+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Kincsesláda
| | |-+  Eltávozottak kincsei
| | | |-+  Caelius Edevane (Moderátor: Caelius Edevane)
| | | | |-+  London, 1998. május közepe
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: 1 [2] Le Nyomtatás
Szerző Téma: London, 1998. május közepe  (Megtekintve 4091 alkalommal)

Alexis P. Dullahan
Eltávozott karakter
*****


IV. - Griffendél

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #15 Dátum: 2015. 05. 10. - 18:30:01 »
+1

          Igazából bele se gondoltam, hogy mivel is járna, ha most hazavinném magammal Caelt. Már nem csak egy egyszerű barát bemutatásáról volt szó. Nyilván nem azonnal, ahogy hazaértem, de túl akartam esni ezen addig, amíg ő Londonban van. Könnyebb volt másfél órát utaznia, mint tizenhármat vagy akárhányat, és talán a barátai is megbocsátottak volna neki még egy napot.
          Kicsit elgondolkodtam a jó szón. Milyen lehet egy jó film? A jelek szerint nekem nem volt annyi tapasztalatom ezzel kapcsolatban, mint neki. Bár nagyon sok mugli dolgot ismertem, nem használtam őket, ezért kicsit le voltam maradva, ha olyannal beszélgettem, aki otthon volt a témában. Cael pedig látszólag nagyon is otthon volt ebben a témában.
          - Akkor legyen mozi. - Egy kicsit ízlelgettem a szót, hogy könnyebben megjegyezzem. – Majd találunk valami izgiset, kicsit borzongatót, egy kis romantikával fűszerezve.
          Nem voltam válogatós soha. Szerettem a romantikát, de nem a nyáltól csöpögő félét. Szerettem borzongani is, de nem annyira, hogy ne merjek éjszaka lekapcsolt lámpánál aludni, és a legtöbb műfajjal hasonlóképpen voltam.
          Azért volt egy kevés szerencse is abban, hogy rákérdeztem a problémára. Na, jó lehet, hogy több volt benne a szerencse, de nem sokkal. Egyszer hallottam anyuék vitáját, amiből kiderült számomra, hogy apuval ők erre nem voltak képesek. Ez akkortájt lehetett, mikor először mutatkozott meg a boszorkány mivoltom. Valószínűleg ez a képességem – apu hívta mindig így – is akkor bukkant a felszínre. Onnantól kezdve könnyebb volt a környezetemmel megtalálnom a közös hangot addig, amíg meg tudtam őrizni a hidegvérem. Azon túl már nem érdekelt, hogy milyen lelki állapotba kerültek. Az viszont meglepett, hogy Caellel elég volt néhány óra ehhez. Besst és Mary-Annt már fél éve ismertem, mikor felerősödtek ezek a megérzések. Talán az a néhány perc volt az oka a telefonfülkében, amíg a kezem a szíve felett pihent a mellkasán.
          Amikor arra kértem, hogy ígérje meg, bármi nyomja a szívét, árulja el nekem, nem épp erre gondoltam. Pont ezért kicsit meglepett a mondandója, és hirtelen nem is tudtam reagálni rá. Csak álltam vele szemben, ott a járda közepén, és figyeltem, ahogy a földet bámulja. Aztán mikor újra a szemembe nézett, megszólaltam.
          - Csak ennyi a baj? – könnyebbültem meg. Azt kívántam, soha nagyobb gondunk ne legyen. – Ha ennyire zavar, akkor nem bánom, maradj nálam éjszakára. Viszont holnap szeretnék józan és kipihent fejjel gondolkodni, ezért az éjszakai bulizást tegyük inkább át máskorra.
          Nem voltam biztos benne, hogy jó ötlet volt mindjárt a megismerkedésünk napján egy szobában vagy akár egy ágyban tölteni az éjszakát, de ha már megfogadtam, hogy soha nem okozok neki aggodalmat, akkor igyekeztem ehhez is tartani magam. Másnap korán akartam kelni, mivel még össze kellett készülődnöm, és Tommal is volt elintéznivalóm. Ahogy ezt megbeszéltük, újra kézen fogva indultunk tovább, és be is tértünk az étterembe.
          Abban a pillanatban megcsapott a hűvös levegő, ahogy átléptem a küszöböt. Csendes hely volt, alig néhány vendéggel, ami talán annak is köszönhető, hogy az ebédidős roham már elmúlt. A hangszórókból halkan szólt az olasz zene. Én még egy kicsit nézelődtem, de Cael határozott lépésekkel indult meg az egyik kupé felé. Követtem őt, és úgy ültem le az asztalhoz, hogy az átellenben legyen a félkör alakú ülés nyitott részével. Kicsit magasak voltak a háttámlái, ami elrejtett minket a többi vendég elől. A mögöttünk lévő falra egy tengerpartot ábrázoló posztert tettek, ami tökéletes összhangban volt az olasz zenével. Teljesen belefeledkeztem abba a kellemes érzésbe, ami átjárt, és az, hogy átölelt csak fokozta ezt. A táskámat először kettőnk közé tettem, de amikor átölelt rájöttem, hogy ott csak zavarni fog, biztonság ide vagy oda, ezért inkább áttettem a másik oldalamra.
          Nem is foglalkoztam addig az étlappal, amíg nem kérdezett rá, mihez lenne kedvem.
          - Alex? – Vissza kellett kérdeznem, mert azt hittem rosszul hallok. Eddig csak egy ember volt, aki így hívott. Bess, Mary-Ann és a legtöbben, akik nem szerettek Alexisnek hívni, az Alexát választották. – Hát, lássuk csak.
          Nagy ívben félretettem a saját étlapomat, és úgy hajoltam, hogy lássam az övét. Így olyan közel kerültünk egymáshoz, amennyire talán csak a telefonfülkében sikerült a szűk hely miatt, és természetesen a játszótéren, mikor először ölelte át a derekam és húzott magához közel. Megnéztem a kínálatot, de sokkal okosabb nem lettem. Volt olyan, amit felismertem, de nagyon sok ismeretlen ételnév szerepelt. Az alapanyagokat persze ismertem, de nem voltam kísérletezős kedvemben, ezért maradtam annál, amit már ismertem és szerettem.
          - Legyen… – néztem rá, és megint elvesztem zöld szemének mélységében. – Legyen egy Insalata Bocanova és Fazzoletti con Pesto. Neked sikerült már választanod?
          Egy pincér megjelent az asztalunknál, ami miatt kicsit eltávolodtam Caeltől. Mégiscsak egy étteremben voltunk, még akkor is, ha fűtött belülről a szerelem. Kicsit korainak találtam a felszolgálónk érkezését, de pont kapóra jött. Kértem egy ásványvizet, mert már szomjas voltam. Mikor újra kettesben voltunk, visszaültem közvetlenül mellé. A fejemet a vállára hajtottam, és arra gondoltam, milyen jó lenne, ha másnap is velem lenne. Úgy sokkal könnyebb lenne túlesni az első találkozáson.

          - Szerinted nem gyávaság, amit tettem, mert szerintem igen?
Naplózva


Caelius Edevane
[Topiktulaj]
*****


V. évfolyam, a legcukibb mardekáros

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #16 Dátum: 2015. 05. 10. - 21:28:29 »
+1

 
Amennyire meg tudom állapítani, Alexis is jó ötletnek tartja a mozizást, és várja már. Egy kicsit tartottam tőle, hogy nem fog neki tetszeni, amikor nem tudta, mi az, bár az sem lett volna a világ vége. Rengeteg hely van, ahová mehettünk volna akkor is.
 - Biztosan találunk valami jót.- talán nem a premierfilmek között, de a régiek között biztosan van valami, ami tetszene neki. Sajnos, én sem ismerek túl sok filmet, úgyhogy nem vagyok benne biztos, hogy mi az, amit választhatunk. Lehetőleg olyat kellene, ami nem érinti érzékenyen. Tudom, milyen érzés, amikor azt hiszed, hogy elveszíted az édesapád, és nála sajnos még az észérvek sem mellette szólnak.
 Ahogy megkapom a választ, miközben a szemébe nézek, már tudom, hogy nem értett félre. Azt hiszem, észrevettem volna, ha hátsószándékot képzel abba, amit kérdeztem. Azt hiszem, nem lennék képes semmiféle hátsószándékkal közeledni Alexhez, semmiben sem. Amúgy sem túl jellemző rám szerencsére, hogy hátsó szándékom lenne.
 - Oké, akkor azt majd máskor.- a rövid rosszkedvem, ami kialakulóban volt amiatt, hogy a lányt egyedül kell hagynom, hirtelen elszáll. Úgy nem annyira kellemetlen tőle elválni, hogy tudom, hazamegy, mintha egyedül maradna, bár még így is rossz érzés egy kicsit, hogy holnap elutazik. Annak ellenére, hogy alig pár órája ismerem, úgy érzem, nem szeretnék tőle távol tölteni egy percet sem.
 Már voltam ebben az étteremben, de akkor valahogy teljesen másnak tűnt. Ezek a magas támlák valamiért zavartak, a zene nem tetszett, a tengerről készült festmények pedig uncsinak tűntek, de most hirtelen megszépült itt minden. Talán valami ócska, lepukkant kocsmát is szépnek láttam volna a lányhoz bújva. Csak az ránt ki egy pillanatra a rózsaszín ködből, hogy visszakérdezett, amikor a neve rövidebb változatát használtam.
 - Bocsi, nem hívlak így, ha nem szereted.- nem is vettem észre, hogy becenevet adtam neki. Nagyon szép neve van, talán tényleg nem jó lerövidíteni, nem is tudom, miért volt rá szükség. Nem is gondolkoztam rajta, hogy becenevet adjak neki, vagy bárhogyan máshogy hívjam.
 Mindennél erősebb késztetés fog el arra, hogy megcsókoljam, amikor az étlapra néz, és az arca összeér az enyémmel. A fülem az övéhez, a haja a hajamhoz simul, az arcomhoz pedig hozzátapad az a puha, langyos, márvány simának érzett bőr, ami még sokkal puhább a kezénél is. Nem tudom megmondani, hogy mire hasonlít az illata, ami kicsit emlékeztet különböző virágokra, és valami erősebbre is, de az ismeretlensége ellenére a legkellemesebb, amit valaha éreztem.
 - Öhm... én is ugyanazt kérem. Meg egy kis üveg spriteot.- ahogy a pincér hátat fordít, már újra össze is bújok a lánnyal, akinek egy újabb oldalát ismertem meg. Fogalmam sincs, mi az, amit éppen rendeltem, én a spagettin, a lasagnen és a pizzán kívül nem igazán ismerek fel egyetlen olasz ételnevet sem. De biztosan finom lesz, úgy érzem, még tökfőzeléket is szívesen ennék a lánnyal. Pedig kevés dolgot utálok jobban, ha pedig kapor is van rajta, már a szagától is rosszul leszek.
 Néhány másodpercet gondolkoznom kell, mire gondolhat a lány gyávaság alatt, de azt hiszem, tudom a választ: arra, hogy nem ment haza. Megértem, hogy miért nem akar, én sem éreztem magam túl jól otthon az első napokban. Nagyon nehéz azután, hogy úgy érzed, megváltoztak a dolgok. Miközben óvatosan végigsimítok a lány oldalán, egészen addig, hogy megérezzem a bordákat, egy csókot nyomok a hajára.
 - Sokkal bátrabb vagy, mint a legtöbben a mi korunkban, sőt, bátrabb, mint a legtöbb felnőtt, de mindenki fél valamitől. Amikor a nővérem kórházba került gyerekkorunkban, és én látogattam, mindig féltem ott lenni. Anyáék szerintem meg is engedték volna, hogy otthon maradjak, de tudtam, hogy a testvérem örülni fog nekem, úgyhogy akármennyire utáltam azt a helyet, elmentem legközelebb is. Te is bátor vagy, mert úgy döntöttél most, hogy hazamész, és csak ez számít. Az elején kicsit nehéz lesz, de menni fog.- talán túl őszintén mondtam el, hogy mit gondolok, de úgy érzem, inkább erre van most szüksége. Szívesen hazudnám, hogy könnyű lesz, és átérzem, milyen lehet neki a ráváró találkozás a családja megmaradt részével, akik talán őt is felelőssé teszik, de akkor is haza kell mennie, minél előbb. Ők a családja, ők ismerik a leghosszabb ideje. Átnyúlok, hogy óvatosan megsimogassam a lány arcát, leemeljem a vállamról, és a szemébe nézzek, miközben megsimogassam az állkapcsa vonalát, egészen a füléig.
 - Csak kérned kell, és segítek bármiben, amit csak tudok.- ezúttal nincs felkészülés, a szívem is csak mintha valahol távol gyorsulna fel. Ahogy az utolsó szavak is a levegőbe kerülnek, lassan közelebb hajolok a lányhoz, hogy megcsókoljam. Nem tudom, hogy pontosan hogy kellene, de most egy kicsit mintha magától mozogna a testem. Megérintem az ajkát a számmal, de ezúttal nem érzem úgy, hogy hátra kéne hajolnom, hogy talán nem tetszik neki. Egyetlen dologra gondolok csak, egyet érzek csupán, miközben a szám az övére forr, és az egyik kezemmel a vállát, a másikkal a derekát karolom át: hogy közelebb van hozzám, mint valaha bármikor. Lassan meg is szűnik számomra a világ többi része.
Naplózva

Alexis P. Dullahan
Eltávozott karakter
*****


IV. - Griffendél

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #17 Dátum: 2015. 05. 11. - 13:36:43 »
+1

          Még annál is jobban meglepett, hogy milyen néven hívott, mint elsőre gondoltam. Őt viszont mintha megijesztette volna, hogy visszakérdeztem, pedig semmi rosszat nem csinált.
          - Nyugodtan hívj Alexnek, ha úgy szeretnél – mosolyogtam. – Engem nem zavar, csak meglepődtem, mert nem sokan használják a környezetemben. Azt hiszem ennek az az oka, hogy ha valaki rólam beszél, és nem vagyok jelen, akkor fiúnak is gondolhatnak. Suzie mesélte egyszer, hogy anyu egyik újdonsült barátnője meghívta a szüleimet vendégségbe, amíg én a Roxfortban voltam. Sokat beszélgettek rólam, és a bentlakásos iskola előnyeiről meg hátrányairól. Viszont a vendéglátójuk számára csak akkor derült ki, hogy valójában lány vagyok, mikor már búcsúzkodtak. Akkor jutott eszébe anyunak, hogy van egy fényképe rólam a pénztárcájában.
          Kicsit idióta sztori volt, de igaz. Furcsa, hogy ilyen idióta történeteket az ember nem tud magától kitalálni.
Úgy tűnt, hogy végre sikerült hasznosítanom a tudást, hogy jártam már olasz étteremben. Az anyai felmenőim szeretik az olasz ételeket, ezért a nagymama szülinapján általában ott voltunk. Persze, ha eljutottunk oda, hogy megünnepeljük. Néha anya szülinapján is meglátogattunk egy olasz éttermet, de az is olyan ritka alkalom volt, mint a fehér holló. De úgy tűnt, hogy Caelt se kell félteni, ha nem a tipikus olasz ételekről volt szó, amik elterjedtek szerte a világon.
          Megnyugtatnak a szavai, de tudtam, hogy addig úgyse fogok teljes egészében megnyugodni, amíg túl nem leszek rajta. Mindennel így voltam.
          - Köszönöm, nem tudom, miért tört fel bennem megint ez az érzés. Viszont nektek nem lehetett könnyű, hogy sokat kellett a Mungoba járnotok. A testvéred biztos hálás neked, amiért ilyen figyelmes voltál.
          Ahogy megsimogatta az arcom, lehunytam egy pillanatra a szemem, és hagytam, hogy kezének puha érintése eltűntessen belőlem minden kételyt, mintha ez lett volna a varázsszó. Úgy éreztem, hogy örökké erre az érintésre vártam. Mindig erre a kézre, ami miatt úgy éreztem a világgal is szembeszállnék, ha a tulajdonosának baja esne. Nem is értettem, hogyan nem futottunk össze egyszer sem a Roxfortban. Egyszer sem, pedig a nagyterem vagy a tópart nagyon esélyes helynek számított.
          Mikor megállt a keze, felemeltem a sajátomat, és az övére simítottam. Igazság szerint lett volna valami, amit tehetne, de nem akartam megtörni a pillanatot, megint. Az agyam egyébként is kikapcsolt már, hogy hagyjon sodródni az árral, ezért nem hiszem, hogy többet tudnék mondani egy értelmetlen szövegnél.
          Elengedtem a kezét, és ugyanezzel a kezemmel végigsimítottam az arcát, majd átöleltem a nyakánál. Hagytam, hogy még közelebb húzzon magához. Már rég nem láttam a posztert a falon, hallottam a zenét, és érzékeltem a világot. Igyekeztem kicsit lenyugtatni felgyorsult szívverésem, de ettől inkább zakatoló gyorsvonatnak tűnt, mint a saját szívemnek. Ahogy az ajka hozzáért az enyémhez, tudtam, hogy ez más lesz, mint korábban. Ez igazi, olyan, amit később nem lehet megbánni vagy azt kívánni bárcsak tovább tartana. Ki kellett használnom a percet, különben örökre elmúlt volna. Abból kifolyólag, hogy még sohasem volt senkim, csókolózni se csókolóztam, ezért hagytam, hogy ő irányítson. Nem akartam semmit sem elrontani. Egy idő után abban sem voltam már biztos, hogy lélegeztem.
          Ezúttal ugyan tovább tartott, mint korábban, de még így is úgy éreztem, hogy korán lett vége. Hogy ezt az érzést leküzdjem, ezúttal én kezdeményeztem. Vettem egy mély levegőt, majd megakadályozva, hogy esetleg megszólal, igyekeztem összeforrasztani az ajkamat az övével. Nem akartam bizonytalannak tűnni, és nem is történt olyan, ami bizonytalanná tett volna. Végül ennek is vége szakadt, de nem távolodtunk el azonnal, mintha arra várnánk, mikor kezdjük el újra. Lassan visszatért a környezetünk látványa, a hangok, és két újdonság is. Két pohár az asztalon, amik eddig nem voltak ott. Felemeltem a sajátomat, és Cael felé fordultam.
          - Egészségedre!
Nem sör volt egyikben sem, de itt biztos nem tudtuk volna átverni a csaposokat.
          - Elkísérsz holnap az állomásra?
          Nem attól féltem, hogy megfutamodnék a cél előtt, inkább ki akartam használni az összes percet, amit együtt tölthettünk. Ha felszállok arra a vonatra, ki tudja, mikor találkozunk legközelebb, a bagolyposta pedig nem ugyanaz. Együtt akartam lenni vele, annyi időt, amennyit csak tudtam, hogy megjegyezhessem minden egyes mozdulatát, minden lélegzetvételét, testének minden egyes centiméterét és szívének összes dobbanását.
Naplózva


Caelius Edevane
[Topiktulaj]
*****


V. évfolyam, a legcukibb mardekáros

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #18 Dátum: 2015. 05. 11. - 21:28:45 »
+1

Belegondolva, logikus hogy szokatlan ez a becenév neki, hiszen az Alex az Alexander becézése szokott inkább lenni, de azért örülök, hogy csak ennyi a baj. Rögtön el is döntöm, hogy ezt a becenevet megtartom azokra a pillanatokra, amikor kettesben vagyunk. Nagyon tetszik a teljes neve is, de úgy érzem, kell egy olyan is, amit legalább részben én adtam.
 - A középső neved micsoda? Mondtad, hogy van, de csak a kezdőbetűjét mondtad.- kicsit butának érzem magam, hogy szinte még nem is tudom Alexis nevét. Hirtelen nem nagyon jut eszembe P betűvel kezdődő női név, leszámítva a Pandorát, de kétlem, hogy az lenne, az olyan ritka. Meg nem hiszem, hogy bárki a balszerencse után nevezné el a gyerekét. Igaz, azt is nagyon szépen lehet becézni.
 - Aha. Azt hiszem, nem bírta volna ki nélkülem. Én sem igazán bírtam volna ki az első napokat otthon, ha nincs velem. Szerencséje van annak, akinek van testvére.- emlékszem, a zajra, meg a hirtelen dolgokra érzékenyebben reagáltam az első napokban otthon, mert még mindig arra számítottam, hogy valaki megátkoz. De nem is a rémálmok, ez, vagy a sebeim voltak a legrosszabbak, hanem apa. Ha Clar nincs velem, ha ketten vagyunk anyával, lehet meghibbantam volna, és most teljesen idegroncs lennék.
 Csak mintha egy nagyon vastag leplen keresztül láttam és hallottam volna, olyan volt, ahogy a pincér meghozta az italokat, szinte teljesen elvesztette minden a jelentőségét. Talán az sem érdekelne, ha hirtelen lángra kap az asztal, az ülőhely, a ruháink, az egész világ. Csak az a hosszú csók számít, ami mintha végtelenre nyúlna, és amit csak még édesebbé tesz az, hogy én ölelem a lányt, és ő is ölel engem.
 Óvatosan kitapintom a gerince vonalát, hogy miközben csókolom, a hosszú csont mentén simítsam végig a hátát a vékony, puha felsőn keresztül. A csókon keresztül is elmosolyodok a gondolatra, hogy olyan, mintha egy cica hátát simítanám végig. Éppen csak a dorombolás hiányzik, de anélkül is tisztán érzem azt a meleg szeretet, tüzet, ami bennem is lángol most felé.
 Ahogy a csók lassan véget érne, és a lány hirtelen visszacsókol, hirtelen úgy érzem, mintha kicserélődne a bennünk lángoló tűz, belőlem belé, belőle belém szállna át. A furcsa forróság, mint valami természetfeletti, kellemes zsibbadás, indul el, a számból, a fejemből lassan szétterjedve a testem legtávolabbi pontjaiig. Miközben visszacsókolok, mindkét kezemmel a hátát kezdem simogatni, meggyűrve a ruháját. Egy apró leheletnyivel, de határozottabban csókolom, mint korábban, csak hagyom, hogy vezessenek az érzelmeim felé. Azután, ahogy egy pillanatra összeér a nyelvünk hegye, úgy érzem, értelmet nyer az a kérdés, amit a telefonfülkében tett fel. Halkan nevetek egyet.
 Mintha egy hosszú álomból ébredtem volna, olyan érzés, ahogy véget ér a csók, és centikről nézünk egymásra. Csak lassan jövök rá, hogy bepótoltuk azt, amit elrontottam a játszótéren, és hogy inkább ez volt az első csókunk, nem az a gyerekes érintés, amiben még csak szándék volt. Halványan, a szokásosnál kevésbé vidáman, de milliószor boldogabban mosolygok Alexre. Kedvem lenne elborítani az egész gyönyörű arcot csókokkal, újra megcsókolni a száját, és el sem engedni soha, amíg csak élünk. Talán csak a lány hangja az, ami eltántorít ettől a szándékomtól. Akkor soha többé nem hallanám a hangját. Kicsit eltávolodok tőle, kicsit kilépek a belsőmet körülölelő forróságból is.
 - Ránk!- a hideg, szénsavas üdítő olyan, mintha jeges vizet öntöttek volna a szívemre. Megborzongok, ahogy a korty innivaló lefolyik a nyelőcsövemen, úgyhogy vissza is teszem az üdítőt az asztalra, amit egyébként biztosan meginnék még azelőtt, hogy kihozzák az ételünket.
 - Persze, hogy elkísérlek. Bárhová.- egy kicsit közelebb bújok hozzá, hogy összeérjen a combunk, hozzámérjen a válla, miközben átölelem a derekát, és óvatosan ráhajtom a fejem. Nem akarom a teljes súlyát a vállára helyezni, nem tudom, mennyire nehéz neki, de így is jól esik. Egyáltalán nem érdekel, hogy rólunk suttog-e az a két idősebb mugli, aki az étterem másik végében szemben ül velünk, sem az, hogy a felénk közeledő pincér nekünk hozza-e az ételt, és mit hoz. - Olyan gyakran fogok neked írni, ahogyan csak tudok.- nem szeretek írni, csúnyán megy, és gyakran előfordulnak helyesírási hibák a dolgozataimban is, ha Dom nem nézi át, de ha másért nem, Alexért mindenképpen meg fogok tanulni rendesen, szépen formálni a betűket.
Naplózva

Alexis P. Dullahan
Eltávozott karakter
*****


IV. - Griffendél

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #19 Dátum: 2015. 05. 12. - 11:20:16 »
+1

          - Phoenix. Ne kérdezd miért. Anyu és apu sohasem árulták el, pedig kérdeztem már. Egyszer valami olyasmiről hablatyoltak, hogy az előző háború után mikor megtudták, hogy érkezem, úgy érezték, mintha újjászületnének. Pont úgy, ahogy az egész varázsvilág tette.
          Elfogadható magyarázatnak találtam, és nem is kérdeztem többé rá. De hogy tényleg ez lenne az igazság vagy sem, azt nem tudtam. Én szerettem ezt a nevemet is, de anyuék úgy döntöttek, hogy inkább az Alexist használjam. Olyan érzés volt, mintha a középső nevem nekik sokkal többet mondana, mint nekem.
          - Igen, szerintem is. Mondjuk a húgom és köztem 7 év a korkülönbség, ezért néha olyan volt, mintha inkább egyedül lennék.
          És volt ott még sok más is két évig az egyedülléten kívül, de erről nem kellett még tudnia, vagy inkább soha. Legszívesebben elsüllyedtem volna szégyenemben, mikor a húgom születése utáni időkre gondoltam. Olyan voltam, mintha nem is én lennék. Ezért is gondoltam, hogy Cael nem lehetett olyan rossz, mint amilyennek gondolja magát. Akkora gonoszságra úgyse lett volna képes, mint amire én készültem nyolc évesen.
          Ahogy a derekamról haladt felfelé a keze a gerincem mentén, úgy töltött el egy olyan érzés, amit már rég nem tapasztaltam. Az eddigi feszültség, ami felgyűlt bennem, egy szempillantás alatt eltűnt. Még dorombolni is kedvem támadt volna, ha macska lennék. Aztán, ahogy vége lett, rájöttem, hogy talán, ami eddig történt nem is volt olyan igazi, csak szárnypróbálgatások. Viszont most, hogy mind a ketten megnyugodtunk, és letisztáztuk magunkban is, mit akarunk a másiktól, már olyan volt, mintha mindig is ezt csináltuk volna, és amíg világ a világ ezt akarnánk csinálni. Megállítani az időt, egymás karjaiba olvadni, és nem törődni azzal, hogy mi történik a világban. Persze, ez lehetetlen volt, ezért inkább megpróbáltam azt tenni, amihez a legjobban értek. Szeretni őt, és hagyni, hogy szeressen.
          - Ránk! – ismétlem, mert jobban hangzott, mint az egészségedre. – De ránk inkább pezsgővel kéne koccintani, nem gondolod?
          Bőven a tinédzser kor közepén jártunk mind a ketten, sehol sem kapnánk pezsgőt. Helyettesítésnek viszont jó lesz a két ital, amit fogtunk. A poharak csilingelve koccantak össze, ami még visszahangzott egy kicsit a fülemben. Olyan szomjas voltam, legszívesebben megittam volna az egész pohárral, de inkább tartalékoltam még egy kicsit.
          Úgy éreztem, ha még közelebb jön hozzám, akkor egyszer összeforrunk, és soha többé nem tudnak majd szétválasztani minket. Bár, talán már ez is megtörtént, hiszen lelkem egy része vele marad akkor is, ha én személyesen nem leszek mellette.
          - Köszönöm.
          Már fel se tűnt, ahogy zakatolni kezdett a szívem, ahogy a vállamra tette a fejét. Karommal továbbra is öleltem a derekát, a másikkal pedig a kezét fogtam meg. Egyáltalán nem érdekel, hogy mit gondolhattak most rólunk azok, akik láttak. Főleg az idős pár velünk szemben. Biztos furcsa látványt nyújtottunk, ha másért nem a korunk miatt, de ha ők mentek volna át annyi mindenen, mint mi az utóbbi időben, talán megértették volna. A pincér nem hozzánk jött, hanem az idős párhoz, amit nem bántam. Csak élvezni akartam ezeket a nyugodt pillanatokat. Megdöntöttem a fejem, így az arcom kicsit beletemettem Cael precízen beállított hajába. Eddig azt hittem, hogy az összes hajzselének kellemetlen illata van és ragad, de tévedtem.
          - Én pedig válaszolok az összesre, és írok is majd, amilyen gyakran csak tudok.
          Nem voltam biztos benne, hogy milyen rendszerességet jelentett a gyakran, de megfogadtam, hogy hetente legalább egy baglyot küldök neki. De inkább többet, amennyit csak lehet. Szerencsére a kézírásommal nem volt baj, könnyen olvasható volt, és a helyesírás sem jelentett gondot. De nem is gondoltam, hogy majd pont a helyesírásom fogja nézni, mikor hírt kap rólam.
          - Cael, ne haragudj, de ki kell mennem a mosdóba.
          Már akkor éreztem, mikor beléptünk a helyiségbe, és megcsapott a hűvös levegő, de azt akartam, hogy minden sínen legyen először. Most, hogy már minden rendben volt, nem bírtam tovább tartani. Megkapaszkodtam a táskámban, és kioldalaztam. A mosdó jelzését kerestem, és szerencsére a terem másik felében megtaláltam. Kézmosás közben olyan megkönnyebbültnek éreztem magam, mint még soha. Ahogy belenéztem a tükörbe, egy kicsit lepirult, de teljesen új önmagammal néztem szembe. Mintha nem is én lettem volna ott. Pontosabban, egy kicsit visszatért a régi gyerekkori énem, de ezt még kordában tudtam tartani. Addig pedig talán szerencsésnek is mondhattam magam. Szerencsére nem volt rajtam smink, ezért nem számított, hogy megmostam az arcom. El akartam tűntetni a pirosságot azzal, hogy lehűtöttem a bőröm egy kicsit, de nem sikerült. Megtöröltem az arcom és a kezem, majd visszaindultam az asztalunkhoz.
          Az előételt addigra már kihozták. Kicsit másmilyen volt kinézetre, mint ahogy emlékeztem, de ennek csak az éttermek egyedisége lehetett az oka. Viszont Cael eltűnt. Nem lettem volna meglepődve, ha őt is szólítja a természet. Levettem a cipőm, feltettem magam mellé a székre, hátradöntöttem a fejem a támlának, lehunytam a szemem, és hagytam, hogy a kellemes zene és a képzeletem szárnyaljanak.

Naplózva


Caelius Edevane
[Topiktulaj]
*****


V. évfolyam, a legcukibb mardekáros

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #20 Dátum: 2015. 05. 12. - 13:54:04 »
+1

- Phoenix... nagyon szép név, illik hozzád. Képzeld, a pálcámnak is főnixtoll a magja.- nem tudom, miért tartottam fontosnak felhozni ezt, miért érzem úgy, hogy ez megerősíti, hogy összetartozunk. Ha ritka is a másik két magtípushoz képest, azért legalább az emberek öt százalékának ilyen lehet. Azért mégis kicsit úgy érzem ettől, hogy nem véletlenül jöttünk össze.
 Egy kicsit mindig érdekelt, milyen lehet nagytesónak lenni, és amikor Clar beteg volt, vagy csúfolták, akkor néhány percre elő is léptem az öccséből a bátyjába, de csak annyi időre, amíg jobban lett, vagy el nem intéztem a csúfolódókat. Folyamatosan az a sok felelősség, főleg, hogy még most is nagyon kicsi lehet a testvére, nagyon ijesztő lehet.
 - Akkor pont akkor leszel hetedikes, amikor ő kezd, ugye?- hirtelen furcsa belegondolni, hogy mire kezd a kishúga, én már nem leszek ott. Soha nem aggódtam amiatt, hogy egyszer felnövök, de most kicsit fura a gondolat. Még az is lehet, hogy addigra házasok leszünk, még ha most vicces is a gondolat. A házasságot azért tényleg túlzás tervezgetni egy-két óra után.
 Ha volt is bármi bizonytalanságom, az elolvadt a hosszú csók közben. Felemelő, fantasztikus érzés, hogy megszűnik a világ, csak ketten maradunk belőle, és semmi nem fontosabb egyikünknek sem, mint a másik. Soha korábban nem éreztem ilyet, hogy egy vagyok valakivel, hogy ennyire elveszíti a jelentőségét az én, hogy a mi átvegyen mindent, amit jelentett. Sőt, még azt sem éreztem soha, hogy a legfontosabb vagyok valakinek a világon.
 - Majd bepótoljuk. Még soha nem ittam pezsgőt.- kicsit furcsa ezt így végiggondolni, bár az újévet, a téli szünetet otthon töltöttük el mindig, nekem meg soha nem adtak még igazit a kezembe, még akkor sem, amikor már tizennégy voltam. El is mosolyodok a gondolatra, hogy a lánnyal fogom meginni az elsőt.
 A lány válla puhábbnak tűnt, mint bármilyen párna, amin valaha feküdten. Hirtelen nem is hiszem, hogy el tudnék-e képzelni megnyugtatóbbat, és szinte biztos vagyok benne, hogy ha most elaludnánk, az álmaink is közösek lennének. Még ha nem is hallom, abban már biztos vagyok, hogy a szívünk egy ritmusra dobban. A látásom, a hallásom lassan eltompul, ahogy kiélesednek a fontosabb érzékszerveim. Az illata, és minden pontja a testemnek, ahol érintkezik az övével, ahol érzem a melegét.
 Hirtelen nem tudom, hogy honnan fogok baglyot szerezni itt Londonban, mert nem tudok venni, de egyelőre nem aggódok emiatt. Ha nekem kell mindig elutazni hozzá, és letenni az ajtaja elé, azt is meg fogom tenni. De ez a probléma olyan távolinak tűnik most, hogy itt van mellettem.
 - Tessék... ja, oké.- miközben követem a lányt a szememmel, hirtelen rájövök, hogy eddig én is teljesen figyelmen kívül hagytam a testem szükségleteit, nem is vettem észre, hogy mennyire éhes vagyok, hogy vécén sem voltam már órák óta, és egy kicsit melegnek érzem az arcomat is. Bár nem szívesen megyek el, amíg Alexis nem jön vissza, azért úgy döntök, kirohanok én is a mosdóba. Gyorsan meg is találtam, bár annyira nem volt nagy művészet, csak követnem kellett a lányt.
 Egészen addig, amíg kézmosás közben bele nem néztem a tükörbe, csak az járt a fejemben, hogy minél hamarabb vissza kell mennem, de ahogy megláttam magam, a kezeim megálltak a rájuk folyó víz alatt. Az arcom furcsán kipirult, a szemem pedig olyan furán csillogott a tükörben vissza rám, a ruhám elég rendetlenül állt rajtam, a hajam pedig nagyon bután állt. Miközben egy kicsit megigazítom a még enyhén nedves ujjaimmal, lassan rádöbbenek: őt ezek a részletek egyáltalán nem zavarják. Talán még akkor is tetszenék neki, ha megfésülködnék. Engem sem hiszem, hogy zavarnának a külsőségek, ha bármit változtatna a ruháján, a frizuráján. Néhány másodperces kéztörlés után visszaindultam az asztalunkhoz, ahol már ott várt rám a lány.
 Halkan közelítem meg, amikor látom, hogy becsukta a szemét, mintha aludna. Persze, sejtem, hogy nem alszik, de nagyon csendben foglalok helyet így is mellette. Csak egy pillantásra méltatom az ételt, amiről nem tudom, micsoda, csak azt, hogy jó illata van, de hirtelen megint nem érzem magam annyira éhesnek. Óvatosan megérintem Alexis térdét, megsimítom az arcát a másik kezemmel. Szebbnek tűnik, mint bármi, amit valaha láttam.
 - Jó étvágyat!- halkan suttogok, mielőtt az egyik kezemmel megfogom a villát, hogy feltegyek rá egy kevés ételt. Kicsit ügyetlenül megy, a máikkal átölelem Alex derekát, még a tányért is kicsit közelebb tolom az övéhez. Csak ezután indítom el a szám felé a villát, de félúton sem vagyok, amikor meggondolom magam. Elmosolyodok, miközben a lány szájához emelem az evőeszközt az étellel, óvatosan, hogy ne menjen rá a ruhájára. Így érdekesebb lehet az evés is, és amúgy is ugyanazt esszük.
Naplózva

Alexis P. Dullahan
Eltávozott karakter
*****


IV. - Griffendél

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #21 Dátum: 2015. 05. 12. - 18:32:53 »
+1

          - Úgy tűnik, hogy akkor ez teljesen közös bennünk. Az én pálcámnak is főnixtoll magja van.
          Mikor Olivandernél kiderült, hogy mi a pálcám magja, akkor megesküdtem volna rá, hogy nem véletlen. De ki tudja, talán az a véletlen, hogy a pálcám és a nevem között van kapcsolat, pedig valójában Cael és köztem van az igazi kapocs. Ezen már kevésbé lennék meglepődve.
          - Igen. Pont tudok neki majd segíteni, mikor elkezdi bontogatni a szárnyait boszorkányként. Bár, lehet, hogy a szárnybontogatás részén már túl is van. Sokkal tehetségesebb boszorkány nálam.
          Majdnem mondtam is tovább a történetet, de végül meggondoltam magam. Azzal már túl közel kerültünk volna egy olyan témához, amit egyáltalán nem szeretnék még csak érinteni sem. Nem most a kapcsolatunk elején, majd egy kicsit később. Vagy ha már mind a ketten elvégeztük a Roxfortot, vagy inkább soha.
          - Sokszor kívántam azt, hogy inkább legyen egy bátyám, mint egy húgom, de végül olyan közel kerültünk egymáshoz, hogy mostanra már félszavakból is értjük egymást. Szerintem, előbb tudta, hogy ott fogom őket hagyni Írországban, mint én magam.
          Elég sokat hallott veszekedni anyuval erről, és elégszer kijelentettem már Suzie-nak, hogy akkor is megyek, ha az ágyhoz kötöznek. Csak akkor viszem magammal az ágyat is. Nem volt nehéz a számára kikövetkeztetni, hogy mit fogok tenni.
          - Én is csak egy kortyot, mikor megkaptam az első Roxfortos levelemet. Apu pezsgőt bontott, amíg anyu nem volt otthon. Persze, utána tagadtunk mindent.
Azt hiszem, az volt a legelső kalandom az alkohollal. Aztán egyszer-kétszer a koktélokkal nyaranta, de úgy igazán még nem ittam.
          Reménykedtem benne, hogy apunak még életben van az öreg kuvikja. Azzal megoldhattuk volna a levelezést, legalább egy kis időre. Legalább addig, amíg legközelebb Londonba nem megyek. Mondjuk, nem tudtam mit fog szólni Matthew, ha meglát egy bagollyal az oldalamon.
          Nem gondoltam át alaposan mit teszek, mikor lehunytam a szemem. Mégis annak köszönhetően, hogy sikerült ráhangolódnom a zenére, egyáltalán nem tartottam semmitől. Hallottam, amikor Cael visszaért, de féltem kinyitni a szemem. Nem akartam esélyt adni annak, ha mégse ő az. Aztán, ahogy megsimogatta a térdem, már kétség sem fért hozzá, hogy ő az. Éreztem az érintésén, mintha visszakaptam volna a másik felem. Amikor megsimította az arcom, felé fordultam, miközben kinyitottam a szemem. Egyik kezemmel megfogtam az övét, és egy puszit adtam puha tenyerébe. Egy valamit megállapítottam, az illata alapján ugyanazt a szappant használták mind a két mosdóban. Letettem a lábam a székről, és rendesen odaültem az asztalhoz.
          - Jó étvágyat!
          Láttam, ahogy Cael közelebb araszol hozzám a tányérjával együtt, és átöleli a derekam. Nem tudtam mennyire volt felkészülve egy salátára, ezért felszúrok a villámra egy darab grillezett csirkét, és felé tartottam. Majd megeszem én a zöld részét, ha úgy adódna. Abban a percben, hogy elindítottam a villát felé, ő is a sajátját felém. Elmosolyodtam, majd megfogtam a kezét és úgy kaptam be a felém tartott evőeszközt, és leettem róla a falatot. Aztán elengedtem a kezét, és az így felszabadult kezemet a villám alá tettem, hogyha mégis leesne a falat, akkor ne a ruhájára. Gyorsan lenyeltem, ami a számban volt, és csak utána kérdeztem.
          - Még mindig nem bántad meg, hogy ugyanazt kérted, amit én? Bár, hangzatos a neve, de ez csak egy sima saláta.
          Egy percre se szüntettem meg a szemkontaktust, csak akkor mikor új falatot tettem a villára. Jó a simánál azért egy kicsivel több, de tényleg semmi extra nem volt benne. Laktatott, de nem annyira, hogy elfoglalja a főétel helyét. Nem tudtan, Cael mennyire volt éhes, de az olasz nem minden esetben volt megfelelő. A tészta után hamar éhes lett az ember. Főleg, ha egész nap nem evett semmit, és utána még mozgott is.
          - Megkérdezhetnénk a pincért, talán tud valami jó mozit ajánlani itt a közelben.
          Nem mintha gyorsan távozni akartam volna innen, de a végtelenségig se maradhattunk. Reméltem, hogy addig azért sikerül kihúznunk az időt, amíg elmúlik a nagy hőség, és egy kellemesebb hőmérséklet veszi át a helyét. A saláta lassan fogyott a tányérról, ami nagy részben volt köszönhető annak, hogy egymásnak adtuk a villára tűzött falatokat. A pincér háromszor jött felénk, hogy megnézze végeztünk-e már. Biztos voltam benne, ha még egyszer megjelenik, amíg nem végzünk, akkor elküldöm, hogy vegye már észre magát.
          Sajnos nem mindig tudtam kontrolálni a testem, ezért az egyik falatot pont akkor nyeltem le, mikor készültem levegőt venni, hogy kérdezzek Caeltől valamit. Persze ennek következtében félrenyeltem, és majdnem megfulladtam. Miközben elfordultam a mellettem ülő fiútól, felvettem a szalvétát az asztalról. Nem akartam egyikünket sem salátával beteríteni, ha a lefelé út helyett a visszafelé utat választaná.

          - Jól vagyok - mondtam kicsit rekedten.
Naplózva


Caelius Edevane
[Topiktulaj]
*****


V. évfolyam, a legcukibb mardekáros

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #22 Dátum: 2015. 05. 12. - 20:55:12 »
+1

- Hú, tényleg? Pedig azt mondják, hogy az elég ritka.- nem tudom, hogy korábban komolyan vettem-e a sorsot, de egyre sorszerűbbnek kezdem érezni a szerelmünket. Nem hiszem, hogy véletlen, hogy egyszerre mentünk a talárszalonba, hogy ilyen rövid idő alatt egymásba szerettünk, és hogy egyre erősebbnek érzem a kettőnk közötti szerelmet.
 Megértem Alexis letörtségét a testvérekkel kapcsolatban, akkor is átérezném, ha nem lenne most meg az a furcsa érzés, mintha összeforrt volna a lelkünk. A nővérem beteg, nem tudja használni a pálcáját, legalábbis nem úgy, mint egy egészséges varázsló, mégis sokkal jobb nálam szinte minden tantárgyban. Még abban is, amihez kellene a pálcahasználat. Nem tudom, Alex milyen tanuló lehet, miért mondja azt, amit mond.
 - Mindenki tehetséges valamiben, csak meg kell találni, mi lehet az. Nekem sem sikerült még, azt hiszem, de együtt biztosan megtaláljuk. SVK-ban nem vagyok rossz, abban majd segítek, oké?- nem tudom, hogy Alex tudna-e nekem segíteni a tanulásban, mert eggyel alattam jár, de azt hiszem, akkor is menne neki, ha csak mondaná, hogy tanuljak. Olyan nehéz leülni tanulni, amikor annyi érdekes dolog vár a világon.
 Tökéletesen megértem Alexis és a testvére kapcsolatát, nekem is nagyon szoros kapcsolatom van Clariceszel. Ő volt nagyon sokáig az egyetlen igazi barátom, azok a mugli srácok, akikkel együtt töltöttünk néhány délutánt a játszótéren, egyáltalán nem voltak olyanok, mint egy igazi barát, inkább csak játszótársak voltak. Szerintem nekem éppen annyira szükségem volt rá, mint neki rám.
 - Biztosan tündéri kislány. Szerintem kedvelni fogom.- egyetlen hasonló korú gyereket ismerek csak közelebbről, Dominic húgát. Nagyon nehéz szegénnyel kommunikálni, mert nem hall és nem beszél, de mégis kedvelem, és azt hiszem, ez kölcsönös. Kicsit úgy érzem, mintha az én húgom is lenne. Talán így fogok érezni Alex húga iránt is.
 Egészen a vállamig végigfutott az a jóleső borzongás, amikor Alex csókot lehelt a tenyeremre, bár nem volt olyan, mint amikor csókolóztunk. Minden egyes pillanat varázslatos vele, talán még varázslatosabb, mint az első napjaim voltak a Roxfortban. Még ha néha kicsit ijesztő is, nem cserélném el semmire a vele töltött időt.
 - Szerintem nagyon finom, nem bántam meg. Nem lehet mindig pizzát enni.- annak ellenére, hogy szerintem normális esetben, ha egyedül ebédelek, ezt az ételt talán csak átlagosnak találom, így, hogy egymást etetjük, ez is a felküzdi magát a legfinomabbak közé. Még az sem rontja el, ahogy ebédelünk, hogy közben folyamatosan odamászkál a pincér, és a szemben ülő idős párt szemmel láthatóan zavarja, hogy így eszünk, és hogy közben a lány oldalán van a kezem. Talán az sem zavarna, ha az egész világot bosszantanánk, sőt, talán még viccesnek is találnám. Úgy érzem, szabad vagyok mindentől Alexszel. Persze, eddig sem hagytam, hogy befolyásoljon bárki más véleménye.
 - Oké, mindjárt megkérdem.- lenyelem az utolsó falatot, és én is összeszedtem a villámmal a tányéromról a maradék egy falatot, hogy odanyújtsam Alexnek. Éppen csak egy pillanatra engedtem el, hogy előkeressem a tárcámat, de rögtön el is feledkezek mindenről. Ijedten ütögetem meg a lány hátát, még annak ellenére is, hogy azért sejtem, nincs olyan komoly baj. A szabad kezemmel közben leveszem az egyik poharat az asztalról, és odanyújtom neki. - Jól vagy?
 Miközben kicsit hátrébb hajolok, és megfogom a lány vállát, érzem, hogy az én szívverésem is felgyorsult, de most egyáltalán nem kellemesen, inkább úgy, mintha valaki megijesztett volna, vagy mintha futnék valami elől. De ahogy látom, hogy Alex jól van, azért lassan normalizálódik. Amikor a pincér odajön, már nyugodt hangon közlöm vele, hogy minden rendben, és miközben kifizetem az ebédet, meg is tudakolom, hogy hol a legközelebbi mozi. Át is karolom Alexet, hogy elinduljunk arra.
 - Ugye minden rendben?- adok egy puszit a lány arcára, de most nem mosolygok, tényleg komolyan kérdem. Remélem, csak annyiról van szó, hogy félrenyelt szegény, semmi komoly, esetleg allergia. Persze, ez nem számítana, azt hiszem, akkor sem akarnék mással lenni, ha kiderülne, hogy valami fertőző betegsége van.
 Alig öt perc séta után elérünk a moziba, ami elég nagy, húsz előadóteremmel és ugyanennyi filmmel. Hirtelen nem tudom, melyik micsoda, bár mintha egyet vagy kettőt láttam volna, de gyorsan elkezdek olvasgatni, és elmagyarázom Alexnek, melyik műfaj mire utal, és nagyjából miről szólhat a történet.
 - Mi érdekelne?
Naplózva

Alexis P. Dullahan
Eltávozott karakter
*****


IV. - Griffendél

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #23 Dátum: 2015. 05. 13. - 08:26:46 »
+1

          - Szerintem az is elég ritka, hogy ennyi ideig egy iskolába jártunk, de még csak nem is láttuk egymást, most pedig itt vagyunk. Nem is akarok belegondolni, hogy mekkora esélye volt annak a találkozásnak a talárszalonban. Abba pedig még kevésbé, hogy mekkora esélye volt annak, hogy így alakulnak majd a dolgok.
Néhány óra után, tettem hozzá magamban. Elvégre miért ne alakulhattak volna így, csak hosszabb idő után. De kár is volt rágódni valamin, ami már nem számított.
          - Az jó lenne. Az SVK nem az erősségem. – Gondolkodtam egy percig. – Én nem igazán tudom, miben tudnék neked segíteni, de majd kitaláljuk, ha valamiben mégis.
          A fontos tantárgyakban valahogy nem tudtam teljesíteni, viszont a töltelék tantárgyakban igen. Talán azért, mert azok jobban érdekeltek, mint a kötelezőek. A kötelezőket sohasem szerettem. Meg aztán egy kis gyakorlás még senkinek sem ártott.
          - Örülök. Majd legközelebb is elmehetünk egybe.
Ha kell, végigkóstoltatom vele az egész étlapot. Nem hangzott túl jól ez a pizzás dolog. Igaz, hogy gyors volt, és finom, de az olasz konyha nem csak ennyiből állt.
          - Jól vagyok!
          Még mindig furcsa tónust vett fel a hangszínem, és a szemem is könnybe lábadt. Elvettem a felém nyújtott poharat, és ittam néhány kortyot. Ettől még jobb lett. Nem ért az a hülye kérdés annyit, hogy megfulladjak miatta. Megszorítottam a kezét, amit biztatásnak szántam. Nem volt semmi gond. Még egy-két utóköhintés csak, és már tényleg teljesen jól voltam.
          A pincér furcsán nézett ránk, miközben elfogadta Caeltől a pénzt. Nem számítottam rá, hogy annyira megijesztettem ezzel a kis balesettel, amitől rögtön el akarta hagyni az éttermet az ebéd közepén.
          - A maradékot, kérem, csomagolják be. Elvisszük. Sajnos közbejött egy sürgős dolog, ezért nem tudjuk megvárni.
A mellettem ülő fiúra néztem, miután a pincér távozott.
          - Nem kell tudnia mi az a sürgős dolog. Még akkor sem, ha csak moziba megyünk.
          Azért örültem neki, hogy kikerülünk az idős pár látóteréből. Már kezdett kicsit zavarni, hogy akármit csináltunk, megbámultak minket. Nem akartam nekik adni a fiatalságomat, ha esetleg azt hitték, hogy a szuggerálásukkal meg tudják szerezni. Azt pedig el is felejthették, hogy a mellettem ülő fiút kiengedem a kezeim közül. Gyorsan felkaptam a cipőmet, majd magamhoz húzva Caelt, megcsókoltam. Nem hagytam kétséget afelől, hogy mit akarok, esélye se lett volna elmenekülni. És határozottan fejlődtünk is csók terén mind a ketten.
          - Mehetünk!
          Felálltam az asztaltól, és az idős pár felé néztem, akik ha lehet még jobban meg voltak botránkozva, mint eddig. Pont ezt akartam elérni. Kifelé menet összetalálkoztunk a pincérrel, elvettem tőle a becsomagolt ételeket, és elraktam a táskámba. Elvileg nem fért volna bele, de még a Roxfortban megkértem egy felsős Griffendélest, hogy bűvölje meg, így most sokkal nagyobb volt belülről, mint amilyennek látszott. Kilépve az ajtón, megcsapott az a meleg, amit sikerült elfelejtenem a hűvös helyiségben.
          - Igen, tényleg jól vagyok. Ne aggódj, csak félrenyeltem.
Határozottan mentünk egy irányba, aminek örültem, mert én nem igazán figyeltem oda a pincér szavaira. Nem csoda, ha azzal voltam elfoglalva, nehogy megfulladjak.
          Egy hatalmas épület előtt álltunk meg. Én még sohasem láttam azelőtt ekkora házat, ezért kicsit eltátottam a számat. A falunkban lévő legnagyobb ház is háromszor, de lehet, hogy négyszer is elfért volna benne. Aztán észbe kaptam, és becsuktam a számat. Bementünk az ajtón, ami magától mozgott.
          - A muglik hogyan mozgatják az ajtóikat varázslat nélkül?
          Elég halkan tettem fel a kérdést ahhoz, hogy más ne hallja rajtunk kívül. Megálltunk egy rakás kép előtt. Cael elkezdte magyarázni, hogy melyik műfaj mit takar, de addigra én már tudtam, hogy mit szeretnék. Egyetlen mondat elég volt, hogy még az ijesztő képet is szebbé tegye, és elvarázsoljon. „A szerelem sohasem hal meg.” Ezt akartam.
          - A Drakula.
          Fogalmam se volt, hogy mi vár majd rám, de nem is érdekelt, amíg Cael mellettem volt. Megvártam, amíg megvette a jegyeket, majd bementünk az egyik terembe. Nem voltak sokan, de még volt egy kis idő a kezdésig. Megkerestük a helyünket, majd elfoglaltam a sajátomon kívül még egyet azzal, hogy odaraktam a táskámat. Nem hiszem, hogy egy tolvajnak kellene. Ha nem én nyitottam ki, akkor működésbe lépett egy védő varázslat. Néhány lépésen belül megtaláltam volna a tettest.
Ez a terem nagyobb volt, mint amiben én voltam korábban. Kicsit ijesztő volt, hogy szinte üresen kongott, de az talán még ijesztőbb lett volna, ha tele van muglikkal. Aztán elsötétültek a lámpák, és belekezdtek a filmbe.

Naplózva


Caelius Edevane
[Topiktulaj]
*****


V. évfolyam, a legcukibb mardekáros

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #24 Dátum: 2015. 05. 13. - 20:17:09 »
+1

- Hát, esély nem sok volt rá. Ez olyan sorsszerű.- az persze lehetséges, hogy megismertük volna egymást a Roxfortban, és ott jövünk össze. Ha nincs is közös óránk, talán az is elég lehet, hogy összefutunk a folyosón, és beszélünk egy pár szót. Nem kezdődött nagyon máshogy így sem.
 - Hát, bármiben tudsz. Sajnos nem vagyok jó tanuló, van egy rakat tárgy, amiből nem tudom a tavalyi anyagot sem túl jól.- anélkül, hogy kérdezném, tudom, hogy Alex nagyon okos, tehát valószínű jó jegyei vannak. Még ha nem is biztos, hogy annyira, mint egy hollóhátasnak. Nekem is lehetnének jobbak, de az élet nem abból áll, hogy felesleges dolgokkal tömöd a fejed. Még egyszer annyi idő múlva, mint amennyit éltem, már biztosan lesz családom, munkám, kétszer ennyi idő múlva meg már legalább kisebb bajok jelentkeznek a testemmel, mert elkezdek öregedni. Addig legalább élvezni kell az életet, amíg ilyen fiatalok és szabadok vagyunk.
 A végét leszámítva, ahol kicsit megijedtem, nagyon élveztem ezt az ebédet, meg is jegyzem az étterem nevét. Ha legközelebb Londonban találkozunk, örülnék, ha megismételhetnénk ezt az ebédet, ami talán a legjobb volt egész életemben. Ahogy megérzem a szorítást a kezemen, lassan sikerül megnyugodnom, és nagyon enyhén, óvatosan, de viszonozom.
 Egy értetlen pillantás után az üres tányérokra kicsit elpirulok, amikor rájövök, nem ennyi volt az ebéd. Biztosan rájött már, hogy nem tudtam, mit rendeltem, amikor ugyanazt kértem, mint ő, de azért az kicsit már túlzás, hogy még arra sem jöttem rá, hogy van egy második fogás. Pár másodpercig gondolkozok rajta, hogy ezt titokban tartom, de ahogy összebújunk egy újabb csók erejéig, eldöntöm: amint véget ér, elmondom neki. Remélem, hogy akkor is szeretni fog, ha egyértelműen bizonyítom, nem vagyok egy Merlin. Az előzőhöz képest viszonylag gyorsan szét is válunk, de már ez is elég volt hozzá, hogy újra átfusson rajtam az a jóleső borzongás. Talán kicsit szenvedélyesebbre is sikerült, mint az előző.
 - Bocsi... nem tudtam, hogy van még egy fogás.- miközben Alex berakja az ennivalót a táskába, megsimogatom a vállát azzal a kezemmel, amivel átkarolom. Remélem, hogy nem néz azért nagyon hülyének. Butaság volt, hogy nem kérdeztem meg, mit eszünk, el is döntöm, hogy ezentúl megpróbálok mindenben őszintének lenni vele.
 Egy pár percig gondolkozok az ajtón, ami engem is nagyon szórakoztatott, amikor először láttam. Dom egyszer elmagyarázta, hogy működik, de nem sikerült túl sokat felfognom belőle, meg nem is nagyon értem, hogy ha a muglik nem varázsolnak, hogyan tudják ilyen bonyolult dolgokra használni az elektromosságot. Azt hiszem, én inkább csak használni fogom a dolgaikat, soha nem értem meg, hogy mitől mennek pontosan
 - Van egy ilyen érzékelő berendezés az ajtó felett, és ha valaki az ajtóhoz közel mozog, akkor küld valami parancsot, ami kinyitja. Sajnos én sem értem pontosan.- miközben Alex válogat a filmek között, mögé lépek, és óvatosan megfogom mindkét felkarját. Nem mondok semmit sem egyelőre, hagyom, hogy ő maga fedezzen fel mindent, ami érdekes, és ő válasszon filmet is. Nekem ez már annyira nem különleges.
 - Oké... gyere, veszünk pattogatott kukoricát meg valamit inni, úgy igazi a mozi.- miután megveszem a jegyeket, a büfénél a rövid sorban állás alatt kitalálom, nekünk egy nagy popcorn kell. Én magamnak egy kólát kérek. Közben végiggondolom, hogy mit kellene mondanom Alexnek a filmről- azt hiszem, sikerült elég ijesztőt választania első nekifutásra, még ha a vámpírok nem is a legijesztőbb szörnyek. Főleg nem a valódiak, ők egész civilizáltak, némelyiknek még zenekara is van.
 Viszonylag gyorsan megtaláltuk a helyünket valahol a hátsó sorban, rajtunk kívül talán ha féltucat néző ült be a filmre, ami valószínű már nem mostani. És szerencsére egyik sem közel, úgyhogy nem igazán fognak minket zavarni semmiben. Miután a pattogatott kukoricát leteszem az előttünk lévő szék háttámlájára szerelt tartóra, fel is hajtom a köztünk lévő karfát, hogy átkaroljam Alexet, és halkan beszéljek hozzá.
 - Figyu... tudom, hogy talán butaság, de szeretném elmondani, hogy bármit látsz vagy hallasz, semmi bajunk nem lehet. Ezek a figurák valóságosnak tűnnek, de nem tudnak több kárt tenni bennünk, mint egy könyv szereplője.- talán felesleges óvatosság, talán tudja is, és bizonyára nem lesz rosszabb, mint azok a dolgok, amiket átéltünk, de nem akarom, hogy rosszul érezze magát egy percig is. Még így is megijedhet egy-egy pillanatra, hiszen ez a horrorfilmek lényege, ez pedig részben az. Ahogy bekapcsol a vetítő, és egy mély dübörgéssel felélednek a hangszórók, szorosan át is ölelem a derekát, miközben a szabad kezemmel veszek egy szem kukoricát.
 Ahogy számítottam rá, a film nem egészen a mi korosztályunknak készült, pár hónapja talán engem is komolyan megijesztett volna, de most már ennél durvább horror kell. Ez inkább az a romantikus horror, ami azt hiszem, pont ideális. Az ijesztőbb részeknél szorosabban ölelem magamhoz Alexet, a romantikusabbaknál pedig megsimogatom az oldalát, a vállát, egyszer pedig a térdétől a combja közepéig is végighúzom a kezem.
 Annak ellenére, hogy nem figyelek teljes egészében a filmre, az érzelmes részek, amiket máskor végigásítoznék, most olyanok, mintha vödörrel mernének belém valamit, ami egyre csak gyűlik és gyűlik. Hiába fogyasztom a kukoricát nagy sebességgel, hiába iszom meg az italom az első órában, hiába ölelem át, egyre nehezebben bírom kivárni a film végét. Nem akarom megzavarni Alexis szórakozását, de úgy érzem, szétrobbanok, ha nem csókolhatom meg. Különösen, amikor már látom, nem lesz jó a vége, vágyom a lány csókjára, akit egyre szorosabban ölelek át, és még ha figyelek is rá, hogy ne legyen neki kellemetlen, biztos, hogy feltűnik neki. Azután, megváltásként megérkezik a főcím.
 Nem foglalkozok a fényekkel, nem foglalkozok a felálló, beszélgetni kezdő nézőkkel, a háttérben menő zenével, a földre eső műanyagpohárral, és nem is mondok semmit. A számat a lányéra tapasztom, mint a szomjazó a palackra, magamhoz ölelem, a vékony pólón keresztül végigsimítok a derekán, a hátán, a vállain, a vékony karokon, a puha hajon. Halkan felsóhajtok, újra és újra, miközben az ajka szinte hozzám nő. Érzem, a szívem kevés híján kitépi magát a mellkasomból.
 Csak hosszú percek után, amikor már mindenki elment, és a takarító már az első sorokat takarítja, tudom elengedni, hogy kipirulva, még mindig halkan levegő után kapkodva a szemébe nézzek. Érzem, egy kicsit ég is a szemem, ahogy rápillantok, és szinte már számítok rá, mikor érzem meg a nedvességet az arcomon. De végül ez elmarad. Elmosolyodok, miközben megállok, és bár még kicsit zsibbadt mindenem a sok üléstől, felsegítem őt.
 - Tetszett?- nem tudom, miért csak ennyit tudtam mondani, amikor annyi mást is szeretnék. Soha nem tudtam túl ügyesen beszélni, különösen akkor nem, amikor szükség volt rá. Persze, talán nem is lehet szavakkal kifejezni, amit mondanék.
Naplózva

Alexis P. Dullahan
Eltávozott karakter
*****


IV. - Griffendél

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #25 Dátum: 2015. 05. 14. - 10:42:14 »
+1

          - Akkor majd egymásnak segítünk a tanulásban. Te ismételsz, én pedig tanulok. És talán mutatsz is majd nekem néhány trükköt a következő évi anyagból. Feltéve, ha nem adod fel az egészet, amint felfedezett kviddics játékos leszel.
Nem voltam nagyon rossz tanuló, de annyira se éreztem magam jónak, hogy mást korrepetáljak. Egyelőre úgy tűnt, hogy bele fog férni az időmbe. A kérdés inkább az volt, ha mi ketten együtt leszünk, akkor valóban a tanulásra fogunk-e koncentrálni.
          - Semmi gond. Sejtettem, de azért eléggé megleptél. Nem gondoltam, hogy ennyire megijeszt majd az a falat, ami félrement. Még jó, hogy desszertet nem rendeltem.
Nem akartam, hogy emiatt kellemetlenül érezze magát, mert tényleg nem számított. Voltak az életben sokkal fontosabb dolgok is ennél.
          Próbáltam okosan bólogatni az ajtóról feltett kérdésem válaszán, miközben semmit sem értettem belőle. Milyen berendezés? Hogyan küldi azt a parancsot? Úgy döntöttem, nem feszegetem tovább a témát. Úgy tűnt, hogy ez már meghaladta a képzeletemet is, nemhogy a tudásomat a mugli dolgokról. Majd megkérdezem a nagyiékat, ha legközelebb náluk vendégeskedek.
          A büfénél kértem egy ásványvizet, és meglepődve néztem a popcornra, amit letettek elénk a pultra. Reméltem, hogy nem azzal akarja bepótolni az elmaradt ebédet. Éppen hogy elfoglaltam a helyem, amikor Cael átkarolt és közelebb hajolt hozzám. A szívem hevesebben kezdett verni tőle. Jól jött a figyelmeztetés, mivel tényleg nem tudtam mire számíthatok a filmmel kapcsolatban. Igaz, hogy rajzfilm volt, amit láttam korábban a moziban, a mugli kütyüt pedig nem néztem, amiben az emberek mozogtak, de úgy gondoltam, meg tudom majd különböztetni a valóságot a képzelet világától.
           - Addig nem félek, amíg itt vagy velem.
           Sokkal rémisztőbb volt számomra az a gondolat, hogy ha távol leszünk egymástól, akkor történik vele valami, és én nem tudok segíteni neki. Úgy tűnt, hogy a halálfalók meghúzták magukat, legalábbis azok, akiket még nem kaptak el. Mégis féltem ettől, mivel London nagyváros volt. Valószínűleg a tömegben senkinek sem tűnt volna fel először, ha holtan esik össze egy fiú az utcán. Megráztam a fejem, hogy kiűzzem belőle a gondolatot, majd a nyomatékosítás kedvéért hozzátettem: - Nem lesz semmi baj.
          Aztán persze, ahogy feldübörögtek a hangszórók, már meg is ijedtem. Nem számítottam rá, hogy ilyen hangos lesz. A kezemet rátettem Cael lábára, a másikkal pedig megfogtam azt a kezét, amelyik a derekamat ölelte. Legalábbis próbáltam, mert ez így nagyon kényelmetlen volt, hamar le is tettem az ötletről. Azt hiszem, egészen jól bírtam a filmet egészen addig, amíg meg nem jelentek a kriptánál a karóval. Már tudtam az ölelésből, hogy nem lesz olyan jó rész, de arra, ami következett, nem számítottam. Nem is bírtam végignézni, hanem beletemettem az arcom Cael felsőjébe. Erősen markoltam a szövetet, mintha az életem múlt volna rajta. Még egyszer fordult ez elő, amikor a film már a végénél járt. Szerelmem mintha már előre tudta volna, mi lesz a vége. De az ölelésben volt valami más is, amire jelenleg kevésbé tudtam figyelni.
          Habár még mindig ott motoszkál bennem a félelem, és az ijedtség, amit a film okozott, éreztem egy bizonyos mértékű megkönnyebbülést is. Már nem találtam feleslegesnek a korábbi figyelmeztetést. Teljesen más volt, mint az, amit korábban láttam. Még rendezni se tudtam az érzelmeimet, amikor Cael ajkai az enyémre tapadtak. Olyan volt, mintha legalább ezer év után most találkoztunk volna először. A szívem össze-vissza kezdett verni, a kezemmel beletúrtam a hajába, a másikkal a lábát kezdtem simogatni, aztán áttértem a hátára. Kicsit meggyűrtem a felsőjét, de nem foglalkoztam vele, csak haladtam felfelé, egészen addig, amíg mind a két karommal át nem öleltem a nyakánál. A lepkék a gyomromban úgy repkedtek, mintha bomba robbant volna, aminek a kiinduló pontja a szívemnél volt.
          Alig néhány perccel később, hogy belefeledkeztünk egymásba, a szervezetem levegőért kiáltott. Nem foglalkoztam vele, mégis vége lett a csókunknak. Szerintem ez mentett meg attól, hogy megfulladjak. Még mindig kavarogtak bennem az érzelmek, és ez a csók után csak rosszabb lett. Megsimogattam az arcát. Annyira helyes volt, amikor mosolygott, hogy le se tudtam venni a szemem olyankor róla. Aztán segített felállni, de a lábaim remegni kezdtek, ezért azt hittem össze fognak csuklani. Hagytam a levegőben lógni a kérdését egészen addig, amíg ki nem értünk a teremből. Elengedtem a kezét, és az első alkalmas helyre leültem. Talán furának tűnt, hiszen most álltam fel másfél óra után, de nem bírtam a lábaim remegésével, és mással sem. Az érzelmeim felszínre akartak törni, ezért az arcomat a kezeimbe temettem.
          - Én…
Nem tudom mennyit érthetett belőle a hangtompítókon keresztül. A könnyeim ekkor már megállíthatatlanul folytak. Aztán felemeltem a fejem.
          - Én úgy féltem.
Reméltem, hogy nem érti félre. A csókot élveztem, és ha az kell, hogy addig ne gondoljak arra, amit láttam, akkor el se válnék tőle, soha. De nem lehetett, a pillanat elszállt, és a zord valóság maradt a helyén.
          - Legközelebb ne hagyd, hogy hülyeséget csináljak, jó?
          Sok mindenen mentünk keresztül, ami miatt talán máshogy reagáltam, mint ahogy korábban tettem volna. Talán a háború előtt nem is érdekelt volna ez az egész, de most hogy láttam mi mindenre képes az ember, a semmiért és a szerelemért, féltem. Miután megnyugodtam egy kicsit, elhagytuk az épületet, és elindultunk visszafelé. Az idő már hűvösebb lett szerencsére. Hagytam, hogy ő vezessen, egészen addig, amíg egy fagyizót nem láttam meg az út másik oldalán. Nem is értettem, hogy odafelé miért nem tűnt fel. Talán ez volt az egyetlen, ami hiányzott még a mai nap tökéletességéből.
          - Kérsz egyet? Szereted a fagyit? A vendégem vagy, ezt nem hagyom, hogy te fizesd.
Szerencsénk volt, az út két végén a lámpa épp pirosra váltott, ezért nem járt erre autó. Sikerült átfutnunk a kétsávos úton baj nélkül. Nem siettem vissza az Üstbe, és reméltem, hogy ő sem.
          - Tudod, amikor az étteremben félrenyeltem azt a falatot, pont azon gondolkodtam, hogy honnan származhat a neved és mit jelenthet. Caelius, szerintem görög eredetű lehet. Meg is akartam kérdezni, csak nem sikerült.
Nem ültem le a fagyizónál, inkább sétáltunk tovább. Számomra inkább tűnt úgy, hogy arra, amerre a lábunk vitt.

Naplózva


Caelius Edevane
[Topiktulaj]
*****


V. évfolyam, a legcukibb mardekáros

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #26 Dátum: 2015. 05. 14. - 13:48:08 »
+1

- Hát, azért mondjuk a házkörüli varázslatokat muszáj megtanulni, meg persze az SVK-t. Mondjuk azt nem hiszem, hogy túl sok tárgyat viszek RAVASZ szintre.- elképzelhető, hogy Alex mellett megvalósul a lehetetlen, és vele szeretni fogom a tanulást. Jelenleg úgy érzem, vele mindent csak szeretni lehet.
 Egy kicsit elmosolyodok, ahogy kiderül, hogy nem néz komplett idiótának amiatt, hogy előbb eljöttünk. Persze, talán tényleg rájöttem volna, hogy ez kevés volt két fogásnak, de még ahhoz is, hogy egy teljes értékű ebédet tegyen ki. Igaz, nem is vagyok igazán éhes valamiért.
 Egy kicsit szorosabban ölelem magamhoz Alexet, ahogy azt mondja, nem fog félni, amíg velem van, de ettől függetlenül is bánom egy kicsit, hogy nem figyelmeztettem arról, hogy ez a film talán ijesztő lesz. Ahogy elkezdődik, és halad tovább, érzem is, hogy mennyire megfeszülnek az izmai, de ha nem ölelném át végig, akkor is tudnám abból, hogy fogja a lábam, és látom a kezét. Akkor pedig már különösen erőssé válik a bűntudatom, amikor nem mer odanézni, és inkább eltakarja a szemét. Hiába simogatom meg közben az arcát, a haját, hiába ölelem meg, mégis érzem, hogy nem kellett volna bejönnünk. El is gondolkozok rajta, hogy kimenjünk-e, de azt hiszem, akkor még nehezebben dolgozná fel utólag.
 Érzem, neki is megkönnyebbülésként hatott a film vége, a hosszú csók, az ölelés. Ha tehetném, most magamba szívnám belőle az összes rossz érzést, félelmet, de sajnos nem tudok ilyet tenni. Nem igazán tudok mást tenni azért, hogy segítsek neki feldolgozni ezt, csak éreztetem vele, hogy szeretem, és mellette állok.
 Szorosan átölelem őt, miután felálltunk, vigyázok rá, nehogy elessen, nehogy azt higgye, egyedül hagytam. Ahogy érzem a bizonytalanságát, a remegését minden mozdulatán, úgy érzem, mintha beleszúrtak volna valamit a szívembe. Magamban elmondom magam minden idiótának, amiért ennek tettem ki őt. Azt hiszem, egyikünk sem élvezte igazán a filmet, én azt a pillanatot vártam, amikor vége lehet, amikor megcsókolhatom újra, ő pedig még rosszabbat élhetett át. Neki ez az egész olyan lehetett, mint egy rémálom. Nem engedem el akkor sem, amikor a kijárat mellett leülünk egy padra.
 Ahogy látom, hogy sírni kezd, szorosan átölelem, és halkan a fülébe súgva próbálom csitítani. Érzem ugyan, hogy kezd megszűnni a remegése, de reméltem, hogy soha nem fogom őt sírni látni. Az utolsó dolog, amit akarnék, hogy Alex bármi miatt rosszul érezze magát. Percekig nem teszek mást, csak átölelem, gyengéden simogatom a hátát, és kedves, biztató szavakat súgok a fülébe. Hosszú idő, mire el merem engedni, hogy egy papír zsebkendővel óvatosan letöröljem a könnyeit.
 - Sajnálom. Soha többé nem hagyom, hogy rosszul érezd magad.- annak ellenére, hogy tudom, ezek a szavak talán túl erősek, és nem leszek képes örökké betartani az ígéretet, tudom, hogy próbálkozni fogok, amíg képes vagyok rá. Soha többet nem leszek ilyen meggondolatlan vele. Hiába választotta ő a filmet, az én hibám volt, hogy nem kérdeztem meg, biztosan ezt akarja-e. - A film... szóval semmi nem volt igazi belőle. A vámpírok kisminkelt, beöltözött emberek voltak, a szörnyek pedig vagy beöltöztek, vagy drótokon rángatták őket. A vér meg paradicsom volt. Az a lány... a lány meg egy bábura lett kicserélve.- nem tudom, hogy Alex tudja-e, nem valóság, amit látott, de azt hiszem, nem szabad megkockáztatnom, hogy azt hihesse. Muszáj megtörnöm azt az illúziót- én is féltem néhány filmtől, de ha belátsz egy kicsit abba, hogy készül, legalább utólag elereszt az illúzió. Közben azért meg tud fogni.
 Ha ez lehetséges, a sötétedő utcán még szorosabban fogom Alex derekát, legalább fél percenként megpuszilom az arcát, a haját vagy a fülét, miközben a középső és a mutatóujjammal óvatosan végigdobolom az oldalát. Nem akarom, hogy egy másodpercre is eszébe juthasson az a film megint.
 - Aha, szeretem. Mondjuk lehet már egy éve volt, hogy utoljára ettem.- csak egy gombóc citromot kérek, amit megfogok a szabad kezemmel, és nagyjából akkor meg is kóstolom, amikor Alex fizet. Szeretem a fagyit, de sajnos ritkán szokott egy percnél tovább tartani. Most viszont nem tervezem gyorsan megenni, miután elindulunk, odatartom Alexnek is egy nyalásra, miközben sétálunk tovább az utcákon.
 - Hát, asszem latin név, és vékonyat jelent. De nem tudom, miért kaptam, talán csak megtetszett anyáéknak a hangzása.- azt mindig szerettem a nevemben, hogy egyedi, soha nem találkoztam senkivel, akit ugyanúgy hívnak, vagy akár ugyanúgy becéznek, mint engem, mégis kicsit szégyellem most, hogy az én nevem nem jelent igazából semmit. Legalábbis semmi olyasmit, mint a Phoenix. Talán csak azt, hogy nagyon kicsi baba voltam.
 Ahogy néhány száz méterre kerülünk az Üsttől, egy kicsit sajnálni kezdem, hogy kezd véget érni a nap, még akkor is, ha tudom, éjszaka is együtt maradunk. Ha nem lett volna az az ostoba vámpíros film, még megkérdezném, hogy nem akar-e visszamenni velem a játszótérre, a hintákhoz egy kicsit lefekvés előtt, de azt hiszem, hogy ott most nagyon sötét lehet. Ráadásul mi tudjuk, hogy tényleg léteznek vámpírok, még ha a Minisztérium korlátozza is, hogy hová mehetnek, mit ehetnek, és senkit nem bánthatnak. De a játszótér akkor is túl messze van. Ahogy elfogy a fagyim, és vele ez a nap is lassan, jövök csak rá, hogy még nem tettem meg valamit. Közel hajolok a lány arcához, hogy egy rövidke csókot nyomjak a szájára.
 - Szeretlek.
Naplózva

Alexis P. Dullahan
Eltávozott karakter
*****


IV. - Griffendél

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #27 Dátum: 2015. 05. 14. - 21:28:57 »
+1

          Már sajnáltam, hogy egy mondat alapján döntöttem a filmről. A kép figyelmeztetett, de nem foglalkoztam vele. Nagyon jól esett Cael ölelése, a mondatok, amiket a fülembe súgott, és ahogy próbált vigasztalni. Gyorsan kifújtam az orrom, mielőtt hagytam volna, hogy letörölje az arcomról a könnyeket.
          - Nem a te hibád. Hülye voltam és meggondolatlan. Pedig figyelmeztettél is, és mégis…
          Nem akartam, hogy olyat ígérjen, amit nem tudott betartani. Egy kis gondolkodás után rá is jöttem, hogy már másnap meg fogja szegni a szavát, de ennek így kellett lennie. Akármennyire is akartuk, nem tudtuk mindentől megvédeni a másikat.
          - Ha biztos vagy benne, hogy nem esett senkinek sem baja, akkor jó.
          Saját magamnak is megtöröltem a szemem. Nem voltam biztos benne, hogy még egyszer meglátogatok majd egy mozit. Vettem néhány mély lélegzetet, és igyekeztem úgy rendezni az arcvonásaimat, mintha semmi sem történt volna. Persze vöröslő szemeimet nem tudtam csak úgy varázsütésre eltűntetni. Legalábbis még nem.
Átöleltem a derekánál, így szorosan hozzá simulva mentem. Néha a vállához hajtottam a fejem, hogy még ennyivel is közelebb érezzem magam hozzá.

          Felhúzott szemöldökkel néztem rá, mikor csak egy gombócot kért a fagyisnál. Én nem fogtam vissza magam. Jöhetett a pisztácia és az epres-joghurtos is. Szerencsénkre a hőség már elmúlt, ezért láttam rá esélyt, hogy nem fog pár pillanat alatt lefolyni a tölcsérről. Megnyaltam a felém tartott fagylaltot, majd a sajátomat tartottam Cael felé. Sajnos még így is hamarabb elfogyott, mint ahogy akartam. De azt mondták, hogy a jó dolgok nem tartanak sokáig. Reméltem, hogy ez csak a fagyinkra igaz, a kapcsolatunkra nem.
          - Szerintem, nagyon szép név. És illik is hozzád. Nem tudnálak elképzelni mással.
          Kidobtam a kukába a szalvétát, amit a fagyihoz kaptunk. Ekkor már nagyon közel voltunk az Üsthöz, amit sajnáltam. Nem akartam, hogy vége legyen a napnak. Bele se mertem gondolni, hogy ha nem így alakulnak a dolgok, akkor már rég elváltunk volna egymástól. Igaz, akkor talán végigültük volna az ebédet. Megmosolyogtatott az a gondolat, ahogy távoztunk az étteremből. Ezzel voltam elfoglalva, mikor Cael megcsókolt. Nem olyan hosszan, ez inkább puszi volt. Amire nem számítottam az a vallomása. Tudtam, hogy érezni teljesen más, mint kimondani, mert akkor változik igazán komollyá. Megfoghatóvá és leginkább visszavonhatatlanná.
          - Szeretlek!
          Egy hosszú csókot váltottunk, amiben benne volt minden, ami a nap folyamán történt. És tényleg minden. A megismerkedésünk, a játszótér, az étterem és a mozi is. És talán még az éjszaka is.
          Sokáig visszhangzott még a fülemben a saját vallomásom. Még akkor sem tértem tőle igazán magamhoz, mikor kértem Tomtól két villát. A szobába visszaérve, megtöröltem őket, és az egyiket Cael felé nyújtottam. Az ágy végében levettem a cipőmet, a papucsomat pedig Caelnek adtam.
          - Nehogy letedd valahova azt a villát!
          Tudtam, hogy az egyébként sem teljesen tiszta dolgok, itt csak koszosabbak lettek. Kihalásztam a kihűlt ebédünket a táskámból, az egyik csomagot felé nyújtottam, a másikat pedig az ölembe raktam. Én nem voltam éhes, de reméltem, ez nem tartja őt vissza.
          - Ha akarsz, akkor le tudsz zuhanyozni, tudok adni törölközőt. Vagy mehetünk egy szökőkúthoz is. Van egy nem messze.
          Vigyorogva néztem rá. Ha már nem jól sült el korábban a poénom, akkor legalább egyszer tényleg próbáljam ki. Volt egy kisebb szökőkút úgy kétutcányira innen. Nem volt forgalmas helyen, sötétedés után szinte senki sem járt arra. Tudtam, mert egyszer-kétszer sikerült eltévednem, így találtam meg. Azt hiszem, nem gondoltam át rendesen, mikor beleegyeztem, hogy aludjon itt. Elnézve az ágyat, egyszemélyesnek is alig volt mondható, nemhogy kettőnek. Nem számítottam olyan éjszakára, ahol majd alaposan kipihenjük magunkat. Azért is jó, hogy elutasítottam a bulizás lehetőségét. Meg aztán az előzmények alapján nem is biztos, hogy jól sült volna el. Ahogy ültem az ágyon, egyre jobban éreztem, hogy álmosodok. Már abban sem voltam biztos, hogy a szökőkútig el tudnék menni. Legszívesebben ültő helyemben elaludtam volna. A nap sokkal jobban kiszívta minden energiám, mint gondoltam. Ahogy a korábbi rémálmokkal töltött pihenésmentes éjszakák is.

Naplózva


Caelius Edevane
[Topiktulaj]
*****


V. évfolyam, a legcukibb mardekáros

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #28 Dátum: 2015. 05. 15. - 00:48:55 »
+1

14+

Bár nem tűnik el teljesen a rossz érzés, ami amiatt alakult ki, hogy kellemetlen élményt okoztam neki, azért kicsit megnyugtat, hogy nem haragszik rám. Nem tudom, hogy hogyan tehetné túl magát rajta, talán meg kéne néznem vele egy rajzfilmet vagy vígjátékot, de nem merek ilyesmit javasolni. Az Oroszlánkirály például kifejezetten szíven ütné szerintem, hiszen meghalt az apja, némelyik vígjáték pedig nagyon közönséges.
 - A muglik között azok az igazán híres emberek, akik ilyen filmben eljátsszák, hogy ők mondjuk Drakula gróf, ezek a színészek elég jól élnek. Ha szeretnéd, akkor majd megnézem, kinek mi volt az igazi neve.- hirtelen eszembe jut, hogy talán kéne szereznem egy fényképet arról, aki a vámpírt játszotta, akkor talán nem olyan ijesztő Alexnek, ha látja, milyen valójában. Vagy nekünk is be kéne majd öltözni Halloweenkor valaminek. Varázslattal még talán hihetőbb is lehet.
 
 Talán nem is azért kértem egy gombócot, hogy ne terheljem meg Alex tárcáját- sőt, ez igazából eszembe sem jutott. Egyszerűen nem kívánok többet a popcorn meg a kóla után- az utóbbi már nagyon ki is szeretne jönni. Azért szívesen megkóstolom Alexis fagyiját is, úgyhogy így sem eszek sokkal kevesebbet, mint ő, megosztozunk azon a hármon ketten.
 - Köszi! Én is szeretem, olyan egyedi. Csak ijesztő, ha a teljes nevem hallom kiabálva, akkor sejtem, hogy valami rosszat csináltam.- miközben kidobom a szalvétámat, és betömöm a számba a tölcsér maradékát, elgondolkozok rajta, hogy milyen könnyen megy a beszélgetés. Annyira természetes, mintha saját magammal beszélnék meg dolgokat. Nem hiszem, hogy elárulna. Talán még azt is elmondanám neki, hogy miért mentem vissza valójában harcolni, ha szóba kerülne.
 Már nem is tudom, ez hányadik csókunk, mert lassan már ez is természetessé válik. Most, hogy kimondtam, és ő is kimondta, végleg eldőlt, ez nem egy álom, egy játék, ez valódi kell, hogy legyen. Ettől egy kicsit a csókunk is más, a tűz mintha forróbb lenne tőle, és mintha nem csak bennünk, hanem az egész világban égne. Mégis kicsit hűvös van, csak a lány szája az, ami meleg.
 Gyorsan megállunk egy nyilvános telefonfülkénél, ahol közlöm Dommal, hogy csak holnap megyek vissza- nem sokon múlt, hogy teljesen el is feledkezzek a barátaimról. Miközben belépünk a fogadóba, el is döntöm, hogy nem fogom őket elhanyagolni. Bármit is kell kidobnom az életemből hozzá, de bele fognak férni ők is és Alex is.
 A kocsmárosnak elég egy gyors ígéret hozzá, hogy nem fogom használni a zuhanyzót, hogy felengedjen egy éjszakára ingyen. Miután meglátogatom a mellékhelyiséget, gyorsan el is fogyasztom az ebédem kihűlt maradványait, ami kevésbé jó így, de vacsorára pont megfelel. Ahhoz képest, hogy annyira sokat nem ettem, teljesen elégedett vagyok: jól lakott, kicsit álmos, és nagyon boldog.
 - Hát, ha nem vagyok nagyon gáz így, akkor szerintem kihagyom. Nem tetszett a mellékhelyiség.- egy pillanatra elgondolkozok rajta, milyen vicces lenne kimenni egy szökőkúthoz így az éjszaka közepén, de azután mosolyogva megrázom a fejem. Leveszem a papucsot, és leülök Alex mellé, akinek egy hosszú csókot nyomok a szájára, miközben előkotrom a pálcám, amit az éjjeli szekrényre teszek.
 Bemászok belülre, hűvös a fal még a faliszőnyegen keresztül is, nem akarom, hogy esetleg Alex szoruljon oda.  Miután leoltotta a lámpát, és visszajön, átölelem a lány derekát, és óvatosan lehúzom fekvő pozícióba magam mellé. Az oldalamra fordulva nem foglalom el, csak az ágy felét, az alulra került karomra pedig ráfeküdt, úgyhogy magamhoz tudom ölelni, hogy véletlenül se essen le.
 - Ez volt életem legszebb napja.- miközben megcsókolom, tudom, hogy tényleg soha nem fogom elfelejteni. Egy kicsit ugyan tartok tőle, hogy elrontok most valamit, hogy esetleg leesik, de tudom, hogy nem fogom hagyni. Nem fogom hagyni, hogy bármi baja essen.
 Azt hiszem, hogy a szótlan sötétségben közelebb kerülünk egymáshoz, közelebb, mint korábban. Nem csak szó szerint ér össze a testünk számtalan pontja, a homlokunktól a lábunkig, de most úgy érzem, tényleg hallom a szívverését, a légzését, minden mozdulata apró neszét. A felül lévő kezemmel óvatosan megsimogatom az arcát, azután a vállát, a felkarját, a könyökét, az alkarját, lefelé haladva egészen az ujjai hegyéig Megfogom egy pillanatra a kezét, mielőtt megfogom a derekát. Óvatosan, gyengéden benyúlok a pólója alá, hogy közvetlenül a bőrét tapintsam. Megsimogatom az oldalát, mielőtt a kezem lekúszik a hátára, ahol megtalálja a tökéletes helyét. Furcsa béke, elégedettség tölt el, ahogy érzem a sima, puha bőr alatt áramolni az életet.
 - Álmodj szépeket!- halkan suttogom a szavakat, nem tudom, hogy Alex hallja-e még őket, azután lehunyom a szemem. A karjaiban, a karjaim között vele az álmom nyugodtabb, mint bármikor volt a csata óta. Igazság szerint nem is álmodok semmit, amit megjegyeznék. Az egyetlen emlékem a furcsa melegség és a földön túli béke. Tudom, megérte megszületni csak ezért az egyetlen napért is.
Naplózva

Alexis P. Dullahan
Eltávozott karakter
*****


IV. - Griffendél

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #29 Dátum: 2015. 05. 15. - 12:23:08 »
+2

          - Komolyan? A muglik abból élnek, hogy másoknak adják ki magukat, mint amik? Elképesztő.
Ezt még én is meg tudtam volna csinálni, de nem akartam. Egész életemben attól félnék, hogy a végén már magam se tudnám ki is vagyok.

          Nekem is volt már részem olyan ijesztő dologban, hogy anyu vagy apu a teljes nevemen szólított. Ezért pontosan tudtam, hogy mit érezhetett át olyankor. Szerencsére hamar megtanultam hogyan tudom eltitkolni előlük azokat, amikről nem kéne tudniuk. Onnantól már nem is volt több gond velem. Vagy legalábbis nem szóltak, mikor rájöttek a turpisságra.

          Mikor megálltunk a telefonfülkénél, meglepett. Azt hittem, már mindent megbeszéltek a barátjával, de rájöttem, hogy akkor még nem volt szó éjszakáról. Nem tudtam még elképzelni sem, hogy milyen lehetett, mikor vele volt, de nem gondoltam, hogy nagyon más. A természetessége sugárzott belőle. Ha véletlenül másmilyennek akartam volna mutatni magam, nem sikerült volna annyira átragadt rám is. Azért sem, mert az már hazugság lett volna, és nem szerettem hazudni még akkor sem, ha jó cél érdekében tettem.
Amíg Cael elment a mosdóba, én átöltöztem egy kényelmesebb ruhába. Egy pólót és egy rövidnadrágot vettem fel.
          - Nem vagy gáz. Miért lennél? Hacsak nem akarsz belebújni az egyik talárodba, nincs is más ruhád, amit felvehetnél.
          Mosolyogtam, mert én ezt már mind tudtam. Persze, volt olyan, amikor nem tudtam megkerülni egyik helyet sem, de lényegében igyekeztem. Kicsit elpakoltam az ágyról, hogy le tudjunk feküdni. Láttam rajta, hogy neki sem lesz gond az alvással. Leoltottam a lámpát, majd a hirtelen sötétségben odabotorkáltam az ágyhoz. Egy pillanatig csak ültem a szélén, majd megéreztem a derekamon az ölelést; hagytam, hogy lefektessen. Felé fordultam a karját párnának használva, de hirtelen nem tudtam hova tenni a sajátomat. Próbáltam keresni egy olyan megoldást, ami mind a kettőnknek kényelmes volt. Végül úgy tettem kettőnk közé, hogy hozzáérjen a vállához. A másikkal átöleltem a derekánál.
          - Ahogy nekem is. Köszönöm.
          Kicsit elfordítottam a fejem, így tudtam adni a karjára egy puszit. Mintha ez lett volna a varázsütés, egyik pillanatról a másikra elaludtam. Csak akkor kezdtem ébredezni, mikor már sütött a nap. Szinte nem is éreztem a karjaim, annyira elzsibbadtak. Vártam néhány másodpercet, mielőtt kinyitottam a szemem. Ha álom volt az előző nap, akkor nem akartam felébredni belőle. De nem álom volt. Nem akartam felébreszteni Caelt, de muszáj volt megsimogatnom az arcát. Olyan nyugodt volt, olyan helyes, olyan aranyos, és olyan hihetetlen az egész, ami történt.

Naplózva

Oldalak: 1 [2] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2018. 05. 12. - 20:42:24
Az oldal 0.141 másodperc alatt készült el 46 lekéréssel.