+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Grad Garadi
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Grad Garadi  (Megtekintve 1694 alkalommal)

Grad Garadi
Eltávozott karakter
*****

A humorkirály, 4. évfolyam

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2010. 01. 09. - 20:42:48 »
0

                                                        Grad Mortimersus Garadi
Alapok

jelszó || "A hírnév hűtlen barát."
teljes név || Grad Mortimersus Garadi  (A Mortimersus nevét sose mondja el barátainak,mert ciki  Mosolyog)
becenév || Grady, G.G.
nem ||férfi
születési hely, idő || 1982,július 22,Birmingham.
kor || 15
faj || ember
              
vér || félvér
          
évfolyam || 4. évfolyam.

                                                                         Múlt

1982 július 22-én születtem,Birminghamben.Anyám, Marta Garadi egy mugli, aki egy élelmiszerboltban dolgozik.Apám,Barius Garadi pedig varázsló.Születésemkor apám nem volt ott.Norvégiában végzett kutatást néhány barátjával.Anyám sosem akarta megérteni a varázslók világát,mindig azt mondta,hogy jó neki ahogy mi mondtuk a "mugli élet".Szerencsére Én más voltam.Mindig érdekelt,amit apám csinált.Öt éves koromban egyszer elkészített egy békaláb főzetet,amit megitatott anyám kutyájával,az pedig zöldé változott.Az a nap után mindig figyeltem,amint bájitalokat kevert.Esténként sosem anyám esti meséjét olvasták fel,hanem apám olvasott a régi tankönyveiből.Bár nem értettem, miről van szó,mégis könnyedén elaludtam, és mindig ugyanaz az álom kísérte a mély alvásomat: Felnőtt koromban a egy hatalmas kastélyban vagyok, körülvesznek a bájitalok,és egy tucat gyerek figyeli,amint egy ritka főzetet készítek.Apu mindig azt mondta anyámnak:
-"Marta!Ebből a gyerekből varázsló lesz!"
Anyám ilyenkor mindig lehajtotta a fejét,és a következőt válaszolta:
"-Ugye nem akarod,hogy olyan veszélyes élete legyen?"
Ekkora már apám kivonult a szobából.Hallani sem akart róla,hogy az Ő fiából egy mugli szakmában dolgozó ember legyen!Azt már nem!Inkább még több időt töltött azzal,hogy " tanítson".Hét éves koromban elmondta a varázspálca részeit.Nagyon érdekesnek találtam,igaz semmit nem jegyeztem meg belőle.
 Egyfolytában azt magyarázta,hogy Én is a Roxfortban fogok tanulni,mint Ő,és hogy belőlem is nagy varázsló lesz.Bízott bennem,és ez nagyon jó érzés volt.Tizenegyedik születésnapom kaptam egy levelet:

Grad Mortimersus Garadi
Birmingham,Queen's Valley 17.
2. emelet szoba:

Kedves Grad M. Garadi!

Maga felvételt nyert a Roxfort boszorkány és varázslóképző szakiskolába!
Gratulálunk!
A tanév Szeptember 1.-én kezdődik.
Mindenkinek magának kell beszereznie a tankönyveit és egyéb felszereléseit!
Az iskolakezdéshez szükséges felszerelés:
1 db varázspálca
1 db fekete süveg
1 db talár(fekete)
A tankönyveket pedig az Abszol úton ajánlott beszerezni.[/1]
Anyám ennek sem örült,de megértette,hogy Én így szeretném.Az iskolakezdés előtt pár nappal apám elvitt az Abszol útra, ahol megvásároltuk a felszerelést.Anyámék szomorúak voltak,hogy elutazok,de tudták,hogy ennek így kell lennie.Azóta eltelt négy év.Jók a tanulmányi eredményeim,viszont apám kicsit csalódott:már néhány levelet kaptak otthon,például amikor Rane Clouds-al  az Evapores bűbájjal eltűntettük az asztalokat a Legendás Lények tantermében,vagy  amikor a Densaugeo varázslattal megnövesztettük Jaen Clam fogait.De legalább igaza volt:tényleg varázsló lettem, és meismertem Carina Laemet, és Rane Cloudsot,akikkel megannyi csínyt letudtunk már.Apám nem kedveli őket. Tizenharmadik születésnapon nálunk töltötték a napot.Apa egész nap őket figyelte....Nem csoda!Ha valakinek a házába három ilyen bajkeverő van,mint mi,annak bizony résen kell lennie!De kinek van joga,vagy türelme ahhoz,hogy megmondja mit csináljunk?Hiszen Mi Mi vagyunk!Aki ezt nem tudja....Az magára vessen.
 Na!Hogy ne térjünk el a tárgytól:apa jól sejtette...Nem ment simán minden.Pontosan nem emlékszem mi is történt,a nagy nevetés közepette elfelejtettem.Annyit tudok,hogy apa kétszer olyan nagy volt,mint eddig,és lila lett a haja,anyunak pedig le kellett gugolnia,hogy kijöjjön a konyhából,mivel akkora lett a feje,mint egy tök.Nem törődtünk azzal,hogy mit kapunk mi ezért.És éppen ezért vagyunk mi a legjobbak.Nem az számít,mi lesz a következménye,hanem hogy jól érezzük magunkat.


      jellem

Udvarias, cinikus, mindig kedves, és vicces.Sokat tanul,és mindig figyelmesen végighallgat másokat.Nem törődik azokkal,akik rossz véleménnyel vannak róla.A legfontosabbak számára a barátai.Legjobban azon sértődik meg,ha azt mondják nincs humora (természetesen ők hauzdnak :D)

          apróságok

mindig ||
bájitalkeverés(ha teheti)
viccek
sport
tanulás
kviddics
soha ||
fapofák
erőszak
rendrakás
sötét
Voldemort
dementorok || ahogyan apja nézett rá,amikor megtudta,hogy miket csinál a Roxfortban a fia.
mumus || Látni a barátai halálát.
titkok || Imádja megszegni a szabályokat,válogatós,ha az ételekről van szó,fél a hüllőktől,senki sem tudja,hogy Mortimersus a 3. neve....cikinek tartja  . szeretne animágussá válni.
rossz szokás || Néha visszafolythatatlan röhögőgörcs tör rá, mindenből viccet csinál.


          a család

apa || Barius Garadi, 41, aranyvérű
anya || Marta Garadi,39 sárvérű
családi állapot || egyedülálló
állatok || Néni, a macskája.


          külsőségek

magasság ||176 cm
tömeg ||55  kg
rassz || európai
szemszín || kék
hajszín || szőkésbarna
különleges ismertetőjel || hatalmas mosoly az arcán
kinézet || Középhosszú, szőkésbarna hajáról messziről felismerhető: az a titka,hogy sosem fésülködik.Mindig kócos, szétálló hajjal sétálgat.
egészségi állapot || egészséges.


          a tudás

varázslói ismeretek || Kedvenc tantárgya a Sötét Varázslatok kivédése és a bájitaltan.Az átváltozástant is szereti.Négy év alatt rengeteg tapasztalatot szerzett, mivel rengeteg időt tölt tanulással és kutatással.
mugli képzettségek || nincs
pálca típusa || 12 hüvelyk, főnixtoll mag, nyárfa.
különlegesség || Apjától lopott könyvekből animágiát tanul, egyenlőre sikertelenül.


          szerepjáték-példa

Késő éjjel volt.Egy ártatlan Februári nap...Ha megtudnák,hogy Én,és Carina még kint kószálunk az iskolán kívül,bizony nagy bajba kerülnénk.De mi ezzel nem törődtünk.Ez az este a miénk volt.Még a zsémbes gondnokot is sikerült kikerülni.Nem is értem,miért van ott, hogyha nem végzi normálisan a munkáját...De ez nekem most csak jó volt.A kapun kisétálva kézen fogva indultunk a csónakház felé.Minden tökéletes volt:holdfény,víz,Én és egy gyönyörű szőke lány.Leültünk a stégre és beszélgetni kezdtünk:
-Jó lenne,ha ennek sose lenne vége,igaz?-súgta a fülembe.
-Sajnos vége lesz!De majd máskor is jövünk!-mosolyogtam rá.
-Hehehe! Úgy tetszik,hogy ilyen vicces vagy!Látszik rajtad,hogy szereted a vicceket!
-De van amit annál is jobban szeretek!
-És mi az?
-Te.-mondtam, majd lassan közeledtem Carina felé.
Tudtam,hogy most jött el a perc.Tökéletes pillanat.Néhány másodperc múlva már azon leltem magam,hogy csókolózunk.Soha nem éreztem ehhez foghatót.Még annál is jobb volt,amikor megittam a bájitaltanon készített szalamandratüdő főzetet,és órákig olyan érzésem volt,mintha a mennyekbe lennék.Egy fél óra múlva visszaosontunk a kastélyba,és lefeküdtünk aludni.Tudtam,hogy erre a napra örökre emlékezni fogok.
 



Naplózva

4. évfolyam

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2010. 01. 10. - 08:33:30 »
0

Üdvözöllek a fórumon!

Azonnal észrevéleményeznék két dolgot, mielőtt hozzákezdünk az előtörténeted ellenőrzéséhez is.

1., Az előtörténetet rossz helyre illesztetted, ezért átmozgattam oda, ahová eredetileg létre kellett volna hoznod a témát.

2., A jelszó hibás, amelyből arra következtetek, hogy nem igazán olvastad át a szabályzatot. Persze erre utaló jel volt az is, hogy nem jó helyre illesztetted be a művedet.



1., Mivel a szülők is aranyvérűek voltak, kérlek, részletezd kissé a családfát, a származásukat. Aranyvérű diákot jó indokkal kell létrehozni, mert közel sem olyan számban vannak jelen a Potter féle világban, ahogyan szeretnének. A számuk megcsappant, jobbára már fél, harmad, negyedvérű emberek szaladgálnak az utcákon, ha nem sárvérűek.

2.,
Idézet
„Sajnos nem tudtak mindig velünk lenni.Nagy varázslók voltak.Egy ideig a Roxfortban tanítottak.”
Kérlek ezeket a sorokat töröld az előtörténetből, vagy javítsd ki a szüleid munkahelyét bármilyen fiktív állásra . Ilyen néven egyetlen alkalmazottja sem volt a Roxfortnak.

3.,
Idézet
„ Nem voltak túl boldogok,mivel nem tölthették velünk minden percüket”
Pár sorral fentebb azt írtad a történetedben, hogy az édesapa megtűrt titeket, itt pedig az állítod, hogy szeretett. Akkor melyik az igaz?

4.,
Idézet
„ -Szervusz,fiam.
-Hol vagyok?
-A Roxfortban.Itt tanultam varázsolni Én is, és apád is.És elintéztük,hogy mostantól te is itt tanulhass!
-És ti?
-Mi otthon leszünk.
-Violet?
-Ő is ide fog jönni két év múlva.
-De ugye találkozunk majd?
-Hogyne,kisfiam!Szóval akkor itt maradsz, és tanulni fogsz?
-Ha ezt akarjátok, akkor igen.
És így lettem a Roxfort diákja.Négy évet töltöttem itt.Ez idő alatt sok tapasztalatot szereztem, de annál több barátot.”

Ez a rész teljességgel átalakításra szorul, mivel a Roxfortba való bejutást nem elintézni szokás. Egy rejtett kamrában, amelyet csak a tanárok és illetékesek ismernek, van egy hatalmas könyv, valamint egy megbűvölt penna, amely, ha varázserővel rendelkező gyermek születik, felírja a nevét, ezzel mintegy kiválasztva az iskolába való kerülését. A gyermek 11 (tizenegy) évesen egy levelet kap az iskolától, melyben tudatják vele, felvételt nyert.

Szeretnélek megkérni arra, hogy ilyetén formán alakítsd át az érintett részt.

5., Azt írod a jellemek részben, hogy fontosak számára a barátai, mégis, a történet egyetlen baráti szálról sem szól. Toldd meg egy plusz fejezettel, amelyben írsz egy baráti kapcsolatról is.

6., 15 éves a karakter, nem hiszem, hogy a nők jelentenék számára a fontossági sorrend első fokát a mindig résznél, elvégre még gyerek.

7., A titok részben nagyon tetszett az ételválogatós rész, nagyon életszerű. Ugyanez a helyzet a rossz szokásnál is.

8., Különlegesség résznél az animágia… sokáig sikertelen fog maradni, tanárra lesz szüksége, hogy valaha sikert érjen el. Erre figyelj majd a játék során kérlek.



Amint készen vagy a munkálatokkal, kérlek jelezz egy hozzászólás formájában, és újra megtekintem.



Üdvözlettel,
A Macska harmadik énje
Béé, mint Sean Blaine
Naplózva

Grad Garadi
Eltávozott karakter
*****

A humorkirály, 4. évfolyam

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2010. 01. 10. - 12:01:53 »
0

Javítás helyett átírtam, mert igazad volt,tényleg elég rossz lett.
A jelszóról csak annyit,hogy mielőtt megírok egy előtörit mindig átnézegetem másokét,és ott se szoktam látni,hogy a helyes jelszót írják be!

Naplózva

4. évfolyam

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2010. 01. 10. - 17:33:13 »
0

Üdv ismét!

Sokkal-sokkal életszerűbb a történet és ezáltal maga a karakter is. Gratulálok hozzá. Azonban arra kérnélek, hogy a végkifejletet ne kapkodd el ennyire. Négy teljes évet ugrasz át pár mondattal, amely alatt rengeteg dolog történhet a fiúval. Arra kérnélek ezt egy kicsit részletezd, fogalmazz 10-15 sort még. Sződd bele a baráti szálakat, hogy legyen miből építkezni a későbbiekben.

Ahogy azt már korábban is írtam, két dolog még mindig szúrja a szemem :
Idézet
5., Azt írod a jellemek részben, hogy fontosak számára a barátai, mégis, a történet egyetlen baráti szálról sem szól. Toldd meg egy plusz fejezettel, amelyben írsz egy baráti kapcsolatról is.

6., 15 éves a karakter, nem hiszem, hogy a nők jelentenék számára a fontossági sorrend első fokát a mindig résznél, elvégre még gyerek.

Amint ezeket javítottad, nem lesz akadálya, hogy elfogadjam a történetedet, és beosszalak valamelyik házba.



Tisztelettel,
Sean Blaine
a harmadik én
Naplózva

Grad Garadi
Eltávozott karakter
*****

A humorkirály, 4. évfolyam

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2010. 01. 11. - 14:45:30 »
0

Készen vagyok!

Naplózva

4. évfolyam

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2010. 01. 11. - 19:46:19 »
0

Üdvözöllek ismét!

Köszönöm a módosításokat. Kérlek tüntesd fel az évfolyamodat az avatarod alatt.
Lássuk, a Süveg vajon mit mond, hová is fogsz keveredni.

Griffendél

Kellemes és tartalmas játékot kívánok a fórumon!



Megkérnélek rá, hogy...
Naplózva

Grad Garadi
Eltávozott karakter
*****

A humorkirály, 4. évfolyam

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #6 Dátum: 2010. 01. 12. - 14:25:55 »
0

Köszönöm!
Naplózva

4. évfolyam
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2018. 06. 18. - 06:44:18
Az oldal 0.159 másodperc alatt készült el 34 lekéréssel.