+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Cynthia Taylor
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Cynthia Taylor  (Megtekintve 1375 alkalommal)

Cynthia Taylor
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 07. 10. - 23:26:15 »
0

CYNTHIA TAYLOR


          alapok

jelszó A Reggeli Próféta úgyis világgá kürtölte
teljes név || Cynthia Taylor
becenév || Cynthia
nem || nő
születési hely, idő || London, 1980.június 18.
kor || 17
faj || ember
vér || arany
évfolyam || 6. évfolyam


          a múlt

1980.június 18-án születtem Londonban. Édesanyám Rosalie Taylor a Mágiaügyi Minisztériumban dolgozik. Édesapám, Jason Taylor. Sajnos testvérem nincs, bár mindig szerettem volna egy kis húgot, akit sok mindenre meg tudnék tanítani, és gondoskodhatok is tudnék róla anyukám távollétében.
De nem baj. Remek életünk volt hárman. Rengeteget kirándultunk nyaranként és még egyszer el is mentünk a Kvidics Világkupára.
A boldog családi életünket a tavalyi év gerincbe törte. Édesapám meghalt és ez nagy traumaként érte az egész családot. Főleg engem és az édesanyámat. Az iskolában is csak édesapámon járt az eszem, meg azon, aki megölte. Az édesapámnak volt az ellensége, aki meg akarta ölni, de arról sosem beszélt, hogy ki és, hogy miért. Mindig azt hittük csak fenyegetőzik az alak. Apa mindig azt adta be alibinek, hogy tárgyalásra kell mennie, de titokban a gyilkosával járt el valahova. De azt, hogy miért és hova nem tudjuk a mai napig. Ez is csak utólag derült ki.Apa sohasem mesélt, hogy milyen tárgyalásokra megy, se azt hogy hova. Mivel anyával abban az időben sokat veszekedett, édesanyám rá sem kérdezett.
Sokat gondolkodtam ezen, és arra jutottam biztos egy mocskos halálfaló volt. Rühellem őket! Egytől-egyig az Azkabanba valók! Tudjuk ki csatlósai, akik a sárvérűekre vadásznak.
Anyuval nem osztottam meg felvetésemet. Úgy sem változtatott volna a tényen, hogy apa elhunyt. Anya nem tudom, hogy vélekedik Tudjuk kiről. Szerintem ő maga se tudja. Apa halála óta eléggé szétszórt, és sosem kérdeztem rá igazán. De feltevésem, hogy nem a szíve csücskei.
A nagyszüleim, abban értenek egyet Tudjuk kivel, hogy a sárvérűek nem is mágusok. Szerintem ez ostoba gondolkozási mód, hisz bennük is meg van a varázserő, mint akármelyik fél- vagy aranyvérűben.
Sosem említjük aput. Túl fájdalmas nekünk belegondolni, mi lett volna ha. Próbáltuk tovább élni az életünket ketten. A tragédia által még közelebb kerültünk egymáshoz, mit valaha. Nem akarok… nem tudok beszélni most erről… Mesélek inkább a roxforti-éveimről.

Az első négy évem remekül telt. A roxforti levelem megérkezése nagy esemény volt a családomban, hisz a Roxfort a legjobb angol boszorkány- és varázslóképző szakiskola.
A bevásárlókörútunkon, amit az Abszol úton ejtettünk meg, kaptam meg a gyönyörű vadgesztenye pálcám és a fekete cicusomat. A macsekot, Vattá-nak neveztem el. A pálcámmal, meg különösen finomat bánok.
Természetesen, mint minden roxforti diák én is tudtam, hogy az iskolán belül vannak házak. Mikor a nevemet mondták izgatottan mentem ki és reménykedtem, hogy a grifffendélbe osztanak, ugyan úgy mint anyut.
Miután kimondták a ház nevét, egy asztalnyi diák kiáltott fel.
Az iskolában szinte azonnal meg ismerkedtem Barbara Kenneth-hel, akivel azóta is legjobb barátnők vagyunk. Emlékszem, még ő segített az első hetekben megkeresni a tantermeket.
Sok barátot szereztem a többi tanévem során. A szerelmi életem is nagyon jól alakult, mert harmadikban jártam Edward Green-nel. Rettentőe szerettem, mindent megtettem volna érte. Sajnálatosan egy év múlva szakítottunk, de nem bánom, hiszen békésen váltunk el. Emellett a jegyeim is megfelelőek voltak.
A negyedik évben megrendezték a Trimágus Tusát. Nagyon érdekes volt, csak kár, hogy nem indulhattam, mert csak tizenhét év felett lehetett. Pedig Harry Potter játszhatott. Nem bántam végül is, mert bírom Harry-t, néha egyszer-egyszer beszélgetünk, ha összefutunk, és teljes mértékben egyet értek vele Tudjuk kivel kapcsolatban.
Az RBF-évem szörnyű volt. Egyrészt a családi tragédia miatt, másrészt agyon hajtottam magam, mert nem akartam bukni az RBF-en. Így a gyűlölt tanulás győzött, s muszáj volt tanulnom.
A nehéz időt átvészelve, most itt vagyok, épen, egészségesen, sok igaz baráttal.


          jellem

Cynthiá-nak rengeteg barátja van, de legtöbbet mégis csak Barbara Kenneth-hel látható. Nagyon barátságos, tele van életkedvvel, néha ha bepörög, túlságosan is pattog.
Ha viszont elkeseredik, több óráig vigasztalják, míg újra életerőre kap.

          apróságok[

mindig || csokibéka, bűbájtan, Barbi, mágia, balhé
soha || halálfalók, Perselus Piton, tök lé, fülviasz ízű    drazsé,dementorok
dementorok || Édesapja holtan rogy össze a szőnyegen.
mumus || vámpír
titkok ||
1. kéthetente,este lejárok Roxmortsba, a Három seprűbe Barbiékkal.
2. a konyhára szoktam lejárni néha enni
3. epilepsziára gyógyszert szedek
rossz szokás a vértől elájulok

          a család

apa || Jason Taylor; 40; aranyvérű, meghalt
anya || Rosalie Taylor; 39, aranyvérű
testvérek ||  -
családi állapot || egyedül mint a kisujjam ^^ 
állatok || macska


          külsőségek

magasság || 167cm
tömeg || 58kg
rassz || európai
szemszín || barna
hajszín || sötétbarna
különleges ismertetőjel || nincs
kinézet || Hosszú göndör barna haját általában kibontva hordja, szeme (mások elmondása szerint) gyönyörű, általában Barbara Kenneth társaságában található meg.
egészségi állapot || epilepsziája van, de titkolja

          a tudás

varázslói ismeretek || Minden tantárgyból „V”-t kaptam RBF-vizsgáimon. Kedvenc tantárgyam a bűbájtan. Bimba professzor a legjobb tanár a világon szerintem. Nagyon jól tanít, és rendesen el lehet vele beszélgetni ^^ Egy inkarnálódott patrónust létre tudok hozni, hattyú formájában.
mugli képzettségek || nincs
pálca típusa || 11 hüvelyk, vadgesztenye, főnix tollal
különlegesség || nagyon finoman kezeli a pálcát

          szerepjáték-példa

Augusztus vége. A mai nap rettentően meleg, simán lehetne egy döglesztő júliusi nap is.
Épp az étkezőben ülünk anyával. Apa már elment egy tárgyalásra.
- Kérsz kakaót édesem?- kérdezi tőlem anya, miközben keni a vajas kenyerem.
- Kérek szépen anya!
- Reggel mindig kell a friss tej, és ugye a kakaó bele se árt?- kérdezte és huncutul rám kacsintott. Azzal elém tolta a tányérom, s a poharam. Én pedig jóízűen elkezdtem falatozni.
BAMM.
Az ablakot betörte valami. Az üveg csörömpölésére, felkaptam a fejem, anyu pedig ijedten rohant az ablak hoz. Kíváncsian néztem vajon mi lehet az. Egy elég öreg bagoly repül be a csukott ablakon. Megkönnyebbültem, hisz biztos valami a minisztériumból, mert ugye anyu ott dolgozik. Egy fél percbe sem telt bele, míg anyu egy papírdarabbal a kezében magához rántott és szorosan átölelt:
- Kicsim! Felvettek a Roxfortba!- örvendezett.
Kellett egy kis idő, míg felfogtam mi is történt. Egész nyáron ezt vártam. Mióta megmutatkozott a képességeim azóta. És itt van a levél. Megyek a Roxfortba… én… Oly nagy boldogság töltött el, hogy majdnem elájultam.
Anyu addigra míg én felfogtam mi is van elengedett, de én ismét a nyakába ugrottam.
- Anyu felvettek a Roxfortba! Felvettek!- kiáltoztam boldogan- Én is fogok varázsolni a többi gyerekkel! Anyu örülsz?
- Mi az hogy, édesem, mi az hogy!- felelte anyu fülig érő szájjal- Menj szépen és írd meg Selena néninek!
- Remélem én is griffendéles leszek, mint te anyu!- majd elrohantam a szobámba, hogy levelet írjak nem csak a nagynénémnek, az összes családtagomnak. Mindenki tudja meg, hogy igen, engem felvettek a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolába.
Tűkön ülve vártam a szeptembert, hogy megismerkedhessek a tanárokkal, a diákokkal és rengeteg új bűbájjal.

          egyéb

remélem jó lesz^^
Naplózva

Cynthia Taylor

Susan S. Scott
Eltávozott karakter.
*****


Ötödéves, Prefi

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2009. 07. 11. - 04:05:17 »
0

Helló!

Egyelőre az előtörit nem fogadom el.

Mert:

Az múlt részt lécci bővítsd ki! Mind a múltaddal, mind, az iskolai éveiddel, milyen elképzeléseid vannak a Sötét Nagyúrral kapcsolatban, aki sejtelmes beszélgetések alapján visszatért?. Isemred e Harry-t és mi a vélemény róla és a trióról??!

Bővítsd ki a jellemed és az SZJ- példád, aztán meglesem ismét.

U.i. : Kaptál egy Pm-et!
Naplózva

Cynthia Taylor
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2009. 07. 11. - 10:32:30 »
0

Kijavítottam remélem jó lesz.
Naplózva

Cynthia Taylor

Susan S. Scott
Eltávozott karakter.
*****


Ötödéves, Prefi

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2009. 07. 15. - 22:07:32 »
0

Az előtöri elfogadva :D


Házad a


HUGRABUG




Fogalald le az avatarod, ha még nem tetted meg, jelentkezz a népszámlálásnál, és a fakultatív tárgyaknál. És érezd jól magad az oldalon! :D
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 04. 08. - 01:37:38
Az oldal 0.12 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.