+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Inferus jelöltek
| | | | |-+  Nymphadora Tonks
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Nymphadora Tonks  (Megtekintve 2086 alkalommal)

† Nymphadora Lupin
Eltávozott karakter
*****


† Halott

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2008. 04. 18. - 18:38:41 »
0


NYMPHADORA TONKS


          alapok

teljes név || Nymphadora Tonks
becenév || Tonks, Dora, Nympha, Nymphyke -.-”
nem || nő
születési hely, idő || 1973, Anglia
kor || 24
faj || ember
vér || félvér
évfolyam || nincs   Hugrabug,1984-1991.

          a múlt

Gyerekkor: Nem meglepő, jó család meg minden. Bizony, a tökéletes család mintaképe. Igaz, nem aranyvér, de hát ennyit el lehet viselni. Jó neveltetés, és ez a lényeg. Valljuk be, anyám tisztaságmániás, apám meg olyan, mint egy rendetlen disznó. Ennyi. Többet nem tudok hozzáfűzni, maximum az életemet végigkísérő sok törött tányért, és az ezzel járó ordibálást. ^^
Roxfort: A Hugrabug ház. Imádtam! Mindent a Hugriért. Furcsa a Süveg sajátos humora. Anyám Black lévén természetesen a Mardekár házát erősítette. Apám számára mindegy volt hova kerülök. Talán a balszerencsés stílusom vagy valami más űzött a Hugrabugba. Én nem bántam. Anyám nem szólt érte. Végül is senki sem járt rosszul. Az iskolában eltöltött évek feledhetetlenek. Én persze minden aljas csínytevésben benne voltam, követtem az elöljáró Sirius és társai jó példáját. Hát igen… a régi szép idők. Akkor döntöttem el, auror leszek. McGalagony-nak sokat köszönhetek. Habár a metamorf mágia amúgy is e pálya felé vitt, ő plusz lökést és bíztatást, nem kevés bátorítást adott.

Auror Képző: Húha, hát sikerült. Oké, majdnem megbuktam a Lopakodás és Nyomkövetésből. Igazán nem tehetek róla! Mindössze… mindössze az az átkozott talárom… na mindegy. Átmentem a vizsgákon, s megtanultam mindent, ami egy aurornak szükséges. Már hivatalosan is a Halálfalók nyomában loholhatok. És persze ezzel együtt jár a drága Rémszem barátsága, aki persze ennek roppant örül is. ^^

Jelen: Főnix Rendjének tagjaként és Minisztériumi alkalmazottként tengetem az életem. Milyen remek! Nem panaszkodom. Célom, mint mindenkinek Tudjukki bukása, és persze a Halálfalók Azkabanba küldése… hát na… mindenkinek lehetnek vágyálmai… de én hisek a jobb jövőben… egy szerencsésebb jövőben…

Nevem jelentése: A görög eredetű „nimfa” szóból ered, mely a görög mitológa szerint a természet szellemét jelenti. A nimfák olyan fiatal istennők, akik védelmezik a tavaszt, a hegyeket és a folyókat is többek között.

          jellem

Azt hiszem nem kell bemutatnom magam. Auror nőszemély, kellő idiótizmussal, és merlináldotta szerencsételnkedéssel. Biztos, hogy megtalálsz, egy tömeg közepén is könnyű kiszúrni, a rózsaszín hajzuhatagot keresd. A hangulatom csapongó, szóval tessék vigyázni, elsősorban a halálfalóknak és szövetségeseiknek.

          apróságok

mindig ||
metamorfmágia
'Walpurgis Lányai'
Csoki
260-as Kométa seprű

soha ||
Halálfalók + Voldemort
Ha a teljes nevemen szólítanak
Kínzás
Halál
Tányértörés
Anyám rendmániája -.-”

dementorok || Bellatrix Lestange kacagása… brrr…
mumus || Lupin holtan
titkok ||
Már az iskolában is rossz voltam "Lopakodás és Nyomkövetés"-ből, majdnem meg is buktam
Imádom Lupint… igenis…
Sirius volt a mintaképem…
rossz szokás ||
Mindent eltörök, ami a kezem ügyébe kerül
Kétbalkezességem 4ever…

          a család

apa || Ted Tonks, sárvér
anya || Andromeda Black, aranyvér
testvérek ||  nincs
családi állapot || egyedülálló
állatok || nincs, úgysem élnék túl ^^


          külsőségek

magasság || 168 cm
tömeg || 55 kg
rassz || európai
szemszín || sötétbarna
hajszín || mindig más ^^ főként rózsaszín
különleges ismertetőjel || nincs, csak a hajam… az kellően feltűnővé tesz
kinézet || öhm, ez elég nevetséges kérdés. Nézz rám! Rózsaszín hej a tömegben. Na, az vagyok én kacsint
egészségi állapot || egézséges, csak természetes kétbalkezesség Bibíí


          a tudás

varázslói ismeretek ||
Hugrabug,1984-1991.
Auror Képző, 1991- 1994
Állás a Minisztériumban, mint hivatásos auror
patrónus || igen, alakja farkas, vagy valami négylábú állat ^^
animágus alak || nincs
pálca típusa ||  Tíz hüvelyk, világos juhar fából készült, magja egyszarvú szőr.


          egy darabka belőled

Csönd. Síri csönd. Meghalt. Tudom. Üres a ház. Mindenhol érzem. Minden szoba, minden kép, minden tárgy ezt suttogja nekem. Meghalt. Sirius meghalt. Miért? MIÉRT?
Idegbeteg vagyok, ez természetes. Már nincs erőm sírni se. Ó mennyit sírtam. Sokat, rengeteget. És a könnyek elapadtak. Hogy lehet ez? Miért nem tudok sírni? Most komolyan?
Félelmetes. Senki sincs itt. Nem is tudom, minek jöttem ide. Őrültség. A Grimmauld téri házban állok, pontosabban ülök a konyhában. Elkeseredetten, egyedül. Sipor nincs itt. A rend többi tagja sem. Kong a ház az ürességtől. Siriust követeli, az urát.
Lupin bíztatott. Vígasztalt. De neki sem hiszek. Senkinek sem hiszek. Sirius nem halhat meg csak úgy! Mindenki elmegy a tény mellett. És ez bosszant! Ordítanék. Ám a konyhában légy szárnyát is meg lehetne hallani.
Az asztal lapjára borulok, s az arcom a kezembe temetem. A rózsaszín hajkorona a falapra hull, s én csak ülök ott. Kegyetlen a világ. Gyűlölöm az életet. Mindent és mindenkit gyűlölök.
Kényszerítem magam, hogy felüljek. Nehezen megy, de végül sikerül. Kifújom a levegőt, reszketek. Reszelősen sóhajtok, majd felállok.
Nincs értelme tovább itt maradni. Ffelállok, s elindulok kifelé. Menet közben elhaladok Mrs. Black portréja mellett. A függöny mögött hortyog. Nem költöm fel, csak újabb emlék lenne… régi szép emlék. Még az esernyőtartót is sikerül kikerülnöm. Könny szökik ennek a gondolatnak a hatására a fejemben. Sirius hányszor ugratott engem amiatt, hogy folyton felbuktam benne!
Talárom zsebébe nyúlok, s előveszem a lapocskát. Egy fénykép, a varázslók által készített, melyen mozognak az alakok. Sirius fiatalon, Lupin, James és Pettegrew… a drága négyes fogat. Akik közül már ketten haltak meg. Bosszú lángja lobban fel bennem. Hátrapillantok még egyszer, majd kilépek a ház elé. Amint bezárom az ajtót a ház zsugorodni kezd s eltűnik a 11 és a 13 között. Csalódottan és üresen indulok el. Egy könnycsepp gördül le arcomon s hullik rá a fényképre. A zsebem mélyére rakom, s szipogva folytatom az utam. Még dolgom van. Nagyon is sok dolgom.  

          egyéb

metamorfmágia
Naplózva

Cielo Montalvo
Öröktag
***

Húdenagyonskizo csillagászat tanárnő

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2008. 04. 18. - 21:19:38 »
0

Folytasd! :D
Naplózva


A Dementor
Kalandmester
***


Csókkirály

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2015. 10. 18. - 22:08:53 »
+1


Nymphadora Tonks
1973 - 1998


Itt nyugosznak ők szelíden,
Béke, üdvösség velük,
Megpihenve, tiszta hitben
Él tovább is szellemük.
Naplózva

______________________________________________

A rémálomból nincs ébredés, nem suttogja senki a sötétben,
hogy ne féljen, mert a veszély a képzelet játéka csupán.

______________________________________________
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2022. 03. 24. - 02:09:21
Az oldal 0.054 másodperc alatt készült el 32 lekéréssel.