt a fejed, de hogy a szíved is ugyanazt takarja-e, azt már neked kéne tudnod. Már van is egy ötletem, hová tegyelek téged... MARDEKÁR!!! - Eme utolsót már hangosan kiabálta.
A jobb szélső asztalnál tapsoltak. Ugyanolyan utálatos mardekáros lettem, mint amilyen az apám volt. Nem mutattam ki, de el voltam keseredve, mert a Holláhátba akartam bekerülni. Fogalmam nincs, miért a Mardekárba küldött az a hülye süveg. Biztos az apám miatt... bár igaz, ő nem volt gonosz, se bunkó ember.
Mire az utolsó diák, Heidi Zeller a Hugrabugba került, mindenki csendben meresztette a szemét a tanári asztal felé, mert az iskola igazgatója, a híres-neves Albus Dumbledore felállt, hogy szót emeljen.
- Kedves elsősök, üdvözöllek benneteket! Kedves felsőbb évesek, öröm újra látni titeket! - szólott sugárzó arccal. - Nagy örömömre szolgál, hogy köszönhetlek benneteket Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolánk falai között. Mielőtt elköltenénk vacsoránkat, csak két szót még. Jó étvágyat!
Erre az összes asztal megtelt roskadásig finom ételekkel. Finom sült krumpli, hagymakrémleves, sajttal töltött bundás csirke, és miegymás... nagyon finomak voltak, de a nagyi ennél jobbakat csinál. Számomra az ő főztje mindig az első.
Igyekeztem nem odafigyelni újdonsült társaimra, akik már elsőre ellenszenvesek voltak, legalábbis a többjük az volt. A többi mardekáros elsős bemutatkoztak egymásnak és magukról kezdtek mesélni. De csak felvágtak a nagyobbak előtt.
- Na és te ki vagy? - fordult az évfolyamtársam, Noemi Miller, akiből áradt az önteltség. A többiek rám néztek.
Megrágtam a falatot és így feleltem: - Noxia Darkstorm - Egy másik évfolyamtársam, Daniel Clint is megkérdezte: - Ugye te a magunkfajta vagy?
Bólintottam és azt feleltem, apám jogász volt a minisztériumban, csak két éves koromban meghaltak anyámmal egy balesetben. Ennél többet nem mondtam. Talán unalmasnak találtak és többet nem kérdezősködtek rólam. Jobban is tették.
A vacsora után Dumbledore újra felállt az asztal mögött, hogy tájékoztasson mindenkit arról, hogy az iskola gondnoka kérésére mit nem szabad csinálnunk és használnunk a folyosón, s hogy ne merészkedjünk be a Tiltott rengetegbe (sokatmondóan itt a griffendélesek asztalánál ülő másodikos vöröshajú ikrekre sandított). Aztán el kellett énekelnünk a roxforti indulót, majd mehettünk a hálókörleteinkbe. Minket gólyákat egy mardekáros prefektus kísért le az alagsorba, ahol a klubhelyiségünk van. Egy kőfalhoz értünk.
- Ez itt a bejáratunk a Mardekár házába - mondta a prefektus, majd előrelépett a falhoz, hogy kimondja a jelszót. - Mardekár Malazár.
A falba rejtett kőajtó kinyílt, mi pedig beléptünk a még üres klubhelyiségbe. Tó alatt van, azért olyan zöld fényű a hosszú, alacsony mennyezetű klubhelyiség. De stílusos és rendezett. Többet nem is tudnék mondani erről.
- Innen a klubhelyiségtől jobbra vannak a hálószobák - mondta a prefektus. A lányok szobája balra van, a fiúké jobbra. A fiúk figyelmét felhívnám, hogy a lányok szobájába tilos az átmenet.
Egy szobába kerültem Noemi Miller-el, Bertha Gloom-al, Clio Chronosszal és Airy Pinksunnal (mi ez a név?!). Nem tudtam rendesen aludni tőlük, mert Miller, Gloom és Pinksun hangosan csacsogtak, Chronos pedig az anyjától csórt gitárján gyakorolt.
Hiányzik a nagyi és az otthonom békés csendje.
Naplózva


Noxia Darkstorm
[Topiktulaj]
*****


M4 hallgató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2017. 07. 17. - 22:12:23 »
0

1990. Szeptember 2.Vasárnap
A rendes tanítás hétfőn kezdődik, ma csak eligazítások, felkészülések, tájékoztatások, órarendek kiosztása volt a naptáron.
Volt szerencsém Hóborccal, a kopogószellemmel. Míg a könyvtárat bejártam, hogy megismerjem azt, mindenkit becélzott a a könyvekkel, aki tíz méteren belül tartózkodott, majd fel is borította a polcokat. Madam Cvikker, a könyvtárosnő a haját tépte mérgében. Frics, a gondnok seprűvel hajkurászta fél iskolán keresztül, a macskája, Mrs Norris a gazdáját követte.
Egyedül a házunk szelleme, Véres Báró tudná megnevelni, de abban a jelen helyzetben éppen máshol hörgött és zörgette láncait.
Alig telt el egy nap, de már utáltam a saját házamat. A mardekárosok ritka kötekedő bunkók, eszük nulla (vagy hulla). A fiúk azt hiszik, ők a királyok, a lányok meg mind tipikusan picsák, vagy néhányuk esetében sokkal férfiasabbak a  fiúknál. Közös bennük, hogy hol gonoszak, hol törtetően idióták, a többi ház meg persze, hogy utál minket. Amint tehettem, inkább elvonultam a társaságtól és a legészrevehetetlenebb sarokban vagy a könyvtárban magoltam, olvastam, rajzolgattam.
A házvezető tanárom, Perselus Piton professzor sötét, fura fickó. Szigorú és igazságtalan más diákokkal szemben, de kivételez a saját házával. Annyira azért nem kivételezett, hogy mosolyogva paskolja a hátunkat és "kishúsomnak" hívjon minket. Igazából az a sötét, aljas karakter jobban állt neki. Pont ezért imádta őt a saját háza.
Mágiuaügyi Minisztériumban megválasztották Cornelius Caramelt a mágiaügyi miniszternek. Hát aztán?

1990. Szeptember 3. Hétfő
Az első tanítási nap. Izgatott voltam a tanórák miatt. Bűbájtannal kezdtünk, a kicsi termetű Flitwick professzor érdekesen mutatott, ahogy tanított könyvespolcokra állva. A legalapvetőbb bűbájtani elméleteket vettük át, a gyakorlásra, majd csak a következő órára kerül sor. Tíz pontot szereztem Mardekárnak, mert el tudtam mondani, mi a zárnyitás varázsigéje és milyen mozdulatokat kell tennem.
McGalagony professzor, az igazgatóhelyettes, a Griffendél ház vezetője és átváltoztatás tanárnő olyan szigorú benyomást keltett, hogy még a legyek se mertek zümmögni jelenlétében. Egyből tisztázta velünk, hogy milyen bonyolult az átváltoztatás és aki szemtelenkedni mer az óráján, azt első figyelmeztetés után megbüntetni. Ezután tűvé változtatni a gyufaszálat. Harmadik próbálkozásra sikerült.
Az évfolyamom legtrollképűbb tagja, Gregor Stonehead az órán azt mondta McGalagonnyak, hogy "ba'meg", s ezzel kis híján öngyilkosságot követett el. De a tanárnő ennél szebben intézte el az ügyet.
- Mr Stonehead, nem tudom, ön hol hallotta ezt a szót, de tájékoztatom, hogy ez nem varázsige. Úgyhogy ez a szemtelenkedés húsz pontjába kerül a Mardekárnak, ön meg mehet egy hét büntetőmunkára. Igen, már az első napjain!
Oda azok a pontok is, amiket összeszedtem Flitwicknél.
Bimba professzor elég vidám természetű gyógynövénytan tanárnő volt. Izgalmas növényei vannak, amikkel elég sokat kell foglalkozni. Biztos ezért van minden hétköznap gyógynövénytanunk.
Binns professzor az egyetlen szellem tanerő. Nem tudom, hogy csinálja, de amikor órát tart, mindenki bealszik. Még én is, pedig érdeklődöm a töri iránt is.
Elég tűrhető volt a hétfői napom, lezsámítva a hülye osztálytársaimat és a felsőbb éveseket.
Naplózva


Noxia Darkstorm
[Topiktulaj]
*****


M4 hallgató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2017. 07. 18. - 10:11:36 »
0

1990. Szeptember 4. Kedd
Már reggel hiszti volt a nagyteremben. Tankönyvekkel és könyvtári könyvekkel megpakolt táskámmal jöttem reggelizni, s alig a táskám sarkának csücske ért hozzá egy másodéves, magát népszerűnek és nagyra tartó lány háztársamnak haja szálához, amaz szinte majdnem nekem ugrott.
- Mit képzelsz magadról, te rút béka?! Majdnem tönkretetted olyan nehezen ápolt, bedauerolt hajamat! - Közben illegette hollófekete, fényes, hullámos hajzuhatagát.
- Nyugalom, bocsánat - kértem elnézést, bár nem értem, miért is kellett bocsánatot kérnem, szinte hozzá se értem a féltett hajkoronájához...
- Te csak ne intsél nyugalomra, pisis! Tisztelj engem, mert én felsőbb éves vagyok...
- Csak másodikos vagy - szólt egy évfolyamtársa az asztal túloldaláról.
- Akkor is felette járok! - intette le a csaj. - Igen, felsőbb éves vagyok, a legnépszerűbb, a legszebb, a legokosabb, és Sherry Cake-nek hívnak! Úgyhogy jól jegyezd meg a nevem, te kis Halálmadár! Így van, ez lesz a neved, mert úgy nézel ki, mint egy ócska félhulla veréb!
Megforgattam a szemeimet: - Egészségedre akkor.
- Te most beszóltál nekem?! Na megállj csak, te kis madárfajzat... mindjárt úgy is fogsz ugrálni! Locomotor mor...
- Miss Cake, remélem minden rendben van az asztaluknál - hallatszott Piton professzor egynemű, gépies hangja a tanári asztal felől.
Sherry Cake egyből elővette a legártalmatlanabb, legbenyalizósabb báját.
- Minden rendben van, Piton professzor, nincs baj... csak egy-két problémát beszéltünk meg a... az újdonsült kis elsős barátnőmmel.
- Nagyon ajánlom, kisasszony - Piton ismét a reggelije fölé hajolt.
- Szánalmas - morogtam Sherry Cake felé. - Nagy arcod van a kicsikkel szemben, de a nagyobbakkal és tanárokkal szemben olyan vagy, mint egy pitiző kiskutya.
- Még nincs vége, Halálmadár - Azzal Sherry Cake visszament a barátnőihez.
Most akkor félnem kéne?
A Reggeli Proféta szerint az újdonsült miniszter elfoglalta helyét a bársonyszékben, de kissé ügyetlen és állítólag Dumbledore professzort bombázza levelekkel tanácsért. Dumbledore lett volna a miniszter, de ő visszautasította, mert inkább igazgató akart maradni Roxfortban.
Ma volt az első dupla bájitaltanunk a házvezető tanárunkkal, hugrabugosokkal együtt szöszmötölünk fortyogó üstök felett. Piton korrekt bájitaltant tanít, de ki nem állhatja a kivételezett diákokat és a féleszűeket, akik nem tudják rendesen követni az utasításait. Nekem nincs bajom vele, de túlzás, hogy a társaimmal egyetemben imádnám is.
Mint McGalagony, Piton is egyből tisztázta, mire számítsunk az óráin s mit vár el tőlünk.
- Nálam megtanulják, miként adhatják át magukat a bájitaltan legmélyebb fortélyainak, hogy ismerjék meg palackba zárt esszenciális világ titkait... s hogyan kerüljék el az esetleges baleseteket a konyhán. Mert bizony, vannak, akik a bájitalfőzést fortélyait képesek összehasonlítani a konyhaművészettel. Én viszont nem tartozom ezek közé, mert a bájital főzése sokkal több figyelmet igényel, sokkal összetettebb, mint egy zacskós leves megfőzése. Itt nem lesz varázslás, se hadonászás pálcával, csak a főzésre és a receptekre koncentrálunk. Aki nem képes az utasítások szerint dolgozni, nem figyel az óráimon, az számítson ennek következményeire. A rendbontást nem tűröm el. Aki mégis így viselkedik, pontlevonásnál is rosszabbra számíthat. Remélem világos voltam.
Az osztály csendben hallgatta a monoglót, majd határozottan helyeseltek.
- Most pedig egy egyszerű bájitallal kezdjük - mondta Piton. - Hamar elkészíthető, de óvatosabb munkát igényel...
Ahogy felírta a táblára a tudnivalókat, mi pedig jegyzeteltünk mindent, akkor kezdődött igazán az óra. A bájitaltankönyv és a táblára írt utasítások szerint nekiveselkedtünk a kelés elleni főzetnek. Gondosan mértem a csalánt, figyelmesen aprítottam a kígyófogat, óvatosan bekotortam őket a főzetbe a többi hozzávalóval együtt. Piton fel-alá járt közöttünk, hogy ellenőrizze és kritizálja a munkáinkat. Megbizonyosodtam róla, hogy tényleg kivételez a saját házával, mert a hugrabugosokat jobban cseszegette az órán. Azért mi is kaptunk egy kis építő jellegűnek tűnő megjegyzéseket. Az én főztömre ezt mondta: - Kevesek egyike, aki legalább tudja követni, amit kell. De megjegyezném, hogy kevesebbet tegyen a csalánból, mert minél több van benne, annál nagyobb az ártó mellékhatás. És ne keverje mindig az óramutató járásával a bájitalát, tessék egyszer-kétszer ellentétes irányba is.
Ebben a pillanatban felrobbant két üst a terem túlsó oldalán. Egy mardekáros és egy hugrabugos egymás főzetébe dobálták bele suttyóba a bele nem illő hozzávalókat, hogy elrontsák egymás munkáját. Piton leszúrta mindketőt (a hugrabugost annál inkább, vele ordibált is és "idióta" címmel illette meg). De a jelenet semmi volt ahhoz képest, ami ezután történt. Egy hugrabugos csaj üstjéből dicsfényként tört felszínre a szivárványos sugár, melynek fénye színnel lepte el sötét tömlöcöt, ahol a bájitaltant tartjuk. Piton ki se látszott a dühtől.
- Na ba'meg - röfögte Stonehead, kifejezve véleményét a történtekről.
Piton úgy tett, mintha meg se hallotta volna.
- Szegény Tina ezt most jól elcseszte - súgta egy hugrabugos fiú a társának.
Pitonnak hirtelen jobb lett a hallása.
- Tíz pont Hugrabugtól, mert káromkodsz az órámon!
- De hát ő is káromkodott! - hápogott a hugrabugos fiú, Stonehead felé mutogatva. - Őt miért nem bünteti meg?
- Mert nem számít az még káromkodásnak, hogy nem tudta rendesen kiejteni a "b" betűs szót - szólt mérgesen a tanár. - Újabb öt pontjába kerül a házának, mert visszafelesel és megkérdőjelez!
- De...
- Büntetőmunkát akar?!
A hugrabugosok égtek a megaláztatástól, a mardekárosok meg mind vigyorogtak és röhögtek Piton háta mögött, csak én nem. Kissé igazságtalannak tartottam, de jobbnak láttam inkább csendben maradni. Ha fellépnék egyetlen egyszer a hugrabugosok védelmében, többen be fognak célozni a saját házamból. Elég volt nekem Sherry Cake is mára.
A turbános tanár, Mógus professzor, akivel egy fülkében utaztam a vonaton, mugliismereteket tanít a felsőbb éveseknek, és nemrég tért vissza világkörüli útjáról. Azt mondják tök normális volt. Most már tök beszari. Dadog, üldözési mániája van és majdnem szívrohamot kap, ha barátian megérintik a vállát. Amúgy remek koponya, csak büdös.

1990. Szeptember 5. Szerda
Sherry Cake tegnap beváltotta fenyegetését és amíg kiléptem a könyvtárból, a folyosó túlsó végéből bebombázott Cano Flessiával. Lábaim gumiszerűek lettek, én meg pofára estem, a kikölcsönzött könyvahlom eltemetett.
Sajnos ezt látta Madam Cvikker.
- A könyveim! Mit csinálsz, te ostoba lány?! Tönkreteszed őket!
Próbáltam elmagyarázni, hogy elátkozták a lábaimat, de a könyvtárosnő annyira dühös volt, hogy nem figyelt oda. Bűbájokkal igyekezett a könyveket helyretenni. Hiába kölcsönöztem ki őket, egyből visszavette őket büntetésből. Sherry Cake és a két barátnője, Yvonne Seals és Sonata Tusk, valamint néhány jelenlévő diák rajtam röhögött. Ez az én formám! Nehezen csúszkáltam vissza a klubhelyiségbe, mire végre volt egy épeszű harmadéves fiú, aki levette rólam egy varázsintésre az átkot.
Ma visszaadtam a kölcsönt Sherry Cake-nek. Találtam egy bosszúmra alkalmas varázsigét, a Diffindót, amit ki is próbáltam a három gárcián. Sherry Cake és barátnői nem értették, miért nevettek rajtuk, csak akkor, amikor Flitwick professzor majdnem szívrohamot kapott, mikor hátulról meglátta a lányok tágasan felszakított szoknyáját, harisnyáját, bugyiját és csupasz fenekét. Jól megbüntették őket szemérmetlenségért. HA HA HA HA!
Reggel órák előtt írtam a nagyinak egy élménybeszámolót az iskola első napjairól és elküldtem azt Neroval. Remélem mihamarabb válaszol.

1990. Szeptember 6. Csütörtök
Semmi se történt, csak tanultam és hobbiztam szorgosan. Még nem jött válasz a nagyitól. Végül is elég rossz az idő, nem hinném, hogy ilyen időben képes lenne egyhamar megérkezni a baglyom.

1990. Szeptember 7. Péntek
Ma tűzték ki a kviddicsválogatás időpontját holnapra, valamint a repüléstanét rákövetkező héttől. Jövő héttől tanulunk seprűt használni Madam Hooch tanítása alatt, együtt a griffendélesekkel. A két legnagyobb rivalizáló ház. Kíváncsi leszek, mi lesz ennek a vége. Remélem, jövőre be tudok kerülni a csapatba terelőként.
Rajzoltam egy szép lila főnixet. Ez lett volna a családunk "címere", ha a Darkstormokat anno elismertél volna új aranyvérű klánként. Próbáltam fénylő, világító effektust belevarázsolni a rajzba, de egyelőre még csak félsiker volt a munka.

1990. Szeptember 8. Szombat
Már egy hete, hogy elkezdődött a tanév. Ma volt a kviddicsválogatás. Távol a társaságtól, kiültem a pályára, hogy megnézzem, kiket válogatnak be a csapatba.
A hetedikes csapatkapitány simán a rokona lehet a trolloknak, segédje a hajtó Marcus Flint. Nem valami nagy stratéga mindkettő: csupa olyan fiút válogattak be a csapatba, akik inkább mérettel és izommal kecsegtetnek, mint igazi értelemmel. Ketten alig találták meg a pályát.
Eltűnt a főnix rajzom!


1990. Szeptember 9. Vasárnap
Megtaláltam a rajzomat a bagolyházban. Széttépve, bagolyfészekké rakva, tele bagolyguanóval. Van egy sejtésem, ki volt a tettes. Személyleírása a következő: százhetvenkettő centiméter magas, körülbelül tizenhárom éves (de úgy néz ki, mint egy tizenhét éves), másodikos, bedauerolt hullámos fekete haja van, arca tele van sminkkel, esze mint a tenger és Sherry Cake-nek hívják.
Egy dolog, ha gumiláb átkot szórnak rám, de ha valaki hozzá mer érni valamelyik alkotásomhoz.... most már tudom, milyen érzés, amikor legszívesebben kitekernénk valakinek a nyakát.
Sherry Cake tette bosszúért kiált!

1990. Szeptember 10. Hétfő
Ma beváltottam bosszúmat Sherry Cake-en. Találtam egy bosszúmra alkalmas varázsigét, a Diffindót, amit ki is próbáltam a három gárcián. Sherry Cake és barátnői nem értették, miért nevettek rajtuk, csak akkor, amikor Flitwick professzor majdnem szívrohamot kapott, mikor hátulról meglátta a lányok tágasan felszakított szoknyáját, harisnyáját, bugyiját és csupasz fenekét. Jól megbüntették őket szemérmetlenségért. Kárörvendő vigyorral hallgattam, ahogy a három lány sírva panaszkodnak, hogy két hétig nekik kell megvarrniuk az elszakadt egyenruhákat és ágyhuzatokat - varázslat nélkül.
- Tönkre fog menni a körmöm! - zokogta keservesen Sherry Cake.
Így jár az, aki hozzáér a rajzaimhoz és elpusztítja őket. HA HA HA HA!

1990. Szeptember 11. Kedd
A sötét varázslatok kivédése órán az alapvető ellenátkokat tanultuk Faraize professzortól. Az SVK tanárunk idén kezdte a tanítást, de már rosszul néz ki. Azt suttogják, hogy a legenda szerint átok ül a tantárgyon, mert valamiért egyik tanár se tudott egy évnél tovább bírni, mint SVK tanár. Piton professzor nagyon áhítozik erre a tárgyra, de eddig nem kapott akkora bizalmat.

1990. Szeptember 12. Szerda
A sötétvöröshajú harmadikos srác, aki múltkor leszedte rólam a gumiláb átkot, rám mosolygott az ebédlőben. Nem mosolyogtam vissza rá, mert a Piton házidolgozatán és egy mócsingon rágódtam.

1990. Szeptember 13. Csütörtök
Estig a könyvtárban tartózkodtam a tanítás után. Ott voltam biztonságban Warringtontól, aki a Mardekár-alagsorban egy szál alsógatyában kezdett táncolni, csak úgy hülyeségből. A lányok sikoltottak, a fiúk röhögtek. Sherry Cake biztos elájult a dagadó izmától... a csaj oda van a kviddics-csapatunkért.
Piton nem volt elájulva tőle. Ezerszer leíratta vele, hogy nem kánkánozunk klubhelyiségben kettőnél kevesebb ruhaneműben a klubhelyiségben.

1990. Szeptember 14. Péntek
A Weasley ikrek, a suli legnagyobb bajkeverői is bohóckodtak. Hallottak a tegnapi incidensről, és úgy hitték, még ráfér Warrington alsógatyájára a szellőztetés. Kivarázsolták az alsógatyát a gazdája nadrágjából, majd fellógatták a zászlósrúdra.
Egy hét büntetőmunkát kaptak.

1990. Szeptember 15. Szombat
Most meg Hóborc folytatta azt, amit az ikrek elkezdtek. Éjszaka leple alatt ellopta az összes bugyinkat és alsógatyáinkat a szennyesből és szép színes sorrendben, füzéren kilógatta őket a nagyterembe. A diákok nem tudták, hogy nevessenek vagy rémüldözzenek. A tanárok meg azt, hogy dühöngjenek vagy sírjanak.
Véres Báró megelégelte Hóborc pimaszságát és lerendezte Frics legnagyobb örömére.

1990. Szeptember 16. Vasárnap
A tegnapiak után Hóborc nem mutatkozik meg. Senkinek nem hiányzik.
Az a szóbeszéd járja, hogy tegnap Piton professzornak egy szál alsógatyája nem maradt, mert mindet elvitte a kopogószellem akasztásra, így nadrág alatt semmije se volt. Sherry Cake hevesen állítja, hogy amikor beszélgetett Piton professzorral a holnapi óráról, alsógatya nélkül sokkal tisztábban látta, hogy csúcsosodott a gatyája, s szerinte azért, mert ő milyen szép és kívánatos. Szerintem hazudik, meg különben is ha a házvezető tanárunk akár egy pillanatra is beizgulna az egyik diákjára, nemcsak repülne a suliból, de börtönt is kaphat érte.

1990. Szeptember 17. Hétfő
Éjjel az asztronómia órán, míg tanulmányoztuk a csillagokat az égen, láttam egy hullócsillagot. Azt kívántam, hogy sikerüljenek a dolgaim a jövőben.

1990. Szeptember 18. Kedd
Sherry Cake - bizonyára sejtette, hogy a múltkori megaláztatásában benne volt a kezem - újabb merényletet követett el ellenem, s ha nem kaptam volna észbe, nagyon megjártam volna.
Ő, Yvette Souls és Sonata Tusk a folyosón kiloptak a tintát a táskámból és teleszórták vele a folyosót, majd villámgyorsan eltűntek, mintha dehoppanáltak volna, mikor Mrs Norris megjelent a folyosó túlsó végén. Rögtön ott termett Frics is.
- Mi történt itt?! Megint újabb mocsok! Szerteszét! Ki tette ezt?? - dühösen rám nézett. - Te tetted ezt, igaz?!
- Nem, nem én voltam! - mentegetőztem.
- Akkor ki, tán egy tündérmanó??
- Hóborc volt! - Jött hirtelen a válaszom.
- Hóborc?! - háborgott Frics. - Már megint Hóborc! Elegem van abból a kibaszott kopogószellemből! Van elég bajom is nélküle... te meg menj innen, vagy megjárod!
Azzal otthagyott és a macskájával együtt elindult Hóborc megkeresésére. Hatalmas mázlim volt, hogy megúsztam ezt büntetés nélkül - Sherry Cake legnagyobb csalódására.
Naplózva


Noxia Darkstorm
[Topiktulaj]
*****


M4 hallgató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2017. 07. 18. - 13:26:33 »
0

1990. Szeptember 19. Szerda
Tanulás és rajzolás, legsötétabb sarki zúgba és könyvtár rejtekébe vonulva a társaságtól.

1990. Szeptember 20. Csütörtök
Október első szombatjára tűzték ki a legelső kviddicsmeccset Mardekár és Hollóhát között. Még meggondolom, hogy ki fogok-e menni megnézni a meccseket, habár egyértelmű, hogy a Mardekár nyer - már megint. Piton szobájában porosodik azóta a kupa, amióta a griffendélesek legjobb játékosa, Charlie Weasley elballagott.

1990. Szeptember 21. Péntek
Most a hollóátas évfolyamtársam, Cho Chang kapta meg a magáét Sherry Caketől. Utóbbinak nem tetszett, hogy a legtöbb lány körberajongja szép haja és kedves mosolya miatt. Szegény kínai származású lány a gyengélkedőn tüntetteti el agyarait.
Jellemző: Sherry Cake nem bírja elviselni, ha valaki jobb, szebb és népszerűbb nála.

1990. Szeptember 22. Szombat
Ma van nagyi születésnapja. Hetvennyolc éves és úgy is néz ki, bár elegáns és szép öregasszony. Nem úgy, mint az öreg McGalagony tanárnő, aki talán egész életét a Roxfortban töltötte. Küldem neki egy születésnapi üdvözlőlapot. (a nagyinak, nem McGalagonnyak... bár ki tudja, neki mikor van a születésnapja.)

1990. Szeptember 23. Vasárnap
Sokan levelet és süteményt kapnak szüleiktől bagolypostán. Eszembe jutottak a szüleim és a nagypapám. Nagyon elkeseredtem.

1990. Szeptember 24. Hétfő
Igyekeztem nem kimutatni, de szorongtam a régi emlékektől. Tanítás után szinte éjfélig távol a házamtól töltöttem, hogy ne találjon okot Sherry Cake a gúnyolódásra. Tegnap is szíven ütött, mikor (puszta bunkóságból) megkérdezte, hogy nekem miért nem írnak a szüleim.

1990. Szeptember 25. Kedd
Kaptam egy kis nyugtató főzetet Madam Pomfrey-tól. Kicsit jobb lett tőle, de úgy érzem, lelki állapotom még nagyon lent van.
Nagyinak mindig elmondhattam mindent, ha bajom van. Nem merek neki ilyesmiről levelet írni, mert bárki megláthatja és/vagy ellophatja. Itt meg senki sincs, akinek kibeszélhetem a problémáimat.

1990. Szeptember 26. Szerda
Csak most kezdődött el a repülésóra. Majdnem két hét telt el azóta, hogy meg lett hirdetve, de Madam Hooch gyengélkedett, mert lejárt szavatosságú bájitalt ivott és hosszú időre kifektette. Az első óránkon csak úgy sugárzott a sasszeme is az egészségtől.
A griffendélesektől a legjobb repülőnek Katie Bell és Cormac McLaggen bizonyultak, tőlünk senki, de kikérem magamnak, én se repültem olyan rosszul... csak két méterrel feljebb rázkódtam a seprűmön.
Ami azt illeti, nálunk tört össze a legtöbb seprű, a Carrow ikrek és Adrian Pucey okozták a legnagyobb kárt. Ők büntetést kaptak.

1990. Szeptember 27. Csütörtök
Tegnap este lerajzoltam a tájat Roxfort körül. Ez is eltűnt. Attól féltem, hogy Sherry Cake megint ugyanarra a sorsra ítéli művemet és ismét bosszút kell állnom. Szerencsére nem így történt, csak elvesztettem a folyosón és a korábban futólag megismert sötétvöröshajú srác találta meg és adta nekem vissza. Megköszöntem neki, majd elvonultam, hogy biztonságba helyezzem a rajzomat a többi közé.

1990. Szeptember 28. Péntek
Sherry Cake Montague-val jár. A lehető leggusztustalanabb párocska láttán majdnem kihánytam a reggelimet. Úgy tűnik, Sherry-t nem érdekli, hogy Montague esze kong az ürességtől és elég erőszakos, inkább azt nézi, mekkora az izma, kviddicsjátékos és vele az oldalán mekkora népszerűségre tehet szert. Csodálkozom, hogy nem a csapatkapitánnyal kezdett randizni korkülönbség ellenére. Biztos azért, mert ez az utolsó éve. Biztos Flint lesz a következő csapatkapitány.

1990. Szeptember 29. Szerda
Észrevettem, hogy Mógus, mugliismeret tanár sokat motyog magában, mintha beszélne valakihez. Udvariasan meg akartam kérdezni, hogy minden rendben van-e, mire az riadtan elfutott, mint a nyúl. Kíváncsi vagyok, mi minden történt vele azon a világutazáson.

1990. Szeptember 30. Kedd
A hónap utolsó napja. Sok minden nem történt azon kívül, hogy Roxfort tanulója lettem, Mardekárba kerültem, sokat tanulok és próbálom elviselni diáktársaimat. Ez utóbbi igazi kihívás volt számomra.
Ma ritka eset történt: Piton megdicsért a Nyugodt álom esszencia főzetem miatt. Tíz pontot szereztem a háznak érte. A többieknek, mivel elrontották főzeteiket, házi dolgozatot kell írniuk a szer hatásairól és mellékhatásairól. Nekem nem kell megírnom.

1990. Október 1. Szerda
Warrington és Sherry Cake gondatlanságból elkövetett házirend-sértést követtek el nyilvános tapizással és smacizással. McGalagony vörös fejjel kopogtatott nekik a tanári ablakból.

1990. Október 2. Csütörtök
Az órák után Piton összetrombitálta a mardekárosokat, hogy felettesi kényszer hatására szigorú előadást tartson a mai erkölcstelenségekről és a szexualitás veszélyeiről. Tudom, hogy Sherry Cake és Warrington miatt tartott előadást. Elfogott a hányinger, mikor kiszúrtam, hogy Sherry Cake a pasija felé pillantott, s amíg Piton nem figyelt, sokatmondóan, csábítóan kacsintott felé.
Hogy viselkedhet így valaki?

1990. Október 3. Péntek
Mardekár csapatának holnap lesz az első meccse Hollóhát ellen. Holnapra viharos időt jósoltak. Nem megyek ki a meccsre. Az egész szombatomat könyvtárban fogom tölteni.

1990. Október 4. Szombat
Lezajlott sárban, esőben és szélben az első meccs. A Mardekár porrá verte Hollóhátat (480-0 eredménnyel), s ezennel maga mögé utasított mindenkit a házak közötti pontszerző versenyen.
Madam Cvikker érdeklődött, hogy nem-e könyvtáros akarok-e lenni a jövőben. Mondtam neki, hogy csak szeretek olvasni és ha elvégzem Roxfortot legalább tizenkét sikeres RAVASSZAL, Manifesztálódott Művészetek Mágikus Magasiskolájára szeretnék járni. Furcsa volt kedvesnek látnom Madam Cvikkert, pedig ő sose volt az a kedves könyvtáros néni ám. Bocsánatot kért, amiért múltkor ripakodott velem, s belátta, hogy sose tudnék ártani könyveinek. A kezembe adott egy Elbűvőlően Mágikus Rajz és vizuális Kultúra és Történelme című könyvet, de nem kölcsön, hanem örökbe.
- Öhm... köszönöm szépen, de... de nem baj, hogy az enyém lesz? - kérdeztem meglepetten.
- Ugyan már, kismadaram - legyintett Madam Cvikker. - Ez a könyv több, mint húsz éve porosodott a polcon, sajnos valamiért senkit se érdekelte... pedig ez egy jó kis könyv, akár a többi! Neked nagyobb hasznára fog válni. Van benne egy csomó varázsige, amivel szebbé és elevenebbé teheted a rajzaidat, még tanulhatsz is egy kis művésztörténelmet benne... majd rajzold le nekem Mrs Norriszt! A maga módján gyönyörű macska. Cserébe bármilyen könyvet kikölcsönözhetsz. Csak ne mondd el senkinek, hogy tőlem kaptad ajándékba a könyvet.
Valami azt súgta nekem, hogy Madam Cvikker nem csak a macskát, hanem a gazdáját is kedveli.

1990. Október 5. Vasárnap
Egész nap olvastam az Elbűvőlően Mágikus Rajz és vizuális Kultúra és Történelme könyvet. Igaza volt Madam Cvikkernek, egy csomó tök jó dolog van benne a művésztörténelemről és varázsigékről, amiket ki is próbáltam néhány rajzomon. Muszáj lesz lerajzolnom hálám jeléül Mrs Norriszt, csak az a baj, hogy a macska nem marad sose egy helyben.
Nyeltem egyet és olyat tettem, amit más nem merne a helyemben megtenni. Megkértem Friccset, hogy segítsen lerajzolni Mrs Norriszt. Azt hittem, mérges lesz, de mikor megtudta rajzolási szándékomat és hogyan rajzolok, megörült neki, viszont azt kérte, hogy csak akkor lehet róla szó, ha magát Friccset is lerajzolom.
Három órát töltöttem a gondnoki szobában, hogy papírra vessem macskáját ölelő Friccset, de mivel még nem nagyon tudom alkalmazni a Gemini varázsigét, Friccs meg nem ért hozzá, mert kvibli, megígértem neki, hogy másoltatom egy tapasztaltabbal és neki is viszek egy nyomtatványt.
Megbűvöltem a rajzot olyan szépen, ahogy tudtam, de Friccs így is rondán vigyorgott rajta. Mrs Norris gyönyörű, fiatalos macska lett rajta, pedig ő se volt már egy fiatal macska. A rajzot elvittem Madam Cvikkernek és megkértem, hogy végezze el rajta a Gemini bűbájt azzal a kifogással, hogy emléket szeretnék megtartani magamnak erről a rajzról és a nagyimnak is elküldeném. A könyvtárosnőt nem izgatta, hogy rajta van Friccs, sőt, még inkább örült neki. Csináltatott még két másolatot belőle, így az egyiket elvittem a gondnoknak (aki nagyon örült a rajznak), a másikat eltettem magamnak emlékbe.
De előtte körbevágtam a rajzot, mert csak Mrs Norriszt akartam megtartani a rajzból. A kivágást, amin Friccs szerepelt, azt a tűzbe dobtam. A rajzolt gondnok gonosz képet vágott, mielőtt elégett.

1990. Október 6. Hétfő
Délután McGalagony magához hivatott az irodájába. Megijedtem, mert azt hittem, valami rosszat tettem, pedig semmit nem követtem el.
Ám Meki tanárnő másról akart velem beszélni.
- Kisasszony, meg kell, hogy mondjam, mardekáros létére egész jó tanuló, még a végén évfolyamelsővé válhat. Viszont így is volna egy kis gond magával, amire a többi tanár felhívta rá a figyelmemet, mint igazgatóhelyettest.
- Miról volna szó, tanárnő? - kérdeztem.
- Arról, hogy maga nem igazán épít ki kapcsolatot egyetlen diáktársával sem - mondta a tanárnő. - Igaz, tudunk róla, hogy ön gyermekkorában betegesen szorongott, miután két éves korában meghaltak a szülei és saját szeme láttára elhunyt nagyapja is. Jómagam is tartom a kapcsolatot az ön nagyanyjával, mert aggódik ön miatt.
- Nézze, McGalagony professzor... - Kissé zavarodottan fogtam bele a magyarázatba. - Tudja... nehéz nekem. Főleg úgy, hogy sajnos a Mardekár legtöbb tanulója nem az a típus, akikkel szót lehet érteni... a többi ház tanulója meg szóba se akar velem állni... nem igazán van kivel beszélgetnem, és sajnos Piton professzor se az a típus, aki tudna egy ilyen problémával foglalkozni.
- Igaz, Piton professzor sok mindenhez ért, de ilyen problémakezelésekhez aligha - értett egyet McGalagony. - Ezért is döntöttem úgy, hogy akkor magamhoz hívatom. Hétvégéken délutáni időszakban természetesen tudok annyi időt szánni, hogy meghallgassam önt, és ha kell, tudok segíteni. Nekem nyugodtan elmondhatja problémáit, ha valami gond van. De figyelmébe ajánlom, hogy ne tessék feladni a próbálkozást és találjon magának egy barátot.
- Sokan vannak, akik barátok nélkül is elvan... ön szerint nagyon szükséges nekem, hogy barátom legyen?
- Dumbledore professzor szerint első számú fontos dolgok a barátság és a szeretet. Nézze, Ms Darkstorm, megértem, ami önnel történt a múltban és nem szívesen mer kapcsolatot teremteni másokkal, de az ön érdekében igyekezzen egy kicsit jobban. Nem nagyon szeretnénk, ha kiújulna a régi betegsége.
- Ilyen nem fog előtörténni - ígértem.
- Szaván fogom. Még a félévzáró előtt hallani akarok arról, hogy igyekszik kapcsolatokat teremteni. Ha bármi gondja van, keressen meg és megbeszéljük az időpontot. Csak ennyit akartam mondani. Elmehet.
Udvariasan elköszöntem Mekitől, és visszamentem a házamba.
Nem tudom, hogy képzelte az öregasszony. Arra várhat, hogy egy hamar barátokat fogok én itt szerezni. A mardekáros társaim mind állatok, a többi ház meg emiatt szóba se áll velem, mert szerintük én is olyan vagyok, mint ők.
Most komolyan. Gyűlölöm az egész Mardekárt.

1990. Október 7. Kedd
Rajtam röhögnek az egész Mardekár, mert Madam Cvikker a könyvtárban a lehető legláthatóbb helyre kirakta díszkeretben Fricsről és Mrs Norriszról készített rajzomat.
- Hé, Halálmadár! - szólt felém Sherry Cake. - Nem hittem volna, hogy felnézel olyan lerobbant kviblikre, mint Frics! Tán szeretnéd, ha az apád lenne? Összeillenétek!
- Szerintem te jobban ráütöttél az otromba viselkedéseddel - morogtam.
- Még hogy én? Pedig én gyönyörű vagyok! Frics ronda és ócska vénember. Te jobban hasonlítasz rá, mert te is olyan csúnya és ápolatlan vagy, még a hajatok színe is éppen hogy egyezik.
Yvette Souls és Sonata Tusk hangosan nevettek rajtam.

1990. Október 8. Szerda
Egész nap nem mertem nyíltan megmutatkozni.

1990. Október 9. Csütörtök
Hóborc is csúfolódott rajtam. Istenem, miért vállaltam el, hogy rajzolok Madam Cvikkernek?!

1990. Október 10. Péntek
A sötétvöröshajú fiú mintha próbált volna mondani nekem valamit, mikor összefutottunk a könyvtárban, de nem tudott, mert elinaltam.

1990. Október 11. Szombat
Hála istennek leszálltak a rajztémáról, mert más annál érdekesebb történt. Ugyanis Sherry Cake összeszűrte a levet a Mardekár csapatkapitányával, és Warrington rajtakapta őket. Rendesen összebalhéztak a picsa miatt, mire a csapatkapitány kidobta őt a csapatból és újabb válogatást hirdetett ki a megüresedett posztra.
Sherry Cake egy fikarcnyi megbánást se mutatott, ellenkezőleg még ejtette is Warringtont, amiért ilyen "béna lúzer" lett. Most hivatalosan is ezek után a csapatkapitánnyal jár.
Fel se foghatom, hogy lehet valaki ennyire lotyó tizenhárom éves létére?!

1990. Október 12. Vasárnap
Warrington egész nap bőgött. Engem nem zavart, a könyvtárban voltam. Sajnálnom kéne, hogy ilyen aljas módon átverték és elhajították, mint egy rongyot, de mivel Warrington ugyanolyan ostoba és tagbaszakadt, mint a többi nagyobb mardekáros fiú, valamint sokszor lenyúlta a kajámat reggeli, ebéd és vacsora közben, nem érdemel tőlem vigaszt.

1990. Október 13. Hétfő
Megtanultam a Vingardium Leviosát a bűbájtanon. És huss és pöcc!

1990. Október 14. Kedd
A lebegtető bűbájjal vittem egy súlyos vízzel teli vödröt az óratorony egyik ablakához, s mikor Sherry Cake és barátnői kiléptek az épületből, a bűbájjal föléjük lebegtettem, majd rájuk öntöttem az összes vizet, még az üres vödröt is, ami Sherry Cake fejére esett. Gyorsan elhúztam a csíkot, mielőtt észrevettek volna. Szerencse, hogy Sherry Cake nem fogott gyanút, mert azt hiszi, Warrington tette bosszúból, amiért megcsalta és ejtette.
Akik látták a jelenetet, jót kacagtak a három pórul járt lányon.

1990. Október 15. Szerda
A sötétvöröshajú fiút egyszer többször látom a környékemen.
Sherry Cake azzal állt bosszút Warringtonon, hogy az összes féltet titkát elmondta mindenkinek az ebédnél. Warrington se hagyta magát. Visszavágott azzal, hogy Sherry Cake azért szokott zokniban aludni, mert gombásak a lábkörmei, ocsmány éjjeli fogszabályzót visel, és van egy szőke babája, amit még kislány korában kapott és anélkül nem tud se élni, se aludni.
Később Warrington gyengélkedőre került, mert Sherry Cake a megalázás után sírva árulkodott a csapatkapitánynak, az meg a parkban ököllel adta a volt hajtója tudtára, hogy ne alázza a barátnőjét. Azóta büntetőmunkán dolgozza le eme tettét.
Elolvastam a Feketemágia felvirágzása és bukása című könyvet. Kilenc és fél éve történt a Tudomki bukása egy csecsemőnek köszönhetően. A csecsemő, Harry Potter már kilenc vagy tíz éves lehet mostanra. Vajon hol van és hol él? Vajon tudja, hogy azért híres, mert sebhelyet kapott a Tudomkitől?

1990. Október 16. Csütörtök
Egész este az asztronómia és az átváltoztatástan leckék felett görnyedve tanultam.

1990. Október 17. Péntek
Yvette Souls hisztizni kezdett a leányfürdőben, miközben zuhanyoztam.
- Úristen, pattanásaim vannak, csúnya vagyok! - nyafogott.
- Akkor miért nem kérsz egy kenőcsöt Madam Pomfreytól? - szóltam ki a fürdőszobából.
- Senki se kérdezte a tanácsodat, Darkstorm! - vágott vissza Yvette Souls. - Ha így folytatod, nagyon rosszul jársz... látszik, hogy már olyan rég nem foglalkoztunk veled... csak ki kell találni, mivel lehetne megszívatni téged! - Azzal mérgesen elviharzott.
Szerintem sokkal jobban ki kéne állnom magamért és nem háttérből sunnyogni ellenük. De az nem megy olyan könnyen. Talán ezért tudnak a társaim olyan könnyen átgázolni rajtam, mert tudják, hogy úgyse merek beléjük kötni nyíltan.

1990. Október 18. Szombat
Hála istennek a legtöbb mardekáros felsős Roxmortsban töltik a napot, így nyugton tanulhattam a klubhelyiségben.

1990. Október 19. Vasárnap
Az évfolyamtársam, Clio Chronos büntetést kapott Pitontól, mert egész éjjel gitározott.
- Most miért baj ez, tanár úr? Én csak a tehetségemet gyakoroltam! - ellenkezett a festett sötéthajú lány.
- Napközben is lehet gyakorolni, de éjjel a társaid az álmaikra kíváncsiak, nem a nyikorgásodra - sziszegte Piton.
- Rocksztár leszek, ha felnövök! - szólt nagy képpel Chronos.
- Addig holnap egész nap sikálhatod a zenetermet - zárta le a vitát a házvezető tanárunk.
Naplózva


Noxia Darkstorm
[Topiktulaj]
*****


M4 hallgató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2017. 07. 24. - 19:16:32 »
0

1990. Október 20. Hétfő
Gyógynövénygondozáson eleve együtt dolgozunk a griffendélesekkel, úgyhogy már megszoktam, hogy itt a nagy zajban szabad a káromkodás, ha megcsíp az önálló életre kelt csattogó fogas metszőolló, amikor rosszul bánnak vele. Bimba így sokszor azt hiszi, hogy legtöbbször a munka miatt történik ez, de nagy részben egymást szidják a mardekárosok és a griffendélesek.
Az órák után (kivéve asztronómia, mert az éjjel lesz) egyszer csak odaállított hozzám Cho Chang. Dühös volt rám, mert állítólag én írtam róla csúnya verset a mosdó falára most az előbb, mert a festés még friss. Hiába bizonygattam, hogy az nem én lehettem, mert én egész végig a könyvtárban tanultam, de az ázsiai származású babapofa csak azért is elment árulkodni McGalagony professzorhoz.
Annak ellenére, hogy hiába próbáltam a kurvázással és picsázással teli undok firkálmány nem az én művem és nem is az én kézírásom, büntetőmunkát kaptam.
Piton professzor nem tudott segítségemre sietni, mert ő ezalatt felügyelte a Weasley ikrek büntetőmunkáját.
Sherry Cake nagyon kárörvendő volt... ki hitte volna.

1990. Október 21. Kedd
Mivel tegnap sehogy se tudtam ártatlanságomat és Sherry Cake bűnét bebizonyítani, így tanulás helyett délutántól éjjelig Frics felügyelete alatt kellett kipucolnom Roxfort összes vécéjét. A legalantasabb mugli-takarítási módszerrel.

1990. Október 22. Szerda
Büntetőmunkám óta folyamatosan töltök minél több időt zuhanyzással, mert még mindig bűzlök a mocsoktól, amit egy  sokáig használt hasmenési rohamot megért szétrepedt klotyóból kellett kipumpálnom és elhárítanom a dugulást. Flint hangosan megjegyezte, hogy azért van trágyaszagom, mert farmon élek.
Na várj csak, Sherry Cake, a bosszúm utol fog érni. Csak ki kell találnom egy minden idők legnagyobb megszégyenítő módszerét, ami végleg elveszi ennek a ribinek a kedvét attól, hogy mindig le akar alázni.

1990. Október 23. Csütörtök
Titokban elkövettem azt a bűntényt, amit a Mardekár ház árulás vádjával egy egész életre megkeseríthetné életem, ha tudna róla: titkos találkozót beszéltem meg a Weasley ikrekkel, hogy adjanak nekem tanácsot, hogyan leckéztessem meg Sherry Cake-et a lehető legszégyenletesebb módszerrel. Kissé kételkedtek bennem az elején, de mivel adtam nekik tíz galleont, ráadásul elmondtam nekik, hogy kin akarok bosszút állni és mit tett Cho Chang és ellenem, amiben én voltam a bűnbak, sokkal kezesebbek lettek.
Ők is tiszta szívből gyűlölték Sherry Cake-et. Elsős koruk óta (azaz tavaly óta) azt kell végignézniük minden egyes dupla óráikon, hogy a ribi a barátnőivel jó hangosan csacsog és fennhangon sérteget mindenkit, míg magát tökéletesnek vallja. Még most is zavarja őket az órákon, pedig az ikrek nem éppen arról híresek, hogy szorgalmasan tanulnak.
November 6-ára beszéltük meg a következő találkozónkat. Addigra kitalálják, mit vessek be nemezisem ellen.

1990. Október 24. Péntek
Faraize professzor tök jó diavetítést tartott az SVK történelmi pillanatairól. Ez jó lehet mágiatörténet órára is, úgyhogy minden egyes szót lejegyzeteltem A-tól Z-ig.

1990. Október 25. Szombat
Mivel időm, mint a tenger, mára kihagytam a hobbizást és reggeltől estig tanultam. Muszáj, a keddi büntetőmunka miatt kimaradt napot muszáj volt bepótolnom és utolérnem magamat.

1990. Október 26. Vasárnap
Egész napos magolástól migrént kaptam. Madam Pomfrey egész napos pihenésre ítélt. Még szerencse, hogy befejeztem a dolgozatomat Mekinek Mutare Mus helyes használatáról.

1990. Október 27. Hétfő
Clio Chronos öngyilkossági kísérletet hajtott véghez. Talárja alatt tépett, mardekáros zászlóból szabott Walpurgis Leányai trikót viselt. McGalagony elküldte az óráról átöltözni. Gregor Stonehead tiltakozott: - A kedvenc együttesem, csak kifejezhetem rajongásomat irántuk, nem?
McGalagony professzor nagyon szúrósan így szólt: - De te zászlóba csavartad magad, és ez nem szerepel a tanítás alatt viselhető ruházatok közt, úgyhogy most induljon és öltözzön át normálisan, vagy inkább ne is jöjjön órákra így, Miss Chronos!
Clio Chronos kihagyta az egész tanítási napot.

1990. Október 28. Kedd
Piton elkobozta Clio Chronos trikóját és el is égette, mert nem tűri ő se, hogy házának egyik diákja szégyent hozzon a házukra. Ő pedig (mármint Clio Chronos) aláírásokat gyűjt iskolai egyenruhák beszüntetéséért. Azt mondja, mindenkinek joga van egyedileg úgy öltözni, ahogy akar.
Nem írom alá. Már csak azért sem, mert ha csoda folytán beszüntetik a kötelező iskolai egyenruhákat, nem nagyon lesz mit felvennem. Csak néhány szabadidős öltözékem van itt az iskolában, ami erre a helyzetre csak két hétig elég, és Nero se bírna annyi utazást ruhacsomagokkal.

1990. Október 29. Szerda
Ne is kérdezzék, hogy bírom még elviselni ezt az egész cirkuszt Roxfortban!
Mikor idejöttem, naivan azt hittem, hogy a tanárok képesek lesznek keményen megnevelni a többi gyereket, de úgy látszik, nem nagyon megy nekik, még Pitonnak és Mekinek sem, pedig ők a legszigorúbb tanerők egész iskolában (vagy egész országban). A diáktársaim úgy viselkednek, mint az óvodában... legalább az ötödiknél felsőbb éves diákok viselkedhetnének rendesebben. De hát alig van köztük is normálisabb, házaktól függetlenül.
Csak tessék ránézni Gregor Stoneheadre és Sherry Cake-re. Már majdnem két hónapja kezdődött el a tanév, de Gregor Stonehead még mindig nem tud olvasni és "ba'megnál" és egy-két tagbaszakadt értelmetlen röfögésnél többet képtelen szólni, írni vagy olvasni. Sherry Cake meg másodikos és még mindig előbb emlékszik az Abszol úti butikok és szépségszalonok árleszállításainak időpontjaira mint a migrénellenes bájital receptjére.

1990. Október 30. Csütörtök
Holnap halloween vagy mindenszentek. Ez azt jelenti, hogy alig három nap múlva lesz a szüleim és nagyapa halálának évfordulója. Állítólag pont október harmincegyedikén van a híres Potterék halálának évfordulója is, amit egyedül Harry Potter élt túl.
Elég baj nekem, hogy mindennapom hiábavaló különcködéssel és bunkó diákokkal szembeni túléléssel kell szenvednem, még ez is eszembe jutott. Nem érzem jól magam.
Legtöbb országban vita van a halloween/mindenszentek ünnepi szokása miatt. A vallásosabbak a halloween-t holtak gyalázásának tartja, másrészt az amúgy is az amerikaiak ünnepe. Másoknak, a kevésbé vallásosabbak meg nem akarnak sírni egész nap halott társaik sírja felett és szerintük a kisebbek figyelmét nemcsak el tudnák venni a figyelmet az elborult siratástól (mert nekik még nem ez kéne), de tudományos tény is, hogy vannak bizonyos gonosz szellemeket elűző szokások, amikhez köze van a Halloweennek a jelmezbe bújással. Nemrég olvastam a Szombati Boszorkányban egy interjút erről a témáról, úgyhogy tudom, mit beszélek. Magyarországon a mindenszenteket halottak napjának hívják és azt november másodikán szokták tartani (pont a szeretteim halálának évfordulóján), így a vallásosabb magyaroknak egy árva szót nem kéne szólniuk, de hát mindenki tudja, hogy a magyarok - mind varázslóik, mind muglijaik - szörnyen elfogultak és ostobák. Jó, a magyar muglik nem tehetnek róla, de a varázsló honfittársaik a társadalmunk legcikisebb alakjai, a mai napig rajtuk röhög mindenki.

1990. Október 31. Péntek
Bár számomra a mindenszentek időszak elég szomorú és elkeserítő, ám a Roxfort előtt le a kalappal. Még a magamfajta ritka nonkonformistákat is meg tudja lepni a Halloween-i hagyományaival. Már reggel finom tökillatokat lehetett érezni az iskolában, ami erre a napra szépen ki lett díszítve ünnephez illően. Egész tanítási nap a diákok alig várták - főleg az elsősök -, hogy elkezdődjön a hagyományos Halloween-i vacsora, ami alatt előadások is szoktak menni. A nagyterem nagyon az ünnephez volt öltöztetve: a lebegő gyertyák tökökben világítottak, a megbűvölt plafonon az ég teliholdas, sötét felhős képét mutatta, felettünk igazi denevérek repkedtek vijjogva.
A vacsora elő és főt ételei hangulatosak voltak (a paradicsomszószos spagetti vérben csúszó kígyókra emlékeztettek; a húsleves úgy nézett ki, mint egy tálnyi vér, amiben a marhahúsok úszkáltak; a sajtgombócok a pókok potrohája volt - csak néhány példa), ám ezután lettek az asztalaink csordultig tele olyan finom édességgel, amilyeneket nem eszünk olyan gyakran. Még én is teletömtem velük bendőmet, mert iszonyú finomak voltak. Azt hiszem volt bennük valami, ami az első ízlelgetésnél falásra kényszeríti azt, aki megkóstolja. Táskámba is dugdostam el jóval nagyobb adagokat, hogy később is legyen miket csipegetnem.
Kivételesen jó volt az első Halloween-om Roxfortban.
Naplózva


Noxia Darkstorm
[Topiktulaj]
*****


M4 hallgató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #6 Dátum: 2017. 07. 24. - 21:58:43 »
0

1990. November 1. Szombat
A tegnapi egyirányú jókedvem ahogy jött, úgy ment. Lelkileg rosszul érzem magam. Bőröm fehér, szemem be van süllyedve. Sherry Cake Halállovagnak is elkezdett hívni. Vajon ő hogy érezné magát, ha holnap van az ő családja felének elhalálozásának évfordulója, miközben sokszor néha kiújuló szorongásaival kell küszködnie, meg az iskola olyan szemétládáival, mint ő?

1990. November 2. Vasárnap
Szüleim és nagyapa halálának évfordulója. Még nyugodtan is is tudhattam volna gyászolni, de Sherry Cake valahogy tudomást szerzett erről, mert odajött hozzám a két barátnőcskéjével és fennhangon hozzám szólt: - Te csak itt ülsz és rajzolgatsz magadba? Nem úgy volt, hogy ma egész nap bőgni fogsz, mert meghalt a fél családod?
- Ezt ugye most nem gondoltad komolyan? - néztem rá dühösen. - Olyan halottakat sértesz, akiket nem is láttál és ismertél soha az életedben? - Erre Sherrcy Cake: - Miért, te meddig emlékszel még rájuk, hm? Aligha lehettél idősebb Harry Potternél, amikor kinyírták a szüleit! Akkor meg minek bőgsz, ha te se nagyon ismerted se anyádat, se apádat... hát még az öregről nem is beszélve? A Potterék legalább csatában haltak meg, nem egy béna autobalesetben és szívrohamban, amiért meg is kéne rájuk emlékezni.
Ezzel iszonyatosan megbántott. Nehéz volt visszafognom magam attól, hogy hozzávágjam a székem, vagy azt a legerősebb rontást küldjem rá, amit eddig megtanultam. De helyette, sírást visszafogva, felkaptam a cuccaimat és kiviharoztam a klubhelyiségből. A többi mardekáros ezúttal csendben és meglepetten nézett utánam. Még tisztán hallottam Warrington hangját, hogy ráförmedt Sherry Cake-re.
- Gratulálok, te szuka.
A park egy zugába bújtam meg, ahol sírhattam. Elég bajom van anélkül is, hogy most így ki kelljen borulnom... azt hittem, hogy hamarosan rohamot is fogok kapni azok után, amiket Sherry Cake a fejemhez vágott. De ez nem történt meg, csak zokogtam, amíg egyszer csak valaki rám talált.
Megint a vöröshajú harmadikos volt. Nem tudom, hogyan, de rám talált.
Odajött hozzám és próbálta megtudakolni, miért sírok. Először nem akartam vele beszélni, aztán azt mondta, hogy ne játszam a csigát, hogy mindig a házamba bújok, hiszen nem minden mardekáros akkora seggfej, mint hiszem. Nem tudom miért, de ennek hatására elmondtam neki, hogy mi történt a szüleimmel és a nagyapámmal. Aztán elpanaszoltam, hogy már azért se akarok barátkozni itt senkivel, mert egyrészt Sherry Cake mindig megaláz hazug szavaival. Másrészt, ha kiderül, hogy anyám mugli volt és autóbalesetben halt meg az aranyvérű apámmal, akkor sokan úgy fogják vélni, hogy anyám miatt történt mindez, akkor pedig pokol lesz az életem. Mivel a srác éppen a könyvtárban tanult, így nem volt tanúja a történteknek, így azt is elpanaszoltam.
A vöröshajú srác végighallgatott engem. Azt hittem, ezek után ki fog röhögni és el fogja mindezt mondani a többi mardekárosnak, de csodálatra megértő volt és együttérző. Nagyon meglepett.
Elmesélte, hogy az ő anyja sárvérű volt, akivel aranyvérű apja valahogyan összeszűrte a levet. Amikor megszületett, apja megtagadta fiát, mert szégyelli, hogy teherbe ejtett egy sárvérű nőt, úgyhogy bemesélte, hogy tévedés történt és eltűnt a képből. Anyja pedig bánatában öngyilkos lett, így ő árvaházba került, majd örökbe fogadta a félvérű család. Bevallotta, hogy ő se rajong túlságosan a muglikért és a mugli születésűekért az anyjára hivatkozva, aki inkább öngyilkos lett egy aranyvérű seggfej miatt, minthogy foglalkozzon egyetlen fiával. Bár anyámat szerettem, mégis elgondolkoztatott mindaz, amit ő mondott az ilyen emberekről.
Fura érzésem volt. Most, hogy egy számomra még idegen diáktársamnak elmondtam mindent, ami a szívemet nyomta, egy csapásra könnyebb lett. Nagyimat leszámítva nem beszéltem még ki magam senkinek sem (még McGalinak sem, pedig ő ajánlgatta hetekkel ezelőtt), és a vöröshajú srác volt az első az életemben, akinek mindezt elmondhattam. Még sose volt velem senki ilyen megértő és együttérző. Nem ez az a pillanat, amiről nagyi szólt mindig, hogy jó volna, ha lenne barátaim?
Nem... csak most beszéltem életemben először ezzel a sráccal, nem bízhatok meg benne. De mardekáros létére nagyon kedvesen beszélt velem, még zsepit is adott nekem és felajánlotta, hogy itt marad a biztonság kedvéért, amíg meg nem nyugszom teljesen. Aztán, mikor megnyugodtam, együtt mentünk vissza a pincehelyiségbe, hogy a srác javaslatára menjek aludni egyet. A klubhelyiségben ezúttal alig volt néhány tanuló, de ők is síri csendben ültek és olvastak, viszont nem néztek rám (kivételesen őszinte félénkséggel). Megköszöntem a srácnak a segítségét és tanácsait, majd bementem a hálókörletembe. Egész nap és egész éjjel aludtam.
Éjjel 2 óra Hirtelen ébredtem fel és eszembe jutott, hogy elfelejtettem megkérdezni a srác nevét.

1990. November 3. Hétfő
A mardekárosok eszesebbikjei elmondták Pitonnak, hogy viselkedett velem Sherry. Mindenki azt hitte, hogy Piton a szokásához híven csak egyhangúan fogja kimondani a pontlevonást, vagy büntetőmunkát. Azonban mindenki szeme láttára Pitonon a kiakadás jeleit lehetett látni azóta, mióta a halotti gyalázás részleteiben azt is megtudta, hogy Sherry Cake szerint Potterék halála sokkal értelmesebb volt, mint az én családomé. Ez fura.
Piton a dolgozószobájába hivatta a ribit, hogy négyszemközt beszéljen vele. Ugyan az irodája a roxforti alagsor másik részében van kissé odébb a klubhelyiségtől, de hallani lehetett, hogy a házvezető tanárunk durván leordította Sherry Cake fejét. Nem nagyon értettük, miket ordított, de az biztos, hogy hatott rá, mert Sherry-t a kívülállók látták sírógörcsösen és remegve kimenni Piton irodájából és egész nap nem látta senki.
Ilyenkor örülnöm kéne, de mivel tegnap nagyon a lelkembe taposott önkielégítésből, ennyit se érdemel meg.
Ahogy reggel felkeltem, a vöröshajú srác, Jake Spicer rögtön odajött hozzám és érdeklődött az állapotomról. Kissé félénken és visszahúzódóan mondtam neki, hogy tegnapiakhoz képest sokkal jobban vagyok.
Igen, tényleg sokkal jobban vagyok. Eddig minden évben napokig tartott felülkerekednem az ilyesmin, de mióta beszélgettem Jake Spicerrel, olyan más lett, olyan nyugalmas.
Lehet, hogy Jake Spicer azért bukkant fel mindig a környékemen futólag, mert érdekes személy vagyok neki és barátkozni akar velem, csak eddig észre se vettem?

1990. November 4. Kedd
Sherry Cake szülei tegnap értesítést kaptak Pitontól lányuk tegnapelőtti viselkedéséről, amazok meg visszaküldtek egy rivallót az iskolába, de a címzett a lányuk volt. Szinte berobbant az egész nagyterem, úgy ordított a rivalló Sherry Cake apja hangján. Elég szigorú pasi lehet, mert a rivallóban kijelentette, hogy karácsonyra azonnal hazajön szépen, mert ha nem hajlandó, akkor érte mennek és a szünet alatt szobafogságban fog tanulni egy kis illemet arról, miként tisztelje a halottakat.

1990. November 5. Szerda
Sherry Cake-re rájárt a rúd ezen a napon:
1 - Három hónapra való büntetőmunkát kapott.
2 - Szülei következő tanévig megvonták tőle a zsebpénzét, így egy ideig nem fog shoppingolni.
3 - A kviddics-csapatunk kapitánya szakított vele, mert egy ilyen "szégyenletes hullagyalázó" csajjal nem hajlandó megmutatkozni.
4 - Clio Chronos, mivel az ő nagyszüleit halálfalók ölték meg, így őt is egy szempontból sértette az engem ért atrocitás, így agyarnövesztő átokkal megbombázta Sherry Cake arcát, aki egész délután a gyengélkedőn tartózkodott, hogy megszabaduljon az agyaraitól. Clio Chronos büntetést kapott érte, de nem bánja.
Üzentem a Weasley ikreknek, hogy meggondoltam magam, és hagyom az egész bosszú-csínyt. Így is keményen megkapta jussát Sherry Cake azért, amiket mondott nekem.

1990. November 6. Csütörtök
Sherry Cake-et mindenki utálja most, még a tanárok is, csak ők ezt nem mutathatják ki. De Yvette Souls váltig állítja, hogy csak ez lehet az oka, mert McGalagony professzor csak állítólag azért vont le ötven pontot Mardekártól, mert Sherry Cake harmadik alkalommal nem készítette el a házi feladatot. Ennyiért azért ötven pontot mégsem vonhatnak le.
Sonata Tusk viszont elszólta magát. Meki azért vont le ötven pontot, mert hallotta, amikor Sherry Cake a folyosón bőgve panaszkodott, hogy szívnia kell azért, mert csak az "igazat" mondta nekem. És még ő van felháborodva ezek után?!
Sherry Cake dühkitörést kapott és száműzte Sonata Tuskot a csapatából. Yvette nem bánta, ő csak azért tűrte meg Sonata Tuskot, mert a lány anyja kozmetikai főzetekkel foglalkozik és kedvezményesebben kaphattak tőle szépségápoló szereket.
A trióból lett duó új harmadikat keresnek maguk mellé.

1990. November 7. Péntek
Holnap Mardekár-Hugrabug meccs. Eddig veretlenek vagyunk, de most se fogok menni, mert a) nem vagyok oda a kviddics-csapatunkárt, b) tanulnom kell, c) nincs kedvem nyíltan megmutatkozni.
Jake Spicerrel egyre gyakrabban beszélgetünk. Egy csomó közös témánk van, például a tanulás és a könyvek. Jake még nem tudja eldönteni, hogy auror vagy feltaláló boszorkánymester legyen, ha kijárta a sulit.
Sonata Tusk nagyon szomorú, hogy Sherry Cake kirúgta a bandából és még meg is alázza (ahhoz képest, hogy még mindig utálja mindenki és a helyében nem mernék sokáig nyíltan megjelenni). Sonata Tusk is egy buta liba, kényes és szeret kötözködni, de amióta ki lett közösítve, azóta csendes és visszahúzódó. Megsajnáltam. És úgy látom, Clio Chronos is, mert láttam, hogy odament hozzá és vállon veregette, majd beszélgetni kezdtek.
Sonata eddig hidegrázást kapott a rockerektől, a gótoktól és a punkoktól, ezért nem szerette Clio Chronost, de meglepett, hogy jól fogadta az évfolyamtársamat és szóba állt vele, miután előtte kételkedett benne. Ismerős, mert én is így álltam először Jake-hez, akivel mostanra egyre többször találkozunk a könyvtárban, vagy a parkban, hogy együtt tanuljunk és kibeszéljük az idióta társainkat.

1990. November 8. Csütörtök
Meséltem Jake-nek a nagyimról és a beteg mugli nagypapámról, aki itt Skóciában lakik szeretetotthonban gondos ápolások közt. Megkérdeztem Jake-et puszta kíváncsiságból, hogy vannak-e egyáltalán mugli rokonai (mivel anyja mugliivadék). Megijedtem, hogy megbántom a kérdéssel, de Jake kicsit sem sértődött meg.
- Van egy bácsikám, Blake bácsi - felelte. - Anyám bátyja, de ő is mugliivadék. Ki vagyok a mugliszülőttektől és a pátyolgatásaiktól, de a bácsikám jófej. Bármikor mehetek át hozzá, amikor csak akarok és sokat lógunk együtt. A nevelőszüleim nem bánják, ők is szeretik és számukra mindig fontos volt, hogy tartsam a kapcsolatot a rokonommal. Amúgy meg tőle tanultam meg mindent, amit egy gyerekvarázslónak tudnia kell, és ő mesélte el nekem anyám esetét a halálfaló apámmal.
- Miért nem lett akkor a gondviselőd? - kérdeztem.
Jake szomorúan a fejét csóválta: - Sajnos egy régi harci sérülése miatt rokkant lett és tolószékből nehéz lett volna felnevelnie engem.
- Sajnálom.
- Ne sajnáld, csak kíváncsi voltál, ennyi az egész. De ha belegondolok, mindketten egy cipőben járunk. Mindketten elvesztettük szüleinket ész utolsó rokonaink valamilyen fizikai problémával küszködik. Persze, a nagymamád kivétel.
Van ebben valami. A sorsunk majdnem ugyanaz, de ahhoz képest Jake jól veszi a kanyarokat. Megkérdeztem tőle, hogy tud úgy élni, hogy nem nagyon emészti magát az ilyen dolgokon. Ő ezt felelte: - Az élet eleve szar, de meg kell tanulni benne élni. Hiába rágódhatunk a múlton, sajnos az már megtörtént. Igaz, rossz érzés, de tovább lehet rajta lépni. Tudod, kissé túlzásba viszed ezt, és nem nagyon akarsz nyíltan kiállni magadért. Jó, igaz, tudok róla, hogy háttérből szokásod bosszút állni, de ez nem elég. Nyíltan meg kell tanulnod bátran és ügyesen kiállnod magadért, mert amíg így elmenekülsz a sarokba vagy a könyvtárba magányos tanulás és rajzolgatás biztonságába, addig Sherry Cake vissza fog élni mindezekkel. És hidd el, nem csak ő ilyen elvetemült, hogy visszaéljen a gyengéiddel. Még sokan fogják ugyanezt megtenni ellened.

1990. November 9. Péntek
Jake máris bemutatót tartótt abból, hogyan álljunk ki magunkért. Éppen a folyosón ültünk ablakpárkányon kibeszélni a múltkori kviddicsmeccset, mikor odajött hozzánk a Weasley ikrek negyedikes bátyja, Percy Weasley. Nem nagyon tetszett neki, hogy ott ücsörögtünk és csevegtünk, mert fennhangon okoskodni és fontoskodni kezdett, hogy ő a szemközti üres teremben próbál tanulni, de mi fennhangon zavarjuk őt a "nem fontos" Mardekár-Hugrabug meccsről, amin a csapataink gyakori csalással szarrá verte a hugrabugos csapatot. Aztán fenyegetőzött, hogy beárul minket a legközelebbi tanárnál, hogy ablakpárkányon ücsörgünk és másokat zavarunk tanulás közben, mire Jake: - Na nem mondod, Weasley? Akkor menj és árulkodjál, mint a spiclik. Ez egy szabad folyosó és ott beszélünk, ahol akarunk és amikor akarjuk. Ha nem tetszik, mehetsz máshová tanulni, mint a legtöbb jó kis szót fogadó tökéletes nebuló... nem véletlen létezik könyvtár és tanulószobák. Vagy talán túl alsórendűek már a számodra, hogy tanárok vagy társaid segítsége nélkül önállóan tanulgass Mógi tantermében?
Percy Weasley úgy nézett Jake-re, mintha pofon ütötték volna. Majd aztán sértődött képet vágva felkapta cuccait a tanterembe és elkotródott máshová. Csodálattal néztem Jake-re, aki visszavigyorgott rám, mert már tudta, miért nézek így rá.
- Na látod, így kell kiállni magadért és általában így lekoptatni másokat balhé nélkül - mondta bölcsen. - Percy Weasley... tök unalmas és béna. Szeret fontoskodni és mellesleg el van ájulva magától. Nálad is nagyobb stréber.
- Szerinted én is ilyen leszek? - kérdeztem.
Jake úgy nevetett, mintha viccet mondtam volna, majd így szólt: - Dehogy is! Te egészen rendes és szerény kis elsős vagy és nem szereted magadra hívni a figyelmet. Azért én örülök, hogy nem vagy olyan picsa, mint a többi mardekáros lány, veled lehet beszélgetni egy csomó mindenről.
Nagyon jólestek a szavai.

1990. November 10. Szombat
Egyre hidegebbek vannak. Lassan beköszönt a tél. Ez azt jelenti, hogy hamarosan téli szünet.

1990. November 11. Vasárnap
Nem hivatalos, de úgy látszik, hogy Clio Chronos és Sonata Tusk lassan-lassan kezdenek jól kijönni egymással. Éppen sétáltam az udvaron, mikor láttam, hogy Clio Chronos arra tanítja Sherry Cake volt barátnőjét, hogy kell hibátlan célzással tökön rúgni. Igen radikális mugli módszer, de ez nálunk is beválik sokszor.
Naplózva


Noxia Darkstorm
[Topiktulaj]
*****


M4 hallgató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #7 Dátum: 2017. 07. 25. - 12:29:47 »
0

1990. November 12. Hétfő
McGalagony kénytelen volt fegyelmit tartani az átváltoztatás órán, mert torkig van vele, hogy az osztályom háromnegyede a tanév óta se képes normálisan átváltoztatni vagy házi feladatot készíteni. Akkor borult ki a bili, amikor Gregor Stonehead már sokadik alkalommal se tudott lefelelni az alap tranformáció szóbeli elméletéből.
- Ami sok az sok - mondta szigorúan a tanárnő, mire mindenki feszülten elhallgatott. - Az egy dolog, hogy maguk nem az én házamhoz tartoznak, de attól még elvárnám, hogy az én óráimra tisztességesen készüljenek fel. Az isten szerelmére, miért kell úgy viselkedni, mint a vademberek? Nem érdekel, hogy csak tizenegy vagy tizenkét évesek, tessék végre felelősségteljesebben viselkedni, vagy különben az egész osztályt büntetőmunkára küldöm... tisztelet a kivételeknek, mert jelen pillanatban még mindig Darkstorm kisasszony és Wrymm úr az egyetlenek, aki tisztességes rózsává képesek átváltoztatni egy pálcikát alig tíz perc alatt! Ötvenöt évem alatt nem láttam még ilyen állatkertet, mint maguk!
Ötvenöt év?! Derült égből villámcsapásként ért a dolog... eddig azt hittem, hogy McGalagony már hetvenvalahány éves! Korához képest öregebbnek látszik. Nem úgy, mint Dumbledore professzor, aki úgy néz ki, mint egy elegáns nyolcvanéves, de a pletykák szerint már elmúlt száztíz éves! Érthetetlen!

1990. November 13. Kedd
Levelet kaptam nagyitól. Otthon áll a bál, ugyanis egy Mundungus Feltcher nevű pasas aurornak adta ki magát, hogy "állítólagos bejelentés" miatt átkutassa a házunkat, de igazából nem volt nálunk elrejtve semmilyen gonosz sötét varázslók által eldugott tárgyak, amiket elkobozhatott volna, így helyettük az ezüst koboldok által gyártott evőeszköz gyűjteményeinket, nagyi ékszereit és az örökölt zenedobozomat kobozta el az a sunyi disznó! A megbízott igazi aurorok már körözik.
Igazából nem is lenne szükség a Varázsbűn-üldözési osztály szakembereire. Ha nagyi dühös, hetvenhat éves öregasszony létére még a legszilajabb varázslómestert is megfélemlítené. Ő is benne van a csaló rabló üldözésében, hogy még jól elfenekelje fakanalával, mielőtt letartóztatnák.
Bizony, bizony! Nagyival nem tanácsos kikezdeni. Remélem időben visszaszerzik a zenedobozomat, mielőtt továbbadja a tolvaj... az az egyetlen kézzel fogható tárgyi örökségem, amit apa adott még nekem. Még az ő nagyijáé volt.

1990. November 14. Szerda
Reggel hideg zuhanyra ébredtem. Hóbort rám borított egy vödörrel teli hideg vizet. Elázott az ágyneműhuzatom és a tankönyveim, amikkel együtt aludtam el.
- Ez most mire volt jó?! - háborogtam.
- Túl sokat hajtod magad, úgyhogy hűtsd le magad, ázott elsős! - mondta a kopogószellem és röhögve átlebegett a falon.
Szinte szétfagytam, mert eleve hidegre fordult az idő.

1990. November 15. Csütörtök
Influenzás lettem. Egész bájitalórán tüsszögtem és fújtam az orrom, beszélni meg alig tudok. Piton elküldött gyengélkedőre. Madam Pomfrey rögtön kivette, hogy influenzás lettem és megparancsolta, hogy itt maradjak egész hétvégén a gyengélkedőn, mielőtt szétfertőzöm az egész iskolát.
Rohadj meg, Hóborc, ez a te hibád!

1990. November 16. Péntek
Jake hozza el nekem a leckéimet Madam Pomfrey-n keresztül, mert az ápolónő nem kockáztatja meg, hogy a közelembe menjen és véletlenül ő is elkapja az influenzát.

1990. November 17. Szombat
Egész nap olvastam és tanultam a betegágyon. A gyógykúra megteszi a hatását és kezdek jobban lenni, de az ápolónő még nem akar elengedni.

1990. November 18. Vasárnap
Kissé még gyenge vagyok, de sokkal jobban. A zabkása elfogyasztása után távozhattam a gyengélkedőről. Jake-el lógtunk egész nap.

1990. November 19. Hétfő
A csapatkapitány Cho Changnek csapta a szelet. Gusztustalan. Fogalmam nincs, mit akar egy tizenegy éves elsőstől, de az biztos, hogy Cho Chang keményen kikosarazta. Ezután a csapatkapitány egy csaj évfolyamtársának kezdett udvarolni, aki jól fogadta. Sherry Cake féltékeny és dühös volt egész nap, de hiába. Egyrészt a csapatkapitány nem foglalkozik "lejárt szavatosságú" csajokkal, másrészt az új barátnője két méter magas és kicsivel több izma van, mint a csapatkapitánynak. Nem volna túl okos beleköpni a levesébe. Jake szerint ha a csapatkapitány komoly kapcsolatba kezd a csajjal, abból már nincs többé kiút.

1990. November 20. Kedd
Lehullott az első hó, a tó partja mentén teljesen befagyott, jó néhány merészebb diák kiment jégkorcsolyázni, és jó néhány diák alatt be is szakadt a jég, mert túl messzire korcsolyáztak. Így jár az, aki fittyet hány a jégkorcsolyázásokra való figyelmeztetésre.
Nem nagyon merek kimenni. Warrington és a haverjai hógolyózáporral csapna le rám, ha kiteszem a lábam.

1990. November 21. Szerda
Jake ma lett tizennégy éves. Rajzoltam neki A2-es lapra egy szép és fenséges ágaskodó hippogriffmadarat (mert az a kedvenc állata) Roxfort címerével, majd az eddig tanult legjobb vizuális bűbájtudásommal megbűvöltem, hogy szárnyait mozgathassa és amikor azok ki vannak tárva, ezüst fényben pompázzon. Mellé rendeltem Mézesfalásból Jake kedvenc édességeiből, amiket gondosan és szépen becsomagoltam.
Már két hete körülbelül, hogy Sherry Cake a dolog óta csendben mormogott magában (aminek mindenki örült), de sajnos kezdte újra megtalálni hangját.
- Csak a dedósok adnak rajzokat ajándékba, Halálmadár!
Volt ebben igazság. Nem tudom, mi mást adhatnék Jake-nek, annyira még nem ismerem. De meglepődtem, hogy mikor átadtam az ajándákaimat, Jake örömében megölelt és hálásan megköszönte, hogy így gondoltam rá. Azt mondta, még sose kapott senkitől ilyen személyes ajándékot, még Blake bácsikájától sem, pedig ő is tök jó ajándékokat küld neki (idén lunaszkópot kapott).
Kirakta a rajzomat az ágya fölé. Innentől fogva be kellett látnom, hogy Jake az első és igazi barátom.

1990. November 22. Csütörtök
Sherry Cake és Yvette Souls bevették új "klántagjukat". A harmadikos Fiona Thunderbloom-ot. Nemcsak igazi dúsgazdag plázacica, de ő a Mardekár ház legostobább és legszőkébb lánya. Jake szerint csak a pénze és valamelyik befolyásos szülője miatt vették be a bandába. Szerintem meg azért is, mert a csaj sík hülye és sokkal könnyedén csicskáztathatják, mint korábban Sonata Tuskot.

1990. November 23. Péntek
Kiderült, hogy Sonata Tusk nagyon szépen énekel. Hallottuk, amikor Clio Chronos gitározott, ő meg rákezdett énekelni. A zeneismeret és zeneszakkör tanár el van ájulva tőle. Végre mind rájöttünk, hogy miben tehetséges (mármint Sonata Tusk, nem a zenetanár, bár ő maga zenél és énekel).
Beleolvastam unalmamban egy könyvbe, amit egy Gilderoy Lockhart nevű nagyképű pasas írt. Abba is hagytam az olvasását. Ugyan ki hinné el, hogy ezeket a hőstetteket valóban ő tette? Miért van oda érte egy csomó középkorú nő?

1990. November 24. Szombat
Téli szünet előtt félévi dolgozatok lesznek. Elkezdtünk rá felkészülni Jake-el.

1990. November 25. Vasárnap
Délután összeírtam a klistámat, kinek mit fogok adni karácsonyra:

Jake - új írókészlet díszes dobozban (8 galleon a szett együtt véve, a díszdobozt és magam készítem el)
Nagyi - névvel ellátott konyhai köntös (6 galleon és ötven sarló - a nevet én fogom rávarrni)
Wings nagypapa - jó meleg sál (magam kötöm)
Nero - egy nagy doboz légyízű bagolycsemege (5 galleon)

Piton professzornak nincs értelme bármit is venni karácsonyra, mert egyrészt lila gőzöm nincs, minek örülne, másrészt pofákat vág, ha meghallja a "karácsony" szót.

1990. November 26. Hétfő
Jake meg én éppen a kandalló előtt tanultunk, mikor hosszú idő után először kötött belém Sherry Cake és két barátnője, Yvette Souls és az újonnan beszervezett Fiona Thunderbloom.
- Az még hagyján, hogy az az áruló Tusk most azzal a kis gótikával lóg, de nézni rossz, hogy együtt lógtok - kötekedett. - Spicer, te még menthető típus vagy... nem értem, mit kell foglalkoznod ezzel a kis béna csajjal, amikor sokkal menőbbekkel is lehetnél.
- Magam is eldöntöm, ki a menő és ki nem - mondta Jake. - És szerintem Noxia menő, sőt, még nálatok is sokkal menőbb.
- Akkor te teljesen hülye vagy! - förmedt rá Sherry Cake. - Még egy ilyen nagy ízlésficamú lúzer alakkal, mint te, nem találkoztam. Fogalmad nincs, hogy kell megválogatni a barátokat.
Ekkor felálltam a három csajjal szemben: - Te beszélsz ízlésficamról és barátok megválogatásáról? Hát nézz rá a barátnőidre. Souls már akkor kap hisztirohamot, ha egy porszem kerül az ingjére, Thunderbloom meg olyan hülye, hogy kész csodának számítana, ha egyedül képes megtalálni az SVK termet.
- Mi az az SVK? - kérdezte bután Fiona Thunderbloom.
Sherry Cake ki se látszott a dühtől: - Te most vissza mersz feleselni velem azok után, hogy tönkretetted a népszerűségemet?
- Tönkretettem a népszerűségedet?! - hüledeztem. - Te magad tetted tönkre mindenki szeme láttára! Csak ámulok, hogy létezhet még egy ilyen önző, beképzelt, ostoba, hazug picsát, aki sose tanul a hibáiból!
- Hogy merészelsz így beszélni velem?!
- Így merészelek beszélni veled! Fogalmam nincs, mi a franc bajod van velem, hogy így bánsz és beszélsz velem, de jól jegyezd meg... eddig sunyiban mertem visszavágni neked azokért, amiket velem tettél. Most már nem fogom hagyni, hogy porba tiporjál és beszólogatásaiddal Jake-et is alázd! Ideje megtanulnod egyszer és mindenkorra, hogy nem te vagy a világ közepe! Most pedig szállj le végre rólunk és húzz el a flancos barátnőiddel együtt! Keressetek más célpontot magatoknak, mert ha még egy szarkeverést csinálsz ellenem, azt is megbánod, hogy egy iskolába járunk!
Sherry Cake köpni és nyelni nem tudott a döbbenettől. Úgy rátámadtam szavaimmal, hogy nem jutott eszébe semmi, amivel visszavághatna. Egyértelmű, hogy betojt, csak nem mutatta ki. Végül dühösen intett a barátnőinek, majd eltakarodtak.
Jake elismerően megveregette a vállam.
- Kissé túlzásba vitted, de szép volt a kiállásod, és rendes volt tőled, hogy értem is kiálltál.
- De a barátom vagy, és már nem viseltem el, hogy miattam veled is képes lenne így bánni - Hirtelen azon kaptam az agyam, hogy először mondtam ki hangosan, hogy Jake a barátom.
Jake meghatódottan mosolygott, de aztán figyelmeztetett, hogy legyek észnél és figyeljek Sherry Cake-re. Őt ismerve a kiosztásért bosszút akarna állni.

1990. November 27. Kedd
Jake jóslata beigazolódni látszott. Sherry Cake a tegnapiakért bosszút kívánt állni rajtam azzal, hogy durvább típusú viszketőport akart a talárom nyakába önteni. A csínye visszafele sült el, mert számítottam rá, így váratlanul megfordultam, reflexszerűen elfordítottam kezében a viszketőport tartalmazó üvegcsét, aminek az egész tartalma beleszóródott Sherry Cake összes ruhanyílásába.
Mikor Sherry Cakse sipákolt és eszeveszettül vakaródzni kezdett annyira, hogy már az iskolai egyenruháját kezdte tépkedni, diadalittas hangnemben így szóltam: - Megmondtam neked tegnap, ugye? Nem fogom magam hagyni!
A tanárok meg akartak büntetni, de Jake, aki szemtanúja volt az eseménynek, kimentett a pácból és elmondta, hogy én csak megvédtem magam, mert eredetileg Sherry Cake akarta az egész port a ruhámba önteni. A ribi három hónapig zajló büntetőmunkájának e napját McGalagony meghosszabbította.
Yvette Souls és Fiona Thunderbloom nagyon megijedtek tőlem.

1990. November 28. Szerda
Mióta bebizonyítottam Sherry Cake-nek, hogy velem most már ne próbálkozzon, a három picsának be kellett látnia, hogy ideje volna új áldozatot keresniük. Most, hogy Sherry Cake saját bőrén tapasztalta meg, mennyire meg tudom magam védeni ellene, végre tanult a leckéből és leszállt rólam egy életre. Most is rajta röhög mindenki.
Clio Chronos és Sonata Tusk őszintén gratuláltak nekem. Szerintük ideje volt, hogy végre valaki nyíltan bekeményítsen Sherry Cake felé.
- Nem rossz egy antiszoc csajtól - mondta Clio Chronos.

1990. November 29. Csütörtök
Sherry Cake piszkálódásai már a múlté. Nem hiányzik... micsoda nyugi van nélküle!

1990. November 30. Péntek
Véletlenül rossz hozzávalót adtam a bájitalomba, ami kékké vált zöld szín helyett. Piton ezt leértékelte. Kissé csalódott lettem, de Jake megnyugtatott és azt mondta, hogy a legjobbakkal is előfordulnak a balesetek.

1990. December 1. Szombat
Nagyon hideg időre ébredt a Roxfort. Frics sóval szórta meg a járdákat és a lépcsőket, de még így is történtek balesetek. Mógus professzor akkora hátast dobott a jégen, hogy seggen csúszott a vadőr, Rubeus Hagrid háza ajtajáig, majd aztán sikítva menekült az óriás vadőr vadkanfogója elől, aki hívatlan vendégnek nézte a mugliismeret tanárt. A Weasley ikrek nevettek legharsányabban ezen az incidensen.

1990. December 2. Vasárnap
Nagyi szomorú levelet írt. Közölte, hogy meghalt az egyik szeretett amerikai unokatestvére súlyos influenzában, a temetés huszonharmadikán lesz, és mivel elég hosszú az út, ki van zárva, hogy karácsonyra hazaért. Úgyhogy Roxfortban kell töltenem a karácsonyt.
Jake is marad. Nevelőszülei rokonlátogatásra mennek Franciaországba, Blake bácsihoz meg nem tud elutazni egyedül. Mindketten előre jeleztük McGalinál, hogy itt töltjük a karácsonyt. Felírta a nevünket a listára.

1990. December 3. Hétfő
Megkezdődtek a féléves vizsgáim első szakasza. Elég jól vettem a kanyarokat, bár a gyógynövénytanon lehettem volna kíméletlenebb a gyomnövénnyel, ami nem akarta, hogy kicibáljam a földből és tűzbe vessem. Vajon ezt is beleszámítja Bimba?
Asztronómián majdnem bealudtam a vizsga alatt.

1990. December 4. Kedd
Hál'istennek most odafigyeltem a bájitalórán és húszból tizennyolc pontot kaptam. Két pontot azért vont le Piton, mert a csigaragus bájital szerinte kissé túl híg volt. Mindig ilyen kritikus ez a Piton?

1990. December 5. Szerda
SVK-n húszból húsz pont. Faraize professzor megdicsért, mert egyedül én értem el maximális pontot a féléves vizsgán.

1990. December 6. Csütörtök
Meglettek az átváltoztatástan és mágiatörténelem eredményei is. Azok is pipa.

1990. December 7. Péntek
Túl vagyunk a vizsgáinkon, már csak tizenkét nap van a szünetig. A maradék időben még átismételjük a tanultakat, mielőtt jön a szünet, viszont januárban várhatók lesznek próbavizsgák és számonkérések.
Állítólag Sherry Cake minden egyes vizsgáján leblokkolt, így elég rosszak lettek a jegyei. Tropára ment a csaj, HA HA HA!

1990. December 8. Szombat
Jake lement Roxmortsba az osztálytársaival, egész nap egyedül töltöttem a napomat. Kár, hogy első- és másodévesek nem mehetnek még le a faluba. Jake megígérte, hogy hoz nekem vajsört a Három Seprűből és néhány nassolnivalót a Mézesfalásból. Kifogyott a Halloween-i készletem.

1990. December 9. Vasárnap
Hóvorc bedilizett és teleszórta a folyosót trágyagránátokkal. Frics seprűvel kergette.
Jake betartotta az ígéretét és hozott nekem édességet és vajsört. Nagyon finom és meleg a vajsör, már alig várom, hogy majd én is lemehessek Roxmortsba.

1990. December 10. Hétfő
A Carrow Ikrek megkérdezték, hogy én és Jake járunk-e. Mondtam nekik, hogy csak barátok vagyunk, semmi több. Nem nagyon foglalkozom olyan témával, mint a romantika, mellesleg Jake nekem olyan, mintha a bátyám lenne, aki jó irányba igyekszik terelni.

1990. December 11. Kedd
Folyosón menet hallottam, hogy az egyik teremben Mógus professzor beszélget valakivel. Próbáltam hallgatózni, de nem mertem közelebb lépni (ott volt a közelben Percy Weasley, az Észkombájn, aki szúrós szemmel nézelődött, mintha ő egy prefektus volna), így alig hallottam bármit is.
De ami furcsa volt, hogy Mógus egyedül jött ki a teremből. És ami ennél még furcsább volt, hogy a teremben senki nem volt bent, mikor benéztem.
Ennek a Mógusnak nagyon nincs ki mind a négy kereke.

1990. December 12. Szerda
Tanítás után megkérdeztem Pitont, hogy miért viselkedik ilyen furcsán Mógus. A házvezető tanárom kényelmesen letette a tollpennáját és rám nézett sascsőr orrával és fekete szemével.
- Miért kérdez ilyen ostobaságot, Miss Darkstorm?
- Csak kíváncsi vagyok, mert úgy látom egyre furcsábban viselkedik, professzor úr - mondtam.
- Azóta ilyen, amióta visszatért a világutazásról - tájékoztatott Piton. - Volt egy-két kellemetlen kalandja, de remélhetőleg egyszer felgyógyul jelenlegi állapotából. Valamennyire.
- Értem, professzor úr, csak azért kérdem, mert egy kissé aggodalmat keltett bennem. Saját füleimmel hallottam, hogy beszélt valakivel egy tanteremben, és ez valahogy nem az a tipikus motyogás volt, amit magának szokott címezni. És a legszebb, hogy senki se volt bent a tanteremben.
- Azt honnan veszi?
- Láttam, hogy kijött a tanteremből, de az üres volt. Ablakból biztos nem ugrott volna ki az illető személy, hoppanálni Roxfort területén meg nem lehet hoppanálni.
Piton kissé elgondolkozott.
- Szerintem ön csak képzelődött - szólt végül. - Tudjuk, hogy Mógus professzor időnként csinál furcsa dolgokat, de nem hinném, hogy ennek olyan nagy jelentősége volna. Maga pedig ennyire ne erőltesse magát a tanulásban, mert még a végén ön ugyanúgy megzavarodik, mint Mógus professzor.
- De...
- Most távozhat. Sok a dolgom, és nincs időm a kollégáim megviselt dolgairól tárgyalni egy diákkal.
- Igenis, tanár úr...
Szerintem Piton professzor nagy ívben szarik kollégáira, csak magával és a házunkkal foglalkozik. Ha neki volnék, javasolnám Dumbledore-nak, hogy küldje el Mógus professzort a Szent Mungóba egy kis gyógyterápiára, hiszen mégiscsak egy kolléga egészségügyi állapotáról van szó.

1990. December 13. Csütörtök
Jókora másfél méteres hó hullott ránk. Még Hagrid vadőrnek is gondot okoz a közlekedés, pedig ő éppen túlnőtte a három métert.

1990. December 14. Péntek
Az iskola fele megfázással küszködik. Én már túl vagyok az influenzán, úgyhogy még egyszer nem tudom elkapni. Bár fő a biztonság. Nem akarok köhögni és orrot fújni.

1990. December 15. Szombat
Akik még nem tették meg, most íratták fel magukat a maradók listájára, holnapig van a határidő és tizennyolcadikán kezdődik hivatalosan a szünet. Kíváncsi vagyok, milyen lesz a karácsony Roxfortban.

1990. December 16. Vasárnap
A tanárok és a prefektusok feldíszítették a nagytermet. Hagrid vadőr tizenkét szép fenyőfát hozott be karácsonyfának, amiket Flitwick professzor ízlésesen feldíszített bűbájjal.
Sherry Cake szerint túl csicsás, szerintem meg ennél szebb karácsonyi díszletet sose láttam. Sherry Cake azt mondja, csak azok maradnak karácsonyra, akik vannak olyan lúzerek, hogy a családjaik látni se akarják őket.
- Ha te nem lettél volna apád által befenyítve, hogy illemtant tanulj a szünetben, bizonyára ő se látna most téged szívesen - vetettem felé, mire Sherry mérgesen odébbállt.

1990. December 17. Hétfő
Utolsó tanítási nap. Mindegyik tanár lazára vette, csak Meki és Piton nem voltak ilyen engedékenyek. Szünetre házi feladatokkal halmoztak el mindenkit, főleg Piton a griffendéleseket.

1990. December 18. Kedd
Elkezdődött a karácsonyi szünet. A legtöbb diák már reggel hazautaztak. Leszámítva pár mardekárost végre olyan csend és nyugalom szállt a klubhelyiségre, hogy azt hittem, álmodom. Milyen béke van... most érzem magam igazán otthon!
Végre akkor ülhetünk a kandalló előtti fotelokba, amikor csak akartunk és amikor csak akartuk.
Pitonnak abban igaza volt, hogy kissé túlhajszoltam magam a tanulással, és Jake is azt mondta, ki kell használni most az időt a lazításra. Életemben először hanyagoltam az olvasást és a tanulást, a szünetre kapott leckéket ráér majd megcsinálnom. Ideje volna megtudni, milyen felhőtlenül szórakozni egy igazi baráttal.

1990. December 19. Szerda
Ennyien maradtunk a suliban:

Én.
Jake.
Három jelentéktelen mardekáros.
Egy hugrabugos prefektus és négy másik nem prefektus társa.
Néhány hollóhátas.
Észkombájn Weasley.
Weasley ikrek.
Meg még néhány griffendéles.
Néhány tanár.

Full-nyugi!

1990. December 20. Csütörtök
Hógolyóztunk, olvastunk, sakkoztunk, lerajzoltam Jake protréját, és a tűzhelynél ülve jobbnál jobb terveket találtunk ki Sherry Cake kirúgására. Igaz, nem lehetett őket megvalósítani, de szórakoztató volt kitalálni őket.

1990. December 21. Péntek
Jake-el elküldtük szeretteinknek az ajándékokat bagolypostán. Ha Nero visszatér karácsony reggelre, akkor megkapja tőlem a bagolycsemegét, amit karácsonyra vettem neki. Jake a nevelőszüleinek borotvakészletet és egy konyhai kesztyűt küldött, Blake bácsikájának meg pokrócot.

1990. December 22. Szombat
Egész véletlenül besurrantam a másodikos lányok szobájába és véletlenül megtaláltam Sherry Cake egy régi fényképét az ágy alá csúszva. Hét éves volt rajta és iszonyú nagy lófogai voltak és cikis frizurája. Eltettem a fényképet (benne szereplő Sherry Cake képe tiltakozott ez ellen), hogy legyen mivel később megfenyegetni a fotó tulajdonosát.

1990. December 23. Vasárnap
Jake-el kiolvastuk az összes szórakoztató könyvet, de óvatosan kellett őket visszatenni pontosan a helyükre, mert Madam Cvikker nagyon figyelt minket. Ezután tettünk egy nagy sétát a kastélyban egészen estig, amíg Frics ránk nem förmedt, hogy takarodó van. Rossz kedvű volt. Biztos azért, mert csak Mrs Norrisszal kénytelen együtt töltheti az ünnepeket.

1990. December 24. Hétfő
Karácsony elő estéje, a szenteste. Nagyban készültünk a holnapi karácsonyozásra. Holnap lesz a karácsonyi vacsora a hagyomány szerint, de már ma is nagy vacsorával kedveskedtek nekünk a konyhai alkalmazottak, a házimanók.
McGalagony egész nap jókedvű volt. Hallottuk, hogy a folyosón járt-kelt és dudorászta Maggica régi slágereit.

1990. December 25. Kedd
Karácsony! Ajándékbontás!
Hamar felébredtem, hogy átadhassam Jake-nek az ajándékait, és ő is átadta nekem az én ajándékomat. Jake nagyon megörült az írókészletnek, hiszen a korábbi készletére nemrég Adrian Pucey véletlenül ráült és széttörte őket (aztán tintás lett a segge). Jake-től mágikus rajzkészletet kaptam. Öleléssel köszöntem meg.
Ezeket kaptam még karácsonyra:

Nagyi - Kötött pulcsi és sál, meg egy kondér csokibéka.
Wings nagypapa -  saját kezével, fából faragott főnixszobrot és finom mugliédességeket.
Nero - kedves fülcsipkedés.

Jake furcsán pislogott a nagy csomag Mars szeletre, a Milka táblacsokoládékra és a Mozart bonbonokra. Megkínáltam belőlük. Ízlett neki, de megjegyezte, hogy kicsit furcsa mugli édességeket enni, amikben nincs meglepetésszerű ízek és nem ugrálnak.
Miután kiszórakoztuk magunkat az ajándékainkon, egy élvezetes hócsatát vívtunk varázslattal irányított hógolyókkal és kenterbe vertem Jake-et. Hiába, ő harmadikos ugyan, de a bűbájban jobb vagyok nála, hehe!
Nagyon szép és megható volt a karácsonyi vacsora. A karácsonyi díszbe bújt nagyterem kevesebb emberrel sokkal otthonosabb, nevetéssel tele. Nagyitól kapott pulcsiban és sálban mentem a vacsorára; ilyenkor a szünetben nem volt kötelező viselnünk az iskolai egyenruhánkat.
- Boldog karácsonyt! - köszöntötte lelkesen Dumbledore professzor a jelenlévő összes személyt. - Ne kéressétek magatokat, együnk hát! Pukkantsunk!
Jakkel kézbe vettük a mágikus pukkantóinkat és együtt pukkantottuk ki őket hangos robajok közt (a pukkantók hangeffektjei). Az első pukkanó bonbonunkból kirobbantak kék madarak, egy manósapka, meg egy kistáska. A másodikból mikulássapka és szakáll robbant ki Bogoly Berti-féle Mindenízű Drazsé csomaggal. A harmadikban álbajusz, egerek és varázstársasjáték. Felvettem a manósapkát és az álbajuszt, Jake meg a mikulássapkát és szakállat.
A tanárok is pukkantottak. Dumbledore McGalagonnyal pukkantott, majd az abból kirobbant csörgős bolondsipkát fel is vette fejére és vidáman vigyorgott ezüstszakálla mögül. Azt mindenki tudta, hogy a főprofesszor  nagy zseni és a világ legnagyobb mágusa, de azt is tudták, hogy néha nincs ki mind a négy kereke.
- Mr Spicer, engedje meg, hogy megdicsérjem pompás szakállát... az ön bajusza is káprázatos, Darkstorm kisasszony - szólott felénk az igazgató. Először fordult elő, hogy szólt hozzánk, mert eddig nem nagyon volt alkalmunk találkozni és beszélgetni vele.
Kissé elpirultam, Jake pedig bohóckodva megsimogatta télapószakállát.
- Köszönöm, igazgató úr, de szerintem az ön szakálla sokkal szebb - szólt vissza, miközben színpadiasan meghajolt. - Olyan szép ezüstös, hogy a Hold is irigykedhet fényességére.
- Ne próbálkozz fiam, nem adom meg a samponom receptjét - Azért Dumbledore-nak jólesett a hízelgés és boldogan simogatta szakállát. Piton és a másik három mardekáros meg úgy nézett Jake-re, mint egy nem normálisra. A Weasley ikrek a terem másik oldalán kuncogni kezdtek. Jake jófej és kedvelem, mint barátot és tiszteletbeli fivért, de időnként tényleg rájön a hülyéskedés.
Mikor véget ért a karácsonyi vacsi, a pukkanos bonbonokból esett ajándékainkkal együtt visszamentünk a klubhelyiségünkbe, hogy lejátszunk lefekvés előtt három kört az új társasjátékommal (itt most Jake győzött le).
Tudom, hogy nagyimnak a rokona temetése miatt nem túl szép a karácsonya, mert még úton lehet hazafelé, de hát régóta először érzem magam olyan vidámnak és kiegyensúlyozottnak.
Naplózva


Noxia Darkstorm
[Topiktulaj]
*****


M4 hallgató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #8 Dátum: 2017. 07. 25. - 21:33:00 »
0

1990. December 26. Szerda
Fejből igyekeztem lefesteni Jaketől kapott festőkészletem segítségével a karácsonyi nagytermet a benne ünneplő tanárokkal és diákokkal (főleg Dumbledore-t csengős bohócsapkájában). Élőben sokkal szebb volt, de hát a fantázia és az impresszionizmus a lényeg.
Jake alaposan elrontotta a gyomrát a tegnapi vacsin.

1990. December 27. Csütörtök
Jake gyomra még mindig rosszalkodik, csak kíméletesebb kaját ehet. Bánatosan nézte, ahogy csipegettem a csokibékáimat és gyűjtöttem belőlük a csokibéka-kártyákat.

1990. December 28. Péntek
Tegnap éjjel furcsa, de ijesztőt álmodtam. Kavicsokat szedegettem az esőben. Egy varjú szállt el a fejem felett, és egyfolytában azt szajkózta: - Boldogsághoz boldogtalanságon át vezet az út! - Aztán egy rémalak bukkant fel az esőben, hogy elvegye tőlem azt, ami az enyém. Hogy mit, azt nem tudom, de nagyon megrémültem, és akkor ébredtem fel. Úgy izzadtam, hogy az egész mardekáros kviddics-csapat megirigyelt volna.

1990. December 29. Szombat
Rohadtul unom, hogy mióta szünet van, Észkombájn Weasley egyfolytában minket les a folyosón. Vagy egyszerűen üldözési mániája van, vagy szimpla hülye. Néha tudni szeretném, hogy csak mert mardekárosok vagyunk, miért kell velünk is úgy bánni, mint a többi mardekárossal? Esküszöm, hogy soha, de soha egy rossz szót nem mondtam a másik három ház valamelyik tagjának. Egyszer voltam büntetőmunkán, de az is Sherry Cake ármánykodásából, de én ugyanolyan tiszteletet és bizalmat érdemelnék, mint a többi ház tanulói.

1990. December 30. Vasárnap
Holnap szilveszter, holnapután újév. Vajon házibuli lesz a nagyteremben az újév tiszteletére?
Írtam a nagyimnak egy boldog újévet és jövőben is egészséget és békét kívánó levelet. Neronak kézbesítés előtt mondtam, hogy amint a nagyihoz ért, pihenjen egy-két napot, mert kiérdemli ő is a szabadnapot. A fekete fülesbaglyom hevesen bólogatott és megcsipkedte az ujjamat, aztán reppent a nagyihoz levelemmel.

1990. December 31. Hétfő
Az év utolsó napja! Rengeteg minden történt velem 1990-ben.
Felvettek Roxfortba és oda is utaztam, baglyom lett, el kellett válnom a nagyimtól, sokat kezdtem tanulni a suliban. Továbbá megismertem az újdonsült egyetlen legjobb barátomat, Jake Spicert, valamint a tanárokat, az iskolatársaimat, a nemezisemet Sherry Cake személyében. Nem számítva, hogy a varázslói és a művészi tudásom jócskán fejlődött az elmúlt félévhez képest, mióta bűbájt is alkalmazhatok iskolán belül a rajzoláshoz vagy festéshez.
A nagyteremben ünnepeltük finom szilveszteri kaja és ital között, míg fejünk felett a kísértetek zenei előadásban részesítettek minket. Bár egyikük se volt túlságosan józan (érdekes, hogy azt hogyan, mikor ők már rég meghaltak és azóta nem ittak egyetlen kortyot se). Dumbledore volt az igazi bulimester a karácsonyi pukkantókból kapott bohócsapkájában. Piton nem vett részt a partin, ő inkább az én szerepemben volt, azaz antiszocializálódott a szobájában.
A felnőttek egész jól viselték magukat, bár voltak köztük olyanok, akik már eleget ittak. Frics például már úgy dédelgette és puszilgatta a meglepett Mrs Norriszt, mintha egy ember barátnője lenne. Hagrid vadőr a szokásához híven részegen énekelt.
McGalagony azt mondta nekem, hogy mardekáros létemre milyen okos és ügyes kislány vagyok és szégyellhetné magát Piton és a többi mardekáros, hogy nem vesznek rólam példát. Kár, hogy józanul nem mond semmi ilyesmit, de azért kedves volt tőle. Ha Meki nem kemény tanárnőként viselkedik, akkor egészen kedves és törődő nagymama is lehetne.
Naplózva


Noxia Darkstorm
[Topiktulaj]
*****


M4 hallgató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #9 Dátum: 2017. 07. 25. - 23:03:39 »
0

'90-91-ES TANÉV MÁSODIK FÉLÉVE

1991. Január 1. Kedd
Újévi fogadalmaim:
1. Igyekszem nem túlterhelni magam a tanulással.
2. Ha valami baj van, Jake-hez fordulok.
3. Megpróbálok kijönni a többi mardekárossal.
4. Csak elméletileg igyekszem megbocsátani Sherry Cake összes bűnét (ez az elhatározás azonnal semmissé válik, ha az illető mégis folytatná a hadjáratát ellenem)
5. Igyekszem gyakran kapcsolatban lenni nagyival és a Wings nagypapával.
6. Megpróbálom megérteni Pitont és észjárását.
7. Bebizonyitom a többi háznak, hogy én nem vagyok olyan, mint a többi mardekáros.
8. Mivel tegnap éjjel egy-két tanár félrészegen bolondozott, megfogadom, hogy sose fogok így vedelni (bár úgy sose bírnék, mint Hagrid vadőr).

Hajnali háromig tartott a szilveszteri ünnepség, mire Dumbledore mindenkit ágyba küldött. Ám le a süveggel előtte: ugyanolyan elegáns és józan volt, mint a buli előtt. Az óriás és a gondnok viszont úgy néznek ki, mint a mosott koboldkaka. Szerencsére, egyik felnőtt se engedte, hogy valamelyikünk hozzányúljon a boraikhoz. Helyesen tették. Ki tudja mi lenne, ha a másik három mardekáros kikészülne (pedig ők mind hatodikosok és hetedikesek).
Most is hallani itt a tó alatt, a klubhelyiségünkben Hagrid vadőr békés horkolását. Pitont zavarta a munkájában. Engem nem zavart, dugót raktam a fülembe.
Jövő hétfőtől kezdetét veszi a második félév. Ideje előhalászni a tanulmányaimat. És már lelkileg felkészülni egy tömegnyi diákra.

1991. Január 2. Szerda
Mógus professzor visszatért a téli szabadságáról, de máris a gyengélkedőn végezte. Már megint elcsúszott a jégen, amilyen a formája.

1991. Január 3. Csütörtök
Most Piton szegte kis híján a nyakát, mikor jég miatt lecsúszott a főbejárat lépcsőjéről, majd kiterült, mint egy denevér, miután lefejelt egy oszlopot. Úgy hisszük, ebben a Weasley ikrek a hunyók, de Piton azt hiszi, hogy Frics volt a hülye és elfelejtette újra besózni a jeget, mivel tegnap este is nagyon esett a hó és minden újra befagyott utána. Ha nagyon szemét lennék, beköpném az ikreket, de viszont irdatlan szemét hangulatban voltam, úgyhogy Piton hadd szidja csak Fricset.

1991. Január 4. Péntek
Mágiatörténelmet és gyógynövénytant vettem át.

1991. Január 5. Szombat
SVK, asztronómia és bűbájtan volt soron.

1991. Január 6. Vasárnap
Ma az átváltoztatást és a bájitalt gyakoroltam. Holnap Meki és Piton holnapután számon fognak minket kérni.
Ma jött vissza a többi diák, tehát minden visszatért a régi kerékvágásba. Könnyes búcsút vettem a csendtől és a békétől. A diáktársaim azzal töltötték a szünet utolsó napját, hogy mutogatták egymásnak karácsonyi ajándékaikat.
Sherry Cake nem nagyon tudott mit felmutatni, karácsonyra a megszokott szép divatos ruhák és talárok helyett csak csokit és egy nadrágot kapott. A karácsonyt leszámítva az apja még mindig úgy kezeli, mint egy bűnözőt. Miközben Sherry Cake panaszkodott, gyilkos pillantást vetett rám, mert engem okol azért, hogy "lerobbant". Hihetetlen, hogy milyen összetett észjárásuk van a hozzá hasonló picsáknak, ha azon gondolkoznak, hogy miként történhettek meg velük a rossz dolgok és kinek a hibájából. Komolyan mondom, majd az egyetemen kutatást végzek ezzel kapcsolatban, és majd a dolgozatom egy példányát elküldöm Sherry Cake-nek. Hátha addigra megtanul két mondatnál is több ideig olvasni.

1991. Január 7. Hétfő
McGalagony büntetőmunkára ítélte Gregor Stonehead-et, mert nem tudott többet mondani két szónál a számonkérésen. Piton azonban azzal magyarázta ki ezt a trollagyú hülyét a büntetés alól, hogy még nem igazán dolgozta fel a szünet végét. Később azért két harmadikos griffendélest keményen és igazságtalanul megbüntetett és ezzel fejenként tíz pontot lefaragott McGali házától, mert csak félig tudtak beszámolót tartani a számonkérésén. McGalagony nagyon csúnyán nézett kollégájára.

1991. Január 8. Kedd
Furcsa dolog történt. Mógus odajött hozzám és megkérdezte, nem-e Jaxus Darkstorm volt az apám. Azt feleltem, hogy igen, de ez benne van az adataimban, nyilván megtalálja a tanáriban valahol.
- Miért kérdezi? - érdeklődtem.
- Cs-csak k-k-kíváncsi vo-voltam - dadogta Mógi, aztán elment.
Pislogtam utána, majd a vállamat megvonva visszamentem a klubhelyiségbe. Biztos a tanárok éppen leltározást végeztek, csak nem voltak az én esetemben biztos az apám nevében... igen, talán ezért jött megkérdezni. Azok a hagymák egyre jobban rohadhatnak a turbánjában, mert mikor előttem állt, azt hittem megfulladok a szagától. Egyáltalán mi szüksége van erre?

1991. Január 9. Szerda
Mógus Jake-től és egy-két mardekárostól is kikérdezte szüleik nevét. Jake csak a vezetéknevét tudta apjának, mivel azt viseli.
Lefekvés előtt aztán eszembe jutott valami: a mugliismeret tanárunk leginkább olyan diáktársaimat kérdezte meg, akiknek szüleinek közük volt a halálfalókhoz, vagy azok voltak. Apám nem volt halálfaló, ő egy ismert minisztériumi jogász volt és egész jóban volt egy nagyfejessel, valami Rokwood-al, vagy kivel. Az utóbbiról meg kiderült korábban, hogy halálfaló és a sittre került.
Ha apa egy halálfalóval jóban volt, akkor...
Naplózva


Noxia Darkstorm
[Topiktulaj]
*****


M4 hallgató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #10 Dátum: 2017. 07. 27. - 19:25:23 »
0

1991. Január 10. Csütörtök
Teljes döbbenettel vettem tudomásul, hogy Sonata Tusk rengeteget változott a téli szünetben. Mikor elment, még bukott cicababa volt. Mikor visszatért, teljesen az ellentétjévé vált korábbi személyiségének és külsejének.
Hosszú féltve őrzött haját haját levágatta rövidre és égkékre festette mélykék tincsekkel. A legdrágább divatos ruháit pedig avangárd stílusú feketére cserélte, aranyozott ékszerei is helyet adtak szögelt karkötőknek és egyszerű rubinvörös opálköves medálnak, mely bőrszíjon lógott, s mikor nincs az iskolai egyenruhájában, akkor pedig tipegő magassarkú cipők és topánkák helyett kemény talpú bakancsban caplat. sminkje mintha hulla lenne, körmeit rózsaszín körömlakk helyett sötétlila színűvel festi. Clio Chronos rettentően büszke rá.
Én csak ott álltam és ámultam, hogy az évfolyamtársam képes megváltoztatni egy olyan ostoba nagyképű picsát egy menő, lélegzetelállítóan dögös és titokzatos punkká. A mardekárosok mind körberajongták Sonata Tuskot: a lányok érdeklődtek a bolt után, ahol vette cuccait, a fiúk pedig a randizás jogaiért versenyeztek egymással.
Sherry Cake iszonyú féltékeny. Nem tudja elhinni, hogy egy "ronda áruló punk" képes ellopni a népszerűségét. Népszerűségét?! Sherry Cake soha nem volt és nem is lesz olyan népszerű, mint volt barátnője. Jake-el fogadtunk három galleonba, hogy a trió megtalálta utódomat és rövid időn belül merényletet fognak tervezni Sonata Tusk ellen.

1991. Január 11. Péntek
Tegnap Sonata Tuskot szigorúan megbüntették, mert a parkban puszta kézzel megverte Sherry Cake-et és bandáját. A három ribi egy vágó bűbájjal szét akarták vagdosni a ruházatát a nyilvánosságban, ám pechükre Clio Chronos meglátta őket és figyelmeztette barátnőjét.
Nagy tisztelet az egykori ribinek! Pálca nem kellett neki, mert rögtönzött gyorsasággal és erővel odalendítette öklét Sherry Cake, Yvette Souls és Fiona Thunderbloom kikencézett arcába. Kézzel és lábbal megdolgoztatta őket úgy, hogy egyedül szállt szembe három undok libával... bár a három csaj nem tudott volna normálisan verekedni, mivel féltették körmeiket és ruháikat. Ugyan olyan durván nem lettek megverve, mert Sonata Tusknak nem jutott eszébe komolyabb sérülést okozni, csak annyit, hogy érezzék meg, mivel jár, ha vele kezdenek ki. Ettől függetlenül Sherry Cake orra be lett törve és még vérzett is.
A jelenet akkor ért véget, mikor Frics felfigyelt a zajra és kijött. Rögtön vitte Sonata Tuskot McGalagony elé, míg a három pórul járt csajt pedig gyengélkedőre elsősegély nyújtásra. Pitont is oda hívatták. Ezúttal ő se volt olyan elnéző, mint mindig a saját diákjaival. Megkérdezték, miért vetemült ilyen alantas módszerre három gyengébbel szemben. (Sherry Cake-et gyengének hívták a tanárok! HA HA HA HA!!!)
Sonata Tusk nyugodt mosollyal azt felelte: - Tetszenek tudni, professzorok, az a három liba rontást vagy megszégyenítő bűbájt próbáltam rám szórni, csak mert nem tetszik nekik, hogy őket senki se rajongja körbe. Az önvédelemhez viszont jogom van, de sajnos olyan hirtelen jött, hogy nem volt időm még pálcát rántani, úgyhogy így védtem meg magam. Nem baj, ha megbüntetnek egy életre, úgyse tudok mit csinálni szabadidőmben és olyankor úgy unatkozom. De azt a tényt nem változtathatják meg, hogy szerintem Cake, Souls és Thunderbloom jogosan megérdemelték. Nagyon gonoszak és saját társaikat is folyton megalázzák. Csak tessék visszaemlékezni Darkstorm múltkori megbüntetésére a falfirkáért. Ugyanis az is Sherry Cake alantas csínye volt.
A tanárok ugyan meg voltak lepődve, de ettől függetlenül tanév végéig heti háromszori büntetőmunkára ítélte Sonata Tuskot.

1991. Január 12. Szombat
Mivel a régi slozis falfirka rejtélye is megoldódott, az igazi falfirkászt is megbüntették Cho Chang-et fikázó verséért és egy ártatlan diák bemártásáért. Ugyanazt kell csinálnia, amit nekem kellett őhelyette. Szaladj a tisztítószerekkel a sloziba, Cake!
Meki bezzeg nem kért tőlem bocsánatot, amiért nem hitt nekem és ártatlanul büntetett meg azelőtt. Viszont Sonata Tusk az eset felemlegetése után azzal kért bocsánatot tőlem, hogy így szólt: - Remélem ezzel jóvá tettem azt a néhány gazságot, amit Sherry csinált veled, Darkstorm. - Aztán kijelentette mindenkinek, hogy ha Sherry Cake és bandája megint kötekedni mernek valakivel a Mardekár házon belül, tudjuk, hol találjuk meg. Más házak tanulóinak viszont nem ígért védelmet.
Sonata Tusk iránti tiszteletből megkértem az újdonsült punkcsajt, hogy szólítson csak a keresztnevemen. Nem hinném, hogy igazi barátok leszünk, de be kell tartanom az újévi fogadalmamat és megpróbálni kijönni másokkal. Ha vannak szövetségeseim, annál nagyobb az esélyem elviselni a sok idiótát magam körül.

1991. Január 13. Vasárnap
Az évfolyamtársam, Airy Pinkstormnak az éjjel elpusztult a szeretett golymókja a túlsúlytól. Hiába próbáltam neki megmagyarázni, hogy részvétem a kedvence miatt, viszont súlyos hiba volt állandóan etetni, de nem figyelt oda rám. Egész nap bánatosan sírt a gyásztól és a lelkiismeret-furdalástól.

1991. Január 14. Hétfő
Undok beszólást kaptam ma a bűbájtanórán. Noemi Miller láthatóan féltékeny rám, mert a tanulmányi eredményeimmel évfolyamelső vagyok. Ő se rossz tanuló, csak az a szépséghibája, hogy mindig mindenből jobb akar lenni mindenkinél, és még csalni is képes lenne, úgy értem, hogy másokkal csináltatná meg a házi feladatait. Egyszer rajtakaptam a könyvtárban, hogy rajzolni tanul, de csak azért, hogy túlszárnyalhasson engem is abban, amiben én vagyok a jobb. Az nem fog menni, mert ilyen művészi adottsághoz születni kell.
Noemi Miller a mai napon nem bírta tovább: - Nem hiszem el, hogy el vagy telve magadtól, hogy mindenben a legjobbnak kell lenned és elvenni másoktól a dicsőséget!
- Miller, ha én dicsőségre vágyom, akkor nem vonulnék el az ilyen idióták elől, mint te. Ha vigasztal, én se vagyok jobb mindenben, például a rontások nem mennek nekem olyan jól.
- Akkor tessék a rontás! - Mire Noemi Miller arcomba lőtt egy átkot és az tele lett gusztustalan hólyagokkal. - Kaphatsz még, ha mostantól nem fogod vissza magad és nem hagyod másokat is nyerni az órákon.
Bertha Gloom, Noemi Miller legjobb barátnője és másik évfolyamtársan rajtam röhögött. Flitwick viszont csúnyán vonogatta lefelé szemöldökét. Húsz pontot vont le a Mardekártól Noemi Miller féltékenységi rohama és átka miatt.

1991. Január 15. Kedd
Tegnap Madam Pomfrey csak nehezen tudta levakarni a ronda hólyagokat a képemről. Sherry Cake is barátnői a hátam mögött Hólyagstormnak csúfolnak. Addig csinálják, amíg megtudják, milyen fájó hólyagos pofával szaladni gyengélkedőre és két órán keresztül bájitalkúrával ellenszerrel átitatott törülközőt tartani az arcukon. Ugyan már egy szem pattanás se volt az arcomon, de még mindig érzem a fantomfájdalmat.
Ma visszaadtam a kölcsönt Noemi Millernek. Bájitalórán beadtuk a házidolgozatokat, s mikor Miller nagyképűen átnyújtotta dolgozatát Pitonnak, aki beírt volna jó jegyet neki, mire felszólaltam a hátsó sorból.
- Gratulálok a szép jegyedhez, Miller! Megérte három órán keresztül megíratnod Zacharias Smith-el a könyvtárban!
Piton csúnyán ránézett az ártatlanul vigyorgó Noemi Millerre, majd tűzbe vetette a csaló dolgozatát. Noemi Millernek egész nap ötszázszor kellett leírnia a táblára: "Magunk írjuk saját leckéinket, nem másokkal."

1991. Január 16. Szerda
Az órák után összeverekedtem a parkban Noemi Millerrel. Miután kiderült, sokszor csalt az órákon, hogy jobbnak tűnjön, bosszút akart állni. Kivárta, amíg egyedül leszek olyan helyen, ahol tanár nem látja, azután rontott nekem. Már a földön birkóztunk, mikor Jake, valamint Észkombájn Weasley odarohantak és szétválasztottak minket.
- Ezt jelenteni fogom! - fenyegetőzött Észkombájn Weasley.
- Spicli szemétláda! - szólt be Noemi. - Engedj el, te idióta griffendéles, hadd tépjem szét ezt az ócska antiszoc némbert! Mindig mindenben jobb akar lenni nálam!
- Ennyire ne legyen savanyú a szőlő, Csaló Miller! - vágtam vissza. - Ha normálisan tanulnál és nem ezzel foglalkoznál, hogy mindenki csak veled foglalkozzon, hogy milyen jó vagy...
- Elég! - szólt szigorúan Jake. - Noxy, állítsd le magad, nem éri meg!
- Elegem van, hogy mindenkinek engem kell bántani! - fakadtam ki. - Előbb Sherry Cake, most meg ez a hülye csaló! Soha semmi rosszat nem tettem, mégis rám kell szállni valakinek! Nem is ismernek, mégis olyanokkal vádolnak, hogy jobb akarok lenni mindenkinél vagy tönkretenném a népszerűségét... aztán csodálkozni kell, hogy nem nagyon haverkodom másokkal, ha valami szarság miatt kell engem bántani ok nélkül? Te is nézzél már magadra, Miller! Ha valamit el akarsz érni az életben, dolgozzál meg érte tisztességesen! Szerinted miért ülök szinte mindennap könyvek és leckék felett? Így akarsz elérni bármit az életben, hogy ilyen gyerekesen viselkedsz és amilyen módon próbálsz jobb lenni másnál még abból is, amihez te rohadtul nem értesz? Csupa idiótával vagyok körülvéve abban a tetves Mardekárban. Tanulni jöttem ide, nem versenyezni hozzád hasonló kibaszott picsákkal... de ha azt szeretnétek, hogy így viselkedjek, ám legyen! Felvágós picsa leszek és mindenkit le fogok nézni! Te meg engedj már el, Jake!
Azzal kicibáltam a karomat Jake kezéből és elviharoztam a kastély egy eldugott pontjára, ahol biztonságba helyeztem magam a világtól és sértődötten kiolvastam az összes táskámban lelhető tankönyvet az első betűtől az utolsóig. A kiakadásomon még Noemi Miller és Észkombájn Percy is döbbenten nézett.

1991. Január 17. Csütörtök
Egész nap szóba se álltam Jake-el, messze kerültem.
Az összes órán direkt viselkedtem úgy, amilyennek Noemi Miller megvádolt. Mindegyik kérdésre fennhangon feleltem és kérkedtem a varázstudományommal a gyakorlatokon, miközben lenézően néztem az ambiciózus csalóra, aki furcsa módon egész nap hallgatag volt.
A tanárok se értették a hirtelen jött középpontúságomat.

1991. Január 18. Péntek
A klubhelyiség kellős közepén festettem az eddigi legfeltűnőbbé és legszürrealistábbá sikerült portrémat Pitonról, akinek nagy önteltséggel ajándékoztam a rajzot. Piton meglepten és őszinte zavartsággal vette át és tette el az ajándékomat.
Sherry Cake-et és barátnőit is megijesztettem a feltűnősködésemmel. Csak lássák nyugodtan, milyen vagyok, amikor olyan nagyképű, becsvágyó és benyaló picsa akarok lenni, akinek dicsőségre fáj a foga!

1991. Január 19. Szombat
Noemi Millerért eljöttek a szülei és elvitték az iskolából. Noemi Miller sírva könyörgött nekik, hogy vigyék haza, mert mindenki utálja őt és nem bírja itt tovább egy percnél sem. Egyrészt a tanárok már nem bíznak benne, és ugyanúgy becsvágyó csalónak tartják. Másrészt megrémült tőlem, és rájött, hogy hiba volt magára haragítania engem, és az utóbbi napokban szétaláztam az ambícióit és büszkeségét. Mielőtt elvitték volna, hallottam, mikor Clio Chronost beszólt Noemi Millernek és őt okolta azért, hogy elkezdtem nagyon csúnyán viselkedni velük. Noemi Miller megesküdött, hogy soha többé nem fogja őt itt látni senki, inkább otthon fog tanulni, mint magántanuló.

1991. Január 20. Vasárnap
Jake-nek elege lett belőlem, és eldöntötte, hogy keményen kioszt. Eddig normálisan akart beszélni velem, de mivel elutasítottam és elkerültem, kezdett bepipulni. Kivárta, míg kilépek a könyvtárból, azután karon ragadott és elrabolt, hogy a második emeleti takarító szertárban tartson fogva. Ellenkeztem, de Jake erősebb volt nálam és a takarítószertár ajtaját is mágiával lezárta, hogy ne szökjek ki.
- Most már elég lesz ebből a játékból, Noxy! - szólt mérgesen.
- Neked meg mi bajod? - kérdeztem.
- Inkább én kérdezném ezt tőled - mondta. - Teljesen kifordultál magadból és úgy viselkedsz, mint egy beképzelt tyúk.
- Te tanítottál meg rá, hogy álljak ki magamért! És ha ők azt akarják látni, hogy úgy viselkedjek, aminek tartanak, akkor legyen és igyák meg ennek a levét!
- Túl messzire mentél ezzel. Évfolyamtársaid meg vannak rémülve, a felsőbb évesek meg egyre inkább úgy érzik, hogy meg kell verniük téged. Lassan Sherry Cake szintjére süllyedsz le a viselkedéseddel! Miller miattad lépett le a suliból!
- Magának köszönje az a csaló ambi-liba! - ordítottam. - Amúgy ő hogy viselkedett velem, mikor soha egyszer se bántottam őt?! Megérdemelte a szégyent! Hála az égnek eltakarodott Roxfortból!
- Más is követni fogja a példáját, ha így csinálod tovább - mondta sötéten Jake. - Ezzel csak további diáktársaidat bántod meg, vagy teszed ellenségeddé. Teljesen elfeledkeztél arról, hogy egyáltalán miért jöttél ide az iskolába, arról meg főleg, hogy te csak még egy tizenegy éves kis elsős vagy.
- És akkor mi van?!
- Az van, hogy azért vannak olyan felsőbb évesek, akik még elvárnák, hogy tiszteld őket és ne szólogass be nekik, mert végtére is sokkal tapasztaltabbak nálad.
- Sherry Cake-félék nem érdemelnek tiszteletet!
- Ők nem, de én vagy hozzám hasonlók elvárnák... az isten szerelmére, Noxy, szedd már össze magad, mielőtt nagyon rosszul fogsz járni! Én nem csak idősebb és - már bocsánat - tapasztaltabb vagyok nálad, hanem az egyetlen legjobb barátod is! Így akarsz engem is elmarni magadtól azok után, hogy igyekeztem tenni is a barátságunkért?
Ekkor magamba néztem.
- Nem mi vagyunk az egyetlenek, akik szenvedtek. Talán Millerrel is történtek gyerekkorában dolgok, vagy a szülei túl szigorúak, hogy a legjobbat várták volna el lányuktól, és talán ezért volt olyan, amilyen. Vannak olyan mardekárosok is rajtam kívül, akiknek a szülei vagy valamelyik rokona halálfaló volt és ezt a szégyenfoltot igyekeznek bölcsebb vagy gyerekes módszerrel eltakarni. Kivéve Sherry Cake, akivel csak annyi a baj, hogy össze-vissza lett kényeztetve egész életében... te vagy az egyetlen mardekáros, aki nem az ők módszereikkel akar túltenni a múltján vagy eltakarni azt. Ne kövesd azt a fajta rossz példát, amit ők csinálnak, akár érthető az indítékaik, vagy sem. Te eddig is úgy voltál jó, ahogy ezelőtt. Csak szeretném visszakapni azt a kis elsős barátomat, aki cinikusan beint a hülyéknek és azzal foglalkozik, amit szeret csinálni.
Elszégyelltem magam azért, ahogy viselkedtem az elmúlt napokban. Igaza van Jake-nek, túllőttem a célon, pedig én csak bizonyítani akartam, hogy milyen vagyok, amikor úgy viselkedem, ahogy azt mások mondják rólam. Lehet, hogy a mardekárosok egy részét ezzel csak jobban bosszantottam, mint rámutattam volna hibáikra, és Jake-et is kis híján elveszítettem, mint egyetlen igaz barátomat. Megöleltem őt és bocsánatot kértem a viselkedésemért. Megígértem, hogy újra a régi Noxia leszek és soha többé nem teszek ilyet. Jake megbocsátott nekem és levette a záróbűbájt az ajtóról, hogy visszamehessünk az alagsorba.

1991. Január 21. Hétfő
Egész tanítási nap alatt csendben dolgoztam a hátsó sorokban és egyszer se emeltem fel a kezem, hogy feleljek a kérdésre. A többi mardekáros bizalmatlanul nézett felém.

1991. Január 22. Kedd
Faraize professzor nagyon rosszul néz ki. Ezt már mindenki látja rajta. Flint szerint nem húzza sokáig, ahogy eleve az eddigi korábbi SVK tanárok, akik egy évnél tovább se húzták. Flint azt mondja, már fogadtak tíz galleonban Montagueval, hogy még három hónapja lehet hátra, mármint az állásának betöltéséből. Montague szerint Faraize egy hónapot se fog már kibírni. Szegény Faraize professzor!

1991. Január 22. Kedd
Szombaton Griffendél-Hugrabug meccs. Az egész Mardekár ház elmegy megnézni, hogy kiröhöghessék őket. Kivéve engem, mert én a jeges tóparthoz megyek rajzolni és röhögni magamba a sok barmon.

1991. Január 23. Szerda
Le kellett mondanom a szombati rajzolásról. Olvadni kezdett a hó. Én hülye miért nem csináltam meg korábban!

1991. Január 24. Csütörtök
Nagyban írtam az SVK leckét, amikor Mógus bejött a könyvtárba, és kutakodni kezdett egy jókora több száz oldalas vaskos könyvben, mely alkímiáról szólt, közben valami "Flamelről" motyogott magába.
Azt hiszem Mógust érdekli az alkímiai ismeretek is a szabadidejében.

1991. Január 25. Péntek
Piton beteg lett, így elmaradt a mai bájitalóra. Attól félek, hogy a keddi is el fog maradni. Piton mindenképpen szeretné a jövő heti dolgozatokat megcsináltatni a fél iskolával, de Madam Pomfrey nem igazán engedné, hogy nátháját ráragassza a diákokra. Erre Piton üzent mindenkinek, hogy kénytelenek leszünk három oldalnyi házidolgozatot írnunk első osztálytól az utolsóig.

1991. Január 26. Szombat
Griffendél legyőzte Hugrabugot a meccsen, azonban a márciusi Griffendél-Hollóhát meccsen fog eldőlni, melyik csapattal fogunk döntőt játszani. A csapatkapitány és a csapata nem izgul. Mióta Charlie Weasley, a legjobb griffendéles játékos elballagott, sorozatban nyerjük meg mindig a házak közti kviddicsbajnokságot.

1991. Január 27. Vasárnap
Másfél méter hosszú házidolgozatot írtam átváltoztatástanból és bűbájtanból, így nem volt sok időm Jake-el együtt lógni vagy rajzolgatni. Jake-nek se volt ideje, ő nehéz feladatot kapott számmisztikából, amivel holnapra el kell készülnie.
Sherry Cake egyáltalán nem tanul. Ő mindennap tanulás helyett a barátnőivel lóg, hogy a jövő évi divatról és a pasikról csacsogjanak, meg belekössenek másokba, akiknek a képe nem tetszik Sherry Cake-nek. Arra vagyok kíváncsi, hogy miként járta ki tavaly az első osztályt.

1991. Január 28. Hétfő
Ma a könyvtárban megismerkedtem egy másodikos hugrabugos fiúval. Cedric Diggorynak hívják. Nagyon kedvesen és udvariasan kérte kölcsön az egyik tollpennámat, hogy feljegyezzen néhány nevet és címet az egyik törikönyvből. Figyelmes és okos fiúnak látszik. Csodálkozom, hogy nem Hollóhátas. Sokat beszéltünk a tanóráinkról. Meglepődtem, hogy másodikos létére irdatlanul tehetséges és jó kviddicsjátékos, pedig a csapata kissé elbukott. És személyi tulajdonságait megismerve olyan szerény visszavonulós, mint én, mégis körberajongják. Bárcsak olyan lehetnék, mint Cedric Diggory, aki csak egyszerű szerénységgel mutat tiszteletparancsolatot. Titokban még a többi mardekáros is tiszteli, csak nem mondják ki. Ezt onnan tudom, hogy Sherry Cake látott minket a könyvtárban és kissé féltékeny volt.
Jake nincs oda Cedric Diggoryért. Szerinte a fiú egy bájgúnár, de én szerintem csak féltékeny ő is, mert vele nem beszélgetett Cedric Diggory.

1991. Január 29. Kedd
Cormac McLaggen, a griffendéles elsős produkálta magát a kviddicspályán, mi pedig ezt végignéztük. Bizonyítani akart mindannyiunknak tökéletes kviddics-tudásával és repülésével, hogy jövőre milyen jó tagja lehetne a háza csapatának, és akkor az ő segítségével lenyomhatnak mindenkit. A griffendéles csapatkapitány, a negyedikes Oliver Wood azonban körmönfont, de rendes volt az elsős kis társával. Azt mondta neki - miközben megsimogatta McLaggen buksiját - , hogy ha ő elballag, akkor garantált meg lesz a helye, de addig is még ki kell nőnie az elsős küllemét és a gőgjét.
McLaggen csalódott képet vágott. A mardekárosok Buksi nevet aggasztottak rá.

1991. Január 30. Szerda
Írtam egy levelet a nagymamának jelenlegi hogylétemről, de a levelemet sajnos csak az egyik iskolai bagoly vállalhatta be. Nero megbetegedett, elkapta a bagolyinfluenzát. Vagy csak a másik verziót Pitontól, aki még mindig betegen javítja ki a három oldalas házidogáinkat. Hagrid vadőr ápolja a többi beteg bagollyal együtt.
Cedric Diggory délután meghívott a tanulói körébe, így csoportban tanultunk együtt. Igaz, feszengtem a nagy társaságtól, de mivel végre egy csendesebb, normálisabb társaságba kerültem, könnyebb volt kezelnem a tömegiszonyomat.

1991. Január 31. Csütörtök
Jake nem áll szóba velem, mert tegnap Cedriccel és a tanulócsoportjával tanultam ahelyett, hogy vele csináltam volna ugyanezt, csak két főben. Teljesen kiment a fejemből, hogy megígértem Jake-nek, hogy délután együtt tanulunk... hjah, a memóriám! Cedric elvonta a figyelmemet.

1991. Február 1. Péntek
Marha furát álmodtam. Cedriccel együtt ültünk egy fán egy-egy bűbájtan felett, aztán Jake mérgesen kivágta alólunk a fát.
Jake vagy féltékeny rám, vagy nem tudom. Most is haragszik rám, mert nem akart ma velem lejönni a tópartra. Helyette Cedric vegyes csoportjával lógtunk, ahol végül is jól éreztem magam.

1991. Február 2. Szombat
Komolyan elbeszélgettem Jake-el, mert tudni akartam, mi baja van. Ő azt mondta, hogy az utóbbi napokban jobban szeretek lógni Cedric társaságában, mint vele. Próbáltam elmagyarázni, hogy nincs abban semmi komoly, csak szeretnék vele is barátkozni. Erre Jake: - Tegnap is azt kellett hallgatnom, hogy milyen jól érezted magad a babapofival, Noxia. És miatta felejtetted el a mi közös programunkat is. De ha inkább úgy döntesz, hogy Cedric lesz az új legjobb barátod, akkor rám ne is számíts.
Bűnbánatom volt. Igaza van, eléggé elhanyagoltam.

1991. Február 3. Vasárnap
Beszlltem Cedric-el és közöltem vele, hogy a továbbiakban nem lóghatok vele és barátaival, mert nagyon elhanyagoltam és megbántottam Jake-et, a legjobb barátomat.
Cedric megértő volt: - Hát igen, meg tudom érteni... tudod, egy legjobb barát mindig első marad a sorban, mert rá mindig számíthatsz a bajban. Nem szabad hagyni, hogy bármi a barátságotok közé álljon. Én se érek annyit, hogy miattam elveszíts egy olyan igaz barátot, mint Spicer. Tudom, hogy ő se egy aljadék mardekáros, de bízom benne, hogy egy nap vele is beszélgethetek sokat. Azért én irigyellek, Noxia. Őszintén szólva, bár nekem lenne egy ilyen legjobb barátom, de sajnos jelen pillanatban az én apám az egyetlen személy, akinek mindig bármit elmondhatok.

1991. Február 4. Hétfő
Az órák után odamentem Jake-hez és bocsánatot kértem tőle. Kissé morcos volt még, de mikor bocsánatkérés jeléül adtam neki egy csomag Mars szeletet, amit Wings nagypapa küldött nekem erre az esetre, máris sokkal barátságosabb lett. Jake a karácsonyi kóstoló óta imádja a Mars szeletet, még ha az muglicsoki is.

1991. Február 5. Kedd
Yvette Souls hisztirohamot kapott, mert egy feje felett elszálló bagoly rápottyantott a vadiúj talárjára. Mivel rohadtul zavart a siránkozása tanulás közben, javaslatot tettem, hogy küldesse el az egyik roxmortsi varázstisztítóba, mire rám förmedt, hogy nem kíváncsi az okoskodásaimra.
Pedig most normálisan beszéltem. Ennyit arról, hogy az ember megpróbál segíteni és tanácsot adni másoknak.

1991. Február 6. Szerda
Teljesen elolvadt a hó, viszont csupa sár és latyak minden. A legtöbb diáktársam vihogva szaladgálnak az udvaron és a parkban, hogy sárdobálózzanak és ugráljanak a pocsolyákban.
Alig várom már a tavaszt. Ki nem állhatom a nyirkos, nedves időket.

1991. Február 7. Csütörtök
Hóborc most új hobbijának hódol be. Falilabdázik egy lopott kvafflabdával. Aki húsz méteres körében tartózkodott, azt is megdobta vele jó erősen. Fricsnek jókora púp nőtt a fején.

1991. Február 8. Péntek
Piton már sokkal jobban van. Kiosztotta a kijavított házidolgozatokat. Jó jegyet kaptam, de amilyen kritikus volt, azért nem adott kiváló jegyet, mert nem részleteztem halálpontosan a bezoárkő  hatásait.

1991. Február 9. Szombat
Egész nap esett az eső... újabb rohadt latyak!

1991. Február 10. Vasárnap
Azon csodálkozom, hogy van egy csomó szakkör, csak művészeti nincsen. Megkérdeztem Pitonz, hogy miért. Reménytelen eset, mert azt felelte, hogy túl ostobák a diáktársaim ahhoz, hogy még bájitalt se tudnak főzni, nemhogy művészien alkotni. Legközelebb egy másik tanárt fogok megkérdezni, ha egy tanárnál kell tudakolnom. Például Flitwick professzort, mert ő amilyen kicsi, nagyon okos és rendes. Nem csoda, hogy a Hollóhát házvezető tanára.
Naplózva


Noxia Darkstorm
[Topiktulaj]
*****


M4 hallgató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #11 Dátum: 2017. 07. 28. - 13:12:09 »
0

1991. Február 11. Hétfő
Dumbledore összetrombitálta az egész iskolát a nagyterembe. Piton felállt a főasztal mögüél és úgy kezdett viselkedni, mint az a második világháborús bűnös mugli, Adolf Hitler, aki a legenda szerint mágusokat is könyörtelenül kivégeztetett.
Azt mondta, hogy tanári pályafutása során még soha nem találkozott ilyen vadállati vandalizmussal. Mindenki elnémult és tudni akarta, hogy mi történt.
Piton elmondta, hogy valaki bement a szobájába, és egy bajuszt rajzolt egy régi iskolás fényképére, és azt írta a homlokára, hogy "Szadista Denevér".
Dumbledore professzor hozzátette, hogy iszonyú rendbontás az, hogy betörnek egy tanárhoz és megbecstelenítik magántulajdonát, és ha a tettest megtalálják, páros lábbal rúghák ki az iskolából.
Piton olyan eszelősen pislogott, hogy néhány gyengébb idegzetű elsős elbőgte magát. McGalagony kivezette és biztonságba helyezte őket.
Az egész iskolától írásmintát vesznek.

1991. Február 12. Kedd
Yvette Souls volt a tettes. Azért tört be és firkálta szét Piton fényképét, mert Piton elkobozta sminkkészletét az órán. Egyértelmű, hogy azért, mert az óra alatt is sminkelte magát. Piton alig hiszi el, hogy az egyik mardekárosa képes ilyet tenni. Csalódottságában tartotta magát ahhoz, hogy a lányt eltanácsolják.

1991. Február 13. Szerda
Eljöttek Yvette Soulsért a gőgös, cifra szülei, s elvitték lányukat az iskolából. Mindvégig gonosz képet vágtak Piton felé, mert nem értették, hogy egy rohadt fényképért kirúgatja lányukat. Azt bezzeg nem veszik számításba, hogy a drága aranyos kis elkényeztetett gyermekük miket művelt Roxfort falai között.
Senkinek nem fog hiányozni Yvette Souls, csak Sherry Cake-nek és Fiona Thunderbloomnak. Kénytelenek egy új harmadikat keresni maguk mellé, aki betölti az űrt Yvette Souls elvesztése miatt.

1991. Február 14. Csütörtök
Reggel arra ébredtem, hogy csupa vér az ágyam! És még mindig ömlik belőlem a vér ott, ahol nem mutogatom!
Pánikba estem és Madam Pomfrey-hoz szaladtam segítségért. Az ápolónő meglepten nézett rám, és én is rá, mert engem az lepett meg, hogy ő meglepett. Aztán nevetni kezdett rajtam.
- Maga ezt viccesnek találja?! - hüledeztem. - Madam Pomfrey, megállás nélkül vérzem és iszonyatosan görcsölök! Belső vérzésem lehet!
Erre jobban felnevetett.
- Belső vérzés! Ilyet se hallottam még a te esetedben! - úgy nevetett, hogy a könnyei potyogtak, aztán mosolyogva megnyugtatott és leültetett, amíg hozott intim tisztasági betéteket. Azután elmondta, hogy semmi bajom nincsen, és amin most megyek keresztül, az minden érett nőnél természetes minden hónapban körülbelül egy héten át, azaz menstruálok.
- És miért jó az, hogy havonta hét napon át jön ez a hülye vérzés? - kérdeztem.
- A nő szervezetében a petesejt, ha nem termékenyül meg, akkor az elhal és szétmállik, hogy vér formájában távozzon a hüvelyen keresztül, aztán újratermelődik egy másik sejt, és ha az se termékenyül meg, az is erre a sorsra jut és így tovább, hacsak meg nem termékenyül... de gondolom kaptál már szexuális felvilágosítást - magyarázta Madam Pomfrey. - Van, amikor ez a folyamat nem túl kellemes, az is a nőtől függően. Vannak, akik nagyon jól viselik a piros napokat, de vannak, akik az első napokban rosszul vannak tőle. Szóval ne ijedj meg, aranyoskám, és a vérzés nyomai miatt se aggódj, csak használj intim betéteket.
Kissé hülyén éreztem magam, mert olyan kellemetlen volt számomra ez az egész változás a testemben, ám Madam Pomfrey mosolygott és azt mondta, az első menzesz az egyelő azzal, hogy hivatalosan nővé váltam. Ettől megnyugodtam, sőt. Biológiailag éretté váltam.
Furcsa, hogy ma történt ez meg, mert ma van a Bálint-nap. A legtöbb pár egymás kezét fogva töltik a napot és halmozzák el egymást csokival és szerelmes kártyákkal. A legtöbb csaj nyíltan és nagyképűen számolgatja, kitől hány szerelmeslevelet kapott.
Én egyet sem, mert nem érdekel, másrészt meg nem vagyok szerelmes senkibe se, hogy meglepjem nyálas szerelmeslevéllel vagy csokival.

1991. Február 15. Péntek
Piszok szar érzés tampomban sétafikálni. Gyakran elcsúszik, cserélni kell és hülyén járok benne. Lehet hogy azért, mert még nem szoktam hozzá.

1991. Február 16. Szombat
Elfelejtettem kidobni a használt betétemet és véletlenül a fürdőben hagytam. Sherry Cake találta meg, s mivel tudta, hogy én voltam előtte utoljára, rajtam kezdett röhögni. Kis híján bejelentette a klubhelyiségben, hogy milyen gusztustalan vagyok, mikor elmondtam neki, hogy vele ellentétben testileg én már igazi nővé váltam, és arra vagyok kíváncsi, hogy neki is megjött-e már. Erre Sherry Cake elcsendesedett.
Minden világos. Sherry Cake azért ilyen hülye, mert még biológiailag is gyerek, csak úgy tesz, mintha érett nő lenne.

1991. Február 17. Vasárnap
Még mindig görcsöl a hasam a piroska miatt, de hál'istennek vannak megfelelő gyógybájitalok, amik enyhítik. Kíváncsiságból megkérdeztem Jake-et, hogy a fiúknál is szoktak-e lenni menstruációhoz hasonló tünetek. Jake elpirult és úgy nézett rám, mint egy idiótára. Aztán sóhajtott egyet.
- Azt hittem, tapasztalt vagy az ilyesmiben is, de úgy látom, te se tudsz mindent - aztán halkra fogta a hangját. - Megjött neked? Ez az első?
Zavartan bólintottam. Jake ettól jobban zavarba jót.
- Hát... végül is ez megmagyarázza. A legtöbb csaj ezért golyózik be, de majd megtapasztalod... kérdésedre a válaszom, hogy hála az égnek mi nem szenvedünk ilyen problémában, bár néha előfordul, hogy csak úgy magától az éjszaka kispriccel más, hogy reggel bosszankodjunk miatta - aztán még suttogóbbra vette a hangját és bizalmasan azt súgta: - Ennek megelőzéseként van egyik okból, hogy... időnként... matyizunk.
- Matyizás?
- A matyizás az a... az.... ööööö... - A szó jelentését már sokkal bizalmasabban a fülembe súgta, mire elundorodtam és kimentem a könyvtárból.

1991. Február 18. Hétfő
Sherry Cake bevette az évfolyamtársamat, Bertha Gloom-ot beszervezte harmadiknak. Fogalmam nincs, miért, pedig nem egy gazdag csaj. Ami az illeti, észben se az. Bertha Gloom sötét, mint az éj, mindig beleüti a pisze orrát mások dolgába és folyton hülyeségeket kérdez.
Úgy látszik, Sherry Cake jobban szereti körülvetetni magát olyan bizalmas barátnőkkel, akiknél okosabbnak kell lennie, és könnyebben irányíthatja őket saját példájára. Nem volt nehéz meggyőznie Bertha Gloom-ot, hogy legyen az új másik legjobb barátnője.

1991. Február 19. Kedd
A klubhelyiségben téma volt az emberek és koboldok közti viszonyok. Jake remek szónokként tartott egy szuper érvelést arról, hogy miért volna okos ötlet jóban maradni a koboldokkal, majd a koboldlázadások éveiről szóló törikönyvének cikkéből idézet egy tök megnyerő mondatot egy kobolt nagykövettől.
Elég meggyőző, tisztes tapsot kapott.
Aztán Gregor Stonehead is felszólalt Jake szónoklata ellen.
- Hát... ööö... szerintem szét kéne robbantani az öööö... na, az egész bandát - nyögte ősember módjára, majd a részeg nagybátyját idézte. És erre az egész klubhelyiség ujjongó tapsviharba tört ki! Micsoda barbár banda!

1991. Február 20. Szerda
Hála istennek elmúlt a vérzés és testemben minden visszatért a régi kerékvágásba, leszámítva azt, hogy havonta mindig visszatér egy hétre. Épp ideje volt, mert kifogytam a betétekből.

1991. Február 21. Csütörtök
Montague-t rajtakapták, hogy mutogatta a farkát két másodikos lánynak. Montague háborgott, mert a két lány fizettek neki ezért a mutogató szolgálatért. Egy kukkantás egy sarló.
Jake szerint nem lehet túl nagy a varázspálcája Montague-nak, ha ilyen olcsón mutogatja. Azt is mondta, hogy ha a csapatkapitány keresne pénzt mutogatásból, piszkosul meggazdagodna: váltig állítja, hogy egyszer látta a zuhanyzóban kijönni a fülkéből seggpucéran, és csak nézett, hogy mekkora himbálódzott ott neki!
Sértődötten otthagytam Jake-et, mert rohadtul nem vagyok arra kíváncsi, kinek mekkora a pálcája! Fúj! Ezek a fiúk miért szeretnek ilyen témákról mesélni?!

1991. Február 22. Péntek
Brian Hills, a meleg hugrabugos hetedikes Homokos Klubot alakított Roxfortban. Eddig ő az egyetlen tag, de érdekes lesz megfigyelni, ki lép be.
Láttam, hogy Észkombájn Weasley aggodalmas pofával sündörög a plakát körül.

1991. Február 23. Szombat
McGalagony elrendelte a Homokos Klub bezárását. Azt mondta, hogy Dumbledore professzor és az iskola valamennyi tanára nem hagyhatják jóvá, hogy az egyik tanteremben ilyen csoport működjön. Brian Hills adta az ártatlant. Azt mondta: - De, McGalagony professzor, a Homokos Klub olyan diákoknak létesült, akik vidám, bohó, játékos keretek közt képzeletdús homokvárakat akarnak építeni megidézett homokokból a tanítások után. Mi ebben az erkölcstelen?
- Hills, a "homokos" szó értelme megváltozott az utóbbi években, most egészen mást jelent. - mondta Meki.
- És mi az a más, igazgatóhelyettes asszony? - kérdezte Hills.
Meki izzadni kezdett, ajkait rágta, és nem tudott válaszolni. Végül Hills megkönyörült rajta.
- Bocsánat, asszonyom, látom már, hogy be kell szereznem egy újabb kiadású szótárt.

1991. Február 24. Vasárnap
Sonata Tusk és Clio Chronos előadást tartottak a klubhelyiségben. Sonata Tusk énekelt, Clio Chronos pedig gitárján kísérte dalát. Még én is megtapsoltam őket. Lehet, hogy mégse reménytelenek, még a végén Roxfort után híres énekesekként befuthatnak.

1991. Február 25. Hétfő
Új vicchullám söpört végig a sulin. Szerintem elég béna viccek ezek. Ámulva nézem, ahogy diáktársaim tehetetlenül tántorognak a folyosókon, szemükből patakzik a könny a röhögéstől, miután elmondják egymásnak az élceket.

1.
Hogyan kell teflont csinálni?
Fogsz egy muflont és letegezed.
2.
Hogyan kell kéményt csinálni?
Fogod a keményt és megvesszőzöd
3.
Hogyan kell disznót csinálni?
Fogsz egy nót és feldíszíted.
4.
Hogyan kell vastagot csinálni?
Fogod a tagot és kivasalod.
5.
Hogy kell gyereket csinálni?
Nézd meg a Csináld Magad Magazinban!

Régi jó rádióban szereplő komikus varázslók, térjetek vissza hozzánk! Népetek értetek kiált!

1991. Február 26. Kedd
Nagyitól bagolyposta. Azt tervezi, hogy a nyári szünetben Skandináviára megyünk két hétre egy norvég barátnőjét meglátogatni, de lehet. Még sose utaztunk ilyen messzire, legalábbis én nem tettem még ki a lábam sose az országból. Jake szerint nagyszerű dolog saját szemmel megismerni a külföldi kultúrákat, és a kelta varázslók történelme és tudománya is legendások. Öt hónap múlva, a nyári szünetben lesz csak a nagy utazás, de szokásomtól eltérően nagyon várom, mert tényleg kíváncsi vagyok, vajon milyen az élete egy külföldi varázslónak.

1991. Február 27. Szerda
Az SVK órán gyakoroltuk a sóbálvánnyá változtató átkot. Nem vagyok túl jó az ártásokban és rontásokban. Faraize professzor külön megkért minket, hogy ezt a varázslatot kizárólag csak önvédelemre használjuk fel.

1991. Február 28. Csütörtök
Gyakorlásképpen kimondtam Fiona Thunderbloomra a Petrificus totalust. Mire Sherry Cake leszedte róla az átkot, Fiona Thunderbloom már nem is emlékezett rá, hogy ki szórta rá az átkot. Szerinte az a "csúnya pedellus bácsi" lehetett, mert nem törölte meg a lábát és így császkálta szét a folyosót. Sherry Cake se sejti, hogy valójában én tettem ezt a buta barátnőjével, de úgy látszik, nem is igazán erőlteti a témát. Ezek szerint az nem baj, ha az egyik barcsinőcsinek baja esik, de ha Sherry Cake-nek akár egy haja szála lehull, akkor már mindjárt balhé van. Hidd el, kedves naplóm, Sherry Cake sokkal hisztisebb Yvette Soulsnál!

1991. Március 1. Péntek
Hogy repül az idő! Mintha csak tegnap lett volna, hogy elkezdtem a tanulmányaimat a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolában. Még csak elsős vagyok, de már sok minden történt velem és körülöttem.
Hát igen, ebben az iskolában bármi megtörténik, ha össze van zárva egy halom stresszes tanár és egy légiónyi tapasztalatlan diák. Még bele se számítottam Rubeus Hagridot, a vadőr óriást, a szellemeket, a házimanókat és a maradékot, Fricset.
Nagyinak igaza volt, mikor tavaly nyáron azt mondta, hogy Roxfort tele van meglepetéssel és meg fog változni az életem. Az elején igencsak elkülöncködtem mindenkitől, de most már én vagyok egy azok a dikákok közül, akik belefolyva a természetbe nézi az eseményeket. És ugye itt van Jake, aki segít nekem átvészelni a legnehezebb időszakaimat. Sokkal jobban értékelnem kéne őt és hálát adnom az égnek, hogy a barátom lett.

1991. Március 2. Szombat
Az összes harmadik évfolyamnál magasabb osztályú diák Roxmortsba ment.
Nero elsősegélyben részesül vadőr kukafedő kezei közt, mert a bagolyházban durván összeverekedett egy másik fülesbagollyal egy fészkelőhelyért. Mindkettő úgy néz ki, mint aki haláltusából tért vissza egy igazi bagoly-világháborúból, viszont a másik fülesbagoly rosszabbul festett. Tehát a csatát Nero nyerte, ám mivel lesérült a harcban, kénytelen voltam iskolai bagollyal elküldenem a rendelésemet az Abszol úti patikába.

1991. Március 3. Vasárnap
Reggel arra ébredtem, hogy Bertha Gloom macskája, Micus pisijével kijelölte a táskámat. Mivel nemcsak a táskám, hanem a tankönyveim, a holnapi átváltoztatás-leckém és néhány rajzom is átázott, legszívesebben kitapostam volna annak az igénytelen bunkó dögnek a belét, de megúszta annyival, hogy egy összetekert Reggeli Profétával fejbe csaptam.
Bertha Gloom hisztizett, mert hozzá mertem érni a macskához. Rajtam kívül az összes többi szobatársam dühösen adta tudtára, hogy csináljon valamit a macskával, mert nem ez az egyetlen bűntette. Micus a múltkor Clio Chronos gitárját használta kaparófának és otthagyott egy irtó büdös macskabogyót Airy Pinksun iskolai talárjára.
Bertha Gloom nem szoktatta rá a macskát a macskaalom használatára, vagy csak simán agylövése van. (Micusnak, nem Bertha Gloomnak, mert neki agya sincs.)

1991. Március 4. Hétfő
Gregor Stonehead rendtartási öngyilkosságot követett el. Kedvenc darkos együttesének egyenruháját viselte. Flitwick professzor úgy tett, mint aki nem veszi észre (Gregor Stonehead korához képest úgy néz ki, mint egy növendék gorilla), de McGali kiszúrta az óráján. Ráparancsolt, hogy vegye le. Azt mondta, hogy ha civil ruhát akar viselni, tegye azt az iskolai ingje alatt, másfelől a szögek "kiszúrhatják valakinek a szemét".
Gregor Stonehead az órák közti szünetben a teremben McGalagony felügyelete alatt levette a talárját, hogy levehesse a dzsekit. Alatta szögekkel kivert halálfejes inget hordott. McGali azt is levetette vele, csak a szögekkel kivert bőrtrikó maradhatatt rajta, amire rá lett erőszakolva a kötelező iskolai ing.
Nem tudom, hogy képes Gregor Stonehead ekkora súlyt cipelni magán. McGali elküldte a teremből egy megrovással.

1991. Március 5. Kedd
Néhány befolyásolhatóbb diák szögekkel kivert hátú mellényben jött órára talárjuk alatt.

1991. Március 6. Szerda
Az iskolában újabb szabállyal bővítették az eddigi párezret. Az iskola területén szögek nem viselhetők, kivéve a kviddics-cipők talpán.
Sherry Cake és néhány másik idióta picsa beszereztek néhány rézszöget, hogy föltegyék az alsószoknyájuk szegélyére.

1991. Március 7. Csütörtök
Micus élete legsúlyosabb hibáját követte el: rákanyarított egy félpúdos, bűzlő anyagot Piton talárjára, hogy ezzel fejezze ki véleményét a házvezető tanárunk iránt. Piton iszonyú dühös, Bertha Gloom azzal próbálta kimagyarázni, hogy a hülye macskája csak szeretett volna neki adni egy hozzávalót a bájital-alapanyagaihoz. Hogy lehet valaki ilyen ostoba?
Piton mindenki örömére a macska eltávolítását követelte az iskolából, vagy a gazdája fog rosszul járni.

1991. Március 8. Péntek
Bertha Gloom mamája eljött és hazavitte Micust. Az évfolyamtársam nagyon szomorú, de mindenki más boldogan vigyorgott. Most, hogy ez a szemét igénytelen dög elkotródott az iskolából, végre nem kell féltenünk a holmijainkat, és az iskolában foglalkoztatott házimanók dolga is megkönnyebbült. Nagyon nehéz lehet a macska pisit és kakit eltakarítani és szagtalanítani.

1991. Március 9. Szombat
Ma egész nap pihentem. Nem kaptunk ezen a héten sok leckét. De hamarosan készülni kell az évvégi vizsgákra, ha át akarok menni másodikba.

1991. Március 10. Vasárnap
Ma egész nap tanultam. Ezen kívül semmi különösebb nem történt, leszámítva az esőt.

1991. Március 11. Hétfő
Kissé rosszul voltam egész nap, mert életem második piroskája megjött. Még szerencse, hogy ezúttal semmi se lett dzsuvás és ez alkalommal vártam rá. Madam Pomfrey azt mondta, hogy ha sokáig nem jön meg, akkor vagy terhes vagyok, vagy valami csúnya nemi problémám van. Szerencsére egyik sem vagyok.
Terhesség! Belegondolni is rémes... ha ilyen fiatalon kölykedzni kezdenék, azzal tönkreteszem az egész életemet. Ami a szexet illeti, nem fogok még jó sokáig lefeküdni senkivel sem, legalábbis hetedikes végső vizsgáimig biztos kizárt.
Ha nekem valaha is lesz egy igaz szerelmem, akihez férjhez mennék és leélném vele életem hátralevő részét, arra tartogatnám. Most jelen pillanatban nem érdekelnek a fiúk és a szerelem.

1991. Március 12. Kedd
Sherry Cake úgy döntött, hogy bepróbálkozik Cedricnél. Bukás volt a vége. Cedric kijelentette, hogy nem érdeklik az olyan kéjsóvár bajkeverő csajok, mint ő.
Sherry Cake bánata az én egyik örömöm.

1991. Március 13. Szerda
Jelentkezem egy Reggeli Profétában meghirdetett nemzetközi tizenéveseknek szervezett "Csoda Fantázia" rajzversenyre, melyet évente egyszer tartanak meg. A témája pedig az élet és halál illusztrációja, április hetedikéig van a határidő, az eredményhirdetés május elsején lesz. Első díj ötszáz galleon, arany festőkészlet a győztes nevével gravírozva és egy aranykeretes oklevél. Elkezdtem tervezni és ötleteket meríteni az irodalomból.

1991. Március 14. Csütörtök
Tanítási szünet. A tanárok a kötelező két napos értékelési értekezletüket tartották a tanáriban. Ez félévente egyszer van.

1991. Március 15. Péntek
Mindenki igyekszik kihasználni a négy napos szünetet.

1991. Március 16. Szombat
A hírek szerint a Mágiaügyi Minisztérium elkaptak egy fickót, aki állítólag halálfaló. Kiderült, hogy nem halálfaló volt, hanem csak az a Mundungus Fletcher, aki egyszer a nagymamámat átverte és kirabolta a házunkat. Mivel csak kamuzott és ezzel riogatott el egy másik piti tolvajt a házából, hogy lenyúlja más lopott cuccát, súlyosabb bűntény nem történt. De mivel lopás az lopás, Mundungus Fletcher két hónap Azkabant kapott.
Szerencsére a kirablásunk óta előkerült a családi örökségem, a zenedobozom. Nagyi rontással és egyéb védelmi bűbájjal, valamint a saját életével és testével védelmezi házunkat. Nincs az az isten, aki képes lenne átmenni a nagyin!

1991. Március 17. Vasárnap
Megterveztem a rajzpályázatra szánt alkotásom alapjait. Japán kultúrával fogom kifejezni az élet és a halál közti harmóniát, az élet és a halál emberi gormában alkotnak egy harmónikus jelet, a háttérban egy hatalmas óra lesz, aminek mutatói helyet egy ember életének a korszakai vannak születéstől haláláig és az elhalálozást jelző koponya az óra tizenkettes számának a helyén lesz, és rögtön mellette az egyes lesz a születésre kész magzat. Az óramutató helyett egy fénygömböcske fog körbejárni, ami maga az ember lelke. Ügyes művészeti alapbűbájokkal, amiket Madam Cvikkertől kapott könyvből tanultam, meg is tudom oldani.
Ma kezdtem az alapvonalakat megrajzolni.

1991. Március 18. Hétfő
A tanítás és tanulás után az alapvonalakat folytattam, és éjfélre készen is lett teljesen.

1991. Március 19. Kedd
Terveztem a színeket.

1991. Március 20. Szerda
Készen lettek a színtervezetek. Külön pergamenre jegyeztem fel a színek adatait és rásatíroztam a kiválasztott színeket és árnyalataikat.

1991. Március 21. Csütörtök
Elkezdtem színezni.

1991. Március 22. Péntek
Ötvenkét alkalommal elszúrtam a színeket és radírbűbájjal kellett újracsinálnom. Majdnem idegrohamot kaptam.

1991. Március 23. Szombat
Éjfélre kész lett a teljes színezés és az árnyalatokat meg a kontúrokat is ugyanabban az időben kezdtem megcsinálni. Szóval lemondtam az alvásról.

1991. Március 24. Vasárnap
Bertha Gloom puszta szemétségből (ahogy Sherry Cake betanította) le akarta önteni a pályázatra készülő mesterművemet, de időben észbe kaptam és szétátkoztam az ujjait.

1991. Március 25. Hétfő
Amíg tanításon vagyok, addig Jake rajta el nekem a rajzomat száz százalékos védőbiztos ládájába. A ládát Jake bácsikája megbűbájolta védelemmel. Csak Jake képes minden bántódás nélkül felnyitni azt. Ha egy idegen kéz hozzá mer érni, a láda nemcsak megharapja a kezét, még ragyaszóródást is kap a homlokára ezzel a felirattal, hogy "Tolvaj". Így Jake simán felismeri, hogy ki próbált meg hozzányúlni a cuccaihoz. Habár eddig csak egy ilyen áldozata volt még elsős korában, és az a harmadikos kiscsaj azóta bal kézzel ír, és még mindig nem tudott teljesen megszabadulni azoktól a pattanásoktól. Más épeszű nem igazán mer hozzányúlni a ládához.
Megkérem majd a nagyit, hogy tegye nekem a saját utazóládámat lopásgátlóvá. Ő ért az ilyen bűbájokhoz.

1991. Március 26. Kedd
Mindjárt kész.

1991. Március 27. Szerda
A pályázatra készített rajzommal hajnali egykor teljesen végeztem. Holnap majd elvégzem rajta a megfelelő bűbájokat, mielőtt elküldöm.

1991. Március 28. Csütörtök
Elvégeztem rajta az utolsó bűbájokat is, és ezzel hivatalosan készen áll a rajzom. Az élet csajszi és halál pasas köpönyegei lengenek, maguk a hozzájuk illő színeikben pompáztak, az óramutató-lélek szabályos körben járt az órán a megfelelő irányba. Jake szerint eddig ez a legjobb rajzom a karácsonyi alkotásom óta, és szerinte meg is nyerhetem vele a rajzpályázatot.
Holnap nagypéntek. El is felejtettem a tanulás és rajzolgatás közt, hogy nagypéntektől kezdve egy hétnyi húsvéti szünetünk lesz. A tanárok temérdek házi feladattal láttak el minket a tavaszi szünetre, hogy ne unatkozzunk.

1991. Március 29. Péntek
Neroval elküldettem a rajzot a címre, ahová el kellett küldeni. Előtte Jake Gemini bűbájjal csinált nekem egy másolatot, hogy eltehessem azt emlékbe, s később megmutogassam, hogy mivel jelentkeztem az első Csoda Fantázia rajzpályázatomra.

1991. Március 30. Szombat
Nero visszatért egy értesítővel, hogy a rajzomat elfogadták és kiállították a többi pályázó rajz közé. Kaptam egy brosúrát az eredményhirdetés pontos időpontjáról és programjairól. Az eredményhirdetés május elsején este hét óra körül lesz a Varázsművészetek Múzeuma egyik kibérelt konferenciatermében. Engedélyt kéne kérnem McGalagony professzortól, hogy elmehessek rá.

1991. Március 31. Vasárnap
Május végétől kezdődnek a záróvizsgák. Keményen elkezdtem tanulni, hogy átismételhessem a tanév elején tanultakat is.
Ma van a húsvét vasárnap. A nagyi jókora mogyorós-kókuszos csokitojást küldött nekem, Wings nagypapa meg a szokásos kosárba csomagolt mugliédességeimet. Én meg a kedvenc diabetikus bonbonos csomagjaikat küldtem el. Wings nagypapának csakis olyan varázslók által készített csokikat küldök, amik csak extra ízt okoznak, nem olyat, mint tüzet lehel, vagy életre kel. Szigorúan tilos csokibékához vagy Bogoly Berti-féle Mindenízű Drazsét, vagy azoknál extrább édességet küldenem neki, mert nagy bajba kerülnénk, ha a többi mugli meglátja.

1991. Április 1. Hétfő
Még csak a húsvét második szakaszán (azaz napján) járunk, de a legtöbben már benyomták az összes húsvéti csokoládéikat. Megkérdeztem McGalagonyt, hogy május elsejei eredményhirdetésre elmehetek-e. McGalagony azt mondta, hogy Dumbledore igazgató úrtól kell kikéredzkedni szülői vagy gondviselői engedéllyel. McGalagony érdeklődött, hogy ez milyen pályázat egyáltalán. Elmagyaráztam, és mondtam, hogy talán van esély rá, hogy Roxfort a győztes után pénzjutalékot kaphat, amit a Varázsművészetek Múzeuma perkál le majd a belépő díjak valamennyi százalékából a győztes rajzért, hogy kiállíthassák egy évre.
McGalagony kijelentette, hogy ha Piton nem lesz hajlandó rá, akkor ő maga is szeretne elkísérni Roxfort képviseletében. Nagyi mindenképpen ott lesz (írtam neki, és egyből visszaírt, hogy elkísér), de az is jó, ha ott van egy tanár is a biztonság kedvéért, hogy lássa, hogy igazat mondtam és arra kéredzkedek el, amit állítottam.
Nem hiszem, hogy Pitont érdekelné.

1991. Április 2. Kedd
Ahogy megjósoltam, Piton nem vevő a Csoda Fantázia eredményhirdetésre. Kijelentette, hogy ilyen idétlenségekre neki nincs ideje, és ilyen körben rá ne is számítsak. Végül is nem is baj az, mert szégyellném magam, ha Pitonnal mutatkozom meg. McGali marad a kísérőm. Nagyi elküldte hivatalos beleegyezését és Dumbledore professzor is engedélyt adott, hogy McGalagony kíséretében elmehessek.

1991. Április 3. Szerda
Jake-re rájött az agymenés. Húsvéti nap iránti tiszteletből csak most pótolta be az április elsejei csínyét Flint ellen. Sunyiba rágórózsaszínűvé varázsolta el a haját.
Flind nagyon dühös volt és azt hitte, hogy Adrian Pucey volt a tettes. Jake sírva röhögött, mikor Filnt bosszúból Pucey haját elvarázsolta, hogy a szín összes árnyalatában díszelegjen disznófején.

1991. Április 4. Csütörtök
Rengeteget tanultam ma a könyvtárban. Kitanultam néhány másodikos és harmadikos tananyagot és varázslatot.

1991. Április 5. Péntek
Szomorú dolog történt. Az éjjel Faraize professzor összeroppant a temérdek házidolgozat fölött, amit egy majdnem halálos jelelgű szívroham követte... ha nincs ott Madam Pomfrey, hogy elsősegélyt nyújtson, belehalt volna.
Mindenki aggódik, csak Mógus professzor - akinek ilyenkor a szokásához híven még jobban dadogni és aggódni kellett volna - furcsán nyugodtabbnak tűnt.

1991. Április 6. Szombat
Faraize professzor túl van a halálos életveszélyen, viszont az állapota így is súlyos. Madam Pomfrey szomorúan közölte Dumbledore professzorral, hogy egy ilyen szívroham után annyira lebetegedett, hogy jó hamar nem fog tudni felgyógyulni. Itt nagyobb tudású szakképzett kezelésre van szükség.

1991. Április 7. Vasárnap
Faraize professzort átszállították a Szent Mungóba, hogy ott folytassák kezelését. Dumbledore a reggelinél bejelentette a diákoknak (azaz az igazán aggódó részének), hogy ne aggódjunk az SVK tanárunk miatt, nem fog meghalni, ám az állapota annyira leromlott, hogy jövőre képtelen lesz folytatni az oktatást. Amíg tanév elejéig nincs más, aki Faraize professzor helyére lépne, Mógus fogja addig ideiglenesen átvenni az SVK órákat. Mógus zavartan dadogott és hálálkodott az igazgatónknak, hogy ilyen bizalmat adott neki, majd félénken összehúzta magát székében.
Piton csalódott pofát vágott. Mindenki tudja, hogy ő tanítaná szívesebben az SVK-t.
A mugliismereteket Charity Burbage nevű tanárhelyettes veszi át Mógustól.
Tavaszi szünet utolsó napja van, most fejeztem be az utolsó leckémet is, amit a szünetre kaptam.

1991. Április 8. Hétfő
Faraize professzor kénytelen volt betegágyából benyújtani felmondását a betegsége miatt. Küldtem neki saját kezűleg készített jobbulás kártyát és békés és gondok nélküli gyógyulást és egészséges életet kívántam neki a jövőre.
Hiányozni fog. Faraize professzor szigorú, de jó fej tanár volt. Jól vezette a sötét varázslatok kivédését, és eddig senki se bukott meg alatta. Kivéve Sherry Cake-et, akit jobban izgatta a saját körmeinek állapota, mint félévi bizonyítványa.
Újra elkezdődtek a tanítások, de már nagy erőbenyomással a májusi évvégi vizsgákra készülve.

1991. Április 9. Kedd
Az ötödikesek az RBF-re, a hetedikesek pedig a RAVASZ-ra készültek. Eme mardekáros diáktársaim csendben tanultak, és átkot szórtak azokra, akik meg merték őket zavarni. Bertha Gloom sírva szaladt gyengélkedőre krumpliorral, mert volt mersze tanulás alatt megkérdezni a csapatkapitányt, hogy nem akar-e újra Sherry Cake-el járni. Megérdemelte jussát.
A csapatkapitány így is eléggé izgul. Jövő hét szombaton döntő a Griffendél ellen, és neki ez az utolsó meccse az iskolában. Ha csoda folytán legyőz minket a Griffendél, nem élné túl azt a szégyent. Heti hét alkalommal mennek az kviddics-edzések a csapattal, ráadásul direkt olyan időpontokban veszi ki Piton a pályát csapata számára, amikor a Griffendél csapata akarna edzeni. Oliver Wood felháborodva nyújtott panaszt McGalinál.

1991. Április 10. Szerda
Ha a csapatkapitány és néhány csapattag elfog az idén ballagni, akkor jövőre nagyobb válogatások lesznek. Kissé kiestem a terelői formából, mióta lezajlottak a repülésleckék. Jake azt mondta, hogy nincs túl sok esélyem, hogy jövőre bekerüljek a ház csapatába, mert egy: tömegiszonyos vagyok. Kettő: ha jól is tudok repülni, nem illik hozzám a kviddics. Három: a házunk csapatai már évek óta csak fiúkból áll.
- De egy próbát megér, mert szeretek repülni... - próbáltam magyarázni Jake-nek.
- Igen, próbát megér, csak felesleges időpocsékolás - szólt Jake. - Különben is komolyan egy csapatba kerülnél olyan idiótákkal, mint Flint és Warrington? Hidd el nekem, nem neked való a házunk csapata, ráadásul elvenne főleg egy csomó időt a tanulásból, rajzolásból, meg együtt lógási időnkből.
Lehet, hogy igaza van, de attól még megpróbálok jövőre bekerülni. Muszáj legyőznöm a rohadt tömegiszonyomat.

1991. Április 11. Csütörtök
Mógus elég jól állja helyét az SVK órákon. Nem hittem volna, hogy ilyen jól ért hozzá, viszont még mindig ott volt az a szépséghibája, hogy dadogásából nehéz megérteni, amit mond, és még mindig fokhagymaszagot áraszt. A mardekárosok már fogadni kezdtek, hogy meddig bírja Mógus. Rá akartam mutatni, hogy ő csak helyettesít, és lehet, hamarosan találnak egy másik tanárt akkor Mógus visszatér az eredeti tantárgyához, de nemtörődömen tudtomra adták, hogy nem sokan akarnak jelentkezni az állásra, mióta évente hullanak az SVK székből a professzorok.

1991. Április 12. Péntek
Sherry Cake, Fiona Thunderbloom és Bertha Gloom ma nagyon buják voltak. felhasított szoknyában jártak egésznap, hogy mutogassák térden felül lábaikat. Kedvem támadt a régi Diffindo-csínyhez, amit tanév elején már ellőttem, de ahogy a Weasley ikrek is szokták mondani, ugyanaz a csíny kétszer már nem olyan nyerő.

1991. Április 13. Szombat
Dumbledore professzor a vacsoránál bejelentette, hogy Mógus hivatalosan is Faraize professzor utóda és mostantól ő tanítja az SVK-t. Mógus félénksége ellenére örült. Charity Burbage-et se zavarta, hogy mostantól meg ő fogja betölteni hivatalosan a mugliismeretek tanári szerepét. Sőt, még nagyon örült is, mivel muglibarát és egy csomó mindent tud a muglik világáról.
A mardekárosok nem szimpatizálnak vele. (az új mugliismeret tanárnővel.)

1991. Április 14. Vasárnap
Látogatóba jött az iskolai felügyelőbizottság egyik tagja, Lucius Malfoy. Nagyi sokat mesélt a Malfoyokról. Egyik legbefolyásosabb és leggazdagabb aranyvérűek, meg mind szőkék és aljadékok. Lucius Malfoy pedig egykor halálfaló volt, aztán azt mondta, hogy kényszer alatt szolgált. Nagyi szerint Mr Malfoy csak megjátssza magát, pedig igazából még mindig sötét varázsló. Nem szereti a Malfolyokat, mert Mr Malfoy egyik felmenője kötött bele abba, hogy a Darkstormokat új aranyvérű családként legyenek nyilvántartva. Mondjuk nekem se jön be a pasas, mert sokszor látom a Reggeli Profétában, hogy ennek meg annak adományozott, és mennyi mindenben segíti a minisztériumot... émelygést kapok attól a nagyképű vigyortól, ha csak rá kell néznem.
Mr Malfoy nagyban járt-kelt, mint a folyosófelügyelő, és szinte a hibát kereste mindenütt. Nem nagyon örültek neki a tanárok. Aztán kérdezősködött a diákoktól, azaz csak a mardekárosoktól. Örültem volna neki, ha továbbáll, de erre tőlem is kérdezett egy-két sort! Émelygésemet visszatartva feleltem a kérdésekre, hogy Dumbledore professzor és a többi tanár elég jól csinálják munkájukat és nem hiszem, hogy bármi probléma is felmerült volna eddig az igazgatónk vezetése alatt.
- Igazán? - kérdezte kissé gyanakodva. - Társaid nagyja szerint az igazgatótok kissé túl öreg és szenilis már. De hát végül is ízlések és pofonok... még egy aláírást kérek tőled, megerősítve az értékelésedet az iskola jelenlegi helyzetéről és állapotáról.
Aláírtam.
- Noxia Darkstorm? - olvasta a nevemet az aláírásomat lesve, majd ismét gyanakodva rám nézett. - Jaxus Darkstorm lánya, ugye? Kollégák voltunk. Sajnálatos, ami vele és a... az édesanyáddal történt. De hát az élet megy tovább, nem igaz?
Azzal elment kikérdezni Sherry Cake-et.
- Mekkora segg - morogta Jake. - Direkt arra pályázik, hogy valami nagyon rossz dolog derüljön ki és kirúgassa Dumbledore-t.
- Miért tenné ezt? - kérdeztem.
- Nem tudom, de amióta ide járok, azóta évente egyszer ilyenkor idejön, de eddig a tizenkét fős iskolai felügyelőbizottság többi tizenegy tagja nem találta túl meggyőzőnek érveit.
Hál istennek délután az öreg szöszi elhúzott a suliból és mindenki fellélegzett, főleg Mógus professzor, aki egész idő alatt nagyon rosszul viselhette Mr Malfoy jelenlétét.
Mr Malfoynak van egy tíz éves fia, akit Draco Malfoynak hívnak. Tiszta apja. Onnan tudom, hogy volt a Reggeli Profétában egy kép a családjukról. Mindegyik gonosz és szőke. A Malfoy-kölyök elvileg nyáron lesz tizenegy éves, azaz idén tuti ide jön a Roxfortba tanulni. Alig várom azt a tanévnyitói estét, amikor meglátok egy szőke üstököt az új elsősök közt.

1991. Április 15. Hétfő
A virágok rügyeznek, a madarak csivitelnek, az idő meg kezd melegebbre válni, de attól függetlenül még számítani kell tavaszi hidegekre és folyamatos esőkre.
Naplózva


Noxia Darkstorm
[Topiktulaj]
*****


M4 hallgató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #12 Dátum: 2017. 07. 29. - 13:55:55 »
0


1991. Április 16. Kedd
Bájitalórán picivel kevesebbet raktam a porított pókból a bájitalba, mint amennyit kellett volna. Ezt Piton majdnem kiszúrta, de akkor nagy szerencsémre Gregor Stonehead üstje robbanást követően felemelkedett a plafonig és szétfröcskölt vele egy csomó hugrabugost. Akiket a lötty érintette, gusztustalan keléseik keletkeztek.
Piton lecseszte az egyik hugrabugost, aki Gregor Stonehadhez a legközelebb állt. Azzal vádolta, hogy szándékosan csempészett bele tűzcsiga-gennyt Gregor Stonehead üstjébe, holott ebből egy szó se volt igaz. Gregor Stonehead félreértelmezte a receptet és tűzcsiga-gennyt rakott bele a tűzcsiga-nyálka helyett.
Igazságtalanság ide vagy oda, kihasználva a felfordulást gyorsan beleraktam még egy kis csipetnyi porított pókot az üstömbe.

1991. Április 17. Szerda
Flitwick átismételtette velünk a tanév eleje óta tanultakat, és elmagyarázta, hogy igaz, csak a záróvizsgákat fogjuk csinálni, de ilyenkor négy év múlva RBF-et fogjuk lenyomni, és már most érdemes megőrizni és időnként átismételni a régebben tanult tárgyakat, mert nagy eséllyel lesznek olyan feladatok, amiket elsőben vettünk. Minden egyes szavát feljegyeztem.

1991. Április 18. Csütörtök
Jake-et két csaj is szereti!
Az egyikük, a negyedikes hollóhátas Sally Thompson meg akarta hívni randira. A másikuk, a mardekáros másodikos Louise Mole átadott egy cédulát egy barátnőjének, hogy kérdezze meg Jake-et, hogy akar-e vele járni. Sally Thompson csúnyán nézett riválisára, aztán fennhangon megkérdezte Jake-et, hogy áll-e még a randi. Erre Louise Mole lett féltékeny.
Fura érzés tudni, hogy Jake is a maga módján enyhe népszerűségnek örvend ízlésesebb csajok körében.
Délután a két lány összeverekedett a parkban Jake kegyeiért. A barátomat felháborította mindkettőjük viselkedése, ezért kijelentette, hogy egyikükkel se akar járni vagy randizni.
A két lány marha szomorú lett és egymás vállát karöltve elmentek.

1991. Április 19. Péntek
Súlyos migrén tört rám. Félbe kellett hagynom a mai tanulmányaimat. Túl beteg vagyok ahhoz, hogy írjak. Jake átadta a leckéimet és segít a tanulásban. Rá még a migrénes időszakban is számíthatok.

1991. Április 20. Szombat
Lezajlott a Griffendél-Mardekár rangadó meccs. A csapataink megalázó vereséget mért a griffendélesekre, így már zsinórban sokadjára nyerték meg a kviddics-házibajnokság kupát. McGalagony nem mer Piton szeme elé kerülni.
Egész éjjel hangosan buliztak a mardekárosok. Kénytelen voltam a gyengélkedőre bekéredzkednem éjszakára, mert a migrénem csak rosszabb lett tőle.

1991. Április 21. Vasárnap
Fogalmazást kell írnom mágiatöri órára a varázslók szerepéről az első és második világháborúban. Jobban vagyok.

1991. Április 22. Hétfő
Hogy csinálja Binns professzor, hogy ha ő elkezd beszélni és előadást tart, akkor bealszik tőle minden osztály? Ez rejtély. Még a tanárok is elszundítanak, ha a szellem kollégájuk elkezd hosszan beszélni.
Azt mondják, hogy amíg élt, folyton a tanításnak élet, aztán egyszer elbóbiskolt a tanári kandalló mellett, és reggel úgy sietett tanítani, hogy otthagyta testét. Kész vicc, hogy Binns professzort akkor nem az izgatta, hogy meghalt, hanem az, hogy elkésik a saját órájáról. Azóta örök idők végezetéig tanítja generációknak a történelmünket.

1991. Április 23. Kedd
Hóborc begolyózott és ráborította a diákokra a díszpáncélokat. Frics egész nap kergette.

1991. Április 24. Szerda
Nagymama elküldte nekem az eredményhirdetési estre az estélyimet talárostul. Halványkék színű, és nagyon szép darab, illik hozzám. Még Sherry Cake is irigykedve nézett rá. Ha valamire vagy valakire irigykedik, az már rossz jel. Félek, hogy ő és barátnői tönkreteszik, és félek, hogy ezért nekem kell rajtuk bosszút állnom. Figyelmeztettem is Sherry-t, hogy meg ne próbálja, mert van nálam róla egy elég kínos fotó (amit még karácsonyi szünetben találtam meg), amit nem nagyon szeretné, ha mások is látnák.
A biztonság kedvéért a ruhát is és a fotót is Jake szuperbiztos ládájába rakattam bele. Jake megfogadta, hogy elkéri Blake bácsikájától a védővarázs-receptjét és az én ládámat is szuperbiztossá teszi, mert kezdi unni, hogy mindig vele őriztetem meg féltett cuccaimat.

1991. Április 25. Csütörtök
Hóborc már megint begolyózott, és mint egy idétlen hóbortos alak, széttépkedte a könyveket a könyvtárban. Madam Cvikker dührohamot kapott és átkokat szórt a kopogószellem felé. Szóban is és varázsszóban is.

1991. Április 26. Péntek
Egyre jobban izgulok az eredményhirdetés miatt. Jake nyugtatott és mondta, hogy nem kell félnem, mert ott lesz velem a nagyi és McGalagony professzor is.
- És ha elájulok, vagy rohamot kapok a sok ember közt? - kérdezem kétségbeesve.
- Nem fogsz, ott lesz a nagyid és Meki is. De szerintem nem lesz akkora knuszt a dolog, mert azért nem világra szól ez a rajzpályázat.
Nem igazán nyugtattak meg a szavai.

1991. Április 27. Szombat
Négy nap múlva eredményhirdetés!

1991. Április 28. Vasárnap
Három!

1991. Április 29. Hétfő
Kettő!

1991. Április 30. Kedd
Egy!
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!

1991. Május 1. Szerda
Este hatkor már estélyimben és dísztaláromban feszítettem. Akkor tűntem el a képből, mikor mindenki visszavonult a maga házának köreibe. Semmi kedvem nem volt ahhoz, hogy hallgassam a cikizést az öltözetem miatt. A tanári előtt ültem az egyik padon és vártam McGalira. Addig olvastam egy kikölcsönzött művészettörténelmi szaktanulmányt.
Frics goromba volt, mint mindig. Kivallatott, hogy mit keresek kint este hatkor a folyosón egy szál magamban szépen kiöltözve. Mondtam neki, hogy tanárra várok, mert programom lesz, amire el kell kísérnie.
- Hogyisne - durváskodott Frics. - Lógnál a folyosón, hogy találkozzál a pasiddal egy titkos randin, mi? Akkor nem így öltöznél ki.
Csak akkor hagyta abba a fenyegetést (miszerint a szobájában a falon fog engem lógatni folyosón lógásért kora késői órákon), mikor McGalagony megjelent elegánsan, de pont olyan mélyzöld talárban és boszorkánysüvegben, amilyenben hétköznap is feszít.
- Maga meg mit csinál, Frics? - kérdezte.
- Ez a lány kora este lóg a folyosón, mert valami állítólagos programja van egy tanárral ilyen ruhában. - mormogta Frics.
- Igen, és azért mert tényleg így van és éppen rám várt engedéllyel, maga ütődött - szidta le McGali. - És körülbelül este tíz vagy tizenegy körül térünk vissza, úgyhogy most ne szekálja Miss Darkstormot... Na menjen a dolgára!
Frics fülét-farkát behúzva eloldalgott. Az öreg Meki aztán tudja, hogy kell tiszteletet és szigort mutatni.
És McGalagony így szólt hozzám: - Akkor menjünk, Darkstorm kisasszony, az ön nagyanyja bizonyára már vár minket. El ne késsünk. Hop Porral utazunk a szobámból. - Aztán elindultunk. - Utazott már Hop Porral?
- Még sose - feleltem. - Nagyi ért a társas hoppanáláshoz és általában így utaztunk.
- Tényleg? - nézett csodálkozva McGalagony. - No,végül is nem könnyű társas hoppanálást gyakorolni, csak a tapasztaltabbak képesek rá, akik már régóta tudnak hoppanálni és feltétlenül szükséges kisebb-nagyobb család utaztatásában. Magam is értek a hoppanáláshoz, de nem hiszem, hogy valaha képes leszek társasra, mert attól félek, hogy amputoportáltatom a diákjaimat. Úgy tudom, az ön nagymamája nem járt Roxfortba.
- Nem. - mondtam. - A nagymamám észak-amerikai és az Egyesült-Államok varázslóiskolájában végezte el tanulmányait, aztán egy ideig a Salem-i Boszorkányegylet tagja volt, majd varázspárbajnok volt húszas éveiben szülőhazájában.
McGalagony pislogott egyet, aztán elismerően rám nézett.
- Az ön nagyanyja nemcsak aggódó szerető asszony, de igen erős nő lehet. De hiába, amerikai vér folyik benne. Kár, hogy nem sok tulajdonságát örökölte tőle.
- Hát nem... nagyi szerint apámra és néhai nagybátyámra hasonlítok, akik igazi Darkstormok voltak. - ismertem el.
Ha az ember kettesben van Mekivel, akkor a tanárnő egészen rendes és tűrhető asszony. Ha a rendes oldalát mutatja, akkor olyan, mint egy elfogult, de kedves nagymama... úristen! McGali, mint Roxfort Nagyija! Micsoda hülye gondolatmenetek!
Bementünk a szobájába, ahol McGali Hop Port szórt a tűzre és elmagyarázta, hogy kell vele utazni. Igyekeztem a magyarázat szerint bemenni a zöld lángok közé és a megfelelő pillanatban kimondani a "Varázsművészetek Múzeumát". Forgott előttem a világ, mármint az egész tér, és megannyi kandalló forgott körülöttem. Aztán a múzeum egyik oldalszárnyában találtam magam. Ott, ahol van kandalló.
A nagymama ott várt rám. Megöleltem. Több, mint fél éve nem láttam. Aztán megjött McGalagony is. Bemutatkoztak egymásnak és felmérték egymást. Aztán hirtelen elkezdtek rólam és a tanulmányi eredményeimről beszélgetni, majd rátértek a brit és amcsi szokások megosztásairól, majd pletykálkodni, mint a tipikus vénasszonyok. Ha nem vigyázok, nagyi még Mekivel is összebarátkozik, akkor meg rajtam fog röhögni az egész iskola.
Végigjártuk a múzeumot, megnéztük a múzeum igazi műveit és ma estére kiállított pályázati műveket. Az előbbieket mindhárman elámulva néztük. Irtózatosan tetszett nekem Fritz Schauzer nevű német festőtől Bogar Bard műve, aki mosolyogva integetett vissza képéből felém és illedelmesen süveget emelt nagyi és McGalagony előtt.
Az időpont szerint elkezdődött halálpontosan az eredményhirdetés. Köszöntöttek minket, tartottak egy unalmas beszédet, majd azután kategóriákként osztották ki a díjakat, és az első három legjobban értékelt alkotásokat a végére hagyták.
Sajnos nem az én mesterművem nyerte meg a fődíjat, hanem valami nagyképű flancos Margherita nevű, otthon tanuló tizenkét éves csaj az ő szánalmasan ócska művével. Egy élő Harry Potter baba és egy cenzúrázott halott Tudomki fetrengett vérbe ázva. És ez tetszett a legjobban a zsűrinek?! Itt valami csalás történt! Még nagyi is mérgesen csóválta a fejét. McGalagony szerint az illusztráció jó, csak az illusztrációnak a témája lett iszonyatosan morbid, és ha rajta múlott volna, nem ezekkel a karakterekkel engedte volna a lányt pályázatra szállni. Margherita beképzelt mosollyal fogott kezet a zsűrivel és a múzeum igazgatójával, majd pózolgatott büszke kövér édesanyjával együtt egy-egy fényképre.
Úgy tűnik nem igazán értékelik a mai világban a szimbolikus keleti kultúrát, ami áradt a rajzomból, de mivel a harmadik legjobb lett a rajzom (a második legjobb rajz egy kártyastílusba rajzolt élet-halál kép... nem túl fantáziadús), kaptam ötven galleon értékű utalványt bármelyik Abszol úti művészeti szaküzletbe. Nem túl bőkezű vigaszdíj, de hasznomra lesz a nyár bevásárlásnál.
Az eredményhirdetés után még beszélgettem a nagyival, amíg McGalagony rám szólt, hogy vissza kell térnünk Roxfortba, mert nagyon korán kell kelnie és dolgozatot fog íratni azzal az osztállyal, akikkel kezd holnap. Elbúcsúztunk, aztán Hop Porral visszamentünk McGalagonnyal.
McGalagony így kívánt jóéjt, szokatlanul barátságosabban: - Ne csüggedjen, Darkstorm kisasszony, jövőre sikerülhet. De legalább megérte elmenni. Nem is tudom, mikor beszélgettem egy jót egy amerikai asszonnyal.
Naplózva


Noxia Darkstorm
[Topiktulaj]
*****


M4 hallgató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #13 Dátum: 2017. 07. 30. - 13:16:03 »
0

1991. Május 2. Csütörtök
Jake szerint korrupció történt a zsűriben, de rálegyintettem és azt mondtam, majd jövőre sikerül.

1991. Május 3. Péntek
Sherry Cake röhögve az orrom alá dörgölte a tegnapi Reggeli Proféta egyik oldalát, ahol Margharet vigyorgott nagyképűen nyereményeinek társaságában. Csak akkor hagyta abba az orr alá dörgölést, amikor az újságot gumikígyóvá varázsoltam. Múlt héten tanultam Meki óráján, és szerencsémre Sherry Cake mindentől fél, aminek nincs lába és kúszik.

1991. Május 4. Szombat
Hóborc már megint begolyózott és rózsaszínűvé festette az egész tömlöcöt. Piton tiszta ideg volt, mert Hóborc szellemeskedve rózsaszín masnit kötött zsíros hajának tincsére, hogy passzoljon a felújított terméhez.

1991. Május 5. Vasárnap
Piton a büntetésben lévő diákokkal takaríttatta ki a termet és távolíttatott  el mindent, aminek köze van a rózsaszínhez. Bertha Gloom szerint Hóborcnak kivételesen igaza volt, mert a házvezető tanárunkra ráférne egy kis szín.

1991. Május 6. Hétfő
Lassan már egy hónap sincs hátra a vizsgákig, de legjobban még mindig az ötödikesek és a hetedikesek izgulnak. Ezen áll és múlik a jövőjük.
A mi ötödikeseink és hetedikeseink is igyekeznek a tanulásra koncentrálni, de még mindig ők a legnagyobb szégyenek Roxfortban. Kicsivel több időt kellett volna tanulásra szentelniük életük legfontosabb tanévében ahelyett, hogy bunkóznak másokkal. Nem mertem ezt szóvá tenni nekik, mert azzal öngyilkosságot kísérelnék meg.

1991. Május 7. Kedd
Csak azt nem értem, hogy Dumbledore professzor, minden idők legnagyobb varázslója és egykori sötét mágus, Grindelwald legyőzője, aki igazgatóként több száz diákért és egy egész iskola igazgatásáért és biztonságáért felel, miközben benne van a Wizengamot testületében, valamint állandóan egy csomó ügyet kell intéznie még az iskolán kívül, gyakran hívogatják mindenféle találkozókra, és mindennek a tetejébe már elmúlt száz éves. Mégis olyan vidám, életkedvű, mosolygós és mindenre tud időt szakítani, kora ellenére fiatalos, meg nagyon jól tartja magát, s ügyel rá, hogy elegáns legyen.
És itt van Piton. Szinte nem nincs is fontosabb dolga, csak tanít és vezeti a Mardekár házat (nem mintha annyira stresszelné vele magát) és kábé harminc éves, még közel se súrolja a középkort. Mégis olyan egyszínű, lepukkadt és öreges, mindig ugyanazt a fekete gúnyát viseli. Az még hagyján, hogy folyton a bájitalos üst felett dekkol, de akkor is.
Tényleg felfoghatatlan ez az egész. Az is lehet, hogy velem van a baj.

1991. Május 8. Szerda
Elhatároztam, hogy napi két tantárgy tanulására fogok koncentrálni az órák után.

1991. Május 9. Csütörtök
Végül változtattam a módszeren. Egyszerre csak egy tantárgyra összpontosítok naponta a kettő közül. Nem megy egyszerre az átváltoztatás és a bűbáj. Két órát ebből és két órát abból az elég lesz.

1991. Május 10. Péntek
Írtam Wings nagypapának, hogy küldjön szőlőcukrot. Igaz, egészséges mugli édesség, de annál jobb agyserkentő nem létezik, még a varázsló édességek közt sem. Ezek között viszont vannak tényleg észvesztő hatásúak.

1991. Május 11. Szombat
Sherry Cake kiborult, mert a múlt hónapban rendelt márkás kozmetikai készletét nem kapta meg. Írtak neki, hogy kifogytak a raktáraik és a következő termékek csak a jövő hónapra lesznek készen, mivel most egy másik termékcsalád áruba bocsátásával kell foglalkozniuk. De mivel úgyis megrendelte és ki is fizette, megígérték, hogy majd félretesznek neki és elküldik.
Sherry Cake viszont nem tud egy hónapot várni. Roxmortsban vett egy olcsóbb készletet, hogy kihúzza.

1991. Május 12.Vasárnap
Kiderült, hogy Sherry Cake allergiás az olcsóbb kozmetikai készletekre, úgyhogy  vörös kiütései lettek és jól feldagadt az egész arca. Nem mer megmutatkozni, csak a szobájában zokog. Így jár minden türelmetlen picsa.

1991. Május 13. Hétfő
A tanórákon már csak az utolsó alapokat vesszük át s kezdtük meg az ismétléseket, valamint a próbavizsgákat. Kissé szigorúan veszik itt a gyakorlást Roxfortban.

1991. Május 14. Kedd
Sherry Cake arca jobban lett. Eme arc viselője szégyennek tartaná, hogy smink nélkül felbukkanjon a nyilvánosságban, így kölcsönvette Bertha Gloom kozmetikai készletét - méghozzá tulajdonosa megkérdezése nélkül. Biztos azt gondolta, hogy csak mert barcsinőcsik az évfolyamtársammal, szó nélkül lenyúlhatja követői cuccait.
Bertha Gloom szülni akart Sherry Cake-nek valamiről, de "főnöknője" nem hagyta szóhoz jutni.

1991. Május 15. Szerda
Mivel Sherry Cake allergiás a cseresznyére is, és Bertha Gloom rúzsa olyan ízű volt, az ajkai ismételten feldagadtak. A rúzs gazdája erre akarta figyelmeztetni tegnap. Ennek ellenére Sherry Cake őt okolta rondává válásáért és biztos direkt hagyta, hogy így tönkremenjen szép arca.
Ez azt jelentette, hogy Bertha Gloom repült a Cake-féle trióból.

1991. Május 16. Csütörtök
Jake megtanított a Pofix-ot megfelelően használni. Szükségem volt rá, mert Bertha Gloom egész nap bőgött és csak Piton és Meki óráin maradt csendben, mert előttük nem mer megnyikkanni. Engem meg rohadtul zavart tanulás közben.

1991. Május 17. Péntek
Megkaptam a próbavizsgáim eredményeit. Szupi. Nem lesz probléma az éles év végi vizsgákon, de nem árt gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.

1991. Május 18. Szombat
Jake javaslatára a mágiatöriből elég egy-két nevet és évszámot megjegyeznem, és onnantól kezdve, ha beugrik, tudni fogok mindent róluk. Kipróbáltam és bevált.

1991. Május 19. Vasárnap
Egy nap pihit tartottam, hogy egy kicsit rajzolgassak és Jake-el lógjunk a parkban. Kivételesen gyönyörű volt az idő.

1991. Május 20. Hétfő
Kitűzték az időpontokat mindegyik ház, mindegyik évfolyam számára. Június elején kezdődnek és egy héttel a tanévzáró est előtt zárul.

1991. Május 21. Kedd
Szinte mindenki a tanulással foglalkozott, még itt a Mardekárban is. Csak Sherry Cake foglalkozott azzal, hogy milyen ruhái vannak a szekrényben.

1991. Május 22. Szerda
Kisuvickoltam Nero kalitkáját, hogy ha majd megyünk haza, a baglyom szép tiszta helyen ücsöröghessen. Jó poros volt már, és megdöbbenésemre ott száradt az alján Micus egy-két korábbi potyadéka. Az a hülye dög képes volt a baglyom kalitkáját vécének használni. Hírverő egyik lapjával szedtem ki onnan, a többivel fertőtlenítettem, kipucoltam, a maradékot szépen és gondosan az aljára raktam, hogy legyen hova pottyantania Neronak a hazaúton.
Erre való a Hírverő, ha másra nem. Bagolyguanó nélkül is tele van szarral.

1991. Május 23. Csütörtök
Nem bírtam visszafogni magam és megkérdeztem Sherry Cake-et, hogy ha így csinálja tovább, akkor mi lesz belőle később.
- Egyértelmű, én leszek a világ leghíresebb divattervezője és a Miss Univerzális Boszi szépségségverseny örök királynője - felelte pökhendin Sherry Cake. - És fel fogom találni azt a kozmetikumcsaládot, amivel tényleg széppé lehetne varázsolni a hozzád hasonló rondákat is. Persze adhatnék neked némi szépségtanácsot, de az nem lesz ingyen.
- Aligha - legyintettem rá. - Majd megfontolom az ajánlatodat, ha egyszer el fog sorvadni az agyam és észreveszem magamon a hiúság első jeleit. Akkor majd megtaníthatsz rá, hogyan kell agy nélkül élni, mivel neked megvan már hozzá a kellő tapasztalatod.
Mielőtt Sherry Cake kibogozta volna cinikus utalásaim értelmét, elmentem a könyvtárba.

1991. Május 24. Péntek
Eltűntek a jegyzeteim! Az összes!
Órák után vécére mentem, s mire visszajöttem, már egyik se volt meg. Biztos Sherry Cake volt a tettes. Hát nem tanul a régi hibáimból, hogy mi lesz, ha velem kezd ki? Előbb kinyomozom, hová rejtette a vizsgajegyzeteimet, vagy mit csinált velük.
Titokban kihallgattam Sherry Cake-et és Fiona Thunderbloom-ot. Nem volt szó a jegyzeteimről, csak Derrick izmairól áradoztak és gondolkoztak, melyik lányt vegyék be a bandájukba.

1991. Május 25. Szombat
Mivel ezúttal Sherry Cake ártatlan volt, a következő gyanúsítottam Bertha Gloom volt. Azért rá gondoltam, mert szerintem azért csórta el a jegyzeteimet, hogy imponáljon Sherry Cake-nek, hátha visszavenné a csapatba.
Du. 5 óra Bertha Gloom-ot is kihúztam a gyanúsítottak listájáról. Fél óráig vallattam ki - kilátásba helyezve kedvenc alvós mackója épségét, mely fogságomban volt -, mire sírva beismerte, hogy múltkor Sherry Cake kedvéért beleköpött a reggelimbe, de macija életére megesküdött, hogy nem ő lopta el a jegyzeteimet. De azt, hogy beleköpött a kajámba a múltkor, azt nem hagytam megtorlás nélkül. Jake módszerével lecsuláztam a plüssállatát, majd így dobtam oda vissza neki. Bertha undorodva és sírva szaladt a csulás macival, hogy elsősegélyi tisztításba részesítse.
Ha nem a picsák voltak, akkor ki vitte el a jegyzetemet? A fiúk biztos nem, mert a Roxfortban az összes lányszoba felé vezető út és lépcső régi, elavult hagyományok miatt, hogy az alapítok a lányokat sokkal megbízhatóbbnak tartották, nem engedték az ellenkező nemet hálókörleteinkbe jönni. Mondjuk jogosan tették az alapítók, mert nem nagyon örülnék neki, ha gusztustalanul röhögő fiúk szaladgálnának meglesni a lányok öltözködés közben.

1991. Május 26. Vasárnap
Clio Chronos visszahozta a jegyzeteimet és elnézést kért, hogy ellopta őket. Pánikba volt esve a vizsgák miatt, és szüksége volt egy megbízhatóbb forrásra egy megbízható embertől, amit átnézhet. Aztán az anyja küldött neki egy hatásos felkészítő eszközt, ami bevált neki.
Jól esett, mikor azt mondta, hogy megbízható vagyok. Megbocsátottam neki.

1991. Május 27. Hétfő
Cedric felajánlotta nekem is és Jake-nek is, hogy ha akarunk, a vizsgák előtt tanulhatunk együtt a tanulócsoporttal. Jake ezúttal sokkal barátságosabb volt, mert elfogadta a meghívást.

1991. Május 28. Kedd
Megjöttek a szőlőcukrok. Meglepődtem, hogy Wings nagypapa egy jó nagy adaggal küldött. Két csomagot odaadtam Jake-nek, hogy ő is érezze az egészséges cukor ízét és agyserkentő hatását. Magyarországon a szőlőcukrot "leszarom-tabláttának" is szokták hívni.

1991. Május 29. Szerda
Június harmadikától kezdődnek a vizsgáink. Délelőtti időben írásbelizünk, délután pedig gyakorlaton kell bemutatnunk tanult varázslatainkat. Kivéve asztronómia, aminek csak firkantós gyakorlatbelije lesz hétfő éjjel.

1991. Május 30. Csütörtök
Elhatároztam, hogy a vizsgák végéig nem fogok a naplóba írni. Ma írok utoljára.
De most be kell fejeznem, mert Jake nyaggat, hogy menjünk, mert Cedric várt minket a többiekkel a könyvtárban.

1991. Június  22. Szombat
A vizsgáim nagyon jól mentek. Igaz, voltak itt-ott aprócska hibáim, de nincs hozzá kétség. Nem fogok egyik tárgyból se megbukni. Még Jake is remekül vette az akadályokat, már neki több tantárgyból kellett vizsgáznia, hiszen harmadik évétől fakultatív tárgyakat vett fel. Nekem jövőre kell majd eldöntenem, hogy milyen tárgyakra fogok járni a harmadik évfolyamtól kezdve.
Egész tanévem háromnegyedét csak tanulással töltöttem. Most életemben először éreztem magam elég felszabadultnak ahhoz, hogy a ránk köszönt nyári időt kint töltsük a tópart mellett és lustálkodjunk. A vizsgaeredményeket jövő hét csütörtökön kapjuk meg, a tanévzáró ünnepség és a házak közti pontverseny lezárása péntek este lesz.

1991. Június  23. Vasárnap
Egész nap rajzoltam. Az első évemet próbáltam ábrázolni Roxfort félbevágott, oldalnézeti térképével.

1991. Június  24. Hétfő
Bertha Gloom csak most került ki a gyengélkedőről. A vizsgák alatt sírógörcsökben és rohamokban szenvedett. Az utolsó vizsgán, a mágiatörin el is ájult, onnantól kezdve Madam Pomfrey kezei alatt gyógyult. Sherry Cake kárörvendően röhögve jegyezte meg, hogy még ilyen gyenge sírós kis libát nem látott.
Nem értem, mit magyaráz. Sherry Cake is a vizsgák alatt majd' összehugyozta magát a félelemtől, hogy megbukik. Mind láttuk.

1991. Június  25. Kedd
A trió kiüresedett állását most egy harmadikos mardekáros, Melissa Mipson tölti be. Lombik aranyvérű családból származik, húsz éve tették aranyvér-nyilvántartásba a családját. Biztos az apja jó kövér összeget adott a közjegyzőknek.
Ám de Melissa Mipson olyan, mint egy kígyó, és úgy is néz ki, meg úgy is viselkedik. Igazi vérbeli mardekáros. Látszólag fejet hajt Sherry Cake előtt, de én zsigereimben érzem, hogy a csaj még nála is gonoszabb. Jó lesz vigyázni vele a következő tanévtől.

1991. Június  26. Szerda
Lucian Bole kijelentette a reggelinél, hogy a nyáron végleges szőrtelenítést fog csinálni odalent. Undorodva toltam el magamtól a ketchupos kolbászomat.

1991. Június  27. Csütörtök
Kedves naplóm, kijelenthetem, hogy az eredményeim remekül sikerültek! Mehetek másodikba a következő tanévtől!
Ez az... ezt a tanévet leszámítva még hat évig ugyanígy megcsinálom, és megnyílnak előttem a lehetőségek kapui abban a körben, amit csinálni akarok később, ha nagy leszek.
Jake vizsgái is jól sikerültek, bár van egy közepes értéke a mágiatöriből. Majd jövőre jobban kisegítem.
Az évfolyamomból mindenki átreppent, pedig Bertha Gloom szinte mindenből bukásra állt, de Piton valahogy tett róla, hogy átcsússzon.
Ami Sherry Cake-et illeti, csak bűbájtanból van jó jegye, a többi rossz, és háromból meg is bukott. Következő tanévben le kell tennie a pótvizsgát, különben nem folytathatja tanulmányait se a harmadik évfolyamban, sem Roxfortban. Remélem elbukja a pótvizsgákat is.
Holnapután haza az én kedves kis otthonomba, nagyi meleg ölelő karjaiba. Két hónap nyugiban leszek és távol a sok idiótától. Még ha csak két rövid hónapig, de az is felér egy áldással.
Jake hiányozni fog, mert ő a legjobb barátom és ő segített át engem a legnehezebb időszakban, meg terelt jó irányba. Megfogadtuk egymásnak, hogy a nyáron hetente írunk egymásnak.

1991. Június  28. Péntek
Elkezdődött az esti tanévzáró vacsora és egyben a házak közötti pontverseny eredményhirdetése, hogy a győztes ház házvezető tanára átvehesse a háza nevében a házkupát. Ezt a vacsora után jelentették ki.
A Mardekár zsinórban hatodszor nyerte el a kupát, tehát megy is vissza Piton szobájának vitrinjébe porosodni további egy évre. Piton sötéten vigyorgott McGalagony felé, aki erőltetett mosollyal gratulált a háza tanulóinak jó eredményeihez.
Csak az asztalunk volt örömtelien zajos, a többi ház csendben ölt és nézett felénk csúnyán. Főleg a Griffendélesek, akik csak második helyezést értek el. Biztos nagyon örültek volna neki, ha ők nyernének.
Tényleg. Egyszer miért nem hagyjuk a többi házat is nyerni?
Ezután Dumbledore professzor - amint a házam végre befogta a száját és visszaült a helyére - egy szép, barátságos beszédet tartott a barátságról, az összefogásról és a tanulás fontosságairól. Ezután elénekeltük a szokásos roxforti indulónkat, majd az igazgató bácsi barátságosan kívánt mindannyiunknak szép nyarat és elküldött minket hálókörleteinkbe.

1991. Június  29. Szombat
Mind kaptunk egy elbocsátó levelet azzal, hogy tizenhét éves korunkig otthon nem varázsolhatunk. Sokan eléggé csalódottak voltak.
Reggel összecsomagoltunk mindenünket. A biztonság kedvéért még utoljára ellenőriztük, hogy mindent eltettünk-e. Nekem megvan mindenem, még Nero is készen a kalitkában várt az utazásra. Nagy adag bagolycsemegét kapott, cserébe, ha jól viselkedik.
Bőröndjeinket ott hagyhattunk a hálókörleteinkben, azt úgyis hozzák utánunk a vonatra. Csak a hátitáskám, a rajzaimat rejtő dossziétartóm és Nero volt. Megkerestem Jake-et, aki csak egy válltáskával várt rám, aztán együtt indultunk le.
Csak egy időre kellett megválnunk egymástól, mert hagyomány szerint az elsősöket tanévzáró után is csónakkal viszik a vonathoz. Furcsa volt nézni az egész csónakút alatt Roxfortot, ahogy távolodik tőlünk. Valami lelki dolog lehet: Roxfort a második otthonommá vált.
Mikor partot értünk, kiszálltunk a csónakokból, majd a roxmortsi vasútállomáson udvariasan búcsút intettünk Hagrid vadőrtől. Aztán ismét Jake mellé csapódtam, hogy még a tizenegy órás indulás előtt gyorsan lestoppoljunk magunknak egy üres fülkét, ahol hülyülhetünk és átbeszélhetjük az elmúlt tanév történéseit. A piros gőzmozdony süvítve indult meg a sínen, hogy átvágjon Skócián át vissza délre, Londonba, ahol családtagok és hozzátartozók várják csemetéiket. (az én esetemben a nagyim.)
A hosszú vonatút alatt sokat nevettünk és robbantós kártyajátékot játszottunk. Kibeszéltünk ostoba és kevésbé ostoba diáktársainkat, előhoztuk karácsonyi vicces terveléseket Sherry kitúrását az iskolából, találgattuk, hogy vajon mit fog hozni számunkra a következő tanév. A szomszéd fülkében a Weasley ikrek robbantgattak és vihorásztak raszta haverjukkal, Lee Jordannel. Nem zavartak minket, mert mi is elég zajosak voltunk Jake-el, de annyira, hogy a folyosón Észkombájn Weasley kopogtatott mérgesen üvegablakos tolóajtónkon, hogy fogjuk már be a szánkat, aztán átkopogtatott öccseihez is. Hallottunk egy kis pukkanást, majd Észkombájn Weasley egyhangú pofával távozott. Arca és égnek meredt vörös haja füstössé vált.
Ezek történtek velem az 1990-1991-es tanévben:

1. Mardekárba kerültem.
2. Megismertem évfolyamtársaimat és felsőbb diáktársaimat is, köztük legnagyobb ellenségemmel, Sherry Cake-el.
3. Sokat tanultam, mindemellett kiderült, hogy a bűbájból a legjobb vagyok.
4. Rajztudásom nagyon sokat fejlődött.
5. Harmadik lettem a Csoda Fantázia nemzetközi pályázaton.
5. Lett egy legjobb barátom és egyben tiszteletbeli bátyám, Jake Spicer.

Este hat-hét körül érkeztünk meg King's Cross pályaudvar háromnegyedik vágányára. Az öreg peronőr csak egy-két soronként engedte át a diákokat a falon keresztül, nehogy tömegestül ráijesszenek a muglikra.
A nagyi ibolyaszínű talárjában és kalapjában, kedvenc fekete kígyóbőr retiküljét fogva már várt rám. Boldogan öleltük meg egymást, de egy idő után nehéz volt kedvesen levakarnom őt, mert annyira csókolgatta arcomat. Bemutattam neki Jake-et.
- Áh, tehát te vagy Noxia barátja! - lelkendezett nagyi, mikor végigmérte Jake-et és barátságosan rámosolygott. - Nagyon örülök, hogy megismerhetlek, kedves Jake Spicer. Korábban aggódtam, hogy Noxia az iskolában is el fog zárkózni, de szerencse, hogy ott vagy már neki.
- Semmi kétség, Mrs Darkstorm - vigyorgott Jake. - Bevallom, még kell egy kicsit terelgetni és finomítani, de Noxy már megszokta a sok szerencsétlent maga körül és rájött, hogy nem mindenki olyan rossz.
- Hát mondjuk Jake nélkül hülyét kaptam volna a többi mardekárostól, főleg tőle - mutattam egy irányba, ahol Sherry Cake megállás nélkül csacsogott a szüleinek. Mr Cake kövér üzletembernek látszik, a férjénél magasabb Mrs Cake mint a díva. Sherry Cake rá ütött, kivéve, hogy az elkényeztetett kicsi lánya nem az ő szőke haját, hanem apja fekete sörényét örökölte.
- Meglátod, mire elvégzed, olyan nagyszerű ember leszel, mint amilyen az apád volt, kicsim - mosolygott rám a nagyi. - Nem pedig olyan, mint ez a neveletlen Cake fruska. Már látom előre, hogy nem lesz neki jövője. Érted jönnek ki, Jake fiam?
- Igen, a nevelőszüleim... és már itt is vannak! - Jake integetni kezdett gyámjai felé, akik mosolyogva integettek vissza neki.
Jake nevelőszülei, a Triggers házaspár harmincas éveiben járó, fiatalos, mosolygós varázsló házaspár. Mr Triggers sportos, kviddicsedző benyomását keltette, arca harmincas éveihez képest olyan sima volt, mint a baba feneke. Mrs Triggers kontyba kötött hosszú fekete hajával és kellemes megjelenésével egy igazi törődő anya benyomását keltette. Mindketten jó állásban dolgoznak és nagyon okosak. Nem csoda, hogy Jake olyan, amilyen, ha jó pótszülők nevelték. De a hülyéskedéseit tuti a bácsikájától tanulta.
Nagyi meghívta a Triggers párt egy kávéra, hogy amellett ismerkedjenek, így még eltölthettünk a legjobb barátommal és nevelőszüleivel két remek órát az Abszol úton, ahová beugrottunk. Igazán kedves, barátságos és szeretetteljes Mr és Mrs Triggers. Nem izgatja őket, hogy Jake apja egy halálfaló volt, még külön örülnek is, ha Jake időnként találkozhat bácsikájával, az egyetlen élő rokonával. Mrs Triggers szerint vannak genetikák, amik nem hajlandóak átvenni elődük szokásait, és szerintük Jake számukra a legcsodálatosabb nevelt fiuk, akit valaha örökbe fogadhattak. Valódi gyerekük nem lehet egy átok miatt, amit Mrs Triggers bekapott egy féltékeny haragosától, aki azóta is azkabanban ül szerelmi féltékenységből elkövetett gyilkossági kísérletért. Csodálom Mr Triggers-t, hogy ezek után se hagyta magára feleségét.
Telt és múlt az idő, aztán eljött a búcsú ideje. A Darkstormok, a Triggersek és az egy szem Spicer elbúcsúztak egymástól. Jake-el levélben fogunk csevegni tovább, legközelebb csak szeptember elsején fogunk személyesen találkozni, mert én Korzikára megyek a nyáron, Jake meg a pótnagyszülőket látogatja meg vidéken, s mire visszatérek, a nagybátyjánál fogja a nyár másik felét tölteni.
Nagyival hazaindultunk.
- Látod, kislányom - mondta nekem a nagyi. - Megmondtam neked, hogy a Roxfort meg fogja változtatni az életed, ahogy a nagyapádét és apádét azelőtt.
- Igen, és remélem ez az állapot így is marad - bólogattam, aztán a nagyi haza-társas-dehoppanált minket.

VÉGE AZ ELSŐ KÖTETNEK!
[/size]
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2023. 01. 19. - 05:27:35
Az oldal 0.42 másodperc alatt készült el 45 lekéréssel.