+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Clyde Irwine
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Clyde Irwine  (Megtekintve 1131 alkalommal)

Clyde Irwine
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 04. 05. - 18:15:10 »
0

CLYDE IRWINE


          alapok

jelszó || ? Harry Potter gyereket akarok tőled?
teljes név || Clyde Irwine
becenév || Clyde
nem || férfi
születési hely, idő || Brighton, Egyesült Királyság, 1980.
kor || 18
faj || ember
vér || félvér
évfolyam || hetedév



          a múlt



Szerintem kxrvára nem érdekel a történetem. Meg közöd sincs hozzá. Csak, hogy tudd, ez a szétcs?szett világ talán csak egy valamire jó, arra, hogy te légy a legkö?ögebb a többiek között. Akik nem így gondolják, azok csak éljenek a maguk kis bárányfelhős, madárcsicsergős világában.

Ne nézz rám így, mint aki nem érti, hogy miről beszélek. Na jó, talán nem is értheted. Biztosan elgondolkodtat az, hogy mi okom van arra, hogy így vélekedjek.

Kezdjük az elején. 18 évvel ezelőtt megszülettem egy Brightoni kórházban, majd egy héttel később a családi birtokra kerültem. Szüleim az arisztokrácia kiemelkedő tagjai voltak, mindketten a mágiaügyi minisztériumban tevékenykedtek. Nem voltak ők rossz emberek, csupán azt tették, amit mások is. Loptak, csaltak, hazudtak, hogy még nagyobb bevételre tegyen szert a családunk. Erről én gyermekként mit sem tudtam. Az aranyvér normáinak megfelelően tanítottak, s próbáltak belém sulykolni minden olyan műveltséget, amit csak lehetett. Költészet, latin, reál tárgyak, történelem és minden sok szxrság , ami csak az eszükbe jutott. Be kell vallanom, hogy jó gyerek voltam. Meglepő, mi? Nagyon szerettem a szüleimet, főleg édesanyámat. Ő igen sokat foglalkozott velem. Volt még két húgom is, édes kis angyalok. Mivel hárman voltunk, egyikünk sem volt egy elkényeztetett gyerek. Tény, hogy mindenünk megvolt, de sosem sírt a szánk, hogy ez nem jó, az nem jó. Aztán elérkezett életemben az első sorscsapás. Nyolc éves voltam, akkor még azt hittem, hogy a világ csodálatos, úgy, ahogy van. Éppen a házunk melletti tóparton kacsáztam lapos kövecskékkel, amikor hangos robajra lettem figyelmes. Felpillantottam, s megláttam a füstölgő, darabokra hullott otthonunkat, amelyből undorítóan törtek elő a lángnyelvek. Tátott szájjal figyeltem, majd a sikolyokat hallva odarohantam. Mire odaértem, elmúlt a jajveszékelés, síri csönd támadt, orromat megcsapta az égett fa, a füst, s az égett hús illata. Rettenetes volt, elveszítettem a családomat és nem is nagyon emlékszem rá, hogy utána mi történt. Sokkot kaptam, a helyszínről elszállítottak.

Néhány nappal később, a kórházi kezelések után egy szociális otthonba kerültem, ideiglenesen, amíg ki nem nyomozták, hogy kihez is tartozom. Nagyapámat, Sir Isaac Irwine-t találták meg, aki Londonban élt. Őt soha az életben nem láttam, ennek is megvan a maga története, hogy miért nem, de röviden, nem tudtak közös nevezőre jutni a szüleimmel?

Miután nagyapámhoz kerültem, az életem teljes egészében megváltozott. Ő csak azért akarta, hogy vele éljek, mert én voltam az utód, az egyetlen, örökös, aki maradt utána. Nem különösebben törődött velem, persze, pénzelt rendesen, az iskoláimat is fizette, de szeretetet nem kaptam tőle. A napjaim ettől a pillanattól kezdve magányosan teltek. Elzárkózva éltem másoktól, csupán csak felszínesen hagytam megismertetni magam, barátaim nem igazán voltak. Ez talán nagyapámnak köszönhető, aki egy idióta, militarista barom, ha mondhatom ezt. Annyira szigorú volt, mint egy kiképzőtiszt, mindig féltem tőle. Amennyi pofont kaptam, csoda, hogy nem szállt el a fejem.


11 évesen, viszonylag későn mutatkoztak mágikus képességeim, már ha annak nevezhető az, hogy mérgemben papír fecnik kezdtek el röpködni körülöttem. Nem sokkal később megérkezett egy bagollyal a levél, melyben örömmel közölték, hogy felvételt nyertem a Roxfort Intézményébe. Örültem-e? Talán egy kicsit, már vártam, hogy megszabaduljak a nagyfater zsarnoki kezei alól, s végre kicsit szabadabban, fegyelem nélkül élhessek.  

Miután bekerültem az Intézménybe, a ? házába kerültem. Még szerencse, különben szíjcsapások díszítették volna az oldalamat. Nagyapám mindig azt mondta, hogy nem az számít, milyenek a jegyeim, miből vagyok szín ötös, ő azt vallotta, hogy mindig járjak mások előtt egy lépéssel, ha kell, legyek szemét és tiporjak át mindenen. Ebben az egyben legalább igaza volt. Az évek alatt rájöttem, hogy mindenkinek a saját élete számít a legjobban és senki sem törődik másokkal. Én is ezt tettem, az iskola falain belül belekeveredtem egy kisebb bandába, illegális varázsszerekkel és mugli füvekkel kereskedtünk. Necces volt a helyzet, hisz bármikor lebukhattunk volna, de szerencsére a törzsfogyasztóink sosem árulták el a nevünket. Még jó, akkor szólalnának meg utoljára. Ezen tevékenységemet 15 éves koromtól folytattam, s továbbra sem nyíltam meg senki előtt, egészen 16 éves koromig. Csodálatos nyár volt, megismertem egy gyönyörű lányt, nevezzük Lolának. Teljesen elvarázsolt, szinte ittam minden szavát, én bxlfxsz.
Fogalmam sincs, hogyan történt, életre kelt a lelkem, s megszerettem őt. Túl közel került hozzám, már-már kezdtem áttérni a ?jó fiú kategóriába?, amikor kiderült, hogy az egész csak egy nagy átverés volt. A házam tagjai között voltak néhányan, akik nem kedveltek, mert túl sokszor törtem borsot az orruk alá, ezért úgy döntöttek, hogy jól megszívatnak. Megkértek egy lányt, hogy próbálja elcsavarni a fejem. Őstehetség volt, ennyi színészi képességgel megáldott rxhadt kis sz..jhát még nem láttam. Szép volt, bájos és még okos is. Tökéletesen beleillett egy naiv, ártatlan lányka képébe. Bár csak ne lettem volna annyira elvakult és hülye, akkor talán korábban rájöttem volna a bestiális hazugságra, s akkor sok szenvedéstől kíméltem volna meg magam. Ezt az esetet egy életre megjegyeztem, még most is hallom a röhögést, s a gúny hangjait. Megaláztak, elveszítettem a hitelességem, egy balfékké váltam. Forrongtam a dühtől, legszívesebben mindegyiket megátkoztam volna. Azonban ekkor a sors nekik sem kedvezett. Ugyan valóban szívesen megkínoztam volna őket, de arra nem számítottam, hogy az élet kegyetlenebb lesz velük. A banda tagjai egy nyári éjszakán mugli járműbe ültek, szórakozni indultak, de sosem tértek haza?Így nem tudódott ki az iskolában az, hogy mennyire átejtették a fejem. Talán most lelketlen dögnek gondoltok, amiért örülök annak, hogy ez történt, de leszxrom. Nekem így jó, senki nem tud semmit, s továbbra is úgy megy minden, mint azon nyár előtt, leszámítva azt az apró momentumot, hogy manapság már nem csak árulom a varázslöttyöket, de saját magam is ezekkel pusztítom. Hogy miért? Mert nincs értelme az életemnek, s annak se, hogy megismerj. Fölösleges kínoktól kímélnéd meg magad?  
 

  jellem

 Nagyapja szigorú nevelése miatt, s a sok pofontól megkeményedett, ő sem riad vissza attól, ha valakinek ki kell osztani párat, s nem nézi, hogy nő-e vagy férfi az illető, ami jár, az jár.(bár tény, hogy azért egy nőt nem üt meg ok nélkül) Elég higgadt, nehéz felbosszantani, de ha ez történik, akkor elég nehéz őt megfékezni. Csalódása miatt a nőket már csak mosogatórongyként kezeli, úgy gondolja, hogy csak egy valamire jók, egyik előtt sem nyílik meg igazán. Képes hidegvérrel ártani másoknak, ha erre szükség van. Alapvetően mindenkiben csak a rosszat látja, s mindenkivel úgy viselkedik, ahogy az illető megérdemli,általában mindenkit megbánt, még azokat is, akiket esetleg nem kellene....éppen ezért rosszindulatú. A lelke mélyén, valahol azonban még mindig ott lakozik megbújva az a kisfiú, aki annyira tudott szeretni, az már más kérdés, hogy szinte elfojtja magában, s talán sosem engedi szabadon. Nem veti meg az italt, drogokat sem, ezekkel pusztítja önmagát.Nagyon sokat káromkodik, ez valahogy nem fér össze a neveltetésével, mégsem tudja fékezni a nyelvét, elege van mindenből és ezt meg is mondja nyíltan, nem válogatva meg a szavait. Két hobbija akad, egyik a motorozás, van is egy öreg Harley Davidsonja. Másik hobbija a zenélés, szabadidejében gitározik, kedvenc mugli rock előadóitól.


          apróságok

mindig ||

?   cigaretta
?   fű
?   rock
?   motor
?   könyvek



soha ||

?   hisztis tyúkok
?   okoskodók
?   nagyszájú elsősök
?   beképzelt pojácák
?   bűz


dementorok || Arra a pillanatra, amikor felrobbant a házuk, s látta, ahogy a családja elég a lángok között.
mumus || Nagyobb tűz esetén leblokkol, attól fél.
titkok ||

?   illegális szerekkel kereskedik, már ha módja van rá
?   volt már szerelmes
?   szereti a növényeket


rossz szokás || Ha ideges, sokat dohányzik, elég gyakran káromkodik, főleg akkor, ha valami felbosszantja őt. Nem szokta kivasalni az ingjeit.




          a család

apa || Alexander Irwine , aranyvér , R.I.P
anya || Donna Mayer , aranyvér , R.I.P
testvérek ||  Evelin és Ivette Irwine, aranyvér (ikrek) , R.I.P
családi állapot || Nem tud jegyességről, lehet, hogy van?
állatok || Egy fekete skorpió


          külsőségek

magasság || 185 cm magas
tömeg || 75  kg
rassz || európai
szemszín || kék
hajszín || sötétbarna
különleges ismertetőjel || Egy sebhely a hátán, amit nagyapja okozott.
kinézet || Első benyomásra egy kicsit riasztó alak tűnik fel előtted, olyan, akivel nem szívesen találkoznál össze az utcán. Nem azért, mert tróger módon öltözködik, egyszerűen csak a szigorú vonásokból és a tartásából adódik ez. Tekintete rideg, arcvonásai komolyak és kemények, a gyakori borosta elrejti a jóképű arcot, bár állítólag attól markánsabb... Ruházata a sportos felé hajlik. Általában farmert visel valamilyen inggel, vagy pólóval. Kedveli a fekete színeket is, vagy bőrdzsekit, vagy egy hosszú, fekete kabátot visel. Cipőből kétféle található meg a ruhatárában. Az egyik egy egyszerű tornacipő, a másik egy bakancs, illetve van egy motoros csizmája is.

egészségi állapot || Egészséges, mint a makk, leszámítva az éves náthákat.


          a tudás

varázslói ismeretek || Sosem volt stréber, de minden tárgyban elfogadhatóan teljesített. Kedvenc tárgya a sötét varázslatok és azok kivédése, illetve nagyon szereti az animágiát is. Mindkettőből ügyes, de vannak olyan tárgyak is, melyeket kevésbé tud. Ilyen a számmisztika, vagy a mágiatörténet.
mugli képzettségek || Gitáron játszik és jól motorozik.
pálca típusa ||13,5 hüvelyk, tiszafából készült, főnixtoll maggal.
különlegesség || Animágiát régóta gyakorolja, animágus alakja:



          szerepjáték-példa

 
- Ne pofázz mellé, hová tűnt az anyag?- dübörögtek a terem falai egy férfihangtól, később riadt hangfoszlányok és tompa ütéshangok terjengtek a hang hullámhosszán...
- Soha többé ne merj a cuccaimhoz nyúlni, mert esküszöm, hogy rosszabbul jársz! Azt a nyomoronc életedet is csak annak köszönheted, hogy ebbe a bxszott nagy kócerájban tanulsz! És ha este meglátlak a szobában, neked véged, ajánlom, hogy keress valami másik helyet! - Morrant fel újra a dühös hang, amelyet egy lenéző, s szánakozó röhögés kísért. Néhány pillanattal később egy pár motoros csizma koppant az ajtó szegleténél, s egy kissé borostás, fekete farmert és fekete pólót viselő hetedéves lépett ki rajta. Kézfejét egy kendővel törölte meg, majd elindult a folyosón, közepes tempóban, egyenesen előre. Arcán kemény vonások húzódtak meg, tekintete szinte szikrázott a dühtől. Elrontották a mai napját, de ezért meg is fizetett.Az elhagyott terem egyik szegletében egy pufók, negyedéves fiú fetrengett, orrából és fogai közül folyt a vér. Rendesen ellátták a baját, amiért olyan dologba ártotta magát, amihez semmi köze sincs. Veszélyes vizekre evezett, s ennek ez lett a következménye.~ Meg kell tudnom, hogy kinek adott el belőle! Itt nem fognak csak úgy bizniszelni az én kontómra. Vagy nekem adják a lét, vagy szabadságra küldöm őket.~ Futottak át fejében a gondolatok, miközben elérte saját klubhelyiségét...

          egyéb


Naplózva

Emily M. Dean
Adminisztrátor
***


■ leendő medimágus ■ ex-mardekáros

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2009. 04. 05. - 20:35:03 »
0

Szia! Mosolyog

Nos...
Olvastam, olvastam...
És arra jutottam, hogy ez az előtörténet nekem...

Tetszik!


Gratulálok, sok sikert a karakterhez, és üdv a...

MARDEKÁRBAN!  Men?


Emily
Naplózva


Clyde Irwine
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2009. 04. 05. - 20:52:15 »
0

Köszönöm, különösen a mardekárt.  Mosolyog
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2017. 05. 31. - 18:41:10
Az oldal 0.049 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.