+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Kelly Mayflower
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Kelly Mayflower  (Megtekintve 953 alkalommal)

Kelly Mayflower
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2010. 08. 06. - 16:39:56 »
0

KELLY MAYFLOWER



         Alapok

jelszó || "Gerzson, te ittál? Lehelj rám!"
teljes név || Kelly Vanessa Mayflowe
becenév || Kelly ; Lyll
nem ||
születési hely, idő || Egy Anglia mellett kis faluban, 1979. december. 04 -én
kor || 18
vér || sárvérű
iskola || Mugli iskola & Roxfort
évfolyam || Hetedik évfolyam
 


         A múlt

-Tudod, az élet mindig meglepetések sorozata! Sosem tudhatod, hogy jó vagy rossz sül ki belőle. De egy dolgot, muszáj megtanulnod: Bírd a meglepetéseket!


Kedvesem, és drága lányom!
Ragyogó napsütés van itt Amerikában, de mégis hideg szeles az idő. Gondolom otthon minden rendben, Kelly is még a hasadban van. Azt mondta az építkezés vezetője, hogy még egy hónap és haza mehetünk, így ha minden jól megy pont, mire megszületik a kislány otthon, leszek.
Egy dologra szeretnélek megkérni…


S a toll megcsúszott a papíron, krikszkrakszos betűket, tintapacákat hagyva maga után. Apámnak ekkor ütközött neki egy kocsi mely megcsúszott a jégen, s egyenesen felé száguldott. A sofőr nem tudott mit kezdeni a kocsival irányíthatatlanná vált, s már nem is tudta volna elkapni a kormányt. Édesapám meg annyira belemerült a levél írásába, hogy nem hallotta a közeledő gépet. Halálát okozta. Később a levél anyámhoz került, aki természetesen sírva olvasta minden sorát, majd agya azon kattogott vajon mi lehetett az, amit férje kérni akart tőle. Lényegében már mindegy is volt, csak csalódott volt. Igaz nem apám tehetett a balesetről, de mindig átbeszéltük, hogy együtt nevelnek fel, s majd ha kicsit nagyobb leszek egy kistestvérrel boldogítják majd életemet. Hát nem így sikerült.

S ezután jöttem én a képbe. Decemberében hozott anyám világra, hisz úgy volt vele férje nélkül de akkor is fel fog nevelni. Egészséges voltam, olyan gyerek, akit elképzelt magának s olyan, aki sokkal inkább hasonlított apjára, mint anyjára. S ez mindig valamilyen szinten elszomorította, hisz csak egy pillanatra is másra szeretett volna gondolni édesanyám, csak rám kellett néznie. De ő sosem bánta, sőt örült, hogy vagyok neki, mint egy igazi anya.
Gyermekéveimnél leragadnék szívesen kicsit. Azok voltak az olyan idők mikor csak játszol, csak élsz egy kicsit a semmibe.
Anyám amióta csak az eszemet tudom abban a faluban, ahol születtem könyvtáros volt. Imádta a könyveket s valószínűnek, tartom, hogy ezt a tulajdonságot tőle örököltem.
Minden lében kanál gyerek voltam. Imádtam a sok kis mugli gyerekkel játszani, rohangálni, homokozni, vagy csak szimplán LEGO-t építeni, aminek semmi haszna nem volt, de együtt voltunk s gondtalanul élveztük a tündérmesénket.
10 évesen kezdtem el a könyvtárba járni én is. Először csak besegíteni aztán azon kaptam magamat, hogy minden nap iskola után a könyvtárban vagyok, s már nem csak rakosgatom a poros papírtömegeket, hanem teljesen az álomvilágukban élek. Hogy először csak a 20 oldalas mesék foglalnak le, majd az egyre hosszabb s komolyabb könyvek is, elvarázsolnak. Ekkor kezdtem el azt az életet folytatni, amiben most élek. Lemondtam a barátokról, inkább a könyvekkel foglalkoztam s anyám nem tudott ebben megakadályozni, pedig próbált, mindhiába.

Lépjünk egyet tovább az életemben, csak egy év de sok minden változott. Leginkább a levél volt az, ami nagy port kavart életemben.
-Anya mi ez az egész?- kérdeztem meredten nézve a kis papírra, melyre gyönyörű betűkkel írták a nevemet, s a hívást, a tankönyvlistát s miegymást. Felpillantottam anyámra, aki zavarodottan nézett rám. Ő pontosan tudta, mert az ő ágáról voltak varázslók a családban nem apáméról.
-Ezek szerint…- sóhajtott egyet s én csillogó szemekkel néztem Őt, mintha most kapnám meg életem legnagyobb ajándékát. -…örökölted nagyapád tudományát.-
-Tudományát?- kérdeztem vissza. Egyszerű kérdés volt, de mindent tudni akartam.
-Boszorkány vagy kislányom. Varázserővel rendelkezel! Ez az iskola megtanít arra, hogy használni is tudd.- megsimította a fejemet de én még mindig meredten néztem rá majd a levélre. Én? Varázsló? Bámulatos.

Iskolás éveimben, az elején semmi nem történt. Nem is volt csoda, hisz áttörhetetlen falat építettem magam köré. Nem akartam megismerkedni senkivel, nem akartam barátkozni, inkább csak ülni a könyvtárban s olvasni. Bár nagyon sok figyelmemet az kötötte le, hogy anyámtól kaptam egy karkötőt mikor elmentem otthonról, mely ezüst láncos, s rajta egy medál lóg melyen valami ismeretlen eredetű dolog van írva.
Azt  közölte velem, hogy apám, hordta mindig, de ő nem mondta el senkinek a jelentését, így csak egyedül ő tudta s mikor meghalt ezt a titkot is magával vitte a sírba. Tehát ez foglalt le, hogy kiderítsem, sikertelenül.
Így elzárkóztam mindenkitől barátaim sem lettek. Mikor másodévben a Roxfort felé robogtunk a vonattal, egy fiú beült a kupémba, mert máshol már nem volt hely. Ő is sárvérű volt, mint én így nem kellett attól tartanom, hogy ő lenéz, mint a legtöbb diák. De őt sokkal lágyabb szálak fűzték hozzám, melyeket én képtelen voltam viszonozni. S ez megrémített, így ismét visszahúzódtam a kis csigaházamba.
Az évek teltek s egyik évfolyamtársam jelentette nekem azt, amit én jelentettem annak a fiúnak. De Richard sosem vett észre, nem is akart s mivel én meg tisztában voltam vele, hogy az én kis plátói szerelmem hihetetlenül aranyvér mániás sosem fog felfigyelni egy sárvérűre így nem is próbálkoztam.

Az életem megtelt egy idő után félelemmel, gyűlölettel Voldemort iránt. S mikor kitört a háború a legrosszabbat reméltem, hisz sárvérű voltam az Ő ellensége, védtelen diák, egy senki ellene. Sosem voltam az a félős típus de mikor a háború elején megláttam Tudjukkit, úgy éreztem apám már tárt karokkal vár. Mégis túléltem. De minden egyes percemet rettegve élem le, csak azért mert nem neves varázsló szülők gyermeke vagyok.

Hetedik évembe kezdtem bele az idén s a Richard iránti vonzódásom még mindig nem múlt el pedig tisztában vagyok vele, hogy semmi esélyem.
Voldemorttól is ugyanúgy félek, de a rettegés nem változtat semmin…S barátok? Ugyanúgy, nincsenek!

         Jellem

Egy kedves, barátságos, jó humorú lánynak mondják. De ez van a felszín alatt, viszont akkor mi rejlik a tetején?
Mindenki máshogy ismeri, mert nem ugyanazt az énét adja. Igaz nem sok barátja van, akinek másképpen kéne mutatnia magát. Sosem volt az a nagyon barátkozós típus, aki csak úgy odamegy valakihez. Inkább az a fajta ember aki magában ül egy eldugott helyen, olvas, álmodozik, gondolkodik az élet nagy dolgait. Aki nem ismeri azzal visszafogott, visszahúzódó, magába forduló, aki nem szívesen beszélget az emberekkel. Csak néha szól, ha kérdezik amúgy nem szívesen nyitja ki száját.
Mivel barátai, sincsenek, s nincs kivel beszélgetnie gyakran így nem hallani gyakran a hangját, és mosolyogni is csak ritkán lehet látni.
Nagyon nehéz a bizalmába férkőzni, mert megtanulta anyjától –hisz erre nevelte- , hogy ne bízzon mindenkiben, csak ha már sokkal jobban megismerte a másikat. Nem mindenki kitartó, hogy rájöjjön milyen is valójában Kelly. Így mindenki első megállapításra azt hiszi egy szótlan, nyugodt lány, közben, aki már kihámozta ebből a kis burokból, amit maga köré növesztett a pontosan tudja, hogy kedves, figyelmes, remek humorérzékkel megáldott lányzó. Aki nem másért él ebben a kis burokban, csak, azért mert úgy véli úgysem lesz jobb…pedig csak szeretetre vágyna, aki tényleg tiszta szívéből rajong érte, úgy ahogy van.  



         Apróságok

mindig ||
&& csokoládé
&& varázslat
&& álmok
&& magány
&& karkötők
&& olvasás
soha ||
&& madarak
&& rovarok
&& Voldemort
&& dementorok
&& gyógyszerek

dementorok ||  Első találkozása Voldemortal
mumus || Hogy Voldemort végez vele, mert sárvérű
Edevis tükre ||  Újra látni apját
százfűlé-főzet || színe: élénk piros ; íze: eper
titkok ||
&& Akármennyire is tagadja magának is de oda van Richardért
&& Fél a sötétben
&& Utálja, hogy sárvérű...
rossz szokás ||
&& Ha ideges, néha elkezd dadogni
&& Könnyen és kisebb lelkifurdalás nélkül képes hazudni



         A család

apa || Adam Victor Mayflower ; 43 ; mugli; elhunyt
anya || Cassandra Mayflower ; 40 ; mugli
testvérek || -
családi állapot || egyedülálló
állatok || Egy fekete hosszúszűrű macska, Iris.

Családtörténet ||
Édesapám még születésem előtt veszítette életét egy építkezési balesetben. Anyám amióta eszemet tudom a kis faluban könyvtáros, ahol születtem s éltünk. Sosem voltunk az a nagyon gazdag kis család főleg, hogy csak engem s magát kellett eltartania. Az eszébe sem jutott, hogy egyszer újra férjhez menyjen, s esetleg legyen rajtam kívül gyereke. Ebből több vita is adódott közöttünk, mert utáltam nézni, hogy minden nap csak a könyvtárban ül, s nem csinál semmit. De beleszoktam…
Sosem mesélt apámról, mert úgy vallotta, ne háborgassuk a szellemét. Viszont én nem akartam úgy felnőni, hogy semmit nem tudok róla, mégis így történt.



         Külsőségek

magasság || 165 cm
tömeg || 53 kg
szemszín || világoskék
hajszín || sötétbarna
különleges ismertetőjel || Nagyon szereti a karkötőket. Egy van, amit sosem cserél le. Ezüstláncon egy darab medál melyen furcsa betűk vannak s még senki nem tudta megfejteni.
kinézet || Mindig úgy beszélt magáról, mint aki egy átlagos lány. De senki nem tudta felvilágosítani nézeteiről. Kicsi termetű, hisz csak 165 cm, s ez kevésnek mondható egy 18 éves lánynak. Testtömege ehhez igazodik. Sosem szeretett enni, mert úgy volt vele, hogy semmi értelme nincs.
Haja hullámokban omlik vállára. Ez szereti kombinálni, hol hosszúra hagyva esetleg rövidre vágva. Azért nem fél az olló vagy varázslat használatától, mert tudja, hogy úgyis visszanő vagy csak egy pálca intésébe, kerül. Szemei világoskékek, melyek néha sötétebb néha világosabb árnyalatot vesznek fel. Ha száját nem is nyitja ki, de lélektükreivel is képes beszélni. Nagyon sokat elárulnak íriszei, ha csak belenéz valaki.
Öltözködésében olyan amilyet anyja meg tud engedni neki. Igaz nagyon szereti a csinos, előkelő ruhákat, selymeket s hasonló ruhadarabokat. A szoknyás stílus közelebb áll hozzá, mint a nadrág, de ha egy jó pólóval párosíthatja, akkor annak sem tud ellent mondani. Bár sosem érdekelte annyira a divat, hogy jobban beleássa magát, így ha nem volt a divatnak megfelelő ruhája nem dőlt soha a kardjába.
egészségi állapot || teljes mértékben



         A tudás

varázslói ismeretek || 7. évében jár. Kedvenc tantárgya a Bűbájtan és Bájitaltan. A LLG az amit viszont rühell. Sosem volt az a nagy állatbarát. Ha egy-két négylábúval összefut, akkor azokat szívesen simogatja de nem tartana 2-nél több állatot magának. Iris is csak azért van meg neki, mert anyja nem akarta egyedül hagyni.
De visszatérve. Túl van már az RBF-en melyek remekül, sikeredtek neki, hisz ő olyan tanuló, akinek ha kell akkor megtanulja, természetesen nem szívesen.
felvett tantárgyak ||
&& Alkímia
&& Rúnaismeret
mugli képzettségek || egészen ügyesen tud zongorázni ugyanis volt a könyvtárban egy ahol anyja dolgozott s néha olvasás helyett leült egy kicsit, s szórakoztatta az ott lévőket.
És imád énekelni amit ugyanígy tanult...
pálca típusa || 10 hüvelyk ; kellemesen rugalmas ; cseresznyefa ; unikornis szőr
különlegesség || -



         Szerepjáték-példa

Gabriella Dream multija vagyogatok :D


         Egyéb

avialany|| Jessica Lowndes  

Richard Grosiean
bűntársa  Men?
Naplózva


Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2010. 08. 06. - 17:47:23 »
0


Szia, Kelly,

Kérlek, fuss át még egyszer az egész szövegen - tanácsolom, hogy olvasd fel magadnak hangosan, nekem nagyon sokat segít ez a módszer -, javítsd ki benne a vesszőhibákat (vagy nem teszed ki a vesszőket, vagy abszolút rossz helyre szúrod be őket), és figyelj a helyes szórendre!
Például ezek a mondatok így értelmetlenek:
  • "Egy fiú aki merészen mikor mentünk 2 évben a Roxfortba beült a kupémba mert nem volt más hely." --> pl.: Mikor másodévben a Roxfort felé robogtunk a vonattal, egy fiú beült a kupémba, mert máshol már nem volt hely.
  • "De ő sokkal lágyabb szálakat fűzögetett mint én iránta." --> pl.: De őt sokkal lágyabb szálak fűzték hozzám, amit én nem tudtam viszonozni.

Addig is beosztalak a Házadba, ami egyértelműen a


Hollóhát
Foglalj avatart, jelentkezz a Népszámlálásra és a fakultatív órákra!



Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2018. 01. 25. - 21:47:21
Az oldal 0.055 másodperc alatt készült el 29 lekéréssel.