+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Patrick McNeil
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Patrick McNeil  (Megtekintve 1253 alkalommal)

Patrick McNeil
Eltávozott karakter
*****

Ötödéves, jófiú,sportmániás,hajtó

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 04. 11. - 21:28:25 »
0

PATRICK MCNAIL


jelszó ||  "Napfény, pitypang, kenderspárga, legyen ez a patkány sárga!"
teljes név || Patrick Andrew McNeil
becenév || Patrick, Pat
nem || férfi
születési hely, idő || Birmingham, 1981. 04. 11.
kor || 16
faj || ember
vér || Félvér
évfolyam || 5.


          a múlt

Nem vagyok irigy, sosem voltam az, önzetlen voltam, sosem akartam, hogy másnak is hiányozzon az, ami nekem. Bátor vagyok, s kiállok az igazamért, s kiállok mások igaza mellett is. Szeretem az életemet, mindennél jobban, s hiányérzet csak egy kis seb bennem. Szeretnek a lányok, apámtól örököltem, s talán azt is, hogy tudom, hogyan kezeljem ezt a helyzetet, sosem élek vissza ezzel. A pénzzel sosem volt gondom, szeretetben sem volt hiány, úgy éltem, akár egy rendes tizenéves, éppen csak a szüleimet nem ismerhettem meg sohasem.
Szüleim, mind a ketten, a fiatalság hibájába estek, anyám csak, hogy apámmal lehessen hazudott neki kilétéről, s még azt is elviselte, hogy ő egy varázsló. Atyám pedig akkoriban elég bohém életet élt, ahogyan azt az elbeszélésekből tudom, így nem is nagyon firtatta a dolgot.
Atyám állítólag aranyvérű volt, aki nem bírta elviselni a tudatot, hogy egy sárvérű asszonytól lesz gyermeke. Anyám pedig nem tudta, hogyan is kezelje azt a helyzetet, hogy a fia egyszer varázsolgatni fog. Ezért egy olyan házaspár ajtaja előtt hagyott engem, akikről hallott korábban varázslóktól, akikkel apám révén ismerkedett meg. Egy kis levelet is hagyott mellettem, amiben leírta, hogy, bár nem ismeri őket, de reméli, hogy fel tudnak majd engem nevelni.
A házaspár, akik felneveltek, örömmel, bár nem kis meglepődöttséggel fogadta az eseményeket. George McNeil és felesége, Emily McNeil aranyvérű mágusok voltak, akik azonban nem hordták sosem magasan az orrukat, s nem nézték semmibe sem a sárvérűeket, sem a muglikat, sosem csináltak ebből problémát, éppen ezért tisztelem, s becsülöm őket.
Gyerekként mit sem sejtettem arról, hogy kiféle, s miféle is vagyok, azonban már ekkoriban jelentkeztek nálam varázsló mivoltom első jelei.
A szüleim már egész korán felvilágosítottak történetemről, ám ezek után is őket tekintem a szüleimnek, hiszen felneveltek, s megadtak nekem mindent, amit csak kellett. Nagyon örültek, amikor megmutatkoztak a képességeim, s már ekkor mondogatták is nekem, hogy a Roxfortban lesz a legjobb helyem, s hogy ott aztán megtanítanak mindennek a csínjára.
Amikor megjött a levelem az iskolából, melyben tájékoztattak, hogy felvettek, ők leplezetlen örömmel fogadták mindezt.
Őszintén szólva, nem voltam az a nagyon szorgalmas tanuló, de mindig tudtam, hogy mikor kell ahhoz nekiállnom a dolgoknak, hogy aztán minden megfelelően legyen teljesítve, kivéve persze a jóslástan és a gyógynövénytan, bár ezekről a mai napig az a véleményem, hogy valójában nem is tantárgyak, csupán egy meggondolatlan, rossz tréfa csúnya következményei. Ne is szépítsünk ezen, ezek a tárgyak nem az erősségeim, de átcsusszanok ezekből is. Amit viszont igazán szeretek, az a sötét varázslatok kivédése és a legendás lények gondozása, no persze ezek a tárgyak mennek is szinte tanulás nélkül is, bár ezt jobb, ha a tanárok nem tudják.
Okos, tapasztalt és sokat látott, és itt azt hiszem, hagyjuk is az öntömjénezést, diákként, már sok mindent megtapasztalhattam az iskolában, mint például azt, hogy van, amiben igazán tehetséges vagyok, egészen jól repülök, de az elsők között tanultam meg a korosztályomban patrónust idézni, mondhatom, ez nagyon jó érzés volt. Azonban hozzá kell tennem, hogy ebben jelentős szerepe volt annak is, hogy apám, amikor csak haza mentem folyton ezzel nyaggatott, hiszen neki is egész korán inkarnálódott patrónust sikerült megidéznie, s amikor nekem is sikerült, mérhetetlenül büszke és boldog volt.
A vizsgák nem okoznak olyasféle gyomorgörcsöt nekem, mint a többi társamnak, valamiért könnyedén tanulok, ám nem szeretek tételen lenni, így mindig csinálok valamit, sokat mozgok, sportolok, a mugli sportok sem állnak messze tőlem.
A lányok, nos ők, hát most mit mondjak, azért ne ítélj el, mert népszerű vagyok náluk, nem az én hibám, ha így lehet mondani, jó gének, jó nevelés, ez minden.





          jellem

Szeret tréfálkozni, egy igazi társasági lény, gyakran válik a társaság középpontjává. Mindig feltalálja magát, nem szereti a semmit tevést. Kiáll magáért és társaiért, ha úgy érzi, hogy igazságtalanság érte. Ha valahol jelentkezni kell valami veszélyesebb feladatra, akkor az elsők között megy oda. Mindig vidám, s csak ritkán szomorkodik. A roxfortos lányok körében elég népszerű, s ezt tudja is.

          apróságok

mindig || Szórakozás
Bátorság
Lányok
Sport
Repülés
Zene (rock (pop punk) meg minden ami tetszik neki)
soha || Teszetoszaság
Tétlenség
Alamusziság
Alattomosság
Spiclinek lenni
Igénytelenség
dementorok || Hidegség fogja el, s olyan érzése támad, mintha soha többé nem tudna nevetni
mumus || Egy papírlap, amire az van írva nagy betűkkel, hogy gyógynövénytan vizsga, egyes.
titkok || Szereti a mugli dolgokat.
Bár tudja, hogy sok lány oda van érte az iskolában, úgy tesz, mintha erről nem tudna.
Néha nyitott szemmel alszik gyógynövénytan órán.
rossz szokás || Néha túlbuzgó.

          a család

apa || Az igazit nem ismeri, ő aranyvérű ---> akit apjának tekint-- George McNeil, Arynavér, 43 éves
anya || Az igazit nem ismerő, ő sárvérű ----> Akit annak tekint --- Emily McNeil, aranyvér, 40 éves
 testvérek || -
családi állapot || egyedülálló
állatok || Charles - Bagoly


          külsőségek

magasság || 188 cm
tömeg || 85 kg
rassz || európai
 szemszín || Kék
hajszín || Szőke
különleges ismertetőjel || Magasabb kortársainál
kinézet || Magas, zselézett hajú srác. Ugyan nem a legutolsó divat szerint öltözködik, de nem ódivatú cuccokban jár. Ruházata a divatos és a sportos között mozog (pl.:Laza sportos inggaléros póló, hawaii mintás rövidnadrág, indián szerencse nyaklánc fából, bőrzsinóron). A sportokból kifolyólag sportosan izmos testfelépítésű.
egészségi állapot || egészséges, mint a makk


          a tudás

varázslói ismeretek || Ötödéves.
Kedvenc tantárgyai: SVK, Legendás Lények Gondozása
Amit nem szeret: Gyógynövénytan ("bleee, zöldségek"), Jóslástan ("az nem is tantárgy")
Erős patrónust képes megidézni, amelynek alakja egy vándorsólyom.
mugli képzettségek || Kajakozás,úszás,kosárlabda, atlétika. Mosolyog
pálca típusa || tizenöt hüvelyk, Szilfa, főnix toll maggal
különlegesség ||  -


          szerepjáték-példa

Gyógynövénytan óra előtt:

- Milyen óránk is lesz most? -
~ Kérlek, mond, hogy nem...ugye ne...~
- Hát persze egy pillanat...mm, gyógynövénytan. -
~ A fenébe, szinte éreztem, hogy már megint ez. El fogok, aludni és akkor, áh. ~
Patrick felkel székéből s mintha lábai kőből lennének, lassan elkezdi vonszolni magát gyógynövénytan órára. Nem szívleli ezt a tantárgyat, s ennek köszönhetően az öt év alatt sikerült tökélyre fejleszteni, s horkolás nélkül végre hajtania a nyitott szemmel alvást.
- Sally ugye ebből nem volt semmi házi? -
- Hmmm, de volt, azonban ne aggódj számoltam vele, hogy neked nem lesz így hajlandó vagyok adni neked is egyet az elkészített munka naplóból, ha te csinálsz nekem SVK házit. -
- Huh, na, jó, megdumáltál. Inkább az SVK házi, mint hogy megint korholva legyek azért, mert nincs kész a házim. Dög unalom tantárgy. Végy egy csipet brokkolit s várd, meg míg leeszi az ujjadat. -
Ekkor a körülötte állók elkezdenek nevetni, s a professzor is megjelenik, Sally még gyorsan elé csúsztatja a naplót, rákacsint, majd elkezdődik Pat számára a rémálom.



          egyéb

Minden vágya, hogy profi sportoló lehessen, s mivel ez a mugli sportokban nem lehetséges, így marad a kviddics vagy quodpot. Mosolyog
Naplózva


Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2009. 04. 11. - 23:19:33 »
0


Üdvözlet!

Nem sok módosítanivalót találtam a történetben, ám:

- ha apád nem viselte el a tudatot, hogy egy sárvérű nőtől lesz gyermeke, akkor miért állt össze a nővel? És vica versa, szülőanyád ismerte a varázsvilágot (legalábbis a történetből így vettem ki), és nem tűrte a gondolatát, hogy neki is "furcsa" gyermeke lesz, akkor miért állt szóba egyáltalán apáddal?
- a nevelőszüleid honnan tudták, hogy ki fia-borja vagy?
- remélem, hozzáértő mestered volt, mikor megtanultál erős, inkarnálódott patrónust idézni
- felhívnám a figyelmedet a vesszőkre (vagyis inkább a hiányukra!) - az előtörténetben kijavítgattam a nagyját, de az szjp-t meghagytam neked  Angyal:
- valamint az avatarod is korrekciót igényel - a szabványméret 150x250 pixel, légy oly jó, méretezd át^^

***

Ha javítottad ezeket, visszanézek! Sok sikert, menni fog  kacsint
Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ

Patrick McNeil
Eltávozott karakter
*****

Ötödéves, jófiú,sportmániás,hajtó

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2009. 04. 12. - 07:33:31 »
0

Nos majdnem minden javítva, egyedül a képpel vannak gondok, hiszen azt ha 150x250-be teszem akkor nyújtott lesz. Azon kívül viszont javítottam amit kértél.
Naplózva


Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2009. 04. 12. - 13:40:18 »
0


Helyes-helyes *pipálgat*
Ha elküldöd nekem a képet, talán át tudom méretezni. Vagy ha eleve kicsi, akkor szerintem válassz egy másikat - meggugliztam az avatar-alanyod, és elég sok képet találtam róla^^

Házad aaa..

G r i f f e n d é l


Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2016. 11. 10. - 06:05:55
Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 32 lekéréssel.