+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Lorelei H. Bleeth
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Lorelei H. Bleeth  (Megtekintve 1221 alkalommal)

Lorelei Bleeth
Eltávozott karakter
*****

negyedéves hugrás

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2008. 12. 22. - 22:35:37 »
0

LORELEI HAILY BLEETH

          alapok

jelszó || ?Menekül mint Piton, ha samponnal kergetik!?  Hááát
teljes név || Lorelei Haily Bleeth
becenév || Lora, Lor, Hai
nem || nő
születési hely, idő || London, 1982.07.15.
kor || 14
faj || ember
vér || félvér
évfolyam || 4. évf.


          a múlt

Anglia, Sheffield, 1978. október;

Esős nap ez a mai, s éppen rosszkor jött. Esernyő nélkül, félig elázva, az is lehet, hogy már félig betegen, egy fiatal hölgy ballag végig Sheffield egyik utcáján, teljesen egyedül. Éppen most szabadult a munkájából, pontosabban a munkájától, mivel a főnöke kirúgta, ő pedig szitkozódik magában, és azt sem veszi észre, hogy valakivel összeütközik. Egy tőle fél fejjel magasabb fickó volt, akinek később meg is tudta a nevét; Richard. Megismerkedtek, és nem sokkal később kialakult kettejük között egy barátság, ami elég erős volt, lehetett mondani olyannak, mint egy kötél, amit nem vághatott szét semmilyen fegyver, vagy eszköz. Ez a nő, akinek becses neve Aurell, beteg lett, és Richard volt az, aki betegágyán ápolta, minden éjszaka mellette maradt, s mindig a kedvében járt. 1 hónapon belül Aurell újra egészséges lett.

1979. augusztus;

Kiderült a teljes igazság. Hosszas diskurzus után, mind a ketten bevallották, hogy varázsló családból származnak. Pontosabban a férfi aranyvérű, a nő félvérű. Pár hónap után, amikor már december lehetett, hajszálpontosan karácsony, eme két párnak a sors azt rendelte, hogy egymásba szeressenek. A barátságból így kialakult egy még erősebb párkapcsolat, amit már egyáltalán nem lehet megtörni.

1980. június;

Richard nem bír tovább várni, s amikor elérkezik ez a szép nap, a nyár második hónapja, megkéri Aurell kezét, amire válasznak az igent kapja. Augusztusban megtartásra kerül az esküvő, s ezzel a pár boldog életet él. És akkor lesz majd a legboldogabb, ha egy teljes család lesznek. Eközben, októberben, péntek 13.-án, éjszaka egy autóbalesetben súlyos sérüléseket szenved Aurell nagybátyja. Annyira nem bírta a fájdalmat elviselni, hogy belehalt sérüléseibe. Ettől a naptól kezdve Aurell hisz a babonákban, és retteg az autóktól, habár nem kellene.

1981. szeptember;
A boldog pár minden rosszat elfeledve éli hétköznapi életét. Megszületik Tylien Bleeth, az első fiúgyermekük. Ennél boldogabb napuk csak akkor volt, amikor összeházasodtak. Féltve őrizték Tylient, mivel eddig még csak ő volt az első gyermek a háznál. Közben kitör egy kezdeti vita arról, hogy hogyan kellene Tylient felnevelni. Végül megbeszélik egy pohár üdítő mellett, és megbékélnek. Ilyen kis dolog milyen nagy vitákat képes okozni néha!

1982. augusztus 15;

Egy újabb boldog pillanat, amikor végre megszületek én, a Lorelei Haily Bleeth nevet kapva. Közismertebb néven csak Lora, vagy Hai. Szóval, itt bele is kezdenék az én kis történetembe?
              1982, augusztus 15-én születtem Londonban, egy kórházban. Anyám Aurell Hawk, egy félvérű varázsló, aki mugli életet élve dolgozott a bankban, mostanra már újabb állást szerzett. Apám Richard Bleeth, aranyvérű varázsló, a Mágiaügyi Minisztériumban dolgozott, de most már munkanélküli. Csak anyám tart el engem, és egyetlen bátyámat, Tylien Bleeth-t, aki 3 évvel idősebb tőlem, szőkésbarna hajú, és zöld szemű srác. Hogy miért csak egyedül? Amikor betöltöttem a 2. életévemet, apám elhagyta anyámat, egy újabb vita kitörése miatt, és nem bírta tovább vele, hogy ilyen körülmények között éljen. Nem tudtam elviselni apám hiányát, hiszen bevallom, jobban szerettem, és még most is jobban szeretem, mint anyámat. Mindigis amondó voltam, hogy minden gyerek ahhoz a családtagjához áll a legközelebb, aki a legtöbbet tud neki nyújtani, és a legtöbb szeretetet kapja tőle. Nekem apám volt az, akitől több szeretetet kaptam, és többet nyújtott, mint anyám. Legyen az akár egy közös vásárlás, vagy kisebb dolog. Az, hogy varázsló családból származom, először abban nyilvánult meg, hogy idegességemben kitört belőlem az ordítozhatnék, de e helyett inkább csak annyi történt, hogy összetört mellettem egy tárgy, és olyan alkalom sose volt, amikor ne kelt volna lába valaminek. Ekkor jöttem rá 6 évesen, hogy én két varázsló gyermeke vagyok. Apám nem volt tőlünk annyira távol, ezért titokban mindig kiszöktem, amikor senki sem figyelt, és ellógtam hozzá, csak azért, hogy vele lehessek. Persze ekkor mindig pánik tört ki, és a legnagyobb az volt, amikor édesanyámnak rohama volt, és visítozni kezdett, mert hirtelen olyan érzés fogta el, mintha én már nem léteznék a föld felszínén. Gyakran szobafogságot is kaptam emiatt, mert halálra rémisztettem anyámat, de nem tehetek róla, néha meg kell tenni, amit meg kell tenni. 8 éves voltam, amikor a bátyám megkezdte első évét a Roxfortban. Ahogy értesültem róla, a hugrabug házába osztották be, és egész hamar megbarátkozott ott mindenkivel. Egyszóval jól érezte magát a társaságban, tanulni azt nem szeretett, de néha muszáj volt elővennie a könyveket, és nem csak a lapokat bámulgatni, hanem olvasni is, ezáltal sok mindent megjegyzett belőle. Nagyon szerettem volna már én is utána menni, de a legnagyobb álmom mégis az volt, hogy egyszer én is a Roxfort falai között tanulhassak. Tudtam, hogy el fog jönni az a pillanat, ezért fel is készültem rá, és 1-2 órát csak a szobámba ültem bezárkózva könyvhalommal körülöttem. 9 évesen a legnagyobb karácsonyi ajándékot kaptam, méghozzá apámat. Újra köztünk volt, és újra kibékült anyámmal, remélve, hogy több olyan eset, mint azelőtt nem fog megtörténni. És nem is történt meg. Még boldogabbak voltunk, mint valaha. De mégis 2 évvel ez után a karácsony után megkaptam életem első levelét, ami nagy örömet okozott számomra. Méghozzá felvételt nyertem a Roxfortba. Meg is vettünk minden szükséges dolgot közösen. Apámmal a pálcát vettük meg, méghozzá azt, amit Olivander először a szemünk elé tett, mivel az bizonyult hozzám valónak. Hogy miből láttuk? Amikor megfogtam a pálcát, rögtön sárgás fények jelentek meg körülöttem, jelezve, hogy a pálca mostantól az én tulajdonom. 12 hüvelyk, rózsafa főnixtoll maggal a belsejében. Továbbá, anyámtól az állatot kaptam meg, méghozzá egy szürkésbarna perzsa macskát, aki egy idő után a Salina névre hallgatott. Meg is kezdtem az iskolát. Első évemben megszerettem a Bájitaltant, és egészen jól tanultam, szóval hoztam a formámat. Második évem is ugyanígy sikerült, persze bejött egy újabb kedvenc tantárgy, az Átváltoztatástan, később a harmadik évben a Sötét Varázslatok Kivédése tantárgy. Amiért különösebben nem rajongtam, az a Számmisztika volt, hogy miért, azt nem tudom. Most pedig megkezdtem a negyedik évemet, és? itt van még ez a Legendás Lények Gondozása. Valamiért a kedvelt, és nem kedvelt tantárgyak közé ékelődött be, szintén nem tudom, hogy miért.




          jellem

?Az őszinteség a személyiség varázsa.?
Ami leginkább jellemzi Lort, az az őszinteség. Minden körülmények között megállja helyét, ha kérdeznek tőle, az igazat vallja, ha olyat mondanak, amire muszáj valamit mondani, akkor is csak az igazság tör nála felszínre. Szerencsére nem bárdolatlan, így tud normálisan viselkedni, tisztelettudó, de van, amikor kihozzák belőle a rosszabbik énét. Nem fecseg sokat, mindig annyit beszél, amennyi szükséges, nem túl sokat, és nem is túl keveset. Szeret viccelődni másokkal, de nem úgy, hogy az mások számára sértő legyen. Meg tudja magát védeni, amikor szükséges, persze elfogadja mások segítségét is a legtöbb alkalomkor. Ő maga is segítőkész, persze azt már nem vállalja el, hogy olyan tantárgyban segítse a személyt, amit még ő maga sem ért. Elfogadja másokat olyannak, amilyenek, cserébe annyit kér, hogy őt is fogadják el úgy, amilyen. Mindig is azt mutatja, aki, és nem valaki más személyiségét fogja átvenni, és leutánozni csak azért, hogy emiatt jobban megkedveljék. Ha valakivel van valami baja, azt nyíltan megmondja az illető szemébe. Ő is megpróbál sokat tenni azért, hogy azokat a tulajdonságokat is megszeressék benne, amit alapból nem kedveltek. Van olyan pillanat, amikor halálra unja magát, és ez az, amit nem szeret, mert akkor hamar elalszik, akár óra közben, vagy akárhol máshol. Persze ezek voltak a jó tulajdonságok. Rossz tulajdonságai még nincsenek is annyira, esetleg a semlegesek. Szereti a bulikat, inkább az a flörtölős típus, és olyankor meg is áll neki a világ, amikor szembetalálja magát az igazival. Nem minden esetben van ez így, mert lehet, hogy csak ő gondolja róla azt, vagy az illető mutatja magát olyannak, amilyen.
Sokat gondolkozik, néha még gyerekfejjel, van, amikor teljesen másként kezeli a világot, és belepottyan a felnőttek gondolkodásmódjába. Nagyon hiperaktív, mivel nem tud egyszerre csak egy dolgot végezni, már megállapították, hogy muszáj egyszerre több dolgot csinálnia, vagy végleg kitör belőle a tombolhatnék. Őrületesen szereti a rockot, pedig kinézete alapján nem állapítható ez meg róla, de ezt ki mondta? Amikor meghallgat egy zenét, teljesen más Lort kaphatunk vissza, kicsit lazább beszéddel, persze a többi tulajdonsága az megmarad. Együttérző típus, na meg vicces is tud lenni, ami a legtöbbször igaz.



          apróságok

mindig ||
- zene
- barátok
- nyalóka, rágó
- buli
- álomvilág
soha ||
- cigaretta
- unalom
- szomorúság
- társaság kerülése
- undokság
dementorok || Amikor megszökött otthonról, hogy az apjával lehessen, és az édesanyja visítozott, mert azt hitte, hogy meghalt.
mumus || a szőrös kis-nagy pókok
titkok ||
- első buliján totál beivott, és egy kis időre nem is volt az eszénél
- engedély nélkül is elmegy olyan helyekre, ahova szeretne menni
- teljesen beleszeretett a rock világába
- mindig meglógott az édesanyja elől, csakis azért, hogy az édesapjával lehessen
rossz szokás || Amikor ideges, rágja a körmét, de néha megakadályozza a rajta lévő körömlakk, aminek az íze különösen nem vonzza. A másik, hogy amikor izgul, fel-le jár a lába, vagy harapdálja az ajkait.


          a család

apa || Richard Bleeth, 38, aranyvér
anya || Aurell Hawk, 37, félvér
testvérek || Tylien Bleeth, 18
családi állapot ||egyedülálló
állatok || Egy perzsa szürkésbarna macska, akit Salina-nak hívnak.


          külsőségek

magasság || 168 cm
tömeg || 49 kg
rassz || európai
szemszín || kék
hajszín || szőke
különleges ismertetőjel || A nyakában lévő medál, ami nélkül sosem mutatkozik.
kinézet || Első ránézésre az jut az ember eszébe, hogy maga a tökély. Külsőre úgy is néz ki, mint egy tekintélyes csinibaba, de ez csak első megnyilvánulásra, és nem minden mértékben igaz. Például egyáltalán nem vesz fel olyan ruhákat, amiben szerepelne a rózsaszín, akár egy felirat rózsaszínnel a pólón vagy bármi, nem fogja felvenni. Nagy általánosságban a fehér színek világába tartozik, ezért is él mostanság álomvilágot, és a mennyországban érzi magát. Többek között a fehér ingeket tartja első helyen, aztán a többi színvilágot. Sosem válik meg a medáljától, ami egy nyakához simuló fekete bőr vastagláncon van. A szeme világoskék, de ő inkább az égszínkéket nézi ki belőle, de maradjunk csak a világosban. Arca bájos, néha előfordul, hogy kihúzza a szemét egy kis fekete színnel, hogy jobban kiemelje, de csak néhanapján. A haja legtöbbször szőke, de volt olyan, amikor befestette barnára, csak mindig megunta, és utána minden vissza a régi kerékvágásba.
egészségi állapot || egészséges


          a tudás

varázslói ismeretek || Már ez a negyedik éve a Roxfortban, és az eddigi évek alatt megszerette a Bájitaltant, az Átváltoztatástant, a Sötét Varázslatok Kivédését, és a Legendás Lények Gondozását. Szóval a 3 év tudás az megvan.
mugli képzettségek || Ööö? zene, és foci ^^?
pálca típusa || 12 hüvelyk, rózsafa, főnixtoll
különlegesség || -


          szerepjáték-példa

Még odakint mindig sűrűn hullik a hó, beborítva az egész tájat, a fákat, s már-már lassacskán tiszta fehér minden. Elviselhetetlen, hogy idebent kell ülnöm a szobámban tétlenül, s csak kifelé nézni az elszürkült, párás ablakon, amint egyre több hópehely ér földet. Tehettem volna, hogy kimegyek, és legalább csinálok egy hóördögöt angyal helyett, és azzal szórakozok el, de megtehetném azt is, hogy dobálom a semmibe megformázott hógolyóimat. Mindkét esetben unatkoznék, hisz nem csinálhatom azt, amit már eddig is nagyon szerettem volna: nyaralni. Télen a hóban hogy lehet? Esetleg elmehettem volna anyámmal, és bátyámmal valamilyen sí táborba, de sajnos nem vagyok annyira jártas az ilyen extrém sportok terén. Ez a kis fotel is már annyira kényelmetlen tud lenni, hogy muszáj volt átülnöm a vele szemben helyet foglaló ágyammal, de később az lett, hogy inkább feküdtem. A mennyezetet bámulva elmerengtem azon, ami a közeljövőben fog velem történni. Gondolataim közben elaludtam, de nem elég mélyen ahhoz, hogy ne vegyem észre a hangos léptek zajait. Muszáj volt felpattannom, mert nem bírtam elviselni, ahogy valaki megzavarja álmomat, éppen akkor, amikor valami képzeletbeli világban jártam.
- Mi ez a hangos ricsaj? Esküszöm tőletek már pihenni sem lehet.- a lármám miatt még azt sem vettem észre, hogy a család házi baglya felém repül, persze még időben kapcsoltam, hogy lebukjak. A bagoly pedig a fejem fölött berepült a szobámba, és onnan egyenesen az íróasztalomra. Valami levél volt nála, de hogy mi, azt messziről nem vehettem észre, ezért muszáj volt megnéznem. A nevem állt rajta, valami piros pecséttel, és a címem. Lassacskán kibontottam, de hinni sem tudtam a szememnek.

?Gratulálunk! Ön felvételt nyert a Roxfort Varázsló és Boszorkányképző Szakiskolába.?

Ezt a sort, ahogy elolvastam, a levelet rögtön ledobtam vissza az asztalra, szaladtam, szaladtam le a lépcsőn a földszintre, és elég nagy ricsajt csaptam a házban, szinte csak úgy zengett bele az egész ablaküveg.
- Bátyó! Bratyó! Bátyókám! ? rögtön Tylien volt az első, hogy közöljem vele a hírt, rajta kívül meg amúgy sem volt itthon senki, és szinte ő az egyetlen, akivel minden fontos dolgot megosztok. Hát igen, a testvéri szeretet itt is megmutatkozott, rögtön az ölébe ugrottam.
- Van egy jó hírem, és van egy rossz.
- Kezd a jó hírrel.- vigyorodott el a bátyám. A jó hír az tényleg jó volt, a rossz hír meg csak egy vicc.
- Nos, a jó hír az, hogy felvételt nyertem a Roxfortba, a rossz hír pedig az, hogy ezen túl jobban kell rám vigyáznod. Nyugi már, a rossz hír csak becsapás volt.- Tylien megnyugodott, azért tényleg nem fog rám vigyázni, mert tudja, hogy meg tudom magamat védeni. Nos, végre elkezdhetem én is az első évemet a Roxfort falain belül.

          egyéb

---
Naplózva

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2008. 12. 24. - 01:46:31 »
0

Szia, üdv az oldalon!

* Ezzel a születési dátummal harmadévesnek kell lenned. Ajánlom figyelmedbe ezt a postot, de megsúgom: ahhoz, hogy negyedéves legyél, a születési évedet '82-re kell módosítanod! kacsint
(* Ejj *morcog* a gyermeknevelés nem kis dolog...)
* Írhatnál még pár szót a fivéredről, vele mi lett?
* Amúgy tetszik, szépek és kidolgozottak a válaszok.

Javítsd ezt a pár apró hibát, és visszatérek Men?

alias Draco Malfoy s. k.
Naplózva

Lorelei Bleeth
Eltávozott karakter
*****

negyedéves hugrás

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2008. 12. 24. - 02:09:37 »
0

Javítottam, amit tudtam.  Vigyorog
Naplózva

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2008. 12. 24. - 02:32:44 »
0

Na jó... Legyen neked karácsony *-*

HUGRABUG!

alias Draco Malfoy s. k.
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2017. 06. 29. - 13:22:35
Az oldal 0.122 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.