Roxfort RPG

2003/2004-es tanév => Griffendél Godrik Akadémia => A témát indította: Mrs. Norris - 2020. 07. 12. - 14:43:19



Cím: Nagyelőadó
Írta: Mrs. Norris - 2020. 07. 12. - 14:43:19

(https://i.imgur.com/EQtqEfF.jpg) (https://i.imgur.com/k5jpUFd.jpg)

A kastély határozottan legimpozánsabb terme. Az ódon falak között régi padok húzódnak meg, félkörívben, lépcsőzetesen halad fölfelé. Minden padból tökéletesen rá lehet látni a katedrára és a hatalmas táblára, ahová a tanárok egyszerűen felvarázsolhatják a kívánt jegyzeteket, szakszavakat. A tökéletes akutszika miatt pedig nincs szükség hangfelerősítő bűbájok bevetésére sem.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Serena Fawley - 2020. 11. 26. - 19:27:40
Viharos napok
outfit (https://thetinyherbivore.com/wp-content/uploads/2019/12/jess-day-4.jpg)

To: Arian Bahri

2001. november 26.

Ritka ronda egy idő volt odakinn. Egész nap fújt a szél, napközben még az eső is eleredt párszor. Semmi kedvem nem volt kimenni, még szerencse, hogy ezen a napon már a harmadik előadást hallgattam a mágia alapjairól, a filozófia rejtelmeiről meg hasonló nyalánkságokról. Igazából meglepően érdekes volt, és szívesen el is hallgattam az előadásokat, viszont egyelőre még nem sikerült közelebb jutnom azokhoz a tanokhoz, amik valóban közelebb vittek volna kutatásaim végeredményeihez.
A csillagászat itt, az Akadémián sem jelentett gondot, kevés olyan dolgot tudtak volna mondani, amit ne hallottam, láttam vagy tapasztaltam volna már a Skye-szigeti Obszervatóriumban. Azokat az órákat simán teljesítettem. Aztán ott volt a bájitaltan, amiből a Roxfortban mindig is jó voltam, és simán elkotyvasztottam bármit, amit Piton vagy Lumpsluck professzor kért tőlem, de az Akadémián azért bőven szintet léptünk. Itt olyan bájitalokat kellett főzni, ami komoly pontosságot vagy kitartást igényelt. A legújabb főzetünk majd csak valamikor az új évben készül el, addig nekikezdtünk egy másiknak.
Nehéz volt tartani a tempót, mert voltak azok a tárgyak, amik tényleg érdekeltek, és komoly energiákat igényeltek, és voltak azok a tantárgyak, mint például a Filozóia, amit kötelező felvenni, és végig kell csinálni, punktum. Persze itt is hallhat érdekes dolgokat az ember.
Most mégis inkább az időjáráson merengtem, és azon, hogy este hogyan fogom tudni megcsinálni a csillagtérképemet, ha ennyire rettenetes marad az idő. Semmi kedvem nem volt haza, vagy akárhova hoppanálni csak azért, hogy megcsináljak egy beadandót. Végül úgy döntöttem, ha más megoldás nem lesz számolgatok egy kicsit, és egy elméleti ábrát adok be.
Amíg az előttem fekvő pergamenre firkálgattam, felnéztem a tanárra, aki a filozófia órát tartotta. Arian Bahri professzor igazán kicsípte magát ezen a napon. Nem véletlenül ült az első sorban annyi csillogó szemű lányka. Én inkább a hátsó sorok egyikét választottam, így zavartalanul foglalkozhattam mással. Nem tudom, mit vártak a lányok? Elég volt nekik csak egy kedves mosoly, vagy többet reméltek? És ha esetleg, valami rejtélyes oknál fogva a tanár úr közeledne feléjük, akkor mire használnák a lehetőséget?
Megint elábrándoztam, úgyhogy már teljesen elvesztettem a fonalat az előadásban. Végül csak összeszedtem magam, és legalább az óra második felében rendesen jegyzeteltem. Különösen akkor élénkült meg a figyelmem, amikor Nostradamus került szóba. Érdekes, hogy a muglik mennyire bedőltek ennek az ál-jósnak. Valójában csak a csillagok állását figyelte, amiből meglepően pontosan meg lehetett mondani a bolygók és a csillagok hatását a mágiára. Gyorsan fel is firkantottam a papírra, hogy óra után említsem ezt meg Bahrinak.
Vajon érdekelné a téma? Csak úgy tudhatom meg, hogy ha beszélek vele. Talán a féléves beadandómat írhatnám ebből a támából. Ez még érdekelne is.
Az óra végén mindenki sietett ki a teremből. Ebédidő volt, biztosan éhesek voltak már, de nekem még beszédem volt a professzorral. Az áradattal szemben igyekeztem áttörni magam a tanári asztal felé, ahol a férfi éppen a jegyzeteit pakolta össze. Ahogy odaértem, villámlott egy nagyot, és amikor belekezdtem volna mondandómba, dörgött is egy óriásit.
-Elnézést, professzor úr. Zavarhatom egy percre? Nostradamusról szeretnék beszélni Önnel. Érdekesnek találtam, ahogy összehasonlította a mugli értelmezéseket a varázsvilágéval. Viszont úgy gondolom, hogy figyelembe kellene venni azt is, hogy Nostradamus csillagász volt. Természetesen elképzelhető, hogy némi jóstehetséggel is megáldotta a sors, és egyértelmű, hogy a középkori varázsvilág filozófiája sem elhanyagolható a jóslatai értelmezésében, de nem szabad elfelejtenünk, hogy Nostradamus alapvetően csillagász volt. - mondtam ki egy szusszal. Kicsit aggódtam, hogy mennyit értett meg belőle a professzor, amikor a háttérben folyamatosan dörgött az ég, és az egyik közeli fa ágai az abalkot verdesték.
Kíváncsian vártam Bahri professzor válaszát.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Arian Bahri - 2020. 12. 11. - 18:12:45
viharos napok

(https://i.pinimg.com/564x/2d/55/ca/2d55ca538c3cea64a7071809b100dd89.jpg) (https://i.pinimg.com/564x/eb/12/03/eb1203c097b8836f3a97e4ddf6707d79.jpg)

2001. november 26.
Serena

A hatalmas ablak felé pillantottam, ahogy szünetet tartottam a beszédemben. Nem zavart, ha ezért a pár percért bolondnak néznek vagy azt hiszik, elfelejtettem, amit mondani akartam. A filozófia és más elméleti tárgyak oktatása gondolkodást igényelt meg, még tőlem is a „Szörnyetegtől” – ahogy mostanában a hátam mögött szólítottak. A vezetőség egyre inkább a nagyobb előadásokat akarta rám bízni és a kisebb foglalkozásokat adták át Nathaniel Forestnek, mintha ő tudna bármit is ezekről a dolgokról. Csak egy író, akinek volt neve, mert jobban mutatott az újságokban, mint egy bibircsókos vénasszony.
Odakint hatalmas vihar tombolt… pontosan, mint azon a napon, amikor először jártam Angliában. Persze az nem Hertfordshire volt, hanem London. Emlékszem, ahogy a házunk legnagyobb ablakához kuporodva bámultam a hatalmas esőcseppeket, ahogy homályosra áztatták az üveget. A távolban pedig villámlott és dörgött, olyan hevesen, hogy néha-néha bele is remegett az egész ház. Imádtam. Akkoriban London még új felfedezni valót jelentett… bár nem sok emlékem volt az ideköltözésünkről, ez élénken élt bennem. Csak utólag értettem meg, hogy a családom értékeit apám egy szürke, mocskos országra cserélte… ahol még az öcsémnek is meg kellett halnia.
Megköszörültem a torkomat és visszafordultam a diákság felé. Természetesen két-három diáklány az elsősorban már kezdte is a sutyorgást arról, hogy Bahri professzor ilyen meg olyan.
– Ha most akarják megbeszélni, hogy kihez milyen körömlakk illene, akkor fáradjanak kifelé. Az óra célja, hogy gondolkodjanak – közöltem nyersen és az ujjaim megszorultak a krétán, ahogyan a kezembe vettem. Szívesen hozzá vágtam volna akárkihez, aki egyenesen ezt követelte meg. Azonban a három lány elhallgatott és visszafordultak felém. – Helyes. Akkor folytassuk Nostradamusszal.
Az órából még jó félóra volt vissza. Ez éppen elég volt a viharnak ahhoz, hogy teljes erejével megérkezzen az épület fölé. Nem bántam, innen már úgyis haza mentem volna, ha esetleg elázom azon a félméteren, amíg megszerzem a hoppanálás előtti kávémat, nem zavart cseppet sem. Ahogy véget ért az óra és mindenki kifelé kezdett menekülni – valószínűleg szó szerint –, én is a könyvemért és a jegyzeteimért nyúltam, hogy betuszkoljam őket a már rongyosra használt bőrtáskába. Egy mozdulattal később az pedig a vállamon is volt.
Már éppen léptem volna tovább, hogy ne kelljen túl sokat időznöm az iskola épületében, de jött egy hatalmas villanás és egy akkora dörgés, hogy azt hittem menten a nyakamba szakad a plafon is. Összerezzentem, talán kicsit túlzottan is, mielőtt összehúztam volna magamon a bordó szövetkabátot, hogy induljak, vissza sem térve az irodámba.
– Elnézést, professzor úr. Zavarhatom egy percre? Nostradamusról szeretnék beszélni Önnel. Érdekesnek találtam… Nostradamus csillagász volt… – A hadarásra fordultam meg az asztaltól az asztalok irányába, de nem értettem jó formán semmit abból, amit magyarázott a lány, ugyanis éppen a kellős közepén remegett meg újra a terem a dörgéstől.
– Bocsánat… de nem értettem – közöltem unott stílusba, csak a tekintetem vándorolt az ablak irányába. Éppen az egyik fa ágai csapkodták azt, de olyan hevesen, hogy még az is megfordult a fejemben, hogy talán nem átlagos viharról van szó. – A fogadóórámban tudok válaszolni a kérdéseire, Miss. Minden szerdán reggel nyolc és tiz között.  – Folytattam és már indultam is volna kifelé, mikor megint akkorát dörgött, hogy összerezzentem… aztán reccsenés hallatszott és az ablak egész egyszerűen berobbant. Éppen csak annyi lelki erőm volt, hogy elforduljak az üvegtől, de azok gátlástalanul csapódtak belém, így minden bizonnyal a lány sem járt jobban.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Serena Fawley - 2020. 12. 16. - 20:40:19
Viharos napok
outfit (https://thetinyherbivore.com/wp-content/uploads/2019/12/jess-day-4.jpg)

To: Arian Bahri

2001. november 26.

Egyértelmű volt, hogy Bahri professzor egy mukkot sem értett abból, amit mondtam neki. Vagy szimplán csak nem akarta érteni. Fogalmam nem volt, de mindenesetre nem volt túl kedves. Hallottam már róla korábban, hogy óvatosnak kell vele lenni, de gondoltam, ha érdeklődök az órán elhangzottak iránt, akkor nem lehet túl nagy bajom. Hát nem volt igazam, egyértelműen nem akart leállni velem beszélgetni.
Kicsit csalódottan hallgattam, amikor felvilágosított a fogadó órájának idejéről, amikor persze nekem órám volt, és Nostradamus és a filozófiája sem érdekelt annyira, hogy ezért kihagyjam a bájitaltan órámat, de a magyarázkodásra már nem maradt időm, mivel a tanár úr már el is indult kifelé, egyértelművé téve, hogy akármivel próbálkozom, nem lesz kedvére való. Pedig olyan jó kis témát találtam a féléves beadandómhoz...
Sóhajtva vettem tudomásul, hogy lőttek annak a lehetőségnek, hogy már most lebeszélem vele a félév végi dolgozatom témáját, de egy nagy villámlás, dörrenés, és törés zaja visszahozta a reményt.
Egy fa törte be az ablakot, éppen csak arra volt időm, hogy a kezemet az arcom elé kapjam, de a karom így is kapott bőven az üvegszilánokból. Sajnos a ruhám sem úszta meg, a hosszú ujjú felsőm ujja tele volt szakadásokkal. Sajnos a kedvenc, fekete pöttyös szoknyám sem úszta meg.
-A fenébe... - motyogtam, ahogy végignéztem magamon. A karomon lassan csordogált a vérem, kicsit fájt is a vágás helye, de nekem nem volt semmi komolyabb sérülésem. Bahri professzorra néztem, vele mi történt. Úgy tűnt, rendben van, de azért megkérdeztem:
-Tanár úr, jól van? Nem esett semmi baja? - még közelebb is léptem hozzá, és kedvesen, segítőkészen nyújtottam felé  karom, hogy felmérjem, szerzett-e valami komolyabb vágást a betört ablak szilánkjaiból.
Ez durva volt. - gondoltam magamban, de nem mondtam ki. Bahri professzor biztosan ennél sokkal durvább dolgokat is látott.
Miután láttam, hogy a férfi is rendben van, közelebb léptem a betört ablakhoz, és azon gondolkodtam, hogyan lehetne rendbe rakni a helyiséget. Abban biztos voltam, hogy segíteni fogok a tanár úrnak - és nem a jobb jegy vagy a szimpátiája elnyerése érdekében -, hanem mert szüksége volt rá. Gyorsan intettem a pálcámmal, és az üvegszilánkokat egy kupacba varázsoltam, hogy legalább ne azokon tapossunk. Utána a bedőlt fához léptem, és felmértem a helyzetet.
Egy ősrégi fa volt, nagyjából akkor ültethették, amikor az egész Akadémiát alapították. A törzse belül már üreges volt, valószínűleg ezért dőlt ki olyan könnyen. Így már meg lehetett állapítani, hogy ennek semmi köze semmilyen mágiához, ez a természet puszta erejétől fogva dőlt ki.
Azon tanakodtam magamban, hogy milyen módszerrel vihetnénk ki innen ezt a fát. Habár, ha Bahri professzor természetszerető ember, akkor azt is megoldhatná, hogy a tanterme része legyen ez a fa. Elég érdekes lenne, és egyedülálló.
Hamar elkalandoztak a gondolataim, valószínűleg ez még a filozófia óra hatása volt. Gyorsan visszatereltem magam a jelenbe, a kidőlt-bedőlt fa eltávolításához. Bahri professzort figyeltem, milyen ötlete lesz.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Arian Bahri - 2020. 12. 18. - 14:14:05
viharos napok

(https://i.pinimg.com/564x/2d/55/ca/2d55ca538c3cea64a7071809b100dd89.jpg) (https://i.pinimg.com/564x/eb/12/03/eb1203c097b8836f3a97e4ddf6707d79.jpg)

2001. november 26.
Serena

Éreztem, ahogy a vágásokból megindul a vér. Egy szilánk az arcomat érte, egy másik a kézfejemet… mintha nem is simán betört volna az ablak, hanem szabályosan berobbant. A bedőlt fa éppen úgy ért földet, hogyha a tanári asztalnál maradtam volna, bizonyára agyon nyom a hatalmas súly.
– A fenébe… – hallottam a lány hangját, s ahogy felé fordultam, láttam, hogy ő is megvágtak a szilánkok. Fogalmam sem volt, hogy tanárként miféle dolgom lenne ilyenkor, azon túl, hogy máris a Mungóba küldjem vagy legalábbis a szomszédos intézmény ispotályába, ahol azonnal, szakszerűen ellátják.
Mély levegőt vettem, próbáltam összekaparni minden erőmet és tudásomat, hogy még is mit kéne művelni. Csak az jutott eszembe, hogy már miattam meghalt egy ember… az öcsém, a saját öcsém, aki nem érdemelt ilyesmit. Nem engedhettem meg, hogy ennek a lánynak baja essen, még akkor sem, ha fogalmam sem volt, mit kéne tenni.
– Tanár úr, jól van? Nem esett semmi baja? – Tette fel lényegében kétszer ugyanazt a kérdést, ahogy felém lépett. Hagytam, hogy felém nyúljon, nem léptem el, csak magamat vizsgálgattam. Újabb vágást fedeztem fel, ezúttal az oldalamon. Hosszú volt és erősen vérzett, de nem annyira, hogy rosszul legyek. Egy nagyobb szilánk szakíthatta át a ruhám anyagát, s alatta a bőrt.
– Minden rendben… csak egy kis karcolás… – Fektettem a tenyerem a sérülésre és a fa felé pillantottam. Még nem hallottam akkor viharról, ami egy ilyen hatalmas növényt csavarna ki a földből… legalábbis itt Angliában nem volt éppen jellemző. Odakint pedig biztosan nem tombolt tornádó vagy más hasonló dolog.
Megfogtam a lány karját és még hátrébb húztam, biztos, ami biztos, nem nekünk kéne azt a fát elpakolni onnan. Megköszörültem a torkomat és még elé is álltam, hogy ne tudjon a közelébe menni, még végén kárt tenne magában.
– Jobb, ha nem megyünk a szilánkok közelébe – mondtam és hátra pillantva láttam, ahogy a kinti eső szép lassan feláztatja a padlón a tanári asztal környékén. Szép kis kár… nem lesz könnyű rendbe hozni az már biztos.
– Jól vannak?! – az ajtó felöli érkező hang irányába fordultam. Két-három auror lépett be, akik normál esetben a folyosókon szoktak felügyelni. Az egyik nő szólalt meg, a termetesebbik pontosabban, akinek vörös haja egyetlen szoros copfba volt összefogva a feje tetején. – Tim, hívj medimágusokat, azonnal! – Bökte oda a mellett álló sovány férfinak, aki egy biccentéssel el is rohant.
– A fa… mintha kidőlt volna a viharban – mondtam és a lányt magam előtt tessékelve, odaléptem az aurorhoz, hogy kezet fogjak vele. – Arian Bahri pofesszor vagyok, éppen itt volt előadásom, ami után ez történt. – Magyaráztam, majd a másik nővel is kezet fogtam. A vörös Emily Hayes, a szőke hajú, kisebb termetű nő pedig Mathilda Taylor néven mutatkozott be.
– Mennyire súlyosak a sérüléseik? – kérdezte aztán a szőke és megakad a szeme a véres öltözékemen. – Mr. Bahri, ha nem érzi jól magát üljön le… ha viszont jól vannak, akkor hagyják el a termet.
Megérintettem a lány derekát és toltam tovább kifelé. Nem akartam, hogy még jobban megsérüljön… azért is engem vennének elő. Igazság szerint egy hajszálon múlt, hogy eltanácsoljanak az állásomtól, ami nem mutatna túl jól a karrieremet tekintve.
– Biztosan jól van? – kérdeztem rá azért én is, mikor a terem ajtaja előtt megálltunk. Odabent a két nő azon tanakodott, hogy vajon hogyan tudnák rendbe tenni a termet építészvarázsló nélkül.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Serena Fawley - 2020. 12. 22. - 16:47:36
Viharos napok
outfit (https://thetinyherbivore.com/wp-content/uploads/2019/12/jess-day-4.jpg)

To: Arian Bahri

2001. november 26.

Habár  Bahri professzor nem nagyon értékelte az igyekezetemet, mégis összeszedtem legalább a szilánkokat. Szerencsére már túl voltam azon a koron, amikor egy felnőtt, még akár egy tanár is parancsolgathattott volna, és a férfi rám is hagyta a dolgot. Nem állított meg, de persze nem is dicsért meg, hogy én legalább teszek valamit, hogy rendbe rakjuk a tantermet. Úgy tűnt, ő egy kicsit leblokkolt, én meg tettem a dolgom. Valószínűleg ez a különbség egy nő és egy férfi között. A férfiak elgondolkodnak azon, mi is történt, és hogyan lehetne megoldani, a nők nem gondolkodnak, csak cselekszenek.
Végül két auror jelent meg a teremben, bizonyára hallották a zajokat, a csörömpölés és az ablak berobbanása is elég nagy hangzavarral járt. Az egyik elfutott medimágusokért, amire valljuk be, semmi szükség nem volt. Bahrin és rajtam is csak egy-két karcolás volt, amik már be is hegedtek. Én aggódva húztam le a felsőm ujját, semmi esetre sem akartam, hogy a medimágusok vagy akár az aurorok meglássák a Halloween-ről maradt sebemet. Semmi közük nem volt hozzá, a kérdezősködésből pedig nem jöttem volna ki jól.
Tényleg nem volt rajtam nagyobb sebesülés, a ruhám felfogta az egészet. Sajnos. Így a legjobb, legkedvesebb ruhadarabjaim egyike, a szoknyám odalett. Ezt egy kicsit sajnáltam, de annak legalább örültem, hogy a csinos kis pofimnak nem esett baja. Még csak az kellett volna...
Az aurorok szerencsére csak kitereltek minket a teremből, nem igazán kérdezősködtek. Biztos mindennapos számukra, hogy egy fa betöri az ablakot. Ha nem kell a segítségünk, akkor rendezzék csak el ők a károkat. Nem gondolnám, hogy ez lenne itt a feladatuk, de annyira nem történik itt semmi, hogy örülhetnek, hogy van valami lehetőségük varázsolni.
-Igen, jól vagyok. - bólintottam halvány mosollyal. - Csak néhány karcolás, szerintem már nem is vérzik.
Egy ideig álltunk ott egymás mellett, némán, a teremből kiszűrődő zajokat hallgatva, aztán megszólaltam:
-Az a fa nagyon korhadt volt. Szinte teljesen üreges volt a törzse.
Azon tűnödtem, hogy kit álltatok. Magamat vagy Bahrit? Mindketten tudtuk, de legalább is sejtettük, hogy egy ekkora szél sem tudna kidönteni egy ekkora fát. De akkor ez megint a Szeszély műve? És megint miért én? Mi közünk van hozzá? És mikor lesz vége végre... Az elején még viccesnek tűnt összeragadni emberekkel, de amióta a Halloween-i álmom volt, és egyre több, furcsa dolog történik körülöttem, azóta kezd egyre inkább frusztrálni a Mágikus Szeszély.
-Tanár úr, esetleg... Ennek köze lehet a Mágikus Szeszélyhez? - tettem fel a kérdést óvatosan. Bahri professzor eddig sem volt túl kedves és nyitott, de hátha a közös élmény hatására talán egy kicsit megenyhült.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Arian Bahri - 2020. 12. 25. - 16:36:02
viharos napok

(https://i.pinimg.com/564x/2d/55/ca/2d55ca538c3cea64a7071809b100dd89.jpg) (https://i.pinimg.com/564x/eb/12/03/eb1203c097b8836f3a97e4ddf6707d79.jpg)

2001. november 26.
Serena

Egy cseppet sem bántam, hogy kitessékeltek minket abból a teremből. Még, hogy egy diák oldja meg a bezuhanó fa problémáját, miközben az épület amúgy hemzseg az auroroktól – aki nem mellesleg eddig csak hátráltatták az iskolai munkát. Volt, hogy igazoltattak diákokat, faggatták őket, pedig a dolguk az lett volna, hogy megvédjék azokat, akik az iskola falai között tartózkodott.
– Igen, jól vagyok – közölte a lány, halványan el is mosolyodott. Ez utóbbi gesztust nem viszonoztam, csak megnéztem magamnak a sebet, amit valahol a kabát alatt szenvedtem el, úgy, hogy közben félre húztam az anyagot. Az ingemet is átnyeste a szilánk és csípős, fájdalmas sérülést hagyott maga után. Megérdemeltem. Ez a gondolat csendült bennem, ahogy megint eszembe jutott Ekbal elsápadt arca, nyitott szeme… élettelen porcikái.
– Csak néhány karcolás, szerintem már nem is vérzik. – Magyarázta tovább, én pedig egyszerűen csak bólintottam. Nem tudtam, mit kéne mondanom, a kérdést is csupán tanári kötelezettségem volt feltenni… de szívem szerint már meg sem vártam volna az intézkedés végét, csak átsétáltam volna a szomszédos épükletbe, hogy egy helyre tegyenek.
–  Az a fa nagyon korhadt volt. Szinte teljesen üreges volt a törzse.
Hümmögtem egyet, majd visszahúztam a kabátot a sérülésem elé. A tekintetem az ajtó felé vándorolt, hátha megpillanthatom, mit művelnek odabent az aurorok a jegyzőkönyv felvételén kívül. Talán máris kiviszik innen azt a fát… bár egy ilyen ablaküveg helyreállítása már építésvarázslói szakterület. A Godrikot még a Roxfortnál is bonyolultabb, régi mágia védte.
– Tanár úr, esetleg... Ennek köze lehet a Mágikus Szeszélyhez?
Sóhajtottam egyet, nem mintha kedvem lett volna ehhez a bájcsevegéshez. A legkevésbé sem érdekelt ez a Szeszélymizéria, a legtöbben már régen megszokhatták volna, hogy ez az egész már az életünk része… egy olyan dolog, amit nem tudunk irányítani. Persze nem kizárt, hogy vannak csoportok, akik nyerészkedhetnek belőle, de ettől függetlenül a Szeszély maga egy anomália volt, amit már régen kimondott a Merlin Kutatóközpont.
– Minden bizonnyal – bólintottam lassan, remélve, hogy végre lezárjuk ezt a témát. – De az aurorok vizsgálata biztosan többet kiderít… mondjuk az nem valószínű, hogy beavatnak bennünket – válaszoltam és megint az ajtóra néztem. Nem bíztam az egyentalárosokban, volt bennük valami zavaró… és nem csak azért, mert minden pillanatban éreztem a tekintetükön, hogy tudják, mit tettem a saját öcsémmel. Egyszerűen nem voltak elég megbízhatóak, a minisztérium is már éppen elég régóta húzta ezt a szeszélyügyi előrelépést ahhoz, hogy az ember elbizonytalanodjon velük kapcsolatban.
– Ők ott a sérültek.
A folyosó végén megjelent a korábban eltűnt Tim nevű fazon. Mellette két fiatal, talán még csak gyakornok medimágus serénykedett és alig, hogy odaértek, röviden bemutatkozva azonnal vizsgálni kezdtek minket. Az enyém közelebbről megnézte a sebet az oldalamon.
– Elég durván magába fúródott az a szilánk, Mr. Bahri, mindenképpen át kell jönnie velem az ispotályba – magyarázta, de én a tekintettem a lányt kerestem, akinek még mindig nem sikerült megjegyezni a nevét. Valószínűleg ezután sem fogom… ha csak a vizsgán nem csinál valami nagyon emlékezeteset.
– A kisasszonnyal mi a helyzet? Neki is jönnie kell? – kérdeztem a másik medimágust, miközben a kollégája egy hűsítő varázslattal enyhítette a fájdalmaimat.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Serena Fawley - 2020. 12. 27. - 18:43:40
Viharos napok
outfit (https://thetinyherbivore.com/wp-content/uploads/2019/12/jess-day-4.jpg)

To: Arian Bahri

2001. november 26.

Amíg Bahri professzorral a Mágikus Szeszéllyel beszélgetünk - ha beszélgetésnek lehet nevezni azt a két mondatot, amit a férfi nagy kegyesen kinyög -, megérkeznek a medimágusok, akik rögtön a tanár úrra ugranak rá. Neki látványosabbak a sérülései, mint nekem, valószínűleg vele több dolga is lesz az orvosoknak.
Azért végül az egyik gyakornok velem is foglalkozik, de megállapítja, hogy nem komolyak a sérüléseim. Nyilván egy tanuló boszorkány élete sokkal kevesebbet nyom a latban, mint egy tanáré, és szerencsére tényleg nem komolyak a sérülések. A kis vágások már el is kezdtek behegedni, a vérem sem folyik, szóval talán túlélem az eseményt.
Sokkal kíváncsibb lennék az aurorok vizsgálatára, mint az ispotályra, legszívesebben maradnék itt. Az aurorok sem túl kedvesek, és még annyira sem beszédesek, mint Bahri, de talán meg tudhatnék tőlük ezt-azt.
– A kisasszonnyal mi a helyzet? Neki is jönnie kell? - kérdi a professzor, de a hangján hallom, hogy ő is legszívesebbek elhúzna innen minél hamarabb, és nem a gyógyító intézmény irányába. Én sem szándékozom a medimágusokkal menni, szívesebben mennék inkább átváltani a ruhámat, mert a nap végéig a szoknyám biztosan nem fogja kibírni. Végignézek magamon, tényleg eléggé ágról szakadtnak tűnök most, úgyhogy én is kérdőn nézek a medimágusra, aki szerencsémre csak a fejét rázza.
-Ha a kisasszony jól érzi magát, akkor semmi szükség arra, hogy velünk jöjjön. A sebesülései már gyógyulnak, úgyhogy ha nem szédül vagy émelyeg, ő mehet a dolgára.
Hálásan pillantottam rá, és bólintva jeleztem, hogy egyetértek vele.
-Azt hiszem, nekem csak egy gyors átöltözésre van szükségem a következő óra előtt. De köszönöm, hogy ide fáradtak, és megvizsgáltak.
Kíváncsian nézek Bahri professzorra, hogy ő megy-e a medimágusokkal vagy más tervei vannak. Én mindenesetre még egy kicsit terveztem a terem előtt maradni, hátha kihallgathatok valamit a Szeszéllyel kapcsolatban vagy egyszerűen csak ki tudok szedni valamit az aurorokból.
Valójában kicsit reménykedtem, hogy Bahri lelép a medimágusokkal. Sok hasznát nem vettem, pedig megoldhattuk volna a dolgot az aurorok nélkül is. Helyette inkább elszúrtunk fél órát az életünkből... a semmire. Kicsit mérges voltam magamra, miért is maradtam a teremben az óra után. Igazából Bahri nem volt kíváncsi az elméleteimre, meg úgy nagyjából semmire, amiről beszélni akartam vele, úgyhogy tök felesleges volt az egész. Csalódott voltam, és szomorú, de hajtott a kíváncsiság, ezért maradtam. Magamban pedig fohászkodtam, hogy tűnjenek már el innen a többiek, hogy egy kicsit többet lehessen hallani az odabent folyó munkálatokról.
Hamarosan megérkezett az építésvarázsló, aki felmérte a károkat. Amikor bement a terembe, belestem, de az aurorok csak tétlenül álltak, valójában a férfira vártak. Mondjuk nagyjából mindig így tesznek, ha a Mágikus Szeszéllyel találkoznak. Tehetetlenek, és ez egyre jobban zavart. Úgy tűnt, mintha a Minisztérium nem is akarná megoldani a problémát...


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Arian Bahri - 2021. 01. 02. - 11:39:05
viharos napok

(https://i.pinimg.com/564x/2d/55/ca/2d55ca538c3cea64a7071809b100dd89.jpg) (https://i.pinimg.com/564x/eb/12/03/eb1203c097b8836f3a97e4ddf6707d79.jpg)

2001. november 26.
Serena

Azon gondolkodtam, hogy vajon a lány is annyira el akar tűnni, mint én? Nem tartottam túl valószínűnek mondjuk, az arcára volt írva, hogy túl kíváncsi. Én nem terveztem előadni a nyomozót, kisebb bajom is nagyobb volt a Szeszélynél. Jó ideje nem volt más választásunk, mint együtt élni ezzel és reménykedni, hogy valaki leszereli a csuklyásokat és nem… nem is reménykedtem benne, hogy az aurorok lesznek azok.
A vizsgálatot követően persze kiderült, hogy nekem mindenképpen át kell mennem a szomszédos épületbe, hogy normálisan megvizsgáljanak és ellássanak. Remek, ha az ember oldalát egy félméteres üvegszilánk szántja keresztül, de azért nem gondoltam volna, hogy bájitallal kell majd forrasztani. Szívem szerint hazamentem volna azonnal, hogy bebújjak a takaró alá és kizárjam a világot. Már ennyi is elég volt, hogy teljesen besokalljak.
– Ha a kisasszony jól érzi magát, akkor semmi szükség arra, hogy velünk jöjjön. A sebesülései már gyógyulnak, úgyhogy ha nem szédül vagy émelyeg, ő mehet a dolgára.
A lány bólintott egyet a medigmágus szavaira. Jó, nyilván nem bántam, hogy nem kell bájcsevegnem egy diákommal a tanítás után… ha megtenném, akkor sem valószínű, hogy éppen ő lenne. Aligha volt az esetem és már így is túl sok lánnyal hoztak hírbe. Szerencsémre azonban nem tudták ténylegesen bizonyítani a dolgot. Az a munkámba kerülhetet volna.
– Azt hiszem, nekem csak egy gyors átöltözésre van szükségem a következő óra előtt. De köszönöm, hogy ide fáradtak, és megvizsgáltak.
Sóhajtottam egyet. A tekintetem a medimágusokra vándorolt.
– Ez esetben induljunk és essünk túl ezen az összefércelésen, de gyorsan –  sóhajtottam és már indultam is volna kifelé, de elkaptam a lány pillantását. Gondolom örült, hogy megszabadult tőlem, mert nem mentem bele a nyomozgatásaiba. Az akadémia oktatójaként nem gondoltam volna, hogy helyes lenne olyan dolgokba beletúrnom, ami nem a szakterületem és őszintén nem pártoltam azt sem, hogy egy diák így tegyen.
– Nos, akkor találkozunk a következő előadáson – mondtam, ám némileg halkabban még hozzá tettem: – Legyen nagyon óvatos, Miss…
Ezzel fordítottam hátat és egész egyszerűen elindultam a medimágusokkal együtt kifelé. Ahogy haladtunk kifelé nem gondolkodtam már régen azon, ami odabent történt… csupán a következményeken agyaltam. Tudtam nagyon jól, hogy mi lesz: behívnak egy elbeszélgetésre, jelentést kell tennem a főnökeimnek a történtekről. Nem tudtam persze, mit kezdhetnének ezekkel az információkkal. Ha a Minisztérium nem tudja megoldani ezt a helyzetet, hát a Godrik sem lesz éppen megfelelő főszereplője a Szeszéllyel kapcsolatos intézkedéseknek. Nagy szavak, azok jöttek az ilyen intézményektől, semmi más. Ígéretek, áltettek és álgondolatok… mi pedig csak vártuk, hogy történjen végre tényleg valami.

KÖSZÖNÖM A JÁTÉKOT!
A HELYSZÍN SZABAD.


Cím: Imbolc vagy Samhain, honnan erednek?
Írta: Frey Henricksen - 2022. 01. 29. - 14:33:07
Imbolc és Samhain, honnan erednek?
(https://i.pinimg.com/564x/8a/48/a8/8a48a89c1699d54d4dfa3d42d6e210b6.jpg)
to: Minden résztvevő

2003. ferbruár 03.



Tudom, hogy mennyire unalmasak lehetnek az óráim annak, aki nem látja a szépséget bennük. Persze, tömény adatokat tanulni soha nem olyan élvezetes és könnyű, mint mondjuk az átváltoztatás vagy egy párbaj. Pont ezért igyekszem kicsit feldobni ezt az órát, és sikerült megbeszélnem a vezetőséggel, hogy teljesen nyílttá tegyük, így lényegében erre az egy órára bárki, akár külföldről is jöhetnek látogatók. Tudomásom is van róla, hogy néhány diák Dániából azok, akik a családomhoz közel állnak és érdeklődnek a mágiatörténet iránt.
Mondjuk a mai napban nem ez volt a legnehezebb, de sikerült azt is megoldanom. Most már csak a diákoknak kell megérkezniük. Viszont, amire azt akarom, hogy felfigyeljenek, mikor megérkeznek az a terem közepére kihelyezett merengő. Erre mindenképpen szükségem lesz ma, és remélem, nem okozok majd csalódást vagy nem lesz senki olyan, aki esetleg kihagyná. Vagy a száraz bevezető után inkább elmenekül.
Az asztalnál kicsit összekészülök, és még mielőtt nekifognék az órának, gyorsan elmegyek az egyik közeli kávézóhoz, és szerzek némi italt. Azt kortyolgatva és a jegyzeteimet bújva várok még pár percet indulás előtt. Remélem, mindenki megérkezik mostanra, mert nem tudok tovább várni. Ha valaki késik, akkor lemarad az elejéről.
Gyorsan megiszom a kávémat, majd ki is dobom egy közeli szemetesbe. Mielőtt még elkezdem az órát végignézek a termen. Szép számmal gyűltünk és megtalálom azokat is, akik külföldről érkeztek.
- Köszöntök mindenkit a mai mágiatörténet órán – kezdek bele, majd a tábla felé fordulok, ahova már felírtam az óra címét: Imbolc és Samhain, honnan erednek? - Mai óránk témája lassan időszerű lesz. Biztos vagyok benne, hogy sokan Önök közül ünneplik ezt a két jeles napot, de vajon tudják, hogy honnan erednek?
Költőinek szánom csupán a kérdésem, nem várok választ rá, nekem jelenleg elég az is, ha elgondolkodnak rajta. Ha valaki odafigyelt egy korábbi órámon vagy aztán utána olvasott bővebb információ reményében a témakörnek, akkor pontosan tudhatja miről van szó. A többiek kedvéért pedig nem tudok kitérőt tenni, túl sok időt venne el az órából, még úgy is, ha lerövidítem.
- A druidák, a kelta népcsoport egyik kasztja volt. Nincs sok bizonyíték arra, hogy mikor és hogyan alakult ki ez a kaszt, de vannak forrásaink a Kr. 3. századból, amit biztosan tudunk, hogy a kereszténység megjelenésével a druidák szinte teljesen eltűntek  – kezdem meg az előadásom. - Nézzük akkor az etimológiai hátteret.
Felrajzolok néhány jelet a táblára, de nem feltétlenül akarok belemenni a tömény nyelvi eredetbe. Szerintem mindenkinek jobb lesz úgy, ha csak a lényegre szorítkozok, úgyis csináltam egy kis összefoglalót az etimológiából, és igazából a keltákról is, hogy legyen mindenkinek egy kis alap. Ránézek az asztalomra, és rájövök, hogy azt elfelejtettem kiosztani.
- Elnézést kérek mindenkitől. Egy apróság elmaradt. Kapnak egy rövid vázlatot, illetve egy kifejtést a mai óra anyagáról. Ezen a nyomtatványon található egy kevés ismétlés is, ha esetleg elakadnának valahol.
Intek egyet a pálcámmal, ennek köszönhetően minden diák elé kerül egy pergamen. Hogy mit kezdenek majd utána vele, az csak rajtuk múlik. De akkor haladjunk is tovább.
- Tehát a teljes etimológia ott van Önök előtt a papíron. De azért nézzük meg a számunkra legérdekesebbet közösen. Eredetileg egy indoeurópai szótőből ered, ami a deru vagy dreu-, aminek jelentése szilárdnak, keménynek lenni. Ugyanebből ered a fa (tree), a bízni (trust) és a kibírni (endure) jelentésű szavak is.
Ha ránéznek a lapra, akkor láthatják még a latin, görög és óír eredetet is, amiknek mind-mind különböző a jelentése, de ami nekünk a legfontosabb az egy óír szó eredet a druidecht, aminek a varázslat a jelentése vagy egy másik eredet, ami a weid szótő, aminek a jelentése látni, de ehhez a jelentéskörhöz tartozik a látnok, bölcsesség és tudás is.
Tehát maga a szó és szótövek tele vannak mágikus utalásokkal, nem csoda, hogy annyi minden rejtélyességet tulajdonítottak nekik és lényegében a mai napig is tulajdonítanak.
- Ahogy korábban mondtam, az eredetük teljesen homályos, nincsenek konkrét információk róluk sem a varázslók világában, sem a varázstalanokéban. Néhány homályos utalás van, de ezen kívül csak annyi tudunk, hogy néhány forrás a La Téne-kultúra késői részének egy mélyreható társadalmi átalakulása szülte. Ekkor komoly átalakuláson esett át a társadalom, így a korabeli és a korábbi időszakok bölcsességeit és hagyományait voltak hivatottak megőrizni.
Fogok egy diavetítőt, és elkezdek képeket mutogatni azokról a jellemzőkről, amiket találtam akár könyvekben, akár ismerősöktől, professzor kollégáktól tanulmányozásra kölcsönkapott anyagokból.
- Annyit tudunk, hogy ezeknek a versben megörökített bölcsességeknek az elsajátítása húsz évbe került, és a tanító központjuk a wales-i Anglesey varázserejűnek tartott tavainál volt. Itt egyébként megtalálták a varázslók az iskola romjait, csupán az erős mágia miatt azt a Roxforthoz hasonlóan elrejtették a varázstalanok elől. A druidák nem csak a Brit szigeteken voltak elterjedve, hanem szerte Európában, ezért a máshol élők ehhez az iskolához jártak a tanulni. Hivatalosan sem a tananyagról, sem a tanítás menetéről nem maradtak fenn írásos emlékek, azonban néhány visszaemlékezésben el lehet csípni néhány érdekességet. Ez azonban csak nekünk varázslóknak lehetséges.
Az asztalomhoz lépek és iszok egy pohárral. Megvárom, amíg mindenki lejegyzeteli az elhangzottakat, és várom, ha van esetleg valakinek kérdése, akkor mielőtt még a következő részre tovább nem megyünk, megválaszolom őket.



IRL tudnivaló:
- Nincs reagsorrend, bárki bármikor írhat.
- Következő tanári reag február 7-én érkezik.
- Minden felsőoktatásban tanuló diáknak kötelező.
- Felnőtt vagy Roxfortos diák is érkezhet.
- Minden megjelenés +10 pontot ér.
- Felsőoktatásban lévőknek az igazolatlan hiányzása -5 pont.
- Felsőoktatásban lévőknek az órai munkára kaphat +10 pontot.
- Elsődleges terveimmel ellentétben még két kör várható, utána egy lezáró tanári reag.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Serena Fawley - 2022. 01. 29. - 17:41:36
Mágiatörténet óra

(https://i.pinimg.com/564x/8e/54/16/8e54166b44f7b328d0e62b61c850ac68.jpg)

2003. február 03.

Henricksen professzor már korábban megemlítette nekem ezt a nyílt mágiatörténet órát, én pedig lelkesen jeleztem neki, hogy természetesen érdekelne, és hogy mennyire izgalmasan hangzik, hogy külföldiek is részt vehetnek az órán. Nem igazán volt máskor alkalmunk más varázsló egyetemek növendékeivel találkozni, ismereteket cserélni, így kaptam az alkalmon, és eljöttem az órára.
Izgatottan vártam, mi lesz a kimenetele, ráadásul érdekes témákat ígért a tananyag: Imbolc és Samhain. Habár én nem követtem ezt az ősi mágia-vallást, mégis tudtam, hogy sokan ilyenkor újra előveszik megporosodott asztrológiai tudásukat is. Ilyenkor több baglyot kaptam a távoli ismerősöktől, hogy milyen csillagállásokra számíthatnak, milyen erőket lehet ilyenkor mozgósítani.
Természetesen a mostani Imbolc ünnep közeledtével már kész volt a csillagnaptár, láttam, hogy milyen bolygóállások várhatóak, de gyanítottam, hogy most nem ez lesz a fő téma. A mágiatörténet inkább elméleti tárgy volt, mégis - most már tudtam - bőven járt kutatással. És meglepően izgalmas kutatások voltak ezek.
A terembe lépve megállapítottam, hogy még nincs sok résztvevő, de bíztam benne, hogy hamarosan jobban megtelik a terem. Aki végigült pár egyetemi mágiatörténet órát az tudhatta, hogy Henricksen és a többi professzor órái itt közel sem voltak olyan unalmasak, mint a Roxfortban.
Csak odaintettem a professzornak, aki éppen a kávéját kortyolgatva olvasta át a jegyzeteit, majd leültem egy középen, üresen álló asztalhoz, és körbenéztem, vajon vannak-e itt már külföldiek. Frey említett egy dán csoportot, de mivel senki nem beszélgetett senkivel, nehéz volt megállapítani, hogy itt vannak-e már.
A terem aztán szépen lassan feltelt, és megkezdődött az óra:
- A druidák, a kelta népcsoport egyik kasztja volt. Nincs sok bizonyíték arra, hogy mikor és hogyan alakult ki ez a kaszt,... - kezdte Henricksen, majd amikor azt mondta: ...a kereszténység megjelenésével a druidák szinte teljesen eltűntek. - megállapítottam, hogy a kereszténység sok varázslatot eltüntetett a világból. Mindenesetre sokakat bujkálásra kényszerített. Néha elgondolkoztam azon, hogy milyen lett volna a világ, ha a varázslók és a muglik továbbra is békésen együtt élnek. Habár sokan gondolták azt, hogy ez soha nem valósulhatott volna meg, mivel a muglik mindig féltékenyek lettek volna a varázsképességekkel rendelkezőkre. De vajon tényleg ez volt a szétválás oka?
Miközben ezen járt az eszem, egy papírlap pottyant le elém, amelyen a druidákról, a kelta nyelvről olvashattunk. Henricksen a sok közül csak egyet jelölt ki: a deru vagy dreu. Gyorsan végigfutom a leírást, meglátom, hogy mennyi más jelentése is van ennek a szónak más nyelveken. A latinnal még csak-csak elboldogulok, a görög betűket is el tudom olvasni, de az óírrel gondban lettem volna, ha nincs ott mellette a jelentése. Érdekes összecsengés...
A professzor közben folytatta az órát, én pedig szorgosan jegyzeteltem, a druidák eredetéről. Nagyon érdekes dolgokat mond, habár erről a walesi központról már hallottam, sőt apáék egyszer el is vittek oda. Lenyűgöző hely, amit átjár a varázslat. Volt is egy kutatásuk arról, hogy azon a helyen hogy használhatták fel a csillagászatot a tanításban, és a későbbi munkájuk során.
Talán majd a legközelebbi kutatómunka napunkon ezt meg is említem Henricksennek. - gondoltam magamban.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Sophie Flynn - 2022. 01. 30. - 17:08:00
ღ Zöld folyók kék fák ღ
(https://i.pinimg.com/736x/d1/85/a5/d185a575c51fb18e9d1f6b5c2190a58d.jpg)
órajárók
(2003. február 3.)
Ruci (https://i.pinimg.com/564x/13/f7/57/13f75785af255db7aab0dd81bed065cf.jpg)

Át fogom lépni a peremed a határ mentén,
Egy nagy ugrással föléd, a víz mélyén.
Aztán nem kell repülni, elszáll majd a kényszer,
Nem téveszt álom, ez egy valóságküszöb éppen. (https://www.youtube.com/watch?v=cztadr3kJhU&ab_channel=BagossyBrothersCompany)


Álmosan csoszogok be az órára, miközben próbálom kidörzsölni az álmot a szememből. Ezek a téli időszakok álmosítóak, a gyors sötétség, bár már így se olyan sötét a délután, csak hát de mégis. oké, Sophie nem vagy tudathasadásos. Szóval ásítva vodnulok az előadó felé, miközben a vizsga időszak rémképei is üldöznek. Még mindig táncikálnak előttem a felsült pálcakészítők balesetei, és az egyéb varázspálca adatok, meg fafaragási módszerek meg egyebek és ah... Nem is tudom, remélem Jasper beugrik, hogy legalább ne egyedül szenvedjek. Lecsúszik a tekintetem a gyűrűre és megint elpirulok, miközben túl szerelmes és szentimentális arccal sétálok be az előadóba, és belevonulok véletlenül a professzorba is.
- Ööö... Hoppá, elnézést - dünnyögöm teljesen elvörösödve, miközben próbálok egy üres helyre sunnyogni, hogy lepakoljak két helyre, hátha Jasper is jön, bár azt hiszem nem is kötelező ez az óra, csak én vagyok ilyne nagyon kötelesség tudó meg minden. Iagzából sosem mertem lógni. Mi van, ha megbüntetnek? Mondjuk olyan roxfortiasan iratnak velem x oldalnyi bocsánat kérő levelet, vagy ilyesmi. Túl rémes kép él a szememben. Oké, csak figyelj az órára, Sophie.
Jasper nem jön, ami kicsit elszomorít, de igazából nem sok időm van búslakodni, mert hirtelen szinte testközelbe keveredik Armin és... Oscar! Te jó ég, nagyon veszekednek valamin, igazából olyan gyorsan hadarnak, hogy nem is értem. Talán Vegas hangzik el, meg házasság, meg kecske? Nem akarom tudni, hogy jön a házassághoz a kecske, de az biztos, hogy Vegasban sok furcsaság történik... lehet... lehet valamelyikük elvett egy kecskét? Minden esetre Armin a jobb oldalamra ül le nagyon mérges arccal, Oscar meg a bal oldalamra. Én meg két tűz közzé kerülök. Ajajajaj.
- Hmm, sziasztok... Izé... Jó hangosan fúj a szél nem igaz? - kérdezem meg teljesen zavarban az óra eleján, de aztán lassan el is kedződik az előadás.
- Mai óránk témája lassan időszerű lesz. Biztos vagyok benne, hogy sokan Önök közül ünneplik ezt a két jeles napot, de vajon tudják, hogy honnan erednek? - kezdi el az órát szentimentális áhitattal Henricksen professzor, én meg úgy érzem nem tudok ezekre koncentrálni. Iagzából nem is nagyon tartom meg őket, ezeket a klasszikus varázsvalamiket, mert... mégis csak hivatalosan sárvérű vagyok meg ilyenek. És a horrorfilmekben ezeknél az alkalmaknál mindig történt valami para.
Természetesen mindenféle fura nyelvjárásban kezd el bezsélni Henricksen, és gazából az óra közepén elvesztem a fonalat és csak firkélgatok valamit a papírra. Sejtettem, hogy ez lesz. Még egy óra, amihez túl buta vagyok, ahh. Mindegy, legalább nem ülök egyedül, pedig azért örültem volna, ha itt lesz Jasper is. Vajon mit csinálhat? Zserbóval játszik? Vagy Tarzant kergeti, mert elszaladt az alsógatyájával?
- Annyit tudunk, hogy ezeknek a versben megörökített bölcsességeknek az elsajátítása húsz évbe került, és a tanító központjuk a wales-i Anglesey varázserejűnek tartott tavainál volt. Itt egyébként megtalálták a varázslók az iskola romjait, csupán az erős mágia miatt azt a Roxforthoz hasonlóan elrejtették a varázstalanok elől. A druidák nem csak a Brit szigeteken voltak elterjedve, hanem szerte Európában, ezért a máshol élők ehhez az iskolához jártak a tanulni. Hivatalosan sem a tananyagról, sem a tanítás menetéről nem maradtak fenn írásos emlékek, azonban néhány visszaemlékezésben el lehet csípni néhány érdekességet. Ez azonban csak nekünk varázslóknak lehetséges.
Mondjuk egészen érdekesnek tűnik. Szívesen elmennék egy ilyen tanulmányi kirándulásra, ahol a druidák az iskolába jártak. Milyen különleges lehet. Elgondolkozom, és aztán csak nagy nehezen felemelem a kezem, hogy kérdezzek valamit.
- Olyan visszaemlékezésekre gondol, mint a merengők? - kérdezem kívácnsian.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Armin Narek - 2022. 02. 01. - 18:03:20
Imbolc és Samhain, honnan erednek?

(https://i.pinimg.com/564x/61/3c/6a/613c6ae764f1e805b388aa1d9308b457.jpg) (https://i.pinimg.com/564x/38/f8/d5/38f8d5d357722a97023ab74859787f35.jpg)

2003. február 3.

outfit: school day (https://i.pinimg.com/736x/ab/76/53/ab76539e18cff797bcad27d5261d9a60.jpg) # megjegyzés: ::)

– Ne merészelj a gyűrűre célozgatni, érted? – veszekedtem Caine-nel, ahogy végre megérkeztünk a Nagyelőadóhoz. Mostanában sokkal több őrült és indokolatlan órám volt, ahol ez az idióta is mellém került. Talán történt ez-az Las Vegasban, de nem a kollégiumban fogok családot alapítani egy koszos idiótával.
A távolban megláttam Sophie vörös hajzuhatagát. Jó menedéknek tűnt, de az az őrült persze követett. Követett, miközben megmondtam neki, hogy ne élje bele magát a kapcsolatunkba. El fogunk válni. El fogom intézni az apám tudta nélkül és nem lesz semmi probléma. Direkt Sophie és egy másik lány közé ültem be, nehogy le tudjon mellém pakolni.
– Menj már a saját társaságodhoz! – morogtam és elhelyezkedtem a székben. Előkaptam a munkafüzetemet.
– Hmm, sziasztok... Izé... Jó hangosan fúj a szél nem igaz? – kérdezte Sophie. Hát igen, Caine intézkedett a puszta jelenlétével arról, hogy ő sem érezze magát kellemesen. Nem csoda, hogy Oscarnak nem sok barátja akadt és állandóan az én nyakamon lógott. Ez az egész félresikerült.
– Túl hangosan is.  – Néztem Sophie felett, sokatmondóan Caine-re, majd előre fordultam, mert megkezdődött az előadás. Addig talán nem magyaráz többet és pihenhetek egy egészen kicsit.
Fogalmam sem volt, hogy mi a téma, hiszen nem figyeltem oda. Nem olvastam semmit el és nem érdekelt semmi… ráadásul az angol szokásokat sem ismertem annyira. Unottan firkálgattam a füzetembe, virágokat meg kelta csomókat. Közben pedig hallgattam, ahogy a tanár magyaráz.
– A druidák, a kelta népcsoport egyik kasztja volt. Nincs sok bizonyíték arra, hogy mikor és hogyan alakult ki ez a kaszt, de vannak forrásaink a Kr. 3. századból, amit biztosan tudunk, hogy a kereszténység megjelenésével a druidák szinte teljesen eltűntek. Nézzük akkor az etimológiai hátteret.
Valamit felrajzolt a táblára is, de nem néztem oda, éppen csak annyira, hogy lássam történik ez az. Néha-néha Caine felé lestem, hogy vajon ma képes-e normálisan viselkedni vagy megint gusztustalan horkolásba kezd. Képes lett volna leégetni megint. Ezért nem akartam a férje lenni… meg úgy semmije. Elkaptam a tekintetem, ahogy elém reppent egy darab pergamen és inkább azt néztem meg, amit megkaptam.
– Tehát a teljes etimológia ott van Önök előtt a papíron. De azért nézzük meg a számunkra legérdekesebbet közösen. Eredetileg egy indoeurópai szótőből ered, ami a deru vagy dreu-, aminek jelentése szilárdnak, keménynek lenni. Ugyanebből ered a fa (tree), a bízni (trust) és a kibírni (endure) jelentésű szavak is. – A magyarázat közben úgy tettem, mintha figyelnék. Nem, csak Caine tekintetét akartam érezni magamon… mintha megérdemelné legalábbis, hogy kedveljen. – Ahogy korábban mondtam, az eredetük teljesen homályos, nincsenek konkrét információk róluk sem a varázslók világában, sem a varázstalanokéban. Néhány homályos utalás van, de ezen kívül csak annyi tudunk, hogy néhány forrás a La Téne-kultúra késői részének egy mélyreható társadalmi átalakulása szülte. Ekkor komoly átalakuláson esett át a társadalom, így a korabeli és a korábbi időszakok bölcsességeit és hagyományait voltak hivatottak megőrizni.
Odahajoltam Sophie-hoz.
– Szerinted mi miért vagyunk itt…? – kérdeztem halkan, csak suttogtam. – Semmi köze a művészethez. – Dünnyögtem és újabb mintát véstem a füzetembe inkább. Sophie persze sokkal jobban beleélte magát az órába, mint én. Még jelentkezett is.


Cím: Nagyelőadó
Írta: Evelyn Pye - 2022. 02. 03. - 17:55:20
Mindenki

(https://i.pinimg.com/564x/92/36/08/9236089387c71d66dac560ab35c5cfa4.jpg)

2003 február 03.


Eddig nem nagyon jártam erre az órára, de most valami igazán újdonságot ajánl, ezért beáldozom a szabadidőmet. Reménykedem benne, hogy nem fogom megbánni. Mondjuk eddig is érdekelt a mágiatörténet, mondjuk csak bizonyos része, és mivel a saját szakmámhoz nem szükséges annyira, ezért nem jártam be ezekre az órákra. A különleges szó, és főleg annak tudata, hogy tényleg jöhetnek külföldi diákok is, eléggé meggyőző volt.
Időben indulok el az órára, és talán kicsit korábban is érek oda ahhoz képest, ahogy érkezni akarok. De mostanában eléggé rosszul alszom, folyton rémálmaim vannak, és félek, hogy lassan ezt már a sminkekkel és varázslatokkal sem fogom tudni eltüntetni. De a mai napon valami csoda folytán sikerült mégis emberi alakot öltenem, szóval irány a terem egyik zuga, ahonnan még látom a tanárt, de azért nem engem néz az összes diák társam. Kíváncsi vagyok jön-e majd olyan, akit ismerhetek. Ahogy körbenézek már látom is, hogy három ismerős arcot is látok, feléjük intek, aztán megyek tovább.
Viszont egy ponton megtorpanok, mert ha jól tudom, a terem közepén lévő merengő nem része a tanteremnek. Legalábbis mikor utána olvastam az iskoláknak és voltunk is itt a felvételi előtt, akkor még nem volt itt. Talán ez a része lesz a meglepetés? Vagy csak valaki itt hagyta? Akárhogy is legyen, az biztos, hogy szemmel fogom tartani majd.
A tanárral eddig még nem találkoztam, talán csak látásból ismerem. Mindenesetre leülök a helyemre, majd előveszek egy pergament és pennát. Mindenképpen fogok jegyzetelni, ki tudja, talán dolgozatírás is lesz az óra végén. Nem sokkal az óra kezdete után már reppen is hozzám egy másik pergamen, ami látszólag a bővített változata annak, amit a professzor úr elmond szóban. Talán akkor nem is ez lesz a fontos, hanem az, ami ezután lesz? A terem közepén álló merengő felé nézek.
Hamarosan viszont úgy látom, mintha kimászna belőle valaki. Azt hiszem, teljesen elfehéredek és elkapom onnan a tekintetem. A zsebórám szerint alig telt el tíz perc az órából, remélem, nem fog ennyire csoszogni az idő a továbbiakban. A merengő felé nézek, talán eltűnt onnan ez az idegen, és megkönnyebbülésemre tényleg nincs ott. Egyre furábbak ezek a látomások, azt hiszem, fel kéne vennem valakivel a kapcsolatot. Valaki olyannal, akivel már nagyon rég nem beszéltem.
Tekintetemmel visszafordulok a professzor felé, aki épp iszik egy kortyot, ezért le tudok nézni a jegyzeteimre, és rájövök, hogy nem csak semmit nem jegyeztem le abból, amit eddig mondott, hanem nem is tudom miről beszélt. Az egy dolog, hogy itt van a papír, amit kiadott nekünk, de… elszégyenlem magam. A továbbiakban biztos jobban fogok figyelni.


Cím: Nagyelőadó
Írta: Frey Henricksen - 2022. 02. 07. - 20:24:39
Imbolc és Samhain, honnan erednek?
(https://i.pinimg.com/564x/8a/48/a8/8a48a89c1699d54d4dfa3d42d6e210b6.jpg)
to: Minden résztvevő

2003. ferbruár 03.



Tudom, hogy nagyon száraz a tananyag ahhoz, hogy elég élvezhető lehessen, ezért próbálok meg mindig belevinni valamit. Egy kis vetítés, egy kis élő bemutató, egy felolvasás vagy más hasonló. A témát is próbálom úgy összeállítani, hogy az érdekes lehessen. Tudom, hogy az itt lévők egy részének nem sok mindent mond az Imbolc vagy a Samhain, de ettől még a többieknek lehet érdekes, ha eddig csak ünnepelték, de valójában nem tudták mi az eredete.
Amíg tartok egy pillanatnyi szünetet, hogy kicsit felfrissítsem a torkom, megválaszolom a kérdéseket.
- Nos, nem éppen. A varázstalanok előszeretettel hagytak írásos megemlékezéseket. Ezek között van olyan, amit manapság legendáknak, mondáknak, meséknek is hívjuk. Vagy a legegyszerűbb híres emberek visszaemlékezése, hitelesen dokumentált történések például. A varázstalanoknál kicsit bonyolultabb a helyzet, mert egy emlék kinyerése és azt hosszabb távon fenntartása nem egyszerű, de valóban lehetséges. Tudunk is olyan mágikus helyekről, ahol tanulmányozni lehet a merengőbe kinyert emlékeket. De ne felejtsék el, hogy a druidák még jóval a Varázsvédelmi titoktörvény előtt éltek, ahol varázslók és varázstalanok együtt éltek.
Ezzel kicsit rá is kanyarodok a mondandóm második feléhez, megsiettetve az óra végére tartogatott meglepetést, amiről végül is nem tudom mennyi ideig fog tartani. De addig is térjünk vissza kicsit a száraz anyaghoz.
- A druidákra jellemző volt, hogy mentesültek a katonai szolgálat és az adófizetés alól is. Mint ősi, íratlan törvény tudósai és őrzői, a köznép fölötti törvényi ítélkezés jogkörét is birtokolták, viszont tudomásunk szerint a legsúlyosabb büntetés, amit valaha kiszabtak az a társadalomból való kizárás volt. Ezeket a jogokat és tudást öröklés útján nem lehetett megszerezni, ahogy korábban is mondtam már, komoly tanulás várt a jelentkezőkre. Későbbi iratokban fellelhetőek információk arról, hogy a királyok mellett fontos tanácsadói pozíciókat töltöttek be.
Egy picit hagyom őket szusszanni, de aztán hamar folytatom is.
- Egy kicsit térjünk rá a hitvilágukra, ami már közvetlenül kapcsolódik a mai témánkhoz. A druidák ugyanis több istenben hittek és több természeti elemet tiszteltek. Ilyen volt a nap, a hol, a csillagok, a tölgyfák, ligetek, hegycsúcsok például. A tűz több istenség jelképe is volt egyszerre és a nappal valamint a tisztasággal kapcsolták össze. Az ünnepeiket ligetekben vagy szent kutak és más természeti képződmények közelében tartották. Ki tud nekem mondani egy feltételezett druida helyet, amit ünnepekkor, szertartásokra használták?
Biztos mind hallottak ilyenekről. Még a mai napig is ilyen helyeken tartják a hagyományőrző ünnepeket. Talán azt is mondhatnánk, hogy ezek a helyek azok, ahol a legtöbb mágia gyűlik össze, és pont ezért sikeresek a szertartások és ünnepek.
- Hittek a lélekvándorlásban. Szerintük a halál után a lélek nem hal meg, hanem egy másik emberbe költözik és születik újjá. A szertartásokat szabad téren tartottak, közel a természethez. A szertartásaik során mutattak be áldozatot, melyek állatok és növények voltak elsősorban, egyes római író állítja, hogy a kelták embereket is áldoztak, de erre nincs semmilyen bizonyíték.
És akkor el is értünk az ünnepekhez. Ezeknek a többségét a mai napig ünneplik. Iszok megint egy kortyot, majd felvázolok a táblára egy évet a nap és a hold ciklusaival. Egy igazából kezdetleges ábra, de most a szemléltetés kedvéért megfelelő lesz.
- A druidák ünnepeit a nap, a hold és a vegetáció ciklusai határozták meg. Régészeti bizonyítékok vannak rá, hogy szertartásokkal ünnepelték a napéjegyenlőséget, továbbá az év leghosszabb és legrövidebb napját, illetve a hold és a vegetáció ciklusainak négy más kiemelt napját. Ezek közül az Imbolc a tavasz érkeztét, a Beltane a tavasz után kitelejesülő életet, a Lughnasadh napisten hatalmát, Samhain az élők és holtak világa közti korlát megszűntét jelképezte. E négy utóbbi időzítését a telihold jelenléte, illetve a természeti ciklikus változásai határozták meg. A Yule ünnepe a téli napforduló ünnepe.
Tehát akkor túl is vagyunk az ünnepek időpontjain. Azt, hogyan ünneplik ezeket, majd másként fogom megmutatni. Az osztály elé állok, és három képet vetítek ki a falra, mind a három körülbelül hasonlít egymásra öltözködésükben.
- Most akkor tudjuk, hogy miért akkor vannak az ünnepek, amikor és mit is jelentenek. – Legalábbis nagy vonalakban. Viszont van még egy valami, amit szeretnék elmondani, mielőtt még nekivágunk az utazásunkra. - Most essék néhány szó a varázsvilággal kapcsolatos információkra. Ahogy korábban mondtam már, ekkor még nem létezett a Varázsvédelmi törvény, tehát a druidák között lévő varázslók szabadon gyakorolhatták a varázstudományukat. Nincs egységes információ arról, hogy ekkor léteztek-e már a pálcák, de úgy gondolom, hogy ha volt is, a druida varázslók nem azzal varázsoltak. Elsősorban kézmozdulatokkal voltak képesek tárgyakat mozgatni, ráolvasással átkoztak vagy változtattak át valamit, és rengeteg bájitalt készítettek. Valószínűleg a saját hazájukban lévő összes növényt és bájital hozzávalót ismertek. Cserekereskedelmet folytattak Európa más részeiből jött druidákkal. Képesek voltak az animágia használatára, ám bájital nélkül az sokkal nehezebb és veszélyesebb volt.
A kiadott jegyzeteken van még néhány információ ezekről a mágusokról, most inkább tovább mennék azokra, akikről tudomásunk van ebből az időből. Ezek olyan leírások, amit a varázstalanoknak nem elérhető, csupán különleges engedéllyel látogathatók a tekercsek és nem is minden részletük maradt fenn, sajnos.
- Három kiemelkedő mágusról van tudomásunk. Mind a hárman befolyással voltak nem csak a saját, hanem a környezetük a birodalmuk életére is. Az első Caratacus. Annyit tudunk róla, hogy az egyik leghíresebb druida varázsló, akiről viszonylag sok információ maradt fenn a többiekhez képest. Az akkori ír uralkodó felesége beteg volt, a varázstalan orvosok nem tudtak segíteni rajta, ezért druida segítséget kértek. Ez volt Caracatus, aki rájött milyen betegségben szenved a királyné, és bájitalaival sikeresen meg is gyógyította. Onnantól kezdve ő lett a birodalom orvosa és a király tanácsadója is. A másik Faolan Fylani, aki az első feljegyzett animágus és druida is. egy háborúban farkas alakjában segítette a saját királyságát. Nagy taktikus hírében is állt, állítólag a Hold visszatükröződéséből tudott jósolni, így ennek megfelelően tudta kialakítani a szükséges taktikát. Egyes legendák szerint azon a területen, ahol meghalt a mai napig kíséri a győztes hadsereget egy farkas.
Ez eddig kettő, még kell egy. Szeretném megmutatni, hogy a sötét varázslók nem csak a jelenben éltek, hanem a múltban is, ezért az utolsónak egy ilyet hozok.
- A harmadik Macanguss. Egy olyan druida, aki a tudását felhasználva megszegte az esküjét, és képességeit felhasználva vagyonra és hadseregre tett szert. Miután ezzel megvolt, kinevezett egy látszat királyt, majd hadjáratot hirdetett egy déli királyság ellen. Ezt a korszakot hívják a déli druidák legsötétebb időszakának. Macanguss látszólag sikert ért el, de mikor hadseregének tagjai tudomást szereztek valódi tervéről, akkor először száműzték, majd mikor száműzetéséből visszatért, akkor kivégezték.
Ezzel el is érkeztünk a tananyag végére. Már csak egy dolog maradt az óra hátralévő részében. De az még kell, hogy várasson magára egy picit.


IRL tudnivalók:
- A következő reag február 15-én érkezik.
- A teljes tananyag megtalálható a kincsesbe (https://www.roxfort.frpg.hu/index.php/topic,17137.0.html), így a kimaradt részek is elolvashatók.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Oscar Caine - 2022. 02. 14. - 12:42:41
mi az ég ez?
2002. december 31.

(https://i.pinimg.com/236x/aa/6a/77/aa6a778cbf95225f1dfc6216f9f21119.jpg)

zene: elloptad tőlem az életem (https://www.youtube.com/watch?v=AmI-WYozzLg&ab_channel=AWSofficial) ● oufit: pulcsi télen  (https://i.pinimg.com/564x/bc/58/d6/bc58d62b5f245b116b97389cb150afc8.jpg)


– Ne merészelj a gyűrűre célozgatni, érted? - dünnyögte nekem Narek, miközben együtt romogtunk a Nagyelőadó felé, nem is értem, hogy mi a francnak. Iagzából smemi kedvem nem volt ehhez, inkább lógtam vona, vagy mondjuk ittam volna egy kis alkoholt, esetleg a testvéremékre vigyáztam vonla, vagy a bánat tudja, mit csinálnék inkább e helyett. Untam a furcsa elméleti oktatást, mert én okosabbnak tartottam magam a legtöbb előadónál, és amúgy se értettem mi a jó ég miatt volt ez számomra kötelező, amúgy meg... De én jó férjként jöttem Narekkel, hogy legalább itt is halálra idegeljem a jelenlétemmel. A megjegyzésére csak gonoszul horkantottam egyet.
- Ha nem ette volna meg a kecske a házassági papírjainkat, már réges régen elválhattunk volna. A te ötleted volt a tanú, és a kecske volt az, szóval a te hibád! - hadartam el, mert egy kicsit azóta tisztult a kép a kecske incidens körül, és hát... Ciki volt, de biztosan volt valami kellemes bukéja annak a tintás festék patronos házassági nyilatkozatnak, amit megevett.
Narek olyan hévvel robogott egyenesen Sophie felé, de én meg ugyan olyan lendülettel követtem. Nem hagytam magam lezárni, szóval éppenséggel nem is nagyon voltam hajlandó tágítani mellőle. Amúgy is kissé lemaradva követtem, mert jó volt csak úgy megbámulni a hátsóját. Nem voltam perverz, de értékeltem amit lehetett, végül is volt is valami ilyen hülye filozófia, hogy törekedj a szépségre... vagy nem is tudom. Úgyhogy Narek örülhettett, mert éppen rátörekedtem. Művészként igazán megérthette volna.
– Menj már a saját társaságodhoz! – orrolt rám, és lepakolt Sophie egyik oldalára, aki csak nagyokat pislogott ránk.
-  Hmm, sziasztok... Izé... Jó hangosan fúj a szél nem igaz? - mondta nagyokat pislogva.
- Látod milyen vagy! Teljesen megijeszted a hülyeségeddel! - veszekedtem át Sophie-n, egyenesen Narekre bámulva, amihez a lány cuccain keresztül kellett hajolnom. - Légyzsi majd adj jegyzetet, ez a hülye úgy felidegesített, hogy semmit nem hoztam magammal - pillantottam a lányra, miközben már lassan elkezdődött az óra is, amit egy furcsa szakállas fickó tartott.
Nagyon magyarázott a druidákról, de nem igazán érdekeltek a druidák. Maximum a halott testük, mert kíváncsi voltam miféle autentikus mágia lappanghatott a csontjaikban, de persze nem indulhattam neki Írországnak, hogy kiássam őket a sírjukból. Amúgy is ütközött az elveimmel. Persze kíváncsi lettem volna, hogy halt-e meg közülük valaki akkor erőszakos halállal, és hogy milyen mérgeket használtak.
Narek persze az óra alatt nem is bagózott rám, inkább Sophie-hoz szólt, minek következtében unalmamban mini papírrepülőket hajtogattam a zsebeben talált papírokból, és Narek felé kedztem dobálni, persze néha szegény Sophie haja is útban volt szóval az övébe is beleszalad egy-kettő, de annak örültem, amikor Nareket eltalálták.
- Egy kicsit térjünk rá a hitvilágukra, ami már közvetlenül kapcsolódik a mai témánkhoz. A druidák ugyanis több istenben hittek és több természeti elemet tiszteltek. Ilyen volt a nap, a hol, a csillagok, a tölgyfák, ligetek, hegycsúcsok például. A tűz több istenség jelképe is volt egyszerre és a nappal valamint a tisztasággal kapcsolták össze. Az ünnepeiket ligetekben vagy szent kutak és más természeti képződmények közelében tartották. Ki tud nekem mondani egy feltételezett druida helyet, amit ünnepekkor, szertartásokra használták? - magyarázott  atanár, bár ez inkább felkeltette  afigyelmemet. Kíváncsi lettem volna arra, hogy voltak-e más szertartásos helyeik is, mondjuk áldozati, vagy ilyesmi. Hátha valami gyilkost épp megihlették a druidák, vagy ilyesmi.
- Stonhenge - mormogtam, bár eléggé artikuláltan, hogy érthesse is. Nem igazán a jó pont miatt, inkább azért válaszoltam, hogy Armin végre elhiggye, hogy nem is voltam olyan hülye, csak inkább lusta. - Egyébként lehet tudni azt, hogy használtak-e növényeket mérgezés céljából? Nem hiszem, hogy minden druida olyan áldott, jótét lélek lett volna - tettem fel azért a kérdésemet. Elég volt nekem a növények neve is ahhoz, hogy a hatásuknak utána nézzek.
Közben már magyarázott pár druidáról is, mire inkább csak látrasüppedtem a székemben és úgy figyeltem fél füllel, Arminra és Sophie jegyzetére lesve.
- A harmadik Macanguss. Egy olyan druida, aki a tudását felhasználva megszegte az esküjét, és képességeit felhasználva vagyonra és hadseregre tett szert. Miután ezzel megvolt, kinevezett egy látszat királyt, majd hadjáratot hirdetett egy déli királyság ellen. Ezt a korszakot hívják a déli druidák legsötétebb időszakának. Macanguss látszólag sikert ért el, de mikor hadseregének tagjai tudomást szereztek valódi tervéről, akkor először száműzték, majd mikor száműzetéséből visszatért, akkor kivégezték.
Csóró csávó. Bárcsak láthatnám és felboncolhatnám a testét. A holtakkal sokkal jobban kijövök, és még csak nem is ellenkeznek, ha nekikezdek a vizsgálatnak, nem úgy mint az élők a Mandragórán. Brr.
- Remélem te nem fogod ezt csinálni velem, Armin - suttogtam felé azért, egy kis szemtelen vigyorral a számon.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Armin Narek - 2022. 02. 14. - 18:11:10
Imbolc és Samhain, honnan erednek?

(https://i.pinimg.com/564x/61/3c/6a/613c6ae764f1e805b388aa1d9308b457.jpg) (https://i.pinimg.com/564x/38/f8/d5/38f8d5d357722a97023ab74859787f35.jpg)

2003. február 3.

outfit: school day (https://i.pinimg.com/736x/ab/76/53/ab76539e18cff797bcad27d5261d9a60.jpg) # megjegyzés: ::)

Caine csak egy lesújtó pillantást kapott, mikor a házasságunk további részét emlegette. Mégis milyen házasság ez? Szánalmas, még csak együtt sem lakunk. Én egy kollégiumi szobából járok órára, ő meg… máshonnan. Ráadásul egy kibaszott kecseke volt a tanúnk. Hihetetlen volt, hogy nem fogadták el az érvénytelenítési kérvényemet, csak mert a fele volt meg a házassági papíroknak és azon is túl egyértelműen szerepelt az én aláírásom. Azt sem sikerült persze bizonyítanom, hogy Imperio befolyása alatt álltam… és ezt csak megkoronázta az, hogy az ügyintéző előtt Caine megcsókolt.
– Légyzsi majd adj jegyzetet, ez a hülye úgy felidegesített, hogy semmit nem hoztam magammal – magyarázta Sophie-nak.
– Nehogy adj neki bármit is… nem érdemli meg! – Közöltem dühösen és úgy vágtam ki a jegyzettömbömet, hogy kettészakadt. Nem érdekelt, ahogy az sem, hogy az ingerült dátumfelvéséstől kiszakadt a papír, amit megkezdtem.
A tanár persze csak beszélt… és beszélt… és beszélt. Az én tekintetem pedig a vörös hajkorona felett mindig átvándorolt Caine-re. Arra a hülye fejére, mintha muszáj lenne őt néznem, miközben nem akartam még egy percre sem elkapni a pillantását. Már megjátszani is elfelejtettem a jegyzetelést… ez amúgy sem volt nekem való. Művész voltam, nem stréber, magolós bölcsész, akinek ez a seggen ülés volt a hobbija.
Inkább lettem volna most is a műteremben. Már hetek óta egy hatalmas, kék virágokat ábrázoló festményen dolgoztam, a vászonnak éppen csak a felét sikerült megtöltenem a szépséges szirmokkal. A különleges kékárnyalatú festék még mindig ott volt a bőrömön, az ujjaimon, mert igencsak nehéz volt még mágiával is eltűntetni. De nem bántam. Ez az alkotás része volt.
– A harmadik Macanguss. Egy olyan druida, aki a tudását felhasználva megszegte az esküjét, és képességeit felhasználva vagyonra és hadseregre tett szert. Miután ezzel megvolt, kinevezett egy látszat királyt, majd hadjáratot hirdetett egy déli királyság ellen. Ezt a korszakot hívják a déli druidák legsötétebb időszakának. Macanguss látszólag sikert ért el, de mikor hadseregének tagjai tudomást szereztek valódi tervéről, akkor először száműzték, majd mikor száműzetéséből visszatért, akkor kivégezték. – Talán a tanár kezdett hangosabban beszélni, mert hirtelen összerezzentem és előre koncentráltam.
Odahajoltam Sophie-hoz és a fülébe súgtam: – Cseréljünk helyet…  – és ha belement, mocorogva áthuppantam Caine mellé. Nem értettem ezt a belső késztetést, ami mind jobban érezni akarta az illatát. De ahogy odaültem hirtelen kevésbé tűnt bosszantónak az óra. Megérintettem a combját az asztal alatt, majd sóhajtottam egyet. Nem értettem, miért vagyok ilyen a közelében… egyszerre utálom és imádom. Egyszerre lökném el és ölelném magamhoz.
– Nem áll jól az okoskodás…  – böktem oda és kicsit belemartam a combjába. Aztán visszatértem a jegyzeteléshez. – Te érted miről beszél…?


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Serena Fawley - 2022. 02. 14. - 19:39:13
Mágiatörténet óra

(https://i.pinimg.com/564x/8e/54/16/8e54166b44f7b328d0e62b61c850ac68.jpg)

2003. február 03.

Hallgatom a professzor, jegyzetelek, még a későbbiekben is hasznos lehet ez a tudás. Nyilvánvalóan a druidák is használták a jóslásaikhoz a csillagokat, így valamit azért tudok róluk, de mégsem ők a kutatásaim középpontjai. Persze apa mesélt róluk párszor, de ő is inkább az ókori mitológiát szerette.
A többiek elég sokat motyognak, fészkelődnek körülöttem. Mindenkiben élénken élnek még a roxforti mágiatörténet órák, amiket mindenki utált. Pedig igazán érdekesen is elő lehetne adni ezt a tárgyat. Ha figyelnének Henricksenre, észrevehetnék, hogy mindent belead, hogy érdekes órát villantson nekünk. Eddig egész sok újat is mondott, szóval kis figyelemmel sokat lehetne tanulni.
Mondjuk nem érdekelnek a többiek, ők azt csinálnak, amit akarnak. Én mindenesetre jegyzetelek, még ha strébernek is tűnök. Nem érdekel.
Amíg a tanár úr beszél, lapozgatom a jegyeteket is. Sokkal több anyag van benne, mint amit leadott. Magamban megjegyzem, hogy ezt elolvasni nem kis idő lesz, de muszáj lesz időt szakítanom rá.
A varázslók nevei ismerősek: Caratacus, Faolan Fylani és Macanguss. Még talán a Roxfortból. Egyszer kellett egy házidolgozatot írnunk a druidákról, akkor néztem utánuk.
Rettenetes, hogy az ember mennyire el tudja felejteni azokat a dolgokat, amiket korábban megtanult. Pedig tudom, hogy olvastam róluk. Hát most itt az ideje, hogy felfrissítsem az emlékeimet.
Ahogy nézem a jegyzeteket, észreveszem, hogy lassan az írott anyag vége felé járunk. Vajon mit akar még Henricksen tanítani, hiszen messze nincs még vége az órának.
Vajon dolgozatot akar íratni a mai anyagból? Vagy valami feladatot kell megoldanunk. Kíváncsian várom a folytatást.


Cím: Nagyelőadó
Írta: Evelyn Pye - 2022. 02. 14. - 20:17:28
Mindenki

(https://i.pinimg.com/564x/92/36/08/9236089387c71d66dac560ab35c5cfa4.jpg)

2003 február 03.


Figyelek. Figyelek és koncentrálok. Legalábbis megteszek mindent, ami tőlem telik. De végül mégis sikerül kicsit bealudnom. Észre se veszem csak akkor, amikor felriadok, mert megint megjelenik az az alak, és ijedten nézek körbe, mert félek, hogy a való életben is rám ugrik majd. De nem, szerencsére nem vagyok veszélyben. Ránézek az előttem lévő papírra és rájövök, hogy el kéne kezdenem koncentrálni. Előveszem a táskámból a termoszomat, amibe beletettem egy kevés kávét. Iszok belőle, majd a tanárra figyelve elkezdem az ő jegyzeteit böngészni.
Rájövök, hogy sokkal izgalmasabb ez az óra, mint ahogy az elsőre gondoltam. Persze, hajt a Hollóhátas vérem, és minél több tudást szeretnék magamba szívni, de a mostani állapotomban nem tudom képes vagyok-e eléggé koncentrálni. A kérdésre, hogy hol találhatóak az ünnepekhez használatos helyek, tudom a választ, de mikor meghallom Stonehenge nevét, kicsit lekonyul a lelkesedésem, de aztán arra gondolok, hogy kellett még máshol is olvasnom ilyen helyekről és korábban mondta a professzor úr is.
- Avebury – jut hirtelen eszembe, és mondom is ki hangosan.
Nem vagyok biztos benne, hogy tényleg jó a válaszom, de remélem. Mintha rémlene, hogy ez a helyszín abból az időszakból való, mint a Stonehenge, csak kicsit másként néz ki. Egy picit, valahogy.
Érzem a professzor mondandójából adódóan, hogy hamarosan a végére ér a beszámolójának és ha megnézem a kiadott jegyzeteit, akkor abból is látszik, hogy itt lesz a vége az órának. Legalábbis remélem. Muszáj lesz írnom egy baglyot.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Sophie Flynn - 2022. 02. 15. - 08:20:54
ღ Zöld folyók kék fák ღ
(https://i.pinimg.com/736x/d1/85/a5/d185a575c51fb18e9d1f6b5c2190a58d.jpg)
órajárók
(2003. február 3.)
Ruci (https://i.pinimg.com/564x/13/f7/57/13f75785af255db7aab0dd81bed065cf.jpg)

Át fogom lépni a peremed a határ mentén,
Egy nagy ugrással föléd, a víz mélyén.
Aztán nem kell repülni, elszáll majd a kényszer,
Nem téveszt álom, ez egy valóságküszöb éppen. (https://www.youtube.com/watch?v=cztadr3kJhU&ab_channel=BagossyBrothersCompany)


Felsóhajtok, ahogy Armin és Oscar civakodik mellettem. Vagyis át keresztül rajtam, és Oscar még jegyzetet is kér tőlem, én meg bólogatok, mert hát nem is tudom. Mindenki tőlem kér jegyzetet, pedig nem is értem, hogy miért. Mik is mondta, hogy olyan nagy bömszli betűim vannak, ami elvileg nem is illik egy hölgyhöz.
– Nehogy adj neki bármit is… nem érdemli meg! - akad ki Armin, majd olyan erővel csapkodjaa füzetét lés ír vele, hogy csak úgy szenvedve lehelik ki a lapok és az egész füzet a lelküket. Persze ettől én is megszeppenek egy kissé, és a nyúzott füzet martalékára lesek.
- Semmi baj, Armin. Odaadom neked is - próbálom vígasztalni. Lehet azért kér mindenki tőlem füzetet, mert amúgy sem tudok nemet mondani? Minden esetre örülök, hogy itt már nem kötelező a penna, hanem tollal is lehet írni, ami megkönnyebbülés, mert nem vagyok állandóan tintás sem én, sem a füzetem.
Halkan felsóhajtok én is, miközben hárman szenvedünk egy rakáson.Oscar és Armin látványosan unatkoznak, én pedig azért mégis próbálnék figyelni, hogy Jaspernek is tudjam csinálni a jegyzetet, ha már ő nem jött el. Valahogy olyan jellemző ez rá, hogy lóg. MÉg el is mosolyodom, bár azért egy kicsit sajnálom, hogy nem ücsörög ő is mellettem. Hozzábújhatnék itt ücsörögve, hogy a vállam az övéhez érjen, és ilyenek vagy csak hogy belélegezzem a kellemes Jasperillatot így egybe.
- Nos, nem éppen. A varázstalanok előszeretettel hagytak írásos megemlékezéseket. Ezek között van olyan, amit manapság legendáknak, mondáknak, meséknek is hívjuk. Vagy a legegyszerűbb híres emberek visszaemlékezése, hitelesen dokumentált történések például. A varázstalanoknál kicsit bonyolultabb a helyzet, mert egy emlék kinyerése és azt hosszabb távon fenntartása nem egyszerű, de valóban lehetséges. Tudunk is olyan mágikus helyekről, ahol tanulmányozni lehet a merengőbe kinyert emlékeket. De ne felejtsék el, hogy a druidák még jóval a Varázsvédelmi titoktörvény előtt éltek, ahol varázslók és varázstalanok együtt éltek. - válaszolja meg a kérdésem a tanár, mire én komoly fejjel bólogatva ezt is leírom. Jó mondjuk én mindent le szoktam írni, még a vicceket is, ha mesél a tanár, de sose lehet tudni, hogy mi is lehet a hasznos. Amúgy meg  úgy érzem ennyi figyelemfelhívás elég az én szervezetemnek, és zavarba is jövök szóval inkább csak elbújok az írkállgatás mögé.
Érdekes dolgok ezek, bár azt hiszem nem igazán lettem volna druida olyan régi múltban, mert nem is tudom. Akkor biztos minden bokorban lapult egy ellenség aki csak arra várt, hogy megkéseljen meg háborúztak az emberek is egymással meg minden, szóval jó nekem itt, ebben a nagyon modern világban. Armin hangja zökkent ki a gondolataimból a jelenbe.
- Cseréljünk helyet… dünnyögi, mire én szélesen elviygorodok, és szívesen áthelyezkedem a túloldalára. Armin olyan aranyos volt, ha Oscar került szóba. Mindig úgy beszélt róla, mintha utálná, vagy hogy ha nagyon mérges lenne rá, de igazából szerintem fel se tűnt neki, hogy a büfében is mindig szóba hozta, amikor volt egy kis szünetünk. És az ember nem beszél csillogó tekintettel arról, akit elvileg utál. Szóval boldog vagyok, hogy végül mellé ül, én pedig továbbra is irkálok. Bár a kérdésre a választ nem nagyon tudom, szerencsére páran megszólalnak, akik igen, köztük Oscar is.
- A harmadik Macanguss. Egy olyan druida, aki a tudását felhasználva megszegte az esküjét, és képességeit felhasználva vagyonra és hadseregre tett szert. Miután ezzel megvolt, kinevezett egy látszat királyt, majd hadjáratot hirdetett egy déli királyság ellen. Ezt a korszakot hívják a déli druidák legsötétebb időszakának. Macanguss látszólag sikert ért el, de mikor hadseregének tagjai tudomást szereztek valódi tervéről, akkor először száműzték, majd mikor száműzetéséből visszatért, akkor kivégezték - zárja le a mondandóját, én meg úgy érzem mindjárt leesik a kezem. Jó ég, ennyit beszélni, ilyen hosszan levegővétel nélkül... remélem ezek után már inkább mutat valami filmet - bár nem hiszem, sok varázsló fél az ilyen muglis dolgoktól -, de csak ne kellen még többet írniiii.


Cím: Nagyelőadó
Írta: Frey Henricksen - 2022. 02. 15. - 20:26:15
Imbolc és Samhain, honnan erednek?
(https://i.pinimg.com/564x/8a/48/a8/8a48a89c1699d54d4dfa3d42d6e210b6.jpg)
to: Minden résztvevő

2003. ferbruár 03.



Szépen haladunk a tananyaggal, talán jobban is, mint kellene. Azt reméltem, hogy lesz majd néhány kérdés, esetleg, de végül is, így is jó lesz. Majd a végén, ha esetleg szükségük lesz még egy kis segítségre a látottakkal kapcsolatban. Addig pedig marad a tömény és száraz tananyag. A kérdésemre is szépen kapom a válaszokat, szóval örülök neki, hogy talán korábbi tanulmányaik vagy amit azóta hozzátettek elérte a célját.
- Igen, tudunk olyanról, akik mérgezés céljából használták fel tudásukat – válaszolom meg az egyik kérdést. - Hamarosan erre is rátérek.
Örülök ennek a kérdésnek. A jelenleg fennálló ismereteink alapján az emberek képesek túlmisztifikálni a druidák jellemét, de nem szabad elfelejteni, hogy közöttük is biztos volt olyan, aki a tudását nem jó, hanem rossz dolgokra használta fel.
A száraz anyagnak a végére érve, megint iszok egy kortyot, és gyorsan megválaszolom a még felmerülő kérdéseket. Elhagyom a katedrát és a terem közepén lévő merengő felé sétálok.
- Az óra elején elárultam, hogy hol volt a központjuk a druidáknak. Ha ránéznek a jegyzetre, amit adtam, akkor azon is látni fogják. Ez a központ a wales-i Anglesey tavainál volt. Nos, egyesek úgy vélik, hogy a korábban említett kereszténységgel együtt nem haltak ki a druidák csupán számuk és jelentőségük lecsökkent. Jelenleg is vannak olyan csoportok, akik követik a druida hagyományokat.
Megállok a merengő mellett. Remélem, mostanra mindenki rám figyel, még az is, aki eddig kicsit bóbiskolt vagy éppen a párjával volt elfoglalva.
- Kérem, jöjjenek ide.
Megvárom, amíg mindenki körém gyűlik, majd előveszek a mellényem zsebéből egy kéken világító fiolát. Sóhajtok egyet, majd felemelem, hogy mindenki lássa rendesen.
- A következőkben egy olyan Imbolc ünnepet fogunk megtekinteni, amit egy most is tevékenykedő druida csoportnak köszönhetően sikerült megtekintenem.
Nem volt könnyű megszereznem, de minden perce megérte. Így legalább lehetek kicsit antropológus is, és megnézhetem mit a különbségek a saját viking szokásaink és a druidák szokásai és ünnepléseik között.
Most viszont megkérek mindenkit, hogy lépjen hátrébb néhányat, és pár pálcamozdulattal a székeket és asztalokat is kicsit odébb tolom. Majd mivel elég sokan gyűltünk össze, kicsit megnagyobbítom a merengő méretét. Ezután öntöm csak bele a fiola tartalmát, ami kékes árnyalatba vonja a terem egy részét. Remélem mindenki használt már merengőt, de ha valaki még nem, akkor gyorsan elmagyarázom neki, hogy mit is kell tennie.
- Az emlék végeztével mindenki vissza fog térni ide.
Figyelem, ahogy lassan eltűnnek a fejek a tálban, majd mikor mindenki megtette, akkor belehajtom én is az enyémet.

~

A diákok a tavaszi zöldellő Stonehenge mellé repíti őket. A köralakú építmény körül még nincs senki, de a távolból már dal hangja száll. Lassan a diákok meg is látnak néhány fehérbe öltözött alakot, ők haladnak a menet élén, míg mögöttük a lakosság többi része. A menetben megtalálható még néhány kosár, amikben gyümölcsök, virágok vannak. A kört elérve, lassan elfoglalják a helyüket, és meg is kezdődik a szertartás. A fehér ruhás alakok közül kilép valaki, aki köszöntőt mond a tavasz eljöveteléért. Köszönti a napot, a holdat, a szelet, a földet, a vizet és a tüzet. Majd az oltár felé fordul, amikor is néhány lány lép ki a tömegből, akiknek a kezében ott van a kosár, azokban az ajándék. Később elmormolnak még egy imát, majd elhagyják a helyet, hogy a kőkör mellett letelepedve a maradék élelmet szétosszák a helyszínen lévők közül és egy kisebb ünnepséget tartsanak, melynek keretében táncot lejtenek, énekelnek, esznek és isznak.

~

Az emlék végén mindenki visszakerül az Akadémia Nagyelőadójába. Az utolsó diákom visszatérése utána visszaállítom a merengőt eredeti méretébe, majd a padokat és székeket is a helyükre teszem. Visszasétálok a katedrára és szembe fordulok az osztállyal.
- Köszönöm mindenkinek a megtisztelő figyelmét. Ennyi lett volna az óra, ha valakinek kérdése van, természetesen megválaszolom.
Csak kérem, ne azt, hogy kik voltak láthatóak az emlékben, mert erről nem adhatok ki információt. Megígértem, de valóban jó volt személyesen is átélni és most újra.
- Mielőtt még elmennek, kérem, írják alá a jelenléti ívet.  - Kiteszek a hozzám legközelebb eső padra egy lapot, rajta a tanulók nevével. További szép napot!
Elengedem őket, majd a jegyzeteim felé fordulok és elkezdem összepakolni a holmimat.



IRL tudnivalók:
- A záró tanári reag február 22-én érkezik.


Cím: Nagyelőadó
Írta: Evelyn Pye - 2022. 02. 18. - 18:53:22
Mindenki

(https://i.pinimg.com/564x/92/36/08/9236089387c71d66dac560ab35c5cfa4.jpg)

2003 február 03.


Mikor már azt hiszem, hogy nem lehet ennél rosszabb ez a nap, akkor jön valami, amit csak félig láttam jönni. Mikor a professzor úr megindul a merengő felé felkapom a fejem. Végre lesz valami izgalmas ebben a mai órában, és addig, amíg egy másik világban töltjük az időt, talán nem kell attól félnem, ami követ a való életben.
A felszólításra odamegyek az eszközhöz, és figyelek. Ma csak erre vagyok képes, bár, még ebben is kételkedek. Beszélnem kell Fynnel, ez már nem is kérdéses. Kicsit hátrálok, hogy meg lehessen nagyobbítani a merengőt, majd odalépek és beletekintek. Azonnal elkap az örvény, és azonnal és cseppet sem lep meg, hogy egy mezőn találom magam a kék égbolttal a fejem felett. A nap melegen süt, látszólag, mert sokat nem érzek belőle, de most lennék én is itt. Sokkal jobban érezném magam, mint a borús teremben vagy az esős Londonban.
Hamarosan egy csoport érkezik, aminek az egyik tagja maga a professzor úr. Mivel az időutazás nem lehetséges, biztos vagyok benne, hogy ez egy nagyon is közelmúltbeli esemény emléke lehet. De jó neki, hogy sikerült bekerülnie közéjük. Mondjuk, ha ez tényleg sikerült, akkor megértem a mai óra témáját. Látszik is rajta, hogy mennyire élvezte és megtisztelve érzi magát.
Az énekeket nem ismerem fel, mintha egy ősi nyelven énekelnék, de ez nem is meglepő annak tudatában, hogy mennyire régre nyúlik vissza ez a kultúra és szertartás. Kifejezetten tetszik, amit látok. Sajnálom mikor véget ér, még részt vennék benne, gondolom nem álltak meg ott az ünnepléssel, ameddig az emlék tart, de azt hiszem, utána olyan történhetett, amire mi már nem kapunk engedélyt. Akár a csoport részéről, akár a professzor úr részéről.
Mikor visszatérek a tanterembe, a holmimhoz sietek és iszok egy kortyot. Kicsit még kótyagos vagy az utazás miatt, de semmi egyéb. Viszont utána muszáj lesz hazamennem és pihenni egy kicsit. Miután elenged minket a professzor úr, felkapom a holmimat és indulnék is, de még éppen hallom a kérést mielőtt kimennék az ajtón. Visszamegyek, aláírom a jelenléti ívet és már távozom is. Azt hiszem, újra át kell majd néznem ennek az órának az anyagait, ha kíváncsi is vagyok rá, mi történt itt.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Armin Narek - 2022. 02. 19. - 14:13:00
Imbolc és Samhain, honnan erednek?

(https://i.pinimg.com/564x/61/3c/6a/613c6ae764f1e805b388aa1d9308b457.jpg) (https://i.pinimg.com/564x/38/f8/d5/38f8d5d357722a97023ab74859787f35.jpg)

2003. február 3.

outfit: school day (https://i.pinimg.com/736x/ab/76/53/ab76539e18cff797bcad27d5261d9a60.jpg) # megjegyzés: ::)

Sophie túl kedves volt. Caine-nek meg kellett volna tanulnia, hogy ne késsen és ne legyen olyan fene rendetlen. Méghogy én piszkáltam, nem is éltem vele egy háztartásban, hogy miattam ne hozza el a cuccait az órára. Meg amúgy is… mennyibe telt volna útközben venni egy ceruzát és egy füzetet. Nem is, mintha számított volna. Én magam sem jegyzeteltem semmit, csak firkálgattam a füzetembe… és mikor már meguntam a kelta csomókat, virágokat kezdtem el rajzolni.
Szép lassan a firkálást felváltotta Caine bámulása. Mellette akartam ülni. Mellette… hogy ne Sophie-t piszkálja. Azért az asztal alatt megérintettem a combját és kicsit megszorítottam, ahogy rákérdeztem, ő ért-e ebből az egészből bármit is. Én nem értettem, de őszintén szólva nem is érdekelt.
- Nyugi, csak azért ültem melléd, hogy ne Sophie-t piszkáld a jegyzetek miatt. - magyaráztam halkan. - Nem kéne a barátaimat elűznöd.
A tanár felé fordultam, mintha bármit is felfognék ebből az órából. A jegyzetelést viszont végre valami egészen más szakította félbe. Oda hívott, hogy gyűljünk köré. Caine-t persze úgy rángattam magam után, mert magától aztán meg nem mozdult volna.
- A következőkben egy olyan Imbolc ünnepet fogunk megtekinteni, amit egy most is tevékenykedő druida csoportnak köszönhetően sikerült megtekintenem.[/i] - emelt fel egy kéken ragyogó fiolát a professzor. Remek. Megint valami szörnyű illúzióba keveredek, amiben Caine-t kell megmentenem. Nem akartam, nagyon nem… és ha nem lett volna jelenléti ív, fogtam volna magam és húztam volna el.
- Az emlék végeztével mindenki vissza fog térni ide.
Szorosan kapaszkodtam Caine-ben, ahogy elmerültünk az emlékben. Egy szertartás volt, amit láttunk, pontosan úgy, ahogy a professzor mondta. Engem nem maga a menet foglalkoztatott, inkább a dallam és a színek kerítettek hatalmába. Aztán táncoltak, beleveszve a ritmusa. Ez művészet volt. Gyönyörű, természetesen művészet.
Szólni nem tudtam, csak bámultam és már el is képzeltem egy festményen ezeket az árnyalatokat. A virágokat, a gyümölcsöket, a fehér ruhát. Ezekkel az élményekkel tértünk vissza a kopár előadó terembe és vonszoltuk vissza magunkat a padok közé.
- Neked tetszett?  - kérdeztem csendesen Sophie-t, ahogy odaértünk mellé és lehuppantam a korábbi helyemre. Érdekes benyomás volt, amit ezen az ünnepségen szereztem… ha már az óra nem is volt több némi száraz tényközlésnél.
Ahogy a tanár elengedett, a kezembe vettem a táskámat és már pakoltam is el a cuccaimat, meg az órai vázlatot, amit kaptunk.
- Sophie, nem ebédelsz velünk?



Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Serena Fawley - 2022. 02. 20. - 21:56:24
Mágiatörténet óra

(https://i.pinimg.com/564x/8e/54/16/8e54166b44f7b328d0e62b61c850ac68.jpg)

2003. február 03.

Az óra kezdett a végéhez közeledni, de Henricksen a végére tartogatta az izgalmas részt. Még magyarázott pár dolgot a duridákról, de végül előkerült egy merengő. Vajon milyen emléket szerezhetett meg?
A kérdésemre hamarosan választ is kapok: egy jelenleg is működő druida csoport ünnepét nézhetjük meg. Izgatottá válok, hiszen ez egy természeti ünnep, a tavasz eljövetelét jelenti. Persze nem csillagászati értelemben, nekik egy kicsit korábban van ez az ünnep. Ennek az ünnepnek fix időpontja van, mégis érdekes lenne megvizsgálni, hogyan hatnak rá a csillagok és a bolygók. Valami mégis lehet ebben az időpontban, hogy mindig ilyenkor ünneplik. Mielőtt a merengőhöz lépnék, ezt gyorsan fel is írom magamnak emlékeztetőül, és csak utána lépek oda a varázstárgyhoz.
Az utazás nem valami kellemes, de minden perce megéri.
A druidák gyakorlott mozdulatokkal, és énekléssel köszöntik a tavaszt, habár az idő még hűvöses, és meteorológiailag még messze van. Mégis, számukra megkezdődött a tavasziasodás, az éj év, az élet kezdete. Az új lehetőségek ideje. Figyelem a lányokat, ahogy kosaraikkal a Stonehenge közepébe viszik az ajándékokat. Az ünnepség is kellemes zenével, tánccal telik, látszik, hogy örülnek az új évszak elérkeztének. Felszabadultan fogadják a tavaszt.
Amíg figyelem őket, elgondolkodom azon, hogy mennyivel szabadabb életet élnek ők, mint mi az egyetemen. Habár a druidák képzése sem lehet könnyű, a mi kötött tanrendünk nem enged meg ilyen mókázásokat.
Na persze, azért mi is megtaláljuk az alkalmat erre, de valahogy mégis más a bulizás célja. Az ünnepség végeztével szomorúan tértem vissza a valóságba. Kellett pár pillanat, hogy visszanyerjem az egyensúlyomat, de aztán az asztalomhoz léptem, gyorsan összeszedtem a holmimat, és a jelenléti ív felé indultam. Már nem sokan maradtak a teremben, gyorsan aláfirkantottam a papírt, és Henricksenre néztem:
-Igazán érdekes óra volt, professzor. - mosolyogtam rá. - A szüleim vizsgálták a csillagászat és a stonehenge-i druidák kapcsolatát, ha gondolja, előkereshetem Önnek.
Feltételeztem, hogy érdekli a téma, miért is tartott volna órát a druidák életéből.
-Vizsgálták már az Imbolc ünnep körüli asztronómiát? Furcsának tartom, hogy ez nem egy igazán csillagászati időponthoz kötött ünnep, mint a napfordulók. Mégis van benne valami rejtélyes. Kell, hogy legyen valami ilyesmi oka is ennek a dátumnak.
Nem akartam okoskodni az óra közben, de reméltem, hogy Henricksent érdekli a véleményem. Ezért is jöttem ide hozzá az óra végeztével, amikor már alig voltak a teremben. KÍváncsi voltam az ő véleményére is, hiszen eddig is egész sok újat tudott nekem mondani.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Frey Henricksen - 2022. 02. 26. - 20:36:21
Imbolc és Samhain, honnan erednek?
(https://i.pinimg.com/564x/8a/48/a8/8a48a89c1699d54d4dfa3d42d6e210b6.jpg)
to: Minden résztvevő

2003. ferbruár 03.



Valljuk be, ez az óra olyan felemásra sikeredett. Látom a diákok egy részén, hogy érdeklődnek, és valószínűleg néhányan még utána is néznek alaposabban a témának, de a többség száraznak és unalmasnak találja. Nem hibáztatom értük, ha valakiben nincs meg az a szenvedély, mint bennem, akkor ezek az érdekes tények csak üres szavak és száraz tananyag lesz. Pedig azt hittem, hogy a meglepetés, amit szerveztem az ünnepség megtekintésével kapcsolatban kicsit feldobja őket, de akkor talán valami mást kell kitalálnom nekik legközelebbre.
Annak örülök, hogy Ms. Fawley ezúttal is nagyon lelkesen állt hozzá a tananyaghoz, így nem is lep meg, hogy az óra végén hozzám lép és beszélgetésbe elegyedünk.
- Köszönöm, igazán hálás lennék érte. Bevallom, az asztronómia részéről nem láttam kutatást a Stonehenge-dzsel és a druidákkal kapcsolatban, viszont jelenleg bármire nyitott vagyok még a mágia eredetével kapcsolatban. Bevallom, a druida kutatásomba is ez miatt vetettem bele magam.
Nem mintha a korábbiak túlságosan is sikertelenek lettek volna, de nem árt több forrásból figyelni az események alakulását.
Lassan kezd kiürülni a tanterem, egy kicsit még beszélgetek a külföldi diákokkal, kikérem az ő véleményüket is a témával kapcsolatban, majd miután teljesen kiürült a tanterem elteszem a merengőt és a holmimat, majd én is távozom innen, hogy felkészülhessek egy következő órámra.


Köszönöm mindenkinek a részvételt.

A helyszín szabad.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Diana Hardy - 2022. 03. 25. - 13:01:13
Let the bells ring wherever they are
'Cause I was there saying

(https://i.pinimg.com/236x/50/a2/c3/50a2c30838f668740fa4da278b9e43f1.jpg)
diákok
(2003. március 25.)
d r e s s _ c o d e (https://i.pinimg.com/564x/d0/30/10/d03010f5171d1c187e78fdd0de640067.jpg)


Ha mondanom kelene egy képet, ami örökké a lényem része, akkor az Goya A kutya című képe. Akárhányszor megnéztem a festményt elszorult a szívem, és üvülteni tudtam volna, amikor közelebbről megnéztem a kutya szemét. Ahogy elborítja a sötétség, szinte nem is a kétségbeesés tükröződik a szürkeszínű, felleges tekintetben. Hanem az a tehetetlen belenyugvás. Vagy hogy nem érti, mi történik körülötte. Ilyen voltam én is. És aztán találkoztam Daniellel, és nem volt nyoma ennek a sötét anyagnak körülöttem. Most is félelem nélkül indultam el otthonról, mert tudtam, nem fognak bántani. Se az anyám, se az apám, se a tesvérem, se a volt férjem. Nem bánthatnak. És így képes vagyok minden nap egyenes háttal belépni a terembe, hogy előadáskat és szemináriumokat tartsak arról, amit régen gyűlöltem. Most már nem gyűlölöm. Daniel mellett megszerettem ezt is és a tanítást is.
Nem vagyok kifejezetten szigorú, és általában az órákon sem viselkedek úgy, ahogy a tapasztaltabb nagyon idős professzorok. Sosem szerettem többet kérni, mint amennyit bárki képes lenne megtanulni. A diplomáciában az embert csak egy kicsit támasztják meg a tudás oszlopai. A játszmákat nem lehet itt megtanítani. És nem is ez a dolgom, főleg nem ezen az órán.
Ahogy belépek a terembe, már izgatottan várom, hogy a kiadott témakörből milyen előadások születhetnek meg. Talán a Népek és kultúrák érdekelt a legjobban, és ha mugli lettem volna, egy másik életben, akkor talán most antropológus lennék, és talán tanítanék is. De most itt vagyok, ebben az életben. Másét most nem is bírnám el. Se azt, hogy két életem legyen. Eddig nem volt egy sem.
Előző órán már kiosztottam a témaköröket, így ennek megfelelően kellett felkészülni. Kiszellőztetek, és ahogy várom a befelé özönlő diákokat, mosolyogva közöntöm őket is. Igazából nincs is annál érdekesebb, mint tudást cserélni. Amikor egyetemre jártam, szerettem előadni, bár biztos vagyok benne, hogy vannak olyanok, akik a legkevésbé sem akarják ezt.
- Üdvözlök mindenkit! Remélem kellően izgalmasnak találták a témákat. Ahogy az óra címében is benne van, az idegen kultúrákról és népekről kértem tőletek előadást. Bár tudom, hogy az amerikai indiánok az egyik legizgalmasabb, szándékosan hagytam ki őket, róluk egy szabadon választható órán bezsélgetünk. A feladat tehát az volt, hogy egy harminc perces előadást tarsanak. Kizáró elem volt Európa, hogy egy kicsit kitekintsünk Ázsiára, az Óceániai térségbe és Afrikára, melynek kulturális összetétele csodálatos és érdekes. - magyarázom, és máris érzem, hogy milyen izgatott leszek. Egyik nap szegén Danielnek adtam elő, hogy hogyan élnek egyes afrikai közösségekben hogyan zajlanak a diplomáciai tárgyalások. Avalhol csak üvöltöznek egymásnak, a botjaikkal, aztán hazamennek. Bizonyára nagyon értékelte.
- Természetesen mindegyik kultúrában benne van a mágia, így remélem sikerült midnekinek belecsempésznie, és kiemelnie bizonyos kulturák bizonyos mágikus szokásait is. - zárom rövidre a mondanivalómat, hogy aztán bólintással jelezzem, kezdhetik is az előadást az első, bátor válalkozók. Iagából nem is bánom, hogy összevont óra, és mindekinek el kell rá jönni. Fontos legalább minimálisan szinten ismerni a világot, hogy ha valaki a szeszély vagy egy félrehoppanálás miatt nem ott köt ki, ahol akar, akkor ne falassa fel magát élve, mert megsért valamivel egy törzset.


TUDNIVALÓK

- Az értékelő reag 10 nap múlva, április 4-én érkezik.
- Minden egyetemistának kötelező a részvétel
- Részvétel: + 5 pont
- Hiányzás - 5 pont
- Aki nem tud az órán megjelenni, küldjön nekem egy baglyot!


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Sophie Flynn - 2022. 03. 29. - 09:07:00
ღ Bajszos nénik, medve bácsik ღ
(https://i.pinimg.com/736x/d1/85/a5/d185a575c51fb18e9d1f6b5c2190a58d.jpg)
órajárók
(2003. március 25.)
Ruci (https://i.pinimg.com/564x/13/f7/57/13f75785af255db7aab0dd81bed065cf.jpg)

Át fogom lépni a peremed a határ mentén,
Egy nagy ugrással föléd, a víz mélyén.
Aztán nem kell repülni, elszáll majd a kényszer,
Nem téveszt álom, ez egy valóságküszöb éppen. (https://www.youtube.com/watch?v=cztadr3kJhU&ab_channel=BagossyBrothersCompany)


Nagyot sóhajtva huppanok be a terembe, és kíváncsian lesek az ajtó felé, hogy jön-e be valami ismerős. Igazából reggel óta nem találkoztam Jasperrel, mert elhavaztak bennünket a tennivalók, meg az órák, és úgy minden. A kezemben szorongatott kakaóscsigával várom az órát, miközben enyhe gyomorgörccsel kűzdök, hiszen ma ELŐADÁÁÁS. Eléggé szívbajos vagyok az ilyeneknél, mert legendásan tudom magam beégetni, hogy hülyén mondom ki a neveket és furcsa izgalomból adódóan vagy hadarok, és idő előtt befejezem, vagy pedig makogok és el se tudom mondani a mondanivalómat. Változatok egy témára, igaz, Sophie? Hajajaj. Magamban morfondírozok, és próbálok stresszlevezetni a kakaós csigám majszolgatásával és azzal, hogy Jasperre gondolok. Meg Zserbóra. És a többi cuki kis állatainkra otthon. Oké, egy-két mély levegőt, és teljesen jól is leszek. Hamarosan megtelítődik emberekkel a terem, és egyre jobban izgulok. Szóval mégse vagyok jól.
Miss Hardy is hamarosan megérkezik, és olyan elegánsan bevonul, hogy mindig lenyűgöz. Én bezzeg mindenhoha úgy csörtetek meg, int aki éppen most gázol át tökön-paszulyon. Lehet Mikhail em véletlenül próbálkozik azzal, hogy valamiféle eleganciát veressen belém. Nem is tudom, miért nem tetszik ez Jaspernek, mert azért olyan trampli sem akarok lenni, és ettől még nem leszek kevésbé Sophie-s. Már az is nagy segítség lenne, ha nem esnék orra állandóan a saját lábamban, egy tökéletesen sima, és egyenes útszakaszon.
- Üdvözlök mindenkit! Remélem kellően izgalmasnak találták a témákat. Ahogy az óra címében is benne van, az idegen kultúrákról és népekről kértem tőletek előadást. Bár tudom, hogy az amerikai indiánok az egyik legizgalmasabb, szándékosan hagytam ki őket, róluk egy szabadon választható órán bezsélgetünk. A feladat tehát az volt, hogy egy harminc perces előadást tarsanak. Kizáró elem volt Európa, hogy egy kicsit kitekintsünk Ázsiára, az Óceániai térségbe és Afrikára, melynek kulturális összetétele csodálatos és érdekes - magyarázza Miss Hardy, és igazából csak elgondolkodom, hogy ez is miért olyan fontosan kötelező. Bár lehet mondjuk, nem ártana tudni, hogy mondjuk egy szuahéli melyik fától kap mondjuk vérszemet vagy az abban rejtőző magtól. Nem mintha olyan sok szuahéli lenne errefelé, de hát ugye sosem lehet ezt tudni. Amikor véget ér az előzetessel, lassan erőt veszek magamon, hogy ha senki sem kezd, akkor kiaraszoljak a pódiumra, és a kezemben gyűrögetve az előadásom anyagát, végignézzek a tömegen, akik engem bámulnak. Lehetetlenül kínosan érzem magam, és azt kívánom, inkább csináljanak mást ne is figyeljenek rám, ahogy itt szenvedek nekik, meg minden. Keresek néhány ismerős arcot, hogy erőt merítsek, majd egy kétségbeesett sóhajtás után ismét nekigyürkőzöm az anyagnak.
- Ehöm. Szóval... Én az ainukról szeretnék beszélni, mert a képeken olyan aranyosan néztek ki. Meg azért is, mert a néniknek bajszuk szokott lenni, és az ott nagyon tüneményesnek számított. Szóval lehetnének akár szakállas törpök is. Sőt a bácsik már egészen törpösen néznek ki- magyarázom, és elpirulok, mert ennél bénább bevezetőt még nem mondtam.
- Szóval... Az ainuk Japán őslakosok, akik Hokkaidóban éltek, meg egy kicsit Szibéria területén. A nevük embert, emberit jelent. Nem kimondottan jöttek ki a japánokkal, folyton háborúskodtak egymással, és az idők múltán még a betegségeiket is elkapták. A Meiji-korszakban pedig már gyors asszimilációra törekedtek velük, így csak nem teljesen beleolvadtak a japánok közzé.
Magyarázom, de aztán már lassan elérek az izgalmasabb részhez is, miközben szinte arra koncentrálok, hogy ne ejtsek ki hülyén semmit. Azért az egyetemen már elég ckiki, de legalább az egyetemisták már nem gonoszkodnak, meg lovagolnak egy kis nyelvbotláson, mert végül is kölcsönösen nem érdekeljük egymást. Közben azért körbeadok néhány képet (1 (https://apjjf.org/data/3500AinuWomen1.jpg), 2 (https://mult-kor.hu/image/article/main/.630x1260/48022.jpg?lavid=246116), 3 (https://m.nyest.hu/media/ainuk-2.png)), hogy megnézzék az ainukat rendesen is.
- Senki nem borotválkozott, szóval emiatt nézett ki mindenki úgy, mint Törpapa, a Hupikék Törpikékből. A nőkre jellemző volt a furcsán rémisztő ajak tetoválás is, ami miatt tiszta fekete lett a szájuk környéke. Minél idősebb lett egy nő, annál nagyobb területet tetováltak nekik, míg nem az egész szájuk fekete nem lett. Az ainuk abban hittek, hogy minden lényben szellem lakozik, a kamuy. Ezek lehettek jók, vagy meg is romlothattak. A medvék különösen nagy tiszteletnek örvedtek náluk, hiszen Kim-un Kamuj, a medvék és hegyek istene volt. Előfordult az is, hogy egy elárvult bocsot befogadtak, felneveltek, és utána rituálisan elfogyasztották őt, az istennek áldozva. Ez az ünnepük a  Iomante vagy Ijomante. Itt a lelket a macinak visszaküldik a szellemekhez. Nagyon szerettek chitatot készíteni, ami nyers húsból, csontból összeaprított étel volt, amit mindenki közösen aprított össze, és ez által rituálisan finom lett. Egyébként rettenetesen jól tudtak jósolni, akár, hogy fiú vagy lány gyermek születik, vagy úgy tartják képesek voltak egyesek még a halált és a nagy sorú végzetet is megjósolni.
Lezárom a mondókámat, és visszaiszkolok a helyemre. Remélem ez a medveáldozatos szertartás kellően mágikusnak bizonyult. Remélem azért nem volt ez az előadás olyan elkeseredetten nevetséges.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: April Sheridan - 2022. 03. 29. - 18:18:54
୪ Koreai Sámánizmus ୪
to;órán részt vevők
(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0e/Hyewon-Munyeo.sinmu.jpg/250px-Hyewon-Munyeo.sinmu.jpg)

2003. március 25.


zenéd: Korean Shamanic Ritual Music (https://www.youtube.com/watch?v=sgu_G7_oTXk&ab_channel=AWorldOfMusic) ● outfited: style (https://hips.hearstapps.com/vader-prod.s3.amazonaws.com/1582657346-springoutfits-stories-1582657339.jpg?crop=1xw:1xh;center,top&resize=768:*)


A március is úgy repült el, mintha fél hónap lett volna, pedig 31 napos. Most, hogy a nappalok egyre hosszabbak, és a nagy téli kabát sem kell már, gyakran időzöm campus füves területein, vagy bent a város parkjaiban. A mungó ablakain is csodálatosan besüt a nap, és ilyenkor azt kívánom, bár mindig sütne. Ha nem jönne elő a hold, vagy legalábbis, ne az egész...akkor Charlienak sem kellene szenvednie. Zavar, hogy félt engem magától, és nem tudom, mi többet tehetnék. Eszembe jutott az is, hogy a nagy kétségbeesésembe küldök egy baglyot annak a 2 lánynak, akik próbálkoztak valami főzettel, de a teljes elhatározásig azonban nem jutottam, mert a nyakamba szakadttak a gyakorlati óráim. Kezdenek hiányozni az első éves uncsi órák, akkor mintha több szabadidőm lett volna. Ja, lehet hogy volt sok szabadidőm, de akkor úgy ittam a nyugtató és szedáló italokat, hogy azóta sem tudom, hogyan is mentem át a vizsgákon. Konkrétan nem emlékszem a vizsgáimra, és nem túlzok. Ahogy benyitok a terembe, körbe se nézek, csak igyekszem minél hamarabb lezuttyanni valahova a sarokba. Nem vagyok cseverészős kedvemben, sőt egyáltalán, semmilyen kedvemben sem vagyok.
- Üdvözlök mindenkit! Remélem kellően izgalmasnak találták a témákat. Ahogy az óra címében is benne van, az idegen kultúrákról és népekről kértem tőletek előadást. Bár tudom, hogy az amerikai indiánok az egyik legizgalmasabb, szándékosan hagytam ki őket, róluk egy szabadon választható órán bezsélgetünk. A feladat tehát az volt, hogy egy harminc perces előadást tarsanak. Kizáró elem volt Európa, hogy egy kicsit kitekintsünk Ázsiára, az Óceániai térségbe és Afrikára, melynek kulturális összetétele csodálatos és érdekes .
 Fáradtabbnak érzem magam a szokásosnál, de nem tudom az okát. Az Alderon büfés lányt, Sophiet is csak akkor veszem észre, mikor  már kifele megy, hogy a kiselőadását megkezdje. Eléggé fájt, hogy Európáról nem lehet előadni, mert eső korban csak európai népek és a kultúrájuk jutott az eszembe. Aztán rátaláltam a koreai sámánizmusra, és keresgélhettem volna tovább is, de nem volt kedvem, így amit először találtam, arra esett a választásom. Nem azért, mert különösebben tetszik, csak minél hamarabb végezni akartam. Ahogy hallgatom Sophie előadását, kicsit megnyugszom, hogy nincs tele tudományos kifejezésekkel, amit nem értek, ezért aztán olyan ostobának kezdem érezni magam, mint egy hegyi troll. A nénik kifejezésen mosolygok, mert inkább a kislányok szokták így megnevezni az idősebb nőket, de ehhez a lányhoz illik. Bácsik, meg törpök, akár egy mesébe is kezdhetne, azokat szeretem. A képeket én is megnézem. A lány, a medvés képet elég bizarrul fest, el is húzom a szám, és azt hiszem, a szemeim is kissé kikerekednek.
- Uh, ez...elég csúnya...
Jegyzem meg halkan, majd tovább is adom a képeket, hogy a többiek is megnézhessék a bohóc sminkes nőket. Tovább hallgatom Sophie előadását, kényelmesen az asztalra könyökölve.
- Senki nem borotválkozott, szóval emiatt nézett ki mindenki úgy, mint Törpapa, a Hupikék Törpikékből. A nőkre jellemző volt a furcsán rémisztő ajak tetoválás is, ami miatt tiszta fekete lett a szájuk környéke. Minél idősebb lett egy nő, annál nagyobb területet tetováltak nekik, míg nem az egész szájuk fekete nem lett.
Nos, fogalmam sincs, mi az a Hupikék Törpikék. Ha mesekönyv, akkor nem olvastam, bár gondolom nem maradtam le sok mindenről, bizonyára apró kék kis törpékről szól.
Az ainuk abban hittek, hogy minden lényben szellem lakozik, a kamuy. Ezek lehettek jók, vagy meg is romlothattak. A medvék különösen nagy tiszteletnek örvedtek náluk, hiszen Kim-un Kamuj, a medvék és hegyek istene volt. Előfordult az is, hogy egy elárvult bocsot befogadtak, felneveltek, és utána rituálisan elfogyasztották őt, az istennek áldozva. Ez az ünnepük a  Iomante vagy Ijomante. Itt a lelket a macinak visszaküldik a szellemekhez.
Befogadták, felnevelték, majd ezek után megették? Veszélyes az élet ott, ahol gyenge a civilizáció. Miután Sophie befejezte a kiselőadást, én is veszek egy nagy levegőt, és kimegyek. Hát essünk túl ezen is.
- Én a koreai sámánizmusnak néztem utána, remélem hoztam pár érdekes dolgot, és a hátsó sorokban sem alszotok el. Ha mégis hát..részvétem.
Őszinteség pipa. Mikor nincs jó kedvem, általában akkor vagyok a legőszintébb. Nem tudom, miért, ez valahogy így alakult az évek során. Egy fáradt mosolyt intézek társaim felé, majd belekezdek.
- A koreai sámánizmus a koreaiak különböző vallási hiedelmeit és gyakorlatait öleli fel. Maga a sámán a többi sámán kultóráktól eltérően itt nő, aki közvetítőként funkcionál a szellemek vagy az istenek, valamint az emberek között. A sámánokat azok veszik igénybe, akik a szellemi világ segítségét szeretnék kérni. A sámánok rituálékat tartanak annak érdekében, hogy szerencsét hozzanak, gyógyítsák a betegségeket, kiűzzék a rossz szellemeket, kiengeszteljék a helyi isteneket, vagy vezessék az elhunytak szellemét a magasabb mennyei birodalmakba.
A sámánok egy fajta gyógyítók is. Gyerekkoromban egyszer a kezembe akadt egy könyv, amiben szó volt sámánokról, sámán dobokról, és táltosokról is, de ez az emlék már egyre haloványabban él bennem.
-A koreai sámánizmus egyik központja a Csedzsu-sziget. A sámánt mágusként, gyógyítóként és misztikusként ismerik. A sámánt az különbözteti meg más gyógyítóktól vagy papoktól, hogy transzba tudja vinni magát dalokkal, különböző főzetekkel. A transz folyamán a sámán lelke elhagyja a testét, és más világokba utazik, ahol segítő szellemek irányítják a munkáját. A sámán több szinten is gyógyít, fizikai, pszichológiai és spirituális szinten. Egy mindenes medimágus.
Ők a Joly Joker. Be is szedheték mindegyik posztra a fizetéseket. Tök mindegy, mi a bajod, majd a sámán megoldja. Kifüstöli a lelkedből a mini dementort, ami miatt depressziós vagy.
-A sámánisztikus rituálék során a sámán áldozatot ajánl fel a szellemeknek. Ének és tánc révén a sámán kéri a szellemeket, hogy avatkozzanak be az érintett emberek sorsába, gyógyítsák meg, űzzék ki belőle a gonoszt. A sámán  színes ruhákat visel, sosem feketét, célja, hogy kiemelje őt a tömegből. A ruhát elődjeitől örökli, mindig szerepel rajta egy madár, ez jelképezi a repülést. A rituálé során a sámán többször változtatja a ruházatát, bár ennek az okát nem találtam meg. A rituáléknak három elemük van. Az elsők a szellemek mint a népi hit tárgyai. A második elemet jelentik a hívők, akik imádkoznak ezekhez a szellemekhez. A harmadik pedig a sámán, aki közvetít az előbbi kettő között.
Pár képet én is körbe adok, amiket a ruhákról találtam,  1 (https://cdn.nwmgroups.hu/s/img/i/1711/20171129delkoreai-samanizmus6.jpg?w=800&h=533&t=5)  ,   2 (https://images.slideplayer.hu/8/2196871/slides/slide_4.jpg) aztán visszaülök a helyemre.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Petrik Soon - 2022. 03. 30. - 10:09:05
A Tróger előadása
A sumér sörfőzés rejtelmei

Megjelenés:
(https://i.imgur.com/Sp3axl6.png)

2003. március 25.

Remek, tavaszias időre virradtunk és nem is lehetne alkalmasabb az idő arra, hogy az előadás előtt eltöltött perceket az egyetem udvarán töltsem és felkészüljek az előttem álló feladatra. Egy előadást megtartani mindig stresszes feladat. Kiállni az ember tömeg elé és elmondani amivel készültünk az egy könnyű dolog, ha becsukott szemmel tesszük és nem figyelünk a közönségre. Az előadásban pont a nagy közöség a probléma, ami miatt én is feszélyezve érzem magam. Az egyetlen orvosság csak az a bűvös tabletta, amit minden boltban árulnak, de tudjuk, hogy semmire sem jó. A tényleg megoldás viszont itt lapul a zsebembe és pillanatok alatt már szívom is a varázscigarettámat egy padon ülve.
~Ehhez mocskosúl be kell tépnem.~ Majd a hanyat vetve magam a padon füstölöm el a cigarettámat.
A nagyelőadóban már sokan ülnek és épphogy csak nem késtem el. Vörös szemekkel szédelgek be a harmadik sorba. Szeretek viszonylag az első sorokban ülni, mivel a betépett szemeimmel csak felhívom magamra a figyelmet.
Az első eladó egy Sophie nevű lány, aki az ősi japán kultúráról hozott egy kis előadást. A képek hozzám is eljutnak, és azokat látva egy halk nevetés jön rám.
~ Ez k....va vicces! Tetovált szájú, megmedve zabáló nők! ~ Nevetésem erőltetve kell visszafojtanom, ami némi kis rekeszizom fájdalommal jár, de a bennem rejtő feszültség is csökken. Az első előadó bátor, és legalább oldja a hangulatot. A lány után egy újabb hölgyemény következett, aki a koreai sámánizmusba vezetett be minket. Tartalmilag tudományosabban közelítette meg az előadásmódját, és egy csöppnyivel a varázslathoz is közelebb állt.
~ Na ez tetszett. ~  
Jegyzem magamban, majd úgy tűnik a további jelentkezők bátorsága abba maradt. -Csessze meg...- Hangzik el halkan a számból majd egy kissé lassan, szédelegve állok fel a padomtól. A papírjaimat lehúzva, kisétálok és szembe kell néznem a rám szegeződő tekintetekkel, akik talán most még furcsálják az én betépett vörös szemeimet.
~ Lesza...om, hogy mit gondoltok. ~ Gondolom magamban, majd kezdek hozzá.
-Sziasztok. Petrik Soon vagyok... - Forgolódok és próbálom felmérni ki az aki figyel rám, és ki az aki csak a tollával játszik. - Én a sumérokról hoztam nektek előadást. A sumérok mai Irak területén a Tigris és az Eufrátesz folyó találkozásánál éltek, és tudomásunk szerint az öntözéses fölművelés egyik első alkalmazói, és ennek révén gabonát és árpát is vetettek. - Mondanivalóban érezni azt a bizonyom érdektelen stílust, de ettől az előadás csak még viccesebb.
- A sumérok hierarchikus társadalomban éltek. Város államokat alapítottak, a hierarchia felső fokán a papok áltak, akik állítólag varázslók voltak, és akkor a bevezetés legyen is ennyi térjünk át a sumér diplomácia lényegére, minden egyetemista kedvenc időtöltésére a piálásra. - Mosolyodom el és remélem sokak érdeklődését felkeltettem.
- Egy tavalyi kutatás szerint nem az egyiptomiak, hanem a sumérok voltak az elsők akik igazi sört főztek. Az öntözéses földművelés révén az árpa egy részét a háztetőkön erjesztették különböző módszerekkel. Egyik fontos istenük volt Ninkaszi [Ninkasi], aki a sör istene volt. A neve szószerinti fordításban annyit jelent, hogy "a hölgy, aki megtölti a szájat". - Remélem sokan felnevetnek.
- A sumér sör elkészítése a következő: Sík felületre, vagy házak lapos tetejére nagy felszínű, ponyvaszerű anyagot (gyékényt) fektettek le, majd erre a felületre elegyengetve árpát szórtak, enyhén földet terítettek rá, amit folyamatosan locsoltak a tűző napon vízzel, s közben hosszú póznákkal forgatták a víztől duzzadó árpaszemeket. A sörfőzésre tartogatott részt tovább locsolták és csíráztatták, s az így kapott malátát használták fel a sör elkészítéséhez. A malátát megdarálják, majd vízzel elegyítik és kemencében megfőzik — modern kifejezéssel cefrét készítenek. Ezt a cefrét, ha üstben forralják, akkor már titabnak, vagy üsttitabnak nevezik. Az ezt követő erjedés a sumer sörfőzés egyik nagy titka. Szinte semmit nem lehet róla tudni, így azt sem mennyi ideig zajlott, milyen anyagokat adagoltak még hozzá, s milyen folyamatok zajlottak le közben. - Egy kis hatásszünetet tartva folytatom. - Mágiatörténészek szintén egy tavalyi kutatása megoldotta a rejtélyt. A cefréhez egy, már-már kihalt mágikus növényfaj leveleit keverték, és az így kapott "bájital" volt maga a sör. Ebből kifolyólag nem véletlen, hogy a köznép csak nagyon ritkán fogyaszthatta. Alapvetően a papok és az arisztokraták kiváltsága volt. A bájital hatása, hogy fogyasztói kimagasló eufórikus állapotba kerültek, így a sört magát különböző rituálékhoz is használták.-
Én nem készültem képekkel, így nincs is mit körbe adni, de ha valaki kíváncsi úgy is utána jár a dolgoknak.
- Hát ennyi. Igyatok sokat és Smoke Weed Every Day. - Egyik kezemmel "V" betűt mutatva a helyemre szédelgek és várom az eladások további sorozatát.






Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Armin Narek - 2022. 04. 01. - 15:27:49
valami kulturális dolog

(https://i.pinimg.com/564x/d7/b9/3b/d7b93b152b0cd9e5e131dd668849f80f.jpg) (https://i.pinimg.com/564x/e7/7f/41/e77f4135d0b0c12962b592a7c3ca67f8.jpg)

2003. március 25.

outfit: khöm (https://i.pinimg.com/564x/ab/76/53/ab76539e18cff797bcad27d5261d9a60.jpg) # megjegyzés: ::)

Kicsit késve értem a nagyelőadóba, mert csúszva ért véget a korábbi órám. Már valaki éppen az előadását tartott – talán Sophie –, nem nagyon figyeltem, csak becsusszantam az egyik hátsó helyre, és odaintettem Caine-nek. Ha akart átmászhatott mellém, pont egy hely volt mellettem az egész lelátón.
Éppen a jegyzeteimet és az előadáshoz hozott képeket pakoltam elő, mikor megérkeztek Sophie előadásának furcsa képei. Mivel nem figyeltem, ezért nem értettem miről van szó, a képek meg önmagában elég groteszknek bizonyultak. Kicsit elfintorodtam, aztán megköszörülve a torkomat áttoltam Caine-nek a jegyzeteimet, ha áthuppant mellém.
A következő téma a koreai sámánizmus volt. Erre sem figyeltem igazán, ugyanis túlságosan izgultam a nyilvános beszéd tartásától, ezért állandóan a jegyzeteimet olvasgattam, kicsit remegő gyomorral. Szinte kiszáradt a szám is mellé. Remek, tudtam, hogy ez lesz… én csak egy szerencsétlen művész vagyok, nem valamiféle tudós, aki megtanul előadásokat tartani. Ráadásul elég laza sem voltam az egészhez. Talán ezért zavart a sumeres csávó, akiben volt valami erőltetetten laza. Ez sosem volt szimpatikus… túlságosan hasonlított Cainre.
– Hát ennyi. Igyatok sokat és Smoke Weed Every Day.
Erre csak felvontam a szemöldökömet és Oscarra pillantottam magam mellett.
– Ha te ezt mondod a végén, megöllek…  – Közöltem és felvettem a padról a jegyzeteimet és a képeket, majd kikászálódtam a helyemről, lényegében megtaposva Caine-t is, hogy előre botorkálva, én magam is kiálljak a többiek elé. Hülyén nézhetett ki, ahogy a hatalmas testemmel totál zavartan ácsorogtam elől.
A füzetemet kinyitottam, a képeket pedig egyelőre letettem. Még a lélegzetemen is éreztem aztán a két képemet megpöcköltem, hogy a levegőbe emelkedjenek, majd megnőjenek úgy, hogy hátulról is lássa mindenki. Amíg azokat nézték, nem kellett engem bámulniuk.
– Az én témám az egyiptomi mágia. – Kezdtem bele és kicsit megköszörültem a torkomat. – Egészen pontosan az ókori egyiptomi mágia, mely az egyiptomiak hite szerint Thot istentől származott. Azonban ez a mágia nem szimplán varázslást jelentett, hanem egyfajta beavatottak számára elérhető tudást. Lényegében a papsághoz kötödött… khöm…  – Megint megköszörültem a torkomat, mert az borzalmasan száraz volt továbbra is.

(https://i.imgur.com/oopiDVh.jpg)

– A beavatott pakok a heka, az az a mágia, a tudás birtokába kerültek.  – Mutattam a képemre, ami ezt hivatott bemutatni. – A tudásuk forrása az Életházakban található könyvtári anyagokból származott. Az egyik legismertebb varázsszöveg az Ebres papirusz, mely orvoslással kapcsolatos.  – Megnyaltam a számat, mielőtt folytattam volna. – Az egyiptomiak alapvetően kétféle mágiát alkalmaztak. Az utánzó és az átviteli mágiát. Utóbbira jó példát jelentenek a Piramisszövegek. Ezeket a piramisok belső falára vésték fel és a fáraó lelkének túlvilági utazását segítették.
Kicsit mocorogtam, mert nagyon kellemetlenül éreztem magam, mint mindig, bár a hangom remegése egészen gyorsan megszűnt.
– Az ellenség elpusztításának támogatására is használtak mágiát. Nektanebosz története is ezt mutatja be. Rontó mágiát alkalmaztak az ország ellenségeivel szemben.  – Folytattam, majd a következő képre mutattam: – Alapvetően azonban, ahogy korábban említettem főleg gyógyításra használták a mágiát.

(https://i.imgur.com/SQ8Harz.jpg)

– Az orvoslás és a mágia sosem választódott külön az egyiptomi civilizáció esetében. A gyógyításhoz amuletteket készítettek, melyeket varázsigékkel láttak el. A betegség megkötésére matet net szut nevű növényből készítettek négy csomót, melyet a beteg fejére is helyeztek, hogy megkössék a betegséget. Ebből látható, milyen változatos mágiát alkalmaztak minderre.  – Fejeztem be végül. – Hát ennyi lett volna az előadásom.  – Zártam le végül és ha megnézték maguknak a képeket, két pálcaintéssel az eredeti méretükben visszavarázsoltam őket magamhoz. Aztán szépen visszasiettem a helyemre.



Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Serena Fawley - 2022. 04. 01. - 19:35:20
Aboriginals

(https://i.pinimg.com/564x/aa/8d/27/aa8d271200a717c4fad9b036e5be2c6e.jpg)
outfit (https://i.pinimg.com/236x/19/15/14/1915143c6337ff28a321dd1fd4f375af.jpg)

2003. március 25.

Nagyon vártam már ezt az órát. Ebben a témában nagyon képben voltam. Nem is lehetett másképp, hiszen Dorian alapvető témája az ősi kultúrák vizsgálata volt, és én is éppen eleget jártam keltem a világban, hogy megismerkedjek különböző varázstársadalmakkal.
Nem volt túl sok szép emlékem Ausztráliáról, de a mágiájuk, az ősi tudásuk lenyűgöző volt, és elég hosszú időt el is töltöttem ott, így gyorsan le is csaptam erre a témakörre. A kidolgozásban Dorian is segített egy kicsit, jó volt együtt dolgozni, és láttam, hogy örült, hogy segíthet. Adott is pár tippet, és én is előszedtem az ausztrál relikviáimat és el is hoztam bemutatásra.
A prezentációkat Sophie kezdte, egy japán törzset mutatott be, aztán jött April egy koreai előadással. Utánuk két src jött, akiket annyira nem ismertem, inkább csak láttam őket már más órán is. Az egyikük a sumérokról tartott kiselőadást, a másik pedig Egyiptomról.
Úgy döntöttem, nem várom tovább, következzenek az ausztrálok.
-Sziasztok! - álltam ki a tanárnő és a társaim elé. - Én az ausztrál őslakókat, vagyis az aboriginalsokat választottam. Tudni kell róluk, hogy sok-sok törzsre tagolódnak, mégis a mágiájuk nagyon hasonló, és találhatóak azonos motívumok. Most ezeket szeretném kiemelni, mintegy átfogóan végignézni az ausztrál varázstudományok alapját.
-Még ha nem is jártatok Ausztráliában, az Ulururól már mindannyian hallottatok. Ez egy szent hely, az őslakosoknak egy vallási és mágikus központ. Ez Ausztráliának gyakorlatilag a közepén helyezkedik el, és a törzsek mitológiája a sziklához köti a sámánjaik varázserejét.
Közben elővettem egy képet az Ayers Rockról, és felmutattam.
-Van egy érdekes elmélet, miszerint a hegyet mágikus erő védi attól, hogy "lerombolják" vagy hogy mugli behatások érjék. Ugyanis, ha valaki innen elvisz egy követ, folyamatos balszerencse éri. Valószínűleg tényleg kialakítottak köré egy védővarázslatot, és így próbálják a negatív, emberek okozta hatásoktól megvédeni szent helyüket.
Ekkor a kezemben vettem egy követ és felmutattam, majd miközben elkezdtem beszélni, körbeadtam a követ:
(https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/09/08/article-2035096-0DC508B200000578-885_468x683.jpg)
-Ne ijedjetek meg! Ez a kő nem az Ulururól származik - mosolyogtam. - Viszont az ősz törzsek sámánjai erősen kötődnek a földhöz, a természethez. Ők pálcák helyett ilyen köveket hordanak maguknál, hogy felerősítség a mágiájukat. Ezeket a köveket gedjinek hívják, és nagyjából tényleg hasonlóan viselkednek, mint a mi pálcáink. Kezdő varázslóként a kezükben tartják, de később már elég, ha a kő a zsebükben van, vagy a közelükben.
-Az aboriginal törzsek sámánjai főleg a természeti mágia alapjait követték: csillagászat, gyógynövények ismerete, alapvető átváltoztatások. Viszont a legerősebbek képesek voltak állattá is átváltozni, így segítve törzsüket. Nálunk ez animágiaként ismert, de ez közel sem annyira kifinomult változat, mint amit mi, jelenleg ismerünk és alkalmazunk.
-Az ausztrál mágiában nem az idézések a fő mágia előhívók, ők inkább a zenei motívumok felé indultak el a mágiafejlődésben. Ők zenével és dallal hívják elő magukból a mágiát, és inkább átrévülnek, átszellemülnek egy-egy varázslat elvégzése közben, mint koncentrálnának, mint mi.
-Végezetül a négy nagy ősz szellemet szeretném bemutatni: a Szivárvány Kígyót, Baiamét, Dirawongot és Bunjilt.
Elővettem még néhány képet, amiket majd felmutatok.
-A Szivárvány Kígyó a teremtő istenség megfelelője az ausztrál mitológiában. A teremtés során előjött a földből és megteremtette a hegyeket, dombokat, árkokat, ahogy ki-be mászott a földben. Természetesen a mitológia szerint ő az Uluru megalkotója is.
(https://s.japingkaaboriginalart.com/wp-content/uploads/1-Jimmy-Pike-Rainbow-Serpent-1.jpg)
-Baiame az égből érkezett és ő teremtette a folyókat és az erdőket. Ő ismertette meg az emberekkel az élet törvényeit, a tradíciókat, a zenét és a kultúrát. Ha Ausztráliában jártok, figyeljetek arra, hogy a nevét nem szabad kiejteni, alapvetően a nők ezt az ábrázolást sem láthatják - felmutattam a képet. - Khm... azt hiszem érthető, miért.
(https://www.researchgate.net/profile/John-Fryer/publication/44058646/figure/fig5/AS:668605461057566@1536419372551/Traditional-19-th-Century-recording-of-the-Baiame-cave-painting-from-7.ppm)
-Dirawong azt tanította meg az embereknek, hogyan éljenek a földön, hogyan gazdálkodjanak, és bevezette őket az össes fontos rituálé és ceremónia alapjaiba, ami az életükhöz szükséges.
(https://ctl.s6img.com/society6/img/9ho-JksodCU3pALZ-BNMNBMQD3Q/w_700/posters/top/~artwork,fw_2718,fh_3618,fy_-113,iw_2718,ih_3844/s6-original-art-uploads/society6/uploads/misc/b527fcc2e9664600b4d3764d1e414806/~~/aboriginal-art-goanna-lizard-dreaming-posters.jpg)
-Bunjilról tudunk a legkevesebbet. Ő egy ékfarkú sas, aki a szelet hozta e világra. Azonban a szél túlságosan felerősött, így nem csak a kellemes szellő, hanem a viharok, áradások, ciklonok is megjelentek.
(https://d19seqargx6mmp.cloudfront.net/product-images/b_5719.jpg)
-Azt sosem sikerült bebizonyítani, hogy ezek a szellemek emberek voltak-e, akikről a legendák szólnak vagy varázslények. Az ausztrál mágiatörténészek próbálnak bizonyítékokat találni, de nem sok hiteles irat maradt fenn.
-Köszönöm szépen a figyelmet! A követ majd kérem vissza, mert az én balszerencsém fogja azt követni, aki elrakja. - vigyorogtam rá a többiekre, és leültem a helyemre.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Jasper Flynn - 2022. 04. 01. - 20:01:57
a soha el nem készült előadás

(https://i.pinimg.com/564x/24/80/d9/2480d94e0e149edaf6dd681811fa6b27.jpg)

2003. március 25.

outfit (https://i.pinimg.com/564x/3b/ec/95/3bec953d137da4e5f3982988726a00b9.jpg)
 
„your future need you
your past doesn’t”

Ez a nap… nem elég, hogy sorozatban negyedjére ügyeltem a héten, valami nevetséges előadást is össze kellett volna hoznom az egyszál pöcsben táncoló bennszülöttekről. Hát ma nem volt hozzá humorom, az éjszaka két szülésnél is segédkeznem kellett, ami nagyjából annyit jelentett, hogy le-fel rohangáltam két korterem között és egy-egy babát nyomtak a kezembe. Aztán persze, mint egy rongybaba omlottam össze. Így még az utolsó éjszaka sem volt elég arra, hogy nekikezdjek a feladatnak.
Csak Sophie miatt nem akartam lógni. Így amikor beléptem a terembe és megláttam a vörös üstököt, azonnal odasétáltam és mellette lévő üres székre lehuppantam. – Szia Babám…  – Hajoltam a füléhez, aztán hátra dőltem. – Kakaós csigás a szád. – Közöltem, majd gonosz vigyorral rákacsintottam és kibányásztam a füzetemet a táskámból, hogy megmutassam Sophie-nak, milyen szép üres. Csak ciccegve megráztam a fejemet.
– Nem volt időm készülni. Már megint. Ez a hét kicsinál. – Magyaráztam és átvetettem mögötte a karomat, hogy egy kicsit megnyugtassam a lelkivilágomat. Elég ciki lesz csak úgy odanyögni, hogy bocsánat, de nem készültem, mert napok óta magzatvízben tocsogok, csak azért, mert elérte Londont a babyboom. Szóval már a fejemben fogalmaztam a szöveget… és közben azon kattogtam, de rágyújtanék egy szál cigire.
– Üdvözlök mindenkit! Remélem kellően izgalmasnak találták a témákat. Ahogy az óra címében is benne van, az idegen kultúrákról és népekről kértem tőletek előadást. Bár tudom, hogy az amerikai indiánok az egyik legizgalmasabb, szándékosan hagytam ki őket, róluk egy szabadon választható órán bezsélgetünk. A feladat tehát az volt, hogy egy harminc perces előadást tarsanak. Kizáró elem volt Európa, hogy egy kicsit kitekintsünk Ázsiára, az Óceániai térségbe és Afrikára, melynek kulturális összetétele csodálatos és érdekes. – Szólalt meg aztán a tanárnő, mikor végre elegen voltak a teremben. Aztán persze túl lelkesnek tűnt, szóval előre szégyelltem magam, hogy letöröm az óra első fél órájában. Narek után jöttem volna én az előadásban, akiről csak annyit tudtam, hogy Oscar Caine-nel nyomul, azzal a furcsa, hullataperolóval. Egy-két egyetemi bulin kívül nem nagyon láttam, akkor meg olyan részeg volt, hogy hiába is váltottunk pár szót, nem emlékezett rám és ha ráköszöntem úgy mereszgette
a szemét, mintha legalábbis zaklattam volna.  
– Természetesen mindegyik kultúrában benne van a mágia, így remélem sikerült midnekinek belecsempésznie, és kiemelnie bizonyos kulturák bizonyos mágikus szokásait is.
Szuper. Hát a kezembe vettem a Csurunga Népét. Nem állítom, hogy nem, de elég undorító volt ahhoz, hogy gyorsan becsukjam. Valahol a nemiszerves részeknél úgy döntöttem, hogy egy olyan órában kell olvasnom, mikor eléggé le vagyok szedálva. Semmi bajom az ausztrál őslakosokkal, de ezek kifejezetten furcsa népcsoportot alkottak. Az átalakulási rítusuk azonban kifejezetten érdekes volt.
A többiek előadása közül csak Sophie-ra figyeltem. Az övé bájos és zavaros volt, szóval tökéletesen hozta a formáját. Néha-néha még rá is kacsintottam, hogy segítsem a zavarát. Érdekes egyébként, hogy Narek majdnem ugyanolyan zavarral fecsegett, mint ő. Talán a művészeti suliban nem elvárás, hogy előadjanak. Ott mindenki olyan furcsán, elvarázsoltan lézeng.
– Tanárnő, én jönnék, de sajnos nem tudtam készülni. Egy hete minden este a Mungóban ügyelek, mert hirtelen mindenkinek szülni támadt kedve… és a kisbabák között nem megy annyira a pö… – pöcslengető mármint, mondtam volna, de elharaptam. – szóval az olvasás. De szívesen beadom írásban. Egy ausztrál népcsoportról írtam volna, akik egy különleges botszerű cucchoz kötik a lelküket, meg ilyesmi. Az ősapjuk meg valami vadmacska.  


Cím: Nagyelőadó
Írta: Evelyn Pye - 2022. 04. 03. - 22:58:10
Mindenki

(https://i.pinimg.com/564x/87/69/37/8769375035ade21806d5b7d5d73354ab.jpg)

2003. március 25.


Sietve rohanok az egyik órámra. Az utolsó pillanatban még akadt egy kis elintézni valóm, de ez miatt most kicsit úgy érzem magam, mintha Alice csodaországban örökké siető nyulacskája lennék. Már messziről kiszúrom a tanárnőt, ahogy a terem felé halad, ezért egy másik útvonalon megpróbálok elé vágni. Nem igazán szeretnék elkésni. Sikerrel is járok, de csak éppen hogy. Abban a pillanatban, ahogy lerakom az ajtóhoz legközelebb eső padra a holmim, meglátom, hogy belép a tanárnő is. Kicsit lihegek még, nem kellett volna ennyit rohanni. Anya biztos meg fog ölni, ha kiderül. Még mindig azzal nyaggatnak, hogy vigyázzak magamra.
Én viszont elhatároztam magam, és nem fogok a betegségem árnyékában élni. Még úgy sem, hogy ez egy olyan eset következtében, mint korábban a zsebórával akár az életembe is kerülhet. Fynn szerint már így is az utolsó pillanatban mentem el hozzá, mi lett volna, ha ezt is lekésem?
Most viszont itt vagyok, azóta egy kis idő is eltelt, mégsem tudom összeszedni magam valahogy. Le vagyok maradva a tanulmányaimban, már a vizsgamunkámat kéne csinálnom, hogy le tudjam zárni az iskolás pályafutásom. Egy oknyomozás közepén kéne állnom, de mostanában erősen elgondolkodtam egy második beavatkozáson, hogy teljesen meggyógyuljak. Viszont ennek is megvan a kockázata, amit nem biztos, hogy vállalnék.
Rendet rakok magam mellett, majd hallgatni kezdem a tanárnőt. A kiküldött bagolyposta szerint fel is készültem az órára, ezért mikor elkezdődnek az előadások, akkor én is a saját papírjaimért nyúlok. Aztán el is káromkodom magam, mert a papírjaim felét otthon hagytam. Nyelek egy nagyot, próbálom felidézni magamban, hogy mik lehetnek a hiányzó adatok, de nem megy.
Mikor rám kerül a sor, akkor felállok és a tanárnő felé megyek, hogy szembeforduljak az osztállyal. Eddig mindenki egész ügyes volt, biztos nagy csalódás leszek majd. De ezt főleg magamnak köszönhetem.
- Én az eszkimókat szeretném bemutatni nektek. Tudom, hogy sokan soha nem fogtok eljutni hozzájuk, tekintve, hogy Kelet-Szibériától Grönlandig az állandóan hideg, havas tájakon élnek.
Próbálok kis humort is belevinni az előadásomba ezzel is feledtetve a tényt, hogy elszúrtam az egészet.
- A hiedelem világuk szerint a szellemi életet hagyományosan animisztikus rendszer jellemezte. Ennek része lehet a sajátos lélekfogalmak, mint például a kettős lélek. Az élőhelyükkel összhangban a hitvilágot áthatja az állatvilággal való kapcsolatokat szigorúan szabályozó tabuk rendszere. Ennek vannak az elejtett állat iránti tiszteletet, az el nem ejtett állat iránti bizalomkeltést célzó elemei is, továbbá a túlzott vadászatot tiltó normái is. A közösségi ünnepek lehetnek évenkénti visszatérőek, kötődhetnek az egyén vagy a közösség életének korszakalkotó eseményeihez vagy álhatnak a sámán szeánszaiból, melyek funkciója szórakoztató, oktató is lehet, de valamilyen krízis elhárításának gazdag hiedelemrendszeréhez is kötődhet.
Ránézek a jegyzetekre, és megnézem a csillagozott részt. Itt ki akartam térni a tabu részére, mint kifejtendő téma. Lehunyom a szemem és összeszedem a gondolataim, majd folytatom.
- A tabu szentként vagy tiltottként megnevezett bármely emberi tevékyenységre vagy szokásra kiterjedő erős társadalmi tiltás vagy tilalom. A tabu megszegését a társadalom általában kifogásolhatónak és elítélendőnek tartja. A szó a polinéz kultúrából származik. Tabu lehet például a vérfertőzés, a kannibalizmus, szexualitás.
Ránézek a tanárnőre, majd a diákok felé, és végül le a papírra, amit a kezeim között szorongatok, majd ismét a tanárnő felé fordulok.
- Sajnálom, elhagytam a jegyzeteim további részét.
Ezzel lelépek a pulpitusról és visszasétálok a helyemre. Annyira azért talán elég lesz, hogy ne bukjam ezt az órát, mert akkor nagyon mérges leszek magamra.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Oscar Caine - 2022. 04. 04. - 15:03:10
Elszállás Indiáan
2003. március 25.

(https://i.pinimg.com/564x/f0/e6/92/f0e6927fbee85e78948d49da339b91f0.jpg)

zene: elloptad tőlem az életem (https://www.youtube.com/watch?v=AmI-WYozzLg&ab_channel=AWSofficial) ● oufit: tavasz van  (https://i.pinimg.com/564x/ab/15/6e/ab156ed4d1b04d36d72d92f5168df01a.jpg)


talán szokottnál hamarabb értem be az órára, de nem láttam sehol Armint. Így hát letelepedtem szerencsétlen Sophie mögé, és állandóan azzal piszkáltam, hogy de nem tudja-e hogy hol van Armin, vagy hogy jön e egyáltalán. pedig fontos dolgok ezek kérem szépen, hogy az ember tudni akarja, hol a férje. Persze, lehet sophie nem nagyon érdekelte egy kicist odavolt ettől az egész előadástól, amire én csak úgy sebtében készültem fe, mert csak lekaptam egy könyvet a polcról, amiből sámánizstikus hangok szűrődtek ki. Nagyon állatnak tartottam, és random felütöttem valahol tegnap este. Ehhez képest Armin tuti, hogy tök sokat készült. Már ha jött. Iagzából tényleg nem tudtam. A tanárnő is lassan megérkezett, én meg türelmetlenül könyököltem a padban, és doboltam az ujjaimmal.
- A feladat tehát az volt, hogy egy harminc perces előadást tarsanak. Kizáró elem volt Európa, hogy egy kicsit kitekintsünk Ázsiára, az Óceániai térségbe és Afrikára, melynek kulturális összetétele csodálatos és érdekes. Természetesen mindegyik kultúrában benne van a mágia, így remélem sikerült midnekinek belecsempésznie, és kiemelnie bizonyos kulturák bizonyos mágikus szokásait is - magyarázta Hardy, miközben lassan végignézett rajtunk én meg igyekeztem továbbra is csak az ajtót szugerálni, hogy jöjjön már Armin. Sophie aztán szépen lassan kivánszorgott, miközben úgy nézett ki, mindjárt összeesik. valami fura népcsoportról magyarázott, akiknek az asszonyaik ijesztően fekete szájúak voltak, amikor beesett Armin és hátrakullogott, én pedig azzal a lendülettel osontam fel hozzá.
- Nyugi, Narek, nem fogok a szamoai nők szexualitásáról dumálni - vigyorodtam el, miközben láttam rajta, hogy majdnem olyan fezsült, mint Sophie. Komolyan nem értettem miért kellett így rágörcsölni az előadásokra. Itt úgysem buktattak meg olyan random hülyeségek miatt, mint a Roxfortban. Közben a többi előadás is lepergett, és mit ne mondjak, elég érdekesek voltak. Főleg au utcsó laza gyerek a füves megmozdulasáaival. MÉg kicsit el is vigyorodtam rajta, de Armin rögtön megszólalt mellettem.
– Ha te ezt mondod a végén, megöllek…  - momrogta, mire csak rákacsinttottam olyan elbűvölően, miközben lassan az én köröm következett.
- Pedig terveztem egy olyan epilógust, hogy szeretkezz ne háborúzz - forgattam meg a szemem miközben lementem ahogy rámkerült a sor, és megálltam a többiek helyén. Nem hoztam képeket, szóval meghagytam mindenkinek a fantáziát. Meg amúgy se volt nálam annyi jegyzet, így kihúztam magam és olyan Caines lazasággal megszólaltam.
- Én az indiai samanizmusról szeretnék beszélni, szóval remélem szállni fogtok ti is velem,hogy szellemes legyek. idnia őslakosai a saorák voltak, akiknek sokban hasonlítottak a samanisztikus szokásaik a szibériai sámánokéhoz. Azonban pár különbség mégis csak akadt. Nem csak sámán férfiak, hanem nők is vannak, és érdekesség, hogy ebben az esetben több volt a női sámán. Egyénkén meg mind a ketten a házasságot a túlvilági szellemlényekkel kötötték. A másik dolog, hogy a szibériai sámánok házastársai, feleségei az égben vagy a sztyeppéken éltek, a szaoráké mind-mind az Árnyak Birodalméban laktak, vagyis az alvilágban.
Persze az emberek furák voltak, ezt eddig is tudtuk, és meg csak nem is a legfurcsább szokásukról esett eddig szó. Iagzából meg is értem őket, hogy miért nem emberekkel kötöttek házasságot.
- Ez amúgy úgy nézett ki, hogy jött egy random szellem, megkérte a fickó vagy a csajt, hogy vegye el, azok nem akarták, végül jött a tipikus erőszakos zsarolás, meg megtébolyítás, aztán csak msuzáj volt elköteleződni. De hát, a házasság már csak ilyen kín és szenvedés ugyebár - köszörültem meg a torkomat de aztán elvigyorodtam. - Egyébként lehettek gyerekeik is az aktuális szellemtől, a föld alatti világban. Enyhén szólva ezek az indiai szellemek még nálam is nyomulósabbak voltak. - Erre megint csak lazán elvigyorodtam, és egy kicsit hatásszünetet tartottam, hogy összeszedjem a gondolataimat. Azért amit elolvastam általában egyből megjegyeztem, csak ki kellett szűrni a lényeges dolgokat a fejemből.
- Amúgy az ellenkező szerencsétleneket betegséggel sújtották ezek a szellemek, hogy aztán a testüket megszállva a jegyesség eléfogadása után elmondják, hogyan lehet őket meggyógítani. Nem pazarolták olyan misztikus utalgatásokra az erejüket, mint a mostani legtöbb misztikusan fura muglifilmekben látni. Fontos eszközük volt a sámánoknak például a létra, amirel transzba kerülés után kezek nélkül felkapaszkodtak, például. Nekik volt erejük a tulvilágról visszahívni a halott lelkeket mondjuk a halál utáni tizedik napon is. Szóval lényegében indiában egyes embereket kiválaszott egy szellem, beléjük szállt, szövetségre lépett velük, hogy aztán médiummá. Szóval ha indiában vagytok, bvigyázzatok, nehogy megkérjék a kezeteket random szellemek - zártam le vigyorogva a ondókámat, és aztán elégedetten leültem Armin mellé.
- Látod, még kiderül, hogy velem jártál jól.


Cím: Re: Nagyelőadó
Írta: Diana Hardy - 2022. 04. 04. - 18:35:11
Let the bells ring wherever they are
'Cause I was there saying

(https://i.pinimg.com/236x/50/a2/c3/50a2c30838f668740fa4da278b9e43f1.jpg)
diákok
(2003. március 25.)
d r e s s _ c o d e (https://i.pinimg.com/564x/d0/30/10/d03010f5171d1c187e78fdd0de640067.jpg)


Figyelmesen és érdeklődve hallgatom végig az előadásokat, és igazából egészen megkönnyebbülök, hogy mégis csak igazán jól sikerültek. Persze voltak benne kissé összeszedetlenek is, de hát az egyetemisták éppen hogy próbálják túlélni azt hiszem az életet, miközben tanulnak, dolgoznak, és mindenféléket csinálnak.
Az első lány, Sophie meglehetősen aggasztóan fest, szinte látványaosn remeg, amikor belekezd az előadásba. Nem mindekinek a terepe ez, de azért aggasztó, hogy mennyire rá tudnak görcsölni a diákok az ilyen nyilvános szereplésekre. Eléismerően hümmögök, hiszen az ainukról igen csak kevesen tudnak, és még kevsebben mélyednek el, bár ahogy hallgatom, kissé mosolyt is csal az arcomra. Mégis csak nénik és bácsik. Azt hiszem kicsit még érnie kell a felnőtt léthez, és meg kell szoknia, hogy ő is az.
- Igazán érdekes előadás volt Miss Vanheim. Bár javaslom, kicsit tudományosabban fogalmazza meg a továbbiakban az előadását, és kérem hagyjon fel a nénizéssel és bácsizással, nem öt éves már, hanem egy érett felnőtt - válaszolok neki, majd ezt követően a helyére a Mandragórás lány kerül, aki Sophie-nál jóval magabiztosabban kezd bele. Nem megleő, hogy sámánizmus is szóvakerül az órán, kifejezetten érdekes ég rendkívül gazdag témakör.
-  Egy igazán különleges téma, és összeszedett előadást hallhattunk. Magabiztosan és lényegretörően adta elő a témáját, köszönöm - bólintok, és következett is egy elsőéves ismét, aki meglehetősen üde könnyebbséggel állt neki  atémájához, és hát a vöröses tekintet. Most aztán tényleg elgodnolkodom, hogy mégis mi miatt tanítok.
- Úgy tűnik ez az eufórikus témaválasztás nagyon is testhez álló önnek, Mr. Soon. Habár nem aurorságon vagyunk, nem kérhetem, hogy ürítse ki a zsebeit, de ha legközelebb is ilyen átszellemült állapotban jön órára, akkor kénytelen vagyok elkobozni amije van. Mellesleg egészen részletekbemenően készült föl, úgyhogy ezt méltányolom is - mondom, majd sóhajtva várom, hogy mellém keveredjen a következő diák, aki nem más, mint Mr. Narek, aki majdnem annyira izgul, mint az előbb Miss Vanheim. őszintén remélem, hogy nem csak ez a két véglet létezik az egyetem falain belül.
- Nagyszerű előadás volt, Mr. Narek, kíváló, aprólékos kutatást végzett, bár azt hiszem még egy kicsit önnek is gyakorolnia kellene a nyilvános előadásokat. Mindent összevezve ön is, ahogy az előző diákok, remekül felkészült és szép, összetett előadást tartott. Gyakoroljanak Miss Vanheimmel, vagy a tükör előtt - villantok rá egy kedves msolyot, mielőtt még visszatérne a helyére. Őt követte Miss fawley, akinek az arcáról lerít az a jellegzetes izgatottság, ha valami lelkes dologról beszél az ember.
- Köszönjük ezt a rendkívül prezentatív előadást, Miss Fawley, látszik önön, hogy élvezettel merült el a témában. A tárgyi érték pedig csak meg is donbta az órát. Őt követte Mr. Flynn és az ő előadása, ami hogy modnjam, egy kissé hagy némi kívánni valót, bár azt hiszem az arcáról lerí az a sok túlóra és a karikák a szemek alatt. Hát nem sírom vissza az egyetemista éveimet, főleg úgy, hogy két szakot végeztem el.
- Nos, ezt sajnálattal hallóm, holott rendkívül... zavarbaejtő témához nyúlt, ha szabad így fogalmaznom, Mr. Flynn. De elfogadom, és egy hét múlva kérem a részletes beanadóját - sóhajtok fel. Őt követi Miss Pye aki az inuitokról számol be, így megtölti az előző előadás helyetti űrt.... Nagyjából.
- Mi lett magukkal az óra végére? - kérdezem. - Egészen remek előadás lett az első fele, Miss Pye, de kréem legközelebb ne legyen ilyen szétszórt. Az  téma anyaga meglehetősen érdekes és várom az előadásának teljes anyagát bedandó formájában egy hét múlva, Mr. Flynn anyaga mellé. - Utolsónak következik Mr. Caine aki azzal a szokáksos hevenyészett lazaságával.
- Remek előadás, ismét a sámánizmusról, ám igazán örülnék, ha egy kicsit szerényebben állna a témához, és figyelne a szakmaiasságra, mint ahogy azt Miss Vanheimnél is jeleztem. Összességében minden előadással elégedett vagyok, legközelebb egy hét múlva találkozunk - zárom le végül egy szusszanásnyi pihenővel az előadásokat, és szabadon is engedem a diákokat, mert már indekin látszik, hogy menni szeretnének elfelé innen.

Köszönöm mindenkinek a részvételt!
A helyszín szabad!