+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Rowe, Bernard
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Rowe, Bernard  (Megtekintve 1110 alkalommal)

Bernard Rowe
Eltávozott karakter
*****


nyugdíjas auror | vén farok.

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2011. 12. 28. - 23:00:13 »
+6

ROWE, BERNARD

         Alapok

jelszó || "A százszorszép mindentől megóv."
teljes név || Bernard Rowe
becenév || Doki, Bernard
nem || férfi
születési hely, idő || Brighton, 1931. 09. 08.
kor || 67
vér || sár
iskola ||
  • Roxfort Boszorkány-, és Varázslóképző Iskola
  • Griffendél Godrik Aurorakadémia
szak || Kriminálpszicho-mágus szak
munkahely ||
1954-1993: Mágiaügyi Minisztérium
1993- :Nyugdíjas[/font]

         A múlt
És álljon már el az a kurva eső!

Az élet kegyetlen, szar meg miegymás. Ilyen közhelyeket kellett hallgatnom a családi ebédek közben a besavanyodott apámtól. Hogy rohadjon meg mindenki akinek nagyobb a háza, teltebb mellű a felesége, van pénze Rolls-Roycera (Mert csak az számít autónak, minden más kacat, és nem éri meg vezetni sem, hát persze a mi régi Fordunk még úgy-ahogy elmegy, de rajtunk kívül mindenki más megsérti a királyt. Éljen VI. György, és álljon már el az a kurva eső. Mintha csak itt állna mellettem.). Szóval bassza meg a világ, amiért kvibli, amiért az anyja varázstalan, egyszerű mugligénjeit örökölte. Anyám nem tudta milyen érzés ez, ő csak csöndes mosolyok mögé bújtatott hitetlenséggel fogadta el, hogy van egy pár hülyén kinéző, pálcalengető eszement is a világban. De hát igaza is van, hisz annyi lehetetlenséget találhatunk Brighton egyszerű utcáin is, hogy fölösleges ilyen messzire menni némi megbotránkozásért. Szóval így nőttem fel. Szolid gyármunkás és a helyi kisboltban eladóskodó neje. Milyen szép pár! Hogy mondhatsz ilyet? Rohadt kommunisták ezek! Te megbolondultál? Nem emlékszel amikor a múltkori parádén Ernest hogy énekelte, énekelte?! üvöltötte a himnuszt! Nincsen semmi hangja az öregnek. Ne is csodálkozz, ilyen gyerekkorral? Állítólag az apja teljesen meg volt zakkanva. Jaj de hát ne beszéljünk erről, nem illik! Valahogy így néztünk kívülről. Miért is csodálkoznék? Vastagak a falak, halkat csattan a szíj. Miért csináltad te istenadta? Nem tudom, magától történt! Esküszöm! Meg ne lássam még egyszer! De nem tudom mi történt! Apa, apa, APA! És tényleg nem hazudtam. A gyengék hazudnak csak, az undorító férgek. Persze azóta már értem, hogy miért zavarta, hogy lebegtettem az ételt. Igazán nem hibáztatom érte, a verések tettek azzá aki vagyok, meg a sértegetései. Mintha itt állna mellettem.
Tizenegy, Roxfort, bagoly, levél. Persze akkor is esett az a kurva eső. El is mormogta apám az orra alatt, hogy most beszéltünk utoljára igazán. Nem hallottam. Nem akartam hallani. Tudtam, hogy még meg fog verni párszor, tudtam, hogy úgy is megsért még elégszer, mielőtt meghal. Rosszul.
Teszlek Süveg. Gyakorlatias, és bátor vagy fiam. Szíved is a helyén van, de ki nem állhatod az oroszlánok magamutogatását. Szerencsédre fejre sem ejtettek. Hét év kékezüstben, nem volt az olyan rossz. Nevetések, játékok, tanulás, nem tanulás, büntetőmunka, Doki. Orvos akartál lenni, emlékszel? Ezt kérdezte tőlem két hete Morgan. Az a vén pernahajder se akar meghalni még. Jól teszi. Orvos akartam lenni, de csak Doki voltam. Így hívtak. Nem lettem orvos. Nem láttam volna el senkit, aki szerintem nem érdemelte volna meg. A kórház szentsége jár mindenkinek. A rohadt életet jár mindenkinek. Az élet kegyetlen, szar meg miegymás. Én megtanultam a leckét, tanulják mások is. Auror lettem, hogy megtanítsam a könnyenélőknek ezt a leckét. Mert ezt tudni kell. Még akkor is, ha esik az a kurva eső. Mint most.
Egyetem, szerelem, anyám. Először nem hazamentem mikor fáradt voltam, hanem egy üres, önálló lakásba. Anyám nem sürgött a konyhában és kérdezgetett, hogy nincs-e lázam, és jaj a lordok szerelmére tegyem már le azt buta pálcikát, mert itthon nincs játék, itthon nincs kivel játszani. Apám nem csörgette feltűnően hangosan az újságot a fotelében, vagy a karosszékében, és nem morgott az orra alatt. Tessék? Az a kurva eső. Igen, apa! Hogy vagy? A tüdőd? Tedd már le azt a szivart. A kedvemért. HRRK. És beleköpött valami feketét a vászonzsebkendőjébe. Ilyenkor anyám megállt egy pillanatra, és behunyta a szemét. Nem történt semmi. Suttogta, és magára erőltette a jelent. Ilyen anyám volt. Megölte a kutyánkat? Jaj, fáradjon beljebb hadd kínáljam meg valamivel. Micsoda, hogy a kutya? Ne törődjön vele, nem történt semmi. Anyánál sose történt semmi, hogy egy kicsit megfázott csak, és nincsen kétoldali tüdőgyulladása, a doktorok is tévedhetnek, ugyanúgy el tudja végezni ettől a kis problémától a munkáját. Hát persze anya, hogy el tudtad. Aztán egy kicsit tovább aludtál. Emlékszem én, mondtad is, hogy ne féljek, csak apámra vigyázni, mert közel a feltámadás. Miért nem mozogsz anya? Hiszen nem történt semmi. Mit hozhatok inni? Hát persze anya, nem történt semmi. Apám sírt. És esett az a kurva eső. Én csak átöleltem Sallyt. Még be se fejezte a gimnáziumot és már anyátlan a szegény gyerek. Nem engedett el, együtt mentünk a menet elején, együtt támolyogtunk haza apámmal, és aludtunk el. Hát igen ő se lett túl beszédes mire felnőtt. A nők egyharmada azért tanul pszichológiát, hogy sikerüljön megoldani a saját problémáit. Nem hiszem, hogy Sallynek sikerült, de másokét igen, vagy nem is tudom miből lett gazdag. Apám büszke volt rá. Tudom, láttam rajta. Rebecca is szerette a húgomat. Mindenki szerette a húgomat, én is, nagyon. Rebbecát is nagyon, még az egyetem alatt elvettem, és legényavató, esküvő. Mugli legényavató, nem csak muglikkal. Ez volt a kívánságom. És most már induljunk haza. Menjetek csak, majd én akarok utoljára menni. És lépek kettőt, és segítség. Mrs. O nagyon eltévedt volt és nagyon szép. Segítettem neki hazamenni, és ő nem mondta el mi az igazai neve. Ezután se, egyszer se. Hazakísértem, és ő mondta, hogy hívjam fel, vagy jöjjek akkor amikor akarok, mert ilyen jóképű fiatalembert nem szívesen enged el magától. De én házas ember leszek holnap, de azért köszönöm a bókot! Így történt, legelőször semmi sem volt, semmi sem. Az esküvő feledtette a dolgokat. Rebecca ölelése feledtetett mindent szíjakat, morgásokat, újságcsörgést, Mrs. O.-t, meg azt a kurva esőt is. Jó volt, boldogság.
Egyetemvég, diploma, munka. Aurorújonc. Apa nézd, bűnüldöző lettem, és megmutatom mindenkinek, hogy az élet kegyetlen, szar meg miegymás. Nem mondtam ilyeneket neked, csak közöltem, hogy mi történt, te meg bólintottál és lapoztál egyet. Én dolgoztam, és nem hagytam abba. Rebecca aggódott, baj lesz, ha ilyen lendülettel csinálom, de én tudtam, hogy jövő kell, pénz kell, hogy Geoffreyt normálisan fel lehessen nevelni. Pihenni ráérek később is, mikor öregebb leszek. Geoffrey. Hogy juthattál idáig? Gyalázatos. Láttalak! Érted? LÁTTALAK! Ott álltál és muglikat öltél. GYILKOS VAGY! Hol rontottam el? Mindent úgy csináltam, ahogy apa. De nem nem nem. Ekkor még csak kicsi voltál és bűntelen. Én pedig dobtam ki a régi, szakadt ballonkabátomat. Mi ez itt a zsebében? Milyen szép betűk. Glanville Road 21b. Nem szabad. Nem kéne. Nem bántam meg. Sokat várt rám? Szóval magázzuk egymást? Nem merem tegezni. Jobban teszi. És megtörtént, havonta, hetente, naponta. Kényelmesebb volt a Glanville Roadi lakás, kényelmesebb volt Mrs. O. A haja! Bronza vonz. Kellemes keblek. Maroknyi, tán kisebb. Fitt és üde, sportos alak. Talán egyszer elveszem, ha már Geoffrey felnőtt. Most miért nevet ki? Hisz maga csak az enyém. Csak az öné vagyok. Akkor meg ne nevessen. Majd megtudja.
Geoffrey a Mardekárba került, és sosem mondott igazat. Megkrédeztem apámat, hogy mit tegyek, ő rám nézett, és beszélni akart. Tudta, hogy ezt még meg kell tennie, a szeme is megcsillant talán. Aztán leköpött. Mély és érces krákogással okádta rám a letüdőzött kátrányt, kezéből kiesett a mankó és rám zuhant. Feszes húsa közt megzörrentek a csontok, és tudtam, hogy most lesz vége mindennek, anyám pedig hazudott. Lófaszt lesz föltámadás. A Mungóba vittem, és ordibáltam mindenkivel mire sikerült elérnem, hogy ellássák. Sajnálom Mr. Rowe. Maga sajnálja? Maga? Lófaszt sajnálja! Rohadjanak meg! Kisétáltam a kapun, és leültem az út szélére. Aztán rájöttem, hogy ki kéne gombolni a kabátomat, mert kibaszottul sütött a Nap.

Az élet megy tovább. Közhelyek. Az anyádúristenit Geoffrey, hogy nem bírsz eljönni a saját apád kinevezésére! Hát persze, hol érdekelne, hogy apád végre letett valamit az asztalra, és kapitány lett. Nem, neked tanulni kell az átoktörés szigorlatodra. Nem mintha, nem mennél át csuklóból te istenadata kölyök. Tanuljál csak, biztos jól jön az majd, mikor auror leszel. Hogy lehettem ilyen naiv? Persze, persze esett az a kurva eső, és riasztottak, hogy vészhelyzet. Muglimészárlás zajlik. Hányan vannak? Csak egyedül, de jobb lesz kiküldeni egy hármas egységet. Vállalom, Philippel meg Gordonnal. Jó? Jó. Indulás. És ahogy ott álltál a sok sikongó prostituált között nem tudtam mást csinálni csak védekezni, míg te eszelős vigyorral szórtad rám azokat az átkokat amiket nem is tudom hol tanulhattál. Láttam egy-két dolgot, de te még annál is undorítóbb voltál akkor. Az átkok pattogtak a pajzsainkról, és mikor a képembe röhögve dehoppanáltál én csak akkor láttam, hogy összeesett valaki. Hát persze, valami ismeretlen fekete nyaláb volt ami lerepült a Protegomról. Jól van vajon? Milyen szép haja van. Már-már vonz a bronza. Az nem lehet. Hisz ezek mind prostituáltak, maga meg azt mondta csak az enyém. Nem lehet, nem lehet, nem lehet, nem lehet.

Így volt drágám. Nem vagy a drágám, tudom. Igen, már több mint tíz éve. Aljas dolog volt tőlem, tudom. Nem kérem, hogy bocsáss meg. Nem is fogsz, így a legjobb. Válunk? Bizt.. Igazad van. Válunk. Az elvált kapitány, akinek a fia körözött bűnöző, és állítólag köze van a Nagyúrhoz. De legalább egyenes jellem. Azt mondják róla. Volt egy balesete bevetés közben, egy róla lepattant átok megölt egy muglit, de igazán nem az ő hibája, valamiért nagyon megviselte az öreget. De tényleg rendes ember, még részegnek se láttam! Soha! Nem is iszik, én úgy tudom.
Kell egy lakás. Eladó London olcsóbb szegletén? Glanville Road 21/b? Azt hiszem jó lesz. Milyen üres, mennyire nincsen szaga. Milyen jól esik a whisky. Senki se lát, így jól esik. Nem vagyok alkoholista, ne kérdezz ilyeneket. Minden este egy üveg lángnyelv, sőt csak akkor ha nappalos vagyok. Hova is tettem a gyújtót? Hol vannak a szivarjaim? Basszameg. Megint esik az a kurva eső.

Nem érti? Hogy a faszba nem lehet ezt érteni Cornelius? Kibaszottul nem fogom visszafogni a törvényt csak azért, mert maga úgy kívánja! Már egy ideje látom, hogy itt kavarja a szart, és tudja mit? Lehet, hogy nem vagyok olyan idős, mint maga, és kevesebbet éltem pár évvel, lehet, hogy főzeteket szedek, hogy fitten tartsam magam fizikálisan, de attól még az agyam nem tompult el annyira, hogy megtagadjam apám emlékét! Ne is várja! Inkább rohadjon meg ott ahol van az egész szarkeverő, puhaseggű bagázsával! Követelem a nyugdíjazásomat, hisz úgyis három évvel a korhatár fölött vagyok. Remélem nem sokáig olvashatok még magáról az újságban. Hát most nézzen ki! Álljon már el az a kurva eső!


         Jellem

Tisztességes ember, ha valamit mond az általában úgy is van. És mindig pontos, ezt ne felejtsd el! Jójó, de azért ő se egy ma született bárány! Nagyon agresszív is tud lenni, ha valami nem stimmel. Igazad van, tényleg elég durva. Emlékszel, mikor annak az újoncnak lekevert egy fülest? Ja igen, az hatalmas volt! Csak úgy visszhangzott tőle az aula. Látszik, hogy megnevelte az apja, rendes gyereket faragott belőle, lehet rá számítani. Na, azért álljunk csak meg! Múltkor is megkérte Hugo őt valamire, és mi lett a vége? Ordítozás. Szerintem igyekszik kimászni a felelősségek alól. Hagyjuk már! Csak pusztán nem bírja azt a tenyérbemászó képű hivatalnokat. Mi tagadás néha én is megütném ezeket a gazdag kéjenceket, de hát mi csak egyszerű közkatonák vagyunk, nem tehetünk ilyet, mint a kapitány! Szerinted neki számít a rang? Akkor is ugyanilyen hamar elvesztette a fejét, ha valami nem úgy ment, mint az igazság, mikor még csak zöldfülű volt! Igen, tényleg vannak problémái az indulatával, de láttad már a húga mellett? Egy aranyember, szinte teljesen meghunyászkodik és mindent csinál, amit az a csinos kis szőke kér. Nagyon szeretheti a családját. És a fia? Hát nem tudom, az már egy kicsit más tészta. Holstead hallotta egyszer beszélni kettejüket. Bernard már-már könyörgött neki, de az a szemtelen faképnél hagyta. És a felesége? Vele nagyon jól megvan! Otthon sürög-forog az asszony ő meg viszi haza a pénzt neki, hogy legyen miből sürögni-forogni, haha! Aranyos kis család az, csak az a Geoffrey a fekete folt. Szegény fószer, jól kicseszett vele az élet.



         Apróságok

mindig ||
apja
whisky (ha egyedül van)
szivar
tisztesség
becsület
Geoffrey
soha ||
önmaga
hazugság
kétszínűség
külföldiek
eső
dementorok ||  Apja halála előtti köhögőrohamára
mumus || Hogy Geoffrey is meghal.  
Edevis tükre ||  Apja büszke rá.
százfűlé-főzet ||  Keserű, torokmaró, állaga és színe olyan mintha kátrányba whiskyt öntöttünk volna
titkok ||
magát okolja Geoffrey hibáiért
otthoni italozásai
apja temetése után ellopta a sírból a koponyát, amit féltve őriz a házában egy mágikus széfben
rossz szokás ||
az otthoni italozás, a mindenholi masszív dohányzás
káromkodás  



         A család

apa || Ernest Rowe, 71 évesen halt meg, félvér kvibli
anya || Mathilda Rowe, 52 évesen halt meg, mugli
testvérek ||  Sally Rowe, 60 éves, sárvérű kvibli
családi állapot || elvált
állatok || -
 



         Külsőségek

magasság || 191 cm
tömeg || 78 kg
szemszín || kékes-szürkés
hajszín || ősz
különleges ismertetőjel || Szájában szivar, néha apja sétapálcája is vele tart.
kinézet || Általában egyszerű ruhákban és ballonkabátban jár. Magasnak mondható, és szikárnak. Csontjai megfeszítik a rajta húzódó bőrt, mivel nincsen rajta felesleg. Kora miatt már nem kéne teljesen fittnek lennie, de testmozgásokkal és néhány főzettel még mindig aurornak megfelelő erőnlétben van.
egészségi állapot || Alkoholista és nikotinfüggő, de tüdejét rendszeresen tisztítja egy főzet segítségével.


         A tudás

varázslói ismeretek || Jó párbajozónak bizonyul, bár inkább védekező varázslatokban és esetleges kontrákban jeleskedik, mint abszolút támadásban. Képzettsége okán a medimágia is megy neki alapfokon. Nem használ főbenjáró átkokat vagy fekete mágiát, a gyengék fegyverének tartja. Bájitalok készítését a Roxfort óta nem gyakorolta, de a mostani rezsim miatt kicsit paranoiddá vált, ezért próbál egyre több (eddig receptre kapott) főzetet házilag elkészíteni. Kisebb sikerekkel.
mugli képzettségek || Mugli világban nőtt fel, képes pálca nélkül is létezni. Tud főzni és autót vezetni is.
pálca típusa || 9 hüvelyk, magyal, sárkányszívizomhúr maggal
különlegesség || -



         Szerepjáték-példa

- Tessék? – apám összébb húzta magát. Nem akart válaszolni, és leordítani is fáradt volt. – Mindig ezt csinálod. – sértett gyerekként ültem ki a padkára, a rádióval együtt. Nem jött jól az adás, de emlékszem mindenre. Először Hitlerről beszéltek, és Sztálinról. Vége volt a háborúnak, örülni kell. Anya is azt mondta, hogy most már jobb lesz minden, persze eddig sem történt semmi különös szerinte, de most már tényleg jobb lesz minden. Nem vettem észre, hogy apám az ablakból figyelt. Csak meggondolatlanul dobáltam a köveket a gyepre és a járdára. Gondoltam úgyis eltakarítom mielőtt bemennék, ő meg úgyse áll fel a karosszékből.  A béketárgyalások elkezdődtek. Nem érdekel máshol mi van, itt legyen béke. Apa ne verjen meg többször, hanem öleljen, és mielőtt elmegy dolgozni szorítsa meg a jobbomat, a kalapját pedig néha tegye rám viccből, ahogy a szomszéd Brandonék is csinálják. Miért nem tudsz kedvesebb lenni apa? Tudom miért nem mondod el, úgyse érteném, gyerek vagyok még én az ilyenekhez, de nem is ígérgeted, hogy később elmondod. Nem is fogod, igaz? Nem szeretem a titkaidat. Ahogy azt se amikor olyan észrevétlenül nyitod ki az ajtót, és becsoszogsz mögém. Meghallottalak rögtön. Csak te veszed ilyen fájón a levegőt. Anya is mondta, hogy le kéne tenned már a dohányt. Engem is aggaszt néha. Hátrafordultam. Kár volt. Épp mondani akartál valamit, valami nagyot. Bíztatni, sok sikert kívánni valamihez. Elküldeni újságért, vagy bármi fontosat. Esetleg eljönni velem sétálni, megmutatni, hogy „Hé, McKenzie! Ide nézzen a fiamra.” „Hó, tiszta apja a gyerek, gratulálok hozzá!” Tudom, hogy ez történt volna, biztos vagyok benne! Gyerünk apa, mondd már ki! Látom rajtad, hogy ki akarod, ne nézd az eget, ne bámulj a messzibe ilyen összeráncolt fancsali képpel. Igaza van Martha néninek. Hallottam amikor mondta, hogy az öreg Ernest néha rosszabb, mint egy fonnyadt banán. Mikor lettél ilyen savanyú apa? De nem szabad ilyet mondani. Reménykedni kell, hisz látom, látom, hogy mindjárt megszólalsz. Nyílik a szád és… és, igen krákogsz egyet, bátorságot veszel, hogy kimondhasd: szeretlek, fiam! Én is apa! Én is!
- Hm… Már megint esni fog az a kurva eső.
         Egyéb

avialany||  Clint Eastwood
Naplózva

Már megint az a kurva eső.

Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2011. 12. 30. - 00:46:31 »
+5


Nagyon sajátosan oldottad meg a múltadat,
de egyetlen kérdést sem hagytál függőben;
rendkívül mély érzésű írást olvashattam, úgy érzem,
alaposan kitártad előttünk a karakter lelkét. Annyira szép volt!
Az SZJP-d pedig egy önálló egyperces. Gratulálok mindenhez!
Máris kapsz egy baglyot a gyakorlati eligazításról, s ezennel az ET-t ünnepélyesen



elfogadom!

Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ

Bernard Rowe
Eltávozott karakter
*****


nyugdíjas auror | vén farok.

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2011. 12. 30. - 09:18:04 »
0

Köszönöm szépen! Mosolyog
Naplózva

Már megint az a kurva eső.
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 03. 15. - 00:06:42
Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.