+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Genna Wans
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Genna Wans  (Megtekintve 1883 alkalommal)

Genna Wans
Eltávozott karakter
*****


IV. Hollóhát "Tudorína"

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2014. 09. 30. - 18:24:07 »
0

Genna Kristen Alice Wans

Mottó
   „Élj teljes szívvel és lélekkel,soha ne hagyd,hogy eltántorítsanak az álmaidtól!”



         Alapok

jelszó || Ez az élet egyik nagy tragédiája: hogy valami mindig történik.
így ejtsd a nevemet || Dzsenna Kriszten Elisz Vensz
nem ||
születési hely, idő || Liverpool;1985. július 11.  
horoszkóp || Rák
kor || 14
vér || Fél
évfolyam || Negyedik


         A múlt

  „ Átlag történet ez egy átlag lányról és egy átlag fiúról. Az iskolában találkoztak 17 éves korukban és rögtön egymásba szerettek. A lány úri családból származott, míg a fiú szegényből, de ez nem álhatott igaz szerelmük  útjába. Egy kis idő után összeházasodtak, de ez azzal a szerencsétlenséggel járt, hogy a lányt a szülei kitagadták. Így hát egyedül maradtak, mert a fiú szülei még kiskorában meghaltak, ezért nagybátyja nevelte, aki szint úgy nem volt hosszú életű. Két év múltával megszületett első gyermekük Jacob, majd ezután három évvel, lányuk Genna…”
Már hosszú órák óta írtam a fogalmazásom. Több példányt írtam, de egyik nem tetszett a másik pedig jó volt, csak apa szerint túl hosszú. Unalmamban néha – néha Jacob fotóját dobálgattam, (amit az ajtómra ragasztottam) egy mágneses labdával, ami kicsi volt, gömbölyű és kék színű.
Ez az utolsó fogalmazás, amit a mugli iskolában kell leadnom, mert jövőre már végre Roxfortos lehetek. A bátyám már a harmadik évét tölti ott és rengeteget mesél, amikor haza jön vagy levélben írja le a pocsék helyesírásával. Néha úgy érzem, hogy hiányzik, de amikor hazajön, akkor azt kívánom, hogy „bárcsak visszamenne!” .
De néha a levelek mellé apró meglepetéseket is küldözget, ami nem csak engem, de anyát és apát is meglepik. Ha Jake nagyon unatkozik, akkor gyönyörűbbnél, gyönyörűbb rajzokat küld a család bármely tagjáról. Érdekes, hogy mind a kettőnkbe (állítólag) szorult valami művészi véna, de én ezt magamról nem igazán merném állítani…
„… és máig is együtt élnek boldogan.”  - fejeztem be a fogalmazásomat, amit már vagy egy órája körmöltem. Felálltam és kivittem apának, hogy átnézze, és végre befejezhessem a hosszú órák kemény, fárasztó és kissé unalmas munkáját.
- Rendben van kislányom, ez már jó lesz! – simogatta meg kedvesen a fejemet, aminek következtében összekócolta a hajamat. Visszasétáltam a szobámba és elkezdtem olvasni egy régi, bőrkötésű könyvet, aminek már a címe is lekopott.


Az iskolából tartottam hazafelé, Morgana – val a fehérmenyétemmel, vállamon. Általában mindig magammal viszem a suliba, mert a gonosz fiúk általában megijednek tőle. Persze a tanárok nem igazán örülnek neki, mert sokszor megrágcsálja azoknak a tankönyvét, akikkel konfliktusban vagyok…
Már csak egy hónap és betöltöm a tizenegyet. Azután remélhetőleg megkapom a Roxfortos levelemet és megyek Jacob után Morgana - val, és remélhetőleg egy macskabagollyal együtt a varázsló iskolába. Ez a legnagyobb vágyam…
*
Már egy hónapja, hogy betöltöttem a tizenegyet és még mindig nem érkezett meg a levelem, de Zeusz a macskabaglyom már igen. Minden reggel korán keltem, hogy én legyek az első, aki átveszi a leveleket a postástól.
- Számla, számla, újabb számla – nézegettem egyik nap az az napi leveleket – Roxfortos levél, számla, számla… Várjunk csak!
Visszanéztem a leveleket, és hirtelen ott tartottam a kezemben a zöldtintával címzett levelet:
G. Wans kisasszony részére
Merseyside grófság
Liverpool
Dingle kerület 10. ház 2. gyerekszoba
Hirtelen úgy éreztem, hogy a hangom teljesen elment és, hogy a torkom és a szám kiszáradt. Lassan besétáltam a nappaliba (szememet a borítékon tartva) és leültem a kedvenc karosszékembe. Óvatosan kinyitottam és kihúztam belőle a papírlapokat és olvasni kezdtem. Utána vagy még harmincszor átolvastam és felvittem anyáékhoz, szememet még mindig a vaskos borítékon hagyva…


- Jacob, légy szíves add vissza a naplómat! – nyújtottam felé a jobb karomat.
- Várj, először végig olvasom. Majd azután visszakapod! –azzal a huncut féloldalas mosolyát húzta a szájára, ami mindig rosszat jelentett.
- Ne légy már ilyen aljas, most azonnal add vissza vagy szólók anyáéknak! – a szigorú hangomon szóltam rá, amit McGalagony professzortól tanultam.
- Juj, de megijedtem! – gúnyolódott. – Egy tizenkét éves kislány! Valaki mentsen meg!
- Ne hülyéskedj! – dobbantottam. – Add vissza, könyörgök!
- Oké. –adta meg magát. – Úgy is tuti, hogy megint tele írtad azzal, hogy Harry Potter milyen csodálatos, meg egyebek.
- Ne olvasd a naplóimat! – fakadtam ki, bosszúsan.
- Miért ne? – kérdezte. – Amelyikek már tele vannak, azok úgy se számítanak.
- Neked talán nem, de nekem ilyen. – duzzogtam.
- Ne hisztizz már hugi! – fogta meg a vállam. – Oké, ünnepélyesen megfogadom, hogy soha többet nem olvasok bele egyik naplódba se csak, ha nagyon muszáj.
- Nem még akkor se. – jelentettem ki keményen.
- Jó, még akkor se. – a szívére tette a kezét és még egyszer megismételte az átírt fogadalmát. Utána átöleltem. Vannak olyan különleges alkalmak, amikor szeretem, de ismétlem, hogy ezek különlegesek.  

  



Háború
Az iskola Piton irányítása alatt áll. A Sötét varázslatok kivédése, már nem is olyan jó tantárgy, mint hajdan. Gennanál sokkal kisebb gyerekeken kell használni, a főben járó átkokat gyakorlás képpen. Az iskola létszáma igen megfogyatkozott. Az összes mugli ivadék elment, és félvérek nagy része is. Genna ragaszkodik a maradáshoz. Ha háborúra kerülne a sor, akkor harcolni akar, akkor is, ha tudja nem lehet. Édesapját elkapták. Nem tudta bizonyítani, hogy félvér, Genna kihallgatására pedig, még nem került sor, ahogy Jacobéra sem. Veszély szaga terjeng a levegőben. Bármikor kezdődhet a régen várt csata. Genna nem bír arra gondolni, hogy Harry ne győzzön. Csak ő győzhet nem más. Csak egy kérdés merült fel benne: Most merre járhat Harry és csapata?


  
  


         Jellem

Mindig is egy könyvmoly volt. Nagyon szeret tanulni, mindene a tudás. Sajnos a barátkozás nem igazán megy neki, de ő elvan Morgana-val és Zeus-szal is.
  Igazi állat barát. Nagyon szereti Hagrid professzor óráit, de sajnos egy ideje nem tanít.
  Író. Apró verseket, meséket ír szabad ideje legtöbb részében. A roxmorti hétvégéken nagy látogatója a Mézes falásnak, nagyon szereti az édes dolgokat. Persze az ínycsiklandozó és felmelegítő vajsört sem veti meg.
  A tél a kedvenc évszakja. Imádja nézni a napfényben csillámló világot, a hó a porcukorra emlékezteti, a  jégcsapok pedig fénylő kristályokra. Mindene az ember feletti fantáziája, anélkül nem lenne önmaga.
  Nagyon félénk. Ha valaki megszólítja rögtön remegni kezd a térde, és pillangók röpködnek a gyomrában. Ez az érzés eltűnik, amikor az órákon ül és jelentkezik. Akkor van igazán elemében.


Erősség || A tanulás, a fantáziálás és bármennyire is furcsa az éneklés.
Gyengeség || Túl hiszékeny, kicsit naiv is. Rágja a körmét... Egy rossz tréfa rögtön megbántja és napokig haragudni tud az illatőre, aki ezt tette vele.


         Apróságok

mindig || - Állatok
                                    - Édesség
                                    - könyvek(tanulás)
                                    - Morgana és Zeus
                                    - A családja
                                    - Zene
                                    - Jacob bosszantása

                 (lehet több, csak kevesebb ne; felsorolást kérünk, nem kell túlragozni)
soha || - Unalom
                                    - Csótány csokor
                                    - Rossz tréfa
                                     - Káromkodás
                                     - Lustálkodás

hobbik || Írás és persze olvasás, tanulás (a tudás hatalom) ,éneklés.
merengő || Amikor először hallotta Harry Potter történetét.
Amikor egy gonosz fiú elolvasta a naplóját és szétkürtölte az egész iskolában.Nagyon kínos volt...  
mumus || Egy gonosz vámpír,aki ki akarja szívni a vérét.
Edevis tükre ||  Magát látja évfolyam elsőként.Szülei büszke arca minden boldogság számára.
százfűlé-főzet ||  Halvány lila színű. Nagyon édes, de egy kicsit pergamen utóízű...
Amortentia || Csokoládé, rózsa és tinta.
titkok || Bele van zúgva Harry Potterbe...
azt beszélik, hogy... || Ő biztos, hogy Roxfortos tanár lesz. Van benne igazság...


         A család

apa || Edward Anthony Wans; 44 év;  sárvér. Nagyon szereti, igazi apa lánya kapcsolat van köztük.
anya || Emily Izabella Wans; 38; aranyvér. Mindent megtudnak beszélni, semmi titok nincs köztük.
testvérek || Jacob Alexander Wans; 16; félvér. Bármilyen sokszor bosszantja fel, ha a szíve mélyén is, szereti.
állatok || Morgana az albínó menyét és Zeus a macska bagoly.  

Családtörténet ||
Anyai ág

A család 1200 – ban vált híressé, mint egy jómódú, aranyvérű család. A Murray kúria már akkor hatalmas volt, márványból épült és a cserép elefántcsontból volt kirakva. Ez az épület évszázadok óta magaslik London utcáin.
Jacob Murray (róla kapta a bátyám a nevét) volt az első tulajdonosa, három fiával és a negyedik feleségével. Aranyvér mániások voltak, megvetettek minden muglit vagy mugli születésűt, de még a félvéreket is. Mindig a legfrissebb divat szerint öltözködtek és díszes menetben rótták, a kopár utcákat.
A boszorkányégetések elkezdtével a család eltűnt a föld színéről, és egy ideig senki sem hallott a híres aranyvérű családról.
Hanry és Kristen Murray 1920- ban ismét a magasba emelte a családot, és folytatódott az aranyvér mánia és a fölényesség. Mindenki kevély volt a családban, kivétel egy lányt, akinek a neve Emily Murray. Fiatal korában beleszeretett egy „sárvérűbe” és ezért a szülei (Markus és Genna { egy szót se!!!} Murray) örök időkre szólóan kitagadták.  


Apai ág

A Wans család sosem volt híres, még a faluban sem, ahol laktak. Egyszerű mugli család volt, amely a kovácsmesterséggel és a szántóvetéssel kereste a kenyerét.
Idősebb Edward Wans egyszerű favágó volt, mert kovácsnak sosem tanult és az igazat bevallva nem is akart. Nem sok fizetést kapott, de éppen eleget ahhoz, hogy elássa újszülött kisfiát, a kis Edwardot. Felesége a szülésben vesztette el az életét.
 A fia, amint betöltötte a tizenegyedik életévét megkapta a Roxfortos levelét. Amíg ő az iskolában tanult, édesapja súlyos tüdőbetegséget kapott és meghalt, ezért a kis Edward árvaházba került.
Tizenhét éves korában ismerkedett meg a feleségével, Emily Murray – vel és máig együtt élnek két gyermekükkel Jacobbal és Genna – val.



         Külsőségek

magasság || 154 cm
testalkat || Irigyelhetően vékony. Valaki el sem hiszi ezt, mert nagyon sok édességet megeszik.
szemszín || Csokoládébarna
hajszín || Gesztenyebarna
kinézet || Hófehér arc, barackszín ajkak, pisze orr, egyenes szemöldök és az a két hatalmas kíváncsi barna szem. A haja nem túl hosszú, de selymes és dús. Általában kibontva vagy egy sima lófarokban hordja. A ruhái egyszerűek, de mégis bájosak és tökéletesen illenek vékony kis alakjához. A körmén látszik, hogy sokszor rágja, ezért egy kicsit csúnyácskák, de őt ezt igazán nem érdekli. Általában lila ruhákban látni, mivel ez a legkedvesebb színe a sok közül. A szemei árulkodnak a tudásszomjáról, ami nagyon sok felnőttnek imponál.

         A tudás

varázslói ismeretek || Szorgalmas, igazi kis tudós. Mindene a tudás. Legyen akármiről szó. Csak a jóslástant nem szereti. Nem csak azért, mert nincs értelme, hanem azért is, mert nincs elég jóslás képességgel rendelkező boszorkány és varázsló. Igazából ennél a mágiaágnál csak a kentauroknak hisz.
 A gyakorlati tantárgyak nagyon jól mennek neki. Ezekből általában a K szintet üti meg. A házi dolgozatokból az E vagy annál jobb eredményekét ér el. Aktív az órákon. Még a mágia történetet is nagyon szereti, kivételes módon. A kedvenc tantárgya a : Búbáj- és Bájitaltan. Nagyon szereti őket. Régen a sötét varázslatok kivédését is nagyon szerette, de mostanában ellenzi.  || amennyiben a karakter rendelkezik már varázslói ismeretekkel,
                      ha jár már iskolába x-éve.
                      itt kérjük kifejteni, hogy mi mindenhez ért, vagy épp nem ért.
                      olyan dolgokra is kitérhetsz, mint a kedvenc tantárgy, stb.
                                    Rúna ismeret
                                    Legendás lények gondozása
                                    Énekkar ||
                    

pálca típusa ||    cseresznyefa, 8 és egynegyed hüvelyk, egyszarvúszőr, kellemesen rugalmas




         Egyéb

avialany||  Mackenzi Foy

Naplózva


Ide-oda sodródtam éberség és álom között, de mindig újra visszasüppedtem az öntudatlanságba.

James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2014. 10. 05. - 18:45:28 »
+1

Köszöntelek köztünk!

Én James lennék, és én bírálom most el az előtörténeted. Egyelőre nem fogadom el, mert van benne pár hiba, melyeket mindenképpen javítanod kell annak érdekében, hogy a játékot megkezdhesd. A lentebb olvasottak kritikák és tanácsok lesznek, egyik sem ellened szól, mind csak a fejlődésed szolgál segíteni.




Akkor nézzük is, hogy mik lennének a javítandóak.
1. Vesszők. Rengeteg helyen hiányoznak a vesszők, tényleg, hihetetlen sokat kihagytál. Kérlek, olvasd át figyelmesen, és szépen írogasd be őket a helyükre. Ez, és még a későbbiekben majd megemlített helyesírási hiányosságok lehet, hogy most szőrszálhasogatásnak tűnhetnek, de ha most megtanulod őket, későbbiekben, a játék során nem lesz gondod velük. Hiszen a játékokban még inkább oda kell figyelni az ilyenekre.
2. Sok helyen a mondatot kisbetűvel kezded, kérlek, ezt is javítsd.
3. A mondatvégi pont után mindig szóközt teszünk. Ahogyan a vesszők után is.
4. Túl sok tőmondatot használsz, alkalmazz vesszőket is, és összetett mondatokat.
5. Az igekötőt írd egybe az igével, ha az közvetlenül az ige előtt áll. Például nem bele nézett, hanem belenézett.
6. Sok helyen a szám és a személy nem volt egyeztetve a mondaton belül.
7. A jelszó rossz, olvasd át a Szabályzatot, hogy megtaláld az aktuálisat. Legalább arról is friss emlékeid lesznek, hogy mekkora aláírást lehet maximum betenni. A mostanit megigazítottam, de legközelebb figyelj oda!
8. Van egy konyhai manó barátja. Hogyan ismerkedtek meg? A diákok többsége nem ismeri a konyhába vezető utat, harmadévesként pedig pláne nem.
9. Hagrid nem tanít a Roxfortban az idei évben.
10. Írj rendes családtörténetet, különben az édesanyád nem lehet aranyvérű. Az nem magyarázat, hogy nem szeret róla mesélni.
11. A szüleid miért szöktek meg, hogy ha tudták igazolni, hogy félvérek? És az édesapád miért és hogy vesztette el az egyik szemét? Mesélj!
11. Maximum három fakultatív tárgyat vehetsz fel.




Mihelyst végeztél a javítással, dobj egy üzenetet, és megnézem újra! Mosolyog

J.
Naplózva


James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2015. 01. 02. - 13:40:28 »
0

Köszönöm, hogy javítottál!

Így már elfogadom az előtörténeted.
Házad a


Gratulálok neked!
Uzsgyi játszani, hamarosan jön az eligazító PM is. kacsint
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 10. 16. - 16:59:10
Az oldal 0.191 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.