+  Roxfort RPG
|-+  Múlt
| |-+  1996 - 2001
| | |-+  98/99-es tanév
| | | |-+  Egyéb helyszínek
| | | | |-+  Roxmorts
| | | | | |-+  Pixie Könyvesbolt
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: 1 [2] 3 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Pixie Könyvesbolt  (Megtekintve 8952 alkalommal)

Miriam Deccor
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #15 Dátum: 2016. 03. 18. - 20:44:49 »
+1

                                                         Kathie S. Godly
Remélem Kath-ben nem fogalmazódik meg irántam semmiféle gonosz gondolat, mert lehet amit az állatokról mondtam az egy kicsit durva volt, de nekem az őszinteség igen is fontos egy barátságban .
- Liverpoolban lakunk. Szerencsére nem a belvárosban, ott kicsit zsúfolt lenne. A város legeslegszélén lakunk, úgyhogy közel van hozzánk az erdő, bármikor mászkálhatunk egyet a természetben. Te hol laksz? Milyen helyen?
Liverpool egy gyönyörű szép város, legalábbis a képeken nagyon szép. Ez a város is  azok közzé a városok közé tartozik ahová mindenképpen elszeretnék jutni, egyszerűen gyönyörű az a város, legalábbis a képeken.
- Én London belvárosában lakom, őrülten zsúfolt helyen - forgatom meg a szemem. - Már egy kicsit elegem is van a belvárosból, szívesebben laknák én is erdő mellett ahol te. Sok időt töltök a parkokban, de azért az mégsem olyan mint egy erdő, imádom a természetet. Liverpool szép város? Sok helyen voltam már, de ott még nem és nagyon szeretnék oda is eljutni, a képeken gyönyörű szép. - mondom kíváncsi szemekkel, mindent meg akarok tudni Liverpoolról.
Ha már elkezdtünk a magánéletéről beszélgetni, akkor úgy döntöttem, hogy áttérek egy nekem kevésbé élvezhető témára.
- Van testvéred?
Naplózva

Kathie S. Godly
Eltávozott karakter
*****


A szeretetre méltó kisokos

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #16 Dátum: 2016. 03. 18. - 21:25:57 »
+1

Kicsit meglep Miri lelkesedése annak hallatán, hogy Liverpoolban lakom, de nem kellemetlen, hanem jóleső meglepettség ez.  És hallva, hogy szeretne eljutni Liverpoolba érlelődik bennem a terv, hogy meghívjam magamhoz barátnőmet.
Ahogy meghallom, hogy Londonban lakik majdnem olyan izgatott leszek, mint Miri az én lakhelyem esetében. Nem sokszor jártam Londonban, akkor is csak az Abszol úton, de nagyon szeretném látni a várost. Kezd megfogalmazódni bennem a vágy, hogy én is ellátogassak egyszer Mirihez, amikor alkalom adódik.
-Nem sokszor voltam Londonban - reagálok előszőr a lakhelyére. - De szerintem gyönyörű város. Olyan kár, hogy még nem volt lehetőségem mindent megnézni ott. - Egy mosollyal zárom mondnandómnak ezt a részét, aztán válaszolok Miri kérdésére - 3 testvérem is van. És nagyon szeretem őket. A bátyám Mat, a nővérem Sarah és a kisöcsém pedig Josh. Sajnos már csak ketten lakunk otthon. Matt és Sarah már elköltöztek otthonról. - Ezen a ponton erőt veszek magamon, és nem beszélek  tovább a családomról. -Neked vannak testvéreid? - dobom vissza a kérdést, őszinte érdeklődéssel. Kicsit remélem, hogy megérti milyen jó dolog, hogyha az embernek vannak testvérei. Várom a válaszát.
Naplózva

A varázslat ott kezdődik, hogy elképzeled, ahogy megtörténik a lehetetlen.

Miriam Deccor
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #17 Dátum: 2016. 03. 19. - 12:55:28 »
+1

                                                         Kathie S. Godly
- Nem sokszor voltam Londonban.  De szerintem gyönyörű város. Olyan kár, hogy még nem volt lehetőségem mindent megnézni ott - mosollyal zárja a válaszát. - Három testvérem is van. És nagyon szeretem őket. A bátyám Mat, a nővérem Sarah és a kisöcsém pedig Josh. Sajnos már csak ketten lakunk otthon. Matt és Sarah már elköltöztek otthonról. Neked vannak testvéreid? - kérdezi tőlem őszinte érdeklődéssel.
Pár percig csak hallgatok, próbálom összeszedni az minden erőmet hiszen nekem nem könnyű erről a témáról beszélni. De mivel én hoztam fel ezt a témát ezért csak magamnak köszönhetem, hogy újra sikerült egy kicsit elgyengülnöm. Már hét éve, hogy Theo meghalt, de nekem és anyának is még mindig olyan mintha csak tegnap történt volna. Nem tudom, hogy mikor jön el az az idő amikor már nem lesz egy hatalmas gombóc a torkomban amikor meghallom a nevét. Veszek egy mély levegőt és gyorsan válaszolok Kath kérdésére.
- Volt testvérem, de sajnos hét évvel ezelőtt elvesztettük őt - próbálok minél erősebbnek látszani, utálom ha gyengének látnak az emberek.
Lehet egy kicsit elhadartam a választ, de féltem, hogyha lassan mondom akkor elsírom magam, szóval így sokkal jobb.
- Ha van kedved, akkor nyáron eljöhetnél nálunk egy pár napra, anya majd haza vinne - téma elterelésnek meghívom nálunk Kath-et.
Naplózva

Kathie S. Godly
Eltávozott karakter
*****


A szeretetre méltó kisokos

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #18 Dátum: 2016. 03. 19. - 19:40:07 »
+1

Gratulálok Kath, ez szép volt. Mirit halgatva egy szóval: Ledermedtem. Nagyon váratlanul ért, amit Miri mondott a testvéréről, és azt se tudom hirtelen, hogy mire gondoljak, mit mondjak, és egyáltalán hogy reagáljak.. Második reakciókét pedig kedvem lett vola a falba verni a fejem, amiért emlékeztettem erre. Hogy lehetek ilyen tapintatlan? Szeretnék elsüllyedni itt helyben.
- Nagyon sajnálom - hebegem, és még szeretnék mondani valamit, aztán úgy döntök, hogy ezt a témát inkább nem folytatom tovább, és inkább Miri egyértelműen tématerelő mondatára reagálok, miközben igyekszem jelezni, hogy ha szeretne még a testvéréről beszélni, én szívesen meghallgatom, de semmiképpen nem szeretném erőltetni a dolgot. - Nagyon örülnék, ha meglátogathatnálak Londonban - mondom kissé félszegen mosolyogva - És természetesen én is szívesen látlak Liverpoolban nálunk a szünidő alatt. - Teszem hozzá, és ezzel el is fogy amit hirtelen mondani tudok, és csend telepszik közénk. Ahogy lassan kezd kellemetlenné válni a hallgatás, kétségbe esetten kutatok valami olyan téma után, ami nem kapcsolatos a családhoz, viszont nem is túl általános. Megkönnyebbülten mondom ki azonnal, amint megfogalmazódik bennem a kérdés.
- Az olvasáson kívül- pillantok jelentőségteljesen a nála lévő könyvekre - mivel szoktad még a szabadidődet tölteni? - Remélem, hogy ezzel sikerül kicsit kevésbé kellemetlen vizekre vinnem a beszélgetést.
Naplózva

A varázslat ott kezdődik, hogy elképzeled, ahogy megtörténik a lehetetlen.

Miriam Deccor
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #19 Dátum: 2016. 03. 20. - 13:47:05 »
+1

                                                           Kathie S. Godly
Remélem Kath nem érzi magát azért felelősnek mert nekem sikerült egy kicsit a testéremre gondolom, ez csakis az én hibám. Én hoztam fel ezt a témát.
- Nagyon sajnálom! Nagyon örülnék, ha meglátogathatnálak Londonban. - mondja mosolyogva - És természetesen én is szívesen látlak Liverpoolban nálunk a szünidő alatt. Az olvasáson kívül, mivel szoktad még a szabadidődet tölteni?
Örülök, hogy Kath szívesen eljön nálunk, jót tesz majd nekem is és anyának is ha nem csak ketten vagyunk az óriási házunkban és annak is örülök, hogy ő is meghívott. Bár egy kicsit félek, hogy, hogyan fogja magát érezni Kath nálunk. Ő biztos a kedves, barátságos környezethez van szokva, és mi nagyon nem agyunk ilyenek. Amióta a testvérem meghalt anya és köztem is meghalt a kapcsolat, alig beszélünk és anya néha a fájdalmait az italba temeti bele.
- Semmi baj, már túl vagyok rajta valamilyen szinten. Nem gyászolhatok én sem örökké - egy kis mosollyal lezárom a család témát és folytatom a válaszomat. - Örülök, hogy eljössz majd és én is szívesen megyek. Mint már tudod nagyon kíváncsi vagyok Liverpoolra. Hát mikor mit csinálok, focizok, sétálgatok, zenét hallgatok, de focizni leginkább csak Londonban szoktam mert itt a Roxfortban nem sok olyan ember van aki szívesen focizna velem. Itt a legtöbb diákot a kviddics érdekli.
Újra csend telepszik körénk, amit most én török fel a kérdésemmel.
- Te miket szoktál csinálni? - nem hiszem, hogy ez a kérdés olyan váratlanul érte őt. - Gondolom sok időt vagy otthon a családoddal, de ha ez nem így van akkor nyugodtan javíts ki!  - nevetem el magam.

Naplózva

Kathie S. Godly
Eltávozott karakter
*****


A szeretetre méltó kisokos

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #20 Dátum: 2016. 03. 22. - 15:45:05 »
+1

Kicsit megnyugszom látva, hogy nem zaklattam fel nagyon Mirit (mármint a helyzethez képest) Ennek ellenére még mindíg kellemetlenü érzem magam a kialakult szituáció miatt. Reménykedem, hogy jó a meglátásom, miszerint legjobb, ha nem erőltetem a témát, és a lehető legkevesebbet beszélgetünk a családról. Persze ez nem könnyű, mert engem minden a testvéreimhez köt valamilyen módon.
Kedvelt időtöltéseit hallva pedig újabb közös pontokat találok, hiszen én is szeretek zenélni. Ezt gyorsan meg is osztom vele
- A zenét én is szeretem. A nagymamám megtanított zongorázni, és emiatt (legalábbis részben) nagyon muzikális lettem. - reagálok mosolyogva, majd folytatom - A barátaimmal mi is sokat fociztunk Liverpoolban. De Roxfortban sajnos nem igazán van erre alkalmas hely. Mármint egy rendes focimeccshez. Passzolgatni egy-kettőt azt viszont, ha gondolod... - kicsit elakadok, de reméélem Miri megértette mit akarok mondani. - A kviddicset te nem szereted - kérdezek rá - vagy csak jobban tetszik a foci? Én csak azért ismerem, - kezdem mesélni, részben azért, hogy Mirinek legyen ideje végiggondolni a választ -  mert a bátyám és a nővérem odavoltak érte a Roxfortos éveik alatt. Képzelheted - nevetem el magam, lehet a könyvesboltban megengedettnél kicsit hangosabban - a világkupát szinte élő rádióközvetítésben hallgattam végig tőlük. Egyébként nyaranta sokat kirándulunk a testvéreimmel. - zárom le a mondandómat, mert úgy érzem, megint kicsit túl sokat beszéltem.
Naplózva

A varázslat ott kezdődik, hogy elképzeled, ahogy megtörténik a lehetetlen.

Miriam Deccor
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #21 Dátum: 2016. 03. 22. - 17:49:40 »
+1

                                                             Kathie S. Godly

Kath válaszára várva elkezdem piszkálni a táskám fülét, magam sem értem mi ez a furcsa szokás nállam és bármennyire is szeretnék, nem tudok leszokni róla. Közben bámulok kifelé az ablakon és az eső zuhogását hallgatom. Kath hangjára egy kicsit megijedek, fogalmam sincsen, hogy miért, nagyon aranyos hangja van, ellentétben az enyémmel. Nekem inkább mély és mogorva hangom van, de ez ellen nincs mit tenni.
- A zenét én is szeretem. A nagymamám megtanított zongorázni, és emiatt (legalábbis részben) nagyon muzikális lettem. A barátaimmal mi is sokat fociztunk Liverpoolban. De Roxfortban sajnos nem igazán van erre alkalmas hely. Mármint egy rendes focimeccshez. Passzolgatni egy-kettőt azt viszont, ha gondolod... A kviddicset te nem szereted vagy csak jobban tetszik a foci? Én csak azért ismerem, mert a bátyám és a nővérem odavoltak érte a Roxfortos éveik alatt. Képzelheted a világkupát szinte élő rádióközvetítésben hallgattam végig tőlük. Egyébként nyaranta sokat kirándulunk a testvéreimmel - örömmel hallom, hogy Kath is tud zongorázni és annak is nagyon örülök, hogy a focit is szereti.
Egyre kíváncsibb vagyok Kath életére ezért úgy döntök, hogy kérdezgetek még róla.
- Melyik a kedvenc zongora darabod? - kérdezem tőle kíváncsi szemekkel. Öt éven keresztül zongoráztam és sok híresebb darabot is játszottam, így lehet, hogy azokat a darabokat is ismerem amiket ő is szeret. - Annak örülök, hogy te is szeretsz focizni, majd kimehetünk játszani a Roxfort környékére. Szeretem én a kviddicset is, most igazán elkezdett érdekelni, de azért a focinál nem szeretem jobban- válaszolok a kérdésére és elnevetem magam azon amit a testvéreiről és a kviddicsről mondott. - A mi családunk nem igazán szereti a kviddicset, vagyis anya nem, apa meg nem tudom, hogy szereti-e. Mesélj még! Milyen nagycsaládban élni?- teszem fel neki a kérdést, mert látom, hogy nem mer sokat beszélni a családjáról, gondolom nem szeretne untatni vele, de ez engem egyáltalán nem untat.
Naplózva

Kathie S. Godly
Eltávozott karakter
*****


A szeretetre méltó kisokos

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #22 Dátum: 2016. 03. 24. - 12:34:15 »
+1

Megnyugodva állapítom meg, hogy lassan elszáll a család téma okozta, kissé kellemetlen légkör. Boldogan hallgatom, hogy Miri is szeret zongorázni, és jól esik az érdeklődése a kedvenc darabjaim iránt.
- A kedvencem Beethoventől a Holdfényszonáta, de játszani sajnos még csak az első tételét kezdtem el tanulgatni - felelek, nem is figyelve rá, hogy mellőzzem a zenei szakkifejezéseket. És úgy látom barátnőmön is, hogy érti amit beszélek, úgyhogy nem is aggódom emiatt. - És a Für Elise-t is nagyon szeretem játszani. - kicsit elgondolkodom, hogy van-e még olyan darab, amit különösen szeretek, de mivel nem találok inkább elkezdem más irányba vinni a beszélgetést. - Te miket szeretsz játszani? - teszem fel a kérdést, hogy én is megismerjem kicsit Miri zenei izlését.
 A focival kapcsolatban is örömmel látom, hogy Miri értette mire gondoltam, és egy beleegyező bólintás-mosoly párossal jelzem felé, hogy tetszik a javaslata.
 Kicsit megijedek, mikor visszatér a családomhoz, de őszinte érdeklődést látva az arcán nem ütöm el a témát.
- Hát...- kezdek bele- Az biztos, hogy soha nem unatkozik az ember. - mosolygok rá - A nővéremtől és a bátyámtól sokmindent megtanultam. Amikor kirándulni voltunk, mindig megmutattak például egy rakat növényt, és állatot. A nővérem ezen kívül az egyik legbizalmasabb barátnőm is. Az öcsémnek pedig mintha egyféle anyapótlék lennék - nevetem el magam - Amikor otthon vagyok, minden este megkér, hogy olvassak fel neki valami mesét. És anya pedig sokszor befog a ház körül segíteni. - itt eltűnődőm egy kicsit - Nem mintha zavarna. Nagyon szívesen segítek. Főleg a főzésnél. Szeretem látni a többiek arcát, amikor megkostolják a munkánk eredményét. - Elhalgatok. Szeretném megkérdezni, hogy ők az anyukájával hogy élnek, de úgy döntök, hogy megvárom, amíg magától mesél róla. Nem szeretném megint felkavarni a fájó emlékeit.
- Neked milyen volt ide kerülni a Roxfortba? - teszek fel végül egy másik kérdést, ami érdekel. Azután, hogy ne lógjon a kérdés annyira a levegőben, hozzátesze egy mondatot magamról- Nekem az első pár hétben nagyon hiányzott a családom, és egyedül éreztem magam, pedig egyébként minden nagyon izgalmas volt számomra.
Naplózva

A varázslat ott kezdődik, hogy elképzeled, ahogy megtörténik a lehetetlen.

Miriam Deccor
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #23 Dátum: 2016. 03. 26. - 12:28:01 »
+1

                                                                Kathie S. Godly

  Gondolataim már a nyári napokon járnak. Egy meleg estén kávéval a kezemben kint ülnék a teraszon és némán nézném a sok virágot ami a kertünkben terem. Anya hangja már a fülembe cseng, soha nem gondoltam volna, hogy így fog hiányozni.
  - A kedvencem Beethoventől a Holdfényszonáta, de játszani sajnos még csak az első tételét kezdtem el tanulgatni. És a Für Elise-t is nagyon szeretem játszani. Te miket szeretsz játszani?
Elmosolyodtam Kath válaszára, nekem is a Holdfény szonáta a kedvencem. Úgy látszik ebben közös az ízlésünk.
  - A Holdfényszonátát én is szeretem, sőt. A Beethoven és a Mendelssohn darabokat szeretem leginkább.
Mosolyodom el és elkezdem halkan dúdolni Mendelssohntól a Lieder ohne Worte-t.
  - Hát.... Az biztos, hogy soha nem unatkozik az ember.  A nővéremtől és a bátyámtól sok mindent megtanultam. Amikor kirándulni voltunk, mindig megmutattak például egy rakat növényt, és állatot. A nővérem ezen kívül az egyik legbizalmasabb barátnőm is. Az öcsémnek pedig mintha egyféle anyapótlék lennék. Amikor otthon vagyok, minden este megkér, hogy olvassak fel neki valami mesét. És anya pedig sokszor befog a ház körül segíteni. Nem mintha zavarna. Nagyon szívesen segítek. Főleg a főzésnél. Szeretem látni a többiek arcát, amikor megkóstolják a munkánk eredményét - mosolyogva hallgatom Kath-et, szép is a nagy család, de azért én mégsem tudnám elképzelni magam három testvérrel. Túlságosan irigy vagyok.
  - Az én családom nem ilyen. Vagyis nem nevezném egész családnak. Apa és anya elvált, én meg anyámmal élek. Nem mondanám, hogy olyan jó mindig, kell egy gyereknek apa is, nem csak anya és így, hogy száz kilométerrel messzebb lakik nálam nem igazán érzem a törődését, de szerencsére nyáron sok időt töltünk együtt - örülök, hogy tudok egy kicsit mesélni valakinek a családomról.
Kath másik kérdése egy kicsit váratlanul ér, de természetesen mosolyogva válaszolok neki.
  - Hát nekem az első hetekben semmiféle képen nem hiányzott a családom, sőt örültem, hogy egy kicsit megszabadulhattam anyámtól. Nehezen illeszkedtem be, nehéz volt barátokra találni. Bár barátokat most is nehezen szerzek - nevetem el magam. - De amúgy nagyon élveztem.
Naplózva

Kathie S. Godly
Eltávozott karakter
*****


A szeretetre méltó kisokos

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #24 Dátum: 2016. 03. 29. - 14:43:53 »
+1

Végre eljutottunk oda, hogy már nem kellenek kérdések a beszélgetéshez. Fellelkesít, hogy ő is azokat a zenéket szereti, amiket én is. Elgondolkozom, hogy mi eddig miért nem beszéltünk többet? Ez mostantól biztos hogy nem így lesz.
 Kicsit elszomorít, hogy Miri mögött nem áll olyan stabil, megbízható család, mint mögöttem. Amikor eljön hozzánk elérem valahogy, hogy nálunk úgy érezze magát, mint ha a családhoz tartozna.
 Mellbe vág az is, hogy van olyan, aki örül neki, hogy kicsit távolabb került a családjától... Nem nagyon tudtam elképzelni, hogy ilyen lehetséges. Szegény barátnőm... Igyekszem ezt az érzést elrejteni az arcomról, mert úgy érzem, Miri nem örülne neki. A kérdésemre adott válasza többi részében viszont magamra ismerek, a nevetése pedig rám is átragad.
- Ismerős - mesélem neki nevetve - Én nagyjából úgy éreztem magam, mint egy óvodás a gimnazisták között. Nagyon sokminden teljesen új volt itt nekem, ezért lefoglalt hogy behozzam a lemaradásomat. 2 hónapba telt, mire minden Hugrás évfolyamtársamnak tudtam a nevét, és nagyjából a háztársaimat is megismertem. Ezek ellenére nagy kaland volt az egész első év. Már amennyire akkor az lehetett - teszem hozzá, mert eszembe jutottak annak az évnek a nehézségei a Roxfortban.
Naplózva

A varázslat ott kezdődik, hogy elképzeled, ahogy megtörténik a lehetetlen.

Miriam Deccor
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #25 Dátum: 2016. 04. 02. - 16:53:28 »
0

                                                      Kathie S. Godly

    Kíváncsi vagyok arra, hogy Kath hogyan zongorázik, ha nyáron eljön nálunk akkor biztos, hogy meghallgatom és ha lesz kedve akkor még egy négykezest is megtanulhatunk együtt. Kár, hogy itt a Roxfortban nincsen zongora, kéne ide is egy olyan amilyen az apa villájában van és akkor biztos, hogy nem volna olyan nap amikor unatkoznék. De egy kisebb zongorával is beérem.
   A nagycsaládokban a gyerekek mindig olyan kedvesek, aranyosak és egyáltalán nem irigyek, ellentétben az egykékkel. Amikor Kath-et megláttam a polcoknál, sugárzott róla a kedvesség, nem tudom, hogy ő milyen véleménnyel volt rólam kinézetem alapján.  A válaszomra Kath is elneveti magát aztán válaszol.
  - Ismerős. Én nagyjából úgy éreztem magam, mint egy óvodás a gimnazisták között. Nagyon sok minden teljesen új volt itt nekem, ezért lefoglalt hogy behozzam a lemaradásomat. 2 hónapba telt, mire minden Hugrás évfolyamtársamnak tudtam a nevét, és nagyjából a háztársaimat is megismertem. Ezek ellenére nagy kaland volt az egész első év. Már amennyire akkor az lehetett.
Mosolygok Kath válaszára, nekem is nagyon izgalmas volt az első évem.
  - De te legalább tudod az összes Hugrásnak a nevét, én nem tudom minden Hollóhátasnak - nevetek. - Ki a kedvenc tanárod itt a Roxfortban? - teszem fel neki a kérdést aztán még egyet. - Hol szoktál a legtöbb időt tölteni? - úgy döntöttem most több kérdést nem teszek fel neki, megvárom, hogy válaszoljon aztán majd kérdezgetem tovább.
Naplózva

Kathie S. Godly
Eltávozott karakter
*****


A szeretetre méltó kisokos

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #26 Dátum: 2016. 04. 05. - 22:05:54 »
+2

Miri kérdései nemegészen érnek váratlanul. De azért kicsit gondolkodnom kell, különösen azon, hogy ki a kedvenc tanárom. Végigőörgetem a fejemben az órákat, és tanárokat, aztán őszintén válaszolok
- Quinton prof. Ő az egyetlen tanárom itt eddig, akin úgy érzem, hogy nagyon komolyan érdeklik a diákok gondolatai. Más tanárnál ritkán van lehetőségünk a saját ötleteinket kimondani, vagy a véleményünket megfogalmazni.. Az időm nagy részét én a könyvtárban vagy a klubbhelyiségben töltöm. Bár amikor jó idő van kint is le szoktam ülni. Azt hiszem mondanom sem kell, hogy vagy tanulok, vagy olvasok. -elnevetem magam, mert én is érzem, hogy ezt kicsit talán még felesleges is volt hozzá tenni, de biztosra akarok menni, hogy érti miről beszélek. - Te hol szoktál lenni? -  Mosolyogva visszadobom a másik kérdést is, mert én is kiváncsi vagyok- Neked ki a kedvenc tanárod? - Miközben várok a válaszára a fejemben megjelennek a roxforti tavasz képei. Valami hihetetlenül gyönyörű! Mindig emlékeztet, hogy miért szeretem annyira a tavaszt. Bár, tulajdonképpen az ősz vetekszik vele. Annyira a fejembe tolakszik a téma, hogy muszáj megkérdeznem Mirit - Neked melyik a kedvenc évszakod? - közben pedig reménykedek, hogy nem veszi nagyon rosszul ki magát a hirtelen témaváltás.
Naplózva

A varázslat ott kezdődik, hogy elképzeled, ahogy megtörténik a lehetetlen.

Miriam Deccor
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #27 Dátum: 2016. 04. 17. - 19:27:03 »
+1

Kathie S. Godly

   Elkezdem fonni a hajamat, bár amit most csinálok az nem is fonásra hasonlít, inkább  valami göbözésre. Mostanában valahogy mindent megteszek, hogy tönkretegyem a hajamat, magam sem tudom, hogy miért. Már a nyáron tervezgettem, hogy levágom, de nem igazán volt időm fodrászhoz menni, én pedig nem szerettem volna belenyírni a hajamba, túlságosan ügyetlen vagyok hozzá és apa se nagyon örülne neki ha csak úgy bejelenteném, hogy lenyírtam a hajamat, anyának meg mindegy. Felőle kopaszon is járkálhatnék
  - Quinton prof. Ő az egyetlen tanárom itt eddig, akin úgy érzem, hogy nagyon komolyan érdeklik a diákok gondolatai. Más tanárnál ritkán van lehetőségünk a saját ötleteinket kimondani, vagy a véleményünket megfogalmazni.. Az időm nagy részét én a könyvtárban vagy a klubhelyiségben töltöm. Bár amikor jó idő van kint is le szoktam ülni. Azt hiszem mondanom sem kell, hogy vagy tanulok, vagy olvasok. Te hol szoktál lenni? Neked ki a kedvenc tanárod?
Amikor Kath elneveti magát, én is elmosolyodom egy kicsit. A szabadidőm valamennyi részét én is a  könyvtárban töltöm, még egyszer sem láttam ott Kath-et, de az is lehet, hogy csak nem vettem észre, elég figyelmetlen vagyok.
  - Leginkább én is a könyvtárban ücsörgök, hétvégente pedig lejövök ide a Roxmortsba. - válaszolok mosolyogva.
A következő kérdése nem igazán ér váratlanul ezért egyből válaszolok is neki nagyon boldogan, azt hiszem egy kicsit túl boldogan.
  - Mr. Quintont én is kedvelem, így nekem is ő a kedvenc tanárom, na meg Mr. Fawcett.
  - Neked melyik a kedvenc évszakod? - egy kicsit váratlanul ér ez a kérdés, de természetesen ezt is mosolyogva fogadom.
Egy kicsit furán érzem magam. Szerintem még nem volt olyan napot ahol ennyit mosolyogtam volna, látszik, hogy jó a társaság, de persze azért is mosolygok ennyit, hogy ne tűnjek nagyon bunkónak.
- Kedvenc évszakom az ősz és a nyár. Neked? - dobom vissza a kérdést, aztán terelem a témát. - Volt már rövid hajad? - nevetem el magam, lehet, hogy ez egy kissé hülye kérdés, de muszáj volt megkérdeznem.
Naplózva

Kathie S. Godly
Eltávozott karakter
*****


A szeretetre méltó kisokos

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #28 Dátum: 2016. 04. 17. - 20:33:12 »
+1

 Tehát a kedvenc tanárunk is ugyan az. Véglegesen "beleszeretek" Miribe most, hogy ezt is tudom. Van olyan, ami nem közös bennünk?
 Azon pedig elgondolkodom, hogy ha ő is a könyvtárban szokott ücsörögni, akkor miért nem találkoztunk még. Nem kell sokat gondolkoznom a válaszon: Részemről minden bizonnyal annyiore belemerültem az éppen kezemben lévő könyvbe, hogy az is csak bajosan tűnt volna fel, ha robbantanak mellettem.
Miri mosolygott hirtelen jött témaváltásomon, de azért látszott rajta, hogy meglepődött. Éppen ezért , a visszadobott kérdésre adott válaszomba beleszövök valami bocsánatkérésfélét is, hogy tudja, éreztem hogy kicsit nagyon hirtelen jött a kérdés. A végeredmény kicsit furán hangozhat.
- Én az őszt, és a tavaszt szeretem. Nyáron a nagy melegben elég hamar rosszul leszek, télen pedig minden olyan sivár. Ne haragudj a hirtelen kérdésért, azt hiszem megihletett hogy eszemmbe jutott a "roxforti tavasz". - ezt mondva, mivel érzékelem hogy Miri szeretne témát váltani, a felvetett kérdésre  koncentrálok. Rövid haj. Máig nemértem, hogy a szüleim miért nem engedik, hogy megint rövid hajam legyen. Kényelmesebb, és nincs vele annyi macera. Ezt a gondolatot igyekszem Mirinek is átadni.
- Mielőtt iskolába mentem, rövid hajam volt.- kezdem a választ - Azóta a szüleim sajnos nem engedik. Pedig annyival kényelmesebb úgy nem? Ráadásul jóval kevesebb vele a macera reggelente. Te hogy vagy ezzel?- mondom tovább mosolyogva, és őszinte érdeklődéssel figyelve barátnőm reakcióit.
Naplózva

A varázslat ott kezdődik, hogy elképzeled, ahogy megtörténik a lehetetlen.

Miriam Deccor
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #29 Dátum: 2016. 04. 21. - 15:45:44 »
0

 
Kathie S. Godly

   Egy kicsit furcsán érzem magam, hogy a hajakról kell beszélgetnünk, de ezt nem érzékeltetem Kathhel, de én hoztam fel ezt a témát. Nem sok mindent tudok a hajakról meg a lányos dolgokról, annyi amit százszázalékosan tudok, hogy engem jelen pillanatban nagyon idegesít a hosszú haj.
   - Én az őszt, és a tavaszt szeretem. Nyáron a nagy melegben elég hamar rosszul leszek, télen pedig minden olyan sivár. Ne haragudj a hirtelen kérdésért, azt hiszem megihletett hogy eszembe jutott a "roxforti tavasz" - erre csak egy mosollyal válaszolok, hogy tudja nem haragszom a hirtelen témaváltásért csak egy kicsit váratlanul ért.
Azt vettem észre, hogy Kathhel elég sok minden közös bennünk, mindketten szeretjük az őszt és mindkettőnknek Mr. Quinton az egyik kedvenc tanárja. Nem igazán volt még olyan barátom akivel ennyire egyformák lennénk.
   - Mielőtt iskolába mentem, rövid hajam volt. Azóta a szüleim sajnos nem engedik. Pedig annyival kényelmesebb úgy nem? Ráadásul jóval kevesebb vele a macera reggelente. Te hogy vagy ezzel?
  Úgy látszik én egy kicsit szerencsésebb vagyok a haj témával kapcsolatban. Anya megengedi, hogy levágjam, apának meg nem igazán kötném az orrára, nem érdekel, hogy mit szól hozzá, ő sem kérte ki sok velem kapcsolatos dologba a véleményemet, pedig lehet akkor már nem itt tartanánk.
   - Nekem még nem volt rövid hajam, de azon gondolkodom, hogy épp itt az ideje, hogy kipróbáljam milyen - mosolyodom el. - Neked milyen rövid volt? Nem sajnáltad levágni?
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 08. 18. - 10:02:12
Az oldal 0.09 másodperc alatt készült el 44 lekéréssel.