+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Rory Williams
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Rory Williams  (Megtekintve 1117 alkalommal)

Rory Williams
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2011. 12. 26. - 01:40:20 »
0

RORY LEO WILLIAMS





         Alapok

jelszó || "A százszorszép mindentől megóv."
teljes név || Rory Leo Williams
becenév || Leo, Leoka
nem || férfi
születési hely, idő || Anglia, London, 1981. 11. 11.
kor || 16
vér || Félvér
 iskola || Roxfort a végzendők listáján
évfolyam || Hatodév
szak || -
munkahely || -


         A múlt

Most elvileg le kellene írnom azon sablonszöveget, hogy 1981. november 11.-én születtem Londonban, de várjunk csak? Hát ezt most tettem meg, úgyhogy nem igazán tudom, hogy miről beszélek, de akkor folytatom. Van nekem egy ikertestvérem is, aki kereken 10 perccel előbb született és a jellemünk is eléggé különböző, talán a külsőnkön kívül a jó viccek és a repülés imádata az egyetlen közös vonásunk, ettől függetlenül a viszonyunk nagyon jó. Félvér vagyok, mert az édesanyám mugli, egy egyszerű könyvelő, az édesapám pedig varázsló, még hozzá amneziátor és igen népes családdal rendelkezik. Ez általában karácsonykor szokott problémát jelenteni, mert összereszteni nem lehet őket a titokvédelmi törvény miatt, viszont mindig mindenki egyszerre akar jönni. Ilyenkor kell megnézni anyámat, akinek az idegrendszere ilyenkor darabokban van és a mélyen tisztelt rokonság a házzal együtt szedi atomjaira. Kemény élete van, de ő mindig azt mondja, hogy ha nem ilyen lenne az élete, akkor halálra unná magát. Van benne valami... Szóval egy ilyen népes családdal szép az élet, nekem is felhőtlen gyerekkorom volt, mindkét világgal volt kapcsolatom, tekintettel arra, hogy anyám ragaszkodott a mugli iskolához, így a Roxfort előtt oda jártunk Kevinnel és itt kezdtük el azt a szerepcserés dolgot, amit a Roxfortban is folytattunk és még a mai napig folytatunk is. Ő mindig is matekból és fizikából, én meg inkább töriből és spanyolból voltam jobb. Különbözőek vagyunk, na, bár a nagybátyánkkal (anyai ág) eléggé gyakran jártunk focimeccsekre, így az sem áll tőlem távol, mert focizni is szeretek, de repülni jobb. Igen, anyám eleinte próbálkozott a varázslat házból való kitiltásával, de ez végül soha nem jött össze neki, mert valahol valami mindig felrobbant, repült, lába nőtt, vagy esetleg ásított. Szegény, még a mai napig néha elkezd sikoltozni és ilyenkor apám kap a fajére, szó szerint. Sokat hallottam a Roxfortról, ezért már nagyon vártam, hogy odakerüljek és végül 11 évesen meg is kaptam a levelet. Aznap le sem lehetett minket lőni és még a vonaton is teljesen be voltunk pörögve. A csónakből a Roxfort láttán majdnem kiestem a csónakból , de a beosztás után már nem pörögtem ennyire.
- Williams, Rory Leo! – hát igen, eljött az igazság pillanat, most bepakolnak valahová, ahol hét évig tácolhatok az idegeken és fáradhat az agyam a sok lecke miatt. Örülök neki, de amilyen szöveget nekem a süveg benyomott, attól nem kicsit tört ki a frász. Apám hollóhátas volt, Kevin hugrabugos lett, akkora meglepetés nem érhet. Na, most megtanultam, hogy soha ne mond, hogy soha, mert valami mindig bejöhet. De miután az egész teremnek szétordítozta, már nem volt mit tenni.
- Rory, ezért ki fognak csapni! – már megint csak aggodalmaskodik, pedig tudja nagyon jól, hogy ezt akarom elérni. Bár van egy gyanúm, hogy ezt nem csak ő sejti, hanem az igazgató úr is, mert mindig megkegyelmez és anyámék is hajthatatlanok. De majd ezek után biztos megyek haza, már össze is pakoltam, úgyhogy természetesen most sem mentem haza, ráadásul az igazgató még el is beszélgetett velem.
Ettől függetlenül haza akartam menni, nem voltak barátaim és úgy igazából esélyét sem láttam, hogy lesznek, de aztán végül úgy nagyjából minden rendeződött. Apám rivallója meggyőzött, hogy csak magammal tolok ki, hogyha passzívan állok a dolgokhoz, akkor soha nem is érek el semmi, így változtattam a dolgokon és volt, aki befogadott, de még így is voltak, akik pusztán a származásom miatt keresztülnéztek rajtam, de ez már nem zavart. Nem voltam egyedül és egész kezdtem élveni a Roxfortot. Azóta a fölös erőimet a tanulásra és a helycserés támadásra fordítom, de hogy hova megyek a suli után? Majd kiderül. Egyenlőre arra koncentrálok, hogy a háztársaim ne nagyon tegyenek el láb alól a nézeteim miatt, amik sokaknak csípik a szemét. Semmi bajom a muglikkal, sem pedig a mugliivadékokkal és nem értek egyet azokkal, akik őket nem engednék be a Roxfortba. Van egy tippem, hogy a Süveg kissé elszámolta magát.

         Jellem

Társasági és éppen ezért elég nehezen viseli a magányt, amiből viszont kijutott neki. Ha egyszer valamit meg akar csinálni, azt minden áron megteszi, nem érdekli akkor semmi, csak a cél. Néha kissé manipulatív, ezt előszeretettel alkalmazza némelyik háztársán, csak úgy alapon, vagy ha valamit el akar érni. Könnyen kihozható a sodrából és akkor igencsak haragtartó, de a bosszúig csak végső esetben megy el. Hihetetlen pókerarca van és csak annak nyílik meg, aki már egyszer kiérdemelte a bizalmát, amit nagyon nehéz. Szereti a vicceket és szeret bolondozni. Egyenes ember, nem szeret hazudni és mindenkinek megmondja, hogy mit gondol.


         Apróságok

mindig || kviddics, gitározás, éjszakai kiruccanások a kastélyban, csoki és a tesóm
soha || egyedüllét, hazugságok, kiközösítés, pókok és jóslástan, sötétség
dementorok || Egyszer beleesett egy nagy gödörbe és egyedül volt az erdőben
mumus || A családom vérbe fagyva
Edevis tükre || Elfogadják őt a háztársai olyannak, amilyen
százfűlé-főzet || Tengerkék
titkok || Többször is személyazonosságot cseréltek Kevinnel a Roxfortban, de csak egyszer buktak le, fél a sötétben, 11 évesen csókolózott egy hetedévessel
rossz szokás ||
Varázslat előtt megpörgeti a pálcáját az ujjai között, bár ez alól kivétel a párbaj, valamint ha ideges, akkor dobol az ujjaival.


         A család

apa || Connor Williams /41/ aranyvérű, amneziátor
anya || Lucia (Stewart) Williams /39/ mugli, könyvelő
testvérek || Kevin Williams /16/ diák
családi állapot || egyedülálló
állatok || Max nevű macskabagoly

Családtörténet ||

Átlagos család vagyunk, inkábba középosztály, de ettől függetlenül nekünk mindenünk megvolt és még mindig megvan. Segítünk a másikon és nem egyszer vannak különböző családi kirándulások és hasonló közösségépítő programok.


         Külsőségek

magasság ||185 cm
tömeg ||78 kg
szemszín ||barna
hajszín ||barna
különleges ismertetőjel ||állandóan össze-vissza áll a haj
kinézet || Ha tükörbe nézek, egy örökké vigyorgó srácot látok össze-vissza álló barna hajjal. Igen, ez vagyok én, aki viszketegséget kap az egyenruhától, de a nyakkendőt nem veti meg. Általában szeretek tornacipőt, farmert és egy egyszerű pólót hordani, bármit, csak ne talárt, így tanítás után első dolgom azt levenni. Ezen kívül a bal fülemben van egy fehérarany fülbevaló, ami egy R betűt ábrázol. Amolyan monogramm. Kinézetemről elmondható, hogy egy dolgot mindig hordok, az órámat, amit a nagynénémtől kaptam 14 éves koromban és a karkotőmet, amit a szüleimtől születésemkor. Ez szintén fehérarany.
egészségi állapot ||
Farkasvak


         A tudás

varázslói ismeretek || Kedvenc órák az átváltoztatástan és az SVK és ezekből is vagyok a legjobb. Jóslástanból megbuktam ötödikben és mágiatörténetből is csak éppen hogy csúsztam át. Az RBF-en viszont K-t kaptam átváltoztatástanból és SVK-ból. Nem szeretem a bűbájtant.
felvett tantárgyak || Repüléstan és Rúnaismeret
mugli képzettségek || Foci, gitár és tudok spanyolul
pálca típusa || 12 és fél hüvelyk tiszafa, egyszarvúszőrrel
különlegesség ||
-


         Szerepjáték-példa

- Nos, uraim, most aztán jó nagy bajban vannak. - ajjaj, Kevin házvezető tanára nem tűnt túl boldognak a kis viccünktől, pedig szerintem nem is volt olyan rossz. Vagy netalán csak szerintünk nem volt rossz? Ránézek a mellettem álló Kevinre, akinek az arckifejezése jelen pillanatban két dologról árulkodik, az egyik ebből egyértelműen az, hogy hányni fog, a másik pedig a kétségbeesés és félelem keveréke, ezzel szemben én pókerarccal és teljes nyugalommal állok a zabos tanerő előtt. Van egy gyanúm, hogy ebből jött rá, vagy pedig nagyon megfigyelt.
- Magyarázat? – a hangja visszaverődik az ódon kőfalakról és még én sem érzem szükségét egy elmés közbeszólásomnak. Pedig nem félek, csak egyszerűen nem akarom felhúzni még jobban a tanerőt azzal, hogy megpróbálom kimagyarázni a helyzetet. Ez már így is eléggé gázos így, tekintettel arra, hogy egymás egyenruhájában feszítünk a felbőszült tanárnő előtt, aki a puszta pillantásával is képes lenne ölni. Kevin mellettem nyel egy hatalmasat és mintha megacélozná magát, de végül remegő hangon, dadogva kezd bele.
- Tudja tanárnő… - eddig jut, mert itt elakad a szava és képtelen megszólalni. Most komolyan azt kívánom, bár meg se nyikkant volna, mert szerintem ezzel csak rontott a helyzetünkön, ami a tanárnőt elnézve nem valami rózsás. Gyerünk Rory, gondolkozz!
- Hallgatom, Mr. Williams! – szuper, most meg lelki terror, maga a megtestesült gonoszság. Na jó, majd én, ha már ez nem megy másképp!
- Tudja tanárnő, fogadtam Kevinnel, hogy nem bírna ki egy hetet a helyemben és addig, addig győzködtem, amíg belement. – ezért én még akkorát fogok kapni, hogy visszapattanok, az egyszer biztos. A tanárnő számon kérően néz a bátyámra, én meg alig láthatóan bokán rúgom, hátha akkor veszi a lapot és megszólal és láss csodát! Bólintott, amitől a tanárnő mintha elégedettebb lenne. Teljes siker! A vége az lett, hogy ő kevesebb, míg én egy leheletnyivel több büntetőmunkával úsztam meg a dolgot, de harmadévesen már ez is teljesítmény.


         Egyéb

avialany||  Jean-luc Bilodeau
Naplózva

James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2011. 12. 26. - 18:23:45 »
0

Üdvözöllek a fórumon!

Az előtörténeted tetszik, gratulálok!
Ám ennek ellenére, pár apró, s javításra szoruló tartalmi hiba miatt nem fogadom el.
A hibák a következők:


1. A mumus részhez konkrét, megfogható dolgot írj!
2. Az szjp-ben azt írod, Mardekáros vagy. Nos, ezt sajnos nem te döntöd el, hanem a süveg. kacsint
3. A kinézet pontot bővítsd. Annyi mindent lehet írni a karakter kinézetéről, használd a fantáziád! Mosolyog
4. A varázslói ismeretek részt szintén bővítsd. Öt éve jár az iskolába, milyen eredményeket ért, el, mey tárgyakban a legjobb, stb...
5. „viszont mindig mindenki egyszerre jönni.” - értelmetlen mondat.
6. "Ő mindig is matekból és fizikából, én meg inkább töriből és spanyolból." - hiányzik az ige.
7. A nézeteidet emlegeted a múlt részben, amik miatt a többiek nem szeretnek. Nos, mégis mik ezek a nézetek?


Ha javítottad a hibákat, kérlek küldj Pm-et! Mosolyog
Naplózva


James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2011. 12. 26. - 18:59:13 »
0

Köszönöm, hogy javítottál!

Az előtörténeted ezennel elfogadom.
Elég nehéz döntés volt, dee házad aaaaa


lesz. Ott majd barátokra lelhetsz.
Hamarosan érkezik az eligazító PM. kacsint
Gratulálok!
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2018. 07. 12. - 19:30:57
Az oldal 0.163 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.