+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Fredy Vilative
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Fredy Vilative  (Megtekintve 1195 alkalommal)

Fredy Vilative
Eltávozott karakter
*****

Ötödéves hollóhátas

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 11. 28. - 21:09:30 »
0

Jelszó: "Hessberöpsi Tündemanca!"
Teljes név: Fredy Vilative
Becenév: Fred
Nem: Férfi
Születési hely, idő: London, 1980. Szept. 13.
Kor: 17 éves
Faj:  Ember
Vér: Félvér
Évfolyam: Ötödéves

A múlt

Egy 13-ai napon születtem, Londonban. Szüleim nagyon boldogok voltak, nem is hiába, már kerek 9 hónapja vártak rám. Édesanyám barna hajú kék szemű nő volt, amíg édesapám kócos hajú sötétbarna szemű férfiú, aki nem mellesleg varázsló volt. Édesapám is csak félvér varázsló volt, akár csak én. A nagyszüleim sajnálatos módon már meghaltak, mind a két ágon, ám apám elmondása szerint, az ő édesanyja varázsló volt, amíg apja mugli.  Az első jeleit varázsló tudásomnak, hat évesen mutattam. Éppen az idegesítő nagynénim látogatott meg, aki állandóan puszilgatott és annak érdekében, hogy varázsoljak mindig szekált, vagy épp tárgyakat dobott felém. Tanulva előző látogatásaiból, amint megérkezett felmentem a szobámba és azt tettettem, hogy alszom. Ám sajnos rövid idő múlva lebuktam, szüleim lehívtak a konyhába, hogy beszélgessünk. Elég dühös voltam, ezért kissé zavaró tényező lehettem. Végül a nagynénim megunta, hogy már kerek 30 perce beszélünk és még nem vágott hozzám semmit. Megfogta, az első dolgot, ami a keze ügyébe került és felém dobta. A szüleim és a vendégünk is meglepődött, amikor a szemem előtt állt meg a pohár és a nagynénim felé indult meg. A rokonom sajnos nem volt már olyan fürge, így a pohár telibe kapta az arcát. Szerencsére nem volt súlyos a sérülése, így apám pár perc alatt meggyógyította. Ezután nem láttam túl sokat az idegesítő rokont, melynek külön örültem. A varázserőmet a továbbiakban próbáltam kontrollálni, amikor szüleim nem látták, még próbáltam is mozgatni, vagy legalább széttörni csupán a varázserőmmel a tárgyakat.  Végül 10 éves kóromban megérkezett a levél, mely szerint felvettek a roxfortba,  nagyon örültem a felvételemnek. A vonatra a szüleimmel együtt mentem, a könnyes búcsúzás után egyedül léptem fel a kocsira. Úgy a vonatút közben alakulhatott ki bennem a valódi jellemem, amely egy sötét alakot rejtett magába, aki csak szükség esetén lép a középpontba. A vonatút során elgondolkodtam az eddigi életemen, nagyjából semmiben nem tűntem ki a varázslótársadalomból,főleg nem a félvérségemmel. A házasság, melyet szüleim rendeltek el nagyon nem tetszett, ezért úgy gondoltam, csak a sötétben megbújva élhetem le életemet. Nem szeretnék senkinek a lába alatt lenni és nem is akarok egy jelentős figura lenni, inkább csak egy erős, de mégis a háttérbe szoruló varázsló. Amint a vonat megállt az elsőévesek hajón közelítették meg a Roxfort Varázsló- és Boszorkányképző Szakiskolát. A beavatási ceremónia után egyből a hálószobák felé vettem az irányt. A szobában könyveimet lapozgatva tanultam, a szobatársaim igencsak meglepődtek, hogy tanulok, de engem nem érdekelt. A roxforti napjaimat, szinte mindig egyedül töltöttem, a nyári szünet alatt is inkább szobámba zárkóztam és tanultam. Az órákon az átlag felett teljesítettem, ám erőmmel nem éltem vissza. Az iskolában, mindig előre néző tekintettel csöndesen közlekedtem.  Minden normálisan ment volna, ha 14 éves koromban édesapám nem hoz egy vendéget. A vendég éppenséggel egy nemesi származású varázsló család sarja volt, hosszú szőke haja volt és nem utolsó sorban szép telt keblekkel rendelkezett. Apám azt mondta, hogy ő lesz a jövendőbeli feleségem, bár tetszett a hölgyemény ez a „spártai” mód mégsem tetszett. Édesapámmal hosszas veszekedésbe kezdtem a házassággal kapcsolatban, mindenképp azt akarta, hogy boszorkányhoz menjek feleségül ez nekem nagyon nem tetszett. Talán első és egyetlen veszekedésem volt édesapámmal, melynek a végeredménye az lett, hogy az eljegyzést állítólag felbontották. Bár tudtam, hogy a családom nem tett le ilyen könnyen a dologról, nyilván csak arra várnak, hogy felismerjem, hogy mégis jobb lenne vele összeházasodni. Az eset után egy ideig nem nagyon beszéltem szüleimmel, inkább magamba fordulva próbálgattam varázserőmet. Pár héttel utána, már minden ugyanúgy volt, mint régen. Leszámítva azt, hogy jóval többet gyakoroltam. Most éppen az ötödik évemet töltöm a Roxfortban …

Jellem: Visszahúzódó sötét alak, aki csakis ha nagy szükség van rá, akkor lép ki a fényre. Utálja, ha valamit megparancsolnak neki(ez alól kivételt képez, ha órán ad parancsot neki egy tanár.), emiatt még ha kedvére való a dolog is nem teszi meg. Nem fél erőszakot alkalmazni, de általában békés. Gyorsan mozog a keze és ismer egy-két varázslatot. Erős személyiség, aki ha kitűz egy célt nehezen lehet megállítani.

Apróságok
Mindig: - Édességek
Alvás
Gyakorlás
Tanulás
Olvasás

Soha: - Parancsolgatás
Kvidiccsezés
Barátkozás
Ismerkedés idegenekkel
Beszélgetés bárkivel

Dementorok: Az időszak, amikor a nagynénim még terrorizált,avval hogy varázsoljak.
Mumus: A jövendőbelije, aki egy évvel alatta tanul.
Titkok: 1. A házasság, melyről senkinek nem beszél.
2.A szüleivel való kapcsolata.
3.Hogy fél a nagynénjétől, akivel már évek óta nem, találkozott.
4.Valójában fél, hogy kommunikálás közben valami olyat mond, amit nem kéne. Ezért menekül a könyveibe.
5.Nagy varázsló szeretne lenni, hogy bebizonyítsa apjának nem számít, hogy milyen a vér.

Rossz szokás:  /Előre szólok, hosszú/ Erősen antiszociális, gyakran emberkerülő, nagyon undok és akaratos. Szűkszavú erős jellem … és még sok minden.

A család
Apa: Gregor Vilative
Anya: Gerthrud Bastille
Testvér: -
Családi állapot: A titkos házasság.
Állatok:-
(K)Egyetlen nagynénim: Ervinath Vilative /Szintén félvér varázsló./


Külsőségek:
Magasság: 195 cm
Tömeg: 65 kg
Rassz:: Európai
Szemszín: Zöldeskék
Hajszín: Barna
Különleges ismertetőjel: Nincs.
Kinézet: Ha ránézünk, a túl korán felnőtt embert látjuk, aki mindig komor. Ritka alkalom mosolyogni látni. Az átlagosnál magasabb, hosszú barna haja van, mely bajt jósló szemeit nem takarja el. A testalkata nem túl izmos, a ruhái a megszokott varázslói talárban kimerülnek.
Egészség állapot:  Egészséges.
Varázsló ismeretek: SVKból, átváltoztatástanból, bájitaltanból,és bűbájtanból nagyon jó vagyok, de gyógynövénytanból is elfogadható feletti szinten teljesítek. Minden másból szinte elfogadhatatlan, az állatok félnek tőlem a kisugárzásom miatt. A jövőben nem  bízom, a csillagokat pedig még alvás előtt se nézegetném. A múlt sem érdekelt, ugyanúgy mint a jövő.
Mugli képzettségek: Nincs, édesapám meggyőzte anyámat, hogy nem kell az nekem. Végül nem írattak be mugli iskolába … A szüleim ezen hónapokon keresztül veszekedtek, végül apám nyerte meg a csatát.
Pálca típusa:8 és fél hüvelyk, tiszafa pálca a magja pedig sárkányszívizomhúr.
Különlegesség: Nincs.
Szerepjáték példa:

Ami kimaradt a múltból

A negyedik évem kezdtem meg a Roxfortban, sikerült egy teljesen üres helyet találnom. Már három órája egyedül üldögéltem, mikor egy lány nyitott be. Amint megláttam ki az, rögtön elbújtam a könyvem mögé.
Öhh.. Helló! A nevem Rosmerta Trellyg, aranyvérű varázsló vagyok! Véletlenül nem láttál egy békát, az egyik ügyetlen barátnőm elhagyta.
 Helló! A nevem … - Majd kihagytam egy kis szünetet, mivel gondolkodtam egy álnéven. Hogyha a jövendőbelimnek a rendes nevemen mutatkozok be, biztos megtudja ki vagyok és a hátralévő hat évben nem hagy békén. - John Durmer, a rokonságomban nincs varázsló. Sajnálom de nem láttam sehol sem békát. - Mondtam, majd fogaimat összeszorítva vártam a válaszát.
Értem … - Mondta, majd végigmért engemet, talán a magasságom miatt kicsit gyanakodhat ...- mégis mit olvasol? - Kérdezte tőlem, mire én majdnem beugrottam. A célja nyilván az volt, hogy a menedékként szolgáló könyvet megfordítsam, hogy eltudjam olvasni a címét. Szerencsére még éppen emlékeztem, hogy a „Vérfarkasok és kentaurok” című könyvet nézegettem.
 A vérfarkasok és kentaurok … de inkább csak nézegetem, nem nagyon szeretem a misztikus lényeket...  - Majd ismételten vártam a reakcióját.
Rendben, remélem még találkozunk! - Mondta mosolyogva, majd kinyitotta az ajtót és távozott. Amint kilépett az ajtón könyvemet leeresztettem és kifújtam magam. Újabb ajtónyitódás,  ám most nem sikerült időben magam elé tenni a könyvet, így lebuktam. Rosmerta rögtön „letámadott”. Azóta, szinte minden nap találkozom vele, olyan mint egy fantom, amit nem tudok lerázni …

Egyéb: Talán az állandóan feltűnő Rosmerta egy NJK lehetne, de nem sűrűn fogom használni... várom a jelentkezőket, hogy valaki irányítsa helyettem .. ^^
Naplózva

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2009. 11. 28. - 23:52:39 »
0

Légy üdvözölve a honlapon!


Nyolcéves korodban az apád hazavitt neked egy nagymellű nőt, hogy ő lesz majd a feleséged? És te NYOLCÉVESEN vitatkoztál vele a házasságról? Vigyorog
Nem a mozdonyra szállsz fel, hanem a kocsikba, ahol az utasok ülnek.
Ha állandóan tanulsz, annak mégiscsak van valami célja, minek tennéd, ha nem akarsz nagy varázsló lenni? Pótcselekvés? Valld be, hogy igazából félsz az emberekkel kommunikálni, és ezért menekülsz a könyveidbe. Men? *a macska amatőr pszichológus*
A dementor az előtörténethez képest (hogy kerüli a szüleit) kicsit furcsa.
A kinézet mintha nem a kinézetről szólna.
Varázslói ismeretek: vagyok vagyok vagyok.
Mugli képzettség hogyhogy nincs, ha félvér vagy és annak is neveltek? Járnod kellett iskolába. Vagy ha nem, magyarázd meg, miért ment bele az anyád.
Ja és a nagynéni honnan tud a varázsvilágról?

Nézd át az előtörténetet, ahol kell, gondolkozz el és javíts!

Addig is üdvözöl:  
Draco Malfoy, a Lustamacskaisten földi helytartója  
segédstafftag     
Naplózva

Fredy Vilative
Eltávozott karakter
*****

Ötödéves hollóhátas

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2009. 11. 29. - 08:27:33 »
0

A hibáimat javítottam, ha egséb hiba is felmerülne, vagy ha még mindig nem stimmelne valami, akkor szóljatok és megpróbálom javítani ...
Naplózva

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2009. 11. 29. - 12:10:38 »
0

Szia!

Szépen javítottad a hibáidat, bár egy apró elírást még találtam:
"azt akarta, hogy boszorkányhoz menjek feleségül"

De ettől eltekintve az előtörténetedet
elfogadom,

Házad pedig a
Hollóhát!

Ha gondjaid vannak az avatarral, fordulj bizalommal Pictorunkhoz, James Wolfhoz, és akkor Moirától kölcsönözve:
Fakultatív tantárgyak
Népszámlálás
Avatarfoglalás.

D. M.
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2019. 01. 03. - 13:02:52
Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.