+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Rebecca Bennet
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Rebecca Bennet  (Megtekintve 1634 alkalommal)

Rebecca Bennet
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2014. 08. 20. - 16:26:55 »
+1

REBECCA BENNET



jelszó ||  "Ez az élet egyik nagy tragédiája: hogy valami mindig történik."
így ejtsd a nevemet || Rebeka Bennet
nem ||
születési hely, idő || Castleford; 1986, március, 13
horoszkóp || halak
kor || 12
vér || sárvérű
évfolyam || Elsőév


 A múlt:
Gyermekkor:
1986. március 13.án láttam meg a napvilágot a Castlefordi kórházban. A szüleim Emily és David Bennet, akik egy kis éttermet vezetnek a városban. Van egy bátyám is, akit Edwardnak hívnak.
Egy sima, téglával kirakott kertvárosi házban élünk nagy kertel és fákkal. Szeretek kiülni oda olvasni, főleg nyáron, mert akkor árnyékot ad a fa.
Féltettek és óvtak minket a szüleink, próbáltak nekünk mindent megadni és a lehető legjobb nevelésben részesíteni minket.
Csendes gyermek voltam és kitűnő tanuló, és még zenélni is elkezdtem, furulyázni. Első időkbe nem tetszett, majdnem abba is hagytam, de aztán ahogy egyre jobban ment úgy kedveltem meg.
Hat évesen már jól olvastam, nagyon érdekelt minden, otthon is sok könyvünk volt, így idő kérdése volt csak, hogy mikor veszek egyet a kezembe. Később meg is kedveltem az olvasást.
Szerettem az állatokat, így mikor elég érettnek találták (9 éves korában), hogy, kapjak egy házi kedvencet, megleptek egy Husky kölyökkel. Szeretek vele sokat játszani, és van, hogy egész napra elmegyünk sétálni.

Családom többi tagjával is jó a kapcsolatom, de mégis szívesebben megyek el a barátaimmal szórakozni, vagy a kutyával sétálni.

Háború idején:
Volt, mikor furcsa dolgok történtek velem, ilyen egy kutyasétáltatás során is megtörtént. Épp egy aluljáróban mentünk át, felénél járhattam,mikor kirázott a hideg, rossz kedvem lett, pedig szép napfényes idő volt, és semmi sem adott okot a rossz kedvre. A kutyám is valamit megérzett, mert elkezdett vonyítani.
Ekkor az egyik saroknál valami furcsa lény jelent meg. A lábam földbe gyökerezett, és elvesztettem az eszméletem. Mikor magamhoz tértem, egy férfi állt felettem és megkérdezte, hogy minden rendben van-e, mondtam, hogy mostmár igen. Ezután elkísért az utcánkig, megköszöntem a segítséget, majd elváltak útjaink. Továbbá eseteket mondtak be a rádióba is, hogy pl. teljesen egészséges emberek haltak meg hirtelen, minden előjel nélkül.
A családom csak figyeli ahogy szaporodnak a rejtélyes halálesetek, katasztrófák, és ők is elkezdenek félni.
És kimozdulni is alig mertünk ezek után, anyukám odáig is elment, hogy kivet a suliból is, és itthon kezdett el inkább tanítani.
Sajnos sok iskolai barátom is meghalt, illetve annak családtagjai, így elkezdtem magamba forduló lenni, sokkot kaptam.
Csak akkor kezdtem el megérteni a furcsa eseteket, miután a Roxfortba kerültem, és a többiektől is hallottam az esetekről.

Másik furcsa eset:
10 éves koromban pl. mikor melírt szerettem volna a hajamba, de a szüleim nem engedték, egyszer csak olyan lett a hajam amilyet szerettem volna. Erre nem is találtam választ, hogy hogy sikerült, még a következő év nyarán nem kaptam egy levelet, következő szöveggel:
„Tisztelt Ms Bennet!
Örömmel értesítjük, hogy felvételt nyert a ROXFORT Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolába. Mellékelten megküldjük a szükséges tankönyvek és felszerelési tárgyak listáját. A tanév szeptember 1-jén kezdődik. Legkésőbb július 31-éig küldjön baglyot nekünk.
Tisztelettel:
Minerva McGalagony
igazgató"
Küldtem egy válaszlevelet a bagollyal, hogy ott leszek.


Így történt, hogy a Roxfortba kerültem.
A vonatútból nem sokra emlékszek, annyira meg voltam szeppenve.

Roxfort:
Életem eddigi egyik legszebb napja volt az, amikor először megláttam a kastélyt, és tettem be oda a lábam.
Egy szép nagy terembe vezettek minket, a legjobban az elvarázsolt mennyezet nyűgözött le, ami a kinti égboltot mutatja.
Mikor megálltunk egy sorban, az előttem lévőhöz szóltam:
-'Szia, te is izgulsz?'
Mondta, hogy igen, és várja már nagyon a Roxfortos életet, csak nem szeretne a Mardekárba kerülni.
-'Miért?'-kérdeztem rá.
Elmondta, hogy a Mardekár háznak rossz hírneve van, sokan állítják, hogy innen kerül ki Nagy Britannia legtöbb sötét varázslója, például Tom Rowle Denem (Voldemort Nagyúr) és legtöbb halálfalója. A Mardekár a sötét varázslók és boszorkányok háza.
-'Ohh, értem.'-mondtam.
'Hát akkor sok sikert, lehet még találkozunk.'-mondtam neki gyorsan, mert közben elkezdődött a ceremónia.

Ezután rájöttem hogy nem szeretnék a Mardekárba kerülni, mert elszeretném kerülni a lehetséges sötét oldalhoz csatlakozó embereket, amennyire lehet.
A ceremónián az iskola 4 háza valamelyikébe osztottak be minket egy süveg segítségével.
Amikor a nevemet mondták, kimentem, és a süveg beosztott a házamba, és elkezdtem a Roxforti évem.


Jellem:
Mindent megteszek, hogy elkerüljem a kudarcot, nehogy sikertelennek tartsanak. Ezt a szégyent nem élném túl.
Lenyűgöző optimizmussal és gyors felfogóképességgel vagyok megáldva. Nagyon aktív, és gyorsan cselekvő típus vagyok.
Ritkán kötelezem el magamat, és ahol lehet, kerülöm a fájdalmat és a szenvedést.
Gyakran kutatok minden lehetséges érdeklődési területen. Nagy a tudásszomjam.
Menekülök az analitikus gondolkodásba, és szeretem a rendszereket, mert biztonságot jelentenek.
Tisztelem az életet.
Előnyben részesítem az új ötleteket a hagyományokkal szemben.


Erősség || Mosolygós, határozott, atletikus, szorgalmas, megbízható vagyok
Gyengeség || visszahúzódó, bizalmatlan, türelmetlen vagyok


Apróságok:

mindig || szeretek utazni, zenélni, énekelni, olvasni és a kutyámmal játszani
soha || nem szeretem, ha megpróbálnak becsapni, nem igazságosan ítélkeznek, meleg van, feketemágiát, vér szerinti megkülönböztetést
hobbik || olvasás, furulyázás, zenehallgatás
merengő || legjobb emlék: felvétel a Roxfortba
legrosszabb: eltörtem a kezem kiskoromban
mumus || halott anyukám
Edevis tükre ||  jó eredménnyel zárom az iskolát
százfűlé-főzet ||  ezüst színü, kókusz illatú
Amortentia || kókusz, orchidea, csokoládé
titkok || eltitkoltam a szüleim elől egyszer az egyik rossz jegyet
azt beszélik, hogy... || zsémbes vénasszony lesz belőlem


A család:

apa || David Bennett; 30; mugi; jó viszony
anya || Emily Bennet (leánykori nevén: Emily Blomquist, később felvette a férje nevét); 30; mugli; jó viszony
testvérek ||  Edward Bennet; 14; jó viszony
állatok || egy kutya és egy bagoly

Családtörténet:
Mindkét szülöm mugli.  Egy kis éttermet vezetnek a városban.
A Bennet család felmenőiről nem sokat tudni, de annyi bizonyos, hogy nem igen volt egy kiemelkedő avagy híres, hírhedt tagja sem. Egyszerű családról van szó, mondhatni átlagosról.

Anyukám nagyon jó anya, mindent megtesz értünk. Svédországban született, 10 éves korában költözött a szüleivel Angliába.
Apukám becsületes, megbízható ember, erre tanított minket is. Az angliai Bourton on Thames-ben született, ami az egyik legszebb angol falu.
Egyikőjüknek se volt testvére.

A szüleim egy középiskolai bálban ismerkedtek össze. Rá egy évre apám megkérte anyám kezét, és össze is házasodtak.


Külsőségek:

magasság || 156 cm
testalkat || sportos
szemszín || szürke
hajszín || szőke
kinézet || ápolt, mosolygos


A tudás:

varázslói ismeretek || Még csak az alapokat ismerem, de igyekszek, és rengetek szabadidőt töltök azzal, hogy gyakoroljam a megtanult varázslatokat, illetve hogy újakat sajátítsak el.
Célom, hogy minnél jobb boszorkány legyen belőlem.
Az első órák során megszerettem az átváltoztatás tudományát, ennek tanulására fektetem a legtöbb hangsúlyt.
Viszont az asztronómiát nem szeretem, mert éjszaka van, és én nem vagyok egy éjjeli bagoly, és állandóan majd el alszok rajta.


felvett tantárgyak ||
                      roxfortosok:  kötelező tárgyak
pálca típusa || 11 hüvelyk, ébenfa, sárkányszívizomhúr
RBF || még nincs


Egyéb:

avialany|| Jackie Evancho

Kutyám:

Baglyom:
Naplózva


James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2014. 08. 21. - 10:46:48 »
0

Köszöntelek köztünk, Rebecca!

Ezt az előtörténetet most még sajnos nem fogadom el, mert van benne pár hiba, melyeket mindenképpen javítanod kell annak érdekében, hogy a játékot megkezdhesd. A lentebb olvasottak kritikák, és tanácsok lesznek, egyik sem ellened szól, mind csak a fejlődésed szolgál segíteni.




Akkor nézzük is, hogy mik lennének a javítandóak.
1. A vérnél ne azt írd, hogy mugli, hanem, hogy sárvérű.
2. Figyelj oda, és javítsd is a szóismétléseket, főleg az első pár mondatban vannak. Kevesebb tőmondatot használj, az összetett mondatok sokkal élvezetesebbé teszik az írást. Olyan az egész egyébként, mintha a minimumra törekedtél volna. De nem kell, nyugodtan fejts ki mindent, lehet sokkal többet is írni dolgokról. Illetve volt, ahol a mondatvégi írásjelek is elmaradtak, ezt is javítsd.
3. Folyamatosan E/1 és E/3 között mozogsz. Vagy az egyiket használd, vagy a másikat, de ne váltogasd az előtörténeten belül a kettőt.
4. A mumusnak, mint ahogy a filmben vagy a könyvben is volt, egy megfogható dolognak kell lennie. Amivé a mumus alakulni tud, amikor eléd kerül. Amit írtál, nem az.
6. Az „Azt beszélik, hogy….” részhez valami pletykát várunk.
7. A család résznél a szüleid teljes nevét kérném. Illetve ha anyukád svéd, akkor legyen valami svéd neve. Ha pedig angol nevet kapott, akkor magyarázd is meg, hogy miért.
8. A varázslói ismereteket fejtsd ki, kérlek. Mit szeret, mit nem, szorgalmas-e, mennyit szokott tanulni, mik a céljai, ha egyáltalán vannak, stb…
9. A háború részt kihagytad az előtörténetedből, ezt pótold kérlek.
10. A mindig-soha részhez 5-5 dolgot írj légy szíves.




Mihelyst végeztél a javítással, dobj egy üzenetet, és megnézzük. Mosolyog

J.
Naplózva


James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2014. 08. 21. - 20:59:25 »
0

Köszönöm, hogy javítottál!

Így már elfogadom, az előtörténeted. Annyit tudok javasolni, hogy ne siesd el a dolgokat, sokat kell fejlődnöd, de megéri majd a beléfektetett idő. kacsint Házad természetesen a


Gratulálok neked!
Uzsgyi játszani, hamarosan jön az eligazító PM is. kacsint
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 02. 12. - 11:21:44
Az oldal 0.252 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.