+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Ophelia Beaufort
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Ophelia Beaufort  (Megtekintve 1086 alkalommal)

Ophelia Beaufort
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 04. 17. - 21:54:02 »
0

OPHELIA BEAUFORT


          alapok

jelszó || "Ha akarod, lemásolhatod az enyémet."
teljes név || Ophelia Beaufort
becenév || nincs (de Mark bácsi következetesen Liának szólítja)
nem || nő
születési hely, idő || Nagy-Britannia, Bracknell (Dél-Anglia); 1981. július 9.
kor || 16
faj || ember
vér || félvér
évfolyam || 5.


          a múlt

"1981. július 9-én születtem, a Rák jegyében. Roppant bosszantó, hogy nem 14 nappal később döntöttem úgy, hogy előbújok, mert Oroszlánnak lenni sokkal könnyebb lenne. Valahogy... elviselhetőbb lenne az élet. Talán.
 Édesapám aranyvérű varázsló, akit a szülei kitagadtak, miután közölte velük, hogy egy félvér lányt fog feleségül venni - ergo soha nem találkoztam az apai nagyszüleimmel. (Bár az igazat megvallva, nem is bánom különösebben, ha képesek voltak kitagadni egyetlen fiukat.)
 Édesanyám nyughatatlan természet, ennek már akkor intő jelnek kellett volna lennie apám számára, mikor én még tervbe sem voltam véve. Nagyapám félvér varázsló, ahogy Humphrey nagyi félvér boszorkány. Ők is velünk éltek.
 Kisgyermekkorom egészen normálisan telt, szerettem kint játszani a kertben a gyümölcsfák alatt. Az a kert maga volt az éden akkoriban. A rengeteg tündér, gnóm és a sokféle érdekes, esetleg veszélyes növény... Imádtam. Naphosszat eljátszottam volna benne, de a Humphrey nagyszülők (főleg nagymamám) nagyon következetes emberek voltak, és szó sem lehetett arról, hogy kihagyjak egy étkezést. Pedig apu... Ő a vajszívével szó nélkül hagyta volna, hogy azt tegyek, amihez kedvem szottyan.
 A ház rejtve volt a muglik elől - erről édesapám saját kezűleg gondoskodott. Ő építette a házat, még mielőtt én megszülettem, és mindig is különleges kapcsolata volt vele. Mindenféle bűbájokkal és rúnákkal szórta tele, melyeket csak ő tudott kezelni, megszüntetni. De nem csak emiatt. Néha láttam, mikor elgondolkodva ült az emeletre vezető lépcső alján, és a korlátot simogatta, vagy a dolgozószobájában ülve dünnyögött az üres szobának. Soha nem próbáltak meg betörni hozzánk. Olyan volt, mintha a háznak is lett volna aurája, ami elriasztotta az összes rosszakarót. Mintha apám adott volna a magáéból.
 Később, mikor elég idős lettem, a nagymama fogadott mellém két házitanítót, akik számtanra és írásra-olvasásra tanítottak. Amint megtanultam olvasni, falni kezdtem a könyveket. Először csak a mesekönyveket, aztán kalandregényeket, és mindenféle ifjúsági irodalmat, amihez csak hozzájutottam. Apu nem átallott megvenni nekem néhány mugli könyvet is, később azonban, mikor egyre többet és többet kértem, a nagymamám megtiltotta neki, hogy "olyan" könyveket vegyen. Humphrey nagyi mindig is kissé sznob volt. Így aztán beiratkoztam a bracknelli mugli közkönyvtárba, és ott olvastam hosszú délutánokon át. Ha kérdezték, azt válaszoltam: tanulok. Végeredményben így is volt - rengeteg dolgot megtudtam a különféle művészetekről, tudományokról, ahogyan a muglik látják őket. Olvastam filmekről, nem mozgó képekről és szobrokról, feltalálókról, és olyan időben távoli tájakon jártam, amikről előtte álmodni sem mertem.
 A tanítóim közül az egyik egy számomra rendkívül ellenszenves mágus volt. Mark Clarkson - magas, meglehetősen jóképű férfi világító kék szemekkel. Azt hiszem, anyám már akkor belehabarodott, mikor először meglátta.
 Tíz éves voltam, mikor a szüleim elváltak. A nagyszüleim nagyon haragudtak anyámra, főleg, mert azt gondolták, csak egy fellángolásról van szó. Akkor volt, hogy elköltöztek, ki egészen a városon túli dombig, Hazell Hillig - nem bírták elviselni apámat. Mert édesapám, a mindig vidám, humoros Ed Beaufort megváltozott. Először napokra eltűnt, hogy végül szesztől bűzösen és hullafáradtan essen haza. Volt, hogy hajnalban bezárkózott a dolgozószobájába, és egész nap nem evett, csak estefelé került elő. Lefogyott, szemei alatt fekete karikák jelentek meg. Két héttel később a nagyszüleim magukhoz vettek - és ez térítette őt észre. Eljött értem, és megígérte, hogy soha többé nem megy el. Vele maradtam, ketten élünk a nagy házban, édesanyámnak pedig azóta új családja van. Nem látok bele anyám fejébe, de néha - abból, ahogy rám pillant - úgy tűnik, mintha felderengene a szemében valamiféle megbánás."


          jellem

Érzékeny, kíváncsi teremtés. Na, nem az a minden lében kanál-fajta, sokkal inkább érdeklődő, tudásvágyó. Rengeteg dolog érdekli. Termékeny fantáziájú, és a maga csendes módján, de elképesztő dolgokat tud csinálni. Intuitív alkat, ösztönösen ráérez mások bajára, és mindenkinek szívesen segít. Szokása például, hogy mások helyett is ír házit, ha szépen megkérik rá, de persze nem mindig és nem mindenkinek. Kevés igazi barátja van azonban (mondhatni egy sem), és párkapcsolata sem volt még sosem. Magatartása sokszor inkább passzív, még órákon is, mert utál szerepelni. Kevés az önbizalma, és túlságosan félénk. Bár ritkán mutatja ki, hogy bármi baja is lenne, könnyen megsértődik - viszont nem nehéz kiengesztelni. Sokszor vannak hangulatingadozásai, és sok esetben meglehetősen naiv. Álmodozva kereső fajta.


          apróságok

mindig ||
 - könyvek;
 - szél;
 - kondéros keksz;
 - álmodozás;
 - erdők (kivéve a Tiltott Rengeteg);
 - karácsony.
soha ||
 - SVK;
 - párbajok;
 - pókok és más ízeltlábúak;
 - fejfájás;
 - Mark bácsi;
 - nyilvános szereplés (akár órán is);
 - citromsárga.
dementorok || Még soha nem futott össze egy dementorral sem, de valószínűleg csak a szokásos hideget és ürességet érezné. (Legrosszabb emléke: az a veszekedés, mikor a szülei eldöntötték, hogy elválnak.)
mumus || Egy hatalmas pók, ami a könyveit rongálja.
titkok ||
 - Miután a szülei elváltak, rágta a körmét, és csak évekkel később volt képest leszokni róla. Néha, ha nagyon ideges, még most is előfordulhat, hogy a szájába veszi az ujját.
 - Egyszer írt egy fenyegető levelet Mark bácsinak, de szerencsére nem derült ki, hogy ő küldte.
 - A legutóbbi családi szilveszterezéskor berúgott, csak mert érdekelte, milyen hatást váltana ki belőle az alkohol. Ezután órákra eltűnt a fürdőben, ahol először hányt, majd verset olvasott az üres fürdőkádban, végül pedig elaludt. Mikor felébredt, mindenre emlékezett, de nem mesélte el soha senkinek a tapasztalatait, és nem is áll szándékában.
rossz szokás ||
 - Ha olvas, unatkozik, vagy rettenetesen zavarban van, csavargatja a haját.
 - Imádja a kondéros kekszet, általában mindenhová magával visz belőle egy adagot.


          a család

apa || Edmund Beaufort; 42; aranyvérű
anya || Margaret Humphrey; 39; félvér
nevelőapa || Mark Clarkson; 32; félvér
testvérek || Jayne Clarkson; 2 (féltestvér, édesanyja második házasságából született)
családi állapot || egyedülálló
állatok ||
 - Bo (hófehér, kék szemű kisnyúl);
 - Bree (barna kuvik).


          külsőségek

magasság || 168 cm
tömeg || 48 kg
rassz || európai
szemszín || mogyoróbarna
hajszín || sötét gesztenyebarna
különleges ismertetőjel || könyv a hóna alatt
kinézet || Átlagos magasságú, törékeny leányzó. Arca ovális, arisztokratikus vonásait apjától örökölte, alkatát inkább anyjától. Arckifejezése legtöbbször komoly, ritkán lehet mosolyogni látni (pedig hófehér fogai miatt igencsak szép a mosolya). Dús, természettől fogva hullámos haját félhosszúra vágatva hordja, oldalra fésült frufruval. Szemei mandulavágásúak, hangja lány létére kifejezetten mély.
Öltözködésével nem lóg ki a tömegből, az iskolában legtöbbször egyenruhában látni. Egyébként a földszínek híve, de a tiszta fehér és fekete kivételesen jól állnak neki. Kedveli a kord ruhadarabokat.
Friss, üdítő citrusillat lengi körül.
egészségi állapot || Egészséges, eltekintve a migrénszerű fejfájásoktól.


          a tudás

varázslói ismeretek || Az első négy év anyaga nagyjából, és amit azóta tanult. Azokból a tárgyakból azonban, melyeket kevésbé kedvel (Gyógynövénytan, Bájitaltan), vagy kifejezetten utál (SVK), nagyon sok minden nem maradt meg a fejében. Azoknak, amelyeket viszont nagyon szeret (Átváltoztatástan, Rúnatan, Számmisztika), sokszor utána olvasott, így némi plusz tudásra is szert tett - ebből is látszik, hogy a több figyelmet igénylő, pepecselősebb dolgokkal szeret foglalkozni.
Valamint kifejezetten műveltnek számít korához képest, mert mindenhová könyvespolccal jár (vicc). Kviddicsezni nem tud, emiatt nem is igazán szereti, bár a kviddicsmérkőzéseken mindig jelen van.
mugli képzettségek || Rajzolás, zene (zongora). Néhány mugli szerkezettel is elboldogul (telefon, számítógép), és elég olvasott a varázstalanok irodalma terén is.
pálca típusa || 11 hüvelykes nyírfa pálca egyszarvúszőr maggal (átváltoztatásokhoz).
különlegesség || Zongorázni autodidakta módon tanult meg, emiatt még most is rossz az ujjtartása, és így virtuózabb darabokat képtelen eljátszani.


          szerepjáték-példa

Berohan és becsapja maga mögött az ajtót. Gyorsan veszi a levegőt, mintha futott volna. Egyik kezét szívére szorítja, így várja, hogy lassuljon a dobolás. Kétségbeesetten néz végig a gyerekszobán, ami egykor annyi önfeledt játék színtere volt. Most csak keres valamit, amibe kapaszkodhat, hogy ne kelljen a pár perce lezajlott eseményekre gondolnia. Egy szeletet a régi életéből, amely már sosem lesz ugyanolyan.
Tekintete ekkor akad meg Betty-n, a játékmackón. Megkönnyebbült kis mosoly szalad szét az arcán, aztán odaszalad és magához öleli. A medvét szorítva motyogja:
- Téged a Roxfortba is magammal foglak vinni...
A mackó megértően néz rá fekete gombszemeivel, mintha azt üzenné: ne félj, kislány, mással is megesett már, hogy a szülei válni akartak, túl lehet élni.
És túl is fogom - dönti el.
Az ajtón túlról behallatszik édesanyja és édesapja kiabálása, de Ophelia figyelmét már más köti le: a nyitott ablakban üldögélő kis bagoly, melynek lábára zöld tintával címzett, sárgás pergamenborítékot erősítettek.


          egyéb

Kifejezetten érzékeny az időjárásra, emiatt gyakran fáj a feje. Tudjukki nézeteivel egyáltalán nem ért egyet, részben saját meggyőződésből, részben apai nagyszülei miatt.
Naplózva

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2009. 04. 17. - 22:09:13 »
0

Nagyon szép előtöri *-*
*dorombol neki* Házad a...

Hollóhát!

alias Draco Malfoy s. k.
Naplózva

Ophelia Beaufort
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2009. 04. 17. - 22:13:02 »
0

Köszönöm szépen! Mosolyog
Meg azt is, hogy ilyen gyorsan meg lett nézve. ^^
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2016. 11. 04. - 18:38:21
Az oldal 0.079 másodperc alatt készült el 32 lekéréssel.