+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Ian Christopher Liman
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Ian Christopher Liman  (Megtekintve 1236 alkalommal)

Ian Liman
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2008. 07. 11. - 23:03:01 »
0

IAN LIMAN


          alapok

teljes név || Ian Christopher Liman
becenév || Ian
nem || férfi
születési hely, idő || 1981.04.01. Chertsey, Surrey, UK
kor || 16
faj || ember
vér || fél
évfolyam || Ötödév


          a múlt

 Hol is kezdjem? Talán történetem, legelején kellene…
 Nos hát, megszülettem. Ikertestvéremmel,(Griffinnel) 1981. április elsején, bolondok napján születtünk Chertseyben. A „Mágikus aura” körbe vett minket, édesanyánk Eva Smilehold, volt rendtag jóvoltából. Apánk mugli, Arnold Liman. Apa, elfogadta anya „boszorkányságait” és lehet más azt tette, volna, de Ő nem hagyott el minket. Családi béke uralkodott.

 Gyermekkorom egyszerű volt és szép. 6 éves korunkban, apánk mugli iskolába íratott minket. Anya ennek nem örült túlzottan. Én viszont annál inkább. Griffin volt anya büszkesége, mert már kiskorában megmutatkozott az ereje. Amikor boldog volt Macskákat lebegtetett… Anyu meg szórta, a felejtés átkokat. Én persze emiatt féltékeny is voltam rá, de feleslegesen.
 Mikor már a mugli iskolába jártunk, egyszer csak megmutatkozott az erőm. Az osztálytársaim, mind a füzetben körmöltek, csak Griff és Én néztünk fel, mikor a tanár elkezdte letörölni a szöveget a tábláról. Mi szóltunk neki, hogy még nem írtuk le, de ő csak nevetett. Kívül hallgattam, de belül valójában irtó dühös voltam. A tanár, a tábla másik felén már a következő szöveget írta, mikor az én „parancsomra” a szöveg elkezdte magát visszaírni. Csak Griffin figyelt, a többiek észre sem vették. A tanár teljesen hülyét kapott, elvégre egyszer már letörölte a szöveget. Mi Griffel csak kuncogtunk. Végre én is kaptam egy kis elismerést anyutól. Apa meg megint olyan érdeklődő, de mégis furcsa képet vágott, mint minden egyes varázslattal kapcsolatos cuccosnál. Ahhoz képest, mindig reggeli prófétát olvas...

 Teltek múltak az évek. 11 évesek voltunk, mikor megkaptuk levelünket a Roxfort boszorkány- és varázslóképző szakiskolából. Örültünk is, anya mesélt nekünk a suliról és a házakról. A Griffendél a „bátorság háza”, a Mardekár a „gonoszság háza”, a Hollóhát a „tudás háza” és végül a Hugrabug a „kedvesség háza”. Mi Griffinnel, mindig is a Griffendélbe akartunk menni, ahová anyu is járt, bár én a többi ház iránt is érdeklődést éreztem. Egyiknap, fellapoztam, anya könyvét, a "Roxfort történetet". Rengeteg érdekes dolgot találtam, például az elbűvölt mennyezetről az ebédlőben és a Titkok kamrájának legendájáról.
Jelenleg a régi sulinkban úgy tudják, hogy egy Londoni bentlakásosba járunk. Azért nehéz volt ott hagyni a barátokat... Nagyon reméltem, hogy a Roxfortban találok újakat.

  A nyáron, Anya boszi barátnőjével és családjával mentünk nyaralni. Bejártuk Hollandiát, Németországot és Franciaországot. Megismerkedtünk külföldi varázslókkal és boszorkányokkal, és persze számos ismerőst szereztünk. Griff igen jóba lett Sophiával aki anya barátnőjének a lánya volt. Én általában Sophi bátyjával lógtam, Nickkel. Nick elmesélte nekem, hogy anyáink tagjai voltak egy bizonyos "Főnix rendjének", ami Voldemort ellen alapult. Akkor persze nem nagyon értettem ennek a súlyát, de később megértettem.
 Voltunk a Franciaországi boszorkány- és varázslóképző szakiskolában, azaz a Beauxbattonsban. Ott megismerkedtem, egy velünk egy korú lánnyal. Mint kiderült, az egyik tanárnő lánya volt. Oriel Lanove. Abban az egy hétben, amit ott töltöttünk, valóságos gyerekszerelem volt köztünk. Aztán elmentünk és a kapcsolat megszakadt. De vannak, napok, amikor most is rá gondolok.

 Eljött a nagy nap. A 9 és 3 4.vágányról indultunk a Roxfort Expresszel. Felkészültünk hát a nagy utunkra a varázsvilágba.
 Érdekes volt az első évem. Griffel, elkezdtünk egymástól szinte teljesen függetlenül mozogni. 

Egy délután, Griffel leültünk levelet írni:

Kedves anya és apa!

Itt vagyunk hát… meg jöttünk a Roxfortba. Az út nem volt túl izgi, vettünk pár édességet és az ablakon bámultunk kifelé. Viszont az izgalom már is meg jött, amikor a csónakokkal elindultunk a kastély felé. Hú, de féltem a beosztásnál, végül a süveg beosztott a... -ba. A hálókörletek tök jók. A szobatársaimmal egy hullámhosszon vagyok. Az első órák uncsik voltak, persze Griff, próbált villogni, de a Hollóhátasok mellet eltörpült. Most megyek ebédelni, puszillak titeket.
                                                                                     
                                                                                                  Ian

 És ami engem illet ebből az évből... Az esőórákon bemutatkozások voltak, meg a tantárgyak bemutatásai. Nem volt túl izgi.
 A bájitaltan tanár, mit ne mondja nem volt túl szimpi. Professzor Perselus Piton... idióta. Mindig a szívbajt hozta rám.
 De egy másik tanáron, csak nevetni tudtam. Gilderoy Lockhart... igen nagy lúzer volt. Talán még én is többet tudtam SVK-ból, mint Ő. De csak egy évet maradt, hála az égnek.
 Mind ezek a vélemyények mellet, találtam barátokat és rengeteg ismerőst.
A vizsgák elmaradtak, hála az égnek… Másnap máris haza utaztunk, egy kellemes út volt. 


 Eltelt a nyár és jött a következő tanév. Sikeresen megérkeztünk a Roxfortba. Az év további része nyugis volt, tudtam tartani a V-K szintet. Korrepetálásra jártam Lupin professzorhoz, teljesen megszerettem az SVK-át. Karácsonyra hazautaztunk, mert apa nagyon féltett minket. A második félév teljesen nyugis volt. Szórakoztunk a haverokkal és próbáltam tanulni...próbáltam. És sajnos eljöttek a vizsgák ideje… Griff persze megint villogott, én, pedig maradtam a szokásos V-K szintemen. Anya végül is megelégedett volt, de azért megalázóan éreztem magam Griff mellet.



Ez a nyár is remekül telt. Július hónapban egy hetet végig vidéken töltöttem egy barátomnál (Noel Tomsonnál). Tök jó volt! Végre úgy mehettem valahová, sulin kívül, hogy Griff nem jött velem. Remekül éreztük magunkat Noellel. Seprű versenyeztünk, kvaffot dobáltuk és rengeteget szórakoztunk. Elkezdődött a tanév... Sajnos. A Trimágus tusa miatt, jöttek francia és bolgár diákok... Ez annyira nem nagy szám, de... A francia diákok közt ott volt Oriel! Majdnem egésztanévben itt voltak és ez nekünk csak jó volt. Ismét fellángolt köztünk a szerelem, de ezúttal nem szakadt meg a kapcsolat évvégén. Nem, jelenleg is levelezünk egymással. A Tusának szörnyű vége lett... Voldemort visszatért! Mikor otthon elmondtuk anyának, megnyugtatott, minket, Griffnek akkor mondta el a rendet, én meg igazából akkor fogtam fel az egész lényegét. Tetszett ez a rendes cucc… talán majd egyszer én is belépek…

 És elkezdődött megint a tanév. Már 4. évesek voltunk, semmi nagyobb izgalom nem volt. Griff villogott én lazítottam persze tartva a tanulmányi szintemet. Noellel súlyosan összeeveztem... A vége egy párbaj lett. Teljesen úgy viselkedett, mint egy Mardekáros... Azért sértegette apámat, mert mugli, bezzeg neki aranyvérű családja van. Végül is nyertem, de akkor is, hogy merészeli... Áh mindegy...

Jelenleg ötödéves vagyok és próbálok koncentrálni az RBF-re. De nem tudok egyszerűen leülni tanulni… muszáj az izgalom! 


          jellem

Akármennyire is próbál leválni, kötődik testvéréhez. Könnyen barátkozik, néha elég szemtelen, de persze humor keretein belül. Bátor, és szereti az izgalmakat. Kiáll testvére és barátai mellet. Jobban szeret aludni órán, mint figyelni (legalább is a mugli iskolában így volt). Lustának, végül is nem lehet hívni. Egyszerűen, csak nem az a híperaktív típus. Általában, mindenkinek, akinek tud, beszól, (persze, tanárnak nem) de nem sértően.


          apróságok

mindig || kvidics, barátok, SVK, buli, izgalom
soha || dementorok, Mardekárosok, Halálfalók, Piton, Bolgárok, és a poén kedvéjért ide szokta sorolni Griffet is 
dementorok || a szokásos hideg, és üresség
mumus || egy baziliszkusz
titkok || Egy szőke, Griffes srácnak nevezetesen Kevin Danie, minden évben Április elsején (igen a szülinapján) lábzár bűbájt add… a srác már vagy 5 éve képtelen rájönni, hogy ki lehet az. De ujjban megajándékozza vele Noelt is.
rossz szokás || Mikor ideges/zavarban van, ide-oda tekinget, ha erősen gondolkozik egy doga felet, hajába markol

          a család

apa || Arnold Liman, 42, mugli
anya || Eva Smilehold, 41, boszorkány
testvérek ||  Griffin Paul Liman 16
családi állapot || -
állatok || egy fekete törpegolymok, aki a Horatius névre hallgat *_*


          külsőségek

magasság || 180cm
tömeg || 68kg
rassz || európai
szemszín || kék
hajszín || Barna általában oldalra fésülve hordja, de ha reggel nincs ideje belőni, képes teljesen bozontos hajjal órára menni.
különleges ismertetőjel || -
kinézet || Egy Jó vágású, elegáns fiú. Arca sármos, tekintete szinmtúgy,amit gyakran ki is használ.  Sportos alkat, pedig nem nagyon gyúr. Különleges kisugárzása van.
egészségi állapot || egészséges

          a tudás

varázslói ismeretek || 4 év tananyaga és az 5.félév tananyaga. Nagyjából… Első évében nem volt különösebb ideállja, csak a Bájitaltant utálta, Pitonnal együtt. A többi évben különösen ügyes SVK-ból, főleg mióta korrepátálásra járt Lupinhoz. Azóta bele van bolondulva ebbe a tárgyba. Pitontól egyszerűen, pedig frászt kap, úgy ahogy a bájitaltantól is. A jóslástant nagyon unja, már bánja, hogy 3. ban felvette. Trelawney teljesen zakkant. Képtelen felfogni, hogy hiába Ikrek, Griffel a horoszkópjuk bika, nem, pedig ikrek... Bosszantó egy nő. 4. ben már majdnem megutálta az SVK-át, hála Umbridgenek. Egek... Annál idegesítőbb nőszemély nincs! De szerencsére megmaradt a kedve idénre is. De most megkapták Pitont... úristen. Foley kezdi rávezetni bájitaltanra.
mugli képzettségek[/ba || -
pálca típusa || 12 hüvelyk hosszú, Éger fa, sárkány szívizom húrral
különlegesség || egy kicsit ért az oklumenciához, de épphogy be tud jutni az elmébe

          egy darabka belőled

Tristian Tayilor vagyok

          egyéb


Naplózva

Ronald Weasley r.
Eltávozott karakter
*****


Won-Won :D

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2008. 07. 12. - 16:14:53 »
0

Nem fogadom el, mert:

1. Nem tudom, hogy Griffinnel egyeztettél e a dologgal kapcsolatban... amíg ő nem bólint rá, addig nincs tovább...
2. A születési dátumod alapján negyed éves vagy!
3. Majd nem teljesen megegyezik az előtörid a Griffinével... attól, hogy ikertestvérek vagytok, nem vagytok teljesen egyformák... Na igen le lehet írni, hogy itt-meg itt voltunk a szülőkkel, DE ezen felül biztos volt olyan, ami csak veled történt.
4. A múlt nagy részét a négy könyv történéseinek leírása teszi ki. Köszi, de mi is tudjuk mi történt ott... asszem azért játszunk itt. Ezt lécci vedd ki, és írj saját élményeket. Kevés a negyed év leírása... bár elvileg, most vagy az!
4+1. Az elsősöket csónakon viszik az iskolába, nem hintón!!!
5. Dementoroknál írtad, hogy üresség tör rád, ha a közeledben vannak. Nos, ha nem történt tényleg veled valami szörnyűség, ennyi bőven elég.
6. Kinénézet, kevés... Nem tudjuk elképzelni, vajon milyen is ez a srác.
7. Varázslóismeretek kevés... írj arról, hogy mi az erősséged, gyengéd, kedvenced, általad nem kedvelt tárgy, tanár...
8. Oklumencia negyedévesen? Hááát... nekem ez kicsit sántít.
9. Nézd át mit írsz. Van pár értelmetlen mondatod!

Pl: "Az izgalom a második félévben, nem volt nagy az izgalom."

Ha javítottad ismét meglesem.
Naplózva


Ronald Weasley r.
Eltávozott karakter
*****


Won-Won :D

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2008. 07. 12. - 18:36:43 »
0

Továbbra sem!!!


Légy szíves olvasd át mégegyszer, hogy miket kifogásoltam! Azok még majdnem mind állnak!

Az előtörik még mindig egyeznek, és emellett még mindig tiszta könyvleírás az egész!
Mi a manót kerstél te a Beauxbatonsban?? Ez nem stimmel!!!
Kinézet és varázslóismeretek még midig kevés!
Ja és amin az előbb átsiklottam. Nem mennek a M-Ü-M emberei sehová. A szülők kivesznek a suliból és kész. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy te hová jársz utánna!

WORD!!!
Naplózva


Ronald Weasley r.
Eltávozott karakter
*****


Won-Won :D

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2008. 07. 12. - 21:58:37 »
0

ELFOGADVA!


Házad... hmhmhmmmm... a GRIFFENDÉL :D


Jó játékot ezzel a kariddal is!
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 10. 05. - 06:24:22
Az oldal 0.109 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.