+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Jenna G. Millstone
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Jenna G. Millstone  (Megtekintve 880 alkalommal)

Jenna G. Millstone
Eltávozott karakter
*****


A hazug

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2015. 08. 29. - 13:54:10 »
+1

Jenna Genevieve Millstone



Mikor azt hiszi, tudja, mi zajlik a nő fejében, az az a pillanat, amikor végleg elveszett.




         Alapok

jelszó || Jelszó
így ejtsd a nevemet || Dzsenna Dzsenevív Milszton
nem ||
születési hely, idő || London, 1971. 10. 28.
horoszkóp || skorpió
kor || 27
vér || félvér
                
munkahely || Elixír - bájitalok boltja
 


         A múlt


Minden az időzítésen múlik. Egy másodperc, egy perc, egy óra mindent megváltoztathat. Annyi minden múlik ezeken a dolgokon - apró kis pillanatok, amelyek az életet alkotják.

Rebeghetnék imát, ezer és ezerszer, kiálthatnék a rossz felé, de nem...nem teszem. Csak halkan súgom meg a szélnek, hogy mire vágyok ezen a földön. Igazságra, az elfecsérelt órák, napok, évek helyrehozatalára. Hogy elérkezzen a megváltó zivatar, ahol minden pusztul, ami gyenge s nem ide való.

Halkan koppannak a cipőm sarkai az üres ház padlóján. Nyirkosak a falak, pókok szőtték hálójukat a sarkokba. Minden olyan kísérteties. Magányos. A málló vakolat elporlad, ahogy rálépek, miközben egyetlen gondolat motoszkál csak az elmémben...
Otthon, édes otthon.
Megérintem az ablak üvegét, ahogy kitekintek a gondozatlan birtokra. Mindenhol gaz, a fű kiégett, a szökőkútból pedig már réges- régen nem csobog a víz. Kísérteties és sivár. Mint egy emléktemető.
Emlékszem mindenre.

-Hé! Add vissza a seprűmet Will!
-Dehogy adom! Vedd el ha tudod! Úgyse tudod elvenni...
Gúnyolódott velem. Mindig csak gúnyolódott. Pedig szeretnie kellett volna, a bátyám volt. Nekilökött a szökőkútnak, aztán a játék seprűmmel beszaladt a kastélyba.
Kicsi kezemet számhoz érintettem, amit vörösre festett a vérem, ahogy felrepedt a bőröm.
Sose tudott gyengéden játszani velem. Mindig éreztette, hogy Ő az erősebb, Ő a fiú, neki mindent szabad, hiszen Ő a trónörökös...én meg csak egy lány vagyok, egy gyenge, védtelen kis nyuszi.


Felnevetek. Hangos kacajom visszaverődik a falakról. Nos William? Merre vagy most? Hol a nagy és erős William? Sehol bátyókám...valahol a föld alatt. Nem voltál érdemes arra, hogy megéld a szebb jövőt. Én pedig? A gyenge nő, most itt állok és rajtad nevetek, hiszen enyém lett minden, enyém lett a trón...
Egy pillanatra elhalkulok, ahogy eszembe jut, hogy milyen áron.
Elárultam őket, elárultam az egész családomat a halálfalóknak. Elárultam annak a beteg nőnek, hogy hol lesznek a támadás során. Belenéztem a fekete szemeibe, s mintha varázslat alá vont volna. Megbűvölt. Elemésztett a tébolya. Apámat akarták legfőképp. Érvényesült a mondás. Ha nem lehetsz a miénk, senkié se legyél. Én pedig részt vettem a hadjáratukban. Hogy miért? Mert az egész életemet mellékszereplőként éltem le, hittem abban, hogy ha végre eljön Voldemort uralma, nekem is lesz benne egy méltó helyem. Mert gyűlöltem mindent ami oda kötött. Gyűlöltem az emlékeimet.
De hála annak a nőnek, most itt vagyok. Itt állok és minden az enyém. Szerencsétlen nem tudta, hogy nem hagyok nyomokat magam után. Hogy nem adok esélyt arra, hogy a későbbiekben visszaélhessen az információval. Túlságosan őrült volt. Felemésztette már a maradék józanságát is a vágy, hogy valaki megszabadítsa a lelkét. Így hát, elértem, hogy figyelni kezdjék a saját társai...én adtam meg végül neki a megváltó halált. Ha nem is a saját pálcámmal, de a kártyalapok megkeverésével, én végeztem vele.
Később hajlandó lettem volna csatlakozni a halálfalókhoz. Ám Voldemort halála után, a külvilágnak nem maradtam más, mint a Millstone család utolsó túlélője, aki elvesztette mindenkijét.

- Mondd el nekünk Édesem...mondd el és a tiéd lehet, amit mindig is akartál. Nem akadályoznának végre semmiben. Nem erre vágytál mindig is?
- De igen...


Haladok a folyosókon, tudom, hogy mit keresek. Csak egy aprócska szobát, egy ággyal a közepén, rajta pedig egy hószín plüssmacival. Annyira régen volt. Ahogy leülök a párnák közé, orromat a puha szőrbe fúrom. Milyen rég volt, de még mindig ugyanazt jelenti. Ugyanazt a megnyugvást, amit a Roxfortban éreztem. Ugyanazt, amit akkor amikor tovább tanultam. Amikor az első csókomat kaptam. Csak egy nyomorult, dohos mackó, mégis annyi mindent jelent.

Ajkait figyeltem. Hirtelen úgy éreztem, elégek. Aprócska kis parázs darabok csípték a bőröm minden négyzetmiliméterét és csak Őt figyeltem.. a szemeit, a kezét, ahogy felém nyúl. Forró volt, én pedig reszkettem. Ajkaink eleven húsként forrtak össze, mintha mindig is egyek lettek volna. Úgy kapaszkodtam a talárjába, hogy tudtam, ha a világ ettől a pillanattól nem lesz többé, én akkor is biztonságban leszek.


Amikor a Mandrágórába bekerültem. Kislányként az volt az álmom, hogy egyszer bájitalokat fogok keverni. Noha a Roxfortban  az első évek során nem mutattam túl sok tehetséget, mégis a dacom és a gőgöm erősebbnek bizonyult, mint, amit feltételeztek rólam. Nem adtam fel, soha nem adhattam fel. Hiszen reméltem, hogy egyszer, egy nagyobb erőt szolgálhatok ismereteimmel.
A Bájitalmester medimágus szak lett a választottam. Megszenvedtem vele? Igen...de akárhányszor Will belém rúgott, én annál erősebb lettem és annál kitartóbb. Tudtam, hogy egyszer bosszút állhatok rajta.
Mindig is szerettem volna egy saját boltot. Egy olyan helyet, ahol valóra válthatom mások vágyait. A háború ideje alatt a legkeresettebb főzet, az Álom italom volt...talán az álmok világában, könnyebben tudták feldolgozni a traumákat.
Míg egyik kezem hazug módon segített, a másik életeket vett el, a kikevert főzetekkel, amit a halálfalók kaptak kézhez. Pontosabban egy halálfaló...a nő.
Az egész el volt tervezve. Nem szándékoztam Azkabanba menni. Tudtam, hogy meg fog halni. A legkegyetlenebb dolog a háttérből irányítani a szálakat.

Ismét nevetek. Ám most magányomban. Ki vagyok én? Csak egy átkozott félvér...egy félvér, aki feladta a saját családját, majd megöletett egy halálfalót, hogy bebizonyítsa, sokkal többet ér, mint amit mások gondolnak róla.
Most pedig...itt állok egyedül és úgy érzem, hogy a halálfaló nő átka beteljesült. Csak ezernyi imát rebegnék, míg eljön a megváltás, hol én is lehetnék valaki...ezernyi imát.
Újjáépíthetik az iskolát, a világot, az egyensúlynak egyszer akkor is helyre kell billennie.
Túl sok a jóság.
Imák.



         Jellem


"Két okból szoktuk bámulni a csillagot, mert ragyog és mert kifürkészhetetlen. Közvetlen közelünkben azonban van egy sokkal elbűvölőbb és sokkal mélységesebb titok: a nő."
Elhihetjük, hogy titkolózhatunk a világban. Felépíthetünk egy birodalmat, ám azt sose feledjük, hogy egyszer, minden hazugságra fény derül...s ne legyünk a birodalmunkban, mikor összedőlnek a falak, s lehullnak az álarcok.
Egész életében megfelelési kényszere volt. Sose tekintették jónak, tehetségesnek, valamire méltónak. Csak egy gyenge nőnek nevelték, apja a bátyjában látta a jövőt.
Mit tesznek azok a szülők, akik így nevelik gyereküket? Szörnyeteget nevelnek.
Szörnyeteg Ő.
A bosszú és a hatalmon iránti vágya vezette útján. Elvezette odáig, hogy halálfalókkal üzletelt, hogy elárulta a családját, hogy négy ember halála tapad kezéhez, úgy, hogy egyikkel se Ő végzett.
Mégis büszkén néz a tükörbe, renováltatja a családi kúriát, hiszen úgy érzi, hogy elérte amit mindig is akart. Szabad lett, hatalommal a kezében.
Mélységesen hisz abban, hogy egyszer eljön az igazi sötétség, ami ráhull a világra, és többé nincs menekvés az árnyak sikolya elől.



Erősség || Kitartás, céltudatosság, szervezettség
Gyengeség || Önzőség, dac, harag, irigység


         Apróságok

mindig ||
Álmodozás, művészet, Héra a macskája, bájitalok, hatalom
soha || adományozni, igazat mondani, csípős ételek, tini mágusok rock zenekarai, ha egy nő nem egyenrangú a férfival
hobbik ||
Festés, értékes régiségek gyűjtése
merengő ||
A legrosszabb : Amikor édesapja azt mondta neki, hogy nem ér semmit, mert lánynak született
A legjobb : Amikor megörökölte a családi birtokot és először tért vissza oda
mumus ||
A mumus a halálfaló nő alakját veszi fel és bosszút áll rajta amiért átverte
Edevis tükre ||  
Mikor eljő a pillanat, hogy a jóság elpusztul, ott áll, segítve azt, aki képes ezt végigvinni
százfűlé-főzet ||  Méregzöld, liliom illatú és erjedt alma ízű
Amortentia || Vanília, kissé kesernyés utóillattal, ami talán a vérre emlékezteti
titkok ||
Még azt a halálfalót is elárulta, aki segítette.
Megölettette családját.
azt beszélik, hogy... ||
Héra, a macskája a volt vőlegénye, akit átváltoztatott négylábúvá miután átverte, a férfi ugyanis az incidens után eltűnt.
A Mungóban kezelték, mert idegösszeropanást kapott, amikor a családját elveszítette




         A család

apa || James Millstone - 60 évesen meghalt
anya || Emilia Millstone - 53 évesen meghalt
testvérek ||  William Millstone - 33 évesen meghalt
gyermekek ||  -
 állatok || Héra a macskája

Családtörténet ||
A Millstone család története igen hosszú évekre nyúlik vissza. Híresek voltak, mint aranyvérű család, a neveltetésükről, a vagyonukról. Ám James Millstone szakított a hagyományokkal, mikor félvér nőt vett feleségül, és tőle lett a két gyermeke. De a mélyen gyökerező mintákat nem tudta kiölni magából, így leányát feleségnek, fiát pedig a trónörököseként nevelte. Hiába kellett volna neveltetéséből adódóan a háború során Voldemorthoz csatlakoznia, feleségével és fiával a rend tagjaivá váltak. Egyedül Jenna volt az, aki látszólag az egészből kimaradt. Így a halálfalók útjába került a család és végül végeztek is velük, kivéve a lány gyermekükkel, aki segítségükre volt.


         Külsőségek

magasság || 172 cm
testalkat || vékony
szemszín || kék
hajszín || szőke
kinézet ||
Csak egy főzetért érkezel...
A félhomályban azonban megakad a tekinteted a világos szempáron, az alabástrom fehér, selymes bőrön, ahogy a polc melletti ajtó sötétségében eltűnik a nő vékony alakja. Túl gyorsan, túl sejtelmesen. Mintha egy lenne a feketeséggel.
Hiába nyújtja feléd a fiolát, a törékenységén gondolkozol. Azon, hogy mennyire védtelennek tűnik, mennyi szörnyűségen átmehetett, közben pedig nem is sejted, hogy nem az igazságnál tapogatózol.
Nem látod meg a kedves mosoly mögött a dacot. A szemeiben a furcsa villanást. A halk szavai mögött rejtőző gonoszságot.
Csak a szőke fürtjeit figyeled, hogy milyen puhán hullnak a fedetlen vállára. Legszívesebben megvédenéd...
Félve hagyod magára.



         Tudás és karrier

pálca típusa || 12,5 hüvelyk, magyal, sárkány szívizomhúrral
 végzettség || Mandragóra - Bájitalmester medimágus szak
RBF
Asztronómia: E
Átváltoztatástan: V
Bájitaltan: K
Gyógynövénytan: V
Jóslástan: H
Legendás lények gondozása: V
Mágiatörténet: B
Sötét varázslatok kivédése: V
Bűbájtan: E

RAVASZ
Bájitaltan:  K
Gyógynövénytan: V
Bűbájtan: E
Lengedás lények gondozása : V

foglalkozás || bájitalokat kever a boltjában
varázslói ismeretek || Leginkább az altató szerekhez ért, de megtalálható nála szerelmi bájital, ha pedig a vásárló úgy óhajtja, enyhébb hatású mérgek. Átkok és rontások amiben még otthon mozog, mindezt találta szükségesnek a túléléshez.


         Egyéb

avialany||  Amber Heard

És ide jöhet minden más, ami az előtöriből kimaradt, de említést érdemel.
-
Naplózva

James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2015. 08. 29. - 14:46:31 »
+1

Üdvözöllek közöttünk!

Igaz, az előtörténet erőssége nem a hosszában rejlett, ám ennek ellenére semmi sem hiányzott belőle, amire szükség lett volna. Nagyon szépen fel lett építve, voltak benne csavarok, és én nagyon élveztem olvasni. Természetesen

elfogadom!

Gratulálok!

Az eligazító PM pillanatokon belül reppen!
Irány játszani! kacsint
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 12. 17. - 12:37:06
Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.