+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Rico Ashmore
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Rico Ashmore  (Megtekintve 1388 alkalommal)

Rico Ashmore
Eltávozott karakter
*****

Nőcsábász Prefektus

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2008. 11. 10. - 21:56:57 »
0

RICO ASHMORE


          alapok

jelszó || "Menekül mint Piton, ha samponnal kergetik!"
teljes név || Rico Ashmore
becenév || Ric
nem || férfi
születési hely, idő || Manchester; 1980. december 19.
kor || 16
faj || ember
vér || sárvérű
évfolyam || ötödév

          a múlt

Villámlott.
Dumbledore professzor elfordította a fejét, s az esőáztatta táj helyett az asztalánál ülő fiúra emelte lélektükreit. Percek teltek el így, s még a légy zümmögését is meg lehetett volna ha hallani, ha az ablakon kopogó eső, és a dörgések zaja nem nyomott volna el minden mást. A csendet, s mozdulatlanságot végül a professzor törte meg. Lassan az asztalához sétált, s székét kihúzva helyet foglalt az iskola ifjú tanulójával szemben. Beszélni akart a fiúval, tudod a konyhában lezajlott bulikról, s rá akarta venni, hogy ne szervezzen több bulit, mert akár ki is csaphatják érte.
- Nos Rico, szeretném ha mesélnél egy kicsit magadról, a családodról, s arról, hogy milyennek találod a Roxfortot, a házad, a társaid.
Az eddig az állát támasztó fiú, felpillantott idős mesterére.
- Rendben, de most szólok nem lesz egy hosszú mese.
Fészkelődni kezdett, egészen addig míg meg nem találta a legkényelmesebb pozíciót, majd belekezdett a mesélésbe.


- 16 évvel ezelőtt 1980 utolsó hónapjának 19. napján láttam meg a napvilágot, egy manchesteri magánklinikán ikertestvéremmel Christiannal együtt. Nevemet apám, és apai nagyapám után kaptam, aki negyedrészt spanyol volt, s ezt próbálták ránk is átörökíteni, ha már csak így névben sikerült, s kinézetre az anyai ági géneket örököltük.. Ha valakinek focista az apja, akkor biztos, hogy az ember sokat fog utazni. Főleg ha nem is az a hűséges focista típus,aki akár több évtizedet is lehúz egy csapatnál. Apának köszönhetően mi is rengeteget utaztunk. Bejártunk szinte fél Angliát, míg végül le nem telepedtünk Londonban. Jut eszembe a költözésekhez, tartozik egy eléggé vicces dolog. Még az első költözésünkkor történt, elbújtam az egyik régi ingaóránkban, s a szüleim sikeresen bepakoltak a teherautóba. Utána aztán kerestek sokáig, míg Chris meg nem súgta, hogy hol keressenek. Azóta hívjuk a költözéseket vándorcirkusznak. Londonban apa a Chelsea tartalékcsapatához került, anya pedig egy újságnál helyezkedett el, mint külsős. Az olvasók által írt levelekre válaszolt. Mivel egy ?focista? családba kerültem, csoda, hogy engem is magával ragadott a sport varázsa, s megkértem apát, hogy kezdjen el tanítani. A tesómmal úgy hasonlítunk egymásra, mint két tojás, s ennek köszönhetően, szinte mindig összetévesztenek minket. Ez ugyan jó dolog, hiszen ha a suliban kihívtak felelni, de az anyagot, de nem tudtam Chriss ment ki helyettem, vagy fordítva. Viszont van egy árnyoldala is a dolognak. Főleg akkor, mikor már csak a legközelebbi ismerősök tudnak megkülönböztetni, és egy csaj a randi közepén egyszerűen le Chrissez. Apropó lányok. Valamilyen oknál fogva ebben teljesen eltérünk egymástól. Míg én egy nagy nőcsábász vagyok, addig a drágalátos ikertesóm, jó, ha meg tud szólalni egy csaj jelenlétében.


11 évesek voltunk, mikor megkaptuk a levelet. Anya, és apa először nem akarták elhinni, s csak egy nagy átverésnek tartották. Ám mikor rájöttek, hogy ez megmagyarázza azokat a fura dolgokat, amiket kissrác korunkban csináltunk, mint például apróbb tárgyak lebegtetése (természetesen akaratlanul), na akkor eldobták az átveréses elméletet, s támogattak mindenben, amiben csak tudtak. Az utazás, s az iskola első látásra furcsának tűnt, de aztán kezdtem egyre jobban megszokni az új helyet.  Természtesen itt is összekevertek minket, sőt még a mostanság is össze szoktak, de itt már nem tudtuk előadni a felelős trükkjeinket. Viszont, hiába vagyunk ikrek úgy érzem, hogy egy kicsit elkülönültünk egymástól. Új barátokat szereztünk, más tárgyakat vettünk fel, de ettől függetlenül továbbra is ugyanúgy szeretjük egymást. Időnként még bulikat is szerveztünk, többek között a konyhában.


Itt felpillant az igazgatóra, hogy vajon mérges e rájuk emiatt. Bár Dumbledore professzor arcán, csak az a jól ismert mosoly ül,mikor megszólal hangjából már a szigorúság árad.
- Rico Ashmore! Ha legközelebb bulit rendezel az iskolában, ami megjegyzem takarodó után már tilos, akkor keress egy üres termet, mert Friccs úrnak már elege van belőletek, s a házimanók sem tudnak dolgozni, ha ott vagytok. Tehát ha még egyszer előfordul, akkor kénytelen leszek eltanácsolni téged az iskolából. Most pedig folytasd kérlek.


- Ezekre a bulikra, sokan eljöttek de sajnos be kellett fejeznünk az újabb bulik szervezését, ugyanis az utolsón már csak a szerencsének köszönhetően nem kapott el minket Friccs. Úgyhogy mostanság már csak  repülésnek hódolok. Apropó nem is említettem,hogy imádom a repülést. Mikor kimegyek a pályára, és a lábam közé kapom a seprűt, valami földöntúli boldogság árad szét bennem. Az egész elsőben kezdődött, az első repülésórámon. Az elején még féltem, mint a legtöbb mugli származűsú, aki nem ült még seprűn. De miután felszálltam rájöttem, hogy varázslatos dolog a repülés. Szokszor jártam kint, hogy a repülésnek hódoljak, olyankor mmindig egy iskolai seprűt használtam. De tavaly végre összegyűktöttem annyit, hogy tudjak venni egy tűzvillámot. Azon gondolkoztam, hogy jelentkezek a kviddicscsapatba, hiszen úgyis üresedés támadt ha jól hallottam. Miről nem beszéltem még? Ja igen, megvan. Harry Potter, róla eddig egy szót sem ejtettem pedig illett volna, hiszen annyi minden történik vele.Elsős voltam, mikor a Baziliszkusz(tudhat róla??) megtámadta a mugli születésűeket, s szinte mindenki őt gyanusította a támadások elkövetésével. Én azonban nem hittem el amit mondtak, már csak a háza miatt is. Ha jól emlékszem, a Griffendélből, még soha nem került ki sötét varázsló, s ha valaki megával a Sötét Nagyúrral küzdött meg, s mugli születésűekkel barátkozik, akkor az már teljesen kizárja, hogy gonosz legyen, máskülönben nem a Griffendélbe került volna. Nem? Nos körülbelül ennyi lenne lenne amit tudni kell rólam.

Lassan de biztosan meséje végére ért, fejét a kezeire támasztotta, s csak a szeme sarkából figyelte, ahogy az öreg igazgató az egyik szekrényéhez sétált, ajtaját kinyiva lehajolt hozzá, s pálcáját a fejéhez nyomva valami ezüstös folyadékot pöckölt a tálba. Majd az ajtót bezárva, visszatért az ifjú tanonccal szemben elfoglalt helyére.
- Nos köszönöm, hogy megosztottad velem Rico. Most viszont menj aludni, mert már késő van, és nem szeretném ha Friccs Úr elkapna, ráadásul vár rád a jó meleg, puha ágy és holnap a tanórák. Jó éjt!
- Jó éjt Igazgató Úr!
Köszönt el a történet kis hőse, majd felállva székéről az ajtón keresztül, lassan elhagyta a szobát.

         


jellem

Amennyire hasonlít testvérére külsőleg, annyira más belsőleg. Igazi társasági ember, rengeteg barátja van, hiszen mindenkivel kedves. Az apai ágon örökölt latin vérnek köszönhetően nagy nőcsábász. Szinte nincs olyan lány, akivel ne flörtölt volna már legalább egyszer. Alapjába véve egy laza, vidám srác, de tud komoly is lenni, ha akar. Ha valamit megígér, akkor azt tűzön ? vízen keresztül véghezviszi. Ha valami bántja, vagy szomorú valami miatt, azt nem mutatja ki a külvilág felé, egyedül testvérének számol be róla. Általában csak azokkal a dolgokkal foglalkozik, amik érdeklik. Szeret ismerkedni, és új dolgokat megismerni.

          apróságok

mindig || csajok, bulik, Chris, repülés, vidámság
soha || Voldemort és a halálfalók, igazságtalanság, kissebbek terrorizálása, részegeskedés, elhidegülés a testvérétől
dementorok || Semmi különös, csak a szokásos hideg üresség
mumus || Egy lány, aki nem akar vele járni.
titkok || egyszer egy bulin sikeresen berúgott, de szerencséjére nem kapták el; sulibuli a konyhában
rossz szokás || ha unatkozik dobol az ujjaival, csavargatja a haját

          a család

apa || Rico Ashmore; 38; mugli
anya || Lilien McGrath; 38; mugli
testvérek || Chris Ashmore, 16
családi állapot || egyedülálló
állatok || Pete a patkány


          külsőségek

magasság || 182 cm
tömeg || 72 kg
rassz || európai
szemszín || kék
hajszín || világosbarna
különleges ismertetőjel || a jobb fülében fülbevalót hord
kinézet || Első pillantásra egy langaléta srácnak tűnhet, a maga 182 centijével. Világosbarna félhosszú haját, általában göndören hagyja, de van mikor egyenesre kifésüli. Az órák kivételével ritkán látni talárban. Van egy fülbevalója a jobb fülében.
egészségi állapot || egészséges


          a tudás

varázslói ismeretek || 5 év tananyaga, ha nem is kiválóan, de azért tudja. Különleges érzéke van a repüléshez, ezen kívül jó még átváltoztatástanból, számmisztikából, és sötét varázslatok kivédéséből.
mugli képzettségek || tűrhetően tud focizni
pálca típusa || 12 hüvelyk bükkfa főnixtollal
különlegesség ||

          egy darabka belőled

A múltban benne van, de ha kell akkor írok^^

          egyéb

A hupilila is széép.
Naplózva

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2008. 11. 11. - 00:19:05 »
0

Üdv!

Na lássuk szépen akkor ezt az előtörit...

Idézet
Még szerencse, hogy a süveg egy házba osztott be minket.

Erről tegnap beszéltünk a júzerrel és mivel NJK karaktert írt át JK-ra, és az NJK történetében így szerepelt a dolog, én akkor rábólintottam. (seya)

Idézet
Időnként még bulikat is szerveztünk, többek között a konyhában.

Erről is beszéltünk a júzerrel és akkor egy kikötéssel rábólintottam a dologra.
A kikötés pedig a következő volt:
Dumbledore-ról könnyen el tudom képzelni, hogy fesztelenül elbeszélget egyik-másik diákkal, ahogy azt is, hogy jókat derül magában a rosszaságaikon, de kértem, hogy mindezt ne ilyen keretben tegye meg. Az igazgató behívathatta Ricot azért, hogy megkérje, legközelebb keressenek valami üres termet a szórakozáshoz, mert Friccs nagyon nem örül annak, ha a konyhában dorbézolnak, hisz egyrészt tiltja a házirend, másrészt árt a házimanók munkamoráljának  Bibíí Például.
A távozás valóban elég bunkó, de ha a kari ilyen, akkor egye-fene. (seya)


Továbbá...

Nos oké, hogy imád repülni, de ugye elsőben van csak seprűlovaglás óra. Úgy tűnik, mintha azt írtad volna, hogy még mindig, de lehet hogy csak én értettem félre.

Hiányolom a roxforti évek történéseit. Tudom, hogy említetted a bulikat meg ilyesmi, de te a Roxfortban tanulsz, ahol van egy Harry Potter, az évfolyamodon egy Ginny Weasley, akik körül azért történnek dolgok, a varázsvilágban már-már háború dúl, és téged teljességgel hidegen hagy az egész? Kizárt. Tudod, hogy ki az a Voldemort Nagyúr? Nem fecsegnek ilyesmikről esetleg a folyosókon? Nem hallottál róla semmit?

Nem tetszik, hogy egy egész bekezdésből áll az egész előtöri, tudod nagyon összefolynak a mondatok, egyik témát hirtelen egy másik váltja fel, és ettől nem túl élvezetes olvasmány. Javaslom, hogy tagold bekezdésekre és sokkal áttekinthetőbb lesz.


Úgy érzem, hogy nem foglalkoztál eleget ezzel a karakterrel, és még nem érzed kellőképp. Legyen valami, amivel kitűnik a tömegből, ami miatt nem olyan, mint egy áltagember.

Találj ki valami frappánsat, azt hiszem, menni fog! kacsint Ha végeztél jelezz majd és visszanézek még, addig elutasítom az előtörid.


Mrs Norris a.k.a. Hermione Granger
(engedéllyel kontárkodott bele: seya)
Naplózva

Rico Ashmore
Eltávozott karakter
*****

Nőcsábász Prefektus

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2008. 11. 11. - 19:07:33 »
0

Ezentúl is szeretnék elnézést kérni Seyától, amiért, csak félvállról vettem a kikötést.

Jelentem az előtöri kijavítva, a kijavított és bővített részeket sárgával kiemeltem.

Az egy házba kerülést utólag töröltem.

Avi ügyben majd felkeresek egy szakértőt.

Idézet
Legyen valami, amivel kitűnik a tömegből, ami miatt nem olyan, mint egy áltagember.

Nem mindig jó, ha valaki kitűnik a tömegből, s ha túl sok különleges ember zsúfolódik össze kis helyen, akkor jól jön néha egy - két átlagember. Angyal:

Rico
Naplózva

Seyala Foley
Eltávozott karakter
*****


acsargós dög, negyedév

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2008. 11. 11. - 21:07:30 »
0

Most, hogy minden megvan, és javítottad a kért dolgokat, nyugodt szívvel kijelenthetjük, hogy házad a

H  U  G  R  A  B  U  G
Naplózva

Multik: Cedrah Lupen, Gabriel Mirol, Loreena Rainey, Cellar Door

"Vannak gyermeki húst utánzó friss szagok, oboa-édesek, zöldek, mint a szavannák,
- s mások, győzelmesek, romlottak, gazdagok.."


Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 01. 16. - 03:04:53
Az oldal 0.159 másodperc alatt készült el 32 lekéréssel.