+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Brook McGregor
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Brook McGregor  (Megtekintve 1477 alkalommal)

Brook McGregor
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2017. 01. 22. - 17:56:55 »
+2

BROOK McGREGOR



Itt vagyok, hát végy már észre
Jó a fejem faltörésre




         Alapok

jelszó || "Ampók a pók?!"
így ejtsd a nevemet || Bruk Mekgregor ( valahol brúk, valahol brök tájegysége válogatja, a Mekgregort meg nem lehet nem Meggregornak mondani hasonulás miatt)
nem ||
születési hely, idő || London, 1985. április 1.
horoszkóp || FaltörőKos
kor || 13
vér || Félvér
évfolyam || harmadik


         A múlt

1984 tavaszán Alan McGregor feleségül vette gyermekkori szerelmét, Annie Stripe-ot.
Úgy érezték, életük nagy álma teljesült be, ám nem egészen ez volt életük álma. Az esküvőjüket nagy lakodalom kísérte,a család minden tagja ujjongott, de tudták, nem ez fogja meghozni életük fordulópontját.
A csoda 1985 április 1- én teljesedett be. Kislányuk született! A mugli nagymama, mivel a mugli világban április elseje bolondok nagypa, azt hitte, tréfálnak.
A kislány a Brook nevet kapta, mert a szülei nem tudtak megegyezni, milyen nevet adjanak neki. Végül azt kapta, amiben megegyeztek, hogy semmiképp sem így fogják hívni.
A végén jót nevettek, és rájöttek, mégis szép név a Brook. Kislányuk hatalmas élénkséggel lett megáldva. Sok rokon mondta, hogy tiszta apja. Három éves korától rengeteg csínyt talált ki.
Amikor anyja éppen főzni akart, rendszerint eltűnt a leveskavaró fakanál...valamiért mindig a gyerekszobából repítette kifelé az invito a kislánnyal együtt. Brookot nem igazán viselte meg, hogy felrepítette a bűbáj. Ellenkezőleg: nagyon tetszett neki!
Elhatározta, hogy a közeljövőben minél több ilyet fog csinálni. A szomszédban lakó mugligyerekek gyakran játszottak lovagosat. Brook ilyenkor rendszerint átmászott a kerítésen, és megjelent apja régi üstjével a fején.  A gyerekek szerettek a lánnyal játszani, mert nagyon lelkesen alakította a lovagot, akár egy fiú.
Ezek voltak a kislány szép, és ártatlan időszakai. Nyolc éves korában egy összejövetel alatt sikerült elcsennie anyja pálcáját, és hátraosonni vele a szobájába.
- Most azt játszom, hogy egy felnőtt boszorkány vagyok, és azt fogok varázsolni, amit akarok - magyarázta magának a kislány. - Hm, mit szeret varázsolni egy boszorkány a mesékben? Megvan már! Azok a boszorkányok, akik nem olyan unalmasak, mint anya ... különleges háziállatokkal veszik körül magukat.
A lány bal kezéből jobb kezébe vette a varázspálcát és hősiesen nagy mozdulatokkal forgatni kezdte - Valami ismeretlennyelvű szavakat kéne itt mormolnom... na jó, hagyjuk, most úgyis csak játék! Megtiltanák, de nem ér,
Legyen itt pár denevér. - Boszorkányosan, kinyújtott kézzel forgatta a pálcát háromszor. Nem történt semmi. Elképzelte, mi lenne, ha tényleg megjelennének azok a denevérek? Az lenne csak a muri, feldobná ezt az unalmas összejövetelt ... Ahogy ezt elképzelte, hirtelen egy sereg denevér röpült be Brook nyitott ablakán, majd hirtelen annyi, hogy ellepték a házat.
Bármi csínyt tett, a szülei sosem haragudtak rá. Az apja egyenesen rajongott a csínyeiért, mert ezekben őrá ütött és szórakoztatónak találta.
 - Apja lánya - mondogatta gyakran nevetve. 11 éves korában a szokás szerint megkapta roxforti levelét. Brook fel-alá ugrált örömében. Nagyon boldog volt. Vége azoknak a sanyarú időknek, amikor tiltják neki a varázslást. Végre kaphat egy pálcát, amivel felfedezheti a mágiát, és annyi bűvésztrükkel szórakoztathatja magát, amennyivel csak akarja.

Roxfortos évek
A Kings Cross pályaudvarra apja vitte el seprűjén... a lány sokadik unszolására, magukat bűbájjal álcázva, Brook poggyászát összezsugorítva.
Megindultak kicsit dülöngélve. A lány szórakoztatónak találta, de néha félt, hogy le fog zuhanni apja mögül a seprűről. Mellettük repült egy holló. A kislány fütyörészett neki, de a holló nem jött közelebb hozzájuk. A pályaudvaron egy nagy puffanással értek földet. A hangot hallották a muglik, de őket nem vették észre. McGregor gyorsan magával rántotta lányát, és átmentek a falon.
- Még egyszer! - kiáltotta Brook. - Tetszik! Apa, most kimegyek a pályaudvarra vissza, hogy újra belerohanhassak a falba. Belerohanni sokkal szórakoztatóbb.- Apja annak ellenére, hogy maga is igazi mókamester volt, nem igazán rajongott lánya virgonc ötletéért.
- Nem lehet, kislányom - sóhajtotta. - Szállj fel a vonatra, mert még elmegy nélküled a Roxfortba!
- Hogy micsoda? - kerekedett el Brook szeme. Felnézett az órára. Volt még 10 perc az indulásig. " Ejnye, apa, engem nem tudsz ilyen könnyen átverni" - gondolta magában - Igazad van, apa ... viszont azt hallottam, a Roxfort veszélyes hely...kéne nekem valami, amivel bármikor hazajuthatok.  Mondjuk a te seprűd. - mosolygott széles vigyorral.
Az apa komoly arccal nézett lányára. - Brook! Mennyire szeretnél te a Roxfortban tanulni?
- Nagyon. - felelte lánya lelkesen.
- Bevinnél egy seprűt oda, amikor az elsőéveseknek tilos?
- Igen...de nem látványosan - válaszolta halkabban, kicsit bizonytalanul.
- Ha zsugorító bűbájra gondolsz ... elég hamar meg fogják találni. Értenek ők a munkájukhoz! Ne akard, hogy kirúgjanak, jó legyél!
Ez volt apjának az utolsó szava, mert Brook durcásan felmasírozott a vonatra búcsúölelést sem adva szeretett apjának. Ahogy felszállt, benyitott a kocsi első fülkéjébe. A fülkében három felsőbbéves ült: egy fiú és két lány.
- Sziasztok! - köszönt nekik hangosan Brook lelkes mosollyal az arcán - Ide ülhetek hozzátok? Most leszek elsőéves a Roxfortban.
- Hahaha, egy elsőéves! - nevetett a srác - Foglalj csak helyet köztünk, régi roxfortosak között! -  A lány gyorsan lepakolta a cuccait, és azonnal megkérte, hogy mutassanak neki varázslatokat, majd kifaggatta a őket a mágia mindenféle rejtelméről.
Roxfortos évei alatt Brook mindig is született szabályszegő, csínytalan bajkeverő volt. Bájitaltanon volt, hogy direkt robbanó főzetet főzött, a büntetőmunkán pedig miközben úgy tett, szorgalmas végzi a dolgát, viszketőport csempészett tanára hopporcserepébe. Voltak olyan beszólásai prefektusok felé, hogy társai azt hitték, ő semmitől sem fél, de amikor halálfalók jöttek a Roxfortba tanítani, volt, hogy a kislány félelmében még órákra sem járt, a szabadidejét pedig a könyvtár egy rejtett zugában töltötte, hogy ne találjanak rá a Carrow professzorok. Az évnyitó utáni első napon nem vonult időben a hálókörletébe, mert jobbnak látta kifigyelni egy másik ház klubhelyiségébe való bejutás módját, de valamiért szembe találta magát Amycus Carrow professzorral.
- Takarodjon a saját klubhelyiségébe, egy kettő! - mordult rá a professzor.
- Ne csinálja, már professzor. Egyébként maga tudja, mi a különbség, és a krokodil között? - kérdezte a lány nem ismerve tanára valódi természetét. Még.
- Crucio!- mordult a professzor. Brook hirtelen felüvöltött. Ehhez fogható fájdalmat még életében nem érzett.
Vonaglott a kíntól. A professzor addig undorral az arcán elsétált mellette.
- Helytelen válasz - nyögte Brook két perccel később, az addigra már üres folyosónak - Az, hogy az egyik, hosszabb, mint zöld.
Ezután semmi szín alatt nem mert beszólni a két Carrownak, sőt, mi több, igyekezett láthatatlanná válni a jelenlétükben. A roxforti csata idején hiába volt az elsők között, akiket kimenekítettek, egyik pillanatban sem érezte magát biztonságban. Összeesküvéselméletek kattogtak a fejében, hogy hogyan, s mint csapnak le rájuk a halálfalók bármelyik pillanatban?


         Jellem

" Bolond vagyok, de  hülye nem
Nekem sem játék az életem
Lényeg, hogy unalmas ne legyen
A csínyt, és a kalandot szeretem

Úgy tűnik, nem félek semmitől?
 Pedig tudok félni bármitől
De ha nem küzdeném le a félelmem
Unalmas lenne az életem

A látszat néha csal, gondolod?
Úgy látod cuki kislány vagyok?
Cukin befestem az irodát
Pinkre, mint jó kislányok szokták


Mókás dolog a mágia
Ha az emberben nem könyvből kell tanulnia
Az olvasás szerintem dögunalom
Ha tehetem, inkább kihagyom "

Erősség || kreatív, ötletes, leleményes,magabiztos, jó humorérzéke van
Gyengeség || amit nem szeretne csinálni, azt akkor se teszi, ha hasznos lenne neki... például a tanulás, haragtartó, monotonitást nem tűr,idegeítésben sokszor nem tudja, hol a határ,iszonyú türelmetlen


         Apróságok

mindig || pink, kaland, kviddics, új varázslatok megismerése, másokat rászedni hülyeségekre, bolondozás, bájitalfőzés
soha || vakító fény, unalom, magolás a könyvtárban, ha átnéznek rajta ( kivéve Carrow-ék), várakozni
hobbik || kviddics, mások idegesítése, kémkedni, bolondozás, küzdősportok
merengő ||
legjobb: Amikor megkapta élete első seprűjét, és szabadon röpködhetett vele az udvarukon.
legrosszabb: Amikor megismerte Carrow-ékat.
mumus || Amycus Carrow
Edevis tükre ||  Önmagát látja, mint valamiféle híresség, autogrammokat osztogat (nem tudja, miről szeretne híres lenni, csak azt, hogy híres szeretne lenni)
[color=#FFFFFF]százfűlé-főzet ||[/color]
 sár és mindenféle mocsok kinézetű, tömény oldószerszagú
Amortentia || erős alkoholszag
titkok || gazából nem is olyan bátor, mint amilyennek mutatja magát; amikor sületlenségeket mond, általában egy igazságot hallgat el
azt beszélik, hogy... || ő, aki be mert szólni Piton Professzornak, semmitől sem fél; néha kioson a tiltott rengetegbe; otthon hipogriffet tart a családja[/font]


         A család

apa || Alan McGregor, 35 éves, félvér, humorista, oda-vissza van a lánya ötleteiért, mert gyermekkori önmagát látja benne és a hivatásából fakadóan rajong is a csínyekért.
anya || Annie Stripe, 36 éves, mugli születésű, auror, néha az őrültbe kergetik a lánya hülyeségei, de imádja egyetlen gyermekét
testvérek ||  nincsenek neki
állatok || egzotikus kiskedvence Settenke, aki egy denevér

Családtörténet ||
A McGregor család Skóciából származik, ez tükröződik a nevük Mc előtagján, amely azt jelenti "fia".
Apja, Alan McGregor a Skót felföldről származik, ősei dédszülőkig visszamenőleg varázslók, viszont anyai ágon Brook minden rokona mugli. A félvér családja lehetővé teszi a kislánynak mindenkét világ megismerését.
Otthon a kertjükben kviddicsezhet nyaranként, viszont ugyanakkor el is megy taekwando edzőtáborba unokatestvérével, Jasonnel.



         Külsőségek

magasság || 159 cm
testalkat || vékony
szemszín || világoszöld
hajszín || szőke
kinézet || Brook egy átlagos méretű, vékony testalaktú lány hosszú barna hajjal. A Roxforton kívül szeret feltűnően öltözködni, imádja az ékszereket, a pink színt, és rengeteg barbie girl mintájú ruhája van. Talárja általában pink és lila színekben pompázik, amíg rá nem szólnak.



         A tudás

varázslói ismeretek || Brook magához való eszével egész jó tanuló... lehetne, ha kicsit leülne tanulni, de monotonitástűrő képességei csak odáig terjednek, hogy minden beadandóját megírja,és még ez is nagy kihívás számára. Könyvekből nem szeret tanulni, viszont diáktársaitól, barátaitól szívesen tanul tanterven kívül eső varázslatokat ( pl: szárnyashattyú átok). Mágiatörténetből, gyógynövénytanból, és legendás lények gondozásából nem igazán jeleskedik, viszont a gyakorlatiasabb, nem igazán magolós tantárgyak érdeklik. Amelyik varázslatot hasznosnak találja, azt képes addig gyakorolni, amíg tökéletesen nem megy neki ( néha szerencsétlen elsőéveseken, ha rontásról van szó). A bájitaltan, még ha néhány óráján direkt csak bolondozik is, egyik kedvenc tantárgya. Mindent összegezve, rendelkezik némi tudással. Jegyei alapján közepes tanuló.
felvett tantárgyak || Jóslástan, Repüléstan
pálca típusa || hegyi juhar, főnixtoll, 12 hüvelyk
RBF || -




         Egyéb

avialany||  Jojo Siwa
Naplózva

Mindig eszembe jut valami sületlensèg, ami mèg főtlensèg is,
Ìgy megmarad nyers humornak

Louise Lott
Eltávozott karakter
*****


♦ VII. Hollóhát ♦ Prefektus ♦ "Cinkemadár"

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2017. 01. 30. - 23:52:29 »
0

Szia Brook,

Rettenetesen sajnálom, hogy csak most jutottam el hozzád, viszont azt kell mondanom nagyon aranyos előtörténetet alkottál. Brook karaktere szépen bontakozott ki a történet folyamán, és kedveltem benne a háborús részeket is, jól sikerültek. Az előtörténetedet így hát elfogadom, a házad pedig legyen a





Gratulálok! Az eligazító PM pedig hamarosan érkezik!
Louise
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2022. 09. 19. - 08:36:33
Az oldal 0.174 másodperc alatt készült el 29 lekéréssel.