+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Kaylee Avila Nelson
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Kaylee Avila Nelson  (Megtekintve 1132 alkalommal)

Kaylee Nelson
Eltávozott karakter
*****

Negyedéves tanonc.

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 06. 30. - 13:38:54 »
0

KAYLEE AVILA NELSON


          alapok

jelszó || " Csíny letudva "
teljes név || Kaylee Avila Nelson
becenév || Az első keresztnevem szokták szétválasztani leggyakrabban, így Kay vagy a Lee, esetleg az Avi.
nem || Nő
születési hely, idő || Lancaster, 1982. július 17.
kor || 15
faj || ember
vér || félvér
évfolyam || 4. évfolyam


          a múlt

1982 különleges év a családom számára. Édesanyám nehezen esett teherbe, noha már két gyermeket világra hozott, édesapámmal szerettek volna egy harmadikat, egy kivételeset a családban. A kivételes szó nem a mágusképességekre értetendő, csupán egy kislányra vágytak, a rosszcsont kisfiúk mellé. Robert és Rafael, a bátyáim már 7 és 4 évesek voltak, mikor anyám végül teherbe esett velem. Anona, aranyvérű boszorkányként  nem kelhetett volna egybe apámmal, Charles - szal, akinek a vérében egy cseppnyi mágia sem folydogált, így a szüleim, alig töltötték a 20. életévüket, mikor 5 évnyi szerelem után elszöktek Lancasterbe. Több, mint egy évtizeddel később, 1982 július havában, bátyáim után én is ott láttam meg a napvilágot, félvér boszorkányként.
Gyermekkorom a legboldogabb időszaka eddigi életemnek, mindent megkaptam aminek csak szükségét éreztem. Az otthonunk, - egy kicsiny kertes ház - tele volt szeretettel, békével, odaadással és jósággal, így a boldog percek szinte mindvégig körülvettek. A házunkban a legkisebb szobát birtokoltam, és birtoklom a mai napig is, az a kis helyiség az én Odúm. A bátyáimnak óriási szobájuk van, fent az emeleten, bevallom néha irigykedtem rájuk emiatt.
Apám egy családi vállalkozást vezet, az otthonunk melletti boltban. Mugli alkatrészeket árul, leginkább autókba és gépjárművekbe, de én sohasem értettem melyik eszköz, melyik gépbe megy, bár sokat ücsörögtem lent apámmal, bámulva őt a sok koszos kocsi között, lelkesen magyarázva az esetleges vásárlóknak. Anyám egy Ispotályban dolgozik, körülbelül azóta, hogy én megszülettem. Robert, az idősebbik bátyám már 22 éves, ő a jobbik, úgymond " kezelhetőbb " testvérem, apa vállalkozását fogja átvenni, ha eljön az ideje. Szereti a mugli tantárgyakat, a varázslást elkerüli, szerinte a pálca gonoszságra oltalmaz fel. Ő matematikát és fizikát tanít általános iskolában pár hónapja, teljesen odavan a gyerekekért. De Rafael.. átkozott egy férfiú, nemsokára tölti a 20. életévét, de mint egy 14 éves kiskamasz viselkedésileg. Ő az az igazi varázslótípus, akit nem érdekelnek a szabályok.. szabályok? Nála nem léteznek szabályok, törvények vagy szülői akarat. Régebben sokat verekedtem vele, mostanra kezdünk megbékélni egymással. Ez talán a barátnőjének köszönhető, Candynek, akivel nagyjából két - három hónapja van együtt, és úgy néz ki, szerelmes. Ritkaság, hogy Rafael szerelembe essen bárkivel is. Engem még nem kapott el ez a fajta érzés, vagy inkább érzelemtúltengés, nem bolondultam meg fiúkért, és nem bolydultak össze a hormonjaim egy - egy szép arc miatt, vagy egy ártatlan simítás lereagálásaként.
Az iskolai éveim eddig szorgalmasan teltek, megpróbáltam mindent kihozni magamból, és a tantárgyaimból. Világ életemben a bájitaltan volt a kedvencem, abból kitűnőnél rosszabb értékelést sosem kaptam. A Roxfort előttről két barátnőt egy fiú barátot zártam a szívembe, ők a mai napig felülmúlhatatlanok számomra, levelezéssel tartjuk a kapcsolatot, bár.. az egyik kedvenc idézetem, most helyet kaphat. " Semmi sem örök."
Régen, és most is a barátoknak, illetve a családnak éltem / élek, nem tudok náluk fontosabbat elképzelni, hiszen nem éreztem még fiúk iránt másképp.

          jellem

Azt hiszem, a jellemem idegesítően jó. Természetellenesen türelmes vagyok, noha saját magamon feltudom kapni a vizet, és olyankor a csöndes énemből egy beszédes, csicsergő kamaszlány lesz. Szeretek ismerkedni, szeretem az emberi kapcsolatokat, mint ahogyan az embereket is. A tulajdonságok, a külső jegyek, majd ahogyan a rétegek leesnek, és megnyílnak a kapuk a belső világ felé. Fenomenális érzés. Tele vagyok életcélokkal, furcsamód akarattal is, amit kifejezetten a céljaim elérése miatt kaphattam. Nem csapongok, s bár nem szoktam sokat gondolkodni azon, mit tegyek meg, mikor és miért, szeretem tudni, hogy nem rontottam el semmit sem. Tudatosnak tartom magam, de ellentétes jellemvonásaim is vannak. Szeretem, ha történnek velem adrenalinnövelő események, és szeretem, ha nem tudom, mi lesz a másik következő lépése. Összefoglalva türelmes vagyok, tudatos és szeretetteljes, az ismerkedés nálam mindennapi, a csapongás és a túlzott gondolkodás, hogy mit tegyek nem jellemző rám.
Szeretem a színeket. Nagyon! A rikítóakat legfőképpen, és azt, ha egy - egy szín ritkaságszámba megy. Szinte mindig másfajta ruhában vagyok, bár ez nem annak köszönhető, hogy annyiféle - fajta ruhát kapok, vagy annyit hozok magammal. Csupán egy kis trükk a pálcámmal Mosolyog



          apróságok

mindig || Színek,  Emberek, Érzések, Édességek, Humor
soha || Érzéketlenség, Félelem, A legtöbb Zöldség, Idő múlása, Bántás
dementorok || Láttam felrobbani az apai nagyszüleim házát, így elvesztve mindkét nagyszülőmet.
mumus || Halálfalót öltene.
titkok || Egyszer szerelmes levelet írtam egy fiúnak a barátnőm nevében; ha érzelmeimre ható dolgok történnek velem, akkor megváltozik a hajam színe; imádom, ha bókolnak nekem, de ezt sohasem mondanám el senkinek.
rossz szokás || elpirulok, ha valakiből furcsa érzelmeket váltok ki, és az a valaki ezt a tudtomra is hozza; ha izgulok, fel - alá járkálok, és a hajam alakja megváltozik, vagy éppen a színe.


          a család

apa || Charles Nelson, 40 éves, mugli; Anglia
anya || Anona Nelson, leánykori neve: Anona Lewis, 40 éves, aranyvérű; Anglia
testvérek ||  Robert Nelson, 22 év; Rafael Nelson, 20 év, mindketten félvérek; Anglia
családi állapot || egyedülálló
állatok || Calista, egy vörös lány cica, otthonról.


          külsőségek

magasság || 168 cm
tömeg || 48 kg
rassz || európai
szemszín || barna
hajszín || hol barna, hol szőke, ez érzelmeimtől változik
különleges ismertetőjel || A színekről. Olyan nincs, hogy rajtam ne legyen bármi is színes, illetve, hogy legyen rajtam semleges szín. Süt rólam az érzelmesség, a barátság, és a szeretet. Lerí rólam, hogy boldog, és sajnos az is, hogy mennyire tapasztalatlan vagyok. Cserfességem csak a szemfülesek láthatják meg, mosolyomban benne van a huncutság, és az éppen bennem dúló érzelmesség.
kinézet || Középmagas, mosolygós lányt pillantasz meg, aki, ha éppen nincs társasága, Calistával, az otthonról hozott macskájával játszik.
egészségi állapot || Allergiás vagyok a porra, és a furcsa növényekre, a háziállat szőrére is, ettől függetlenül macskámtól nem válnék meg semmi pénzért. Ha allergiás reakciót vált ki belőlem valami, tüsszögni kezdek, így zsebkendő mindig van nálam.

          a tudás

varázslói ismeretek || A bájitaltan a kedvencem, anyával sokat tüsténkedtem a pincében. Sajnos a varázslati tudásom nem kivételes, sem kitűnő nem vagyok, sem szorgalmas, de igyekszem mindenbő kihozni a legjobbat, és ha tudok, szorgalmit is írok. Odafigyelek a tanáraimra. Mindig!
mugli képzettségek || Zongorázom.
pálca típusa || 11 és fél hüvelyk, Diófa, Sárkányszívizom - húr
különlegesség || metamorfmágia


          szerepjáték-példa

A búcsú mindig nehéz, főleg az én családomban. Rafaelen kívül mindenki nagyon kötődik a másikhoz, így sajnos, miután ismét eltelt egy nyáriszünet, és utazásom következik a Roxfortba, anyám könnyeit hullajtja, apám pedig eltűnt a családi vállalkozásunk ajtaján. Roberttel kviddicsezünk még egy utolsót a hátsó kertben, aztán elkezdem összepakolni a ládámat. Rengeteg szükségtelen dolog, főként emlékek, mik bekerülnek a Roxforti " szekrényembe", a legtöbbet egész évben nem használom, csak egyszer - egyszer veszem elő. Ilyen például a fényképalbumom is, amiben az a különleges, hogy a fényképek nem mozognak. Apa nagy fotós, és ha csak teheti szabadidejében eljár a közeli erdőbe, hogy különlegességeket kaphasson lencsevégre. Sokszor vitt el engem is. Emlék... és mikor anyával szerelmi bájitalt főztünk Rafaelnek Bolondok napjára, az is milyen élmény volt. Rengeteg emléket hagyok itthon, és tudom, hogy rengeteg emléket kapok majd, a Roxfortban is.
- Hé, Robert, ott a cikesz, vak vagy? - vigyorogtam a bátyámra a család legrosszabb seprűjéről, igyekezvén bátorságot erőltetni a huncut hanghordozásomba. Robertnek saját keresete miatt rengeteg pénze volt, és a világújdonságú seprűboltokban törzsvendégnek számított. Nem csoda tehát, hogy másodpercek alatt hagyott le, mikor kaptam öt perces előnyt.
- De igen, hugi, látom, de a kicsiknek is hagyni kell előnyt.. - kuncogott több méterrel fölöttem, majd tett körülöttem pár kört, végül századmásodpercek elteltével markolta az arany labdácskát, és nevetve hagyta el az égboltot, hogy elegánsan érkezhessen le, a biztonságot nyújtó földre.
- Úúúú, teee! - irányítottam felé a seprűt, és még a levegőben engedtem el lábaimmal a rozoga eszközt, hogy Robert nyakába csapódva, lekényszerítsem a földre.
Órákig játszhattunk ott a földön, mikor anya kiszólt, hogy menjünk be, mert vacsora, és még másnapra el is kell készülnöm a ládámmal.


          egyéb

Szeretek szeretni, csak sokszor rossz embereket választok az érzéseim birtoklójának.
Naplózva

Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2009. 06. 30. - 18:07:50 »
0


Szia, Kaylee,

×   kérlek, írj még az előtörténetedhez legalább 5-6 mondatot, mert az iskolai éveidről semmit sem tudtunk meg, jóformán csak a családodról meséltél, magadról alig-alig
×   a mumus részt félreértelmezted. Oda azt kell leírnod, hogy milyen alakot öltene egy mumus, ha szembetalálkozna veled. Kérdezhetném azt is, hogy mitől félsz a legjobban?
×   a szüled származása: aranyvérűek, félvérek, mugli származásúak vagy muglik-e (nem a születésük helye kell Mosolyog)


Javíts, aztán megnézlek megint^^
Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ

Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2009. 06. 30. - 18:39:39 »
0

Így már jó lesz^^
Házad a

HUGRABUG

Na szaladj játszani!  Vigyorog
// Foglalj avatart, jelentkezz a Népszámlálásra és a Fakultatív órákra! //
Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 02. 27. - 07:42:34
Az oldal 0.142 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.