+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Miriam Deccor
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Miriam Deccor  (Megtekintve 1938 alkalommal)

Miriam Deccor
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2016. 01. 09. - 14:24:26 »
+5

                                                           MIRIAM DECCOR
                    

"People do not
they cry because they are weak,
but because
strong for too long .."


ALAPOK
jelszó ||"Az utolsó ellenség, akit le kell győzni, a halál."
így ejtsd a nevemet ||  Miriam Dekkor
becenév || Miri, Mira
nem ||
születési hely, idő || Birmingham, 1984. augusztus 1.
horoszkóp ||oroszlán
kor|| tizennégy
vér || félvér
évfolyam || negyedik
                                                                  
A múlt
                                         

1984. augusztus 1-én láttam meg a napvilágot Birminghamben. Anya és apa a négy éves koromban elváltak. Apa újraházasodott és elköltözött Bromleybe. Anya egyedül nevelt engem és bátyámat Londonban. Apával havonta egy hétvégét töltöttünk. Mindig is haragudtam rá, azért amit tett, bármennyire is szerettem volna neki megbocsájtani,  nem tudtam. Sok családi összejöveteleknél apáról volt szó, emlékszem, hogy a nagyapám mindig egy gyáva féregnek nevezte.

A sulit nagyon vártam, mint minden gyerek, emlékszem, hogy mire én suliba mentem addigra már tudtam írni és olvasni. Mindig jó tanuló voltam, de merész is, ezért majdnem minden bajban benne voltam. A bátorságom először másodikban vitt bele a bajba. Pár sráccal kiugráltunk az ablakon és én voltam egyedül lány, ezért a fiúk azt mondták, hogy én kényszerítettem az egészre őket. Akkor kellett anyámnak először feljönni miattam a suliba. Nagyon szégyelltem magam, anya akkor kiabált velem először. Másnap nem is szóltam a fiúkhoz egy ideig, de nem bírtam sokáig mivel ők voltak a legjobb barátaim. Suli után mindig a bátyámmal kellett, hogy hazajöjjek, mert anya a munkája miatt nem tudott utánam jönni. Se én, se Theo nem örültünk annak, hogy együtt kell haza jönnünk.
A ház előtt megálltunk szembe néztünk egymással, és néhány másodpercnyi habozás után Theo megszólalt.
 - Menj be! Én nem sokkára jövök − azzal hátat fordított nekem és elindult a zűrös barátaihoz.
- És anyának mit mondjak Theo? - kiáltottam utána. − Azt, hogy elmentél a haverjaiddal füstölni ? – kérdeztem, mire Theo mérgesen nézett hátra.
- Majd azt mondod, hogy Alexnél vagyok.
- Felejtsd el! Nem fogok hazudni anyának − mondtam dühösen.
- Oh, dehogyis nem, befogod szépen a kis szádat, vagy szétrúgom a feneked!
Megfordult és ott hagyott az út szélén, én a könnyeimmel küszködtem és utána kiabáltam, hogy haza se jöjjön inkább soha. Soha nem volt jó kapcsolatom a bátyámmal és utáltam, hogy mindig én tartottam érte a hátam. Bementem a házba előszedtem a könyveimet és elkezdtem tanulni. Amint anya hazaért egyből elszállt az a kis jókedvem is, ami megmaradt a veszekedés után.
- Szia Miri! Merre van Theo? – kérdezte, miközben lepakolta a táskáját és besétált az étkezőbe, ahol a leckémet írtam. Szinte tudtam, hogy ez lesz az első kérdése. Nem tudtam mit mondjak, az igazságot vagy azt, amit mondott Theo.
- Elment Alexhez házit írni, meg videó játékozni. −  hazudtam anyának. Utáltam neki hazudni, mert utána nem tudtam a szemébe nézni
- Oh, értem, és régen elment? – kérdezte mosolyogva.
- Nem, egy-két órája csak. − Ez is hazugság volt, Theo már minimum három órája, hogy nem volt otthon. Összepakoltam a cuccomat és elindultam a nappaliba, hogy anya ne kérdezzen semmi többet.
- Miri! Melegítem a vacsit, egy pár perc és kész lesz, gyere majd enni! – szólt ki utánam a konyhából.
Bólintottam és elindultam tovább. Mérgemben bevágtam a táskát a sarokba és leültem tévézni. Csengettek. Egy rendőr állt az ajtóban, egyből Theo jutott az eszembe, azt gondoltam, hogy biztos kirabolt egy boltot vagy ilyesmi. Anya beküldött a szobába és egy pár perc múlva ő is csatlakozott hozzám. Sírt. Egyből tudtam, hogy valami baj történt. Megkérdeztem, hogy mi a baj, mire ő csak annyit mondott, hogy menjek át a szomszédba a nénikémékhez és hívjam át őket.

Mire visszaértem a nénikémmel addigra anya már kisírt szemmel ült az ágyon. Akkor már sejtettem, hogy Theo nem rabolt ki egy boltot sem, hanem rosszabb dolog történt. Meghalt. Nem kérdeztem semmit, felmentem a szobámba és becsaptam az ajtót. Theo meghalt, soha többé nem fogom már látni és az volt az utolsó szavam hozzá, hogy többet haza se jöjjön. Hát nem is fog többet haza jönni. Anya teljesen összetört, kórházban kezelték egy éven keresztül. Én addig a nagynénémnél laktam. Nagyon rossz évem volt akkor, nagyon hiányzott, de szerencsére a barátaim nagyon sokat segítettek akkor is. Jó volt, hogy nem kellett sulit váltanom így itt maradhattam velük.

Amikor anyát kiengedték az fantasztikus érzés volt, de részt kellett vennünk egy tárgyaláson, meg egyszer egy pszichológussal is beszélnem kellett, hogy újra együtt lakhassunk. De végül el lett rendezve minden, tovább élhettünk nyugodtan.  Mikor megkaptam a levelemet a Roxfortból nagyon örültem, anya sokat mesélt nekem erről a suliról, minden jót és rosszat ami vele itt megtörtént.

Roxfortos évek
 
Úgy indultam el a Roxfortba, hogy baj mentes gyerek leszek és jó tanuló. Valamennyire sikerült ezeket megvalósítani, de én a mugli suliban is csintalan gyerek voltam, nagyon nehéz ilyen hirtelen megváltozni.
Imádok a könyvtárban ücsörögni, szabadidőm nagy részét itt töltöm. Van egy pár új barátom, de inkább a tanulásra koncentrálok. A kedvenc óráimra mindig is könnyű volt felkészülnöm, főleg a Sötét Varázslatok Kivédését szeretem, és az új tanárt, Mr. Fawcettet is hamar megkedveltem. Ami viszont sosem ment, az az Asztronómia.

Háború
A tavalyi évben, amikor Piton volt az igazgató, különösebben nem változott meg semmi az életemben. Igyekeztem kerülni a bajt, és meghúzni magam a többiekkel. Mivel félvér vagyok, ezért nem voltam a Carrow ikrek listáján. A háború alatt mindenki félt. Próbáltam így is a tanulásra koncentrálni, a többiek csak a mugliszületésűeket piszkálták, vagy kerülték.

 Béke
A nyaram többnyire olyan volt mint a többi. Anyával voltam és néha találkoztam a barátaimmal. Ezen a nyáron ellátogattam a nagymamámhoz is, viszonylag jó volt, most nem volt semmilyen összcsaládi veszekedés.

Jellem


Zárkózott, magamnak való fiús lány vagyok.  A szabadidőm nagy részét olvasással, zongorázással, zenehallgatással töltöm. Soha nem voltam féltékeny típus, de azért ami az enyém az az enyém, és nem szeretem, ha bárki is hozzá nyúl bármimhez vagy bárkimhez. Sajnos nem az a típus vagyok, aki könnyen elengedi a pletykákat a füle mellett, mindig kiharcolom az igazamat bárkivel szemben. Bátor lány vagyok és a bátorságom sokszor a rosszba is belevitt. Makacsságom az egekbe szárnyal és utálom, ha valaki beleszól abba, hogy mit tegyek. Barátságosnak tartom magam, de ezt csak akkor veszik észre, ha legalább egyszer beszélgettek velem.

erősség ||kedves, intelligens és barátságos vagyok valamilyen szinten
gyengeség ||makacsság, zárkózottság és az óriási önkritika
 
Apróságok
mindig || zene, könyvek, mágia, forrócsoki, kaktusz, foci, x-vegyszer-
soha || kényes emberek, szoknya, magassarkú cipő, háború, esős idő, bezártság
hobbik ||Legtöbbször olvasok, zongorázok, zenét hallgatok, de imádok sétálgatni is.
merengő || Legjobb emlékeim  amikor esténként anyámmal játszadoztunk és persze az, amikor megkaptam a levelemet a Roxfortból. A legrosszabb az amikor a bátyám meghalt.
mumus || vakondok, egerek
Edevis tükre || Tanárként látom magam és egy gyönyörű kislányom van.
százfűlé-főzet || Színe tengerkék és kámfor íze van.
Amortentia || x-vegyszer és rózsa illat.
titkok || Amióta apa elhagyott minket anya néha-néha italhoz nyúl, soha nem issza le magát totálisan, csak egy-két pohárral iszik.
azt beszélik, hogy... || ...beképzelt vagyok.

A család
apa || Tobias Deccor, 47, félvér, nyaranta találkozunk
anya || Beatris Matthews, 43 , félvér, anya lánya kapcsolat
testvérek ||  Theo Deccor; 20, elhunyt
Emily Deccor; 13; az egyik mostohatestvérem de ennek ellenére nagyon szoros a kapcsolatunk, imádjuk egymást és mindent megbeszélünk egymással.
Molly Deccor; 15; szintén mostohatestvér, de vele már nem vagyunk valami jóba.
állatok || Bella a macska

Családtörténet
Eléggé nagy családom van, de csak a nagynénémékkel, apával, anyával és a nagymamámékkal tartom a kapcsolatot. A nagymamámékkal csak levelezni szoktam, két okból is. Az első az, hogy a nagymamám egy igazi hárpilya és utálok vele egy szobában lenni, a második ok a távolság. Ők Németországban laknak. Nem szeretek addig utazni, bár a nyáron meglátogattam.

Apám szülei már rég meghaltak, a nővére pedig a Washingtonban él. Egyszer láttam Annabell nénémet, három évesen, többet nem jött haza. A feleségével nincsen jó viszonyunk, ezért apával inkább kettesben szoktunk elutazni valahova. Apa többi rokonját nem ismerem, mert még ő sem tartja velük a kapcsolatot.

Külsőségek
magasság || 169 cm
testalkat ||normál magasságú, csinos lány.
szemszín || zöld
hajszín || szőkésbarna
kinézet ||Sötétbarna, vad hullámos hajam van, a szemem világos zöld, szám szépen ívelt és átlagosan magas lány vagyok. Öltözékem elég egyszerű, farmer és felső. A szoknya, ruha meg az ilyen csajos ruhák ki vannak zárva és a magassarkú meg annak ágai is. Legtöbbször kiegészítőként karkötőt hordok.

Tudás
varázslói ismeretek ||úgy indultam el a Roxfortba, hogy szeretnék jó tanuló lenni és ez sikerül is eddig. Leginkább a Sötét varázslatok kivédése megy. Egy beadandóra képes vagyok egy napot is készülni.
felvett tantárgyak ||Legendás lények gondozása, Rúnaismeret
pálca típusa || magyal, sárkány-szívizomhúrral, 10 ¾, merev.
RBF || -


EGYÉB
avialany|| Josephine Skriver
Naplózva

Louise Lott
Eltávozott karakter
*****


♦ VII. Hollóhát ♦ Prefektus ♦ "Cinkemadár"

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2016. 01. 09. - 18:29:09 »
+7

Üdvözöllek Miriam,

Az előtörténeted még sajnos nem fogadhatom el. Nézzük is a hibákat.


Kezdjük a szerkezettel és a helyesírással:
Rengeteg a helyesírási hibád. Nincs olyan mondat, amiben ne lenne elrontva valami. Kérlek, erre figyelj nagyon oda!
1. Nem jól toldalékolod a szavakat (támadásba -> támadásban, légtérbe -> légtérben), és az írásjeleket sem használod helyesen (A családi összejöveteleknél mindig apámról beszélt mindenki, ezért anyámnak még esélye se volt arra, hogy valaha is elfejtse őt! – ez nem felkiáltó, hanem kijelentő mondat, ergo a végére pont (.) kerül, nem pedig felkiáltójel (!)).
2. Ezen kívül a vesszők előtt nem hagyunk szóközt. Az egész előtörténeted szétesik és darabos lesz tőle (gond nélküli volt , csak a játszásról szólt minden , de aztán -> gond nélküli volt, csak a játszásról szólt minden, de aztán).
3. Hatalmas körmondatokból áll az egész előtörténeted, amiknek gyakran se eleje, se vége (5 éves koromig a gyermekkorom gond nélküli volt , csak a játszásról szólt minden , de aztán nagy fordulat következett be az életemben , anya és apa kapcsolata megromlott ,mivel apám minden áron a halálfalók soraiba szeretett volna tartozni . -> Öt éves koromig a gyerekkorom gond nélkül telt, csak a játékról szólt minden. Aztán nagy fordulat következett be az életemben: anya és apa kapcsolata megromlott, mivel apa mindenáron a halálfalók közé szeretett volna tartozni.). Ez a mondat egyedül, legalább három másikra szétbontható.
4. Birmingham-ban egybe írandó, kötőjel nélkül, ugyanis ejted a végén az m betűt. Tehát helyesen: Birminghamben.
5. A föld, mivel bolygó nagy f-fel írandó -> Föld.
6. Az inteligens pedig helyesen intelligens, két l-lel.
7. A számokat is betűvel írjuk le (5 -> öt, 3-4 -> Három-négy)! Az évszámok esetleg kivételt képezhetnek ezen szabály alól, de azért légyszi! Az évfolyam szintén nem 4, hanem legalább 4., de még szebb lenne a negyedik.
8. A fél vér egybe írandó (félvér), mert ez egy így azt jelentené, hogy fél a vére, vagy fele annyi, vagy én magam sem tudom.

Most pedig jöjjön a tartalom:
9. Nem tetted bele a Jelszót az előtörténetedbe! Ezt kérlek, keresd ki, benne van a szabályzatban, amihez találsz egy linket az Üdvözlő üzenetben, vagy pedig megtalálod fent a Nagy Könyv topik alatt.
10. A horoszkóp. Azért nem olyan nehéz beleírni, a karaktered oroszlán, még ha nem is olvassa mindennap, bár ez nem akkora probléma, ha nagyon akarod, hagyd így.
11. A múlt, úgy ahogy van, nagyon rövid! Az életed első öt évét nem intézheted el azzal, hogy piff-puff eltelt, hiszen ez eddig életed majdnem 1/3-a. Kérlek, írj róla többet.
12. Apukád halálfaló szeretett volna lenni? Félvér volt, miért? Szeretném tudni, hogy miért akart beállni halálfalónak, pláne akkor, amikor Voldemortot még a belső köre legtöbb tagja is igyekezett elfelejteni (Az Első Varázslóháború 1981-ben ért véget -> ekkor Voldemort eltűnt, és nem tért vissza egészen 1994-ig). Akkor biztosan nem állt be közéjük, vagy tegye ezt az első háború alatt, vagy várjon szépen a másodikig.
13. Jártál mugli iskolába? Szeretnék erről is olvasni, mert ez is meghatározta az életed, legalább négy évig.
14. Apád hogyan látogatott meg? Ha mindenki annyira megvetette anyukád miért engedte volna meg, hogy találkozz vele? Téged ez hogyan érintett? Haragudtál rá, amiért elment? Féltél tőle? Hiányzott? Elég idős voltál már itt ahhoz, hogy el tudd dönteni!
15. A bátyád meghal halálfalótámadásban erre a család nagyrésze átpártol? Nem hinném.
16. Anyádat elmegyógyintézetbe zárják, te pedig a nagynénédhez kerülsz. Ezt hogyan élted meg? Féltél? Rossz volt, vagy csak hiányzott anyukád? Más iskolába jártál? Egy ennyi idős gyerek életében azért már megjelennek a barátok, mint erős befolyásoló tényezők. Hogyan élte meg a karaktered, hogy ott kellett hagynia a barátait? Avagy a költözés nem járt iskolaváltással? Részleteket!
17. Anyukádat kiengedik, juppijé! Azonban, egy ilyen eset után minimum egy perre szükség van, amiben eldöntik, hogy anyukád képes-e ellátni téged. Nem adnak neki csak úgy vissza! Pszichológiai vizsgálat, mind nála, mind nálad, a nagynénédnél esetleg. Ezen kívül megnéznék van-e munkája, hol élnél, stb. Ez nem ilyen hipp-hopp dolog.
18. Miért utazik el anyukád? Csak most engedték ki! Hová megy? Munka miatt utazik, vagy egyéb okokból? Nem pakolászhat téged csak úgy ide-oda! Légy szíves ezekről a félmondatos bejelentésekről szokj le!
19. Aztán pedig meghal. Miben? Hogyan? Égúristen tök árva lettél! Ezt nem lehet elintézni annyival, hogy szörnyű volt, és gyászoltál x évig. Ismerted mindkét szülődet, és aztán egy se maradt. Ez azért rettentően megvisel egy gyereket. Írj róla!
20. Roxfortos évek. Negyedéves vagy. Ez azt jelenti, hogy már négy éve (!) ide jársz, légy szíves írj róla. Főleg, hogy Umbridge alatt kezdtél, és végigélted a Carrow ikrek uralmát a Roxfortban. Azért erről lehet mesélni. A karaktered félvér, megvolt a választási lehetősége. Húzott a halálfalók felé, vagy inkább igyekezett csendben elvegetálni, hogy ne bántsa senki? Voltak barátaid? Szerettél a Könyvtárban ücsörögni? Utálod, vagy imádod a kviddicst? Volt kedvenc órád, tanárod, esetleg olyan, akit utáltál? Rengeteget lehet erről írni, és kell is!
21. A jellemedet szépen megírtad (félretéve a szerkezeti és helyesírási hibákat), de semmi nem támasztja alá ezeket a tulajdonságaidat a múltadban. Azt írod bátor vagy, de ezt nem bizonyítja semmi. Írod ezen kívül azt is, hogy szeretsz olvasni, de nincs egy darab mondat sem erről sehol máshol.
22. A mumus csak olyan dolog lehet, ami alakot tud ölteni. Stimmelnek az egerek meg a vakondok, de a klausztrofóbiád nem. Azt maximum úgy tudnám elfogadni, ha magadat látnád egy sötét, zárt helyen, vagy ilyesmi. Maradjunk annyiban, hogy elég a vakond, vagy az egér. Bár így felmerül a kérdés, hogy ezektől miért félsz? Ismét csak nincs megmagyarázva sehol.
23. Azt beszélik a halálfalókhoz fogsz kerülni? Maximum azt beszélték! A háborúnak vége, és a maradék halálfalók is szétszéledtek, szóval ide légy szíves találj ki valami mást.
24. Hiányzik a családtörténet, írj légy szíves legalább néhány mondatot a családodról úgy általánosságban. Szereted-e a nagyit? Hol élnek, te hol élsz, stb. Ami kimaradt a múltból, de még fontos tudnunk.
25. Apukáddal azt írod, nem tartod a kapcsolatot, a múlt részben mégis ott van, hogy minden hónapban levelet ír neked, és meglátogat. Akkor hogy is van ez? Plusz, ő az utolsó közeli rokonod, nem akarod felvenni vele a kapcsolatot? Ha halálfaló volt mi lett vele? Elítélték? Ez mind-mind családtörténet, szóval ide vele.
26. Azt írod, meggyűlik a bajod a rúnaismerettel, pedig a felvett tárgyak közé be sem írtad! Ha szeretnél hallgató lenni azon az órán is, akkor légy szíves ezt is írd be a Legendás Lények Gondozása mögé.



Nyah, összegezzünk oké? Alapjáraton látom, hogy mit szeretnél kihozni a karakterből, és a kezdeményezés aranyos. Viszont azt javaslom, hogy próbáld meg leegyszerűsíteni Miriam életét. Én nem nagyon szeretném, ha ezt a halálfaló-apuka vonalat erőltetnéd, mert ez most még meghaladja a képességeidet. Ezen kívül használj Microsoft Wordöt, hogy kevesebb legyen a helyesírási és mondatszerkezeti hibád! Nagyon sokat fog javítani az írásképeden, higgy nekem. Azt javaslom, nézz körül a már elfogadott karakterek előtörténetei között, hogy lásd mi is az, amit elvárunk.



Ha megvagy a javítással, vagy segítség kell, írj üzenetet!


Louise
Naplózva


Louise Lott
Eltávozott karakter
*****


♦ VII. Hollóhát ♦ Prefektus ♦ "Cinkemadár"

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2016. 01. 15. - 17:41:48 »
+2

Hello újra Miriam,

Először is szeretném megköszönni, hogy ilyen lelkesen tetted mindig, amit kértem tőled. Összehasonlítani sem lehet a két munkád, és örülök, hogy ráléptél a fejlődés ezen útjára. Az előtörténetedből Miriamot egy igazán intelligens lánynak ismertem meg, aki ugyan kiáll a barátaiért, mégis tudja mik a szabályok. Az előtörténeted elfogadom, házad pedig legyen a



Gratulálok!
Az eligazító PM pedig hamarosan érkezik!

Louise
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2022. 09. 07. - 01:58:35
Az oldal 1.737 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.