+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Sledge Clubber
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Sledge Clubber  (Megtekintve 1319 alkalommal)

Sledge Clubber
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2015. 03. 29. - 02:12:30 »
0

Sledge Clubber

        Alapok

jelszó || "Titokzatos dolog az idő. Hatalma van. És ha játszunk vele, veszélyes!"
így ejtsd a nevemet || Szledzs Klábör
nem || férfi
születési hely, idő || Birmingham; 1975, 07, 03
horoszkóp || Rák
kor || 23
vér || fél
munkahely || az utca
 

          A múlt

-Félsz Sledge?- kérdezte tőlem Tom, agresszívan.
-Dehogy!- Válaszoltam. Persze, féltem ettől, de muszáj volt hazudnom, hogy megmutassam, nem vagyok az az alak, aki nem meri kipróbálni. Amit még inkább nem akarok, hogy ki legyek közösítve emiatt.
-Akkor tessék, itt van. Vedd el!- nyújtotta felém a cigit. Tudtam, hogy nem sima cigi. A többiek belevisznek a rosszba. Ilyen lennék? Könnyen befolyásolható? Ez nem vicc, mi van ha rosszul leszek tőle?
-Inkább nem kérek.- Jelentettem ki a tőlem leghatározottabb módon.
-Vedd el és szívj bele egy jó mélyet, csirke!- A társaságból Tom forszírozta ennyire ezt a témát. Mást nem nagyon érdekelt, hogy én szívok-e belőle.
-Add ide!- Megfogtam, és beleszívtam egy jó mélyet. Rögtön éreztem, hogy nem gyenge dolog. Elkezdtem mosolyogni, és mindent máshogy észleltem...

Rohantam, amint megtudtam, hogy a legjobb barátom bajban van. Át Roxmorts utcáin. Veszélyes környék ez, főleg ilyen késői órákban, csak remélem, hogy mindenféle konfliktus nélkül kijutok ebből a városból.
Állítólag a pusztán van, csak nem tudom kivel. Biztosan valami balhéba keveredett. Itt balra...
Ahogy a lábam bírta, róttam az utcákat. Kiértem végre.
Ott van Michael, épp eltalálta valami átok. Segítenem kell.
-Digitus Arcus!- kiáltottam, mire a pálcámból egy fehér csík röppent ki, egyenesen az idegen felé. Nem talált.
-Menj innen!- ordította Michael torka szakadtából. Rápillantottam, nincs meg a bal karja, és csupa vér. Bizonyára kaszabolóátok. Újabb átok repült felé, ami félúton kettévált. Az egyiket el tudtam még téríteni, a másik viszont telibe találta a barátom.
Vér, ordítás... Nincs meg a jobb karja sem. Összeesett. Elé rohantam, és megtámadtam az idegen embert.
-Locomotor Mortis!- kiabálta az idegen. Ez a varázslat eltalált, de hamar levettem magamról a lábbilincselő ártást.
-Fracturius!- hatalmas reccsenés. Eltörött a medencéje szerintem.
-Fracturius!- kiáltottam megint. Összetörtem a kezében a csontokat. Egyelőre harcképtelen lehet.
Hátrafordultam, és rögtön odafutottam a földön fekvő Michaelhez. Nem volt eszméleténél ránézésre. Gyorsan pulzust kerestem rajta. De nem adott már semmi életjelet, kimúlt, itt vége van.
Meghalt. Végleg meghalt. Szívemet jeges gyűlölet kezdte átjárni. Ez a csavargó tette ezt vele, aki alig húsz méterre fekszik tőle, nyöszörögve.
Nem tudom, most miért állok fel, és megyek oda az idegenhez, aki megölte a legjobb barátomat. Nem tudom, miért nem teszem el a pálcám. Miért szegezem felé?
-Fracturius!- mondtam halkan. Egy újabb reccsenés hallatszott, majd egy ordítás. Újra és újra kimondtam, a sok reccsenés már egybefolyt. Megállás nélkül ezt lehetett, hallani. Az elején még ordított minden egyes törésnél. Most már csak nyöszörög. Utolsó villanás, pontosan a homloka közepét találta el. Ő is meghalt, nincs egy ép csont a testében, az agyát valószínűleg átszúrta a koponyája egy darabja....

-Sledge, kérdezhetek valamit?- kérdezte a jelenlegi barátnőm.
-Persze kicsim, mondd csak!- válaszoltam kicsit félvállról.
-Mi a titkod? Mármint, hogy vagy mindig ilyen boldog? Mindent olyan pozitívan tudsz nézni. -
-Tudod, miután meghalt a legjobb barátom, körülbelül fél évig teljesen magam alatt voltam. Nem bírtam se enni, se élni. Összetört minden, azt hittem öngyilkos leszek. Akkor jöttem rá, hogy az élet kevés ahhoz, hogy sirassak valakit, vagy szomorú legyek.
-Nem értem.- válaszolta.
-Ha siránkozok, akkor magamtól veszem el az időt. Az élet rövid, és el akarom mondani öregkoromban, hogy igen, olyan életet éltem, amilyenre mindenki vágyott. Minden másodperc egy új eseményt hozhat, egy változást. A boldog emberek, valahogy bevonzzák a jó dolgokat. Mára már belülről fakad ez nekem.
-Értem, de...- kezdte volna mondandóját, de közbeszóltam.
-Te milyennek látod a tavaszt?- kérdeztem vissza.
-Nem elég melegnek.- válaszolt kis gondolkodás után.
-Itt a baj. Az emberek többsége mindenben a negatívat látja. Gondolj például arra, hogy szinte ilyenkor van az első igazi napsütés. Megszólalnak a madarak. - mondtam egy mosollyal az arcomon.
Mosolygott egyet és megcsókolt.
Nem értem, az emberek miért negatívan látják a dolgokat. Ők is a boldogságot akarják elérni, csak nekik nem fog menni. Ha mindent pozitívan látsz, boldog leszel. Ha megismered magad, és megbékélsz az esetleges hibáiddal, boldog vagy. Nem külső dolgokban kell keresni a megoldást...

  Gyerekkor
Már kiskorában megmutatkozott zenei készsége, amikor három évesen el kezdett dobolni a tányérján a kanalával. Zene ment a háttérben, ő meg ritmusra ütötte a tányért. Szüleinek ekkor jött le, hogy lehet, a kis Sledge-t meg kéne tanítani zenélni. Hat éves korában megkapta az első gitárját.
Egészen kiskorától szociális személyiség. Könnyen ismerkedik, lányokkal, fiúkkal egyaránt.

  Roxfortos évek
Mindenki másnak javulást hoztak a Roxfortos évek, míg neki a hanyatlást. Már másodévesen majdnem megbukott bájitaltanból. Harmadévesen bukott bűbájtanból.
Rászokott a cigire, amit csak nagyon körülményesen tudtak megoldani a többiekkel. Még Hisztis Myrtillel is összebarátkoztak, hogy legalább a lányvécében tudjanak dohányozni. Persze az nem volt egy nehéz dolog, mivel a szellem örült bárkinek, aki hozzászólt. A cigi jó volt neki új társasághoz, és szerette is az ízét, az illatát.
Legtöbbet azonban a Roxmorts-i hétvégéken dohányzott. Akkor próbálta ki először a füvet, de azt csak nagyon ritkán tudták megoldani. Megvoltak a különböző alvilági kapcsolataik a Roxmortsban, így könnyebben tudtak fűhöz, és cigihez jutni.
Minden tanárral szemtelen volt, nem érdekelték a jegyei, a tanárok véleménye.
Nem végezte el jól az RBF-et, bár SVK gyakorlatból egész jó lett.

  Iskola utáni évek
Nem folytatta az iskolai tanulmányait. Leszokott a fűről, és jelenleg utcazenészként éli az életét. Szakított a barátnőjével, így jobban belefolyt az "alvilági" ügyekbe. Nem volt nehezére megtalálni azokat az embereket, akikkel Roxfortos korában is összehaverkodott. Egyszerűen ezek voltak azok az emberek, akik szimpatikusak voltak neki.
Drogokat csempészett. Mikor házat vett, előtte megbízásból megölt egy minisztériumi alkalmazottat. Ezeket nem saját akaratából tette, a szükség így hozta. Maga sem büszke erre az életstílusra, de mivel csak utcazenélésből nem tud megélni, ezért kell neki ezt csinálnia. Sokat szenvedett ezért, félt, rettegett, emésztette magát, de túl tudta tenni magát.
Félti a félvér életét Voldemortéktól, de neki sokat jelent a pénz.

  Háború/Béke
Háború idején sok csempész feladatot végzett el, sőt még embert is kellett ölnie a megélhetésért, mert az utcán nem tudott akkoriban zenélni.
Jobban szereti a békét, olyankor sokat zenél, bár "alvilági" ügyeiből valahogy nem akar kijönni.


         Jellem

Nem szereti a konfliktusokat, inkább kerüli ezeket a helyzeteket. Ha mégis belekeveredik ilyen helyzetbe általában ráhagyja a másikra.
Alapvetően nyugodt és boldog ember. Nála ezek belülről fakadnak. Nincs szüksége semmi külső hatásra, hogy boldog maradjon. A nyugodtságot általaban magára erőlteti, bár ha ideges, többnyire elszív egy-két szál cigarettát. Szeret mindenkivel csipkelődni. Sokszor a társaság középpontja.
Láncdohányos.

Erősség || Boldog és nyugodt.
Gyengeség || Csípkelődős és nehezen bízik meg valakiben. Sokszor csajozik.

         Apróságok

mindig || zene, buli, cigaretta, gitár, nyugalom
soha || kétszínű emberek, stresszes helyzetek, házimanók, klasszikus zene, aranyvérűek
hobbik || zenét ír
merengő || A legjobb amikor megkapta az első gitárját. A legrosszabb, mikor látta ahogy az egyik barátja karok nélkül, véresen eléállt, összeesett és meghalt.
mumus || rácsok
Edevis tükre ||  Visszakapja a barátját.
százfűlé-főzet ||  acél ízű
Amortentia || vanília
titkok || Megcsalta a barátnőjét, még mikor iskolás volt.
azt beszélik, hogy... || Minden csajjal csak játszik, senkit nem tisztel. Keményen narkós.


        A család

apa || Peter Clubber; 51; félvér. Peter sohasem foglalkozott Sledge-el, hagyta, hogy szórakozzon ha akar.
anya || Natalia Swige; 47; mugli. Natalie sokáig nem foglalkozott vele, majd mikor már a tizenhat éves Sledget füvezésen kapták és értesítették őt, megpróbálta nevelni, de már késő volt.

Családtörténet ||
Szülei 30 éve találtak egymásra egy buliban. Rögtön tudták, hogy együtt lesznek sokáig. Mikor megfogant a kis Sledge megfogadták, hogy óvni fogják, bármi áron. Mikor Voldemort pusztított, visszatértek az észak-londoni nyaralójukba. Peter halálosan félt Voldemorttól, ugyanis halálfaló volt, csak megszökött.
Sledge 17 évesen elköltözött.


         Külsőségek

magasság ||176 cm
testalkat || vékony alkatú
szemszín || barna
hajszín || fekete
kinézet || nem a tipikusan szépfiú, de rosszfiúnak rosszfiú. Dohányzás miatt többnek néz ki a koránál. Általában kötött pulcsi, és szakadt farmer van rajta.


        Tudás és karrier

pálca típusa || 11 hüvelyk, szilfa, egyszarvúszőr
 végzettség ||  RBF nem sikerült valami fényesen, SVK gyakorlatból egész jól teljesített. Nincsen semmilyen papírja Ravaszról, pedig azt is elkezdte, de abbahagyta.
foglalkozás || utcazenél és füvet, mérgeket, alapanyagokat csempész.
 varázslói ismeretek || Fekete mágiában egészen jártas, de nagyon a lefegyverző átkok mennek neki. Szinte gondolkodás nélkül tudja.
Felejtőátokban nagyon esetlen, ahogy a háztartási és minden bűbájban.
Naplózva

B. Lizandra Kenneth
Eltávozott karakter
*****


VIII. GRIFFENDÉL ••

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2015. 04. 06. - 10:16:18 »
0

Üdvözöllek az oldalon!

Mielőtt elfogadnám az előtörténetet, egy-két kiegészítés szükséges lenne, hogy teljesebb képet kaphassunk Sledgeről.

~ A "Roxfortos évek" rész számomra elég zavaros. A Roxfort elit iskola, még az éjszakai kijárásért is nagy büntetés jár, nemhogy egy cigiért, netovább marihuánáért. Szinte teljesen lehetetlen, hogy füvet juttathasson a Roxfortba, pláne az, hogy folyamatosan használja. Még a normális cigaretta is csak szökőévekben újhold napján, délután háromkor esélyes, ha a csillagok állások éppen engedik.

~ Ellentmondásos, amit írsz, Sledge elég korán bukott különböző tantárgyakból, nem volt erőssége az iskola, de mégis jó eredménnyel zárta az RBF-t? Az RBF-fel még az is megküzd, aki alapjáraton jó tanuló, Sledge örülhetett, ha átengedték.

~ Érzem, hogy milyen személyiséget szeretnél kihozni a karakterből, de a realitás talaján kell maradni. Nem magyarázod, hogy miért lett ilyen. Senki sem születik ilyennek, valamilyen hatás, előzmény kellett ahhoz,hogy szabályszegő, "nem kedves", alvilági, csaló, bűnöző és utcazenész legyen.

~ A jellemnél is akad egy-két furcsaság: "Konfliktus kerülő ember, de valahogy mindig ilyen helyzetbe kerül. Általában ráhagyja a másikra.
Alapvetően nyugodt és boldog ember. Nála ezek belülről fakadnak. Nincs szüksége semmi külső hatásra, hogy boldog maradjon."
- Ez nem igaz, hiszen te magad mondtad, hogy sokáig cigizett, füvezett és alkoholproblémái is voltak, ezek mind-mind külső hatás ahhoz, hogy "boldog" legyen. Nyugodtnak sem neveznék egy olyan embert, aki ilyen életet él, és "felhergeli magát, ha elfogyott a cigije".

~ "A legrosszabb, mikor látta ahogy az egyik barátja karok nélkül, véresen elé állt, összeesett és meghalt." - Elég nagy trauma ez, erről nem is említettél semmit az előtörténetedben, pedig lényeges momentum egy fiatal életében.

~ A mumus felölt valamilyen alakot, kézzel foghatónak kell lennie.

~ Minden brit varázsló Ollivandertől vásárol pálcát, ő pedig sárkányszívizomhúrra, egyszarvúszőrrel és főnixtollal dolgozik csak. Kérlek ezekből válassz a karaktered jelleméhez illően!

~ Foglalkozásnál azt írod: "szállít". De mit?

Úgy érzem kicsit éretlen ez a karakter. Innen-onnan összeszedtél tulajdonságokat és beleöntötted Sledgebe, még ha azok nem is illenek rá, vagy ellentmondásosak. Látom, hogy egxy elkallódott, utcazenész, bűnöző karaktert szerettél volna létrehozni. Ez nagyon jó, kevés ilyen van, én örülök, hogy ilyen irányban szeretnél elmenni. De nem logikus a karakter. Semmi sincs megmagyarázva, alátámasztva, nincs is története, csupán tények vannak közölve. A legfontosabb kérdés: miért? Miért lett ilyen, hogyan keveredett ilyen társaságba? Egyáltalán milyen társaságba? Miért nem léptek közbe a szülei, amikor látták, hogy milyen életet választ magának a fiúk? Milyen volt egyáltalán a kapcsolata a szüleivel? Rengeteg kérdőjel van az előtörténetben.
Azt javaslom szedd össze a gondolataidat a karakterről, gondolkodj el azon, hogy milyen is lehetett Slegde, hogyan reagálna bizonyos élethelyzetekre, milyen is ő valójában.

Amint végeztél a javítással, kiegészítéssel; írj! Mosolyog
Sok sikert! Mosolyog
Naplózva

B. Lizandra Kenneth
Eltávozott karakter
*****


VIII. GRIFFENDÉL ••

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2015. 04. 14. - 10:25:24 »
0


Szia!

Már sokkal jobb lett az előtörténet! Számomra még mindig elég homályos, hogyan is vált ilyen pszichopatává, nincsenek meg a miértek, de határozottabban erősebb képet kaptam a karakterről. Gyerekkorában látta meghalni barátját, és embert ölt, majd ezen viszonylag hamar túltette magát, és később "alvilági ügyletekbe" keveredett, embert ölt ismét, lopott, csalt és mindezt lélek nyugalommal. Hogyan is vált ilyen pszichopatává Sledge? Körülmények? Család? Orvosi értelemben vett pszichopata?

Már csak egy apróságot kellene pótolni, és elfogadom az előtörténeted:
~ Kérlek tegyél be egy 150x250px-es profilképet a karakteredről! Hogyha nem megy, szólj, szívesen segítek Mosolyog



B. Lizandra Kenneth
Naplózva

B. Lizandra Kenneth
Eltávozott karakter
*****


VIII. GRIFFENDÉL ••

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2015. 04. 20. - 07:52:37 »
0

       Szia!        

Köszönöm szépen a javítást és a türelmet!
Az előtörténetet ezennel

elfogadom.



Hamarosan kapni fogsz egy eligazító PM-et.
Sok szép jó játékot kívánok! (:

admin
ala feminim
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 09. 08. - 08:19:47
Az oldal 0.287 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.