+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Lizzie Cleve
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Lizzie Cleve  (Megtekintve 1061 alkalommal)

Lizzie Cleve
Eltávozott karakter
*****


Átoktörő, Rend-tag

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2008. 07. 13. - 16:51:40 »
0

Lizzie Cleve


          alapok

teljes név || Liza Cleve
becenév || Lizzie
nem || nő
születési hely, idő || Sheffield, 1974. április 1.
kor || 23
faj || ember
vér || fél



          a múlt

Sheffieldi születésű vagyok. Szüleim első gyerekeként láttam meg a napvilágot- épp árpilis elsején... Ezen annyian és annyiszor viccelődtek már, hogy immunissá váltam. Állítólag első születésnapomon tréfás kedvű nagypapám meg akart viccelni- az eredmény az lett, hogy kipukkasztottam egy lufit, és persze, mint afféle egyéves kis csecsemő, elsírtam magam a hirtelen hangtól. Persze nem emlékszem belőle semmire... De a szüleim és a nagyszüeim váltig állítják, hogy ez megtörtént eset volt.
Gyerekkoromban sokat kirándultunk- talán ez mégjobban felerősítette kíváncsi, kalandvágyó, nyughatatlan énemet. Egyik születésnapomra egy seprűvel leptek meg- azonnal megtanultam rajta repülni. Ekkor tudtam meg, hogy a maga idejében apám is jó repülő volt, így valószínűleg tőle örököltem. Hat éves koromban jött Zoey... megkedveltük egymást hamar. Két évvel később pedig Damian is megszületett... Próbáltam békítőként fellépni, de csak eleinte. Később észrevettem, hogy jobb, ha nem avatkozom közbe... "Majdcsak észre térnek..." gondoltam. És úgy tűnik, megérem ezt is... :D
Mágikus képességnek először 5 évesen adtam nyomát- vittem anyunak nagy büszkén valami apró kis gizgazt, és mire odaértem, szegfű lett belőle... tudom, ötévestől kicsit durva, de ez sikerült.
Az egész család testületileg kísért el az Abszol útra bevásárolni, ahogy a King's Crossra is mindenki kijött elbúcsúzni. És amikor azt mondom, mindenki... abba nem csak Zoey, Damian meg a szüleim tartoznak bele. De nem ám. A nagyszüleim, a nagynénéim és nagybátyáim, az unokatesóim, és a sosem látott rokonok szintúgy. Igaz, velük azóta sem találkoztam... Bár ennek a pereputtynak a fele csak az előzőnapi búcsúvacsorán volt ott, azt meg kell vallanom- furcsán néztek volna ki mindannyian a kilenc és háromnegyedik vágányon...
Roxforti éveim alatt a Hollóhát sorait erősítettem. De talán újdonságot mondok: a legtöbb hollós (sőt, majdnem az öszes) nem stréber. A magam nevében beszélve: engem a Süveg valószínűleg alapvető kíváncsiságom és felfedezésvágyam miatt tett ide. Utólag belátva nagyon is jó döntést hozott... Barátkozós természem miatt hamar egy kisebb társaság középpontjában találtam magam, és ez egész a suli végéig összetartott. A kviddicscsapatba másodikban jelentkeztem- az első seprőlovaglásom óta éreztem, hogy ez a nekem való, és be is vettek- fogónak. Ötödikben kapitány is lettem. ÉLetem egyik legjobb időszaka volt...  Az RBF-et és a RAVASZ-t egyaránt V és K jegyekkel tettem le. A pályaválasztásnál nem volt nagy gondom- ismertem magam, hogy milyen kalandszerető és utazni vágyó típus vagyok, ezért egyértelmű volt, hogy a Gringottsba jelentkezem átoktörőnek. Hogy miért hagytam abba a kviddicset? Magam sem tudom... de nagyon nehezen tudok csak meglenni nélküle. Hiányoznak a rendszeres edzések, bár még így is formában vagyok, hála az átoktörői munkámnak. Per pillanat nincs küldetés, úgyhogy itthon vagyok, Angliában.     


          jellem

Barátkozós, kedves, bőbeszédű (bár nem mindig), kedves, segítőkész, szereti a kalandot, utazást, kíváncsi. Gyakran mosolyog, szomorúnak csak ritkán látni. Mindkét testvérét szereti, ezért nem tetszett neki a kettejük közti háborúskodás. Az újra nyitott, gyakran olvas szaklapokat is, hogy értesüljön a varázstudomány újításairól, és ezeket alkalmazhassa.Fejlett igazságérzet szorult belé.     


       
          apróságok

mindig ||
-Ashley cica
-Tesói
-Külföldi utazások
-Kaland
-általában minden, ami új.
-kviddics... Mosolyog
soha ||
-a korlátoltság
-igazságtalanság
-hanyagság
-mugli közlekedés (főleg a dugók...)
-Voldemort...
dementorok || Egyik Gringottsban tett látogatásakor engedély nélkül elkóborolt, és összfutott egy sárkánnyal...
mumus || Az egyik egyiptomi sírban látott csontvázak, amik a védőbűbájoktól két fejet növesztettek...
titkok ||
-Szereti a mugli filmeket, amiket francia nagyapja mutatott neki- főleg a Star Warsot és a Simpson családot...
-Bűbájtanból elsőben és másodikban különórája járt Flitwick professzorhoz...
-gyengéje a kék szem...
rossz szokás || Hadarni kezd, ha ideges vagy dühös, ugyanilyen helyzetben a keze remeg.

          a család

apa || Frank Cleve (42), angol, aranyvér
anya || Francoise Bourbon (41), francia, félvér
testvérek ||  Zoey Cleve (16), Damian Cleve (14)
családi állapot || egyedülálló (egyelőre...)
állatok || Ashley, a három éves szürkecirmos cica...:D


          külsőségek

magasság || 175 cm
tömeg || 55 kg
rassz || európai, erős latin beütéssel
szemszín || sötétbarna
hajszín || fekete
kinézet || Sok külföldi munkája miatt alap barna bőrszíne sok árnyalattal mélyült. Általában lezseren, kényelmesen öltözik. Haját fiúsan rövidre vágatta praktikus okokból (meg szerény véleménye szerint jobban áll így...) Közepes alkat, viszonylag fejlett izmokkal (kviddics-múlt), pár sebhelyet szerzett munkája közben, de mivel a ruházata ezeket mindig takarja, nem számítanak különleges ismertetőjelnek.
egészségi állapot || makkegészséges, ha a néha jelentkező enyhe energiatúltengést nem vesszük...


          a tudás

varázslói ismeretek || Hét év Roxfortban, V és K eredményű RAVASZ és RBF. Számmisztikából SVK-ból és átváltoztatástanból volt a legjobb, rúnaismeretből, bájitaltanból és gyógynövénytanból közepes.

mugli képzettségek || semmi
pálca típusa || 11 hüvelyk, rózsafa, sárkányszívhúr mag
patrónus farkas
különlegesség || Közepes legilimentor, okklumenciához nem ért.


          egy darabka belőled

Zoey Cleve volnék... *nagyon szépen néz, tudja, hogy nagyon korai még az új karihoz, de hát...*

Naplózva


Soha, semmi nem történt a múltban: minden a mostban történt.
Soha semmi nem fog történni a jövőben: minden a mostban fog történni.

Hermione J. Granger
Öröktag
***

?Hetedéves? szökevény; DS alapítótag

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2008. 07. 13. - 17:07:50 »
0

Szeretném, ha átnéznéd és ahol kell, módosíts.
  • Különleges ismertetőjel Vagy húzd ki vagy írj valamit.
  • Kinézet Többet!
  • Varázslói ismeretek Többet!

Elfogadom különben, de amit kértem, írd még bele. Megnézem még később!
Naplózva

Lizzie Cleve
Eltávozott karakter
*****


Átoktörő, Rend-tag

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2008. 07. 13. - 17:14:59 »
0

Értem, javítom Mosolyog
Naplózva


Soha, semmi nem történt a múltban: minden a mostban történt.
Soha semmi nem fog történni a jövőben: minden a mostban fog történni.
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 03. 14. - 21:22:22
Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.