+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  London Kyrie Eleison
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: London Kyrie Eleison  (Megtekintve 1323 alkalommal)

L. Kyrie Eleison
Eltávozott karakter
*****

♥Gyógyegér vacsorához♥ 4. DS tag

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2010. 04. 09. - 08:36:13 »
0

    
LONDON KYRIE ELEISON

  Alapok

jelszó ||  "Dumbeldore átka mindenkit utolér"
teljes név || London Kyrie Christabelle Eleison
becenév || Kyrie, uram irgalmazz, Lola
nem ||
születési hely, idő || 1982.London 11.9.
kor || 13
vér || fél
iskola || -
évfolyam || 4



 
Múlt
- Uram irgalmazz! Szülni fogok!
 Hát így kezdődött el az életem mellesleg
Londonban születtem Angliában, 1982-ben november 9.-én, eredetileg Kyrie London Christabelle Eleison néven, de mert nem akartam Kyrie Eleison az az uram irgalmazz néven éldegélni ezen a világon, előre lökdöstem a Londont és mögé a Kyrie-t.De mindenki az eredeti nevemet használja így a London-ból csak a Lola maradt. Hogy a nevem történetét folytassam még egy kicsit azért kaptam a Kirye nevet mert anyának pont a templomban a unokatestvérem keresztelőjén indult meg a szülés. Ekkor még senki sem tudta hogy boszorkány leszek, még a kvibli anyám sem csak az állítólag bolond nővére sejtette. A testvérem, Aliz egy évvel idősebb volt nálam, de folyamatosan megkérdezték ikrek vagyunk-e. A házunk London külvárosában állt, gyönyörű kúria volt és óriási. Imádtam ott lakni, és nagyon szerettem a szüleimet. Nagyon korán kezdtek el engem és Alizt ének és táncórákra járatni, én mindkettőt szerettem, nővérkém a tánccal hadilábon állt szó szerint. 6 éves korunkban mi is miden normális gyerek elkezdtünk iskolába járni.Külön kellett dánul beszélnünk mert állítólag félig-meddig azok vagyunk. Nagyon szerettem iskolába járni, de tanulni kevésbé. Rendszeresen kerültem bajba, mert mindenbe nyakig benne voltam, ami csak hülyeség volt. Anyám folyamatosan kaphatott volna szívrohamot a magatartásom miatt. Aliz pedig a megtestesült jóság volt az igazi iskolaelső típus. Én mindenkivel jóba voltam, engem természetesen mindenki ismert. A jegyeim sem voltak olyan rosszak csak nem voltam mindenből színjeles. Otthon is minden tök jó volt, táncversenyekre jártam és énekelni. Aztán 9 éves korom körül furcsa dolgok történtek. Röpülni kezdtem, mint valami madár. Emlékszem hogy anya mennyire megijedt.
 – Robert! Jézus repül a gyerek! Sikoltotta anya, apa először azt hitte, szórakozik és nevetve visszakérdezett.
 –Melyik? Anya teljesen hisztérikus lett.
–Kyrie! Azonnal gyere le! Nekem ez nem sokat segített, persze több mint 10 perc idegölő várakozás után egyszer csak leestem. Arra nem is számítottak, hogy körülbelül fél óra múlva Aliz is lebegve fog közlekedni.
Fogalmuk sem volt, arról hogy miért történik ez velünk aztán röpke egy évvel később kiderült. Aliz levelet kapott a Roxfort Boszorkány-és Varázslóképző Szakiskolából, azt írták boszorkány vagy mi a fene. És én is az vagyok. Anyának eszébe jutott a nem is annyira ütődött nővére Elinore néni. Elvitt minket hozzá és ő örömmel vállalta hogy elvisz minket az Abszol út-hoz bevásárolni. Elméletileg nekem nem kellett volna mennem de, kisírtam apától hogy velük tarthassak. Csodálatos látvány volt az se tudtam hova bambuljak először. Alig vártam hogy én is 11 éves legyek.
Majd kiugrottam a bőrömből mikor megérkezett a levelem. A nővérem már másodévesként indult, és sokat beszélt nekem a híres iskoláról. Anya meglepett , apa természetesen eleinte ijedtek volt, hiszen nem számítottak rá hogy  boszorkány lesz mindkét lányukból. Imádtam az iskolát de amiatt hogy nem vagyok aranyvérű sokan bántottak. Hamar szereztem barátokat és velük is óriási balhékba, keveredtünk, a nővérem sokszor mondta, hogy legyek óvatosabb nehogy kirúgjanak. Az első évem így telt, élvezetesen eseménydúsan. De a nyár szörnyű volt. Remekül kezdődött én nyaralni mentem Elinore nénivel de Aliz nem akart velünk tartani. A nyaralás jó volt, Párizsba mentünk de ez nem lényeges. Mikor elbúcsúztam Elinore nénitől a házunk felé vettem az irányt. Már egy utcával előtte láttam hogy nagy a baj, füst gomolygott a házunk tetejéről de nem a kéményből. A házunk… égett, a szüleimet előtte találtam kormos ruhában ijedten.
     -   Mi történt? Kérdeztem idegesen.
     -   Csak egy gyertya a dolgozó szobámban. Válaszolta apa köhögve.
      -   Már hívtuk a tűzoltókat kicsim, semmi baj.  Mondta anya és nyugtatóan átölelt. Eszembe jutott valami, pontosabban valaki.
  -És hol van Aliz?  Kérdeztem, miközben kibontakoztam anya karjaiból.
Apa a szája elé kapta a kezeit.
-Aliz nem volt itthon. Vagy hazaért.  Mondta síri hangon végül is még csak 5 perce ért véget az egyik különórája. Én már biztos voltam benne hogy nagy a baj.Vadul rohanni kezdtem a ház felé, feltudtam mérni 11 éves fejjel, hogy ha a ház déli szárnya gyulladt ki akkor még van esélyem elérni Aliz szobáját. Rohantam, mint az őrült és a nevét ordibáltam. Feljutottam és belöktem az ajtót. A szobát elárasztotta a füst és láttam, hogy már az ágy is lángra kapott. Aztán megláttam a nővérem. A szoba végében feküdt a jobb karja és lába véresre égett. Nyöszörgött és köhögött. Megpróbáltam felemelni de túl nehéz volt.
- A franc!  Mondtam magamnak.
- A varázspálcámat anyánál hagytam.  Valahogy sikerült megmozdítanom a testét de köhögő roham tört rám. Aztán szirénát hallottam és húzni kezdtem az erkély felé. Aliz karja vérzett, összevérezte a hófehér nyári ruhámat. Köhögtem, és már a hajam is véres volt.
- Itt vagyunk!  Sikoltottam a kiérkező tűzoltóknak aztán összeestem.
            
                               * * *

Fertőtlenítő szagú, fehér csempéjű helyen ébredtem, arra hogy csövek lógnak ki a karomból. A fejem lüktetett de nagy nehezen elfordítottam. A szüleimet láttam, apa komolyan meredt a semmibe, anya sírt, mind ketten tiszta ruhában voltak és elkeseredettnek tűntek.
- Mi..mi történt?  Kérdeztem erőtlen hangon.
 - Aliz.. az éjjel meghalt. Mondta hüppögve anya. Könnyek gyűltek a szemembe aztán dühös lettem.
- Olyan nincs! Az nem kehet! Miért hazudsz nekem?! Aztán rájöttem, hogy senki sem hazudik. Két nap múlva haza mehettem a kórházból. Sokáig éreztem magam rosszul, de utána visszatért az élénk kis bajkeverő.Apa új házat vett a régitől pár utcával lejjebb. Mondhatom azt minden rendbe jött. Az iskolába megkezdtem a második évemet és minden úgy ment, mint az előzőbe. Nagyon hiányzott Aliz. Kevésbé élveztem mindent, és sokat emlékeztem a nővéremre.
És megint csak bajba kerültem és kimagyaráztam. Átlagos évet zártam, hozzám méltó eredménnyel. A nyár megint érdekesen kezdődött. Apám vállalatából tartottam éppen haza, mert még a szülinapján is dolgozott szegény. Onnan raboltak el és egy dohos pincében tartottak fogva, a szüleimtől pedig váltságdíjat követeltek. Elinore néni szabadított ki. Kicsit olyan mintha valami szerencsétlenség szériám lenne de nem baj, elmúlik...azt hiszem.Most a harmadik évet kezdem a Roxfortba. Ez határozottan jó… remélem.




         Jellem
Kyrie csupa élet energiabomba lány,aki imádja a veszélyt. Kedves, könnyen barátkozik de, néha kissé túl pörgi a dolgokat. Mindenbe benne van, ami nem túl szabályos, de azért nem olyan rossz kislány. Imád kviddicsezni, elég bátor lány. A barátaiért és a családjáért bármire képes. Utálja az aranyvérmániásokat és azokat, akik lenézik. Akaratos és makacs, amit ő akar az lesz. Igazi társasági lény, Talán kissé hirtelen, könnyen fel lehet dühíteni, és nehezen lehet kibékíteni. Imád nevetni, és mosolyogni. Csak időnként komorodik el, de akkor jobb békén hagyni. Kényelmes szinte már lusta akár egy macska. Rühelli, ha valakinek nagy a szája és közben gyáva féreg.  Bárkinek képes beszólni ha megsértette az illető. Sosem veszekszik indok nélkül.





         Apróságok

mindig || Alizra gondolni, szüleit, kviddics,érdekes helyzetek, tánc
soha || aranyvérmánia, Voldemort,emberrablók, tűz, gyertyák
dementorok ||  Aliz égett teste
mumus || Egy kopár leégett világ
Edevis tükre ||  Alizzal boldogan mosolyog
titkok ||
- egy valamitől fél az a tűz
- szeret száraz fürdőkádban ülve gondolkodni
- néha úgy érzi mintha Aliz vele lenne
rossz szokás ||
 -Ha ideges pattogtatja a körmeit
-Ha beszólnak neki simán visszaszól bárkinek.

A család ||
apa ||Robert Eleison mugli
anya || Diana Eleison kvibli
testvérek || Aliz Eleison (meghalt)
családi állapot ||-
állatok || Ginger, fekete bagoly

Családtörténet||
Robert egyszerű mugli cégtulajdonos , az anyja kvibli, félvér származású de a nővére lett boszorkány. A családi kör elég szűk, a rokonokat szinte csak anyai ágról ismeri. Az anyja gyerekkorában mindig is boszorkány akart lenni de mivel nem lehetett biztos volt benne hogy a lányai sem lesznek azok ezért nem mondott nekik semmit erről, egy idő után a nővérével is megszakadt a kapcsolatuk. Az apja családját nem nagyon látta, egyszer-egyszer jelennek meg.






         Külsőségek

magasság || 160 cm
tömeg ||... kg
szemszín || sárgás-barna
hajszín || gesztenyebarna
különleges ismertetőjel || A sárgás szeme, a csinos arca és a jobb csuklóján lévő égési sérülés.
kinézet || Kyrie csinos lány, középmagas, sovány fehérbőrű kecses. Haját általában leengedve hordja ékszert nem gyakran visel ruhatára színes mindig jól öltözött.
egészségi állapot || -


         A tudás

varázslói ismeretek || 2 éve jár iskolába. Jó átváltoztatástanból és bár nem értékelik bájitaltanból sem rossz. Bűbájtanból is jó de a mágiatörténelem gondot okoz neki.
felvett tantárgyak || Alkímia,Számmisztika
mugli képzettségek || Dán nyelv, ének és tánc órák.
pálca típusa || 9 hüvelyk, mahagóni főnix toll maggal
különlegesség || -


         Szerepjáték-példa
Kiléptem a vállalat zsúfolt épületéből egy kis levegőt szívni. Leültem egy közeli pad támlájára és az ég felé emeltem az arcomat. Időnként jót tesz egy kis napfény. Felfújtam a rágómat aztán kipukkant, becsuktam a szemeimet de mikor újra kinyitottam terebélyes árnyék fogta el előlem a napot.
- Hé, nagyfejű barátom lennél kedves arrébb vonszolni magadat, mert…
De nem volt időm befejezni a mondatot, mert az illető befogta a számat és elkapta a derekamat. Vonszolni kezdett én pedig sikítottam. Aztán furcsán kába lettem és elájultam.  Sötét szobában ébredtem, pontosabban inkább dohos szagú pincehelyiségben.  Ablaktalan szoba volt,csak egy villanykörte volt benne , ami alig pislákolt és egy szék. A székhez voltam rögzítve egy kötéllel, a szám pedig le volt ragasztva. Hamarosan megérkezett a férfi is, hozott magával széket komótosan leült elém és beszélni kezdett. Azt mondta szép lány, vagyok és nem is biztos hogy visszaad apámnak a váltságdíjért cserébe. Megijedtem, ő röhögött. Arról beszélt, hogy amilyen gyorsan apa fizet olyan gyorsan, jutok ki innen.
- Gyönyörűm ugye tudod, hogy nem sok napfényt fogsz látni a közeljövőben.  
Nevetett, én sírtam a könnyeimtől a ragasztószalag meglazult, a férfi elvágta a köteleket és letépte a számról. Sikoltottam.
-Engedjen el! Azonnal!
Pofon vágott erősen aztán valami olyat mondott hogy itt nem én vagyok az irányító fél. Kisétált a szobából, otthagyott. Én újra sikoltottam senki sem hallotta. Elkezdett emészteni a csönd nem tudtam aludni.  Rosszul voltam elraboltak, bántottak. Még sosem történt velem ilyen. Sírtam könnyes szemeimmel a plafont vizslattam és rajta a már alig pislákoló égőt. Látni akartam a családomat és hazamenni. Az idő múlásáról semmit sem tudtam, azt hiszem talán reggel volt mikor az elrablóm újra a székhez kötözött és megint eltűnt. Ugráltam a székkel eltört. Agresszív lettem, törtem zúztam lazult a kötél valahogy ki is bontottam. Hiába szenvedtem, mert a férfi megérkezett. Meglátta a törött széket és dühös lett. Ütött, hol a szék maradványaival hol a kezével, ott is véreztem ahol nem hittem, hogy lehetséges.Zuhanyozni akartam, undorítónak és vérszagúnak éreztem magam. Kívánságom félig meddig teljesült a férfi egy vödör jéghideg vizet öntött rám. Mindenem fájt és majd megfagytam, új széket hozott és megfenyegetett, hogy ha ezt is széttöröm, megkeserülöm. Körülbelül 4-5 óra múlva jött le már sokkal lágyabban beszélt hozzám. Megkérdezte, hogy vagyok és kérek-e valamit.
- Hogy dögöljön meg!
Mondtam és kiköptem. Annyit mondott rossz válasz és újra megütött. Aztán elment. Éreztem a saját vérem ízét a számban, vörös volt mind két karom nem tudom az alvadt vértől vagy az ütésektől de, szörnyű látványt nyújthattam. A sebeket dörzsölte a kötél felszakadtak majd belegyógyultak. Az emberrabló hazatért letépte rólam a kötelet. Vizet hozott és itatni kezdett vele, én ittam. Aztán újságot dobott elém amin a szüleim álltak a vállalat épület előtt. Újra nevetett aztán az ajtóból beszélt valamit. Becsuktam a szemeimet, imádkoztam Uram irgalmazz. Hangos csattanást hallottam és felnéztem. A férfi eszméletlenül hevert a padlón. Az ajtóban apám állt kezében egy tálcával mögötte Elinore néni. Óvatosan elvágták a köteleimet, apám a karjába vett én rámosolyogtam aztán elájultam. És csak aludtam.

         Egyéb                                    
Naplózva

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2010. 06. 17. - 12:58:55 »
0

Szia!

A születési idő alapján a karaktered negyedéves az új tanévben. Ha akarod, ezt módosíthatod még kedved szerint.
Ha mindkét szülőd mugli, akkor mugli születésű vagy, nem félvér.
Nem fura, hogy a szülők megfeledkeznek a lányukról, aki bent maradt a tűzben?
A család részt nem töltötted ki.
A családtörténetben írhatnál mondjuk a nagynénéd boszorkányságáról és arról, hogy anyukád hogy nőtt fel ilyen környezetben, elvileg tudnia kellett, hogy léteznek boszorkányok, de ha nem, akkor miért nem, stb.
A hathüvelykes pálca igen pici.

& a párbeszédek helyesírása:
- Szia! - mondtam.
& mint tudjuk, különbség van a -ban/-ben és a -ba/-be között, ezeket javítsd ott, ahol rosszul írtad!

Amint javítottad, szólj, és megnézem újra!
N.
Naplózva

L. Kyrie Eleison
Eltávozott karakter
*****

♥Gyógyegér vacsorához♥ 4. DS tag

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2010. 06. 17. - 13:27:51 »
0

Javítottam! Mosolyog Remélem jó lesz!
Naplózva

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2010. 06. 17. - 14:11:18 »
0

Nos, akkor üdvözöllek a

Griffendél
tanulói közt! Men?


avatarfoglalás ˙ népszámlálás ˙ fakultatív tárgyak ˙ infok
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2016. 08. 03. - 05:15:43
Az oldal 0.216 másodperc alatt készült el 32 lekéréssel.