+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Patrick Skandar Dawson
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Patrick Skandar Dawson  (Megtekintve 1243 alkalommal)

Patrick S. Dawson
Eltávozott karakter
*****

Hetedéves

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2008. 12. 25. - 00:47:51 »
0

Patrick S. Dawson


          alapok

jelszó || ?Menekül mint Piton, ha samponnal kergetik!?
teljes név || Patrick Skandar Dawson
becenév || Patrick, Pat, Dawy
nem || férfi
születési hely, idő || 1979. 12. 21. ; Manchester, Anglia  
kor || 17 éves
faj || Ember
vér || aranyvér
évfolyam || Hetedév


          a múlt
1980.12.21.
Ezen a napon pillantottam meg a napvilágot a nappalinkban. Furcsa így elmondani, hogy gazdag család létünkre anyám nem ment be a kórházba. Aznap éjszaka olyan sűrűn szakadt a hó, hogy ha valaki kinézett az ablakon, akkor a saját tükörképét látta meg, mert távolabb csak fehérség volt. Anyám meg nem volt hajlandó ilyen időben bemenni a kórházba, így kénytelen volt a személyzet besegíteni otthon. Kissé rizikós volt, de végül is sikerült, hisz ittvagyok, túléltem.

1984.07.13.
Szüleim elég korán bevezettem a partik, bálok világába. Már négy évesen rámerőltették a kicsire szabott öltönyt és elvárták, hogy jópofizzak. Eleinte ez tetszett is, de ahogy kezdtem nőni, kezdtem megunni ezeket a társaságokat. Másról se képesek beszélni, mint a fogadások és a pénz. Na meg a muglikat. Bár akkor még nem tudtam, hogy ez a szó mit takar.

1986.04.15.
Ez életem legszebb és egyben egyik legpocsékabb napja is.
Délelőtt még nyugodtan eszegettem a szakácsunk páratlan omlettjét és készülődtem a találkozóra a nagybátyámmal. Eddig úgy tudtam, hogy anyám és az öccse egész jól megvannak egymással. Anyám viszont nem volt hajlandó elengedni vele. Végül meg lett oldva a dolog. Freddie bácsikám megszöktetett. Az egész napot vele töltöttem és életemben nem éreztem még olyan jól magam, mint vele. Addig a napig nem is igazán tudtam volna senkire se mondani, hogy igaz barátom lett volna, de benne vakon is megbíztam volna.
Ez után a végigszórakozott nap után viszont mikor otthon visszamásztam az ablakon, anyámmal találtam szembe magam. Egy ideig csak álltam vele szemben, de aztán felém indult mint valami veszett állat és karon ragadott. De nem kímélt. Meg se várta, hogy reagáljak, hanem cibálni kezdett és ha elestem, akkor sem állt meg. Hangos szitkozódások közepette lerángatott az alagsorba és bezárt a pincébe. Egész éjjel ott gubbasztottam, míg reggel aztán ki nem engedett a szakács és jól megtömött finom, meleg reggelivel. Én meg csak faltam és faltam, miközben azon gondolkoztam, hogy ha ilyen kis dologér erre képes, mire lenne még.

1986.11.30.
Kiderült, hogy én is, mint a szüleim, rendelkezek varázserővel. Ez pusztán ugyan véletlennek köszönhető, de bebizonyosodott, hogy esélyem van bekerülni a Roxfortba. Freddie nagybátyám írt erről a helyről sokat a leveleiben. Máshogy nem tudtunk kapcsolatot tartani.
A varázsképesség meg abban bizonyosodott meg, hogy november vége felé elkaptam egy jó kis megfázást. Ágyba kerültem és influenzás lettem. Míg az ágyban kuksoltam és nagyokat tüsszögtem, az egész szoba átdeformálódott. Mert akkora szelet kavartam egyetlen apró légmozgással. Szüleim alig várták, hogy meggyógyuljak.

1991.10.14.
Egy hónapja már, hogy bekerültem a Roxfortba. Pont olyan, mint amilyennek a nagybátyám leírta. Csak.. csak én nem találom igazán a helyem. A háztársaimmal úgy ahogy megvagyok, de jobb ha tartjuk a két lépés távolságot.
Meg ez az iszonyatos tömeg? Utálom. Egyszerűen rám tör a rosszullét, ha túl sokan vannak egy helyen, de próbálok nem erre gondolni.
Rájöttem, hogy a bájitaltant imádom, meg a tanár is jó fej velem.

1994.03.12.
Egyre kezdem megkedvelni a Legendás Lények gondozását is, bár csak azóta, hogy sikerült az egyik kis furcsaságot úgy megfogni, hogy nem lett tőle semmi bajom. Azóta meg szinte rajongással készülök az órákra.
Sajnos múlt héten jött egy levél a szüleimtől, hogy Freddie nagybátyám meghalt valami balesetben. Azt nem kötötték az orromra, hogy mi miatt halt meg, de az biztos, hogy teljesen letaglózott a dolog. Egy hete úgy érzem, mintha sehova sem tartoznék, senkiben nem bízok és nem is igazán barátkozok. Az biztos, hogy még egy olyan igaz barát, mint a nagybátyám, nem mostanában lesz.
  

          jellem

karaktered általános jelleme;  
Elsődlegesen amit meg lehet róla tudni, hogy szárazon megmondja a véleményét, akár bántó, akár pont az ellenkezője. De ez csak egy kis apró jellemzője. És csak akkor tapasztalják meg, ha szóba elegyednek vele. Viszont itt jön a neheze, mert nem pont egy ismerkedős típus. Nehezen bízik meg másokban és nem is igazán szeret társaságban lenni. Amolyan kis magánakvaló, aki csak csendben végzi a dolgát. Még órákon is csak Bájitaltanon és LLG-n aktívkodik. Akkor is csak azért, mert szereti ezt a két tantárgyat.
Néha ezzel a túlzott visszahúzódása miatt hozzávág
ják a fejéhez, hogy csupa rossz dolgot csinál, pedig csak azt, amihez kedve van. Ha meg valamit elhatároz, akkor tűzön-vízen keresztül is ha kell, de véghezviszi.
Ha valakihez ragaszkodik, érte is megtenne mindent.

          apróságok

mindig ||
Tökéletes kinézet
Titkok
Tiltott varázslatok
Könyvek
Bájitalok
Rajzolás
Szerencsejáték
soha ||
Bűbájtan
Sötét Varázslatok Kivédése
Jópofizás
Hazudozás/ha lehet kerüli/
Tömeg
dementorok || Bezárva lenni a pincében egy teljes napig, csak mert a szülei kérését nem volt hajlandó végrehajtani.
mumus || Tömegiszonya van, ha sok embert lát, besokall
titkok || Tömegiszonya van. Gyengeségnek tartja, így nem mondja el senkinek.
Ha csak maga van és nem tartózkodik a közelben senki, még az is előfordul, hogy a másik három ház szimbólumát rajzolgatja.
Tíz éves korában lenyúlt a szüleitől egy értékes tárgyat, hogy a tartozásait tudja fizetni vele.
Titokban naplóba jegyzi a fontosabb pillanatait.
rossz szokás ||
Fogadás, amit általában el szokott veszteni.
Néha pontatlan.


          a család

apa || Edward Dawson; 54 éves; aranyvér
anya || Julia Dawson; 35 éves; aranyvér
testvérek ||  Nincs
családi állapot || Egyedülálló
állatok || Nincs

          külsőségek

magasság || 179 cm
tömeg || 74 kg
rassz || Európai
 szemszín || Szürkéskék
hajszín || Barna vöröses árnyalatokkal
különleges ismertetőjel || Nagybátyjától kapott ezüst karkötő
kinézet || Ha elsőre szembetalálja magát vele az ember, akkor azt gondolhatja, hogy valami úri ficsúr. Pedig ez csak félig igaz. Odahaza így is viselkedik, minden etikettet betart és nem kíméli a muglikat sem.
De ha végre azt csinálhat amit akar, akkor ugyan megmarad az öltözködési szokása és úri ficsúrhoz megszokott ruhákat visel, viszont viselkedésileg mást tapasztalnak.
egészségi állapot || Allergiás a kutyaszőrre.


          a tudás

varázslói ismeretek || Hat év ismerete, plusz még amit hetedévben vett. Tantárgyakkal szemben megoszlik a véleménye, a Sötét Varázslatok Kivédését és a Bűbájtant ki nem állhatja, de a Bájitaltant és a Legendás Lények Gondozását ki nem hagyná. Átlagos tanulónak számít, kivéve a két imádott tantárgyából. Azokból általában jó jegyei vannak.
mugli képzettségek ||
Biliárdozás
Kártyázás
pálca típusa || 11 hüvelyk; bodza; sárkányszívizomhúr
különlegesség || Patrónus: Vidra


          szerepjáték-példa

Karácsony van.(mily meglepő^^?) Odakint szállingózik a hó és a szokásosnál is hidegebb van...
Nem csoda, hogy lejjebb esett a hőmérséklet, hiszen éjfél körül lehet, talán már el is múlt. Nem nézem az időt, csak élvezem ezt a ritka pillanatot.
Freddie nagybátyám ahogy megígérte, estefelé eljött és segített megszökni. Bár ebben a személyzet is besegített. Nélkülük nem sikerült volna. Már három éve el vagyok tiltva a nagybátyámtól, azóta, amióta engedély nélkül léptem le.
Anyám ráadásul haragszik is rá. De most erre nem akarok gondolni. Csak a pillanatnak élek. Most itt ülünk kint a birtok mögötti dombon, egy fapadon és bámuljuk a csillagos, tiszta eget. Ez az apró pillanat felér megannyi otthon töltött karácsony estével.  Most végre éreztem, hogy nem vagyok egyedül. Igaz mikor a szüleimmel karácsonyozok sem vagyok egyedül, de érzem, hogy ők nem igazán törődnek velem. Őket csak az érdekli, hogy legyek okos, legyek aljas és legyek pénzéhes romlott alak. Mint ők. Még az a szerencse, hogy nem született testvérem. Legalább neki nem kell átélni ugyanezeket. Míg kicsit gondolataimba mélyedek, Freddie megszólal.

- Hazavigyelek? ? én csak megrázom a fejem és közelebb bújok a nagybátyámhoz. Kicsit kezdek fázni, de semmi kedvem visszamenni. Valószínűleg ott bál van, mint mindig. A szüleim csak a fogadásaikkal tudnak foglalkozni, engem meg kicsit sem érdekel az egész bál. Úgyis unalmas. Itt sokkal jobb, ahol nyugalom van, azzal lehetek, akit szeretek és akiben megbízok. Freddie szüleim helyett megad mindent. Nem túlzás, ha az mondom, apám helyett apám. Vele tudok csak kibontakozni és végre úgy érzem, önmagam vagyok.
Bárcsak ez a pillanat örökké tartana?
Örökkön örökké, hogy ne kelljen visszamenni abba a szennyes házba, az érdekszüleimhez, abba a mocsokba?


          egyéb

--

Naplózva

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2008. 12. 25. - 01:06:47 »
0

Üdv!

* A karid 17 éves
* Aranyvérű családban nincs villany Mosolyog
* el szokOTT veszíteni; a *szok ige nem létezik
* nem szeretném, ha animágus lennél...

alias Draco Malfoy s. k.
Naplózva

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2008. 12. 25. - 01:54:31 »
0

Az előtörténtet a változtatások után elfogadom! Házad a...

HOLLÓHÁT!

Ha segítség kell az avatarodnál, szólj bármelyik stafftagnak!
Boldog Karácsonyt Vigyorog

alias Draco Malfoy s. k.
Naplózva

Patrick S. Dawson
Eltávozott karakter
*****

Hetedéves

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2008. 12. 25. - 01:55:33 »
0

Köszi szépen Mosolyog

És neked is boldog karácsonyt! Bibíí Vigyorog
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2017. 01. 19. - 21:57:32
Az oldal 0.071 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.