+  Roxfort RPG
|-+  Múlt
| |-+  1996 - 2001
| | |-+  98/99-es tanév
| | | |-+  London
| | | | |-+  Abszol út
| | | | | |-+  Florean Fortescue fagylaltszalonja
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Florean Fortescue fagylaltszalonja  (Megtekintve 2395 alkalommal)

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2015. 03. 01. - 09:24:17 »
0




Egy barátságos hangulatú épület az Abszol úton. Széles balkon társul hozzá, melyet napernyők védenek a nap sugaraitól. Mindig jó néhány boszorkány és varázsló ül a teraszon egy-egy fagylaltkehely társaságában.
Naplózva

Alexis P. Dullahan
Eltávozott karakter
*****


IV. - Griffendél

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2015. 03. 15. - 22:52:53 »
+1

Alexander

Nagyon meleg volt, Londonhoz képest már szokatlanul meleg. Úgy éreztem mintha egy sivatagban sétáltam volna, pedig csak az Abszol-úton voltam. Volt egy kis elintéznivalóm a Gringottsban, aztán a Czikornyai és Patzában. Még múlt héten kaptam egy üzenetet arról, hogy valaki szeretne velem beszélni ma, de nem volt hajlandó elárulni, hogy ki az. Csak az időpont és a hely volt megadva. A találkozóig volt még néhány órám, de nem akartam elcsavarogni, ezért beültem Florean Fortescue fagylaltszalonjába. Furcsálltam, hogy valaki névtelenül találkozni akar velem, és csak reménykedni tudtam, hogy nem egy ilyen nyilvános helyen akar majd bosszút állni rajtam valamiért. Nem mintha lett volna miért, szerintem. Folyamatosan azon járt az eszem, hogy mi lehet Mary-Ann-nel. Titokban reménykedtem benne, hogy talán ő az, aki találkozni akar velem ma.
Biztos voltam benne, hogy hamarosan megkapjuk majd a tankönyvek listáját is az iskolából, ezért már előre készítettem a listát a vásárolandó holmikról. A taláromat is meg kellett csináltatnom, és nem ártott vennem néhány újat is.
- Köszönöm szépen - mondtam mikor lerakták elém a rendelésem.
Kanalazás közben az utcát kezdtem fürkészni. Volt itt mindenféle korú boszorkány és varázsló. Eljátszottam a gondolattal, hogy kitalálom, vajon ki lehetett korábban halálfaló, ki lehetett a Főnix rendjének a tagja. Nagyon látszott néhány járókelőn, hogy elvesztették egy szerettüket, és még nem sikerült megbékélniük vele. Nem csodálkoztam. Én se tudtam egyik percről a másikra félredobni valamit, ami már évek óta az életem részét képezte.
Pont ez volt az oka annak, hogy még a Roxfortba visszaérkezésem hetében be akartam menni a Tiltott Rengetegbe. Ha senki sem akart segíteni nekem, akkor kénytelen voltam magam megoldani a problémát. A melegben hamar kezdett olvadni a fagylaltom, ezért nem tölthettem sok időt bámészkodással, és saját gondolataimmal. Viszont észrevettem, hogy nem csak én gondolkodtam egy kicsit előre. Láttam néhány másik Roxfortos diákot is, habár névről nem ismertem őket, csak látomásból. Mikor elfogyott a fagylaltom, még mindig sok idő volt vissza a találkozómig, de továbbra se akartam elmozdulni innen, ha már egyszer ez volt a találkozónk megbeszélt helye.
Tíz percig nem mozdultam, és nem is rendeltem, de nem csak én gondoltam úgy, hogy egy fagylalt megfelelő lehűlést biztosít ezen a meleg napon. Nem akartam, hogy elzavarjanak az asztalomtól, ezért rendeltem még egy fagylaltkelyhet. Aztán a tömegben megláttam egyik legrosszabb rémálmom. Qcross professzor pont errefelé tartott az úton. Reménykedtem benne, hogy majd nem vesz észre. Az volt a problémám a tanárokkal, hogy soha nem tudtam, hogyan álljak hozzájuk iskolán kívüli időben. Valaki szeretett a diákokkal együtt lenni, de valaki kifejezetten utálta.
- Qcross professzor, jó napot kívánok!
Kicsit bunkó módon csak felálltam ültő helyemről, hogy könnyebben észre vegyen. Nem voltam biztos benne, hogy a hangom elég lesz, ezért integetni kezdtem. Úgy döntöttem, hogy ha mélyre szántó beszélgetésbe nem is megyünk bele, legalább megkérdezem tőle, hogy van.
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 12. 09. - 15:57:07
Az oldal 0.107 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.