+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Eregathus El'dan
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Eregathus El'dan  (Megtekintve 1205 alkalommal)

Eregathus El'dan
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2015. 03. 24. - 16:55:37 »
0

Eregathus El’dan

Alapok

jelszó || "Titokzatos dolog az idő. Hatalma van. És ha játszunk vele, veszélyes!"

így ejtsd a nevemet || Eregátusz El'den

születési hely, idő || Loch Ness 1985.01.2

nem || férfi

horoszkóp || vízöntő

kor || 13

vér || félvér

évfolyam || 4.évfolyam

A múlt

Szerepjáték Példa



A fotelben ülve türelmetlenül várja hogy szülei végre megérkezzenek.

~Már órák óta meg kellett volna jönniük.

Gondolja. Szülei ha késtek is, akkor nem ennyit, de hát most az egyszer megbocsát nekik, végül is ma van a szülinapja. Talán csak elfelejtettek neki ajándékot venni, és most pótolják be. Egyelőre megelégszik ennyivel. Most úgy valahogy nincs kedve ezen gondolkozni. Felkel a fotelből, és odasétál egy polchoz, ami tele van könyvekkel. A házban csak itt vannak könyvek. Legfeljebb még néhány a szobájában, az ágya felett lévő polcon, mert oda szokta tenni azokat a könyveket, amiket olvas. Csak egy kettő szokott ott lenni. Végignéz a könyveken. A fa szekrény egy kicsit kiemeli a könyveket, de nem tudja miért van ez. Talán csak ő érzi így, talán direkt így tervezték. Már gondolkozott ezen, de mindig másra jutott. Lassan megfordul, és elindul a lépcső felé. Mielőtt felmenne meggondolja magát, és lent marad. Hirtelen megpillant a polcon valami fehéret ami az egyik könyv alatt van. Izgatottan sétál oda.

-Talán egy meglepetés lenne? - Kérdezi magától. Gyorsan kihúzza a levelet a könyv alól. Hogy elérje, egy kicsit pipiskednie kell, de sikerül megfognia a szélét. Leveszi, és szeme elé emeli. Látja, hogy egy boríték az, vörös szalaggal átkötve, és neki címezve. Egyértelműnek tartotta, hogy neki szól a levél, de örült, hogy rá van írva, mert így legalább nem olvassa el senki más levelét. Kinyitja a borítékot, és kiveszi a levelet. A borítékot eldobja, majd elkezdi olvasni a levelet.

- Kedves kisfiam!

Ha ezt a levelet olvasod, az azt jelenti, hogy nem rejtettem el elég ügyesen, de ennek a levélnek a segítségével fogod megtalálni az ajándékokat is. Mint lentebb láthatod van egy térkép is, és ezt követve találhatod meg. Mi anyuval későn érünk haza, ezért ezzel lepünk meg.

Sok szeretettel:

Apu

Amikor végigolvassa a levelet egy kicsit elmosolyodik. Nem hitte volna, hogy neki kell megtalálnia a saját ajándékát, de most, hogy megtudta egy kicsit örül is neki. Érzi, hogy valami lehúzza egy kicsit, de nem tudja mi lehet az. Amikor megfordítja a levelet látja, hogy egy kulcs lóg rajta, egy cérna szálon. Egy gyors mozdulattal letépi a kulcsot, majd visszafordítja a levelet, és megnézi a térképet. Látja, hogy az ő szobája mellé vezet a térkép.

- De hát ott semmi sincs! - Mondja. Úgy dönt megnézi, hogy mi van ott, ha egyáltalán van ott valami. Kíváncsisággal telve felszalad a lépcsőn. Amikor felér egyenesen megy tovább, de szobája ajtajánál egy kicsivel tovább megy. Előveszi a kulcsot. Valami azt súgja neki, hogy emelje a magasba. Megteszi ezt, mire egy ajtó kezd kirajzolódni előtte. Amikor minden egyes részletét látja megkeresi a kulcslyukat, és beleilleszti a kulcsot. Óvatosan megpróbálja elforgatni balra, de a kulcs nem mozdul. Ez után megpróbálja jobbra is, mire az ajtó kinyílik. Egy kicsit meglöki az ajtót, hogy kinyíljon. Belép a szobába, és szétnéz, de csak a szoba közepén talál valamit. Egy asztalra van téve valami, amit letakartak. Odamegy, majd lerántja a tárgyról a leplet. Egy kicsit elcsodálkozik, hogy mit is talált. Egy kalitka volt ott, benne pedig egy hóbagoly. Egy kis cédula is van rajta, de azon csak annyi áll, hogy sok szeretettel anya és apa. Hirtelen hallja, hogy az ajtó kinyílik, mire megragadja a ketrecet, kirohan a szobából, majd lerohan a lépcsőn, és megöleli szüleit.

- Anya, apa! Honnan szereztétek ezt a baglyot? - Kérdezi izgatottan.

- Az titok. Megkaptad már a levelet?

- Milyen levelet?

Amint kiejti száján ezeket a szavakat bedobnak egy levelet. Azt nem tudja, hogy hogyan de egyenesen felé száll. Mielőtt nekimenne leesik a lába előtt. Óvatosan leteszi a kalitkát a földre, majd felveszi a levelet. Gyorsan kibontja, és olvasni kezdi. Amikor a végére ér elfogja a kíváncsiság.

- Anyu? Mi az a Roxfort?

-A Roxfort az egy iskola. A boszorkányok, és varázslók iskolája.

- És én varázsló vagyok?

- Ezt nem én döntöm el.

Ezzel lezárul a beszélgetés, és senki sem szól a másikhoz.

Gyerekkor

A gyerekkorom viszonylag elviselhető volt. Igaz, nem épp egy álom volt. Ha nem lett volna túl sok a szabály, akkor talán nem lenne okom panaszra, de így igen. Igaz, hogy így sok veszélytől megóvtak, de akkor sem szerettem a szabályokat. Az unokatestvérem viszont egész elviselhetővé tette ezt. Sokat volt nálunk, így volt kivel beszélgetnem, és játszanom. A szüleimet emiatt nem utáltam meg. De azért sem, mert velük is sokat hátszottam, meg beszélgettem. Meg ott volt az, hogy nem mehettem el olyan gyakran otthonról, legfeljebb oviba. Bölcsődébe nem jártam, mert a szüleim maguk mellett akartak tudni. De szerencsére sok barátom volt. Sokat játszottam az óvodában a többiekkel, mint mindenki más. Emlékszem, hogy volt egy olyan időszak, amikor mindenkit kerültem. Hogy miért volt ez? Nem tudom, csak annyit tudok, hogy nem volt kedvem a többiekkel lenni. Biztos volt rá valamilyen okom, de ezt azóta már elfelejtettem.

Roxfortos évek

Mivel még négy éve se vagyok itt, ezért nem tudok sokat mesélni. De amit tudok azt most igyekszem összeszedni. Amikor először jártam Roxfortban úgy éreztem, ez az iskola madár nagyon régóta itt áll. Erről legfőképp az árulkodó, hogy igazából egy óriási. palota volt az egész iskola. Emellett még a falak, a rengeteg festmény is. Eleinte nehéz volt megszokni a lebegő gyertyákat az ebédlő felett, meg az össze-vissza szinte közlekedő lépcsőket, de mivel semmi sem lehetetlen, így ez sem. A mozgó festmények sokszor nyújtottak már vicces látványt. Amikor léteznek egy-egy képet a rajta lévő ember, vagy emberek sokszor leszek a képről, vagy legalábbis olyan látványt nyújtanak mintha leesnének. A varázslás nem megy rosszul, de azért nem én vagyok a világ legjobbja. Emlékszem, hogy egyszer, amikor bájitaltan óra volt valaji elrontotta valahol, és a bájital ami készült volna hirtelen felrobbant. Szerencsére csak kisebb volt a robbanás, de aki elrontotta annak fekete lett a haja és az arca. A tanár megjegyezte, hogy itt az élő példa arra, hofy oda kell figyelni a bájitalok főzésénél. Amikor Sötét Varázslatok Kivédése órán egyszer vakaki hátrarepült, bevqllom, egy kicsit megijedtem, hogy lehet, ezt valamikor majd nekem is ki kell álnom. Nagyjából ennyi is lenne.

Háború

A háború, mint a legtöbb embert engem is megviselt. A családomat is kár érte. Unokatestvérem rosszkor volt, rossz helyen, így az életéért kellett küzdenie rengeteg halálfaló ellen. Esélye sem volt. Még az is csoda, hogy sikerült egy halálfalót leterítenie. Talán annyiban változtam azóta, hogy egy kicsit nehezebben kezdek el beszélgetni valakivel, és néha beszélgetni sincs kedvem, csak bámulni ki a fejemből, vagy elbambulni.

Jellem

Egy kicsit visszahúzódó, de azért szívesen tölti szabadidejét a többiekkel. Szereti hallgatni mások beszélgetés és néha közbeszólni, de nem szereti kihallgatni a többieket. Inkább csendes szokott lenni. Néha amikor magányra vágyik elhúzódik az egyik sarokba. Szeret olvasni, és mivel elég nagy a könyvtár, ezért sok könyvet olvasott már el. Nem csak a regényeket szereti, hanem szeret olvasni varázskatokról is olvasni, főleg ha az a varázslat érdekli. Nem szereti ha kritizálják, és ilyenkor próbál úgy tenni, mintha meg sem hallaná. Ha ez nem sikerül akkor nem foglalkozik velük. Ennek köszönhetően szerette meg a magányt is, és a könyveket kicsit talán túlságosan.

Erősség ||  néha gyorsan jár az agya, igyekszik kimaradni a vitákból, csendes

Gyengeség || könnyen elkalandozik, kíváncsi, halk

Apróságok

mindig || csoki, gondolkozás, vicc hallgatás, alvás, olvasás

soha || a gonoszságot, akik sokat piszkálják, unalom, lustaság, kövérség

hobbik || gondolkozás, olvasás

merengő || legjobb: unokatestvérével elmentek horgászni, és egy hal mindkettőjüket a vízbe rántotta. Legrosszabb: amikor megtudta, hogy unokatestvére meghalt.

mumus || egy pók ami az apja fejét viseli felfalja

Edevis tükre || újra együtt van az egész család, és mindenki boldog

százfűlé-főzet || zöldes-barnás halvány kék kiegészítéssel, záptojás, és penészes sajt ízzel

Amortentia || a vízesés, és az erdő illatát

titkok || titokban minden szülinapján kileste, hogy hova dugják az ajándékát

azt beszélik, hogy... || azt beszélik, hogy szüleinek köze van a fekete mágiához, holott ebben semmi igazság nincs.

       A család

apa || Niomus El'dan, 45, félvér, normális kapcsolat

anya || Cassandra Asta, 43, félvér, normális kapcsolat

állatok || Nenorf, hóbagoly  

Családtörténet || Az El'dan család nem tartozik ugyan a legregégibb családokhoz, de nem is olyan fiatal. Nagyjából egy évszázada alapították (vagy legalábbis az utódok úgy tudják). Elinus El'dan alapította, 1780-ban, Loch Nessen, és a család azóta is itt él. Mivel csak nem olyan rég jött létre, ezért különösebben nem híres, és próbál talpra állni. A családban nem jellemzőek a nagyobb viszájok, és ezzel mindenki elégedett. A családban a legtöbben  tisztelik az alapítókat. Különösebb szerepet senki sem játszott a háborúba. Ez alól kivétel talán unokatestvére, és apja, aki rátámadt egy halálfalóra.

Külsőségek

magasság || 147 cm

testalkat || átlagos

szemszín || világos-zöld

hajszín || barna

kinézet || vilagos-zöld szeme, és barna haja szinte tökéletes párost alkotnak. Fehér arca csak még jobban kiemeli ezt a variációt. Kicsit dús szemöldöke van. Vállai kissé szélesek.

A tudás

varázslói ismeretek || Általában a legtöbb dolgot megtanulja, de persze vannak kivételek. Ez a hangulatától is függ. Ha rossz kedve van akkor nem tanul, ha jó akkor pedig igen. Kedvenc tantárgyai közé sorolhatók a bájitaltan, az átvaltozástan, és a bűbájtan. Nem mindent ért meg ezek közül sem, de igyekszik jó lenni mindenből. Sokat tanul a könyvekből is főleg szavakat ugyan, de van néhány varázslat is amit onnan tanult meg, illetve értett meg. Legszívesebben a mágiatörténetről olvas.

felvett tantárgyak || repüléstan, rúnaismeret

pálca típusa || 11 hüvelyk, szilfa, sárkányszívizomhúr

RBF || nem végzett

       Egyéb

avialany||  Robbie Kay
Naplózva

James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2015. 03. 24. - 22:44:18 »
0

Üdvözöllek a fórumon!

Az előtörténeted nem fogadom el. A hibákat lentebb részletezem.




Akkor nézzük is, hogy mik lennének a javítandóak.
1. Így ejti a nevét. Erről már írtam privát üzenetben. Ide fonetikusan írd le, hogy hogy mondjuk ki a karakter nevét.
2. Nem töltötted ki a vér mezőt, ezt pótold.
3. Nagyon nagyon sok tőmondatot használsz, ami zavaró, és rontja az olvasási élményt. Ha kell, olvasd fel magadnak hangosan, amit írtál, és fűzd össze a mondatokat, ahol az egyértelműen lehetséges. Összetett mondatokat várok. Sokat. kacsint
4. Nagyon sok elírás van az előtöriben, sok helyen olyan, mintha a google fordtó produkálta volna a szöveget. Olvasd át újra, és ezt javítsd kérlek, mert így sok mondatod értelmetlen.
5. A múlt nagyon rövid, ennél több kell azért, hiába vagy negyedéves. Gondolj bele, hogy mikor te 14 voltál, akkor mi minden történt már az addigi életedben. Ezt nem lehet egy-két bekezdéssel lerendezni, többet várok.
6. Ahogyan a jellem is szörnyen rövid, és így arra enged következtetni, hogy elkapkodtad, vagy hogy egyáltalán nem is ismered a karaktered. Sokkal több kell ide.
7. Például később írsz emlékeket az unokatesódról és hogy az a legrosszabb emléked, mikor meghalt, a múlt részben mégsem írsz róla sokat, nem derül ki, hogy neked ő miért volt ennyire kedves.
8. Azt írod a múlt részben, hogy nem volt a legjobb a gyerekkorod, mert sok volt a szabály, és szigorúak voltak a szüleid, aztán a család résznél azt írod, hogy normális a kapcsolatod velük. Ha normális, akkor kicsit bontsd ki, ne siesd el az előtörit. Ha a gyermekkorod szigorúsága miatt nem olyan normális, akkor meg azt írd le rendesen.
9. A családtörténet részt egyszerűen kihagytad az előtörténetből. Ezt pótold kérlek.




Egyelőre ennyi lenne, mihelyst végeztél a javítással, dobj egy üzenetet, és megnézem újra! Mosolyog

J.
Naplózva


James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2015. 03. 25. - 13:51:11 »
0

Köszönöm, hogy javítottál!

Így már gond nélkül elfogadom.
Házad pedig legyen aaaa



Gratulálok!
Hamarosan érkezik az eligazító-PM is. kacsint
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 09. 07. - 06:00:16
Az oldal 0.128 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.