+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Bűntársak
| | |-+  (N)JK
| | | |-+  Elfogadott (N)JK-k
| | | | |-+  Miron Welch
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Miron Welch  (Megtekintve 734 alkalommal)

Miron Welch
Tanár

A repülésfan

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2018. 03. 04. - 22:44:58 »
+3

MIRON ARTAIR WELCH
Egyetlen ismeret van
Alattad a föld, fölötted az ég

• • •
így ejtsd a nevet • miron vels
nem • férfi
kor • 28
vér • félvér
foglalkozás • kviddics kommentátor
funkció • vállal repüléstan oktatást és kviddicsmeccs vezetést
• • •

A MÚLT
Hogy miért is vagyok most itt? Na, ha erre most nagyon-nagyon őszintén válaszolnék, minden bizonnyal szépen kinevetnének és felkérnének a távozásra. Egyrészt azért, mert a legapróbb fogalmam sincs róla, hogy mit is keresek ebben a ködlepte országban úgy teljesen pontosan. Másrészt pedig azért, mert itt és most, a Roxfortban a drágalátos húgom miatt vagyok csak és kizárólag. Van ugyanis egy enyhe, nagyon apró, szinte ordító leheletnyi feltételezésem arról, hogy már kifejezetten unja a képemet a lakásában. Azt hiszem jelenleg semmittevőnek tart. Dolgozom ugyan, de hát mindenki gondolhatja mennyi nagyszabású kviddicsmeccs van, mondjuk hétköznap. Na, igen. Nem túl sok. Így éppenséggel napjaim legnagyobb részét otthon töltöm, khm… vagyis hát a testvérem otthonában. Jó, de ha egyszer sokkal, de sokkal kényelmesebb, mint hónapokra szállodai szobát vagy lakást bérelni, akkor mégis mit csináljak?
Merthogy a kifogás ez volt. Úgyis csak hónapokig maradok. Ez az egész, térjünk vissza a szülőhazánkba történet nem az én álmom volt. Nekem tökéletesen megfelelt a sok homok, a perszelő nap, meg olykor valami kis tengerecske a talpam alatt. Nem is tudom mikor esett meg a nagy eset, hogy én fogtam magam, ideutaztam, majd itt ragadtam. Rejtély. A munkámnak alapjáraton mindegy, hogy hol élek. Akkor és odautaztam mindig is, amikor és ahova hívtak és amiért fizettek. Szóval sokáig egészen jó volt a mögé a szöveg mögé bújni, hogy én csak „nyaralok” meg a „vigyázok a húgomra”. Ja, arra a húgomra, akire már egy másik férfi vigyáz. Lássuk be, hogy ez kezd nagyon meseszintre érni. És nekem valahogy szépen meg kell barátkoznom a gondolattal, hogy a zöld erdők és mezők, a gyönyörű hegyek mégiscsak jobban vonzzanak, mint azt gondoltam volna. És mintha igenis érezném azt a hívogató hangot, amit bizonyára testvérem is érzett. Itt vagyok igazán otthon…
A családom még az első Voldemort által indított háborúban szökött ki Izraelbe. Visszatérve oda, ahonnan eredetileg őseink is származtak. Szerencsénkre nem csak a családi vagyont és vállalkozást, de az egymás iránt érzett szeretetünket és hűségünket is vihettük magunkkal. Kivéve bátyámét… Ő hátramaradt, akár többen mások is, akiket mai napig emlékeinkben őrzünk. És próbálunk szép emlékként, nem pedig üres foltként tekinteni elmúlt életükre. Mert szerencsére jobb életünk volt, mint sokaknak, kiknek menekülniük kellett. Mi olyan új életet kezdhettünk Izraelben, ami szorosan közelített a régihez. És bár sok álmunkról, gyermeki ábrándunkról lemondtunk… mégis tökéletesen megtaláltuk az utunk.
És lám… Most itt vagyok… Gyermekként arról ábrándoztam, hogy a Griffendél ház tagjaként fogok ezeken a zöld mezőkön megmérkőzni a kviddicskupáért. Nem tehettem meg. Gyermeki ábránd maradt, amit egy másik ország kviddicskupája helyettesített. Mégis nagyot dobban a szívem, ahogy végignézek most itt, ahol felnőnöm kellett volna.
Sóhajtok egyet. Talán elárul mindent a mellettem állóknak ez a hang, de nem érdekel. Múltamról úgyis mindent tudnak. A menekülést éppúgy, mint később azt a sérülést, melynek köszönhetően fiatalabb koromban kellett búcsút intenem a versenyjátéknak, mint hittem vagy szerettem volna. De, ha most itt a Roxfortban oktathatok repüléstant, képezhetek ki egy újabb generációs játékost, akkor talán igaza lesz Batsának. És nem fogom úgy érezni, hogy hiábavaló volt minden az életemben.

JELLEM
Miron is egész életét a kviddicsnek szentelte. Így önkéntelenül is megtanulta, hogyan kell tökéletesen mozogni, megértetni magát és elvegyülni a sportolói felsőbb körökben. Népszerűségét mégsem a hatásos önreklámnak köszönhette. Hanem annak az egyszerűen kedves, őszinte és humoros kisugárzásának, amit nem tudtak megrontani az önhitt sportévek.
Kiváló kapcsolatépítő, aminek köszönhetően nem csak, hogy könnyen barátkozik, de egész egyszerűen valahogy mindig a közelébe kerülnek azok az emberek, akik segítségére lehetnek egy-egy cél elérésének érdekében. Nem ő keresi a lehetőségeket, valahogy azok találják meg őt, mindig épp a legjobbkor. A hiba ezzel leginkább az, hogy szüksége is van a lehetőségekre, mert egy kicsit nyughatatlan. Nehezen marad meg sokáig egy helyen. Ha pedig nem érzi elég érdekesnek, kihívással telinek a munkáját vagy például a párkapcsolatát, szó nélkül odébb áll.
A családjához viszont nagyon-nagyon hűséges. Talán ők az egyetlen állandó és örök, amit egy kis szigetként mindig megőriz.

• • •
KÜLSŐSÉGEK
magasság • 189cm
szemszín • kék
hajszín • barna
kinézet • Lényegében sosem kellett megkérdőjeleznie önmagával szemben a tényt, hogy jól néz ki. Tisztában volt vele. Bár tisztában volt azzal is, hogy kviddicssztárként, akár csúnya is lehetne, akkor is mindig lenne, aki rajong érte. És ezzel most sincs másképp. Mégsem tűnik úgy, mintha igazi hódító lenne. Mosolya és tekintete bizalmat és őszinte kedvességet sugároz, ami sokat elvesz néha túlontúl magabiztos modorából. A számára gyönyörűnek számító nők felé pedig egész egyszerűen nem mer közeledni, mert úgy gondolja, szépségükkel bolonddá teszik, amitől esetlenné válik.
Öltözködésre csinos, és a hivatalos segítőinek köszönhetően tökéletesen tudja, milyen eseményre, milyen ruhában kell megjelennie. A hétköznapokon azonban inkább a kényelemre törekszik. Főleg, mivel bizonyos, soha el nem múló sérülései a mai napig fájdalmat okozhatnak neki.
Testalkata kellemesen sportos. Még mindig igyekszik odafigyelni rá, hogy jól nézzen ki, bár néha kénytelen lemondani a testmozgásról. Súlyosan roncsolódott bal lába és karja, olykor olyan fájdalmat okoz a számára, hogy alig bír mozdulni. Előfordul, hogy az említett lábát, kicsit húzza is.  
• • •

KAPCSOLATOK
Batsa Welch bátyja.

AZT BESZÉLIK...
Nagyjából mindent. Meg mindenfélét. Róla még több pletyka rohangál szerte a világban, mint a testvéréről. Egyszerűen csak azért, mert már azóta ismert a neve, mióta kilépett az iskolából.

EGYÉB
avialany • Michiel Huisman
Naplózva

Mathias Montrego
Griffendél Godrik Akadémia

elsőéves sárkánykutató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2018. 03. 04. - 23:02:34 »
0

Üdvözöllek Miron,

Szép kis adatlapot írtál, hibátlan stílusérzékkel.
Az előzetes egyeztetésekhez mérten, nem is kérdés, hogy a történeted
elfogadom!

Gratulálok!
Mathias
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás: