+  Roxfort RPG
|-+  Ősi tekercsek
| |-+  Hasznos információk
| | |-+  Mágikus tanulmányok (Moderátor: Mrs. Norris)
| | | |-+  Patrónus-lista
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Patrónus-lista  (Megtekintve 4639 alkalommal)

Mrs. Norris
[Topiktulaj]

,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2016. 01. 29. - 13:44:08 »
0

Inkarnálódott patrónusidézők listája

Az alábbi lista arra szolgál, hogy nyomon követhessük az oldal azon karaktereit, akik képesek teljesen inkarnálódott patrónus megidézésére. Ne feledjétek a patrónusidézés a mágia egy igen nehéz fajtája, amit jelenleg a Roxfortban sem tanítanak! Elsődleges feladata a mágus védelme a dementorok ellen, de Dumbledore kutatásai óta kiderült, hogy alkalmasak üzenetek továbbítására elválva megidőzőjüktől – bár ezen válfaját a mágiának csak a Főnix Rendjének volt tagjai illetve néhány, Kingsley miniszterhez közelebb álló auror ismerheti. A patrónus bűbáj tökéletes elsajátítása 1-től 3 hónapig terjed. Fontos még hozzátennünk, hogy a patrónus alakja csak olyan állat lehet, (a staff nem ért egyet a mágikus lények alakját felvevő patónusok teóriájával!) melyet a megidéző legalább egyszer látott közelebbről életében. Így például, ha te egy skót boszorkány vagy, aki sosem volt állatkertben és nem hagyta el az országot, szinte lehetetlenség, hogy patrónusod egy mosómedve legyen. Az esetek nagy részében a patrónus alak alkalmazkodik az megidéző hazájának természetes faunájához, de vannak kivételek.

Arra kérünk benneteket,
hogy az oldal valamennyi karaktere,
aki képes patrónus megidézésére
írjon ebbe a topikba magáról és a patrónus alakjáról!
Vegyétek figyelembe a fenti pontokat, a varázslótársadalom
igen kis része képes csak a bűbáj használatára!

NÉV:
PATRÓNUS ALAKJA:
INDOKLÁS: Magyarázd el nekünk, miért is a fenti állat patrónusod alakja!
ÍGY TANULTA MEG: Meséld el nekünk, hogyan is és miért tanultad meg a bűbájt! Min 2-3 mondat!

Kód:
[font=times new roman][color=#FFFFFF][b]NÉV:[/b][/color]
[color=#FFFFFF][b]PATRÓNUS ALAKJA:[/b][/color]
[color=#FFFFFF][b]INDOKLÁS:[/b][/color]
[color=#FFFFFF][b]ÍGY TANULTA MEG:[/b][/color] [/font]
Naplózva

Dakota Bourgh
Boszorkány

Indiános lány

« Válasz #1 Dátum: 2016. 01. 29. - 14:56:24 »
+3

NÉV: Dakota Bourgh
PATRÓNUS ALAKJA: Kolibri
INDOKLÁS: Dakota az indiánoktól a "Szökellő Kolibri" nevet kapta, mert a lány gyorsaságáról és lendületességéről nekik a virágról virágra szálló madár jutott az eszükbe. Vélhetőleg természete és tulajdonságai miatt lett a kolibri a patrónusa is.
ÍGY TANULTA MEG:Az indiánoknál sok mindent hamarabb megtanulhatott, mint ahogy a Roxfortban tanítják, hiszen ott egyes bűbájokra és varázslatokra előbb szükség lehet, mint Angliában. E miatt korán elsajátította a patrónus használatát is A nagykorúság szabályai is mások, így az alkalmazásra, gyakorlásra is nagyobb a lehetőség. 
Naplózva

Willow Fawcett
Tanár

SVK prof

« Válasz #2 Dátum: 2016. 01. 30. - 23:36:15 »
+1

NÉV: Willow Fawcett
PATRÓNUS ALAKJA: sarki farkas
INDOKLÁS: Még gyerekként látott egyet, amikor beszökött Belfast állatkertjébe. Akkor nem különösebben foglalkozott vele, de később sokszor találkozott farkasos utalásokkal, és mikor a szabad ég alatt aludt egy-egy hosszabb utazás során, akkor sokszor hallotta a farkasok vonyítását. Ismerősei nem egyszer hívták az utak magányos farkasának, mivel mindig egyedül volt, és sohasem akart megállapodni.
ÍGY TANULTA MEG: Nagyon nehezen tanulta meg. Az Akadémián kezdte el az elsajátítását, de akkor még nem ment neki a tökéletes inkarnálódás, csak alkalmanként sikerült. Később vette csak észre a háború alatt, hogy meg tudja idézni a teljes inkarnálódott patrónust.
Naplózva

Blaire Montrego
Jegelt karakter

hetedév ❈ M. kishúga ❈

« Válasz #3 Dátum: 2017. 05. 31. - 11:44:14 »
0

NÉV: Blaire Montrego
PATRÓNUS ALAKJA: Cinke
INDOKLÁS: gyors és fürge, kecses és törékeny, mint Blaire maga.
ÍGY TANULTA MEG: Aktívan részt vett a DS-edzésken. Titkon otthon a bátyjának is megtanította a varázslatot.
Naplózva

Mathias Montrego
Griffendél Godrik Akadémia

elsőéves sárkánykutató

« Válasz #4 Dátum: 2017. 06. 01. - 16:40:07 »
0

NÉV: Mathias Montrego
PATRÓNUS ALAKJA:
INDOKLÁS: Patrónus-alakja a vadul vágtató ló talán elsősorban a lelkében dúló feszültséget testesíti meg. Nyughatatlan lélek, aki sosem találja a helyét. Érdekesség, hogy az animágus alakja is ez.
ÍGY TANULTA MEG:
a húga tanította meg neki titokban.
Naplózva

Seamus Finnigan
Eltávozott karakter

Small Irish Boy

« Válasz #5 Dátum: 2019. 08. 22. - 13:55:40 »
+1

NÉV: Seamus Finnigan
PATRÓNUS ALAKJA: Róka
INDOKLÁS:  Gondolom ez illik legjobban hozzám. Dean Thomas szerint azért, mert a róka koszos állat... és ebben hasonlítunk.
ÍGY TANULTA MEG:  DS-tag voltam, magától Harry Pottertől tanultam meg.
Naplózva

Kashmir Echo
Minisztérium

mirr-murr

« Válasz #6 Dátum: 2019. 09. 12. - 13:06:36 »
0

NÉV: Kashmir Echo
PATRÓNUS ALAKJA: Skót vadmacska
INDOKLÁS: A bátyám a szoknyások földjén él, és egyetem alatt gyakran meglátogattam, ahol örökösen azzal nyaggadtam, hogy tanítson meg erre a bűbájra. Mellesleg eltéedtem Skóciában és akkor találkoztam egy vadmacskával is, amit természetesen haza akartam vinni, olyan aranyoska volt, de természetesen nem tudtam elkapni. Mellesleg mindneki azzal hasonlítgat, hogy én amolyan vadmacska volnék, szóval elvileg passzol a személyiségemhez.
ÍGY TANULTA MEG: A bátyámtól végül, de nagyon nehezen sikerült, szégyen bevallani, de nekem sokkal tovább tartott három hónapnál. De most már ezzel is fel tudok vágni, meg azért jól jön, ha egy auror tud ilyesmiket.

Naplózva

Serena Hardy
Minisztérium

§ Who cares if one more light goes out? §

« Válasz #7 Dátum: 2020. 04. 07. - 18:21:36 »
0

NÉV: Serena Hardy
PATRÓNUS ALAKJA:fehér hattyú
INDOKLÁS:Megragadta őt a kecses alakjuk, amikor kiskorában először látott hattyúkat. Elegáns, visszafogott, szinte érinthetetlen és gyönyörű, mint Serena
ÍGY TANULTA MEG:
Rettenetesen nehezen sajátította el, több, mint 5 évbe telt, az apja kezdte el tanítani, mert a családban mindenki képes patrónust idézni, így neki is meg kellett tanulnia. És mivel sosem voltak erősségei, és sosem adatott meg sűrűn boldognak lennie az életben rendkívül nehezen sikerült elsajátítania tökéletesen a bűbájt. Nem csoda hát, hogy azután lett erre képes, miután megmentette az éhező kiscicát, hiszen az a legboldogabb emléke amiért megmentett egy kis életet és barátra lelt benne.
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás: