+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Norkys Cady Graham
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Norkys Cady Graham  (Megtekintve 1449 alkalommal)

Norkys C. Graham
Eltávozott karakter
*****

~ ♥Istenkirálynők feje a hetedikből ♥ ~

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 08. 26. - 11:27:03 »
0

NORKYS CADY GRAHAM

alapok

jelszó || "Szeretnék néhány szót szólni, íme: Filkó! Pityer! Varkocs! Dzsúzli!"
teljes név || Norkys Cady Graham
becenév || Norkys, Kys
nem ||
születési hely, idő || 1979.augusztus 20.
kor || 18
faj || ember
vér || arany
évfolyam || hetedik évfolyam


a múlt

Norkys Cady Graham 1979. augusztus 20.-án született Angliában Aarush Graham és Nabilia Graham elsőszülött lányaként.
Minden szépen ment neki egészen két évig, amíg anyja meg nem szülte húgát, Nadaliát. Ettől kezdve a figyelem nem csak rá irányult, az anyjának már két gyermeke volt. Két kislányt kellett etetnie, két kislánynak kellett énekelnie, és két kislányt kellett elaltatnia maga mellett, mert egyik sem volt hajlandó elaludni a kiságyban.
A gyermekek szépen cseperedtek , boldogan éltek arisztokrata szüleik mellett egy óriási, angliai kúriában. Mégis, mikor hét éves volt, kapott egy újdonsült hugicát, Jessica személyében, akiről később kiderült, édesanyja egyik frigyéből származik. Nabilia megcsalta férjét egy muglival, és amikor teherbe esett, férje nem hagyta el a látszat kedvéért. Mégis, mikor Jess apja meghalt, a nőnek magához kellett venni a gyermeket, és a házában nevelnie.
Ezt Kys meglehetősen jól fogadta, de az apja nem tűrte meg a házban a lányt, így elköltözött otthonról, valamint megtette a legszörnyűbb lépést, amit megtehetett, beállt halálfalónak.
A kislányt anyja rejtegette az összes aranyvérű rokon elől. A nagy összejöveteleknél bedugták őt a cselédek közé, amíg Cady és Nad lent mulatott a többi rokonnal.
Mégis Kys gyakran föllógott a kislányhoz sütivel és teával, és sokszor ott is maradt játszani vele, hogy ne sírjon és ne legyen olyan magányos. Nad ügyet sem vetett arra, hogy ez a lány szenved, jót mulatott az összes aranyvérű nagynénivel lent a nappaliban.
Amikor Norkys 10 éves lett, anyja közölte vele, hogy egy év múlva egy bagoly visz majd neki egy levelet, amiben az áll, hogy felvették őt a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolába.
Ezen ő csak egy kicsit döbbent meg, hisz látta már, hogy anyja egy pálcával és egy varázsigével fényt csinál, vagy egyéb dolgokat, valamint látta anyja kezében a Vasárnapi Prófétát, ami tele volt csupa mágikus hírrel, így már izgalommal várta azt a bizonyos levelet, ami 1790 -ben meg is érkezett egy bagoly jóvoltából.
Újult erővel vágott hát neki az iskolának a lány, és jól is tanult az évek folyamán. Az első évben az egyik tanárnak sikerült kivívnia az ellenszenvét, méghozzá Perselus Pitonnak. Kys folyton karikatúrákat rajzolgatott róla, mivel ő mindig hamar végzett a kijelölt feladatokkal. Ezt a férfi mindig meglátta, és mérgesen semmisítette meg. Jöhettek a büntetők.
A második év is átlagosan telt, mondhatni  "Piton mentesen" - ekkor már nem rajzolgatott -, jól tanult, viszont nem volt sok barátnője.
A harmadik előtti nyári szünetben  a tankönyveket bújta. Nem volt sokat egyedül, sok időt töltött idősebb húgával, Jessel, akivel nem csak az volt a közös bennük, hogy rühellték Nadaliát. Szerettek együtt játszani és viccelődni, néha még egymás szobájában is aludtak, ha ott érte őket az álom.
Norkys egyetlen barátnővel ment fel harmadikba, aki Jess volt, de ez nem volt sokáig így. Kedves természete miatt hamar keresték a lányok a társaságát, viszont azzal nem volt tisztában, hogy másodikban miért nem mentek oda hozzá. Húga, Nadalia, feljött az iskolába, és folyton az agyára ment. Sokszor veszekedtek, egyszer egy könyvet vágtak egymás fejéhez a könyvtárban, aminek persze büntető munka lett a vége, és mindkét lány házától pontot is vontak le.
Negyedikes korában beleszeretett egy évfolyam társába, akinek kiléte a többiek előtt máig is titok.
A lánynak a legnehezebb időszaka a vizsgaidőre volt tehető, mert azon fáradozott, hogy mindenből megfelelő eredménnyel zárjon.
Most, hogy hetedéves, előtte a pályaválasztás rögös útja, és lassan el kell hagynia az iskolát, de emellett még egy dolog foglalkoztatja. Nem is egy dolog, sokkal inkább egy ember. Maga Harry Potter. Valamiért szimpátiát érez a fiú iránt, ez nem szerelem és nem is lányos elmebaj, puszta rokonszenv. Hisz a srácban, és hogy ő Voldemort nagy ellenfele, aki képes lesz legyőzni őt.
A sötét nagyúrtól iszonyodik, egyrészt mert velejéig romlott valaki, másrészt mert apja beállt a Halálfalók közé. Mégsem fél tőle, sőt, kihívásnak érezné, ha egyszer szemtől-szemben állhatna vele, ha már elhagyta az iskolát.
Pályafutását illetően még nem döntött, de mindenképpen tovább szeretne tanulni, bár az akarata itt mellékes, mert anyja úgysem engedné neki, hogy egy közönséges seprűkészítő legyen.




jellem

Norkys nem egy tipikus aranyvérű lány. Nem szereti a sznobizmust, a felhajtást és minden egyéb velejáró dolgot messziről elkerüli. Ennek valódi oka az a trauma, ami még fiatalabb korában érte: édesanyja megcsalta apját egy muglival, és nem a mugli szón van persze a hangsúly. Mivel anyja egy tökéletesre szabott aranyvérű nő volt, Norkys egyáltalán nem akar ilyen lenni.
Mindemellett családias és egy szeretni való lány - mára már korát tekintve inkább nő, aki lelkesen hódol tanulmányainak és az életnek.
Utálja az összes Halálfalót, főként mióta apja is elhagyta őket és beállt közéjük, tehát a sötét oldalra.
Kys még barátságos, életvidám, jóakaratú, amivel sajnos a naivitás párosul gyakran, és ez rá is igaz. Erős jellemű, jól viseli a kritikát, és ha családtagjait vagy őt bármiféle asszociáció éri, akkor azt megbosszulja az illetőn. Bátor, ugyanakkor lobbanékony jellem, és minden szituációban kiáll társaiért.
Gyermekkorában sokat mondták rá, hogy hasonlít a nagymamájára a jelleme. Hiába volt a nő aranyvérű, mégis mindenkivel barátságos volt, emellett egy csöppett jóhiszemű is.
Véleményét sosem félt megmondani és mindig is imádta a drámát, kicsit rájátszott egy-egy dologra, de túlzásba azért nem vitte. Erre megfelelő példa volt, mikor húga meglegyintette őt, de Cady azt mondta anyjának, hogy óriási pofon csattant. De mindez az igazság nevében szólt, hisz a hugicája már akkor is romlott egy kislány volt.
A lány mindig kiáll a gyengékért és gyámoltalanokért, tette ezt így Jessel is, mert megvédte húgától, legalábbis igyekezett, mert mindenhol ugye ő sem lehetett ott.
Legérzékenyebben a halál gondolata érintette, nem szeret ma sem erről beszélni.




apróságok

mindig || zene
                 édességek
                 sötét varázslatok kivédése(a kedvence)
                 McGalagony professzor
                 fiúk szív
                 igazságszolgáltatás, például húgai között

soha || könnyűvérű nőcskék
            Perselus Piton
            tipikus macsók
            húga
            Halálfalók
            Sötét Nagyúr

dementorok || hihetetlen hideg és félelem
mumus || Perselus Piton
titkok ||
- titkon szereti az anyját, holott rengetegszer vágta az arcába, hogy gyűlöli
- harmadikos korában rossz tervei voltak Piton ellen, mondhatni sötétek, persze egyik sem jött össze neki, egyrészt mert félt, másrészt mert tudjuk, hogy Piton sem most jött le a falvédőről
- elakarta sikkasztani húga levelét, ami alapján bekerülhet a Roxfortba, de a bagoly gyorsabb volt nála:)

rossz szokás ||
- Hazudás közben gyakran harapdálja a száját; egyszer 6 éves korában, amikor anyjának a vázáról, ami eltörött, érdekes mesét talált ki, ezen mese közben véresre harapdálta a száját, de hamar begyógyult
- Ha fiúkról kérdezik, mindig elpirul és tinilányos kacajban tör ki minden mondata


a család

apa || Aarush Graham, 50, aranyvérű
anya || Nabila Graham, 39, aranyvérű
testvérek || Nadalia Caelyn Graham, 16
                    Jessica Winters(féltestvér), 17
családi állapot || egyedülálló
állatok || Van egy kandúr macskája még az édesanyja házában, Mr. Aakarshan. Egy fajtatiszta sziámi macska, még születésnapjára kapta 15 évesen

külsőségek

magasság || 174 cm
tömeg || erről sose! kérdezz egy nőt!
rassz || európai
szemszín || barna
hajszín || fekete
különleges ismertetőjel || Messziről rikító vörös rúzs, és szépségpötty a felső ajka felett

kinézet || Norkys egy csinos, vékony, modell alkatú fiatal lány, aki szeret csinosan öltözködni. Kedvenc ruhadarabjai a farmer és a trikók, amiket otthon a szünetek alatt mindig visel. Haját mindig leengedve hordja, sosem tesz bele csatokat, azokat utálja. Száját mindig egy vörös rúzzsal keni, amit húga mindig elakart lopni tőle.
Utálja a talárt, és imádja a magassarkú cipőket, de ezeket sem a Roxfortban viseli.

egészségi állapot ||rovarnyál allergia, azaz kiütései lesznek, ha megcsípi egy ilyen kis kártevő


a tudás

varázslói ismeretek || Kedvenc tantárgyai a sötét varázslatok kivédése és a bájitaltan, amikből RAVASZ-t is tett a megfelelő időben. Ezekből mindig is jó volt, mondjuk úgy, hogy az egyik legjobb az évfolyamán.
Amit utál, az a rúnaismeret és a számmisztika. Ezen tantárgyaknál sosem volt az élbolyban.
mugli képzettségek || szépen rajzol, és nem csak Pitont:D
pálca típusa || 10,5 hüvelyk, rózsafa, főnixtoll
különlegesség || nincsen


szerepjáték-példa

Esett az eső és fújt a szél, amikor kitekintettem az ablakon. Anya elment valahova, csak azt mondta, hogy nemsokára jön, és viselkedjünk úri lányok módjára. Én ekkor 7 voltam, a húgom, Nadalia pedig öt. A dajka vigyázott ránk, és a vigyázás szót én előszeretettel raknám idézőjelbe, mert nála ez annyit tett, hogy minket bedugott a könyvtárszobába, ő meg addig lent ette az ebédünk maradékát a konyhában, és gyakran a borokba is belekóstolgatott.
Körülbelül egy órácskát üldögéltem az ablakban, amikor megláttam anyut az udvaron egy kislánnyal karöltve. A lány úgy 6 éves forma lehetett, szőke haja csak úgy lobogott a süvítő szélben, olyan muglis volt. A ruhájában az arisztokrácia semmilyen formáját nem tudtam fellelni, azt hittem, játszótársank hozta anya, de mint később kiderült, tévedtem.
- Nadalia, szaldj le anya elé! Hozott egy kislányt.
Ekkor ő odapattant mellém az ablakba, és egy szempillantást vetett az érkező kislányra.
- Mugli! Engem nem érdekel, menj le hozzá te!
Ordított rám a kis hisztigép, így gyorsan lerohantam a földszintre anyuhoz. Apa nem volt otthon, azt hiszem a nagyiékhoz ment. Amikor leértem, anyu csak egy pillantást vetett rám, majd bevonszolta a gyermeket a nappaliba.
- Lányom, ő itt a húgotok, Jessica. Bánjatok vele tisztességesen!
Förmedt rám, majd könnyes szemmel sétált fel az emeletre. Én odaültem mellé, és elkezdtem faggatni:
- Szia, én Norkys vagyok, te bizonyára Jess vagy. Hogy értette a mami azt, hogy a húgunk vagy?
Erre ő keserves zokogásban tört ki, és az édesapjáért kiabált. Erre a keserves zokogásra Nadalia is leszaladt a porcelán babájával, és rákiáltott.
- Befogod végre a szádat, vagy hozzád vágjam a babát?
Ordított rá az újdonsült testvérünkre, de én egyre csak azon gondolkoztam, hogy miért nem élt velünk, ha ő is a testvérünk, és miért sír az apjáért? Hisz apunak semmi baja, a nagyiékál van. Ekkor kiszaladt a konyhából a dajka, és feltessékelt mindhármunkat az emeletre, közben pedig hallottam az ajtót nyitódni. Apu volt az! A lépcsőaljba rángattam Jessicát, és odasúgtam neki:
- Látod, a papának nincsen semmi baja.
De ő csak sírt tovább, és azt mondta nekem:
- Dehát nem ő az én papám!
Hirtelen a sok új információ megterhelte az agyam, nem tudtam mihez kezdeni az új testvéremmel, akinek nem az én papám volt az apukája. Közben anya leszaladt a lépcsőn, és zokogva apa nyakába borult.
- Sajnálom drágám, nem tudtam hová vinni. Az apját baleset érte és belehalt a sérüléseibe, nincs aki nevelje. Attól, hogy nem aranyvérű, nekem kell felnevelnem, az én lányom! - mondta anya, majd apa ráordított.
- Azt még eltűrtem, hogy megcsalj és teherbe ess egy muglitól, de azt nem, hogy itt neveld a fattyadat! - kiáltotta egyre dühösebben, majd felszaladt a lépcsőn.



egyéb
Az oldalon játszik az egyik nagyon kedves ismerősöm, húgom régi osztálytársa szív
Naplózva

Norkys Graham * Julian Chal * Violet Loveday[/center]

Cedrah Lupen
Eltávozott karakter
*****

pszichopata alkimista

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2009. 08. 27. - 22:21:30 »
0

Nahát-nahát. *Összevonja a szemöldökeit, amolyan szigorú professzorosan.* Szép előtörténet, szóval te vagy a jó testvér. *Leporolgatja a Süveget, de mielőtt Norkys fejére rakná, még megköszörüli a torkát.*

Csak annyit, hogy... Belejavítottam, ahol elgépelést láttam, így gyorsabb volt. De legközelebb olvassátok át, amit postoltok.

A Pitonos évből kiszedtem, hogy nem lett következménye a firkáknak, mert Piton ismeri a családot. Biztos büntető lett a vége, viszont örömmel láttam, hogy ez nem ront a karakter bizonyítványán, később is került sor büntetőmunkára.  Men?

Azt nem egészen értem, hogy egy aranyvérű família miért alkalmaz mugli cselédeket. Esetleg ha tartanak a varázslástól, kvibliket el tudok képzelni - persze ha megmagyarázzátok, akkor felőlem a mugli is teljesen jó. Csak épp nem jellemző. Inkább házimanók, egyéb varázstudók, vagy varázstudatlan varázslók (vannak, akik velem ellentétben félnek olyan emberrel együtt feküdni és kelni, akinek van pálcája, és használni is tudja  kacsint).

Most ennyi. A szerepjáték példa nagyon bájos! *Na nem bánom ábrázatot vág, elmosolyodik. De csak hogy lássák, van szíve.*
Naplózva

Norkys C. Graham
Eltávozott karakter
*****

~ ♥Istenkirálynők feje a hetedikből ♥ ~

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2009. 08. 27. - 22:32:11 »
0

Nincsenek többé mugli cselédeink, hová gondoltam én kis ostoba :D
Remélem így már rendben, prof;)
Naplózva

Norkys Graham * Julian Chal * Violet Loveday[/center]

Cedrah Lupen
Eltávozott karakter
*****

pszichopata alkimista

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2009. 08. 27. - 23:02:14 »
0

*Felnevet!* Jól van, kisasszony!  Vigyorog Mindjárt jobban hangzik.

*Ünnepélyesen megemeli a Süveget, és alig érinti a barna tincsekhez, már harsan is az ítélet.*

GRIFFENDÉL!

Nagyon jó játékot kívánok, szaladj védelmezni a testvérkéd!  kacsint Hamarosan beosztódik a kígyó is.

// Foglalj avatart, jelentkezz a Népszámlálásra és a fakultatív órákra! //
Naplózva

Norkys C. Graham
Eltávozott karakter
*****

~ ♥Istenkirálynők feje a hetedikből ♥ ~

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2009. 08. 27. - 23:45:13 »
0

Ahogy szerettem volna, griffis lettem yuppe Mosolyog
Örülök, hogy nem egy házban vagyunk, elég az otthon:D
szaladok rögvest, mielőtt kínhalált hal Mosolyog
Naplózva

Norkys Graham * Julian Chal * Violet Loveday[/center]
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2017. 01. 31. - 18:26:02
Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 33 lekéréssel.