+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Wade Smith
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Wade Smith  (Megtekintve 1859 alkalommal)

Wade Smith
Eltávozott karakter
*****

Hetedéves Hős Lovag

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 05. 03. - 23:13:05 »
0

        
Wade Smith


alapok

jelszó || "Napfény, pitypang, kenderspárga, legyen ez a patkány sárga!"
teljes név || Wade Smith
becenév || Wade
nem || férfi
születési hely, idő || London; 1981. Június 12.
kor || 16
faj || ember
vér || félvér
évfolyam || 6.


          a múlt

Wade Smith Londonban született 1981. június 12-én. Apja Victor Smith aranyvérű auror volt, anyja pedig a mugli származású Elizabeth Wayne. Victor a roxfortba járt és itt barátságot kötött Alexander Wayne-el. Alexander mugli családból származott. Az egyik nyáron Victor meglátogatta Alexandert a mugli otthonában és megismerte a kishúgát, Elizabeth-et. Ekkor még csak negyedévesek voltak, és Elizabeth két évvel fiatalabb volt náluk. Habár Alexander Szülei a fiút elengedték a Roxfortba a lányt már viszont nem. Nagyon féltették Elizabeth-et, és ez vezetett ide, valamint a fiukat is furcsának tartották egy kissé amióta Roxfortba járt. A lány első pillantásra beleszeretett Victorba, de a fiú nem viszonozta ezeket az érzéseket, még.

Két éven keresztül minden nyáron találkoztak és  úgy tűnt hogy a lány már feladta a vágyait, de a következő találkozásuk a kviddics világkupa döntőjén történt. Ezalatt a két fiatal nagyon összemelegedtek ahogy ez az ő korukban lévőknél szokás, és egymásba szerettek. Később mindig keresték az alkalmat hogy találkozhassanak, ezt viszont, sajnos sem a lány sem pedig a fiú szülei nem tartották jó szemmel. Victornak megtiltották, hogy újra találkozzon Elizabeth-el, de ő nem törődött a következményekkel és miután befejezte a Roxforti tanulmányait, aurori továbbképzésre ment és a minisztériumnak dolgozott és kereste a lány társaságát.
Ezek közben Victor és Elizabeth összeköltöztek. Hamarosan megszületett első gyermekük, egyetlen fiuk, Wade, akit sajnálatos körülmények miatt nem követett még egy gyermek. Mugli kórházban látta meg a kis Wade először a napvilágot. Ezt az apja nem nézte jó szemmel, de  mivel nem volt ott a fia születésénél, mert ekkoriban aurori tevékenységei elszólították Voldemort nagyúr ellen, nem tehetett ez ellen semmit. Valamint Elizabeth teljes mértékben megbízott a mugli orvostudományban.  Lány megszokásai miatt a mugli dolgokat nem vetették meg, sőt Victor nem is gondolta volna hogy mágia nélkül is lehet így élni és ilyen dolgokat csinálni mint a muglik, így hamar megbékélt a tudattal, hogy fia még is mugli kórházban vette első lélegzetét. Gyakran jártak el footballmérkőzésekre, mivel a házuk is a Stramfod Bridge stadion mellett volt.
Hiába született meg az ifjú Wade, Mr. Smith, nem nagyon tudott a családjával foglalkozni, hála a Sötét Nagyúrnak, de aztán megoldódott minden. A sötét nagyúr erejét vesztette, hála egy csecsemőnek.
Teltek az évek és Wade egyre nagyobb lett. Az anyja kérésére elemi iskolába járt, és a szülők remélték hogy egyszer a Wadeből is Roxfortos diák lesz.
Az ifjú Smith általános iskolába járt, és már 9 éves volt, amikor történt egy tragédia. Wade épp edzésen volt és az anyja ment érte, hogy elhozza az iskolából. Besötétedett és a hazafelé vezető úton, rájuk támadt egy rabló. Ő csak a tárcát akarta elvinni, de Elizabeth megijedt és sikoltozott, valamint ellenkezett, ezért elvesztette a rabló az önkontrollját és leszúrta. Wade halálra rémül és végignézte ahogy a rabló elfut, valamint azt, hogy az édesanyja elvérzik. A legszörnyűbb rémálmában sem gondolt volna erre. Félt és nem tudta mit tegyen csak ráborult az anyukájára és sírt. Körül-belül fél óra múlva találta rájuk egy rendőr, aki a nőért kihívta a mentőt, de sajnos Elizabethen már nem tudtak segíteni, a fiatal nő elhunyt.

Ezt az esetet a férj sem tudta feldolgozni. Álomba illő életük volt és most mindennek vége. Victor ezután valamilyen módon felkereste a gyilkost hogy megbosszulja szeretett felesége halálát. A gyilkos nem volt egyedül és Victor végzett mind a négy emberrel, akik ott voltak. Kegyetlenül megölte őket nem számolva a következménnyel, és nem törődve fiával. Természetesen nem úszta meg, és az aurorok elkapták, és  tettéért börtönbe zárták. Az Azkabanba került, nem is kevés időre. Wade, Alexander nagybátyjához és annak családjához került. Teljesen magába roskadt és nem beszélt senkivel, alig evett és nem törődött semmivel.

De az eset után alig pár héttel feltűnt William Smith, Victor bátyja. Egyesek azt mondták róla hogy sötét mágiával foglalkozik, és talán a Nagyúr egyik híve, de nem volt semmi ilyenről szó. Csupán csak az elvei mások voltak, mint a többi varászlónak. Alexander nem akarta engedni a fiút, ám mégis belátta hogy talán jobb helye lesz a másik nagybátyjánál, csak azt nem értette, hogy ha kitagadták még Victort is akkor a fiát miért veszik pártfogásukba? Ez soha sem derült ki, ám Wade egy új apát talált Williamben. A nagybácsinak nem volt gyereke és egyedül élet egy kastélyban, egyetlen társasága egy házi manó, Fipu volt. A fiú egy kis idő elteltével újra beszélt és minden kezdett a rendes kerékvágásba állni, csak furcsa volt számára mugli dolgokkal foglalkozni.

A szomszédos telken egy kislány élt az szüleivel. Nem voltak gazdagok, egy elég kis házban éltek, és az öreg nem szívlelte a szomszédját, azonban a gyerekek találkoztak és együtt játszottak. Egy elválaszthatatlan kötelék szövődött kettejük között.  Azonban Anna testvérei zaklatták és piszkálták őket, ha együtt voltak. Annának volt egy jóval idősebb testvére, aki a Roxfortban harmad éves volt és gyakran szemétkedett Wade-el, akiben ezek a tettek, mély nyomot hagytak és nem feledte el azt, ami akkor történt. Többször is megalázták, de a lány iránti szeretete mindig arra ösztökélte hogy ismét próbálja meg a dolgokat elölről. Szerencsére ezekről nem tudott William, mert valószínűleg ha megtudta volna akkor az egész szomszédság elég nagy baja kerülhetett volna.

Wade egy évvel idősebb volt mint Anna és amikor betöltötte a tizenegy éves kort levelet kapott. Felvételit nyert a Roxfort Boszorkány és Varászló képző iskolájába. A nagybátyja örömmel fogadta a hírt ám Wade nem akart elmenni, ő itt akart maradni a szeretett Williammal és Annával, de mennie kellett. Nem tudta hogy ez áldás-e vagy átok mivel nem akarta itt hagyni a családját és szeretteit, de ő is érezte hogyha elmegy, akkor az lesz a leghasznosabb.
Hamarosan elérkezett a szeptember és a kezdés. Nagyon feszülten várta, hogy a vonat elvigye őt Roxfortba ahol remélhetőleg varázsló lesz. Nagyon tetszett neki az iskola, és sok barátra lelt itt. Elég jó tanuló volt, de a barátai fontosabbak voltak, mint a tanulás. Néha amikor a felsőbb évesek, más házból való diákok szívatták a társait, akkor ő mindig közbe lépett és kiárt értük bátran. Volt amikor csúnyán ellátták a baját, de ő soha sem bánta. Szerinte ez nem volt hiábavaló, egy barátért mindent. Ezért ráaggatták azt a nevet hogy Angyal, mivel ilyen önfeláldozó.
Az első évben sok ellenséget is szerzett. Nem volt ekkor még kedvenc tanára, de az igazgató úr tekintélye és ereje, valamint jószívűsége példát mutatott Wade-nek. Később Lupin professzor volt a kedvenc tanára, majd pedig Rémszem Mordon. Azért kedvelte a vén aurort, mert tüzet látott benne. Olyan tüzet, amilyen benne is volt. Mordon bármit megtett, hogy a sötétség ellen küzdjön és ez felemésztette a lelkét.
Ismerte a Nagyúr Legyőzőjét Harry Pottert. Ismeretséget kötött vele a kviddics kapcsán. Wade imádta a kviddicset. Harry-t tisztelte mert ő is egy áldozat volt, aki teljesen más szerepet akart. Ez nagyon felületes gondolat, de látta Harry-n akárhányszor a szemébe nézett hogy, az ő sorsa kényszer és menekülnie kell a kötelessége elől, főleg úgy hogy visszatért a Sötét Nagyúr. Wade nem félt kimondani a Voldemort nevet, ami gyakran idegesítette a társait. Azért is akart Auror lenni, mert az olyan embereket mint Harry meg tudná védeni, és a gonosz ellen harcolhatna. A gonosz amely felemészt mindent.

A Roxfortos tanulmányai ellenére szerette Annát. Ez még mindig gyerekszerelem volt, azonban amint Anna is a Roxfortba járt megváltozott minden. Egyre komolyodott a kapcsolatuk és az évek alatt a gyerekszerelemből igazi, szerelem lett. Mind a ketten őrülten szerették egymást. Már Wade befejezte a negyedévet és Anna a harmadikat mikor egy nyáron, kint seprűvel repültek és szórakoztak a Smith birtok melletti erdő szélén. Már kezdett beesteledni, de őket ez nem érdekelte, azonban Anna apja elküldte az egyik fiát hogy vigye haza a lányt. Shon (Anna bátyja) azonban amikor meglátta őket kint repülni, úgy gondolta nem hagyja ki a lehetőséget, hogy belekössön Wade-be, és váratlanul neki akart menni, azonban a fiú észrevette és kitért előle. Shon a húgának ment neki, akit letaszított a seprűről. Jó néhány
métert esett, és mikor földet ért eltört a lába. Mind a két fiú leszállt a sérülthöz. Mind a kettőt elfogta a gyűlölet egymás iránt, és végül Shon rátámadt Wade-re. Ekkor azonban valami furcsa dolgot halottak az erőből, majd néhány pillanat múlva szemük elé került a furcsa zaj okozója is.

Egy acromantula volt a szemük előtt. Egy kifejlett példány. Wade halott néhány történetet, hogy a szomszéd egy kis acromantulát eresztett el a kertben és még szerencse hogy nem hozott neki nőstényt. Wade menthette volna az életét, de nem tette. Szembe szállt vele. Nem volt valami sok esélye, de nem futamodott meg. A nagybátyja mentette meg, ő még életben volt, és a vállát érte csak hatalmas sérülés, azonban a két másik gyermek az acromantula áldozata lett. Wade látta a halálukat és a sérülése soha sem gyógyult be, sem lélekben, sem pedig testileg. Mindig a felső testét fog viselni egy csapásnyomot, és ez emlékezteti arra, hogy mire vezet a hatalmas kötöttség, de nem bánta meg azt, hogy nem menekült el. Egyedül azért hibáztatta magát mert kitért a seprű elől és nem neki tört el a lába. Ha ő töri el valamilyét akkor ő valószínűleg már nem élne, de Anna és a testvére igen. Mára már Wade hatodéves. Nem tudja hogy mi vár rá, de bátran néz szembe a jövőjével.


          jellem
Wade egy illedelmes jóképű úriember. A lányok kedvence, azonban ő fél az elkötelezettségtől és a ragaszkodástól. Kétszer halt meg a szeme előtt az a két ember akik a legfontosabbak voltak számára a világon. Ezek az emlékek örökké mély nyomot hagytak a fiúban, és ezt szinte soha sem lesz képes feldolgozni.
A barátai mindig számíthatnak rá. Rendkívül jó barát és romantikus lélek, valamint bátor. A lányokért bármit megtesz azonban még nem heverte ki Anna elvesztését. Mély pont ez számára. Rejtélyes és titokzatos, hiába jó barát még a legjobb barátai is csak a történetéről annyit tudnak amennyit a Reggeli Próféta leközölt. Az esetek óta azonban Wade kissé komolyabb lett. A barátai Anygalnak hívják, mert mindig másokat óv és másokkal törődik, jobban is mint saját magával. A barátai néha már nem is bátornak hanem vakmerőnek nevezik, de az számít igazán hogy soha sem hagy cserben senkit és jó vezető. A nagybátyja sokat edzett vele és kiváló párbajozónak tanította. Wade nem veti meg a mugli dolgokat mivel sokáig köztük nevelkedett és kapcsolatot tartja még mindig az anyai rokonokkal. Az anyjától megtanult zongorázni és ahányszor zongoraszót hall az édesanyja jut eszébe.

          apróságok
mindig ||
× barátok
× kviddics
× összetartás
× lányok
× párbaj

soha ||
× félelem
× elkötelezettség
× igazságtalanság
× csalódás
× rasszizmus (muglik és az aranyvérűekre értve)

dementorok || Látja ahogy az anyját megölik...
mumus || A mumus Wade alakját veszi majd pedig egy acromantula lesz.

titkok ||
× Nagyon rejtélyes a múltjával kapcsolatban
× Szereti a muglifootballt.
× Fél az elkötelezettségtől

rossz szokás ||

× sokat titkolózik
× gyakran vált új barátnőt

          a család

apa || Victor Smith; 45; (elhunyt)
anya || Elizabeth Wayne (elhunyt)
nevelő I I William Smith; 48
testvérek ||  nincs
családi állapot || egyedülálló
állatok || Will, bagoly


          külsőségek

magasság || 188 cm
tömeg || 70 kg
rassz || európai
szemszín || barna
hajszín || barna
különleges ismertetőjel || vállán egy acramantula okozta vágásnak a hege van
kinézet || Jóképű fiatal srác, aki a lányok kedvence. Ápolt ám mégis tekintélyes a megjelenése.
egészségi állapot || egészséges

          a tudás

varázslói ismeretek || A hat évben megszerzett tudás valamint gyakran olvasott mágiakönyveket amikből sok tudást merített és a nagybátyja révén sokat párbajozik. Kedvenc tantárgya: sötét varázslatok kivédése RBF-je már megvan.
patrónus I I Tigris
mugli képzettségek || zongorázni és gitározni is tud, valamint elég jó szintem footballozik
pálca típusa || 12 hüvelyk; főnixroll; tölgy
különlegesség || szeret és tud párbajozni, ebben felülmúlja a korosztályát

          szerepjáték-példa
Ott álltam. A kezemben ott volt a pálcám, előttem pedig itt hevert Shon és Anna. Shon lefegyverezve Anna viszont súlyos sérüléssel fekszik a földön. Eltört a lába és sírt. Nagyon fájó volt őt sírni hallani, de reméltem hogy jó leckét kapott az az elmebeteg Shon. Ha még egyszer bántja Annát akkor esküszöm nagyon megbánja. Most pedig el kellene mennem értesíteni valakit az esetről. Igen az lesz a legjobb, de nem akarom magára hagyni Annát, főleg itt az erdő szélén. Anna sírt és közben valami olyasmit hallottam tőle hogy ne menj el. Az eszem ágában sem volt az most már hogy elmenjek. Lehajoltam Annához és átöleltem.
-Ne sírj. Minden rendbe fog jönni, nem hagylak el. Ne sírj. Itt maradok.
Ekkor az jutott eszembe hogyha lenyugodott Shon akkor hozzon ő segítséget. Épp mikor mondani akartam neki és kiszabadítani abból a béklyóból amit az én jóvoltamból kapott valami zajt hallottam. Valami nagyon furcsa zajt. Az erődből jött. Hallottam ahogy recsegnek valami alatt a földön lévő ágak. Valaki vagy valami közeledett felém. Félelem kapott el, de nem mertem szólni nehogy Anna is megijedjen aki ezt észre sem vette. Pillanatokon belül félelem lett úrrá rajtam mivel előttem termett egy hatalmas acomantula. Nem tudtam hogy hogy került ide, de el állt a lélegzetem is. Hallottam történeteket miszerint a szomszéd annak idején egy kis arcomantulát engedett el az erdőben, de nem hittem hogy igaz is. Most találkoztam ilyen szörnnyel először életemben. Anna sikított én pedig megijedve álltam ott. A földbe gyökerezett a lábam. De az a bestia nem felém tartott hanem Anna felé. Muszáj tennem valamit, nem történhet az ami édesanyámmal is megtörtént. Elfuthattam volna, de nem tettem, erőt vettem magamon és mielőtt odaért volna a Lumos maxima búbját idéztem meg hogy elzavarjam ezt a dögöt. De ez a dög ekkor pár pillantás alatt már mellettem volt és a csápját a vállamba vágta. Tudtam hogy végem, de nem féltem ekkora már tőle. Nagyon fájt, és összeroskadtam. A bestia azonban valamiért nem engem falt fel először. Annával kezdte. Végignéztem ahogy felfalja a szerelmem majd pedig a testvérét. Ez a borzalom felfoghatatlan volt számomra és nem tudom szavakba önteni.
Még Shon-t javában csemegézte, amikor a vérveszteség miatt kis híján elkábultam, de ismerős hangot hallottam. a nagybátyám volt az, de a világ egyre sötétedett.
Naplózva

Susan S. Scott
Eltávozott karakter.
*****


Ötödéves, Prefi

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2009. 05. 04. - 21:20:56 »
0

Nos, Üdv az oldalon. Az előtörténetedet egyelőre nem fogadom el.

Elsőként már kértük az új játékosokat, hogy ne válasszanak olyan nevet, ami már a fórumon előfordul. Nos, van már Gabriel-ünk, fiúban és lányban, egy Angel-usunk is... Szóval, a hirdetményekben találsz pár hasznos linket, ahol tudsz magadnak másik nevet választani. Köszi.

Arra kérlek, hogy a múlt részt olvasd át még egyszer, mert találtam benne egy-két értelmetlen mondatot, elírást, helyesírási és vessző hibát. Ezek mellet, nekem kicsit homályos a történet eleje.
Ami a másik dolog, hogy inkább Gabrielről írj sokat, hogyan született, hogyan éltek, ki fejtheted, hogy hogyan kapta meg a levelet, és hogy egyes évek alatt a Roxfortban mi is történt vele. Ki volt a kedvenc tanára, tárgya... Esetleg emléke. Milyen kapcsolat fűzi Harry-hez, vagy egyáltalán mit tud róla, a történtekről, Voldemortról. Meg a jelenlegi varázslótársadalmi helyzetről.
Meg ez az akromantula dolog kicsit sántít nekem... Cáfolj meg nyugodtan, de én úgy sejtem, hogy a Tiltott Rengetegen kívül nem élnek csak úgy akromantulák. Még úgy sem, hogy azt írod, hogy valaki elengedte... Mert tiltott dolog ilyen állatot tartani, meg minden. De természetesen meggyőzhető vagyok!

No, ennyit kéne javítanod, aztán szólj, és megnézem mit is alkottál Mosolyog
Naplózva

Wade Smith
Eltávozott karakter
*****

Hetedéves Hős Lovag

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2009. 05. 05. - 09:12:05 »
0

Javítottam, és beleírtam pár dolgot.

Az acramantula dologra rátérve Hagrid is még diák volt mikor kapott egy acramantulát és a későbbiekben szerzett is aragoghoz egy nőstényt. Más szóval ez is azt bizonyíthatja hogy acramantula nem csak a Tiltott Rengetegben van. Ott csak aragog és a nőstény szaporodott el. Én is ebből a történetből merítettem ihletet sack azzal a különbséggel az acramantula nem kapott nőstényt így nem is szaporodott el. És acramantula hiába tiltott állat be lehet szerezni. Ha Hagrid is megcsinálta akkor más is be tud kisebb összegért megfelelően szerezni egy ilyen lényt.

Remélem ezek az érvek megteszik. Mosolyog

Wade
Naplózva

Susan S. Scott
Eltávozott karakter.
*****


Ötödéves, Prefi

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2009. 05. 05. - 09:19:05 »
0

Meggyőztél Mosolyog

A többit kicsit később nézem meg.


Sue
Naplózva

Susan S. Scott
Eltávozott karakter.
*****


Ötödéves, Prefi

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2009. 05. 05. - 12:41:04 »
0

Még nem fogadom el.
Arra kérlek, hogy olvasd el újra a múlt rész, mert keveredik az előzőleg írt történeteddel. Szerepel benne a Gabriel név is. E mellett, még mindig van benne pár elírás, helyesírási hiba. Azt javaslom, hogy írd word-ben a dolgot, és az segít kijavítani a helyesírási hibákat, amik később már magadtól is mennek majd!
Ha ezekkel meg vagy, szólj és megnézem.
Naplózva

Susan S. Scott
Eltávozott karakter.
*****


Ötödéves, Prefi

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2009. 05. 05. - 16:02:04 »
0

Mostmár minden rednben. Előtörténetedet elfogadom, házad legyen a




GRIFFENDÉL





Kellemes játékot!

Sue :D
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2018. 05. 06. - 07:52:54
Az oldal 0.103 másodperc alatt készült el 33 lekéréssel.