+  Roxfort RPG
|-+  Múlt
| |-+  1996 - 2001
| | |-+  A 97/98-as tanév
| | | |-+  London
| | | | |-+  London mugli része
| | | | | |-+  Covent Garden
| | | | | | |-+  Starbucks
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Starbucks  (Megtekintve 1814 alkalommal)

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2010. 05. 20. - 01:36:34 »
0

A világszerte ismert kávéház már a Covent Garden negyedében is képviselteti magát!
Ha az ember kora reggel nem vágyik másra, csak egy friss kávéra, cappuchinora, vagy egy jó forró csokoládéra, a Starbucks valószínűleg minden igényét ki fogja elégíteni. Különleges eljárással készített italok, akár elvitelre is - így a munkába rohanóknak sem kell lemondaniuk a reggeli koffeinadagjukról.
Ha már ott jártok, egy karamellás macchiatot kérnék!
Naplózva

Yasmine O. Krise
Eltávozott karakter
*****

Prefekta^^

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2011. 04. 10. - 17:44:00 »
0



Isaac

Ritkán van alkalmam kicsit kiszabadulni a  varázsvilágból és a mugli London utcáin kóborolni, így amikor csak lehetőség van rá, eljövök inni egy kávét, sétálgatni, nézelődni, egy kicsit elmenekülök a varázslat elől. Mivel nem volt otthon senki, mikor hazaértem az állomásról, úgy döntöttem jó pár hónap kihagyás után újra megcélzom a mugli világot. Apa valószínűleg dolgozik, és azt, hogy anya mit csinál, azt hiszem jobb, ha nem is tudom. Nem érdekel… észre se fogják venni, hogy elléptem pár órára otthonról.

Szeretem az utcán, a reggeli órákban hömpölygő tömeget, aminek nagy része karikás szemmel, morcosan tekint az aznapi teendők elé. Szeretem a percenként felhangzó, a nyirkos, hűvös levegőbe sikító dudákat,  még azt is, hogy időnként megpróbálnak elütni. Szeretem  ezt a nyüzsgő, életteli hangulatot és a szerencsétlen, naiv varástalanokat. Olyan bájosak ügyes-bajos dolgaikkal, és hogy képesek több órát utazni, míg hoppanálva egy percet nem vesz igénybe a egész út.  De amit a legjobban szeretek errefelé, az a Starbucks isteni fahéjas lattéje, egyszerűen megunhatatlan! Ahogy átverekedem magamat a tömegen, megpillantom a világszerte ismert kávézólánc zöld betűit, és  az ajtaján be és kiáramló törzsvendégeket. A kifelé tartók kezében zöld-fehér papír-, vagy átlátszó műanyagpohár, rengeteg tejszínhabbal és különböző  színű öntettel az italuk tetején.

 Vidám mosollyal az arcomon lépek be az üzletbe, s alig jutok túl a bejáraton, nem tétlenkedhetek az ajtóban, hiszen az utcáról türelmetlenül löknek rajtam egyet, jelezve, hogy útban vagyok, míg belülről fintorogva néz rám két lány a márkás napszemüvegek mögül. Kis grimasszal állok arrébb és indulok a pult felé, ahol aránylag nagy sor áll, még  így tíz körül is… pedig azt hittem az első nagy vevőhullám hat és nyolc között szokott elvonulni… Tűnődve nézek fel az ínycsiklandozó italokat kínáló táblára, megszemlélem az üvegen túli süteményeket is, de mielőtt döntést hoznék a reggelim felől, megszólít az egyik pultos fiú. Valószínűleg a starbucks pincérei elég kemény rostán mentek át, mivel egyszerűen mindegyikük… ennivaló. Tényleg! Rám mosolyog, azokkal a totálisan fehér fogaival, aminek óvása érdekében valószínűleg, soha, vagy csak nagyon ritkán fogyaszt kávét és felhangzik a rekedtes basszus.
-   Heló, adhatok valamit?

A válaszomat megelőzve egy ügyes mozdulattal arrébb lök és átveszi a helyemet egy nálam körülbelül két fejjel magasabb, szemüveges, öltönyös aktakukac, aki valószínűleg épp késésben van. Hát, ez remek… Felvonom a szemöldökömet, egy darabig  csak a torkomat köszörülöm, aztán megkocogtatom a vállát, jelezve, hogy bizony én voltam előbb a sorba. Nem mintha annyira számítana  az a két perc… de igenis számít! Életemet egy capuccinóért! Az alak megfordul, megvető pillantást tesz felém, arcára önelégült vigyor kerül és várakozóan biccent egyet.
-   Valami gond van? – hallom az ellenszenves srácot.

Á, nem, végül is csak majdnem végeztem a padlón. Tahó. Elhúzom a számat, és szinte kényszerítenem kell saját magamat arra, hogy kimondjam az előre átgondolt mondatokat. Hollófekete és terrakotta. Chö… Újra megköszörülöm a torkomat és bátortalanul mutatok a helyre, ahol pár perce álltam.
-   Igazán nem okoz nagy  gondot, ha udvariasan megkérsz, hogy engedjelek előre, mert sietsz… de a bunkóságot nem szívlelem.

Szúrom oda neki élesen, majd visszavonulót fújva, a pult felé biccentek,hogy rendeljen a szerencsétlenje. Semmi kedvem vitázni vele, és meggyőzni, hogy nekem van igazam. Már pedig nekem van igazam, ez nem is kérdés. Valószínűleg, ő saját magának adna igazat a kettőnk vitájában, már amilyen gőgösnek, arrogánsnak hatott első  látásra, így nincs is értelme győzködni. Laza vigyorral visszafordul, kér egy forrócsokit – milyen férfi iszik forrócsokit? - , mézeskalácsosat- milyen férfi iszik mézeskalácsos forrócsokit?- elvitelre, és végre én jöhetek a sorban.

-   Szia megint, egy nagy, cukormentes, vaníliás lattét kérek, zsírszegény tejjel –darálom el egy szuszra a nagyon-fehér-fogúnak és pipiskedve behajolok egy kicsit a pult belseje felé, így megcsap az éppen lefővő kávé aromás illata.
-   Hogy hívnak?
-   Yas – válaszolok mosolyogva, majd nagy kurjongatások közepette - így továbbítják a rendelésemet- ellépkedek a kávéfőző mellett, ahol egy fekete hajú, barna szemű lány meglehetősen unottan készíti a lattémat. Mikor rákérdez a csokiszórásra, nemlegesen megrázom a fejemet, aztán megfordulok, és üres asztal után kutatok a gőzölgő csészék, bögrék, izzó billentyűzetek és lassan ébredező fejek között. Talán ott, a sarokban lesz szabad hely...
Naplózva

Isaac Zachew
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2011. 04. 26. - 19:56:08 »
0

Yasmine

Csak egy jó kávéra van szükségem és máris derűsebben, szebben látom a rám várakozó nap fennmaradó óráit. Hát igen a koffein csodákra képes, ilyen korai időpontban, mármint hajnali nyolc óra fogalmam sincs hány perckor. Nem ártana végre felébredni egy kicsikét és pörögni, mint a zománcos lavór. Nem szeretem az unalmas, semmit sem érő napokat, amikor az ember nem csinál semmit, ezért igyekszem mindent megtenni, hogy a napom a lehető legkorábban és a legzökkenőmentesebben induljon be, hogy aztán valamivel feldobhassam utána az azt követő órákat. És ha már Londonban mászkálok ráadásul annak is a mugli övezetében, mi lenne jobb megoldás, mint a csodálatosan finom kávéiról híres Starbucks? Annál jobb helyen, szerintem nem is indulhatna a napom.

Az eddigi céltalan sétálgatás végre célt s ezzel értelmet nyer. Irány a kávék paradicsoma. El nem tudom képzelni, hogy a varázsmentes társadalom, hogy képes ilyen csodálatos italt kotyvasztani. Mindenesetre minden elismerésem a bájos kávéfőzőknek, akik ott dolgoznak. Eddigi kevés látogatásom során semmi okom nem volt a panaszra, csupa-csupa kedves, szemrevaló s gyönyörű hölgyet sodort az utamba, akiket ha az ösztöneimre hallgatnék, akkor biztosan meghódítanám őket, de mivel mostanában ezen a téren van valaki, aki visszafog, még úgy is, hogy per pillanat az illető a létezésemet se nagyon akarja elfogadni. Lehet, hogy nem tudná meg a kis kalandomat a mugli pultos lánnyal, de jobb, hogyha most már nem szórakoznék és kötözködnék az ördöggel, pláne, hogy imádottamat mindenáron vissza szeretném hódítani. Nehéz s kőkemény menet lesz, de még ha úgy tűnik, hogy a csatát elvesztettem a kettőnk közt zajló „háborúban” nincs még veszve semmi. Bízom benne, hogy megenyhül a szíve és visszafogad egyszer. Neki is jó lenne ez, és a kis Zachewnak is jó lenne apával felnőnie.

Jobbra fordulok a sarkon és már látom is a Starbucks logóját az egyik kis épületen, amely megbújik a többi ugyanolyan kinézetű épület közt. Lépteim egy kicsit gyorsabb tempóra váltanak, köszönhetően a tudatnak, hogy nemsokára koffeinhez jut kicsiny szervezetem. Már csak percek, másodpercek kérdése és már benn is vagyok a kávék Mekkájában. Na, jó ez erős túlzás, de most ilyen hangulatom van és kész. Per pillanat, csak az számít, hogy magamhoz vehessem az első adagot és most, hogy nemsokára magamhoz vehetem a papírpoharas kiszerelésben a fekete nedűt, nem számít semmi, még az sem, hogy jócskán eltúlozom a gondolataimat.

Csatlakozok a feltehetőleg muglikból álló egyik sorba. Még jó, hogy a muglik szemszögéből nézve normális ruhában jöttem, azaz egy egyszerű sötét farmerban, fehér pólóban, rombuszmintás mellényben és egy laza bőrdzsekiben. Legalább ezzel nem keltek feltűnést az emberek között, ugyanis gyanítom, hogy kissé nagyon is megnéznének, hogyha én itt most megjelennék az egyik menő kis fekete taláromban. Máskor simán megcsinálnám, nem vagyok én szívbajos, de ez a mai társadalom valahogy nem vevő az ilyen poénokra, a mostani Minisztérium meg pláne és valahogy az ilyen kaotikus, háborús helyzetben a fasznak van kedve még a Minisztériumba is járkálni, holmi apró kis hülyeség, mint például muglik közt talárban való megjelenés.

Végre én is sorra kerülök, és végre leadhatom a rendelésemet. Sajnos, most nem egy csinos lány áll a pult másik oldalán, így amíg elkészül a várva várt kávém, türelmetlenül várakozom. Ha nem egy velem egyező nemű lény állna velem szemben, lazán leállnék vele flörtölgetni, hogy addig is teljen az idő, de nincsenek ferde hajlamaim így ezt a mai napon inkább kihagyom, talán majd később egy másik kávé rendelésénél. De abba sem halok bele, ha nem sikerül begyűjtenem egy pultos lány telefonszámát és vagy mosolyát. Nemsokára a kezembe tarthatom a bögrét, benne a forró gőzőlgő fekete nedűvel, így szabad asztal után kutatok. Egy éppen ebben a pillanatban szabadul fel a sarokban, ezért gyorsan arra veszem az irányt, hogy azt a helyet én szerezzem meg és ne valaki más.

Akció sikeresen végrehajtva. A sarokban található kis asztalka az enyém. Az ablak mellett található, ami most nem zavar, így legalább figyelhetem a munkába igyekvő hatalmas tömeget. Érdekes arcokat is fel lehet közöttük fedezni néhanapján, és az ember soha nem tudhatja éppen mit fog meglátni odakinn. Azonban most nem azért jöttem, hogy a kinn mászkáló embereket figyelgessem, inkább nagy mosollyal kortyolok egyet a kávémból.  Áhhh… lehunyom a szemem, amíg a korty szépen lejut a megfelelő helyére, jóleső melegséggel töltve el a testemet. Imádom, egyszerűen imádom ezt az érzést.

Aztán meglátok egy ismerősnek tűnő lányt, aki mintha szabad helyet keresne magának. Nagyon hasonlít arra a lányra, akit egyszer még Chester mutatott és mintha a Roxfortos időkből is ismerős lenne, bár mit ne mondjak azóta szépen megnőtt a lány. Már ha egyáltalán ő az és nem keverem össze valakivel. Mostanában sűrűn előfordul, hogy olyanokat leszólítok, akiket ismerősnek vélek, és aztán kiderül, hogy talán mégsem azok és csak én keverem őket össze valakivel. Azért remélem most nem ez lesz, vagy ha mégis, ki tudja, lehet, hogy szert teszek egy újabb ismerősre. Intek neki egyet, hogy ha gondolja, akkor van itt egy szabad hely, és ha gondolja, akkor ideülhet. Most már csak rajta múlik, hogy az én társaságomat választja-e vagy sem.
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2018. 07. 17. - 04:39:31
Az oldal 0.183 másodperc alatt készült el 34 lekéréssel.