+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  K.K.E.
| | | | |-+  Seamus Finnigan
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Seamus Finnigan  (Megtekintve 1840 alkalommal)

Seamus Finnigan r.
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2013. 08. 21. - 16:56:52 »
+1

SEAMUS FINNIGAN

       Alapok

jelszó || "Ronald, túl hosszú a hajad, azt hittem Ginevra vagy!"
így ejtsd a nevemet || Sémösz Finnigen
nem || férfi
születési hely, idő || Belfast; 1980. 09. 10.
horoszkóp || Szűz
kor || 18
vér || félvér
                
évfolyam || Hetedév


         A múlt

Gyerekkor
1980-ban születtem, Belfastban. Édesanyám boszorkány volt, apám mugli. A dologban a "tréfás" az volt, hogy apámnak fogalma sem volt róla, édesanyám miféle. Persze ez nem maradhatott így örökre: előbb utóbb meg kellett történnie a szembesülésnek s ez gyerekkorom folyamán zajlott le. Ami azt illeti, az öregem rendesen kiakadt az egészen: még gyerekkoromba jelentkezett a mágiám, akár a többi mágus csemetének, s apám valahogy nehezen dolgozta fel, hogy a fia az asztali díszt lebegteti játékból valami oknál fogva. Anyám elmondott neki mindent, de ez egyszerre cseppet sok volt neki: fater hosszú ideig került minket, amíg feldolgozta az egészet, azonban nem hagyott el minket, szerette anyámat és engem is. Nem sokkal képességeim jelentkezése után kaptam a levelet, hogy mehetek a Roxfortba, így hát a tanévkezdéskor átkeltünk Angliába, hogy Londonban beszerezzünk mindent, ami kell majd az iskolába, s hogy majd a 9 és háromnegyedik vágányon felszállhassak a Roxfort Expresszre 1991 szeptember elsején.
Roxfortos évek
Nem tartott sokáig, hogy kiderüljön: egy évfolyamra fogok járni a híres Harry Potterrel. Minden gyerek, így én is, csodálta, hiszen egy élő legenda volt már akkor is, ráadásul hozzánk hasonló teljes mértékben, mégis sokkal különlegesebb. A beosztási ceremónián pedig pont mögöttem állt. De egyéb különlegesség is volt számomra aznap: a Teszlek Süveg elég sokáig gondolkodott, mire beosztott, amit elég különösnek találtam akkor is s még most is. Viszont döntésének köszönhetően háztársa is lettem Harrynek.
Amilyen az indítás volt, a folytatás is olyan lett: minden évben történt valami szokatlan, valami, ami még a mágikus világ ingerküszöbét is túllépte bizonyos módon. Például elsőben ősszel a troll a wc-ben. Ugyanakkor személyes dolgaimban is mutatkoztak érdekességek: valami oknál fogva mindig hamarabb gyújtottam fel a varázslat tárgyát, minthogy sikert értem volna el a tényleges varázslattal. Lehet ezért vonzódom mostanság is a tüzes dolgokhoz.... Már elsőben megtaláltam a legjobb barátom is, Dean Thomast, akivel mondhatni, elválaszthatatlanok vagyunk, a szó pozitív értelmében.

A második évben már komolyabb dolgok történtek: a Titkok Kamrája és az ismétlődő támadások tartottak terrorban minket. Édesanyám nem volt túl boldog, s ezzel nem sokat mondok, azt hiszem... Nem tagadom, én is féltem, nem is kicsit. Félvér vagyok és a legenda hatott rám is, nem éreztem magam én sem teljesen biztonságban, de csak kitartottam a tanév végéig.
A harmadik évben Sirius Black borzolta a kedélyeket, negyedikben pedig a Trimágus Tusa bolydította fel életünket. Az év vége pedig hosszú tűvra is, bár ezt akkor még nem tudtuk, vagy inkább sokan nem hittük...

Ötödikben elég feszült hangulattal nyitottunk: én édesanyám révén abba a csoportba tartoztam sajnos, ami a Minisztérium szemellenzős véleményét osztotta. Szembekerültem Harryvel s azokkal a háztársaimmal, akik igazat adtak neki. Utólag visszagondolva szánalmasan viselkedtem, de akkor a dac, a szkepticizmus hajtott s Harry hangneme is provokált, kihívott maga ellen. A Hírverő és az interjú, na meg Umbridge regnálása változtatott a dolgon: beláttam tévedésem és kibékültem Harryvel. DS tag lettem. A minisztériumi események pedig mindent egyértelművé tettek: a kormány nem menekülhetett a beismerés elől. Édesanyám is végleg elfogadta az igazságot szerencsére.
Hatodikban már gyülekeztek a viharfelhők, de azért nem hagytam, hogy életem beárnyékolják teljesen: megpróbálkoztam bekerülni a quidditch csapatba hajtónak s a hoppanálással is kísérletet tettem, sajnos egyikkel sem sikeresen. A quidditchben Dean jobbnak bizonyult, ami bosszantott, sértette a büszkeségem, főleg az, amikor ő lett Katie Bell helyettese. A hoppanálásnak pedig nagy lelkesedéssel és magabiztossággal ugrottam neki, de a feladat keménysége hamar letörte szarvaimat. Aztán év végén ismét felbolydult a világ: harc az iskola falai közt, amiből én is kivettem a részem. Dumbledore halála. Anyám akarata ellenére maradtam a temetésén is, tulajdonképpen előre vetítve az eljövendő hónapokat...
Háború
A hetedév a háború jegyében telt. Már nyáron is kezdődtek a konfliktusok: édesanyámmal vitáztunk azon, hogy vissza kell-e térnem az iskolába. Hajthatatlan voltam, így megkezdtem a hetedévet, de már semmi sem volt ugyan az, mint korábban. A Roxfort kifordult önmagából. Én az ellenállás tagja lettem, mint ős DS tag. A száműzetésbe is követtem társaimat, a Szükség Szobájába. A gerilla harcokban megedződtem, megkeményedtem, fontos tapasztalatokat szereztem, tehát valahol profitáltam a háborúból.


         Jellem

Ír vagyok és büszke vagyok rá. Harcos vagyok belül, a háború ezt csak még inkább kidomborította nálam. A bátorság és vakmerőség duója hajt sokszor. Emellett a büszkeségem elég nagy, néha akkor is, ha nem lenne mire, s ehhez tartozik a valamelyest kinőtt nagyot mondásom, amitől azért teljes mértékben sosem fogok megszabadulni. Lojális vagyok a végsőkig, még a kínzást is kiállom, ez tanúskodik állhatatosságomról. Ragaszkodom az élethez is, ilyen téren is van bennem makacsság, akár csak az élet más területein is. Egyébként pedig jó természetű vagyok szeretem a tréfát, a vidámságot s igyekszem optimista lenni, még ha ezt a bennem működő szkepticizmus meg is akadályozza olykor. Kíváncsi természetem van, ez is bebizonyosodott már többször is.

Erősség || bátorság, lojalitás, optimizmus
Gyengeség || túlzott büszkeség, szkepticizmus, nagyot mondás, vakmerőség


         Apróságok

mindig || quidditch, az ír válogatott, vajsör, tűzijáték, jó társaság, viccek
soha || Carrow-ék, többi Halálfaló, hazugság, bájitaltan, Fergus bácsi hoppanálásai
hobbik || quidditch, "tüzeskedés"
merengő || legjobb: amikor teljes értékű patrónust tudtam idézni

legrosszabb: amikor Carrow-ék megkínoztak
mumus || banshee (szellemasszony)
Edevis tükre ||  az ír qudditch válogatott hajtója vagyok
százfűlé-főzet || olyasmi, mintha erős paprikával túlfűszereznének valami húsos levest leginkább... szóval csípős és színét tekintve vöröses, sűrűbb
Amortentia || az otthoni mezők illata eső után, tűz, jóféle vajsör
titkok || valójában elsőben nagyon is féltem a repüléstől, azért volt olyan nagy a szám az első repüléstan órán...
azt beszélik, hogy... || amikor Dean a csapatba került helyettesként, akkor felgyújtottam a seprűjét egy edzésen. Ez nem igaz!



         A család

apa || Sean Finnigan; 43; mugli; kicsit rideg, mintha még mindig nem tudta volna eflogadni a varázsvilágot
anya || Ophelia Halford; 40; aranyvér (véráruló a mugli házasság miatt), jó, a nyári parázs viták ellenére is
testvérek ||  nincs
állatok || bagoly


         Külsőségek

magasság || 180 cm
testalkat || átlagos
szemszín || kék
hajszín || döntően barna, némi vöröses beütéssel
kinézet || ha valaki először találkozik velem, az egy víg kedélyű fiatal srácot lát, aki közvetlen és gyakran mosolyog. Persze az arcomon végigfutú heg, Carrow-ék védjegye azért csempész az összképbe valami komorságot, valamit, ami sejteti az emberekkel, hogy már megéltem egyet s mást... Egyébként lazaságot éreztet megjelenésem is, de nem csak a taglejtéseim, hanem a ruházatom úgyszintén. Az iskolai egyenruhát se hordom a legrendezettebben: laza nyakkendő, kint lógó ing feltűrt ujjakkal. Ha pedig nem kell egyenruhát öltenem, akkor is lazán hordom ingeimet, vagy ha nem ing, akkor egyszerű rövid ujjú pólók jöhetnek szóba, nagyobb hideg esetén inggel kombinálva. "Civilben" többnyire farmer nadrágokat részesítek előnyben. Azzal pedig mindenki jobban jár, hogy rövidebb fazonra van vágva a hajam mindig, mert bizony nem sokat foglalkoznék vele, áll, ahogy áll, a fésű nem barátom különösebben, igaz a frizurámhoz nem is kell, s épp ez az előnye.



         A tudás

varázslói ismeretek ||  Az átváltoztatások és bűbájok terén elég jártas vagyok, nem véltelenül abból csináltam RBF-et. Ezek jól is mennek, meg a sötét varázslatok kivédése is. Az igazán kiemelkedő terület pedig a tűz és minden, ami azzal kapcsolatos varázslat.
felvett tantárgyak || repüléstan, számmisztika
                    
pálca típusa || 10 hüvelyk, nyárfa, sárkány szívizomhúr
RBF ||
Átváltoztatástan, Sötét Varázslatok Kivédése és Bűbájtan RBF-eim vannak



         Egyéb

avialany||  Devon Murray
Naplózva

B. Lizandra Kenneth
Eltávozott karakter
*****


VIII. GRIFFENDÉL ••

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2013. 09. 10. - 16:01:00 »
0

      Üdvözöllek!      

Csupán pár kiegészítésre van szükséges, és máris beosztalak a házadba!
  • A titkok részt kitöltetlenül hagytad.
  • A százfülé-főzet általában rossz ízű, hiszen egy embernek a "kivonata", ha mégis eltérünk ettől (ami nem is gond), akkor inkább természetes ízek dominánsak, nem pedig mesterséges, mint egy alkoholos ital (: Továbbá lehet állaga, színe is.
  • Bár a filmnek hála el tudjuk képzelni Seamust, azért a kinézethez szeretném, ha többet írnál. Mit hordasz általában, mit részesít előnyben, hogy szokott állni a haja, van-e különleges ismertető jele, mi az ami először feltűnik az embernek, ha ránéz stb.
  • És kérlek válassz egy avataralanyt, még ha nem is Devon Murray-t választod.

    Bármilyen kérdésed lenne, nyugodtan zaklass! kacsint


    ~moderator
    ala feminim
Naplózva

B. Lizandra Kenneth
Eltávozott karakter
*****


VIII. GRIFFENDÉL ••

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2013. 09. 10. - 21:00:17 »
0

      Helló ismét!      

Köszönöm a szép, bőséges javításokat! Házad nem lesz meglepetés,
hiszen mindenki tudja, hogy egy ilyen makacs,
de hőslelkű fiú csak egy házhoz tartozhat!


griffendél.

Jó játékot!
A PM-et hamarosan megkapod!

Mosolyog



moderator
~ ala feminim
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 02. 16. - 09:25:40
Az oldal 0.149 másodperc alatt készült el 32 lekéréssel.