+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  James Wolf
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: James Wolf  (Megtekintve 3419 alkalommal)

James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2008. 11. 18. - 20:37:43 »
+7

JAMES LIO WOLF


         Alapok

jelszó || "Menekül mint Piton, ha samponnal kergetik!"
teljes név || James Lio Wolf
becenév || James, Jamie.
nem || férfi
születési hely, idő || London ; 1980. április. 03
kor || 18
vér || félvér
iskola || Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
évfolyam || hetedik



         A múlt

 
Gyerekkor

Ha most úgy kezdesz neki e történet olvasásának, hogy „na, egy újabb nyálas sztori, mely egész biztosan happy enddel végződik, akkor inkább menj innen. Menj! És vissza se nézz, ugyanis az én történetemben nincsen happy end, nincsen boldogan, amíg meg nem vagy örökkön örökké. Az én történetemben hibák vannak. Hibák tömkelegei. De… ha nem lennének hibáink, nem lennénk emberek…

Nem szeretek a szüleimről beszélni és ritkán is teszem, de itt ez a feladatom szóval… nekiállok… azt hiszem.
Anyámat a sors már kamaszkorában kitaszította kegyeiből. A szülei elhanyagolták, sokkal jobban foglalkoztak azzal, hogy saját személyi kultuszt alakítsanak ki maguknak, igaz nem jártak sikerrel, de ezt már csak anyám halála után tudták bevallani. Mikor már késő volt… Hibáztak.
Miután elvégezte a Roxfortot, anya a Mandragórában folytatta tanulmányait. Gyógyító akart lenni. Segíteni akart az embereken, s végül ebben lelte vesztét. Hibázott.
Ám, ha úgy nézzük, mégsem vétett akkora hibát, hiszen ha nem ezt az életet választja, akkor nem ismeri meg apámat, aki Németországból utazott Angliába, hogy gyógyító lehessen. Mikor találkoztak apámnak már nem sok pénze volt, és anyámat sem húzták nagyon a zsebei, így pár hónap múlva egy szerény, emeleti lakást béreltek ki közösen. Ott fogantam, s rá kilenc hónapra születtem meg.

A születésemről nem hogy nem szeretek, hanem nem tudok túl sokat mondani. Londonban születtem és… nagyjából ennyi. Négyéves koromig nincsen túl sok emlékeim s anyuék se igazán meséltek. Persze a fontosabb dolgokat tudom, minthogy három évesen már folyékonyan beszéltem, meg,hogy mit kaptam az első szülinapomra meg hasonlók.
Gyermekkorom óta tisztában voltam a származásommal, s bár a szüleim nem akarták, hogy elszálljak magamtól, csak mert varázsló vagyok én mégis fennhangon meséltem mindenkinek. Így ki kellett venniük a mugli iskolából. Hibáztam. Mondhatnám, de nem mondom, mert tudjuk milyenek a gyerekek. Nem tudnak lakatot tenni a szájukra, főleg ha életük legszuperebb információja kívánkozik ki azon a lakaton.

Így többnyire otthon voltam vagy néha bementem anyuékkal a kórházba mivel bébiszitterre aligha futotta volna nekik, pláne, miután megszületett a húgom Abby. Miután nagyobb lett, ő jelentette számomra az egyetlen gyerekkori barátot, hiszen az az egy év különbség nem túl sok.

Tizenegy voltam, mikor megkaptam a Roxforti levelem, melyet már annyira vártam. Sokszor egész éjjel megpróbáltam fennmaradni, aminek az lett az eredménye, hogy az ablakpárkányon aludtam el, s reggelre a fél fejem a nyálamban úszott.
Életemben egyszer voltunk nyaralni. Még a Roxfort előtti nyáron, Skóciában, a Loch Nessi tónál hogy szemügyre vehessük a muglik által szörnynek nevezett kelpit. Hát… láttam és köszönöm szépen, de soha többet nem kérek belőle.

Roxfortos évek

Az első Roxfortos évem. Hát mit is mondhatnék róla? Évfolyamtársak lettünk a hírhedt Harry Potterrel, aki cseppet sem érdekelt. Mindenki úgy oda volt érte meg nézegette, mikor szerencsétlen kölöknek az volt az egyetlen érdekessége, hogy egy villám alakú heg volt a fején. És? Én is csinálok magamnak egyet, ha kell karácsonyfa alakút aztán lehet majd bámulni engem is, meg állatkertben kiállítani.
Másodikos voltam, amikor először próbálkoztam a házam kviddicscsapatába kerülésével, sajnálatos módon sikertelenül, ugyanis hibáztam. Nekimentem az egyik lelátónak és egy hetet töltöttem a gyengélkedőn borda és kéztöréssel.
Negyedikes voltam. És a Roxfortban megrendezték a Trimágus Tusát. Had ne mondjam mindent elkövettem, hogy nevezhessek, de kevés volt így jobb híján be kellett érnem a csodálatos Beauxbatonos lányok társaságával. A karácsonyi bálra egy bizonyos Ilyana Beaudlaire – t hívtam meg. Gyönyörű lány volt. Hússzú, szőke haja a derekáig ért s az alakja olyan volt, mint senki másnak a Roxfortban. Kék ragyogó szemeivel úgy tudott, nézni, hogy azt hittem menten összeesek. Ő volt az első szerelmem, akivel a bál utáni napon szakítottunk. Ő túl sokat akart én meg túl keveset. Elég legyen ennyi. Már tudom hibáztam. Ha akkor engedek, akkor most minden máshogy lenne.
Ötödikben aztán jött az új Umbridge rendszer, ami számomra a DS korszakot jelentette. Csatlakoztam az ifjú anarchistákhoz. Ekkor kedveltem meg Harry Pottert.
Ez volt az RBF éve. Tanultam orrba, szájba. Meg sem álltam, mert bizonyítani akartam. Viszonyt egy tragikus baleset mindent megváltoztatott, a szüleim ugyanis meghaltak. A Sötét Nagyúr szolgái végeztek velük. Attól a naptól kezdve, teljesen más lettem.

Háború

Mikor hatodikban visszatértem a Roxfortba, már megváltoztam. Voltak barátaim akik emiatt otthagytak, de voltak akik mellettem maradtak, s voltak új barátaim is. Kevin és Caleb. Ők voltak a legjobb barátaim.
Év elején ismét megpróbálkoztam a kviddiccsel. Mivel új életembe nem fért bele a tanulás, kellett valami, amivel helyettesítsem, így megpróbáltam és bejutottam őrző poszton. Eredetileg terelő szerettem volna lenni, de arra csak egy évvel később került sor.
Aztán decemberben megalakítottuk a zenekart, a Jarevepilest, mely nem sokáig, fél évig működött, aztán feloszlottunk.
A nyaram. Az utolsó, mely úgy telt el, hogy epekedve vártam a szeptembert, elég eseménydúsan telt el. Az animágia már régóta vonzott, és most végre kiélhettem magam. Találtam egy társat, Caleb személyében, aki nálunk töltötte a nyár egy részét, s a mágia eme ágát tanultuk, közösen segítve agymást. Megismerkedtem egy lánnyal is Barbival, akibe már tudom, beleszerettem. Megcsaltam vele az akkori barátnőmet Katet. Ismét hibáztam. Félreléptem.
Gyűlöltem Voldemortot, s Barbara is, viszont ő tett is valamit, én meg csak behúztam fülem-farkam és visszamenekültem a Roxfortba. Nem mertem harcolni. Elbuktam. Hibáztam.

  
         Jellem

Sosem voltam valami jó, ha saját magam jellemzéséről volt szó, ám most nincs választásom, így elnézést, ha kissé rövidre vagy éppen túlzóra sikeredett.
Szóval akkor… merészen merem állítani, hogy hangulatember vagyok. Ha rossz kedvem van, akkor általában mindenkivel undok és bunkó vagyok, legyen az barát, ellenség, vagy akár egy teljesen ismeretlen ember. Hál’ istennek ritkán fordul elő, hogy nekem rossz hangulatom van. Többnyire vidáman mászkálok a folyosókon és barátságosan köszöngetek minden ismerős arcnak, havernak. Sok barátom van és kitartok mellettük.  Eléggé lelkizős típus vagyok, éppen ezért a haverjaim is azok.  Igyekeztem olyan embereket magam köré gyűjteni, akik kedvelnek. Jó humorom van, ezt büszkén állítom. Sokan mondják.  Szeretem megnevettetni a barátaimat.  



         Apróságok

mindig ||
gitár; rock; Barbi; Caleb; Abbs;
nagyi; kviddics; animágia; bulizás; zene;
eső; csokoládé; DS; Gwen; SVK;
soha ||
mágiatöri; Voldemort & Halálfalók; sötét varázslatok; pontosság;
romantika; Abbs; Tristram; nyár; meleg; Szent Mungó;
ha mindenki többet és jobban tud, mint én;
dementorok ||  
Amikor csak futottam, megállás nélkül, abban reménykedve, hogy még nem késtem el, hogy még megmentheti Barbit és az akkor érzett félelem, mely a dementorok közelében képekben jelenik meg.
mumus || inferusok
Edevis tükre ||  A tükör elé lépve nyilván saját magamat látnám, mint egy sikeres, befutott kviddics-legendát, aki profi módon elsajátította az animágiát.
százfűlé-főzet || Halványkék színű, először keserű és csípős beütéssel, az utóíze viszont enyhén édes.
titkok ||
x Még szűz vagyok.
x Középső nevem, a Lio, melyet nagyapáról kaptam. Ki nem állhatom, ha így szólítanak, éppen ezért mélyen hallgatok róla mindenki előtt.
x Nem szívesen merészkedek a Szent Mungóba, az mindig halott szüleimre emlékeztet.


 rossz szokás ||
x Nagyon rendetlen vagyok. Egyszerűen nem tudok rendet tartani magam körül.
x Ha ideges vagyok, akkor folyamatosan jár a lábam és dobolok a kezemmel.



         A család

apa || Thomas Wolf; 40; félvér
anya || Arya Eldor; 38; félvér
testvérek || Abigail Wolf; 16
nagyszülők || Regina Winners; 65; félvér
családi állapot || Egyedülálló, ám titkon reménytelenül szerelmes vagyok Barbara Kennethbe.
állatok || egy éjfekete bagoly, Hádész

Családtörténet ||
Édesanyám és édesapám gyógyítók voltak a Szent Mungóban. Apám német származású, félvér varázsló volt, s 23 évesen költözött Angliába, mivel összeveszett szüleivel. Sosem volt túl jó a kapcsolatuk s ezek után nem is sokat beszéltek egymással, s két év múlva a nagyiék meghaltak. Apám egy frankfurti tanyaházat örökölt és párszáz galleont, mely nem sokáig tartott ki, mígnem a tanyaházat is el kellett adnia, hogy megélhessen, hiszen a Mandragórában tanulni nem volt egy olcsó mulatság.
Édesanyám két évvel fiatalabb, angol varázslócsalád egyetlen lánya volt. Ő a Roxfortban végzett, majd ő is a Mandragórában folytatta tanulmányait. Ott találkoztak apámmal, majd fél év kitartó udvarlás után elcsattant az első csók, melyet az első éjszaka követett. Anyám szülei tehetős varázslók voltak. Szerették a pompát és csillogást, akárcsak az aranyvérű családok, ám csak szerettek volna elérni hozzájuk. A baj az volt, hogy félvérek voltak és Goethe Eldor negyven évesen életét vesztette, így Regina nagyi egyedül maradt édesanyámmal.  
A szüleim megismerkedése után két évvel világra jöttem, azután húgom, Abby is megszületett.
Rá 13 évre a szüleim elhunytak.
A házassági évfordulójukat ünnepelték néhány barátjukkal egyik kedvenc szórakozóhelyükön, a Megfojtott Macskában, s kifelé jövet összefutottak pár részeg halálfalóval, akik másra sem vágytak jobban csak egy kis mészárlásra.
Ezek után Regina nagyira maradtunk.



         Külsőségek

magasság || 178 cm
tömeg || 73 kg
szemszín || kék
hajszín || fekete
különleges ismertetőjel || Van egy vágás az államon, melyet még kiskoromban szereztem egy késsel. A szüleim szerették volna begyógyítani a heget de, nem engedtem. Illetve van egy gyűrűm, melyet szinte sosem veszek le. A szürke, acélgyűrűt jobb kezem gyűrűsujján szoktam hordani s a gyűrű belsejébe egy régi, latin idézet van vésve, a külsejére pedig cifra mintákat karcoltak.
kinézet || Szóval… meglátsz, aztán minden szó nélkül elsétálsz mellettem. Ennyi. Különösebben semmivel nem tűnök ki a tömegből teljesen olyan vagyok, mint a többi fiú. Nincs fogszabályzóm, se szemüvegem. Nem szaladgálok fel s alá, mint egy idióta és nem ordítozok magamból kikelve a folyosón. Talán frizurám, vagy időnként annak hiánya hívhatja fel a figyelmed. Viszont van valami, mi miatt a Roxfortosok nagy része megismer a folyosón. Amiért nem felejtenek el rám köszönni, és amiért sokan a barátomnak hazudják magukat csak, hogy valamiféle hírnévre tegyenek szert. A pályáról már elég sokan megismertek, s utána a zenekar már csak sajt volt a sajttortán. Általában egyszerű pólót és farmert húzok fel a talár alá. Nem igazán szeretem az extravagáns cuccokat. Bírom még az ingeket is, s ezekből is jó sok van raktáron. Ékszerekről csak annyit, hogy vannak gyűrűim, meg egy nyakláncom, de semmi több. Testemen az izmok feszülgetnek, de még sokat kell dolgoznom rajtuk, addig meg kerülöm a félmeztelen megjelenést, főleg mivel inkább nem nézném meg McGalagony képét, mikor észrevesz félpucéran a folyosón.
egészségi állapot || egészséges



         A tudás

varázslói ismeretek || Már hetedik éve koptatom a padokat a Roxfortban, s ebből kifolyólag rendelkezek 9 RBF-el. SVK-ból, Bűbájtanból és Átváltoztatástanról különösen jó vagyok. A Bájitaltant sem vetem meg, bár abból csupán V-re teljesítettem. A jóslástan felvételét már megbántam ellenben a mugliismerettel, s a Legendás Lények Gondozásával.
Nagyanyám révén számos háztartási, illetve régi, a divatból kiment és az emberek többsége által elfeledett varázslatot is ismerek. Konyítok az animágiához, és értek a patrónus-idézéshez.
felvett tantárgyak || Legendás lények gondozása, mugliismeret, jóslástan.
mugli képzettségek || Egész jól gitározok édesanyám hatéves koromtól kezdve latinra tanított, jól táncolok és a jövőben szeretnék majd megtanulni autót vezetni is.
pálca típusa || 15 hüvelyk, magyal, sárkány szívizomhúr
patrónus || farkas alakban jelenik meg
különlegesség || Már egy éve tanulom az animágiát. Eddig többnyire csak könyvek segítségével igyekeztem elsajátítani a mágia ezen nehéz alfaját, ám most úgy látszik, sikerült találnom egy tanárt.



         Egyéb

avialany||  Adam Gallagher
Naplózva


Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2008. 11. 20. - 10:47:25 »
+1



Házad legyen a Hollóhát!


Mrs Norris a.k.a. Hermione Granger
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2022. 08. 15. - 19:38:46
Az oldal 0.079 másodperc alatt készült el 29 lekéréssel.