+  Roxfort RPG
|-+  Általános
| |-+  Három Seprű :: Társalgó
| | |-+  Társalgó :: Archívum
| | | |-+  Az egyórás játék
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Az egyórás játék  (Megtekintve 1804 alkalommal)

James Wolf
Eltávozott karakter

• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2015. 06. 06. - 20:12:14 »
+3

Te milyen előtörit tudsz írni úgy,
hogy csupán
1
órád van rá?

Tegyük félre a téma aktualitását, és nézzük meg, valóban lehet-e előtörténetet írni egy óra alatt!

A feladat és a szabályok nagyon egyszerűek. Mihelyst összegyűlik ebben a topikban az öt, esetleg hat jelentkező, én visszajelzek, és indítom az órát. Onnantól kezdve mindenkinek egy órája van, hogy írjon egy teljesen új előtörténetet, teljesen új karakternek, névvel, képpel, stb. Mintha csak most regisztrált volna ide. Persze nem kell hibátlannak lennie, nem lesz elbírálva, beosztva sem, meg semmi, ez az egész csupán a játék kedvéért van (és legalább kiírhatod magadból a karaktereket, akikre nincs időd Hááát ).

Mikor lejárt az egy óra, én itt szólok, utána 5 percet kap mindenki, hogy feltöltse a frissen sült csodát ide, egy hozzászólás keretén belül. Ha a kódolással elcsúsztatok, az nem gond, utána még lehet szerkesztgetni, a lényeg a tartalmon van. De elég ha csak az alapkódolást használjátok, dizájnolásra kétlem, hogy lenne idő. Hááát

Átolvasás után az az előtörténet, vagy előtörténetek nyernek, amelyekben a legkevesebb a hiba. Ezekkel később akár házpontokat is szerezhettek majd, egyelőre csak a móka kedvéért játszunk. Közönségdíjra jelölés a kis hüvelykujjak nyomogatásával történik. kacsint

Ilyen játék heti egyszer indul, ha van rá igény, és szóltok, akkor mehet többször is felőlem.
Jelentkezni szimpla hozzászólásban lehet itt, és lentebb találjátok a két sablonhoz a linket.

Remélem tetszeni fog, és örömötöket lelitek majd ebben a topikban, mindenkinek jó játékot kívánok! :3

Naplózva

Alexis P. Dullahan
Eltávozott karakter

IV. - Griffendél

« Válasz #1 Dátum: 2015. 06. 06. - 20:15:58 »
+1

Én benne vagyok. Jót fog tenni egy kis agytorna.
Naplózva

Louise Lott
Eltávozott karakter

♦ VII. Hollóhát ♦ Prefektus ♦ "Cinkemadár"

« Válasz #2 Dátum: 2015. 06. 06. - 20:20:32 »
+1

Jelentkezem a karakterek kiírására magamból, akikre nem lenne időm, de hát a kihívás, az kihívás Hááát
Naplózva

Draco Malfoy
Eltávozott karakter

♦ VIII. évfolyam ♦ A Seggfej ♦ Serial Heartbreaker

« Válasz #3 Dátum: 2015. 06. 07. - 10:46:51 »
+1

Najó, nem bánom, egy órám van erre. Hááát
Naplózva

Fergus O'Brian
Eltávozott karakter

III. Little Boy

« Válasz #4 Dátum: 2015. 06. 07. - 19:33:53 »
+1

Ezt én is kipróbálnám Mosolyog
Naplózva

Clarice Edevane
Eltávozott karakter

VI. ※ Prefektus ※ A ℳardekár fogója

« Válasz #5 Dátum: 2015. 06. 19. - 10:12:02 »
+1

Szintén. :D
Naplózva

James Wolf
Eltávozott karakter

• a farkas •

« Válasz #6 Dátum: 2015. 06. 19. - 17:44:03 »
+1

Kiráááály. Hááát
Na beszéljétek meg gyorsan, hogy mikor legyen a játék, aztán valaki írja meg nekem, és akkor majd nyomatjuk. kacsint
Naplózva

James Wolf
Eltávozott karakter

• a farkas •

« Válasz #7 Dátum: 2015. 06. 23. - 20:59:32 »
+1

Na fiúk-lányok!

22:05-kor
lezárom a topikot. Az előtöriket addig kell ide beküldeni.

Jó munkát mindenkinek! kacsint
Naplózva

Clarice Edevane
Eltávozott karakter

VI. ※ Prefektus ※ A ℳardekár fogója

« Válasz #8 Dátum: 2015. 06. 23. - 22:02:43 »
+5

ALWYN CROWLEY
        Alapok
jelszó || A karakteralkotáshoz szükséges jelszót az oldal Törvényei között találod meg.
így ejtsd a nevemet || Alvin Krávli
nem || férfi
születési hely, idő || hely; év, hónap, nap (kor-évfolyam egyeztető táblázatot
itt találsz)
horoszkóp || melyik csillagjegy alatt születtél?
kor || 1998 mínusz a születésed éve
vér || arany
munkahely || Mágiaügyi Minisztérium, Kísértet Osztály

A múlt

Háború
Hosszú ideje már, hogy Tudjukki mellé állt. Nem volt más választása – nem tehetett mást. A saját életét mások fölé kellett emelnie. De nem érdemel meg ő is végre egy kis boldogságot? Nem jár ki neki is egy szelet az ambróziából?
Úgy tűnik, nem. Hiába hitte, hogy ez neki jár, hiába is gyűlöli azt a fertőt, amit mások társadalomnak nevezett, a képmutatás, amit eddig tapasztalt, még mindig jobb volt, mint a Malfoy kúriában mosolyogni a Nagyúr vacsoraestjein. Régen legalább arra képes lehetett, hogy eltűnjön az emberek szeme elől, amikor csak akar. Mint a Roxfortban, amikor úgy érezte, ismét egyedül van. Egyszerűen elvonult, hogy megossza a gondjait valamelyik iskolai szellemmel, hogy később aztán az ő gondjaikon segítsen. Így viszont, hogy a Halál mindenkire ráveti sötét képmását, az árnyak elől menekülni nem lehet. Nem tud. Képtelenség. Talán ezért lehet az, hogy újonnan az emberek is egészen tűrhetően viselkednek. A halál félelme közelebb hozza őket azokhoz, akik mindennél és mindenkinél jobban ismerik az életet – a kísértetekhez.
Ezen a napon fontos küldetése van. Fontosabb, mint maga az élete. Vagyis, ha pontosan akarunk fogalmazni, ha az élete elég fontos számára, akkor kérdés, s lehetőség szerint hiba nélkül elvégzi ezt a feladatot.
Többedmagammal bukkanta rá arra az elhagyatott épületre, ahol eddig keresett szökevények bujkáltak. Sárvérűek, s olyanok, akik valamiért kivívták a Nagyúr nemtetszését. Két társa, kik szintén alkarjukon viselték a Sötét Jegyet, már-már beteges izgalommal próbálnak berontani az ajtón. Igaz, úgy nézett ki, mint ami az első érintésre szétesik – a hely ugyanis egy régi, elhagyatott, vidéki, mugli mozi, ahova már senki nem jár. Még a kísértetek sem, hogy kísértsenek, pedig felettébb kedvelik az efféle helyeket.
Bármennyire is álcázták különböző bűbájokkal a helyet, már onnan is egyértelmű, hogy a mozi cseppet sem olyan elhagyatott, mint aminek tűnik, hogy belülről van bezárva. Pálcáját előhúzza, s csendre inti a másik két halálfalót. Nem szeretne vezetői szerepben tetszelegni, de eddig úgy tűnik, csak neki van annyi esze, hogy óvatosságra intse a másik kettőt.
Elmormol egy igét, minek hatására a védőbűbáj láthatóvá válik. Csupán percek kérdése, és be fognak jutni. Akkor pedig... akkor meg kell ölniük őket.
Milyen lehet először embert ölni? Rengeteg kísértetet látott – és mindig is imádott belegondolni a halálba. Van benne valami, ami arra sarkallja az embert, hogy tegyen a sorsáért. S minél többet töltött kísértetek között, annál biztosabbá vált benne, hogy ha valakik, akkor ők ismerik az élet minden titkát. Ahogyan a halálét is. Hiszen a halál ugyanúgy az élet része.
Még sem gondolt bele abba, hogy valaha ezt tegye egy érző lénnyel.
A káosz aztán elszabadul. Amint megtörik a varázs, már nem volt semmi, ami visszatartaná őket. Elhatározza magát, arcvonásait pedig megkeményíti – még mielőtt két társa valami sértést vágna a fejéhez. Nem győződnek meg róla, hogy őrzi-e más csapda ezt a helyet, s nem foglalkoznak az idáig elérő sziréna hangjával sem. A régi mozit kellemes sötét borítja. Szemei jól adaptálták magukat a sötétséghez, amihez annak idején egy önerősítő bűbájjal is rásegített. A munkáját ugyebár könnyítette.
Aztán elszabadul a pokol. Egy átok kis híján arcának jobbik felét is eltorzítja, amivel azon nyomban egy stuporral válaszol. A kábító átok lepattan valamiről. Talán nem ártott volna célozni sem.
Egy puffanás, s aki az átkot küldte felé, már nincs többé útban. Sikolyt hallani abból a teremből, ahova elsőként ront be. Pálcáját a forrására szegezi, ajkai pedig megremegnek, hogy egy gyors, végzetes átokkal vessen véget szenvedésének.
De hiszen ez csak egy gyerek!
Látja a rémületet. Nem, sohasem szerette a gyerekeket. Zajosak, és mindenhol ott vannak. De tényleg így kell történnie? Tényleg ezt kell tennie? Megéri feladnia emberségének maradék mivoltát, s cserébe feláldozni azt, aki megvédeni sem tudja magát?
Sárga szemei megtalálják a kislány tekintetét. Pálcáját egyenesen szívére szegezi, s mindeközben hallja a többi átok zúdulását is. Társai gyorsan dolgoznak, és kegyetlenül. Mire vársz még? Kérdezi magától. Meg kellene tennie. Nem állhat itt tétlenül, különben az a saját életébe kerülne.
Egy zöld fénycsóva, és a kislány nincs többé. Az átok viszont nem az ő pálcáját hagyta el.
Elrontotta. Ezért még fizetni fog. Biztosan elmondják majd neki, hogy nem volt képes megtenni.

Jellem
Szörnyeteg. Farkasbőrbe bújt bárány. Vagy mindkettő. Talán egyik sem. Egyesek úgy emlékeznek rá, mint arra a személyre, aki különös kegyetlenségről volt képes tanúskodni a háború idején. Mások viszont arról számolnak be, hogy valójában a légynek sem képes ártani – szó szerint.
Elveszett az önmegismerés útján, és már maga sem tudja igazán. Tényleg egy szörnyeteget teremtettek volna? Vagy mindez csupán újabb hazugság, és a sápadt, sebes bőr alatt ott lapul a makulátlanság? Vajh választ kapunk-e valaha erre a kérdésre? S még inkább, a kettő közül ő maga mi is szeretne lenni?
Erősség || önképe ellenére empatikus, kompromisszumképes,
Gyengeség || hajlamos a kegyetlenségre, mizantróp, hamis önképe van magáról

Apróságok
mindig || földöntúli lények, magány, szépirodalom, lélektan, sötétség
soha || emberek, szocializáció, tömeg, a női nem, a női igen
hobbik || olvasás, szellemek
merengő || első beszélgetése egy szellemmel / amikor nem volt képes ölni
mumus || a külseje miatt kiközösítik
Edevis tükre ||  egy új arc
százfűlé-főzet ||  szurokszerű, de kellemesen és meglepően édes
Amortentia ||  
titkok || érző lelke van, ha az számít
azt beszélik, hogy... ||  szörnyeteg

A család
apa || név; kor; származás (vér) viszonyod/kapcsolatod vele
anya || név; kor; származás (vér) viszonyod/kapcsolatod vele
testvérek ||  név; kor viszonyod/kapcsolatod vele(/ük)
gyermekek ||  név; kor viszonyod/kapcsolatod vele(/ük)
 állatok || háziállatok
Családtörténet ||
nincs idő xD
         Külsőségek
magasság || 187 cm
testalkat ||  átlagos
szemszín || sárga
hajszín || fekete
kinézet || Ijesztő figura, akit a leginkább a muglik horror filmjeiben látni a legszívesebben – de lehet, még azokban sem. Habár Alwyn kétség kívül ember, az élet olyan groteszk külsővel ajándékozta őt meg, hogy inkább egyfajta tréfának tűnik az egész. Bőre olyan fehér, mintha csak egy inferust látnánk mozogni, szemei pedig különös módon sárgák. Mégis, tekintetéből olyan életszeretet, sőt, gyengédség sugárzik, ami teljesen ellentétben áll megjelenésével, és ez egy furcsa kettősséget kölcsönöz neki.
Ritkás, de hosszú, zsíros, fekete haja egészen a válláig ér, melynek a célja egyértelmű, ha engedi láttatni arcának bal oldalát. Többé-kevésbé takarni tudja ezáltal átoktól eltorzult arcát, bár inkább kisebb mértékben, mint ahogyan az indokolt lenne. Éppen ezért általában kicsit görnyedve jár, fejét a föld felé hajtva, és problémája van azzal, ha az emberek tekintetét kell keresnie. Ruházata egyszerű, a sötét színeket kedveli, s azokat az öltözékeket, amikben könnyen tud mozogni, és könnyedén észrevétlen maradhat. A muglik közé nem nagyon jár, az ő világuk számára ijesztőbb, mint a tükörképe.

Tudás és karrier
pálca típusa || 10 és egynegyed hüvelyk, vörösfenyő pálca, sárkányszívizomhúr maggal

Egyéb
avialany||  http://vignette3.wikia.nocookie.net/penny-dreadful/images/e/ea/CalibanPD.jpg/revision/latest/zoom-crop/width/499/height/374?cb=20150222042623
nevet nem keresek, nincs idő xD esélytelen, hogy én ezt befejezzem xD tudom, túlkomplikált vagyok
Naplózva

Alexis P. Dullahan
Eltávozott karakter

IV. - Griffendél

« Válasz #9 Dátum: 2015. 06. 23. - 22:03:25 »
+3

MARGARET OLSEN

Alapok

jelszó || A karakteralkotáshoz szükséges jelszót az oldal Törvényei között találod meg.
Így ejtsd a nevemet || Margaret Olszen
Nem ||
Születési hely, idő || Belfast; 1984. június 15
Horoszkóp || Ikrek
Kor || 14 év
Vér || mugli születésű
Évfolyam || Negyedik évfolyam

A múlt

Gyerekkor
Egyik legkorábbi emlékem az, hogy anyu ijedten néz rám. Akkor nem értettem meg, hogy miért, csak annyit tudtam, hogy nagyon jól szórakozom a körülöttem lebegő játékaimon. Ekkor úgy öt éves lehettem.
A következő igazán meghatározó élményem az volt, mikor bekerültem az általános iskolába, és sikerült nagyon jó barátokat szereznem. Azt hittem, hogy örökké tartó barátságokat sikerült kötnöm, még akkor is, ha hét évesen még nem nagyon fogtam fel, hogy mit is jelent ez igazán. Az egész azonban porba hullt, mikor megkaptam a Roxfortból a levelet. Először azt hittem, hogy csak valami vicc, és anyuék szórakoznak csak velem, de mikor megmutattam nekik, nem úgy tűnt, hogy ők is úgy gondolnák ezt, ahogy én.

Roxfortos évek
Egy olyan kupéba ültem le a vonaton, amiben csak egy lány ült. Könnyen szóba elegyedtünk, de mind a ketten tartottuk a távolságot. Féltem közel engedni magamhoz, hallottam pletykákat arról, hogy egyes varázslók mit csinálnak az olyan mugli születésűekkel, mint én. Végül szerencsére vagy nem, de nem ugyanabba a házba lettünk beosztva. Az első pillantás a kastélyra pont olyan érzést keltett bennem, mintha egy palotába lépnék be. A beosztási ceremónia pedig egy kicsit mókás volt, ahogy az a régi beszélő sapka rákerült mindenki fejére. El is gondolkodtam rajta, hogy egy sapka, hogyan lehet képes eldönteni egy emberről, hogy milyen a személyisége. Persze, ráhagytam arra, hogy ez a varázslatnak köszönhető.
Ez adta a legnagyobb lökést a varázslói tanulmányaimhoz. Igyekeztem úgy magamba szívni a tudást, mintha szivacs lennék, de volt, amivel nagyon nem boldogultam. Ilyen volt a bájitaltan és a mágiatöri. Ilyenkor legjobb barátnőmhöz és háztársamhoz fordultam segítségért. Carrynek sem ment igazán ez a két tantárgy, de ketten együtt képesek voltunk valamit kiokoskodni.
Egyik délután a könyvtárból mentünk vissza a házunkba, amikor szembe jött velünk a Sötét Varázslatok Kivédése tanárunk. Az ösztöneim mindig azt súgták a közelében, hogy maradj nyugton, és húzódj vissza, ha jót akarsz. Ezúttal viszont hiába próbáltunk meg a háttérbe vonulni, a rózsaszín tornádó pont mellettünk állt meg. Először azt hittem, hogy tőlünk akar valamit, de kiderült, hogy az ablak mellett álló két fiú egyik tagjától. Azonnal ott fogott minket, és faggatni kezdett, hogy mit láttunk egy korábbi bűncselekményről, de fogalmunk sem volt semmiről. Még most sem tudom, miért engedett el akkor.
Úgy tűnt, hogy Carryvel az igyekezetünk kifizetődött, mert más diákokkal ellentétben nekünk viszonylag nyugodt évünk volt. Az egyetlen igazán pozitív élménye ennek az évnek a kviddics megismerése volt. Sárvérűként korábban nem hallottam erről a sportról, de már az első játék alatt megszerettem.
A következő évben, még ha esélytelen is volt, hogy bejussak a házam csapatába, azért jelentkeztem. Ki akartam használni minden egyes lehetőséget, hogy játszhassak. Akármelyik háznak volt is a gyakorlása, én ott voltam a pálya szélén és figyeltem a játékosokat. Ha lehetett és megengedték, akkor csatlakoztam én is egy kicsit hozzájuk, de már csak a gyakorlások végeztével, és rendszerint csak a saját házam csapatánál. Aztán az év vége felé egy olyan esemény következett be, amire egyáltalán nem számítottam, és egy időre ugyan, de félre kellett tennem miatta a kviddiccsel kapcsolatos jövőbeni terveimet.

Háború
Ahogy a második évem végén leszálltam a vonatról, tudtam, hogy mindent el kell követnem azért, hogy minél messzebb kerüljek a szüleimmel együtt a háborútól. Féltem, ez nem kérdés, de addig, amíg haza nem értünk, nem mondtam semmit a szüleimnek. Mélyen hallgattam, ami nem volt rám jellemző, ezért már a kocsiban kérdezgették, hogy mi történt velem. Otthon aztán röviden előadtam a történteket, de a szüleim nem voltak hajlandóak elhagyni a várost. Már megkaptam a következő tanévre a Roxfortos levelet, amikor a szüleim mégis úgy döntöttek, hogy elhagyjuk az országot. Fogalmam sem volt, hogy mi vette rá őket erre, de örültem neki. Összeszedtük minden meglévő tartalékunkat, és anyuval előre mentünk Portugáliába. Egy erdő széli kis faházban húztuk meg magunkat elég távol a nagyvárosoktól. Nem tudtam mennyi időt nyertünk ezzel, de minden egyes percnek örültem.

Jellem

karaktered általános jelleme; minimum egy bekezdés, de jobban örülünk a kettőnek ,
és ha boldoggá akarsz tenni
minket, akkor jöhetne három is

Erősség || Melyek a karaktered jellemének legpozitívabb tulajdonságai?
Gyengeség || Melyek a karaktered jellemének legnegatívabb tulajdonságai?

Apróságok

mindig || sorolj fel minimum öt dolgot, amit a karaktered imád
                 (lehet több, csak kevesebb ne; felsorolást kérünk, nem kell túlragozni)
soha || minimum öt dolog, amit a karaktered utál
hobbik || mit csinál a karaktered szabad idejében?
merengő || mi a karaktered legjobb, illetve legrosszabb emléke?
Halljuk mindkettőt!
mumus || mitől fél a karaktered a legjobban?
Edevis tükre ||  mi a karaktered szívének leghőbb vágya?
százfűlé-főzet ||  A százfűlé-főzet köztudottan sajátos színű
 és ízű, minden emberé más.
Amortentia || milyen illatokat érezne a karaktered, ha
beleszagolna a híres szerelmi bájitalba?
titkok || mindenkinek vannak titkai, na halljunk egyet!
azt beszélik, hogy... || még a legártalmatlanabb emberről is
terjengenek pletykák, rólad mi?

A család

testvérek ||   név; kor viszonyod/kapcsolatod vele(/ük)
állatok || háziállatok

Családtörténet ||
néhány mondat a családról, szülőkről, testvérekről
akiknek kötelező: aranyvérűek! Valamint azoknak, akiknek az egyik szülője mugli származású
Egy aranyvérűt csak akkor tudunk elfogadni, ha a családtörténete minimum 10 mondat.
A lényeges pontok:
1. család eredete
2. család elhelyezkedése az aranyvérűek ranglétráján
3. a családi morál, pár szó a felmenőkről
4. a család szerepe a legutóbbi háborúban
5. a család helyzete jelenleg

Külsőségek

magasság || cm
testalkat || milyen a testalkatod? (sportos, izmos, molett, kövér, átlagos)
szemszín ||
hajszín ||
kinézet || pár mondatban fesd le nekünk, milyen a karakterről alkotott első benyomás!

A tudás

varázslói ismeretek || amennyiben a karakter rendelkezik már varázslói ismeretekkel,
                      ha jár már iskolába x-éve.
                      itt kérjük kifejteni, hogy mi mindenhez ért, vagy épp nem ért.
                      olyan dolgokra is kitérhetsz, mint a kedvenc tantárgy, stb
felvett tantárgyak ||
                      roxfortosok: a fakultatív órák;
                      ha a karakter már kijárta a Roxfortot, akkor a főiskolai tárgyakat kell ide beírni
pálca típusa || hány hüvelyk (1 hüvelyk = 2,54 cm), miből van, mi a magja
RBF || amennyiben a karaktered már végzett az V. évvel,
kíváncsiak vagyunk az RBF eredményeire!
                       FONTOS! Legyél őszinte magaddal, a Roxfort egy nagyon nehéz
 iskola és a karakterednek tényleg, olyan a jelleme, hogy mindent megtanul?
                       Nem a legéletszerűbb, ha mindenből kiváló vagy.

Egyéb

avialany||   Ki van a profilképeden?

Naplózva

Draco Malfoy
Eltávozott karakter

♦ VIII. évfolyam ♦ A Seggfej ♦ Serial Heartbreaker

« Válasz #10 Dátum: 2015. 06. 23. - 22:04:42 »
+4

RAVENA NOTT

Alapok
jelszó ||
így ejtsd a nevemet || Rávéna Nátt
nem ||
születési hely, idő || London, 1966. július 7.
horoszkóp || rák
kor || 32
vér || arany
munkahely || nincs (körözött bűnöző, távollétében életfogytig tartó azkabani fogságra ítélték)

A múlt

Gyerekkor

Ravena az aranyvérű Victoria Yaxley és Richard Nott gyermekeként jött a világra, a ritka metamorfmágusok egyikeként. Viszonylag gazdagok voltak, és Richard aurorként köztiszteletben állt, mégis rengeteg sötét pillantást kapott édesanyja miatt. Victoria csak tizenöt éves volt, amikor teherbe esett vele egy roxmortsi hétvégén, emiatt kénytelen volt otthagyni az iskolát és feleségül menni Richardhoz. A varázsereje soha nem lépett azután túl egy átlagos negyedévesén, és a lányával együtt mindig a sarkokban suttogott élcelődések tárgya lett.  szülés során komplikációk léptek fel, emiatt Victoriának soha nem lehetett újabb gyereke.
 A kis Ravena nem volt olyan gyerek, amilyenről a legtöbb aranyvérű álmodik. Imádott a koszban játszani, nem bánta, ha koszos lesz a ruhája, ha felhorzsolja a térdét, a vele gonoszkodó kuzinok haját, akár fiúk akár lányok voltak, előszeretettel tépte meg. Ennek, és az anyjának, származásának köszönhetően a családja lassan izolálódott a többi aranyvérűtől, nem látták szívesen őket sehol. Ide vezethető vissza a szembenállása a vérelmélettel.
 Annak ellenére, hogy nem viselkedett mindig az elvárásoknak megfelelően, Richard és Victoria mindig türelmes volt a lányával. Mivel már nem remélt fiút, és Ravenában látta a Nott család Észak-Ír ágának utolsó tagját, szerette volna, ha örökké emlékezni fognak rá. A kislányt már fiatal korától arra készítette, hogy auror legyen. Ravena pedig, aki szeretett volna izgalmas, kalandos életet élni, örömmel vette az apja tanítgatását.

Roxfortos évek

Ravena a Hollóhátba került, köszönhetően kivételes intelligenciájának és szorgalmának, de az összes házba illett volna, mind a négy ház pozitív tulajdonságai megvoltak benne. Vidám volt, kedves, ugyanakkor bátor, nem félt megvédeni magát soha senkitől, és már elsőben is tudta, hogy mi az, amit akar.
 Kezdetben a többségben a Mardekárban csoportosuló aranyvérűek továbbra is lenézték, ismételgették a pletykákat az anyjáról, gúnyolódtak rajta, ellenségeskedtek vele a háza miatt, de ez az évek múlásával megváltozott. A lány egyre szebb és szebb lett, ahogy múltak az évek, egyre több udvarlója volt, de ő makacsul elutasított mindenkit, sokszor azután, hogy hosszan hitegette őket, hogy nagyobbat koppanjanak.
 Annak ellenére, hogy elkövetett néhány apróbb szabálysértést, soha semmiért nem kapott büntetést, a tanárai vagy nem tudták, vagy nem akarták elkapni mindenki kedvencét, aki az egyik legnagyobb tehetségű boszorkánynak tűnt a saját generációjában. Sokan mondták neki, hogy kár a tehetségét arra pocsékolnia, hogy auror legyen, de Ravena makacs maradt.

Főiskolai évek

Nyolc K minősítésű RAVASZ megszerzése után Ravena a Griffendél Godrik Akadémia diákja lett. Bár mint mindenki, ő is megszenvedett a továbbhaladással, de továbbra is az élvonalban haladt, senki nem kérdőjelezte meg, hogy sikerrel fog járni. Lassan lemondott a szórakozásról, hogy semmi ne zavarja az egyre keményebbnek tűnő akadályok megugrását. Ennek köszönhetően egészen huszonöt éves koráig nem volt barátja.
 Ravena édesanyja egy tragikus balesetben elhunyt, ami szíven ütötte a lányt, de ennek ellenére vette az akadályokat, és még abban az évben auror lett belőle.

Iskola utáni évek

Ravena rendkívül szép kilátásokkal helyezkedett el az új munkahelyén. Apja és apja nővére viszonylag magas rangú aurorok voltak már, anyja bátyja pedig már évek óta aspirált a Varázsbűnüldözési főosztály vezetésére. Munkaidőben lelkiismeretesen dolgozott, szabadidejében pedig bepótolta, amire nem volt lehetősége a főiskolai évek alatt. A háború kitörése előtt Nymphadora Tonks talán legközelebbi barátja volt, a családja rosszallása ellenére.
 Több veszélyes bűnözőt is az Azkabanba küldött, és lassan, de biztosan mászott egyre feljebb a ranglétrán. Harminc éves korára az egyik legjobb auror lett, túlszárnyalva nála jóval tapasztaltabb varázslókat és boszorkányokat is. Az egyetlen dolog, ami megtörte a szépen ívelő pályát, a háború kitörése volt.

Háború

A családja, inkább kényszerből, mint szeretetből csatlakozott Voldemort seregéhez. Ő maga sokáig nem kapta meg a jegyet, egészen a Minisztérium bukásáig egyensúlyozott a két fél között. Azon a napon egy volt azok közül az aurorok közül, akik elbarikádozták magukat Rufus Scrimgeourrel. Hosszas vívódás után Ravena a társai ellen fordult, meggyorsítva a miniszter elkerülhetetlen elfogását és halálát.
 Bár sokszor alkalmazták terepen, Ravenát leginkább a megmaradt ellenállás leküzdésével bízták meg. Köszönhetően a mugli tárgyak iránti ismereteinek, május elejére nagyon közel került hozzá, hogy elkapja a Potterfigyelő szerkesztőit. Hivatalos munkája az ellenálló sárvérűek begyűjtése lett, amit, undorral bár, de elvégzett. Ezt az undort remekül leplezte még a hozzá legközelebb állók előtt is. Annak köszönhetően, hogy nagybátyja lett a Varázsbűnüldözési Főosztály feje, gyorsan vezetőauror lett belőle.
 Bár sokáig éppen olyan kegyetlenséggel harcolt, mint a többi halálfaló, amikor apja meghalt Kingsley Shackelbolt keze által, elvesztette az utolsó szálat is, ami Voldemorthoz kötötte. Amikor kitört a pánik a halálfalók között, azok között volt, akik azonnal elmenekültek. Hátrahagyta a rokonait, a barátait, az udvarlóját, nem érdekelte más, csak hogy eltűnjön.
 Köszönhetően a körözésének, hirtelen nincstelenül, üldözötten, munkanélküliként találta magát. Hetekig nem tett mást, csak lakásról lakásra menekült, bujkált, próbált túlélni céltalanul, csak néhány hét után döntött úgy, hogy folytatni fogja az életét, bármilyen reménytelennek is tűnik. Köszönhetően a belső ismereteinek és a külsőt elváltoztató képességeinek, egészen idáig sikerrel rázta le az aurorokat, és jó úton halad egy kisebb vagyon összegyűjtése felé azokban a körökben, amiknek korábban a felszámolására esküdött fel.

SZJK példa

- Mindig lassú voltál, John.- elmosolyodom, ahogy a megkötözött auror ölébe ülök, és az arcába hajolok, csókot lehelve a szájára kötött kendőre. Tudom, a rohadéknak mindig tetszettem. Talán pont ezért hagytam őt életben MacRogan helyett, egy kicsit imponál. Talán bölcsebb lenne őt is elintézni, de tudom, úgysem fogynak ki az aurorokból. Mostanában mindenki az akar lenni, és nem ölhetem meg mindet. Viszont le tudom kötni a figyelmüket.
 - Üzenetem van Kingsleynek. Nem kell keresniük. Nem kell tennie semmit, hogy találkozhassunk, csak várnia. Megölte az apámat. Még mielőtt véget ér ez az évezred, meg fog halni ezért. Csak várjon türelemmel!- annak ellenére, hogy szerettem apát, nem tervezek semmit tenni Kingsley ellen. Nem kapom vissza apát, ha megölöm őt. Csak azt szeretném, hogy leszálljanak rólam egy kicsit, amíg végre tökéletesen beilleszkedek a londoni alvilágba. Kicsit azért szomorú, hogy milyen könnyen rájuk találtam, és még mindig mennyi szabadon van. A Csodák udvara nélkül nem tudom, hová tudnék bújni. - Na, vigyázz magadra, John!- hátralépek kettőt, és becsúsztatom a pálcáját a talárom belsején kialakított tartóba, a másik nyolc mellé. Azt hiszem, lassan indíthatok egy kereskedést a trófeáimból. Adok egy csókot a tenyeremre, amit ráfújok, azután megpördülök, hogy fekete füst keretében hátrahagyjam az elhagyott viskót.

Jellem

Erősség || Intelligens, bátor, ravasz, simulékony, kitartó, toleráns
Gyengeség || Kegyetlen, elvtelen, hűtlen, kapzsi, színpadias, kissé beképzelt

Apróságok
mindig || sorolj fel minimum öt dolgot, amit a karaktered imád
                 (lehet több, csak kevesebb ne; felsorolást kérünk, nem kell túlragozni)
soha || minimum öt dolog, amit a karaktered utál
hobbik || mit csinál a karaktered szabad idejében?
merengő || mi a karaktered legjobb illetve legrosszabb emléke? Halljuk mindkettőt!
mumus || mitől fél a karaktered a legjobban?
Edevis tükre ||  mi a karaktered szívének leghőbb vágya?
százfűlé-főzet ||  A százfűlé-főzet köztudottan sajátos színű és ízű, minden
emberé más
Amortentia || milyen illatokat érezne a karaktered, ha beleszagolna a híres szerelmi bájitalba?
titkok || mindenkinek vannak titkai, na halljunk egyet!
azt beszélik, hogy... || még a legártalmatlanabb emberről is terjengenek pletykák, rólad mi?

A család
testvérek ||  név; kor viszonyod/kapcsolatod vele(/ük)
gyermekek ||  név; kor viszonyod/kapcsolatod vele(/ük)
 állatok || háziállatok
Családtörténet ||
néhány mondat a családról, szülőkről, testvérekről
akiknek kötelező: aranyvérűek! Valamint azoknak, akiknek az egyik szülője mugli származású
Egy aranyvérűt csak akkor tudunk elfogadni, ha a családtörténete minimum 10 mondat.
A lényeges pontok:
1. család eredete
2. család elhelyezkedése az aranyvérűek ranglétráján
3. a családi morál, pár szó a felmenőkről
4. a család szerepe a legutóbbi háborúban
5. a család helyzete jelenleg

Külsőségek
magasság || cm
testalkat || milyen a testalkatod? (sportos, izmos, molett, kövér, átlagos)
szemszín ||
hajszín ||
kinézet || pár mondatban fesd le nekünk, milyen a karakterről alkotott első benyomás!

Tudás és karrier
pálca típusa || hány hüvelyk (1 hüvelyk = 2,54 cm), miből van, mi a magja
 végzettség || milyen iskolá(ka)t, és milyen eredményekkel járta ki őket
(RAVASZok, felsőoktatási intézmények, ott elért eredmények)
Amennyiben a karaktered már végzett a tanulmányaival, kíváncsiak vagyunk az eredményeire!
Amennyiben még főiskolán tanul, a RAVASZ vizsgáira!
                       FONTOS! Legyél őszinte magaddal, minden főiskolánk nagyon nehéz
iskola és a karakterednek tényleg, olyan-e a jelleme, hogy mindent megtanul!
                       Nem a legéletszerűbb, ha mindenből kiváló vagy!

foglalkozás || mivel keresi a kenyerét
iskola || Roxfort/Godrik/Mandragóra/egyéb, amennyiben még oda jár
szak || a szakok listáját megtalálod a MÁGUSFELSŐOKTATÁS alfórumban
felvett tantárgyak ||
                      ha a karakter még felsőoktatásban tanul, akkor a főiskolai tárgyakat írd be
 varázslói ismeretek || ide írd, hogy minden kompetenciái vannakt.
                      itt fejtsd ki, hogy mi mindenhez ért, vagy épp nem ért.
                      olyan dolgokra is kitérhetsz, hogy jártas-e a háztartási bűbájokban, stb
         Halálfalóknak
státusz || nem tudják róla, hogy halálfaló, netán rejtőzködik, vagy épp körözött bűnöző?
szolgálati idő || mióta szolgálja a Sötét Nagyurat?
(Számolj utána, hogy a Nagyúr csak 1995 június 24-én öltött testet ismét!
                       1981 október 31-től idáig NINCSENEK Halálfalók.
Ezt lásd még:  A titkos tudás fája > Halálfalók >
Chamberpoti Közlöny)
         Egyéb
avialany||  Mary Elizabeth Winstead
Ahogy látható, nem lettem kész. :D
Naplózva

Louise Lott
Eltávozott karakter

♦ VII. Hollóhát ♦ Prefektus ♦ "Cinkemadár"

« Válasz #11 Dátum: 2015. 06. 23. - 22:09:41 »
+2

JOE PRICHETT

"Mindenki ártatlan, amíg be nem bizonyosodik, hogy mégsem."

Alapok

jelszó || "Aggódni butaság. Olyan mint esernyővel sétálgatni, esőre várva."
így ejtsd a nevemet || Dzsoí Pricsett
nem || férfi
születési hely, idő || Cambridge; 1983. június 10.
horoszkóp || ikrek
kor || 15
vér || félvér
évfolyam || ötödik

A múlt

- Komolyan nem én voltam, anya! – kiáltottam vissza. Jobban belegondolva valószínűleg én voltam. Még rémlett is, hogy láttam azt a tábla csokoládét valamelyik nap, azt hiszem az ágyam és az éjjeliszekrényem között. Persze az is lehet, hogy az egy másik csokoládé volt, szóval. Amúgy is, mindenki ártatlan, amíg bűnösnek nem találtatik, vagy mi a fene.
Ezt vehetjük olyan életfilozofikázásnak is. Szerettem ehhez tartani magam, vagy éppen ettől el. Nézőpont kérdése. Minden esetre, ha valamit nem lehet rám kenni, akkor az, biztosan nem én voltam. Meg már a szüleim is igazán megtanulhatták volna, hogy négy nagyon hasonló gyerek közül nagyon nehéz kiszagolni, hogy ki a zápkelpitojás. A kelpik tojnak, asszem. Mintha ezt olvastam volna a Hírverőben. Márpedig, ha tojnak akkor kell lennie záptojásnak is. Egyszerű, mint az egyszer egy.
Gyanítom mostanra már rájöttél, hogy szeretem a fura mugli mondásokat, sőt még gyűjteményt is vezetek róluk. Ha kedvem tartja be is szoktam küldeni a Hírverőbe, bár még sosem jelentek meg. Tökre menő dolog lenne elterjeszteni valamit. Aztán akkor mondhatnák az emberek, hogy Joe Prichett után szabadon, vagy valami hasonlóan menő dolgot.
Sok más hóbortom nincs ezeken a szólásokon kívül, hacsak nem számoljuk a feltalálást. Aha, ja. Szoktam néha feltalálni. A nővérem szerint csak simán idióta vagyok, de mint mondtam szinte minden csak nézőpont kérdése. Vagy nem ezt mondtam? Nem tudom, azt tudom, hogy a nézőpontot már említettem. Na, mindegy. Az én nézőpontom végül is az, hogy honnan a fenéből tudja, hogy amit feltalálok, az nem zseniális? Egyszer például feltaláltam a kőröző-bagoly etetőt. Össze akartam vonni a szórakozást, meg a testmozgást, meg a vidámságot a baglyomnak, Zsilipnek. Azért zsilip, mert a rém aránytalan nagy szárnyival folyton eltakarja a fényt, ha olvasni akarok. Borzalmasan idegesítő madár. Bevallom talán kicsit önös érdekek is vezéreltek, amikor feltaláltam a kőröző-bagoly etetőt. Az első néhány napon még sikere is volt, csak aztán anyámék nem akartak több egeret venni az Abszol úton, mert szerintük kicsit drága kezdett lenni a hobbim. Még ők sem ismerték fel a zsenialitást, ami bennem lakozik. Meg aztán különben is, láttál te már gazdag tudóst? Mert én rohadtul nem. Szóval már beletörődtem a csóró imádzsba. Meg aztán arra buknak a csajok is, vagy mi.
Szoktam is nekik néha mesélni az iskolában a legújabb találmányaimról. Mondjuk, van, hogy nem tudják őket értékelni. Például a körömleszedő csodaharkály tökre kiverte náluk a biztosítékot. Pedig esküszöm arra a célra fejlesztettem ki, hogy amikor ráhúzol valamivel egy jó nagyot a körmödre, vagy véletlenül ráhúzod az üstöd, és olyan ronda fekete lesz, akkor legyen mivel leszedni.
Na, de hát a megnemértettséget is el kell fogadni, ettől leszek misztikus, vagy nem? Szeretem azt hinni magamról, hogy rejtélyes vagyok. A nagyobb baj csak az, hogy a világban eddig úgy vettem észre több a rejtély, mint bennem. Például az, hogy a tanárok miért nem értik meg a Roxfortban, hogy a mágiatörire nem az életben nem lesz szükségem. Elmondom miért: senki nem akar törit tanulni, aki bele akar kerülni. Márpedig nekem feltett szándékom. Egyszer megpróbáltam ezt elmagyarázni Binns proffnak, még ártatlan elsős korszakomban, mire írhattam egy egészen öt pergamen hosszú esszét arról, hogy miért nem szabad megfeledkeznünk a történelmünkről. Marhaság. Abban az esszében amúgy annyit hazudtam, mint a két nővéremmel, és az öcsémmel együttvéve sem, addig még soha. Na, jó talán Jóslástanon, de az meg milyen tárgy már? Szórakozásból vettem csak fel, de már beismerem, hülyeség volt. Mondjuk, a kreativitást fejleszti, azt el kell ismernem.
Ezt leszámítva egyébként mondhatni jól megyeget nekem az iskola, bár a jegyeimmel azért nem viszem túlzásba. Viszont azt azért hozzá kell tennem, hogy a feltalálás, meg annak a kitalálása, hogyan legyen majd maradandó személyiség, sok időmet leköti. Szoktam néha ilyen önsegítő könyveket is olvasni a könyvtárban, bár a nagyja baromság. Leginkább buta boszorkányoknak írják az ilyen könyveket, azt már megtanultam. Meg azért, ha valaki más is ki tudta találni azokat a gondolatokat, akkor én miért ne tudnám. Eh, azért jó hobbi. Meg legalább addig is azt a látszatot tudom kelteni, hogy tanulok, amitől megnyugszanak a barátaim, meg a háztársaim, meg anyának sem kell hazudnom, amikor azt írom a levélben, hogy a héten megint elolvastam három új könyvet. Néha belefér egy kis lódítás. Meg ez amúgy sem fáj neki. Nekem majd talán fog, ha év végén sor kerül az RBF vizsgákra, de majd a szóbelivel felhúzom a gyakorlatot. Még McGalagonyt is ki tudom dumálni a büntetésből, ha nagyon akarom. Nem volt még rá példa, de ha nagyon akarnám, biztos menne. Komolyan. Sokan mondják, hogy igazából csak jár a szám, de nem mondok semmit, viszont na, hát ha jár a szám, akkor azért mondok is valamit, nem? A nővérem szerint igazából csak addig beszélek, amíg már inkább azt mondja, hogy nekem van igazam, vagy megkaphatom, amit akarok, csak fogjam már be. Nem értek vele egyet, szögezzük le már most, de azért ha a végén mégis megkapom, amire vágyom, akkor már csak nem fogom kijavítani. Meg szerintem mindig mondok valami okosat.
Igen, határozottan úgy gondolom, hogy megéri figyelni arra amit, mondok. Sőt, buzgóbbaknak javaslom a jegyzetelést is, és ha nagyon akarják, a végén aláírom. Már most garantálni tudom, hogy később sokat érnek majd azok a sorok. Egyszer még Potterral egy oldalon említik majd a nevem – és nem csak azért, Tina, mert mindkettőnké P-vel kezdődik, és egyszerre írnak minket ki kényszerterápiára. Szóval, megéri jegyzetelni. Amúgy, ha már Potter. A családom meglepően nagy rajongást mutatott mindig is az irányába – amit fordíthattak volna az én irányomba is, ha szabad megjegyeznem, de nem tették. Szóval a háború alatt végig Potternak drukkoltak. Valljuk be, nem volt hülyeség. Azért a tavalyi év még a Roxfortban is elég nagy szívás volt. Az erőszak meg amúgy is a primitív emberek fegyvere. Feljegyezted? Remélem… Szeretek úgy gondolni magamra, mint a jövő nagy gondolkodójára, szóval már most tudom, hogy merre felé kell orientálódnom. A vérontás, meg a propaganda pedig nem az. Akkor vagy igazán valaki valamiben, ha azt mások ismerik fel, és nem te tolod le a torkukon. Úgyhogy én csak igyekszem mindig jól elszórni a morzsákat. Meg, ha időm engedi, azért néha pirossal rájuk is írom, hogy morzsák. A gyengén látók, meg a nehézfelfogásúak kedvéért. Valakinek csak egy kis noszogatás kell…

Jellem

Joe egy igazi semmirekellő, amit szeret azzal igazolni, hogy kirándulásokat tesz az ismeretlenbe, meg a Tudományok országába. Vannak jó meglátásai, és a gondolkodás módja is elég egyedi, de azért nem árt a körmére nézni. Sosem állt tőle távol a hazudozás, meg a nagyzolás, és ha a feltalálói pálya nem jön be, igazán egyszerűen megtalálná a helyét a politikusok, vagy a színészek között is. Tehetsége van a színjátszáshoz. Szereti is kicsit felnagyítani a dolgokat. Eleme, hogy sarkalatosan gondolkozzon, és mindig kivárja a drámai hatásszünetet. Az egész pedig jól is áll neki.
Noha a gondolatai kuszák, és a rendszert valószínűleg csak ő érti, azért a hétköznapi emberekkel is könnyen megtalálja a közös hangot. Egy perc alatt el tudja adni magát.

Erősség || Újító gondolkodásmód, jó meglátások, az ismeretlen szeretete, magabiztosság, vidámság, humor
Gyengeség || Erős hajlam a hazudozásra, beképzeltség, Isten-komplexus 

Apróságok

mindig || Feltalálás, kártyázás, szólások gyűjtése, mesélés, vagy parasztvakítás – kinek, hogy tetszik
soha ||  Lebukás, Mágiatöri, kecskék, buta lányok, akik nem ismerik el, Tina
hobbik || Feltalálás, kísérletezés, tesztelés, minél több szólás-mondás kitalálása
merengő || A legroszabb emléke, amikor a szülei elvitték a mugli állatkertbe, és ott felrúgta egy kecske. A legjobb pedig, az összes, amikor sikeresen feltalált valamit.
mumus || A bénaság, és az önbeteljesítés teljes hiányát megtestesítő, Friccstől. Mármint attól, hogy ő is olyan lesz.
Edevis tükre ||  Elismert feltaláló, és híres ember szeretne lenni, akinek minden kimondott szaván emberek hadai csüngnek.
százfűlé-főzet ||  Rikító zöld, és a sötétben még foszforeszkál is, csak hogy szemelől ne téveszd az íze pedig egyszerre savanyú és édes, mint a kínai.
Amortentia || Gépzsír szagot, meg benzint, összekeverve némi kókusszal.
titkok || Egyszer beleszereltem apa legdrágább seprűfényező kendőjét az öntisztító-taláromba, ami egy percet sem működött, sajnos. A mai napig is keresi, de szerencsére sikerült Valeryre fognom, akinek nem sokkal utána véletlen módón ragyogni kezdtek a cipői, mert azzal a pici darabbal, amit sikerült megmentenem a prototípusból, áttöröltem az összeset. 
azt beszélik, hogy... || hatalmas ember leszek, ha nem már most is az vagyok – szerintem legalábbis. Én biztosan ezt beszélném magamról, amúgy nem tudom.

A család

apa || Gerreth Prichett; 47; félvér; jó a viszonyunk
anya || Eliza Prichett; 49; félvér; általában értjük egymást
testvérek || 
Serena Prichett; 23; félvér; helyel-közzel megvagyunk
Tina Prichett; 17; jó a viszonyom vele
Josh Prichett; 12; egyenlőre még ki nem állhatom
állatok || Zsilip, a baglyom

Családtörténet ||
Gondolom mivel ez senkit nem érdekel – mégis csak miattam vagytok itt, nem miattuk -, ezért nem eresztem annyira bő lére. Apa és anya fogalmam sincs, hogy ismerkedett össze, ha tippelnem kéne, még a Roxfortban összemelegedtek, aztán igazából a többi nem is érdekel. Aki róluk szeretne olvasni, az kérdezze meg a szaftosabb részleteket tőlük maguktól, vagy valamelyik nővéremtől. Mind a ketten végtelenül romantikusak, vagy hogyan is szokták mondani. Leegyszerűsítve: nyálgépek. Az összes béna önsegítő könyvet nekik találták ki, ha még emlékszel, hogy említettem ezeket. Viszont azért szeretem őket, főleg Tinát, bár rá nehezebb rákenni a balhét. Az öcsém jelenleg az idegesítő korszakát éli, szóval majd évek múltán talán megosztom vele a sikerem egy apró szeletét, vagy nem.

Külsőségek

magasság ||~166 cm
testalkat || átlagos
szemszín ||barna
hajszín ||barna
kinézet || Olyan megkapóan ízlésesen misztikus vagyok. A misztikuson a hangsúly. 

A tudás

varázslói ismeretek || Mindenből jó vagyok, amiből csak jó akarok lenni. Igazság szerint a gyakorlati dolgok mindig is jobban mentek. ki nem állhatom a Mágiatörit, meg mondjuk nem meglepő módon a Gyógynövénytan sem a kedvencem. Mindkettő tök unalmas.
felvett tantárgyak || Jóslástan, Repüléstan, Számmisztika
pálca típusa || 12 hüvelyk, főnixtoll, gyertyán, rugalmas

Egyéb

avialany||  Nolan Gould
Naplózva

Dexter Crewe
Eltávozott karakter

« Válasz #12 Dátum: 2015. 06. 24. - 11:54:19 »
+2

Hello Hello Dexter vagyok.

Egy órás ET írás mi? Meg verseny, mi? Hát a ti fejetekben sincsen minden rendben gyermekeim. Nem mondták, még nektek, hogy a jó munkához tehetség kell? Nem, idő a hosszú munkához kell. No de essünk is neki mindjárt az első jelentkezőnek. Joe... vagy Joey? Majd eldöntöd.

Szóval igen, eleve kezdjük ott, hogy a Joe az ugye a dzsó nem a dzsoi, mert azt idegen nyelven beszélő ember úgy írja: Joey. Na mindegy, ez kis apróság, meg szösszenet így mindjárt az elejére. Adatokkal probléma egy szál se, úgyhogy essünk is neki a lényegnek. Mert ezért vagytok ti itt. Előtörténet.

* Fogja a fejét, meg a nagyítót. *

Most az jönne, hogy egyesével kielemezem a mondataidat, jobb esetben a bekezdéseidet, de most kivételt teszek, és visszafele tolom neki az ipart. Nézzük tehát nagy egészében, miről is szól ez az ET. Hát... és izé... Megaszondja.
Na ja kezdődnek a bajok, tekintve, hogy én végigolvastam ezt a történetet, de nem tudnám elmondani, hogy miről is szólt. Lehet, hogy ez főként azért van, mert igazából az előtörténet nem szól semmiről. Pontosítok: a nagy büdös SEMMIRŐL szól ez az egész baromkodás. Ezzel pedig egy baj van, méghozzá az, hogy nekem aztán lehet rizsázni másfél oldalon keresztül, nem fogok belőle többet megtudni a karakterről. Mondatszerkesztésileg ott van a szeren a dolog, szóval legalább gépelni tudsz. Hála a jó istennek, ezzel se kell foglalkoznom.
Cserébe viszont olyan zseniálisan összefüggéstelen az egész, mintha baltával akarnék filmet vágni, és celluxszal ragasztanám össze. Olyan az egésznek már csak a látványa is, mintha a helykitöltésre menne. Olyan értelmetlen, összefüggéstelen rizsahalmaz az egész, hogy egy kínai meglátná sírva kérne steak-et hozzá. Ez így kezdésnek igencsak kemény, és nem lesz jobb akkor sem, ha mélyebbre próbálok nézni. Tegyük is ezt meg.
Szóval próbáljuk félretenni az összefüggéstelen mondatokat, és a lényegtelen szösszeneteket, és ássuk elő alóla a karaktert magát. * Ásó elő. * Csakhogy az igazi bullshit még csak most jön. Hol a karakter? Kerestem, kutattam, de nem találtam összefüggő személyt ott a rizshalmaz alatt. Itt jönne fel a negyvenmilliós kérdés: mi zajlott itt? Aknamezőn swingelt a kedves barátunk, azért ilyen szétesett? Már csak azért, mert karaktermaradványokat, innen-onnan, a ház két kilométeres körzetéből kellett összekanalaznom, és még így is alig a fele van meg. Megvannak ilyen jellemvonások, hogy közmondásokat gyűjt, meg bárkinek lukat beszél a hasába, csak ez a semminek is kevés. Problémák merültek fel a rendszerben, ha egy előtöri olvasása közben a kést keresem amivel véget vethetek a dolognak. És sajnos a karakter nem is vicces, ahogy az írásmód sem. Az első bekezdésig még el tudtam rajta mosolyodni, majd jött a mélyrepülés, és olyan lett az egész, mint az Addams Family 3. Erőltetett, ócska és gagyi. Sajnos ez így eléggé értékelhetetlen kaliberbe tartozik, főleg mert a karakterkezdemény saját szavaival tudom jellemezni: Sokan mondják, hogy igazából csak jár a szám, de nem mondok semmit, viszont na, hát ha jár a szám, akkor azért mondok is valamit, nem?
Hát barátom, nem. Neked csak jár a szád, de az 0-24-ben, és közben semmi érdemleges gondolat nem hagyja el a koponyádnak nevezett börtönt. Igazából nem tudom eldönteni, hogy a karakternek a huzat tépi a száját, vagy a gyomrát szellőzteti. Nehéz dilemma.

De ugorjunk is nagyobbat, mert ugye a semmiről nem tudok másfél oldalt írni... ahhoz azért skill kell. Úgyhogy lépjünk is rá a következő kérdésemre. Ki a tököm az a Valery? Mármint, a családleírásban nincs ilyen testvéred. Az előtörténetképződményedben nem említed a nevét. Ki ez a csaj? A képzeletbeli barátnőd? Kire kented rá, hogy eltüntetted fater méregdrága stuffját? Nagyon az az érzésem kezd lenni, hogy ez a karakter valójában egy elme és gyógy intézeti ápolt fejében van csupán jelen, és a delikvens a delériumos lázálmait láthatjuk visszaköszönni.

Nem azt mondom, megüt a fogalmazás egy szintet, de egyszerűen összecsapott az egész. Látszik a dolgon, hogy erre te maximum egy órát fordítottál, és akkor még jóindulatúak voltunk. Ez így, ide kevés lesz, de ne csüggedj. Benned még látok reményt. Kis történet, kis ragasztó a karidarabokhoz és egészen elviselhető képződmény lesz ez. Good luck!

NEXT!
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás: