+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Quintin Reyes
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Quintin Reyes  (Megtekintve 1564 alkalommal)

Quintin Reyes
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2008. 05. 05. - 20:57:46 »
0

QUINTIN REYES


          alapok

teljes név || Quintin Reyes /újabban a Tiran Shaderulert is használja/
becenév || Quin
nem || férfi
születési hely, idő || 1979. 04. 16. Dorset
kor || 17
faj || ember/ha lehet még ezt mondani rá/[/b][/color]
vér || arany
 évfolyam || 7


          a múlt

- Mint tudod Dorsetben születtem, idestova 17 éve, Április hónap 16. napján. Szüleimet is ismered, mint tudod anyám, Tya Klyer, apám pedig Arton Reyes. Mindketten a Gringottsnak dolgoznak, átoktörőként. Gondolom most már érted a mágikus tárgyak iráni szenvedélyt. *apró mosoly* Gyerekkorom kevésben tért el a szokottól, 11 éves korig otthon tanulás, mivel a szülők féltek, hogy elkottyantok valamit a mugli iskolában és meggyűlik a bajuk a minisztériummal, onnantól pedig a Roxfort. Talán annyiban volt mégis más, hogy apáék foglalkozása miatt sokat hallottam a régi mágusokról, mágiával felruházott tárgyaikról és így tovább. Persze sok ember számára ez csak érdekes, de egy 9-10 éves fiú számára a csodával határos. Bármit megtettem volna, hogy megkaparintsam valamelyik ilyen legendás tárgyat. Persze ahogy nőttem ara is rájöttem, hogy 1-2 ilyen tárgy hatalma bizony jóval nagyobb, mint amiket a mai mágusok használnak. Ismersz, tudod hogy mindig hatalomra vágytam, még akkor is ha a megszerzéséért sosem tettem volna meg semmi gonoszat. Nem is a használatért kellett, hanem csak magáért a hatalomért. Nehéz lehet megérteni, hiszen magam sem tudom megmagyarázni. A lényeg az, hogy továbbra is próbáltam minél többet megtudni róluk és az elhatározás célt adott az iskolai tanulmányoknak is. Kérkedés nélkül mondhatom, jó képességeim vannak. A tanulás könnyen ment, még arra is mindig volt időm, hogy veled együtt gyakoroljunk. Hogy ez éppen a tűzmágiát jelentette vagy a harcművészetet az már lényegtelen. Ötödikben elkezdtem az animágiával és a mágikus tárgyak létrehozásával foglalkozni. Az animágiát sikerült is megtanulni hatodik végére, bár nem volt könnyű és még mindig borsódzik a hátam ha belegondolok miket mertem megtenni. a másik már keményebb tészta volt. Minta nélkül nem jöttem rá a működésére a dolognak és így aztán nem is sikerült. Na ezért akartalak tegnap rávenni arra a skóciai kirándulásra. de hát te döntesz, ha nem akarsz nem jössz. de addig is… egészségünkre Greg!
*azzal felemelte a korsót és kiitta a sör maradékát*

A Változás

’96 nyara döntő változásokat hozott Quintin addigi életébe. Változásokat, melyek később a halálát okozták. De, hogy akkor hogyan él mégis? Ezt fogom most elmesélni.

Megismerte élete első szerelmét, Josey Bell-t. Egész másfél hónapig tartott a románc, mikor is egy heves vitát és szakítást követően a lány rágyújtotta a saját házát, melyet kettejüknek épített. Nehezen lépett túl rajta, de nem volt ideje ezen sajnálkozni, eljött a tanévkezdés. A vonatok összetalálkozott Griffendéles barátaival, Gregory Sinnel, Sarah-val, Vikivel és még néhány egyéb ismerőssel. Hamar eltelt az út, eljött az idő, hogy a szokás szerint a fiákerekkel jussanak el a kastélyba. Még mielőtt elindulhattak volna egy verekedés tört ki, központban Vikivel és Draco-val. Quintin és Greg jó prefektusok módjára elindultak, hogy rendezzék a helyzetet, ami ugyan nem volt egyszerű, de sikerült. Ezután végre beszállhattak a fiákerekbe és elindulhattak a kastély felé. Ahova Quintin soha nem érkezett meg. Útközben egy vihar tört ki és két fiákert felborított, egyet teljesen széttört. Ez volt az övék. Kikászálódtak a romok alól, megpróbáltak tenni valamit, hogy eljussanak a kastélyig, ám Acromantulák támadtak rájuk és egy bizonyos Satine nevű illető barátai félésével magyarázva cselekedetét golyót röpített Quintin szívébe. Ez lehetett volna az utolsó pillanat az életéből, ha nincs Sondear Necresd. A mágus tudását használva Quintin átvitte lelkét egy amulettbe, így túlélte a „halál”-t. Néhány hétnyi elfeledettség után –melyet Gregory ruhásszekrényében töltött- végre Greg felfedezte őt, így tovább élhetett, barátja elméje mellett, néha megosztva a testet. Így vallotta be érzéseit Vikinek, ám azóta eltelt jó néhány nap és nem látta a lányt. Végül Greggel közösen megoldást dolgoztak ki, Greg egy új testet készített neki különböző kristályok átváltoztatásával, majd egy Necresd könyvéből kimásolt és megváltoztatott rituálé során Quintin lelke beköltözött az új testbe. A letűnt korok tanítványa, a Griffendél ház prefektusa és évfolyamelsője, az ősi titkok tudója, az elmemágia mestere, a Reyes ház reménysége… visszatért.

          jellem

A Változás előtt megtestesítette a tökéletes Griffendélest. Bátor, barátaihoz a végletekig lojális, sportban, tanulásban az első és így tovább. Ma már erről nem beszélhetünk. Teste ugyan továbbra is bírná, ám nem sportol, csak a saját szórakoztatására edz. A tanulásban immár csak az őt érdeklő dolgokat tanulja, amit értéktelennek ítél, azzal semmit sem foglalkozik, legyen az bármily könnyű is. Ezek mellett a korábban nyílt, magát mindig mutogatni szerető fiatalból egy zárkózott, mindenkit gyanakvással kezelő férfi lett.


          apróságok

mindig || Ősi ereklyék, Pszi, Gregory Sin, vívás, középkori fegyverek
soha || Mirolok, Malfoyok, Mardekárosok, gyújtogatók, árulók
dementorok || mikor arra kelt fel, hogy lángol körülötte a ház és a menekülés lehetetlennek látszik
mumus || egy tömör, kb 300 kilós vasgólem
titkok || életét egy amulett mentette meg, még az amulettben élve Greg testén keresztül szerelmet vallott Vikinek, ismeri Sondear Necresd, középkori mágus sírhelyét
rossz szokás || gyakran igazgatja a kaját, nem bír nyugodtan állni vagy ülni, kezével folyamatosan babrál


          a család

apa || Arton Reyes, varázsló, a Gringotts átoktörője
anya || Tya Klyer, boszorkány, a Gringotts átoktörője
testvérek ||  nincsenek
családi állapot || egyedülálló /bár gondolkozik azon, hogy elvegye feleségül a kardjátXD/
állatok || nincsenek


          külsőségek

magasság || 187 cm
tömeg || 65 kg
rassz || európai
szemszín || barna
hajszín || sötétbarna
különleges ismertetőjel || hegyes fül
kinézet || Mintha egy fantasy könyvből lépett volna ki, főleg ha ahhoz is van öltözve. Vékony testalkat, több mint 6 láb magas, hozzávéve még a hegyes füleket… tényleg egy elfre hasonlít.
egészségi állapot || tartós betegségek, allergiák, mentális problémák (ha vannak) nincsenek, hála Gregnek


          a tudás

varázslói ismeretek || Hetedik évét tölti a Roxfortban, eddig mindig kitűnő eredménnyel zárt. Kedvenc tantárgya nincs, azt szereti, aminek látja a gyakorlati alkalmazását. A Roxfortos ismeretekhez jönnek a régi időkről ismert tudása és az elme-mágia.
mugli képzettségek || nem igazán van
pálca típusa || tiszafa, 12 hüvelyk, főnixtoll maggal
különlegesség || animágia, állati formája egy 2,3-3 méteres sárkány, emellett a test mágikussága miatt korlátozottan alkalmazhat metamorfmágiát is, de jócskán kimeríti a szervezetét

          egy darabka belőled

Gregory összehúzott szemöldökkel sétálta körbe a kőből faragott asztalt. Hibákat keresett az asztalon fekvő testen, mielőtt megkezdte volna a rituálét. Mindeközben pedig folyamatos vitát folytatott egy idegen elmével aki ott volt a sajátja mellett a fejében.
- Hidd el Greg működni fog. Naponta legalább ötször átnéztük, minden hibalehetőséget végiggondoltunk és a terv tökéletes. A testet elkészítetted, nincs rajta egy gombostűfejnyi hiba sem.
Valóban. Az asztalon fekvő test tökéletesnek látszott. 187 cm magas, 65 kg testtömegű ember. Izmai kidolgozottak, ám nem adnak neki robosztus vagy „kigyúrt2 külsőt, csupán sportossá és hatékonnyá teszik a testet. Az idegpályák a helyükön, minden külső ingerre tud reagálni. Legalább 20 orvosi szakkönyv alapján ellenőrizték, minden megvolt ami kellett, ráadásul minden tökéletes állapotban. A kristályok megőriztek némi mágikus tulajdonságot még az átalakítás után is, így a test feltölthető lett mágiával, melyet utána sokféle módon hasznosíthatott. Hatalmas fegyver lehet az ilyen. Az egyetlen ami megkülönböztette a normál emberektől a gyanúsan karcsú testalkaton kívül az a hegyes fül volt. Nem túlzottan, éppen csak jelzésszerűen, de ahhoz épp eléggé, hogy ha valaki megnézi feltűnjön neki. Igen, ez külön Quin kérése volt, ha már megtehette miért is ne tette volna meg?
- Figyelj Quintin, ne vállald a kockázatot. Így legalább még élsz.
- Greg te nem tudod milyen így élni. Nincs testem, nem tehetek meg semmit, hozzád vagyok kötözve, mint valami rokkant a tolókocsihoz. Ismersz annyira, hogy tudd, ez az élet nem nekem való. Akkor inkább már haljak meg és legyen minden úgy mint ahogy azt olyan sokan hiszik. Vállalnom kell a kockázatot. És ha igaz barátom vagy megteszed ezt nekem.
- Ha ezt akarod… legyen. Megteszem, ami tőlem telik.
Így Gregory Sin belefogott a rituáléba, melytől barátja „feltámadás”-át várta…


          egyéb

Régi karakter, sok mindent megélt, akik már régóta itt vannak talán még emlékeznek rá.
Naplózva

Úgy néztek rám, mint aki szellemet látott.

Cielo Montalvo
Öröktag
***

Húdenagyonskizo csillagászat tanárnő

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2008. 05. 05. - 21:32:23 »
0

Rendben, szép "A Változás" című rész! kacsint

Továbbra is GRIFFENDÉL!
Naplózva


Quintin Reyes
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2008. 05. 05. - 21:35:00 »
0

Hurrá!

Köszönöm.
Naplózva

Úgy néztek rám, mint aki szellemet látott.

Quintin Reyes
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2008. 05. 31. - 14:31:01 »
0

QUINTIN REYES


          alapok

teljes név || Quintin Reyes /újabban a Tiran Shaderulert is használja/
becenév || Quin
nem || férfi
születési hely, idő || 1979. 04. 16. Dorset
kor || 17
faj || ember
vér || arany
 évfolyam || 7


          a múlt

- Mint tudod Dorsetben születtem, idestova 17 éve, Április hónap 16. napján. Szüleimet is ismered, mint tudod anyám, Lys Silentread, apám pedig Arton Reyes. Mindketten a Gringottsnak dolgoznak, átoktörőként. Gondolom most már érted a mágikus tárgyak iráni szenvedélyt. *apró mosoly* Gyerekkorom kevésben tért el a szokottól, 11 éves korig otthon tanulás, mivel a szülők féltek, hogy elkottyantok valamit a mugli iskolában és meggyűlik a bajuk a minisztériummal, onnantól pedig a Roxfort. Talán annyiban volt mégis más, hogy apáék foglalkozása miatt sokat hallottam a régi mágusokról, mágiával felruházott tárgyaikról és így tovább. Persze sok ember számára ez csak érdekes, de egy 9-10 éves fiú számára a csodával határos. Bármit megtettem volna, hogy megkaparintsam valamelyik ilyen legendás tárgyat. Persze ahogy nőttem ara is rájöttem, hogy 1-2 ilyen tárgy hatalma bizony jóval nagyobb, mint amiket a mai mágusok használnak. Ismersz, tudod hogy mindig hatalomra vágytam, még akkor is ha a megszerzéséért sosem tettem volna meg semmi gonoszat. Nem is a használatért kellett, hanem csak magáért a hatalomért. Nehéz lehet megérteni, hiszen magam sem tudom megmagyarázni. A lényeg az, hogy továbbra is próbáltam minél többet megtudni róluk és az elhatározás célt adott az iskolai tanulmányoknak is. Kérkedés nélkül mondhatom, jó képességeim vannak. A tanulás könnyen ment, még arra is mindig volt időm, hogy veled együtt gyakoroljunk. Hogy ez éppen a tűzmágiát jelentette vagy a harcművészetet az már lényegtelen. Ötödikben elkezdtem az animágiával és a mágikus tárgyak létrehozásával foglalkozni. Az animágiát nem sikerült megtanulni és még mindig borsódzik a hátam ha belegondolok miket mertem megtenni. A másik is kemény dió volt, de az legalább haladok. Minta nélkül nem jöttem rá a működésére a dolognak és így aztán nem is sikerült. Na ezért akartalak tegnap rávenni arra a skóciai kirándulásra. de hát te döntesz, ha nem akarsz nem jössz. de addig is� egészségünkre Greg!
*azzal felemelte a korsót és kiitta a sör maradékát*

A Változás

�96 nyara döntő változásokat hozott Quintin addigi életébe. Változásokat, melyek később a halálát okozták. De, hogy akkor hogyan él mégis? Ezt fogom most elmesélni.

Megismerte élete első szerelmét, Josey Bell-t. Egész másfél hónapig tartott a románc, mikor is egy heves vitát és szakítást követően a lány rágyújtotta a saját házát, melyet kettejüknek épített. Nehezen lépett túl rajta, de nem volt ideje ezen sajnálkozni, eljött a tanévkezdés. A vonatok összetalálkozott Griffendéles barátaival, Gregory Sinnel, Sarah-val, Vikivel és még néhány egyéb ismerőssel. Hamar eltelt az út, eljött az idő, hogy a szokás szerint a fiákerekkel jussanak el a kastélyba. Még mielőtt elindulhattak volna egy verekedés tört ki, központban Vikivel és Draco-val. Quintin és Greg jó prefektusok módjára elindultak, hogy rendezzék a helyzetet, ami ugyan nem volt egyszerű, de sikerült. Ezután végre beszállhattak a fiákerekbe és elindulhattak a kastély felé. Ahova Quintin soha nem érkezett meg. Útközben egy vihar tört ki és két fiákert felborított, egyet teljesen széttört. Ez volt az övék. Kikászálódtak a romok alól, megpróbáltak tenni valamit, hogy eljussanak a kastélyig, ám Acromantulák támadtak rájuk és egy bizonyos Satine nevű illető barátai félésével magyarázva cselekedetét golyót röpített Quintin szívébe. Ez lehetett volna az utolsó pillanat az életéből, ha nincs Sondear Necresd. A mágus tudását használva Quintin átvitte lelkét egy amulettbe, így túlélte a �halál�-t. Néhány hétnyi elfeledettség után �melyet Gregory ruhásszekrényében töltött- végre Greg felfedezte őt, így tovább élhetett, barátja elméje mellett, néha megosztva a testet. Így vallotta be érzéseit Vikinek, ám azóta eltelt jó néhány nap és nem látta a lányt. Végül Greggel közösen megoldást dolgoztak ki, Greg egy új testet készített neki különböző kristályok átváltoztatásával, majd egy Necresd könyvéből kimásolt és megváltoztatott rituálé során Quintin lelke beköltözött az új testbe. A letűnt korok tanítványa, a Griffendél ház prefektusa és évfolyamelsője, az ősi titkok tudója, a Reyes ház reménysége� visszatért.

          jellem

A Változás előtt megtestesítette a tökéletes Griffendélest. Bátor, barátaihoz a végletekig lojális, sportban, tanulásban az első és így tovább. Ma már erről nem beszélhetünk. Teste immár nem bír annyit, mindennel óvatosabbnak kéne lennie, de ezt van amikor elfelejti. A tanulásban immár csak az őt érdeklő dolgokat tanulja, amit értéktelennek ítél, azzal semmit sem foglalkozik, legyen az bármily könnyű is. Ezek mellett a korábban nyílt, magát mindig mutogatni szerető fiatalból egy zárkózott, mindenkit gyanakvással kezelő férfi lett.


          apróságok

mindig || Ősi ereklyék, Rúnamágia, Gregory Sin, vívás, középkori fegyverek
soha || Mirolok, Malfoyok, Mardekárosok, gyújtogatók, árulók
dementorok || mikor arra kelt fel, hogy lángol körülötte a ház és a menekülés lehetetlennek látszik
mumus || egy tömör, kb 1200 kilós vasgólem
titkok || életét egy amulett mentette meg, még az amulettben élve Greg testén keresztül szerelmet vallott Vikinek, ismeri Sondear Necresd, középkori mágus sírhelyét
rossz szokás || Hihetetlenül erős előítéletei vannak, gyakran túlságosan vakmerő és nem gondol a következményekkel

          a család

apa || Arton Reyes, varázsló, a Gringotts átoktörője
anya || Lys Silentrad, boszorkány, a Gringotts átoktörője
testvérek ||  nincsenek
családi állapot || egyedülálló
állatok || nincsenek


          külsőségek

magasság || 187 cm
tömeg || 65 kg
rassz || európai
szemszín || barna
hajszín || sötétbarna
különleges ismertetőjel || nincs
kinézet Teljesen átlagos arc, sötét haj, általában egyedi ruhák. elég változatosan öltözködik, de ha valamit rá akarnak kényszeríteni, azt nehezen viseli. Azért a Roxfortos talárt felveszi amikor kell.
egészségi állapot || az immunrendszere jelentősen legyengült

          a tudás

varázslói ismeretek || Hetedik évét tölti a Roxfortban, eddig mindig kitűnő eredménnyel zárt. Kedvenc tantárgya nincs, azt szereti, aminek látja a gyakorlati alkalmazását. A Roxfortos ismeretekhez jönnek a régi időkről ismert tudása és a szülei által tanított legilimencia, bár ebben még elég kezdő. Tanult okklumenciát is, de abból is még csak az alapokat tudja. Képes egy lélekmegkötő rituálé végrehajtására, mely a testből kiszabaduló lelket másik testbe köti meg.
mugli képzettségek || számítógép használat, mugli járművek vezetése
pálca típusa || tiszafa, 14 hüvelyk, főnixtoll maggal
különlegesség || nincs

          egy darabka belőled

Gregory összehúzott szemöldökkel sétálta körbe a kőből faragott asztalt. Hibákat keresett az asztalon fekvő testen, mielőtt megkezdte volna a rituálét. Mindeközben pedig folyamatos vitát folytatott egy idegen elmével aki ott volt a sajátja mellett a fejében.
- Hidd el Greg működni fog. Naponta legalább ötször átnéztük, minden hibalehetőséget végiggondoltunk és a terv tökéletes. A testet elkészítetted, nincs rajta egy gombostűfejnyi hiba sem.
Valóban. Az asztalon fekvő test tökéletesnek látszott. 187 cm magas, 65 kg testtömegű ember. Izmai kidolgozottak, ám nem adnak neki robosztus vagy �kigyúrt" külsőt, csupán sportossá és hatékonnyá teszik a testet. Az idegpályák a helyükön, minden külső ingerre tud reagálni. Legalább 20 orvosi szakkönyv alapján ellenőrizték, minden megvolt ami kellett, ráadásul minden tökéletes állapotban. A kristályok megőriztek némi mágikus tulajdonságot még az átalakítás után is, így a test feltölthető lett mágiával, melyet utána sokféle módon hasznosíthatott. Hatalmas fegyver lehet az ilyen. Semmi sem különböztette meg egy átlagembertől.
- Figyelj Quintin, ne vállald a kockázatot. Így legalább még élsz.
- Greg te nem tudod milyen így élni. Nincs testem, nem tehetek meg semmit, hozzád vagyok kötözve, mint valami rokkant a tolókocsihoz. Ismersz annyira, hogy tudd, ez az élet nem nekem való. Akkor inkább már haljak meg és legyen minden úgy mint ahogy azt olyan sokan hiszik. Vállalnom kell a kockázatot. És ha igaz barátom vagy megteszed ezt nekem.
- Ha ezt akarod� legyen. Megteszem, ami tőlem telik.
Így Gregory Sin belefogott a rituáléba, melytől barátja �feltámadás�-át várta�


          egyéb

A visszafogás után.
Naplózva

Úgy néztek rám, mint aki szellemet látott.

Draco Malfoy r.
Eltávozott karakter
*****


hetedév / prefektus, iskolaelső

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2008. 05. 31. - 16:50:41 »
0

Tetszetős a változtatás, értékelem, hogy alkalmazkodsz. Mosolyog

ELFOGADVA, de: nem vagy animágus.
Naplózva

Quintin Reyes
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2008. 05. 31. - 17:39:44 »
0

Javítva.
Naplózva

Úgy néztek rám, mint aki szellemet látott.
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 12. 03. - 12:27:54
Az oldal 0.084 másodperc alatt készült el 33 lekéréssel.