+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Oz Keaton *.*
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Oz Keaton *.*  (Megtekintve 1162 alkalommal)

Oz Keaton
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 08. 29. - 10:16:44 »
0

OSGOOD KEATON


          alapok

jelszó || "Szeretnék néhány szót szólni, íme: Filkó! Pityer! Varkocs! Dzsúzli!"
teljes név || Osgood Elijah Keaton
becenév || Oz
nem || férfi
születési hely, idő || London ; 1978.12.27.
kor || 18
faj || ember
vér || Félvér
évfolyam || 7.


          a múlt

1978. 12. 27-én születtem egy fagyos, téli napon a Keaton család első és egyben utolsó gyermekeként.  Apám aranyvérű varázsló volt, vörös haját tőle örököltem, anyám viszont más volt. Apától különböző. Tőlem is. Eira Johnson egy átlagos mugli nő volt, aki egyszerűen beleszeretett egy aranyvérűbe, s Ebbott sem érzett különbet. Persze ezért apámat sokszor megvetették, főleg a családtagjai. Mindig azzal ostorozták, hogy a gyerekedből kivbli lesz. Igen, akár kviblivé is válhattam volna…De nem váltam azzá. Ellentétben az apai ágon lévő rokonokkal, édesanyám szülei jártasok voltak a mágia terén (amennyire egy mugli könyvből azt ismerni lehet), s nekik egyébként is csak az ő boldogsága számított.
Sok év elteltével sikerült hozzászoknom a kettős élethez. Nem csak megálltam a sarat, de mindkettő világban élveztem létezni: A mugli világban különös járgányokat és nem is akármilyen folyóiratokat készítenek...Itt az ideje egy kis mesélésnek.
10 éves voltam, mikor megláttam a kirakatban egy képregényt, amelyen két furcsa női figura állt ott, rezzenéstelen arccal, ráfagyott mosollyal. Abban a pillanatban beleszerettem a távol keleti nép furcsa ábrázolásába, amit később kiderítettem: mangának neveznek. Azonnal berohantam az üzletbe, s megvettem az elsőt. Igen, az elsőt, mert nem sok idő kellett mire egy egész köteggel sikerült összegyűjtenem, s nem sokkal később elkezdtem rajzolni is őket. Azonban ekkor történt valami felettébb érdekes dolog…Amiről eddig még nem is hallottam.
Igen, hibáztam, sokáig maradtam fent, pedig anya már megfújta a takarodót és sikerült is lebuknom. Azzal büntetett, hogy elvitte az összes képregényt és alkotásaimat, mire én dühömben felültem az ágyamon, s csak anya ordítását hallottam, majd a lépcső kopogását, s apától egy vigyort. Én nem láthattam azt, amit ők igen. A hajam bekékült. Apa anyát nyugtatta, miközben én a tükör előtt vizsgálgattam az érdekes hajszínt, amit később megtudakoltam: metamorf mágiának nevezik, s kevesen vannak, akik ilyen képességekkel rendelkezhetnek. A hangulatommal tudom változtatni a hajszínemet. Ez tök király! Így legalább nem fogom megunni soha.
A varázslóvilág így keveredett a muglival, de még mindig nem zártam el egymástól a kettőt. Sok olyan barátom volt, akiknek dunsztjuk sem volt az egészről és szerencsére nem is sejtették.
Mikor betöltöttem a tizenegyet a szüleim elkísértek az Abszol Útra, s megvettünk mindenféle könyvet, kelléket, eszközöket, amit csak kellett. A pálcás ügy már bonyolultabb volt. Mikor bementünk az üzletbe és megláttam azt a fickót már akkor úgy éreztem, hogy nekem innen szabadulnom kell. Azonban még mielőtt ilyet csinálhattam volna a kezembe nyomott egy pálcát és suhintásra biztatott. Suhintottam én, de akkoriban még egész kicsi voltam és hát…pontosan a pultnak vágtam hozzá. Éreztem, hogy kevés kell a pálcatöréshez. Ijedten néztem Ollivanderre, aki lesápadt arccal bámult rám, látszott rajta, hogy legszívesebben megfojtana, de nem tette. Jött egy újabb, ami megfelelő volt, leszámítva a robbanást, amit okoztam…De hát ő kérte, hogy suhintsak!
A 9 és ¾ vágányban tett út eléggé felkavart, a színváltoztató hajam ehhez képest semmi volt. Őrület, neki kellett menni a falnak! Azt hittem, mikor először mondta apám, hogy csak viccel. De korántsem így volt. Becsukott szemmel, bőröndökkel együtt nekivágódtam, s nagy meglepetésemre egy másik világban találtam magam, ahol egy nagy gőzmozdony állt, telis tele olyanokkal, akik tudnak a varázslóvilágról.
Ekkor még zöldfülűnek számítottam, s sokáig az is maradtam. A Roxfortos évek bicegve teltek, és társaság hiányában elkezdtem olvasni. Rengeteget. Nagyon sokat megtudtam bizonyos varázslókról, olyan varázslatokat tudtam és ismertem, amit mások csak évekkel később fognak tanulni. Igazi kis különcnek számítottam, elszakadva a diáktársaktól, a könyvekbe temetkezve.
Furcsa dolgokat hallottam azonban egy fiúról, akiről azt beszélik, hogy túlélte a Sötét Nagyúr támadását…Harry Potter. Ő egy évvel később érkezett, s „hírnevének” köszönhetően ő nem volt magányos. Sokszor irigyeltem, de idő után rájöttem, hogy segítenem kell neki, hisz ő a jó oldalon áll. S mint ahogyan az a képregényekbe is szokott lenni, mindig a jó győz!



          jellem

Alapvetően magába zárkózó típus, szereti egyedül intézni a dolgait, de annyi szerencséje van, hogy barátai sosem hagyják cserben, mindig kiállnak érte, s ha valami rossz dolog történik mind velük vagy vele, egymás segítségére sietnek. Az őszinteség nála alapvető tudomány, mindig megmondja a véleményét, még akkor is amikor nem kéne. Nem túl lelkizős típus, de akik közel állnak hozzá megláthatják azt az énjét is.  Az egójával olykor be sem fér az ajtón, de hát számára ez egészséges.
Tehát őszinte, egoista és szeretni való. Mi kell még?


          apróságok

mindig ||
- Nők és azoknak minden egyes porcikái
- Képregények
- Saját maga
- Fő az őszinteség, bármi áron
- Olvasni, tanulni
 soha ||
-       lila szín
- halálfalók
- Trelawney és annak vézna lábai
- Hazudni
- pletykák
dementorok || Nincs konkrét, csak úgy érzi többet már nem lesz boldog
mumus || Saját magát látja halálfalóként
titkok ||
- Becsempészett az iskolába pár képregényt, csak akkor olvasgatja ha más nem látja (Érthető, 18+)
- Összegyűjt a fiúktól mindenféle tanácsot, amivel csajozhat, azokat egyesítve igyekszik jól szerepelni
- Fogadásból le kellett mennie a pincébe tilalom után, de volt annyi esze, hogy a kapucniát a fejére húzza, így nem bukott le
rossz szokás ||
- Ha ásít bunkó módon nem teszi oda a kezét, így a társa betekintést nyer a torkába
- Lenéző olyanokkal szemben, akik alacsonyabbak nála

          a család

apa || Abbott Keaton ; 43; aranyvérű
anya || Eira Johnson ; 40; mugli
testvérek ||  nincs
családi állapot || egyedülálló
állatok || vörös macsek


          külsőségek

magasság || 175 cm
tömeg || 70 kg
rassz || európai
szemszín || zöld
hajszín || metamorf lévén változó, de legtöbbször vörös
különleges ismertetőjel || Bal arcán egy anyajegy éktelenkedik.
kinézet || Gyerekarca és nem túl nagy magassága miatt mindig kisebbnek tűnik, mint ahány éves. Testalkata normális benyomást kelt, a  jobb megfigyelőknek feltűnhet, hogy bal karja hosszabb a jobbnál. Na nem olyan nagy túlzásban, 2-3 cm.Vörös haja a szemekben tűzként pattan fel, szemeiben pedig mintha a lelkét látnád, annyira világos. Fiúkkal humoros, de visszahúzódó, lányokra viszont hajt ezerrel, bárkiről is legyen szó.
egészségi állapot ||  egészséges


          a tudás

varázslói ismeretek || Jó tanuló, kedvenc tantárgya a Bűbájtan és Átváltoztatástan, 6 év alatt csak két tantárgyból szerzett mindig rossz érdemjegyet: Bájitaltan és Gyógynövénytan.
mugli képzettségek || a képregényolvasás annak számít? :D
pálca típusa || 11 hüvelyk, fűzfa, sárkányszívizomhúr mag
különlegesség || metamorf mágus, patrónusa egy tibeti farkas


          szerepjáték-példa

Khm… Hááát Giles K. Lawrence


          egyéb

" Az emberek, akik nem ismernek, azt hiszik valójában csendes vagyok.. de akik ismernek, azt kívánják: bárcsak néha befognám."
Naplózva

Vikitria Mirol
Eltávozott karakter
*****


Hetedév - Haláltfaló Iskolaelső Prefektus

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2009. 08. 29. - 10:42:26 »
0

HOLLÓHÁT

de aztán vigyázz a lányokkal, mert a Roxfortos hölgyek többsége... hát... nem a legkedvesebb  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2016. 08. 04. - 15:30:47
Az oldal 0.128 másodperc alatt készült el 29 lekéréssel.