+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Quinn Thornsbeak
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Quinn Thornsbeak  (Megtekintve 1816 alkalommal)

Quinn Thornsbeak
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2015. 05. 24. - 00:14:05 »
+2

QUINN THORNSBEAK

MOTTÓ
"I deserve it. Not them - I will take it from them."



 ALAPOK

JELSZÓ  "Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk."
ÍGY EJTSD A NEVEMET kvinn tornszbík
NEM  férfi
SZÜLETÉSIHELY, IDŐ London; 1982. november 18.
HOROSZKÓP skorpió
KOR 15
VÉR félvér
ÉVFOLYAM ötödéves

 A MÚLT

Gyerekkor
Mugli világba született, és ott is cseperedett, mint a családjának legfiatalabb gyermeke. Legfiatalabbként, a nagymamája folyamatosan szidta, és azt hajtogatta neki, hogy ő romlott, nem olyan, mint a többi ember. Gyerekként mindene megvolt, és erre irigyek is voltak az osztálytársai, bár ezzel Quinn csak azt érte el, hogy még több figyelmet kapott. Egy idő után viszont rájött, hogy ezek az úgynevezett „barátok" csak azért akartak vele lenni, mert neki volt valamije, ami nekik sosem adatott meg, így Quinn-nek sosem voltak még igaz barátai. Ez a változás szkeptikussá tette az emberek motivációjával kapcsolatban, és elkezdte bántani azokat, akik ok nélkül kaptak figyelmet, vagy nem érdemelték meg. Ehhez kapcsolódik a mottója: "I deserve it. Not them--I will take it from them."

Egy időben Quinn-nek rossz híre volt az iskolában, úgy lehetett hallani felőle, mint az egyik verekedős gyerek. Anyja elhozta mindig az iskolából, hogy megvédje őt a tanároktól, és ekkor jött rá, hogy mekkora figyelmet kapott valójában a fia, de nem a jó értelemben. Ez azok közé a kevés helyzetek közé tartozott, amikor Elena időt töltött vele... Rendszeresen, sok időt.

Sok különböző hatás miatt gyenge tűrőképessége van a hideggel szemben, mindent hidegebbnek érez annál, mint amit a társai éreznek. Ahol ő már úgy érzi, hogy megfagy, ott a társainak még kellemes a hőmérséklet. Ettől függetlenül, télen is kimegy a szabadba, ha muszáj neki (akkor viszont nagyon vastagon öltözik fel), bár legszívesebben a szobában marad, ahol jó meleg van, és a rossz időről társalog.

Elenának és Quentinnek is kétségeik voltak afelől, hogy fiúkat a Roxfortba küldjék, sok baj volt a varázserejével. Néhány varázs trükköt is kitalált anélkül, hogy valójában tudta volna mit is csinál (egy igazi csínytevő volt, mindenkit elgáncsolt a mágiájával stb...). Végül úgy döntöttek, hogy jó lenne számára, ha odakerülne; bíztak benne, hogy megtanulja irányítani a mágiáját. Quinn úgy érezte magát, mintha száműzni akarnák egy ismeretlen helyre, azzal hogy el kell hagynia az otthon kényelmét, hogy egy kollégiumos iskolába menjen. Ezt nyíltan elutasította volna, hogyha nem egy olyan iskoláról lett volna szó, amit a varázslóknak és boszorkányoknak tartanak fent.


Roxfortos évek
Quinn első éve a Roxfortban egy igazi küzdelem volt. Mindent utált, és haza akart menni már az első hónapban. Nem voltak barátai, magányos volt. Olyan házba került, ahol nem voltak rokonai, tehát még tőlük is el volt választva, ami miatt még nagyobb nyomást érzett magán. Megpróbált minél magasabb szintet elérni, de sosem érhette utol a testvéreit. Elkezdett mágiát használni a csínyekhez, ám ez sokszor sodorta bajba. Második évben nagyapjától megkapta Cole-t, a macskáját, aki mint egy társ, jelentős szerepet játszott a csínyekben. Sokféleképpen segíthetett gazdájának, bár általában az őrszem szerepét töltötte be, hogy Quinn észrevétlenül elslisszolhasson.

Harmadévesen is folytatta a csínytevéseket. Akarata ellenére csatlakozott a roxforti zenekarhoz, annak érdekében, hogy csökkentse anyja aggodalmait. Nem sokkal aztán, hogy betöltötte a tizennégyet, rájött, hogy nem csak a lányok tetszenek neki. Elkezdett egy fiú közelében furán viselkedni; ideges lett, ha beszélnie kellett vele, úgy érezte a torkában dobog a szíve, amikor vele volt. Ezt először nem értette, de egy idő után rájött, hogy szerelmes. Ettől először tényleg összezavarodott, nem tudta, mi történik vele, hisz idáig csak a lányok keltették fel az érdeklődését, de nem zavarta a mássága. Elfogadta, hogy mindkét nem vonzó számára. A negyedik év volt a legeseménydúsabb év a számára. Sikerült szép lassan kapcsolatot kialakítania emberekkel. Pár esemény után, jelentősen megváltozott a véleménye néhány diáktársáról.

- Cole gyere! Idő van! - mondtam, majd egy halk dorombolást kaptam válaszként. - Akkor majd később játsszuk el ezt, rendben? - Felállt és nyávogott egyet. - Szóval rendben. Akkor én mentem! Szia! - köszöntem el a macskától, mert mennem kellett mágiatörténelemre.
Oda is értem időben, de az órán ért a szíven szúrás... Volt házi feladatunk, és én semmit sem csináltam.
- Ebből még baj lesz! Nagy baj! Hacsak nem... - gondoltam, majd kiült a pimasz vigyor a szám szélére.
- Tanár úr, összeszedhetem a feladatokat? - Kicsit ódzkodva, de belement a dologba. Gondolom, azt hitte normálisabb dolgot akarok csinálni. De csak hitte. - Köszönöm! - Majd felálltam, és elkezdtem összeszedni a leckéket. Majdnem mindenki nyugodtan odaadta nekem a lapokat, addig, amíg az egyik mardekáros kiakadt, és elkezdett veszekedni a tanárral.
- Tanár úr! Nem emlékszik miket csinált ez a gyerek? Azt hiszi, ilyen feladatokat rá lehet bízni? - mondta kiabálva és idegesen. A tanár úr megbeszélte vele, hogy mindenki kaphat második esélyt. Nekem ez hányadik esélyem?  Hááát?
Miután odaadta a mardekáros is a leckéjét, tovább gyűjtöttem a lapokat. Amikor összegyűlt az összes, nem tettem őket az asztalra, hanem kiálltam az osztály elé. Megvártam, amíg mindenkinek a figyelme rám irányul, majd feldobtam az égbe a papirosokat, és elővettem a pálcámat:
- Lacarnium Inflamare! - Abban a pillanatban az összes papír lángra kapott. Keresztbe tettem a karjaimat, majd egy pimasz mosolyt mutattam a tüzes jelenet közben a közönségnek. Lehet nem tetszett nekik annyira ez a dolog. Fele társaság pálcát rántott, és rám akartak támadni, de ezt a tanár úr nem engedte. Végül egyedül távoztam, az igazgatói irányába.


Háború
Élete nem sokat változott a háború alatt. De azt azért tudni kell róla, hogy a háborúban nem menekült, és nem vett részt az evakuálásban sem. Bárki próbálta kimenekíteni onnan, ő azt nem hagyta. Mindig megszökött, hogy "csínycsapdákat" állítson fel a halálfalóknak. Próbálta elérni, hogy ne tudják úgy intézni a dolgaikat, ahogy akarták. A harc vége felé mégis sikerült az egyik végzősnek kimenekítenie, bár addigra már az összes csapdát felállította.


 JELLEM

Imád ismeretlen terepeket megjárni, ezért ez is bajba szokta sodorni. Néha beképzelt és túlhajtja magát, még akkor is, hogyha biztos, hogy nem lesz képes megoldani az ügyet. Elég agresszív és energikus. Szívesen játszik trükköket azokkal, akik nem számítanak rá. Örömét leli abban, hogy bosszússá tesz embereket, he pedig számon kéred, alig kapsz majd egy vállvonást (Miért vagy ilyen komoly; ember, nem érted a viccet?). Néha megfélemlíti az embereket, pedig valójában csak beszél, és nem harap. Ha egyszer közel kerülsz hozzá sosem fog elárulni, mindig hűséges marad hozzád.
 Quinn nem beszél, amíg nem szólítják meg, vagy nem szükséges. Ha a véleményét kérdezik, mindig átgondolja, mivel tudná a legkevésbé befolyásolni az embereket. Ennek ellenére problémás a szavak megválasztása, és ezért néha nem azt mondja, amit eredetileg szeretett volna. Ez miatt nehéz jó első benyomást keltenie
 Könnyen kijöhet vele az ember, ha nem zavarja a szarkazmusa. Egy érzelmi falat tart az emberek között és közte, ezt a falat pedig nehéz áttörni.


ERŐSSÉG kalandvágyó, bátor, kíváncsi, hűséges, csínyűző, (becsületes, őszinte)
GYENGESÉG tapintatlan, szarkasztikus, verekedős, csínyűző, zárkózott, figyelem kereső

 APRÓSÁGOK

MINDIG    tréfák - tréfa "eszközök", melasz lepény / pite, kihívások / fogadások, átkok, rontások, bájitalok, kviddics
SOHA emberek akik nem értik a vicceket, gyógynövénytan, hideg / tél, haszontalan / gyenge / unalmas emberek, TÖKÉLETES és diákokat vezető diákok,
HOBBIK Csínyeket űz diákokkal tanárokkal. Van, hogy már csak a felkészülés elveszi az egész szabadidejét. Ha mégsem a rosszaságon töri a fejét, akkor hegedűl, vagy a barátaival lóg.
MERENGŐ Legjobb emléke az apjával és anyjával eltöltött idő. Legrosszabb az a pillanat, amikor rájött, hogy csak kihasználták a barátai.
MUMUS A nagyanyja jelenik meg előtte. Úgy győzik le, hogy görkorcsolyák kerülnek a lábára, majd próbálja megtartani az egyensúlyát, de elesik.
EDEVIS TÜKRE    A tükörben azt látná, hogy minden ismerőse önmagáért imádja, körülötte állnak és éljeneznek. Ez azt az érzést kelti benne, hogy utolérte testvéreit, minden nyomás, amit miattuk érzett elszáll egy pillanatra.
SZÁZFÜLÉ-FŐZET Sötétebb sárga/világos borostyán színű, kellemesen édes méz ízű, állaga pedig folyékony, de a víznél valamivel sűrűbb.
AMORTENTIA Kellemenesen édes illatokat érezne.
TITKOK Annyira imádja kviddicset, hogy van egy csomó Krum babája és kviddicses plüssjátéka, de ezeket egy jól elzárt ládában tartja otthon, méghozzá egy olyan helyen, ahol senki sem jár.
AZT BESZÉLIK, HOGY... Róla különösebben nem pletykálnak, de a csínyeiről igen. Vannak, akik azt mondják, hogy Roxfort el van átkozva, hogy ilyenek történhetnek bármikor. Igazából nem bármikor, mert minden előre meg van tervezve.


 A CSALÁD

APA Quentin Thornsbeak -- 46 aranyvérű, (Hollóhátas volt, a munkája miatt folyamatosan utazik így Quinn ritkán látta, de az együtt eltöltött idejük Quinnek felejthetetlen)
ANYA Elena Thornsbeak -- 44 mugli, (Egy antik bolt tulajdonosa, mindig törődött Quinnel, féltette mert mindig bajba keveredett)
TESTVÉREK Keith Thornsbeak -- 21 (Erin ikertestvére, hollóhátas volt, szereti Quinnt)
Erin Thornsbeak -- 21 (Keith ikertestvére, hollóhátas volt, szereti Quinnt)
unokatestvérek || Lucinda Thornsbeak -- 15 (apai ágról, mardekár)
Hamish Scottie Mathieson -- 16 (anyai ágról, hugrabug, hatodéves, Quinn folyamatosan zaklatja és csínyeket űz vele, de valamilyen csodával határos módon mindet megússza)
NAGYAPA Thomas Gregor -- 80 mugli (visszavonult háborús veterán, büszke az unokáira, hogy mágiahasználók lettek)
ÁLLATOK Cole (Másodéves korában kapta Quinn a nagyapjától. Ő egy kandúr abesszin macska. Barátságos, okos és hűséges. Ha Quinnt a társalgóban, esetleg a szobájában lehet megtalálni, mindig mellette van. Ha a gazdája valahova elmegy, talán órái vannak, akkor a folyosókat és az udvart járja. Utálja, ha be van zárva, és mindig valami dolga van. Ha Quinn megkéri, mindig segít neki a csínyekben, bár legtöbbször az őrszem szerepét játssza. Van, hogy nagyobb dolgokat is megcsinál. Sokszor segít az embereknek, ezért azt mondják róla, hogy sokkal kedvesebb a gazdájánál. Jól elvan az emberek társaságában, viszont ha provokálják, támad. A ház nyújtotta kényelem miatt egy picit pufók lett.


CSALÁDTÖRTÉNET
Anyjának van egy antik boltja, apja pedig mugli-kapcsolatokkal foglalkozik, ami sok utazást igényel. Az apa, Quentin, egy aranyvérű mágus, aki beleszeretett Elenába, egy mugliba. Végül összeházasodtak, de Quentin megtartotta az állását. Keith és Erin, Quinn bátya és nővére intelligens gyerekek voltak, jó jegyekkel és kitűnő teljesítménnyel. Quinn folyamatosan nyomást érzett, és próbált olyan jól teljesíteni, mint ők.
 Apja egy jó hírű, és hosszú történelmű, aranyvérű családból származik. Nagyon hosszú ideje fontos szerepet kapott az összes leszármazott; példaképpen apja a mugli kapcsolatokkal foglalkozik. De ez még nem a legnagyobb cím, ami járt a családban. Már voltak olyanok is köztük, akik a Mágiaügyi Minisztériumot vezették. Legtöbben hollóhátasok voltak, és kitűnő teljesítményt értek el minden téren pont, mint Keith és Erin. Quinn az egyik feketebárány a családban. Rossz a teljesítménye, akaratos stb... A neveletlenségét senki nem értette a családból, mert jó környezetben nevelkedett.  

        

 KÜLSŐSÉGEK

MAGASSÁG 185 cm
TESTALKAT sportos, izmos,
SZEMSZÍN kék
HAJSZÍN szőke
KINÉZET Egy fess fiatalember- ezt mondják rá a felnőttek és idősek. Nem is csoda hisz jól néz ki. A koránál idősebbnek szokták nézni, de ez sosem zavarta.




 A TUDÁS

VARÁZSLÓI ISMERETEK Bűbájtanhoz, bájitaltanhoz és sötét varázslatok kivédéséhez természetes tehetsége van. Mágiatörténetből és gyógynövénytanból viszont siralmas. A pörgősebb órákat szereti, azokat, ahol nem unatkozhat. Azokat az órákat viszont ki nem állhatja, amelyikekre magolnia kell.

FELVETT TÁRGYAK jóslástan, legendás lények gondozása
PÁLCA TÍPUSA 12 és fél hüvelyk, hegyi juhar, sárkány szívizomhúr, merev




 EGYÉB

AVIALANY Alex Pettyfer
EXTRÁK - Szereti a kviddicset, szerinte élvezetes nézni a sportot.
- Hegedül, bár az évek alatt viszonylag jó lett benne nem szeret nyilvánosság előtt játszani.
- Idősebbnek néz ki a koránál, ez néha összezavarja a felnőtteket.
- Csodálja a hatalmat, de nem kívánja. Felnéz azokra, akik elviselik a felségi jogokat, a nagy befolyást és a hatóság erejét. Nem akar viszont olyanokkal kapcsolatba kerülni, akiket gyengébbnek ítél meg magánál.
- Az iskolai egyenruha alatt mindig hord egy fekete hosszú ujjút a gyenge hidegellenállása miatt.
- Egy kisseb seb van a jobb lábán még egy negyedikes balhé miatt. Az a pont nagyon érzékeny és hatalmas fájdalmat érez, ha ott ütik/rúgják meg.
- Harmadéves korában hirtelen, hatalmasat nőtt.
- Igazán jól bánik a gyerekekkel.
Naplózva

James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2015. 05. 24. - 11:36:35 »
0

Üdvözöllek a fórumon!

Az előtörténeted nem fogadom el. Látszik, hogy tényleg tudod, kit szeretnél megalkotni, Quinn jó karakter, élő, és ismered is, ez nem kérdéses, a kidolgozottsága tetszik. Viszont voltak olyan dolgok, amik mellett nem lehet elmenni szó nélkül.




Akkor nézzük is, hogy mik lennének a javítandóak.
1. Rengeteg az értelmetlen mondat az előtörténetben. Kérlek olvasd újra, és ezeket javítsd.
2. A helyesírási hibák is hemzsegnek, pl. "muszály", ami ugye j-vel írandó. kacsint Ezeket is javítgasd kérlek. Mosolyog
3. Magyarul játszunk, így a magyar fordításoknak megfelelően a quidditch az kviddics lesz.
4. Edevis tükréhez azt írtad, hogy mindenki önmaga miatt imádja. Egyrészt: ez a tükörben hogy jelenik meg? Hogy látja? Másrészt: miért is fontos neki, miért is ilyen egoista?
5. A mágiatöris részletben minden varázslatot kivédesz, mindenki fél tőled. Ez kicsit VP-nek hangzik számomra. Azért egy roxfortos diák, főleg negyedévben nem ilyen menő, nincs ilyen tudása, hogy vagy öt-hat társa ellen is győzedelmeskedik, egymaga. A másik pedig az, hogy egyetlen roxforti tanár sem hagyná a diákjait párbajozni az órán. Ezen a jeleneten finomíts kicsit, ezek fényében.
6. Nem Hollóháti, hanem hollóhátas volt.
7. Az apja sokat utazik a két világ között. Ez nem egészen így van, a muglik nem élnek külön világban, ugyanúgy a Földön vannak mind, sőt, ugyanabban az országban, sőt, ugyanabban a városban élnek, mint a varázslók.
8. Az édesapja aranyvérű. És egy aranyvérű családnak bizony naaaaagy múltja van. Ezt szeretném látni is a családtörténet részben.
9. A mumusnak valami megfogható dolognak kell lennie, értelemszerűen valami olyan legyen, amivé a mumus át tud alakulni.
10. Egyebeknél: azt biszexuálisnak írják. És ezt szintén kifejthetnéd az előtörténetben, hiszen egy 15 éves fiú számára ez azért elég meghatározó. Érdekelne, hogy hogy fedezte fel, hogy a fiúk is tetszenek neki, milyen hatással volt rá, hogy dolgozta fel, stb. Ez nem egy egyéb információ.




Mihelyst végeztél a javítással, dobj egy üzenetet, és megnézem újra! Mosolyog

J.
Naplózva


James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2015. 05. 26. - 10:55:02 »
0

Köszönöm, hogy javítottál!

Úgy néz ki, hogy most már minden rendben van, így az előtörténeted elfogadom. De ez nem jelenti azt, hogy nagy nyugalomban hátra dőlhetsz. A Macska Maffia figyelni fog, és ha a helyesírási és hasonló, leginkább formai hibákra nem figyelsz oda kellőképp, a Szerepjáték Kommandóba toloncol. kacsint
Nagy valószínűséggel te leszel a legkiálhatatlanabb egyén a házadban, de a Mardekárhoz meg túl jó a szíved, hogy a fene egye meg. Vigyorog Így házad persze a



Gratulálok!
Hamarosan érkezik az eligazító-PM is. kacsint
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 10. 23. - 18:48:08
Az oldal 0.337 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.