+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Joanna Fox
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Joanna Fox  (Megtekintve 1578 alkalommal)

Joanna H. Fox
Eltávozott karakter
*****

Hetedéves kis hisztis p**aaaa...

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 04. 09. - 22:27:28 »
0

Joanna H. Fox


          alapok

jelszó || "Napfény, pitypang, kenderspárga, legyen ez a patkány sárga!"
teljes név || Joanna Henriette Fox
becenév || Joanna
nem || nő
születési hely, idő || Las Vegas, 1979. július 3.
kor || 18.
faj || ember
vér || fél
évfolyam || 7.


          a múlt

 Történt egyszer, hogy egy aranyvérű varázsló, névszerint Henry Fox, beleszeretett egy mugli születésű boszorkányba, Joanna Haxleybe. Hatalmas szerelem volt az. Nem titok, hogy ő voltak a szüleim, bár ekkor én még csak tervben szerepeltem. Apám, míg össze nem házasodtak anyával, a bőröndjéből élt, járta a világot. Üzletember volt. Egy boltot vezetett az Abszol úton, hol mindenféle régiséget, mágus-tárgyakat árult és mutatott be. Los Angelesbe vitte a lélek, ahol élt anyám. Összeismerkedtek, egymásba szerettek, s összeházasodtak. Ott éltek egy évig, mikor anya teherbe esett. Nagyon boldogok voltak. Ez még nem én voltam, hanem testvérem; Jeremy. Megszületett első gyermekük. Éldegéltek, apám dolgozott, kereste a pénzt. Aztán anya újra bejelentette, hogy terhes. Ez voltam én?
Miután megszületem, egy szép napon, szüleim elmentek Jeremyvel és velem sétáltatni a közeli parkba, már sötétedés után. Egyszer csak, eléjük ugrott egy maszkos mugli, aki valami ismeretlen fekete, érdekes alakú tárgyat fogott testvéremre, aki a babakocsiban aludt mit sem sejtve. De nem csak ő volt ilyen érdekes állapotban, anyáék se értették, hogy mit akar tőlük. Apa barátságosan mondta neki, hogy köszönjük, de nem kérünk semmit. Ezt hallotta ugyanis a legtöbb muglitól, mikor dolgozni ment, az utca szélén pedig nincstelenek álltak és árultak valami mugli tárgyat. A férfi ekkor meglepődött s anyámra fogta fegyverét. Hangosan rájuk ordított, hogy adják át a pénztárcájukat és az ékszereiket. Apa ekkor sejteni kezdte, hogy miről lehet szó. Előkapta pálcáját, ezt a mugli észrevette, s meghúzta a ravaszt. Anya holtan esett össze. A fickó motyogott valami: ?Én nem ezt akartam?? féleséget.
Ettől az alkalomtól kezdve, minden megváltozott. Apa búskomorrá vált. Ekkor én egy éves voltam, Jeremy már négy. Apa azt mondta, hogy Angliában fogunk élni mostantól kezdve. Nem nagyon értettem még, hogy ez mit jelente, anyát se ismertem igazán soha?
London mellett éltünk. Apa ismét elkezdte a boltját csinálni. Ránk egy idősebb boszorkány felügyelt. Nagyon aranyos volt?
Aztán, Jeremy megkapta a roxfortos levelét. Annyira igazságtalannak éreztem, hogy ő mehet a híres iskolába, én meg nem. Apa ekkor leguggolt mellém, mikor a kis rózsaszín székemen duzzogtam.

"Ne feledd sose ezt a pillanatot! Ilyen érzés, ha alulmaradsz... Ilyen érzés ha veszítesz, ilyen érzés, ha nem az történik, amire számítasz?"

Ma már tudom, hogy ő nem jó ember. Igazából semmit nem csinált, amivel hivatalosan is rámondhatnám, de nem az. Az imént elhangzott mondata mindent megváltoztatott bennem. Tulajdonképpen, ő nevelt azzá, aki vagyok. Féltestvérem sem véletlenül dolgozik ma a Sötét Nagyúrnak, és én sem véletlenül vagyok az iskola legtrehányabb, de mégis az egyik legjobb növendéke. Nem bírom elviselni, ha valaki jobb nálam.
A féltestvérem az összes nyáron a Roxfortról beszélt. Egyszer, mikor éppen Madam Pomfrey-ról regélt, annyira bepipultam, hogy az össze ablak, tányér, váza összetört körülöttem. Apa ekkor azt mondta, hogy most már jövőre nekem is lesz levelem az iskolától, bár ennek nem sok köze volt ahhoz, hogy felrobbantottam mindent, csak egyszerűen kiderült, hogy nem vagyok kvibli?  Nem tudom, hogy honnan jött a muglik utáni gyűlöletem. Nagy a valószínűsége, hogy azért, mert aki anyámat megölte, mugli volt.

Apám mint soha, most se hazudott, mikor azt mondta, hogy én is megyek az iskolába.  Megérkezett a levelem. Majd kiugrottam a bőrömből. Mindent megvettünk az Abszol úton, köztük Zwennie-t, az aranyos kiscicát. Nagyon örültem neki, azt hiszem, ez egy örök barátság kezdete volt.
Az iskola első éve nagyon izgalmas volt. Mindig faltam a könyvet, hátha én leszek a legokosabb az évfolyamunkban... Aztán, a második év közepére már aljább hagyott kezdeti lelkesedésem. Harmadik év elejére, már kifejezetten utáltam ide járni. Nem szerettem magát az iskolát, de mondhatjuk, hogy stréber vagyok. Utálok veszíteni, nem bírom, ha valaki jobb nálam, RBF-em szinte tökéletes lett, bár SVK-ból nem jött össze. A könyveket imádtam mindig. A RAVASZ szintű oktatás az tényleg elég komoly. Úgy  értem, hogy nem egyszerű RBF-re készülés, hanem óráról-órára, szakdolgozatról szakdolgozatra. Így van ez velem most is. Még egy év, és mehetek ebből az iskolából. Végre...
Történt egyszer, hogy negyedik év előtti nyáron, amikor épp a minisztériumba tartott édesapám, és a városból érkezők kapuját, azaz egy telefonfülkét közelített meg és a muglikat átkozta magában, ráakadt egy könyvesboltra. Persze tele volt muglikkal, ám egy észrevehetetlen kis bűbájjal kicsempészett nekem egy könyvet: A boszorkányok hercegnője címmel.
Hazahozta nekem, mert hogy ő engem tartott a boszorkányok hercegnőjének. Ekkor kezdődött el fellángolásom a mugli könyvek iránt. Ez is így van máig is...
Nem mondok újat azzal, hogy szeretném megtanulni az animágiát. Kíváncsi vagyok, vajon milyen állatalakot tudnék ölteni. Erre a témára rácuppantam és nyomozgatni kezdtem. És hát, mint sok minden más az életemben ez mái napig így van...


          jellem

Mindig az élre török, kivéve ha SVK-ról van szó. Akkor maradhatok a legutolsó, vagy a legrosszabb nem érdekel. Az az egy, de minden más nagyon is... Nem tudok veszíteni, nem tudom elviselni, ha nem szerzem meg azt a fiút, akit akarok. Nem tudom megérteni az embereket és igazán nem is érdekel a nyomoruk. Igazából nem értem magam se, de ez meg kit érdekel? Nem vagyok egoista, de szeretek magamról beszélni, ha nem is nagyon tudok is.  Utálom ha valaki fölényeskedik azokkal az adottságaival, amiről nem tehet. Ez van. Ilyen vagyok én... Barátságosnak még a fasorból se mondanám magamat.

          apróságok

mindig ||
szív bájitaltan
szív apuci
szív nyári szünet
szív cigi
szív olvasás (lány- és midnenféle tinédzsernek szóló mugli könyvet)
szív Zwenie (az imádnivaló kiscica)
szív pasik
soha ||
(x) kviddics
(x) tanárok
(x) tanulás
(x) SVK
(x) muglik (úgy általában)
dementorok || sikolyok, és a szokásos para ^^
mumus || valamilyen bogár
titkok ||
 - Halálosan utálja a természetet és a bogarakat
 - Senki se tudja, hogy imádja a mugli könyveket
 - Nagyon szeretne animágus lenni.
rossz szokás || Néha (ismétlem néha!) magában beszél.


          a család

apa || Henry Fox, 52, arany
anya || Joanna Haxley, 49, mugli születésű(halott)
testvérek ||  Jeremy Fox, 21, fél
családi állapot || általában van pasija, de ez változó...
állatok || Zwennie, az imádnivaló kiscica (4 éves, hófehér hatalmas fekete szemekkel)


          külsőségek

magasság || 162 cm
tömeg || ne kérdezd meg, mert felképel ^^
rassz || európai
szemszín || fekete
hajszín || fekete
különleges ismertetőjel || csuklóján hordott karperece, mely ezüstös, s egy csillogó szív van benne, mindig ezt hordja...
kinézet || Átlagos magasságú, fehér bőrű lány. Szeme és haja sugárzóan fekete. Szereti sminkelni magát, s gyakan teszi is, mely még jobban kihozza szépségét.
egészségi állapot || tejallergia, amire minden hónapban kap egy üveg főzetet Pitontól, hogy ne jöjjön elő sűrűn.


          a tudás

varázslói ismeretek || az első hat év anyaga, de persze csak minden második óra anyagát tudja úgy ahogy... szereti a bájitaltant, sőt imádja ^^
RBF-ek:
 - Bájitaltan
 - Átváltoztatástan
 - Számmisztika
 - Gyógynövénytan
 - Mágiatörténet
 - Rúnaismeret
 - Bűbájtan
mugli képzettségek || utálja a muglikat
pálca típusa || dió, 12,5 hüvelyk, unikornisszőr
különlegesség || patrónusa macska alakú

          szerepjáték-példa

multi-kari

          egyéb

Sky Andles multija, bár nem nagyon hangoztatná, hisz még vele se játszik igazán... Mosolyog
Naplózva

Audrey V. Turner
Eltávozott karakter
*****


in love with a BLUDGER

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2009. 04. 10. - 17:05:55 »
0

Ahoj-ahoj *begurul*

Előőször is: Légy szíves ellenőrizd a Jelszót, mert ez nem megfelelő.
Szép előtöri, csak pár helyesírási hibán akadt meg a szemem, viszont pár dologba szeretnék belekötni.

Az előtörténeted első részében kicsit úgy érzem ide-oda ugrálsz. A vérszerinti anya és az apa kapcsolatáról inkább az első bekezdésben írj, s ha lehet kicsit többet. Hogy jöttek össze? Hiszen egy aranyvérű varázsló nem áll le olyan könnyen egy mugli nővel. Vagy dúlt a nagy szerelem? Mesélj egy kicsit erről, de figyelj a logikai kapcsolatokra azért. E mellett, az apa miért érezte úgy, hogy el kell rabolnia a lányát? Szerintem az Exmemoriam dolog egy kicsit túl erős. Plusz, az anyja hogy reagálta le egyetlen lánya elvesztését? És értem én, hogy nem tudja Joanna honnan volt az anyjának pénze.. de azért mégis, ha nem dolgozott, mugli volt, mégis miből éltek?
No aztán, a hallotta valakitől, hogy Harry Potter keresztapja animágus dolgot húzd ki. Sokak előtt az is titok, hogy Harrynek keresztapja van, az még inkább, hogy Black, az pedig a titkok titka, hogy animágus. Vigyorog Hiszen még a minisztériumban sincs bejelentve, Joanna pedig nincs olyan jóban Harryékkel, ráadásul ez olyan dolog, amit Harry és társai sem fecsegnének ki senkinek.
Valamint még egy apróság: mugli képzettségek - utálja a mulgikat. Ez eddig rendben is van, de az előtörténetedben külön megemlíted, hogy Joanna rajong a mugli könyvekért. Ezt kicsit furcsállom. Azért azt is leírhatnád miért utálja a muglikat, hiszen az édesanyja is az.
Pár sort még írhatnál a Roxfortos éveidről, ezeket elég rövidre fogtad. Hét év csak nem száll el nyom nélkül. Bár tudom, hogy írtál, de negyedik után megszakadnak az események.
A jellemedet picit még bővítsd! SVK-ben elviseli a vereséget?
És háát, ez a nem tanulok, de nem is kell, mert így is megy dolog.. Vagy írj róla részletesebben, vagy írd át. Magad is írtad, hogy Joanna trehány, már pedig a puszta létezés nem tesz valakit "az iskola legjobb növendékévé". Főleg, hogy elég erős a mezőny. Mosolyog


Ha ezeket kijavítod, elbírállak. ^^

Aud voltam
u.i.: bocsi a Joanáért, Joanna. Vigyorog
Naplózva

Audrey V. Turner
Eltávozott karakter
*****


in love with a BLUDGER

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2009. 04. 10. - 18:32:40 »
0

Nos-nos-noss Vigyorog

Jóól átírtad. Szegény anyukát azért sajnálom, de így jóval kidolgozottabb lett szerintem, szóval gratula. ^^
Még egy dolgot írj át, légy szíves: Joanna nem A legjobb növendék, hanem az EGYIK legjobb növendék maximum. Ezt írd át, még mielőtt Hermione agyonüt egy lexikonnal. Hááát
És van ott egy felesleges bekezdés, a végén... A régi előtöriből maradt. ^^

Viszont ezzel az átírással picit bezavartál az elképzeléseimbe, ami nem baj, de légy szíves bővítsd még a Jellemet.
Naplózva

Joanna H. Fox
Eltávozott karakter
*****

Hetedéves kis hisztis p**aaaa...

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2009. 04. 10. - 18:39:32 »
0

Ezeket is javítottam. Amugy miért írtad az első hsz. végére, hogy: "bocsi a Joanáért, Joanna."?
Naplózva

Audrey V. Turner
Eltávozott karakter
*****


in love with a BLUDGER

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2009. 04. 10. - 19:34:29 »
0

A legjobb növendéket nem javítottad, ezért javítottam én.. Legközelebb alaposabban olvasd el az utasításokat!
Nehéz döntés volt, deee üdvözöllek a

M A R D E K Á R
házában.


Az első hozzászólásom végére pedig azért írtam az utó iratot, mert előszön csak egy n-nel írtam a nevedet véletlenül.
Naplózva

Joanna H. Fox
Eltávozott karakter
*****

Hetedéves kis hisztis p**aaaa...

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2009. 04. 10. - 19:37:42 »
0

Köszi :D
MIért volt nehéz döntés?
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2017. 02. 28. - 07:12:58
Az oldal 0.409 másodperc alatt készült el 33 lekéréssel.